Opinie o swiss.pl - PHU Jubiler Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja biżuterii i zegarków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) w Warszawa

Czy ktoś posiada informacje dotyczącą nadgodzin? Mam nadzieję że dostaniemy za nie pieniądze..

O
@..

Jakich nadgodzinach mówisz? My w butiku mamy niedogodziny. Ale tak czy siak...dostałeś kasę za nadgodziny z grudnia? Także jakie by to nadgodziny nie były nie sądzę że dostaniemy co kolwiek

@..

Nam koordynator powiedział, że jeśli wychodzą nadgodziny to mamy sklep otwierac później tak żeby ich nie było.

Czytam Wasze komentarze i zastanawiam się skąd bierzecie informacje że wszystko ma być zamykane. Przecież jeśli oni wiedzą że nie otworza butiku to jesli Nam o tym powiedzą to może być dla nich tylko zysk bo czesc z ludzi sama sie zwolni idąc do innej pracy a jesli ktos sie sam zwalnia to wtedy firma nie traci potencjalnego dofinansowania. Firma zapłaci np. miesieczne wypowiedzenie ktore minie z koncem czerwca. A tak firma musi Wam placic do koncza czerwca, a potem jeszcze okres wypowiedzenia. To czy Waszym zdaniem na prawde jesli wiedzieliby że zamykaja te wszystkie salony to by Wam o tym nie powiedzieli? Co Waszym zdaniem tym zyskuja?

Iwan

O jakiej zapłacie mówisz? Firma nie płaci należnej pensji. To są (usunięte przez administratora) którzy ciągną jeszcze jakoś tylko kosztem pracowników.

Pracownik1

Serio? Któryś pracownik jest jeszcze taki naiwny? :D

Bezrobotna

A mnie dziwi ,że jak twierdzisz negocjują to dlaczego nie spakowali normalnie zegarkow na butiku,nie zabezpieczyli towaru wart tysiace złotych,dlaczego nie ma wydań w butiku w którym pracujemy,dlaczego wynoszą go jak złodzieje,dlaczego można mnożyć bez końca... a ty wciskasz kit ,że negocjują. W życiu nie widziałam takich negocjacji. Jest jeden wielki (usunięte przez administratora) z tymi zegarkami przenoszonymi do innych butikow.

Jakby oficjalnie przyznali ze nie ma negocjacji to by kazdy zglosilby to do wojewodzkiego urzedu pracy w Wawie (usunięte przez administratora)bo tam zlozyli wniosek i nie dostali by pieniedzy z tarczy antykryzysowej bo warunkiem dostania kasy jest zachowanie miejsc pracy.

Czy wszyscy pracownicy dostają/dostali wypowiedzenia zmieniające warunki na 4/5 etatu do ważne końca roku?

Robro

Z tego co wiem , nie każdy pracownik otrzymał takie wypowiedzenie warunków. Zależne jest to chyba od umowy.

Go

Najpierw dostali ci którzy maja umowy na czas nieokreślony bądź ci którzy maja staż duży. Osoby z krótkim czasem pracy dostaną pod koniec miesiąca zapewne i od lipca wszyscy będziemy mieć te same nowe warunki co do etatu i zmniejszonych podstaw.

Pracownik1

To zależy, czy masz 1 czy 3 miesiące wypowiedzenia. Robią tak, żeby dla wszystkich warunki były od 1go sierpnia takie same.

Ktoś taki

Czyli co? Trzeba szukać nowej pracy!? Bo nie wiadomo jak długo jeszcze będzie w tym 'pięknym' swissie

Doradca Klienta

Typowa rozmowa rekrutacyjna - sztywna i udająca wielkość powagi ze strony rektureta, w tym przypadku z Tomaszem R., który pracuje w firmie już 16 lat. Następnie rozmowa z kierowniczką sklepu, w tym poinformowanie mnie, że nie przyjmą kogoś, kto będzie unikać obowiązków - postraszenie i założenie, że mogłabym być takowym pracownikiem.

Otrzymane pytania: - Czy zdaję sobie sprawę, że jest to praca na 3/4 etatu, a nie na cały etat. Jeśli tak, to dlaczego szukam pracy na 3/4 etatu, a nie potrzebuję na cały etat. - Dyspozycyjność - Czy przeszłam szkolenie z obsługi klienta u innego pracodawcy, jeśli tak, to jak ono wyglądało, czego się na nim nauczyłam. - Czy jestem studentką/planuję studia (zaoczne) - bo taka osoba raczej nie będzie mieć szans na pracę ze względu na nieelastyczność godzin pracy. - Jak przekonam do zakupu zegarka w sklepie stacjonarnym, skoro w sklepie internetowym jest taniej? Odpowiedź firmy - bo w sklepie stacjonarnym można przymierzyć od razu i zobaczyć dokładnie, jak zegarek wygląda, a online posiłkuje się klient tylko zdjęciami i opisem. Dopiero na samym końcu rozmowy podano informację o odpowiedzialności materialnej i robieniu codziennej inwentaryzacji.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
...

A czy butiki, które są otwarte też są zagrożone nagłym zamknięciem? Kogoś to spotkało?

Ciekawy

Czy ktoś na wiedzę co z resztą rzeczy które zostały w salonie? Chodzi mi o pudełka, gwarancje, meble. Czy ktoś zabierał te rzeczy? Bo u nas poszły same zegarki a reszta została.

Pracownik Swiss
@Ciekawy

Nie, u nas poszly zegarki w reklamowkach, powrzucane jak leci. I te drozsze i te tansze. Pewnie beda sprzedawane w innych sklepach lub przez sklep internetowy jako nowki ;)

Hej
@Pracownik Swiss

Jaka była atmosfera przy tym uprowadzaniu towaru? Możecie coś wiecej opisac. Mieliscie maseczki?

Jola
@Ciekawy

Uprzedzam pytanie: tacki do prezentacji zegarków też nie wynieslismy... Czy to naprawdę istotne co z meblami się stanie?? No chyba logiczne, że wynosi się to co najcenniejsze, skoro to jest " ucieczka"!

Ciekawy
@Jola

Pytam tylko. Interesuje mnie co z resztą rzeczy i kto będzie zajmował się pakowaniem reszty butiku i sprzątaniem tego bałaganu.

A.
@Pracownik Swiss

Wysyłaliście zegarki na magazyn w reklamowkach? Nie kazali wam ich jakos zabezpieczyć?

@A.

Zegarki są pakowane byle jak i dostarczane do najbliższego butiku. Potem robi się inwanture i odsyla(na mag) zegarki już pozabezpieczane. Nie wiem tylko po co tyle zamieszania. Jakby nie można było odesłać zegarków odrazu z zamykanego butiku, tylko dorzuca się roboty kolejnym sklepom

C
@B

No właśnie też mnie zastanawia po co to robić w ten sposób. Zresztą zegarki przewożone byle jak między butikami już się zdążą uszkodzić więc nie wiem gdzie tu logika i sens żeby to potem pakować porządnie. Podwójna robota. A ile czasu to Wam zajęło żeby to wszystko spakować i odesłać? Bo my ciągle słyszymy że "wszyscy się wyrabiaja w jeden dzien, tylko nam jakoś wolno idzie"... bo walczymy z tym już dwa dni po 12h A jeszcze co najmniej jedna taka sesja nas czeka.. to jest chore...

@C

No to kłamią jak zawsze. U nas pasowało się liczenie, zabezpieczanie i wysyłanie zegarków trwało 2 dni

@B

Pakowanie*

Poinformowany
@Pracownik Swiss

Nie prawda. Za zegarki , które zostały uszkodzone w tych reklamówkach, obciąża pracowników danego butiku. Masz to na piśmie że tak właśnie miały być pakowane? A inwentaryzacja była przeprowadzona jak wszystkie wcześniej czy może inaczej? Pytanie retoryczne...

Thriller
@Hej

Panowała atmosfera grozy....

Mnie ciekawi czy my naprawdę musimy robić takie rzeczy? W sensie czy to jakoś leży w zakresie naszych obowiązków? Czy możemy się nie zgodzić żeby robić takie rzeczy? Dlaczego z nas robią (usunięte przez administratora) , dlaczego my mamy się zachowywać jak (usunięte przez administratora) i potem świecić oczami przed zarzadami galerii, przed ochroniarzami, przed klientami którzy przechodzą przed sklepem. To co ta firma wyprawia w tej chwili to nawet trudno nazwać, poniżej jakiejkolwiek krytyki. (usunięte przez administratora) i pół metra mułu.

Pasterz

Obudźcie się owieczki. Czy wy naprawdę nie widzicie co się dzieje? Zamykają sklepy mamiąc wszystkich jakimiś pseudo negocjacjami, postawcie się po drugiej stronie, chcielibyście negocjować z taka firma , która prawie pod ukradkiem nocy wynosi cały wartościowy towar? Mamią wszystkich jakimiś wyrownaniami pensji, a księgowa nie odbiera już nawet telefonu. Obudźcie się owieczki. Równia pochyła. Porozmawiajcie z konkurencją, zapytajcie jaka krąży teraz opinia o prezesie, jakie zdanie maja przedstawiciele marek. Porozmawiajcie z administracją galerii ,w których pracowaliście czy w ogóle są prowadzone jakieś rozmowy. Obudźcie się owieczki. Nikt z góry nie liczy się z dołem. Macie teraz w tym ciężkim okresie wykonać czarną robotę , a potem ... No cóż, nikt nie przewidział COVID . To będzie dobra wymówka do wszystkiego. A tak naprawdę wygodnie dla góry, bo źle we firmie działo się już wcześniej, przecież sami wiecie, przynajmniej wszyscy Ci co pracują chwilę dłużej. Obudźcie się, bo wygląda na to że w stadzie baranów, przepraszam " owieczek " prosto będzie prowadzić całość na rzeź....

Zgadzam się w 1000%
@Pasterz

Ja dowiedziałam się o tym, że firma usiłuje zerwać umowę z galerią od jednego z pracowników galerii. Nie było żadnych negocjacji i nie będzie. Trochę nie na miejscu dowiadywać się takich rzeczy od osób trzecich, kiedy słyszę od pracodawcy, że przecież walczą o sklep, chociaż nawet nie zaczęli. :) Myślałam, że po tajemniczym mailu od zarządu, odnośnie wysłania nas na przymusowe urlopy, to nie ma opcji, żebym myślała jeszcze gorzej o tej firmie. A jednak!

Hahahaha kto dostał maila od szanownego (usunięte przez administratora) Teraz zamiast zegarków będziemy sprzedawać maseczki.... brak słów

Romek

Co,ja nic o tym nie wiem

@Romek

Ta firma to jedna wielka porażka.....

Niewierze

Co? Proszę napisz że to jakiś zart:) ja nic nie dostałam. Jesteś z butiku który się otworzył ?

Hot16Ch2

Maski są dla Nas, można się za nimi ukryć że wstydu przed klientami, a także trochę lżej przyjąć obraz swojej marnej osoby, robionej ewidentnie w(usunięte przez administratora) przez firmę , w lustrze. W masce wszystko przyjdzie łatwiej ;)

Dąbrowski_Złodziej

Firma po wielu latach oddanej współpracy potraktowała swoich pracowników jak śmieci. Nie wiem na co liczą, tarcza to też ściema. Myślę, że wyprowadzają towar ze sklepów aby potem udawać że są niewypłacalni. Zapewne nie zobaczymy wyrównania zaległych pensji i większość dostanie po wakacjach wypowiedzenie...

Bez jaj

Czyli dostałaś reszta wypłaty z marca? Tak jak była obiecane w oficjalnym e-mailu do 10.05. No to pozazdroscic

Zdziwko

Pewnie jestes kordynatorem (ale i na nich przyjdzie kolej po tym jak zamkneli 50 butikow) albo 'szczesciarzem' z pozostalych 70 butikow ktorzy liza (usunięte przez administratora) prezesowi myslac ze nic sie nie stalo, myslac sobie ze tych ponad 150 pracownikow co siedza w domu czekajac na zwolnienia to frajerzy a ja wygralem los na loteri?

@Zdziwko

Pojawiajace sie minusowe lajki pod moja wypowiedzia swiadcza o tym ze trafilem do wlasciwych odbiorcow z kregu presesa ktorzy komentuja na tym forum probujac podpicowac jego juz i tak watpliwa reputacje : )

Zdziwko

Odpowiedz byla skierowana do osoby ktora usunela swoj obrazliwy post z dnia dzsiejszego ( lub administrator) Dobrze ze ktos nam wdpolczuje bo prezes i T. R maja nas i nasze rodziny gleboko w ... to podziekowanie za kilka lat pracy i poswiecen w budowanie kapiatlu firmy.

P
@Dąbrowski_Złodziej

Piszesz jak typowy hejter. Towar z butikow trafia na magazyn wiec jak ma to pomoc w udowodnieniu niewypłacalności?

Zdziwiony
@P

A gdzie trafia displaye?

Yyz

Halo halo!!! Czy jest tutaj ktoś z salonu który się zamknął i otworzył?? Czekam i nic nie wiem na temat butiku w którym pracuje, czy wracamy czy już nie.

No nie wiem
@Yyz

Kilka postów niżej ludzie pisali że każdy zamknięty butik miał na stronie informacje że do 31 lipca jest e nim rzekomy remont. Więc myślę ze do tego czasu żaden się nie otworzy. Ale mogę się mylić

Krystian
@No nie wiem

Są już nawet organizowane odsyłki display'i na magazyn. Ależ pewnie, że wrócimy :)) Ta firma to (usunięte przez administratora) niestety. Nawet nie mają tyle honoru, żeby nam powiedzieć, że nas zwolnią. Wszystko najlepiej po cichaczu, pokątnie.

Ehh
@Yyz

Zegarki zabrane wiec butiki już się nie otworzą niestety.

rozbawiony

skoro taka nędzna to rzeczywiście warto zatrzymać się na 4 lata, hahaha

Grzybek

Kocham was, znam się na zegarkach i wiem że pokazują one czas

Grzybek

Dodam też że nie mam matury, znajomość języków poza polskim to wszystkie są mi obce, chciałbym być kierownikiem regionu, czy macie jakieś oferty pracy?

Grzybek

Witam, gdzie można złożyć cv do waszej firmy, chciałbym w tym miesiącu zacząć pracę w Swiss.

Luki żeby dostac tarcze firma musi wypłacać kasę zgodnie z porozumieniem...

G

Hejka jeżeli ktoś już dostała wypowiedzenie mam na myśli te osoby których butiki zostały zamknięte to proszę dajcie znać.

@G

Ja dostałam informację ze do końca czerwca wypowiedzenia nie dostaniemy, bo jest dofinansowanie z tarczy.

J
@G

Na razie nie dostaniesz do czerwca jest tarcza później miesiąc wypowiedzenia i pod koniec lipca „żegnaj” Na stronie swissa jest podana informacja pod nieczynnymi butikami ze do dnia 31.07.2020 butik jest nieczynny z powodu remontu, tak to sobie wymyślili.

@J

Od dłuższego czasu tylko czytam wasze komentarze, ale zaciekawiło mnie skąd pomysłł, że firma dostała tarcze? Bo z tego co mi wiadomo, to "pensja" za kwiecień nie jest kasą z tarczy. Tarczę dostaną albo nie, jak nie to wszyscy zostaniemy na lodzie i pewnie mało kogo obchodzi w jakim stanie wrócą zegarki, chodzi o to, żeby wróciło ich jak najwięcej. Zaznaczam tylko, że to jest moje przypuszczenie, a nie wiedza (kwestia stanu zegarków).

Xyz
@Ciekawski

Zamykając prawie połowe butików to sami są sobie winni. Mam nadzieje że nic nie dostaną za likwidacje miejsc pracy. Ludzie siedzą w domach a towar zamknięty w butikach to jak mają kasę zarabiać? Gdzie tu logika? Konkurencja wykorzysta zaistniałą luke a swiss pójdzie z torbami

Andżej
@Ciekawski

Na chwilę obecną niema decyzji w sprawie przyznania tarczy.

@Andżej

No ja to wiem, tylko chyba większość tu piszących nie wie skoro myślą, że jałmużna którą dostaliśmy idzie z tarczy.

Jon

Ja teraz w maju za kwiecien dostalem 80 procent ,niby z tarczy

@Jon

A mogę spytać skąd masz info że to z tarczy? , bo ja mam info że tarczy póki co nie ma i nie wiadomo czy będzie, informacja jest myślę, że z wiarygodnego źródła.

@J

podpowiesz w którym miejscu jest to info że zamknięte z powodu remontu? bo znajduje jedynie że są zamknięte do odwołania (na liście butików) a jestem ciekawa czy dotyczy to wszystkich zamkniętych czy tylko części z nich

Zyzuś tłuścioch
@ciekawa

Juz usunęli ze strony to info. Zostalo tylko, że zamknięte do odwołania.

@ciekawa

Faktycznie, dziś już nie ma informacji o remontach. Ale wczoraj jeszcze była. Pewnie poszli po rozum do głowy. Kto uwierzy, że akurat w tym momencie firma remontuje połowę sklepów ;)

Jon
@Ciekawski

Nie mam zadnej potwierdzonej informacji ,ze to z tarczy. Wiec skoro masz potwierdzone info ,że tarczy nie ma to Swiss nas okrada i musi wypłaca minum jakie mamy na umowach,bo inaczej trzeba by do PIPU zgłosić ,że nie wypłacaja wynagrodzenia wynikajacego z umowy. Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

@Jon

A i tu się z tobą zgadzam w 100%, dodatkowo jestem przekonany, że to o czym tu wszyscy piszą jakieś ściągane zegarków z butików po cichaczu wskazują, że to krok do ogłoszenia upadłości, wtedy pracownicy zobaczą środkowy palec a nie zaległe pieniądze. No cóż jestem ciekaw czy ktoś tu jeszcze wierzy, że ta firma odbije się od dna.

Andżej
@Ciekawski

Generalnie żeby otrzymać środki z tarczy muszą być konkretne kryteria spełnione: 1. Spadek obrotow 2. Obniżenie czasu pracy /wprowadzenie przestoju 3. Brak zaległości w zus, zobowiązań podatkowych 4. Brak przesłanek do ogłoszenia upadłości A jeśli nawet ogłoszą upadłość to postępowanie upadłościowe trwa nawet ponad rok i majątek firmy w pierwszej kolejności jest przeznaczany przez syndyka na spłatę wierzycieli (pracowników)

@Andżej

z tym syndykiem to się zgodzę. Miałam okazję pracować w firmie którą przejął syndyk i nie było problemu z kasą (każdy dostał tyle ile dostać miał). Wtedy od momentu ogłoszenia upadłości do całkowitego zamknięcia sklepu było jakieś 3-4 miesiące, ale nie wiem w sumie na ile to jest regułą w takich przypadkach.

@Andżej

No i jest światełko w tunelu, że kiedyś dostaniemy kasę, a do tego czasu albo znajdziemy jakąś pracę albo zawsze zostaje skrobać tynk ze ścian, przy czym ja na niedobór wapna nie narzekam, chociaż teraz tynki nie są wapienne, więc już ten pomysł jest spalony.

J
@ciekawa

Taka informacja była podana Oficjalna informacja na stronie swiss/ butiki / wybierz nieczynny sklep "Uwaga! W dniach od 2020-05-07 do 2020-07-31 w butiku przeprowadzany jest remont. Zapraszamy wkrótce!.". Ich zachowanie i tak by się nie zmieniło z tarcza czy bez tarczy, pakują zegarki w ciągu 10min pokazując jedynie jakiś papier, może ma to ich usprawiedliwić ze oni tez są tylko pionkami tak jak i my, no nie wiem. Szanse na powrót już raczej coraz mniejsze.

@J

no właśnie już wcześniej mi odpowiedzieli. Ma ktoś może info czy akcje z pakowaniem zegarków zrobili w jakimś sklepie który otworzyli już po przerwie? Bo się zastanawiam czy szykować się na najgorsze czy może jednak (chwilowo) odetchnąć, że mnie ten stres i koszmar nie będzie dotyczył

Luki

Głupi to ty jestes jesli myślisz ze butiki ,w ktorych szybcikiem zabierali zegarki z policja w tle sie otworzą . Po drugie wniosek zlozyli ale tarczy jeszcze nie maja i to tez wiem z wiarygodnego źródła. Wiec skoro jeszcze tarczy nie ma to kasa należy sie w całosci i nic nie jest oki poki co

Prezesie Jerzy

Gdzie jest obiecana kasa? Miałeś jaja wysyłac wszystkich na przymusowy urlop bezpłatny to wyplac brakującą kase!!

Omg
@Prezesie Jerzy

Naprawdę ktoś pidpisał urlop bezpłatny. Jak tak to nic nie dostaniecie,i nawet się nie łudzcie ,że cos wam w nagrodę zapłacą. Trzeba być naiwnym wierząc tej firmie w cokolwiek. Tylko czekać jak ogłoszą upadłość bo nikt ze sprzedawców nie bedzie sie starał za takie marne grosze.

Brakująca kasa

Czy ktoś z Was również nie dostał OBIECANEJ DO 10 MAJA brakującej kasy za MARZEC?

@Brakująca kasa

Nikt nie dostał i pewnie nie dostanie

Brakująca kasa
@Ania

W takim razie trzeba iść na L4 i zgłosić to do wszystkich możliwych oragnów...

@Brakująca kasa

bo ogólnie ja już się gubię w tym wszystkim. Zgodnie z moimi obliczeniami powinniśmy za marzec dostać około 3/4 normalnej pensji tak? bo połowa miesiąca płatna normalnie a druga 50%. Jeśli tak to ja normalnie dostałam to wszystkie w kwietniu

@ciekawa

Tez mysle ze wlasnie tak to nalezalo obliczyc,polowa miesiąca normalnie a polowa 60%(niby tyle jest za zwykły postój,u doradcy liczymy od najnizszej krajowej) Plus premia którą zdazylo sie wyrobic.Przelewanie wyplat w transzach jest lamaniem prawa.Poza tym serio są tu osoby ktore wypisaly wnioski o urlopy bezpłatne?No to wtedy nie macie za co kasy dostac przeciez-mowie o okresie objetym tym urlopem.A jesli nie podpisywaliscie wniosków to na zadnyn urlopie nie byliscie.A co do tarczy,dostalismy przeciez maila z informacją,ze firma korzysta z tego programu.Wtedy za kwiecien 80% najnizszej, postojowe ekonomiczne-dla tych ktorzy byli w gotowosci do pracy.Tyle w teorii,bo jak jest w calej firmie nikt dokładnie z doradcow pewnie nie wie.

Tragedia
@Gość

Za marzec powinniśmy dostać minimalna krajową, to co mamy na umowach. Wymyślanie że od 14 do końca miesiąca dostaniemy 50% jest niezgodne z prawem. Co powiedział jeden z koordynatorów. Nie ma żadnych podstaw prawnych według których pesja za marzec zostala obniżona. Bylo to tylko "ratowanie firmy" naszym kosztem. Jak zawsze

Ttt
@Tragedia

Zapewne nigdy nie zobaczymy tych pieniędzy, tak samo premii za sprzedaż w marcu..ciekawi mnie czy butiki, które wrócily do pracy i próbują coś sprzedawać otrzymają premię za maj. Czy będzie zasłona "tarcza" i otrzymają symboliczne parę groszy

Tragedia
@Ttt

A jak myślisz? Dlatego pytanie czy warto się jeszcze starac. I druga sprawa...jeśli nie dostaniemy pieniędzy które nam zabrano, to...jest na to tylko jedno określenie, prawda?

....
@Ttt

Od 4 maja nie ma żadnej sprzedaży, więc premii i tak nie będzie. Człowiek tu siedzi na 0.8 etatu i zostaje na 0, bo ludzi nie ma... Jak tak dalej będzie to firma się nie pozbiera...

@Tragedia

Przeciez jest cos takiego jak postoj ,wtedy dostaje się 60%,a jak postoj ekonomiczny to 80%...A wie ktos jak wyglada praca,gdy w gotowości do pracy jest jedna osoba i salon jest otwarty?pracuje sie w normalnych godzinach?

Ciekawski

Ale kochones, poczytajcie opinie o zibi proszę cytat "Popatrzcie co się dzieje w Swiss. Chyba nikt z nas nie chciałby być na miejscu pracownikow Swiss." u nich też jest źle, ale jak źle jest u nas, skoro podają nas za przykład który ma ich zmotywować do pracy?

Swissiak

Czy któryś butik się pakuje?

Tak jest ich kilka

Szarak

Tak, pakujemy się.

Hej
@Szarak

Czy w waszym mieście jest tylko jeden butik czy kilka?

Negatywnie
@Szarak

W Gdańsku już mamy zamknięte. Do inspekcji pracy znowu się nadają. Korzystają z tarczy a miejsca pracy usuwają. Ja pier

@Negatywnie

Czy to są zamknięcia na amen czy tylko na czas negocjacji? Ja dostałam informacje od kierownika że raczej wrócimy i nie wiem co myśleć.

@Sylwia

Bo oni wszystkim tak mówią...ze negocjacje trwają i że jest szansa powrotu...Ale ja w to nie wierze:( przykre to wszystko.

@Kasia

Pewnie masz rację. Po co pakować cały salon skoro negocjacje trwają. A później to rozpakowywac od nowa?

@Sylwia

Dokładnie, masz rację. Tylko pracownikom sciemniają? Czy ktoś dostał wypowiedzenie?

@Agnieszka

Nikt nie wróci. Regionalni wyprowadzają towar ze sklepów nielegalnie.. co powie prezes to robią. Żenada. To się nadaje na policje

@.

Na Policję? Policja już interweniowała. Podpytajcie co się działo we Wrocławiu. Żenada i wstyd. Firma nie płaci galeriom. Nie pozwolono wywieźć towaru, który stanowi zabezpieczenie majątkowe.

Lll
@Sebastian

Nie wierzę! Przecież nie mogą wywieźć towaru z galerii do póki nie zostanie uregulowana sytuacja z umową. Co to się dzieje?

@Lll

No uwierz mi,że właśnie tak się dzieje. Wszystko jak najlepiej incognito, na kolanie w innym miejscu sprawdzasz stan zegarków ze swojego butiku.

Aga
@:)

Dokładnie jak piszesz. A swoją drogą mam pytanie, gdzie jest Pan Rybicki?? Nie odpowie na to co jest tu pisane? A no tak sam bierze udział w tej farsie. Jak ludzie na takich stanowiskach mogą to robić? Mam nadzieję, że nigdy więcej nie będę musiała współpracować z tymi ludźmi.

@:)

Piszcie co się dzieje w innych butikach, przerażające jest jak firma postępuje.

Aaaa
@Kasia

Mój salon też już spakowany. Zegarki rzucone byle jak do torby. Brak jasnej informacji kto będzie ponosił odpowiedzialność za braki i uszkodzenia. Jedyna odpowiedź to, tu cytuje " dziewczyno tu masz pismo od prezesa, przecież widzimy jak to jest pakowane" ale oświadczenia o tym że pracownicy salonu nie będą za to obciążeni nie chcieli podpisać...

@Aaaa

Jak to nie chcieli?to ich obowiązek... możesz powiedzieć ile trwało samo spakowanie zegarków i kto był obecny z firmy?no nie wierzę ja w takim razie wezmę świadka lub zadzwonię po policję.

@G

Trzeba robić zdjęcia jak są pakowane zegarki. Czy jest robione wydanie na te zegarki?

Xyz

Tak pakujemy się :(

Aaaa
@Ewa

Nie jest robione wydanie, nic nie jest liczone, trzeba później jeździć do innego salonu rabic inwentaryzacje

;)
@Ewa

Wydania na zegarki i inwentaryzację przeprowadzasz w obcym butiku. Nie dane nam bylo spokojnie towaru spakowac, zrobic wydan czy sprawdzic czy wszystko sie zgadza u nas w sklepie. Towar jest przewozony do innego butiku przez osoby, które nie są finansowo za nie odpowiedzialne, a Ty w razie co musisz się potem martwić gdzie jest co i czy na pewno w pośpiechu zabrałeś wszystko ze sklepu.

@Aaaa

A reszta rzeczy? Gwarancje, pudelka, meble? Co z tym? Wynoszone są tylko po cichu zegarki? To się nie dzieje naprawdę

@G

Zabezpiecz się! Nic Ci nie podpiszą. Uciekną jak złodzieje a Ty zostajesz na lodzie bez towaru, komputra itd...

@;)

To Twój wybór. Jak się zgadzasz na zrobienie inwentaryzacji po fakcie to jesteś w (usunięte przez administratora) Z chwilą przekazania towaru nie masz kontroli.

Ciekawa
@Sebastian

A co takiego działo się we wroclawiu? Jedynie stąd można się czegoś dowiedzieć. Bo tak nikt nic nie wie ..

@Aga

Ja tu już kiedyś zadałem to pytanie, na prawdę myślicie, że T.R. Wam odpisze? Czy to jest forum dyskusyjne Swissa?

@Ciekawa

Dyrekcja pewnych centrów w asyście ochrony i policji nie dopuściła do wywiezienia towaru i zaplombowała butiki. Majątek czyli towar stanowi zabezpieczenie. Wynika to z umów najmu i dzieje się tylko wtedy gdy firma zalega z płatnościami. Negocjacje z ch to tylko ściema i jawne kłamstwo. Gdyby nie było zadłużenia firma mogłaby by bezkarnie w biały dzień zabrać towar bo jest jego właścicielem.

Pracownok jeszcze
@Sebastian

Ta firma to jedna wielka konpromotacja. Śmiać mi się chce jak to zawsze sie chwalili,że Pan B tak wspaniale zarzadza stroną WWW ,że sprzedaż internetowa wzrasta hahahaa Każde zamowienie które było z odbiorem w sklepie to nasza zasługa.To my zwylki pracownicy przekonaliśmy klienta do zakupy,ale sprzedaż była przypisana www. A teraz wyszło szydło z worka kto napedzał sprzedaż. Bez butików stacjonarnych sprzedaż internetowa kuleje. Nie martwcie się pracownicy,my sobie predzej czy później pracę znajdziemy a swiss bedzie sie pakował.

Pracownok jeszcze
@Pracownok jeszcze

Miało być kompromitacja

Jak?
@Swissiak

Jak to wygląda? W sensie dostajecie emaila że macie spakować butik czy koordynator wjeżdża z buta i nikt się niczego nie spodziewa?

T
@Jak?

Też chętnie się dowiem. Boję się ze to samo czeka salon w którym ja pracuję.

Cosiek
@Jak?

My dostaliśmy info dzień wcześniej ze rano mamy być w butiku. Nie wiedzieliśmy po co czy sprzątać czy wykładać nowy towar. Na miejscu tel od koordynatora żeby wszystko pakować, zegarki tak jak ktoś wspomniał wyżej miały być spakowane jeden na drugi byle szybko. Również potwierdzam zdanie ze inwentaryzacja i liczenie w innym butiku na kolanach. A po tym wszystkim usłyszymy do widzenia...

Jak
@Cosiek

Wypowiedzenia? Nie wierzę. Firma (usunięte przez administratora) Jesteś na każde ich zawołanie, w grudniu nie masz życia i po tym wszystkim kop w (usunięte przez administratora) A jak wygląda wypowiedzenie? Jaki okres? Z dnia na dzień czy według umowy np 3 miesięczne?

@Jak

Kto już dostał wypowiedzenie z butów które się zamknęły? dajcie proszę znać jak to wygląda

@G

Ogólnie to kierownicy i koordynatorzy butików nabrali wody w usta i cały czas (usunięte przez administratora) i odwlekają temat, beznadziejna sytuacja, nie tak to sobie wyobrażałam.

@Agnieszka

A jaką masz umowę na czas nieokreślony?no w końcu będą musieli określić co i jak.

@Agnieszka

Naprawdę myślisz, że kierownicy coś wiedzą? Są w dokładnie takiej samej sytuacji...

@G

Do końca września. I co mam myśleć, robić, planować może albo spokojnie na "urlop" wyjechać?

@T

Jeśli dostałaś info,że Twój sklep się nie otwiera bo będą negocjować czynsz, to czeka Was to sami. Spodziewaj się wieczorem telefonu, że na drugi dzien z rana mają się wszyscy stawić w salonie w celu przeprowadzenia inwentaryzacji i pakowania zegarków. Szybko, byle jak, byleby tylko jak najwięcej wynieść...

Zniesmaczona
@Kasia

Oficjalna informacja na stronie swiss/ butiki / wybierz nieczynny sklep "Uwaga! W dniach od 2020-05-07 do 2020-07-31 w butiku przeprowadzany jest remont. Zapraszamy wkrótce!." Remont czytaj jako LIKWIDACJA. Informujcie swoje centra handlowe i PIP na maila anonimowo o tym procederze to będą ich zatrzymywać z Policją jak we Wrocławiu.

Kamil
@Zniesmaczona

We Wrocławiu z tego co wiem to koordynator wzywał policje.

Jola
@Kamil

W Toruniu też...Ale co z tego, jak policja dala zgodę na zabranie mienia. To tylko przedłuża całą akcję, ale i tak ostatecznie towar zostaje wyprowadzony.

A

No nie wprowadzaj w błąd, człowieku. Policja wzywana była dlatego, że ch nie chciało pozwolić na wyprowadzenie towaru, nie przeciwko pracownikowi. No nie siej tutaj zamętu.

?
@A

Naucz się czytać że zrozumieniem, ok?

A
@?

Zobacz, w jaki sposób stawiasz pytania. Przeczytaj dwa ostatnie. Proszę, pomogłam Ci, za darmo.

Zzzz
@Sebastian

Zostaje pusty butik hahahaha,.no ja bym zadzwonił na policję bo tylko pracownik ma prawo dysponować towarem.

Zostaw merytoryczną opinię o SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) - Warszawa

• Jak się pracuje w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 83, z czego 12 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)