Opinie o swiss.pl - PHU Jubiler Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja biżuterii i zegarków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) w Warszawa

zyx

Czytam niektóre komentarze i widzę , że sporo specjalistów tu mamy . Np od tego, że firma ma kapitał 15 mln, Czy Ty się orientujesz , że kapitał ten jest w zegarkach , meblach , że firmy na bieżąco obracają kapitałem .... Rozumiem, że oczekujesz wypłaty w zegarkach ? Wydaje Wam się, że jak firma ogłosi upadłość to od razu dostaniecie pieniądze? Nie zanim Syndyk sprzeda wszystko to minie sporo czasu, widzę, że większość pisze byle co aby tylko hejtować . Ja nie jestem zadowolona z obrotu sprawy , też mam zobowiązania i rodzinę . Inna sprawa jest taka , że nie wiem czy wiecie , ale z ostatnim dniem marca TT zwolniło 15 % personelu , nie tylko oni, A tez nie przedłuża umów. W moim odczucie ten urlop to tylko chwilowy temat dopóki firma nie zorientuje się jakie dofinansowanie dostanie. Kolejna sprawa - firma okradnie Was z dofinansowania , które dostaje , czy czytaliście , że firma bierze dofinansowanie na każdego pracownika i musi się z niego rozliczyć.. Co więcej pracownik ten nie może zostać zwolniony przez 3 miesiące bo w innym przypadku firma będzie musiała to dofinansowanie zwrócić .... Zanim ja cokolwiek gdziekolwiek zgłoszę to poczekam bo jak na razie to nie mam żadnych podstaw prawnych bo : - 10-ty jeszcze nie minął- nie wiemy ile każdy dostanie kasy, - nie podpisałam wniosku o urlop bezpłatny a firma nie może mnie na niego skierować. Moim zdaniem firma się zabezpiecza i dopiero jak wszystko się wyjaśni to określi czy jesteśmy na postojowym, mamy przestój ekonomiczny czy decyduje się na zmniejszenie wymiaru czasu pracy o 20 % , jednak nie mniej niż do 0,5 etatu w związku z kryzysem może to zrobić . To że ktoś wysłała pismo na razie nie oznacza , że ktoś Was (usunięte przez administratora) , mimo tego, że tak mogło to zabrzmieć. Inna kwestia nie rozumiem hejtu na T i koor? Czy na prawdę oni są winni tego , że mamy koronawirusa , i że rząd zaproponował słabe rozwiązanie dla Nas i zamknął galerię ? Nie dziwię się, że nikt Wam nie odpisuje bo to forum nie jest od tego , poza tym, jeśli 50 osób ( albo 5 hejterów ) wysyła to samo pytanie to jak Wam ktoś ma odpisać... Moim zdaniem jak podejmą decyzję co do kierunku to Nam to napiszą i Wasze pisanie 10 razy tego samego jest na nic. Chwalicie konkurencję , a czytaliście to https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/lpp-ccc-apart-tworza-zwiazek-prosza-rzad-o-uratowanie-setek-miejsc-pracy,86310.html Waszym zdaniem nasza firma nie jest zabezpieczona finansowo to dlaczego też i A i J zwalniają i pisze, że nie przetrwają kryzysu to są bogatsze firmy od Nas. Dodatkowo piszecie o tym że firma nie ma straty 20 % bo ma www. , ludzi nie wiem jaki matematyk to policzyła , ale moim zdaniem firma w samym marcu miała z min. 60 %, straty a raczej więcej i perspektywę 95 % stary w kwietniu ( jak ktoś w ogóle coś kupi na www.) i nie wiadomo jakie straty w pozostały miesiącach . Piszecie o tym że 2 tyg przestoju i firma niewypłacalna , a firma musi myśleć min. na pół roku do przodu bo jak w końcu to ruszy to będzie jeszcze kilka miesiący straty i na to tez musi być kasa. Jak w sklepach były prezentowniki i katalogi to każdy mówił, że super i przydałoby się więcej , teraz piszecie , że po co wydawaliśmy na to kasę... Na szkoleniach też laski noszą się z napompowanymi ustami i wstawiają fotki na FB i Insta a teraz że szkolenia niepotrzebne.... Wszyscy Ci którzy piszą że to problem pracodawcy bo on musi mieć kasę to tylko informuję Cie, że eldorado na rynku pracy się skończyło i gdyby nie Ci pracodawcy , którzy owszem zarabiają , ale i ryzykują ( bo sporo z nich teraz upadnie ) to ludzie nie mieliby pracy . Ja wszystko rozumiem, umowy , prawo pracy , rachunki itp , ale na świcie w ciągu 2 miesięcy wydarzy się Armagedon , którego nikt nie przewidział , nie upoważnia to nikogo do postępowania niezgodnie z prawem oczywiście . Z dzisiejszej perspektywy zaproponowane działanie jest słabe , ale czy za kwartał ono tez będzie Nam się wydawało słabe to się okaże . Jeśli za kwartał będziemy mieć 20 % bezrobocia to nie będziecie kogo mieli podać do PIPu bo nie będziemy mieli roboty. Nie jestem zadowolony z proponowanego rozwiązania , ale moim zdaniem ono się zmieni , a po drugie za kwartał ono może wcale nie być najgorsze. Pozdrowienia dla trzeźwo myślących

Doradca
@zyx

Zgadzam się w stu procentach z twoją wypowiedzią.

Hhyyy
@zyx

Omg omg :/ ależ się rozpisał ktoś ... Czasy ciężki nastały ale nie Wilno pracowników potraktować tak jak to ma miejsce teraz! Za nasze poświęcenia dla firmy za nastawienie pozytywne i starania i serce które co niektórzy włożyli w firmę powinnismy być w tym momencie docenieni i śliwa powinny być wypowiedziane miłe ... Slychajcie nie martwcie się Wszystko się ułoży a wam wypłaty wpłyną ... Tak powinno brzmieć pierwsze co :) a co do APART to akurat jestem na bierząco co u nich się dzieje tak wiec u nich jak najbardziej wszystko ok i pieniążki są normalnie na wypłaty :) Poza tym po co ma czytać o innych firmach czemu ma to dłużyć ? Najważniejsza jest nasza firma i to o niej chce wiedzieć konkrety co zamierzają itp a nie tak człowiek czeka na info i się doczekać konkretów nie może. Trzymam kciuki byśmy mieli gdzie wrócić mimo wszystko . A tez co do syndyka to chyba nie do końca znasz jak się to odbywa . Tak wiec lepiej doczytać coś do końca w tym temacie .

Z ciekawości
@zyx

Jesteś mężczyzną czy kobietą? Bo raz o sobie piszesz zadowolona, raz zadowolony...

@Z ciekawości

Kobietą . Pomyłka

@Hhyyy

Zgadzam się z Tobą . Tez jestem na bieżąco z A. na razie pieniążki są , ale ciekawe jak długo . Zwolnienia też są ;-). To mnie oświeć z tym syndykiem... Pisałam o innych firmach w odniesieniu do tego , że co niektórzy twierdzą, że inne firmy są super zabezpieczone... realia są jedna zupełnie inne, nikt na to nie jest przygotowany

Może raczej
@Z ciekawości

Koordynatorem czy koordynatorką?

@Może raczej

Rozumiem, że wszyscy , którzy sądzą inaczej niż Ty to koordynatorzy o ludzie z firmy ? Na pradwę , wszyscy muszą myśleć tak jak Ty ?

ZWISS
@zyx

Ale naiwność... Chwilowy temat haha.. Tak, siedzą i myślą jak zrobić żeby nam, pracownikom na najniższym szczeblu było dobrze w tych ciężkich czasach ???? Czego my się czepiamy, przecież nawet w grudniu firma umożliwiła nam pracę po 15/16 dni z rzędu żebyśmy mogli zarobić na święta i żeby rodziny mogły od nas odpocząć. W innych firmach ludzie dostają na swieta bony, karty przedplacone i mają kłopot co z tą kasą zrobić. A o nas firma dba żebyśmy nie mieli takiego problemu.. czekoladę na osłode i wino żeby utopić smutek. To tylko kropla w morzu i chyba tyle w temacie...

@zyx

Jedna zasadnicza uwaga - jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić - pracodawca nie dostanie grosza dofinansowania na pracownika przebywającego na urlopie bezpłatnym.

@ZWISS

To czemu taki ktoś jak ty nie pracuje w takiej firmie? Zakochałeś się w Swiss? Idź do innej zajebistej firmy, gdzie będziesz dostawał to wszystko, a nie biadolisz. Ja nie wiem co Ci ludzie mają w głowie , ale szczerze jakbym miał np wybór zwolnic 600 osób , a zrobić np. miesiąc przestoju to też nie wiem co bym zrobił , a Ty wiesz, wywaliłbyś 600 osób ? Wiedząc , że może 1/3 z nich znajdzie robotę w ciągu miesiąca czy dwóch ?

Pracownik xyz
@zyx

Hahaha... Widać pracodawcy już brakuje argumentów, wiec podaje się za pracownika... Szczerze mówiąc to my już jesteśmy podawani jako przykład dla innych butików żeby nie narzekali... bo dostają najniższą krajową... Bo MY zostaliśmy zostawieni na lodzie... albo nawet pod lodem... I serio?! Zamknięcie galerii było słabe?! Widać, że to nie pisze żadna osoba pracującą w butiku... dlaczego? Ludzie przychodzili do nas kaszląc i kichając prosto nam w twarz... Przy tej pracy zachowanie bezpiecznej odległości jest niemożliwe - bo to my zakładamy klientom zegarki na nadgarstki... ludzie perfidnie się nam śmiali w twarz, że ktoś w ich otoczeniu ma koronawirusa albo jest na kwarantannie... dzieciaki latające po galerii bawiące się w berka pod nową nazwą "koronawirus"... Nie bądźmy śmieszni, bo te zaostrzenia są bardzo dobrym rozwiązaniem, żeby to jak najszybciej minęło... Ale widzę, że nasze zdrowie dla pracodawcy nie jest ważne bo liczy się tylko kasa i wykorzystywanie NAS maksymalnie jak sie da... My też nie jesteśmy winni tego, że wirus się pojawił... Ale pracodawca drąży do tego żebyśmy zaczęli kraść jedzenie albo żebrać o bułkę pod sklepem o ile nie dostaniemy mandatu dodatkowo... Dostaliśmy jasny mail, więc my mamy myśleć nad tym czy dostaną dofinansowanie czy nie ? A jak nie to przez kwartał nie mamy wypłaty ani ubezpieczenia... Co do pracy? Ukraina wyjechała - wiec 70% pracowników w Polsce opóściło nasz kraj :)... i jak ktoś będzie chciał to znajdzie pracę bez problemu... wiec może skończmy te straszenie... to nie komuna... a i tak po tym wpisie tym bardziej też złożę zawiadomienie do PIP... P.S. na przyszłość drogi pracodawco nie zmieniaj się z kobiety na mężczyznę w jednym komentarzu :)

Zwykly
@Pracownik xyz

Ja tu sie nie udzuelam za bardzo ale chyba chodzilo o to że w ogole zamkneli galeria z powodu koronawirusa nikt nie mial na mysli że to bylo słabe czytaj ze zrozumieniem.

Długoletni pracownik
@Doradca

Czytając te wszystkie wpisy, mam jedno pytanie Ludzie skoro ta nasza firma jest taka zła to dlaczego tu jeszcze pracujecie? Nikt wam nie broni zwolnić się i znalesc super pracę spełniająca wasze wszystkie wymagania. Propozycje co nie których z Was żeby było lepiej jakby firma nas zwolniła te super pomysły zachowają dla siebie chcecie to zwolnijcie się sami. Ja w tej firmie pracuje wiele lat ta sytuacja też mi się nie podoba, ale uważam że jeżeli to spowoduje że zostaniemy na rynku i będę miała gdzie wrócić do pracy to mogę się przemęczyć. Widzicie tylko czubek własnego nosa, ludzie rozejrzyjcie się do okoła co się dzieje na całym świecie na rynku pracy a później oceniajcie i mieszajcie z błotem naszą firmę. Podsumowując moja propozycja tak wam tu źle, napiszcie wypowiedzenie. Nie jestem koordynatorem żeby była jasność.

@zyx

Panie "zyz" piszesz kłamstwa. Są dwa scenariusze: a) jesteś koordynatorem na bezpłatnym urlopie i piszesz jeden z wielu komentarzy, który ma za zadanie straszyć pracowników i przedstawiać w jakiej to złej sytuacji finansowej jest firma, dając do zrozumienia, nam pracownikom, abyśmy podpisywali urlop bezpłatny? b) a może jesteś pracownikiem butiku, który szerzy fałszywe informacje....nie wiem czy robisz to nieświadomie z powodu braku wiedzy czy też świadomie? Odnosząc się do Twojej wypowiedzi: ad 1. Napisałeś: "...Np od tego, że firma ma kapitał 15 mln, Czy Ty się orientujesz , że kapitał ten jest w zegarkach , meblach , że firmy na bieżąco obracają kapitałem ....Rozumiem, że oczekujesz wypłaty w zegarkach ?...." Po pierwsze nigdy nie powiedziałem, że wartość kapitału spółki PHU Jubiler to w 100% wartość pieniężna. Proponuję czytaj ze zrozumieniem, zanim zaczniesz odpisywać. Po drugie dlaczego twierdzisz, że kapitał zakładowy PHU Jubiler jest w zegarkach i meblach? Skąd posiadasz takie informacje? Zwierzał Ci się Prezes? Kim jesteś w firmie i jakie pełnisz stanowisko, że posiadasz taką wiedzę? A może nie posiadasz i siejesz zamęt....? Po trzecie ja odnoszę się do faktów: odpis pełny z wyszukiwarki KRS: Dane z dnia 2019-0403, sygnatura akt: [RDF/108332/19/546] - Rubryka 7: przetransferowanie w 2016 roku 10 mln złotych do "Swiss Concept w Tallinnie (Estonia). Rubryka 8 i Podrubryka 1: wartość kapitału zakładowego spółki w Tallinnie 10 mln złotych, z czego 65 tys złotych to aport. Zatem 65 tys złotych to wartość niepieniężna. Nie wiem czy ten aport to zegarki czy meble czy nieruchomość np: garaż w Warszawie. Nie wiemy co zaliczone jest do aportu, tylko wiemy, że wynosi TYLKO 65 tys. Sporo mniej niż Twierdzisz, prawda?? Czemu szerzysz nie prawdę, a może oświeć nas na kogo polecenie piszesz te teksty ? Moim zdaniem (usunięte przez administratora).wiesz o sytuacji spółki i (usunięte przez administratora)wiesz o tym jak działają spółki z o.o. ale się wypowiadasz. Siejesz strach w innych na zlecenie przełożonego.... I na koniec (nie dla Ciebie, a dla reszty czytających) kilka zdań tak abyście wszyscy wiedzieli jak bardzo Nas okłamują i sieją strach przez bankructwem. 1. Kapitał zakładowy to nie "stricte majątek firmy". Bieżący przychód z handlu nie wlicza się w kapitał zakładowy. Tym samym firma może posiadać bardzo mały kapitał zakładowy np: 5 tys zł i jednocześnie posiadać bardzo duży majątek firmy. Spółka z o.o. nie ma obowiązku zwiększać kapitału zakładowego wraz z majątkiem firmy. 3. Spółka Jubiler wiemy (dane oficjalne z KRS) posiada kilkanaście mln w kapitale zakładowym, ale zapewne posiada o wiele większy majątek firmy, bo jak już powyżej wspomniałem: spółka nie ma obowiązku zwiększać kapitału zakładowego za każdym razem w miesiącu jak wzbogaci się ze sprzedaży zegarków (każdego miesiąca przynosimy dochód spółce dzięki naszej ciężkiej pracy). 2. Jeśli mamy porównywać dwie spółki: jedna kapitałem 5 tys, a druga z kapitałem 100 mln to zawsze ta z większym kapitałem będzie spółką bardziej wiarygodną, stabilną, bo pieniądze z kapitału zakładowego mogą być wykorzystywane na dowolne cele również na wypłaty. Teraz zastanów się: komu wystarczy na wypłaty dla pracowników. Spółce z małym czy dużym kapitałem? To nie jest kwestia tego czy spółka ma pieniądze tylko czy chce wykorzystać je do naszych wypłat. Im tak zależy bardzo abyśmy podpisali urlopy bezpłatne bo nie chcą pozbywać się pieniędzy (pomijam już fakt czy z subkonta kapitału zakładowego czy majątku spółki). Pozdrawiam wszystkich i oby Prezes wypłacił nam pensje, które nam się należą i oby jego poplecznicy nie straszyli nas, że sam Prezes umiera z głodu, a firma za kilka tygodniu ogłosi upadłość i zaleca nam samowolne wykorzystanie urlopu bezpłatnego i zdeklarowanie się, że nie chcemy otrzymywać pensji i tym samym pozostajemy bez środków do życia i zdani będziemy na łaskę wirusa (bo będąc na urlopach bezpłatnych tracimy ubezpieczenie zdrowotne). Panie Prezesie, skoro tak nas straszysz, że nie masz pieniędzy, które masz, to nas zwolnij, a nie każ żyć bez pieniędzy, bo nawet na urlopie bezpłatnym nie będę mógł się zarejestrować do urzędu po zasiłek !!

!!!
@Długoletni pracownik

Nikt o zdrowych zmysłach sam sie nie zwolni,pozbawiajac się możliwości zasiłku chociażby ,więc daj sobie na luz z głupim komentarzem

Iv.

Popieram ten post.

@zyx

"....ale czy za kwartał ono tez będzie Nam się wydawało słabe to się okaże . Jeśli za kwartał będziemy mieć 20 % bezrobocia to nie będziecie kogo mieli podać do PIPu bo nie będziemy mieli roboty....." Panie Tomaszu, Mam propozycję: przekaż Prezesowi, aby wypłacił pracownikom należne nam wypłaty 10.04, a tym, co będzie za kwartał to będziemy martwić się za kwartał ok ? Co mnie obchodzi czy będę miał pieniądze za parę miesięcy, jak już teraz ich mam nie mieć dzięki Waszemu genialnemu pomysłowi. Nie uprawiaj czarnowidztwa. Ja wiem, że z Ciebie bardzo dobry manager, ale że jednocześnie wróżka to nie wiedziałem.

Xxx
@Długoletni pracownik

Jak nie będziesz miała co dzieciom dać do jedzenia to zrozumiesz to wzburzenie nas wszystkich. To nie jest niczyja wina całej tej sytuacji, ale zostać bez pieniędzy prawie z dnia na dzień gdzie nie ma za bardzo możliwości znalezienia drugiej to nie jest fajne. Firma powinna szukać jakiś innych rozwiązań niż iść na łatwiznę.

Miłosz
@zyx

Zrobił bym tak jak większość firm mimo,że opisujesz tu tylko jak to firmy upadają,bo mimo sytuacji wierz lub nie są też nie upadajace. Wypłacić wszystkim pracownikom postojowe ,poprosić o wybranie bieżących urlopów,zlecić sprzatanie butików,odpowiadanie na zapytania . Wszystko się da, wystarczą checi ,ktorych wam brakuje.

@Może raczej

Co wy macie za obsesję? Też byłam posądzona o bycie koordynatorem tylko dlatego, że mam inne zdanie. Opanujcie się ludzie. Jak już wspomniałam kilka dni temu, piszcie maile bezpośrednio do zainteresowanych, ja też bym nie odpisywała na anonimy na ich miejscu.

AK
@zyx

Wątpię żeby zwykły pracownik to napisał. Zapewne ten komentarz powstał z góry bo nawet nie piszesz jako kobieta albo mężczyzna, tylko raz tak, raz tak ????. Rozwiązanie naszej firmy jest słabe. A może lepiej byłoby zostać zwolnionym i dostać koronkowe i mieć ubezpieczenie niż wylądować w szpitalu na bezpłatnym urlopie a potem wypłacać się za to nie wiadomo ile czasu. Nie wiem czy w ogóle będzie sens wracać do takiej pracy... Poważnie się nad tym zastanawiam..

@Putin

Dla ścisłości: Cytat ze strony poradnik przedsiębiorcy: "Co do zasady, kapitał zakładowy ma charakter gwarancyjny, tzn. zabezpieczający wierzycieli spółki przed jej niewypłacalnością. Należy jednak wskazać, że brak jest przepisów stanowiących o wyłącznie takim przeznaczeniu kapitału zakładowego. Oznacza to, że po wniesieniu środków na kapitał zakładowy wkład pieniężny może być wykorzystany np. na nabycie środków trwałych, z kolei wkład niepieniężny może zostać zbyty, a uzyskana w ten sposób wartość pieniężna wejdzie do majątku spółki. Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kapital-zakladowy-wszystko-co-nalezy-o-nim-wiedziec. Pozdrawiam

Johnny Bravo

Witam, W wyjątkowo obszernym skrócie. Otrzymana przeze mnie wypłata nie jest adekwatna do umowy jaką z wami podpisywałem. Wytyczne tzw. tarczy antykryzysowej także nie zezwalają wam na wypłatę tak niskiego wynagrodzenia (około 1560 zł). Nie można obniżyć najniższego wynagrodzenia o czym wiecie. (usunięte przez administratora) Po raz kolejny pokazujecie jacy jesteście małostkowi. Szkoda na was słów. Informacja dla innych pracowników. Wypłaty są niezgodne z prawem i nawet słowo "zaliczka" w tytule wypłaty nie ratuje firmy. Sprawę już wcześniej zgłosiłem do kliku podmiotów w tym PIP. Sprawa już przekazana przez mój PIP do Warszawy. W najbliższym czasie będę przygotowywał pozew zbiorowy, kto będzie chciał do mnie dotrzeć pewnie mu się to uda. P.S. Już 30 osób zwolnionych w przeciągu miesiąca przez tak dużą firmę jak Jubiler to zwolnienia grupowe. Co wiąże się z wypłatą nawet 3 miesięcznej odprawy. Pozdrawiam, Johnny Bravo

Ciekawa
@Johnny Bravo

Jak będziesz taki pozew pisał,to daj znać bo chetnie się przyłączę.

Helena
@Johnny Bravo

Czy na pozwie zbiorowym też odpiszesz się jako Johnny Bravo? Napisz maila do zarządu, a nie kozaczysz w Internecie.

Tak
@Johnny Bravo

Zastanawia mnie skąd wiedza na temat zwolnień w firmie?

@Tak

Tak ta informacja jest jedynie informacją poglądową na temat zwolnień. Gdyż niektórym tutaj wydaję się, że można zwolnić sporo osób w firmie bez konsekwencji. I my jako pracownicy mamy dziękować firmie, że nas łaskawie trzyma bez wypłaty. Otóż nie. Nic mi absolutnie nie wiadomo na temat zwolnień w firmie Jubiler. Aha i jeszcze jedno. Pozwolisz Tak, że zawrę to tutaj, żeby nie zaśmiecać forum. Nic mi nie wiadomo na temat 80% za miesiąc kwiecień. Ja wiem tylko tyle, że na mojej umowie jest 2600 zł a mail od zarządu mówi o jakiś absurdalnych urlopach bezpłatnych i woli niewypłacenia nam wypłat. Poczta pantoflowa mnie nie interesuję jako źródło informacji. I nie nie zamierzam się zwolnić jak to niektórzy opisują gdyż coś mi się nie podoba. Najpierw muszę zawalczyć o moje pieniądze, bo póki co nieprawnie trzyma je firma. Tyle ode mnie. Nie widzę sensu brać udział w jałowych sporach, które niewiele wnoszą. Jestem człowiekiem czynu a nie gównoburz na forum. Pozdrawiam i oczywiście końcówka nie odnosi się do Ciebie Tak.

@Helena

Helena tak się akurat złożyło, iż jestem jedną z osób, które napisały w tej sprawie do zarządu. Więc nie do końca taki ze mnie internetowy kozak;-).

Johnny Bravo

Cześć B. Do końca tygodnia odezwę się jeszcze raz. Wybacz, że tak lakonicznie, ale też muszę ustalić kilka kwestii. Pozdrawiam, JB

@Johnny Bravo

Twoja wiedza też jest poglądowa, jak widać po wpisach.

Dżony

A Ty pisałeś do Tomka, że piszesz że nie odp. Przecież to nie forum Swissa. Ja mu się nie dziwię bo atakujecie jakby to on zaraził cały świat..

A.

Ej, serio? Firma mogła nas zwolnić albo też zmienić nam umowy na pół etatu, albo nawet 1/8 i wypłacić grosze zgodnie z prawem jak tu się większość czepia. 80% to jest bardzo dużo. Jeśli komuś coś nie pasuje, to co stoi na przeszkodzie żeby założyć wypowiedzenie?

@A.

A. jeśli brak Tobie elementarnej wiedzy z zakresu tarczy antykryzysowej oraz prawa pracy. Proszę nie zaśmiecaj forum. Firma może oczywiście zmniejszyć Tobie etap, co wiąże się z faktem że w takiej sytuacji nie może wypłacić wtedy Tobie mniej niż najniższa krajowa. Co zaś do zwolnień oczywiście. Może to zrobić, ale to wiąże się z wypłatą odpraw w przypadku przekroczenia 30 osób w ciągu miesiąca, więc większe zwolnienia mogą być im nie na rękę. Oni wolą trzymać ludzi w blokach startowych w razie gdy interes znów ruszy. I nie sądź wszystkich po sobie. Są firmy gdzie faktycznie wypłacają pracownikom mniejsze pensje w tym czasie, ale nie jest to mniej niż najniższa krajowa.

@Johnny Bravo

Nie wiem czy wiesz Dżony, ale firma może każdemu obniżyć etat z pełnego do połowy i wtedy płaci Ci połowę etatu, a nie najniższą krajowa tak jak sądzisz. Firma podpisuje porozumienie z przedstawicielami pracowników i takie tam... Więc nie mąć, że musi wypłacić najniższą krajową, bo jak jest w przestoju to nie musi

B
@Dżony

Możesz wyjaśnić "przedstawiciele pracownikow" ?

@Dżony

Kolejny ekspert prawa pracy na forum. (usunięte przez administratora) są niektórzy obrońcy firmy. (usunięte przez administratora) Czy prawidłowe jest stwierdzenie że w czasie przestoju pracownik powinien otrzymać minimum 50% wynagrodzenia minimalnego, czyli ok. 1300 zł? Nie, pracownik powinien otrzymywać wynagrodzenie obniżone nie więcej niż o 50%, ale nie niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę. Jeżeli już teraz otrzymuje wynagrodzenie minimalne, to nie będziemy mieć z czego obniżyć jego wynagrodzenia. Więc "szanowny ekspercie", rzeczy o których nadmieniasz może zmienić jedynie aneks do umowy a taki bez Twojego podpisu i zgody wejść w życie nie może.

Ciekawski
@Johnny Bravo

No dżony napisał że mogą obniżyć etat a nie zapłacić połowę za cały etat. Z ciekawości czy w związku z tarczą nie wystarczy że pracodawca podpisze porozumienia z przedstawicielami pracowników i wtedy aneksy nie są potrzebne?

@A.

Przyjmując się do pracy podpisałam umowe na cały etat,jeżeli firma chciałaby zmienić nam umowy to musisz sie zgodzić,czyli podpisać taki aneks specjalny. Bez podpisu oczywiście tez mozesz być na poł etatu,ale wynagrodzenie to 2600 brutto. Nie ma czegoś takiego że firma sama od siebie decyduje ile dostaniesz wynagrodzenia lub jaki etat bedziesz miała. Musisz sie zgodzić. Więc o jakim prawie i groszasz piszesz. Mam się cieszyć ,że w tym miesiacu brakło mi pare słówek na opłaty. Z tego mam się cieszyć. Ja nie wyraziłam zgody na wynagrodzenie 80 procent,a firma biedna nie jest.

@Ewa

W ramach specustawy, zwanej tarczą antykryzysową, przedsiębiorca, w tym wspólnik spółki cywilnej, u którego wystąpił odpowiedni, określony ustawowo spadek obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, może obniżyć pracownikom wymiar czasu pracy o 20 proc., nie więcej niż do 0,5 etatu. Zastrzeżenie jest jednak takie, że wynagrodzenie nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy. Pozdrawiam :)

Dżony

Nick prawidłowo napisał. Że wynagrodzenie nie może być niższe niż minimalne z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy. Czyli 0.8 etatu to 0.8 podstawy...

Wypowiedziany

Witam. Po konsultacji z moim prawnikiem będziemy tworzyć pozew lecz najpierw otrzymałem informację aby zebrać możliwie większą ilość ludzi aby zwiększyć wysokość odszkodowań, a samą firmę odesłać z walizkami. Pierwszy raz tutaj wchodzę ale widzę, że nie jestem jedyny który wypowiedzenie otrzymał i to z dnia na dzień, a przecież dostaliśmy maile, że firma robi co może. Biorąc pod uwagę wysokość wypłaty za marzec, oszukiwanie Państwa oraz pracowników jest widoczne gołym okiem i w takiej sytuacji nie mam zamiaru zostawić na P.H.U Jubiler suchej nitki. Uprzednio proszę o zgłoszenie maili które otrzymaliśmy od pff...Firmy do PIP'u aby mieć podkładkę, że nie zgadzaliśmy się na takie traktowanie, aby w sądzie można było udowodnić, że przez "to coś" byliśmy oszukiwani, a kancelaria mojego przyjaciela zajmie się już wszystkim jak najlepiej bo będą w tym mieli też udział dla Siebie. Po zgłoszeniu na PIP proszę o komentarz niżej, a ja odpowiem Wam swoim mailem abyśmy mieli jakąś drogę kontaktu tylko muszę doczytać, czy mogę takie dane na tej stronie udostępnić, jeśli nie to przedstawię się z imienia i nazwiska abyśmy mogli skontaktować się przez FB. A jeśli chodzi o samą pseudo firmę to NIE polecam, nawet bez korony pracownikom wypłaty w bardzo zagmatwany sposób uszczuplali, niewypłacanie pieniędzy za nadgodziny których w grudniu było i po 40h albo całkowite ich zabranie to skandal. A to co się stało w czasach epidemii to jedna w masakra, cyrk na kółkach i bezprawie. Więc krótko, jeśli sytuacja wróci do normy nikomu nie polecam współpracy z tą imitacją porządnej firmy, gdyż zostawiając pracownika na lodzie ludzie z zarządu śmieją Ci się w twarz i udają (usunięte przez administratora) Ja utworzyłem już trzy zgłoszenia do PIP'u i wam też polecam chyba, że lubicie jak ktoś was (usunięte przez administratora) i kłamie. Razem duuużo zdziałamy.

chętny
@Wypowiedziany

Podaj jakiejś namiary na siebie, na moją eSkargę od PIPu już dostałem odpoweidź, więc warto to połączyć skoro masz możliwość działać na większą skalę.W kupie siła..

Anty
@Wypowiedziany

Na pewno wchodzisz pierwszy raz Johny?

@Wypowiedziany

Szanowni Państwo , W nawiązaniu do poniższych komentarzy chciałbym zaznaczyć, że rozwiązania wprowadzone przez naszą firmę są zgodne z obowiązującym kodeksem pracy oraz wprowadzonymi przez Rząd RP specustawami o przeciwdziałaniu COVID-19. Sytuacja, z którą przyszło nam się zmierzyć dotknęła bardzo mocno nas wszystkich. Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować jej skutki i nie doprowadzać do redukcji miejsc pracy, które są widoczne w wielu branżach. Jednocześnie, chciałbym poinformować, że z dniem jutrzejszym wygasa nam możliwość odpisywania na opinie z oficjalnego profilu firmy. W razie konieczności zapraszam do kontaktu pod adres e mail: tomasz.rybicki@swiss.eu Z wyrazami szacunku Tomasz Rybicki

Doradca Klienta

Typowa rozmowa rekrutacyjna - sztywna i udająca wielkość powagi ze strony rektureta, w tym przypadku z Tomaszem R., który pracuje w firmie już 16 lat. Następnie rozmowa z kierowniczką sklepu, w tym poinformowanie mnie, że nie przyjmą kogoś, kto będzie unikać obowiązków - postraszenie i założenie, że mogłabym być takowym pracownikiem.

Otrzymane pytania: - Czy zdaję sobie sprawę, że jest to praca na 3/4 etatu, a nie na cały etat. Jeśli tak, to dlaczego szukam pracy na 3/4 etatu, a nie potrzebuję na cały etat. - Dyspozycyjność - Czy przeszłam szkolenie z obsługi klienta u innego pracodawcy, jeśli tak, to jak ono wyglądało, czego się na nim nauczyłam. - Czy jestem studentką/planuję studia (zaoczne) - bo taka osoba raczej nie będzie mieć szans na pracę ze względu na nieelastyczność godzin pracy. - Jak przekonam do zakupu zegarka w sklepie stacjonarnym, skoro w sklepie internetowym jest taniej? Odpowiedź firmy - bo w sklepie stacjonarnym można przymierzyć od razu i zobaczyć dokładnie, jak zegarek wygląda, a online posiłkuje się klient tylko zdjęciami i opisem. Dopiero na samym końcu rozmowy podano informację o odpowiedzialności materialnej i robieniu codziennej inwentaryzacji.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
zdegustowana

Zdecydowanie nie polecam zakupów online w butiku SWISS! Obsługa tragiczna, a czas uzyskania odpowiedzi na zapytania bardzo długi lub informacji nie ma wcale. Trzeba dzwonić i dopytywać chociaż to i tak nie pomaga bo za każdym razem zostaje podana inna informacja. Zamówiłam zegarek za pona 1000 pln z tygodniowym wyprzedzeniem i codziennie nawigowałam realizację swojego zamówienia poprzez kontakt mailowy i telefoniczny. Zapewniono mnie, że zegarek zostanie wysłany i że nie muszę się o to martwić. W dzień planowanej wysyłki, rano poprosiłam o numer przesyłki kurierskiej, jednak do godziny 15 nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. W trakcie rozmowy telefonicznej po raz enty poinformowano mnie, że przesyłka jest spakowana i czeka jedynie na odbiór kuriera po czym w ciągu kilku minut po zakończeniu rozmowy otrzymałam wiadomość email, w której SWISS poinformował mnie o niemożności zrealizowania zamówienia z uwagi na brak towaru na magazynie. Dodam, że zegarek cały czas wyświetla się jako dostępny na ich stronie i tak jak już wspominałam, wielokrotnie zapewniano mnie o jego dostępności i oczekiwaniu na odbiór kuriera. Zachowanie i podejście do klienta są karygodne i bardzo źle świadczą o całej firmie. Mówię z punktu widzenia osoby prywatnej, ale też z punktu widzenia przedstawiciela działu zakupów w firmie produkcyjnej, w której takie sytuacje są niewyobrażalne. Na firmie SWISS nie można polegać. Liczę na to, że ktoś się w końcu za to zabierze.

One

Po tym wszystkim co bylo zapowiadane uważam.że jednak firma zachowała się jak na okolicznosci ok.

Tzn
@One

Tzn? Co takiego "ok" zrobiła firma bo nie wiem.

Porażka
@One

Jeszcze poczekaj, miesiąc się nie skończył

Ona
@One

Ciekawe jaki nam grafik zrobią. Bo cały etat tylko z wypłata nadgodzin.

Co

Ile osób zostało zwolnionych,ktoś coś wie. Przecież firma nie może skorzystać z tarczy w momencie zwalniania pracowników. O co tu chodzi????

Kinga
@Co

Ja nie słyszałam o żadnych zwolnieniach... Domniemam ze to, jakaś ściema

Martyna
@Kinga

No niestety to prawda,...

Grzegorz
@Martyna

To powiedz których butików dotyczą te zwolnienia?

Mila
@Martyna

Jaka prawda? Zostałaś zwolniona?

Daria
@Mila

Podejrzewam że to robienie gó.. no burzy.

Gucio
@Co

Nie przedłużenie umowy to nie jest zwolnienie, więc nie siejcie fermentu.

Kto Wam w tym zarządzie maile pisze? XD "Szanowni Państwo" ą ę, ale podpisu brak, mail anonimowy. Ludzie, trzymajcie jakiś poziom.

No witam

Firma masowo zwalnia pracowników ale robi za kurtyną pojedynczych zwolnień, żeby nie wypłacać większych odszkodowań. Z miesiąc marzec przelała jakieś śmieszne wypłaty niezgodne z kodeksem pracy i aktualnymi ustaleniami rządu. Nie polecam współpracy o ile po zakończeniu epidemii i walce firmy z pozwami sądowymi będzie do czego wracać

Helena
@No witam

Logika, to zróbcie wszystko żeby do czego wracać nie było ????????‍♀️

Gdzie
@No witam

Te masowe zwolnienia? W jakich miastach?

Johnny Bravo

Witam wszystkich po raz ostatni. Reasumując każdy, kto chciałby upewnić się co do niezasadności działania firmy. Polecam telefon do bezpłatnego radcy prawnego w waszym mieście, PiPu lub Sądu Pracy. Jeśli ktoś nie ma problemu dostać 50%, 80% lub brak wynagrodzenia. Jego sprawa. Interesuje mnie to tak samo jak z kim będzie walczył w kolejnej walce Najman. Nie widzę sensu współpracy tutaj z uwagi na anonimowość oraz niepewność roli w firmie oraz intencji poszczególnych dyskutantów tego forum. Teraz informację do zainteresowanych tematem. Pozwy przeciwko firmie w związku niewypłaceniem prawnie przysługującego wam wynagrodzenia. Tak jak pisałem wcześniej taki pozew można złożyć bezpłatnie. Pozew zbiorowy z uwagi na okoliczności nie ma sensu, gdyż trzeba mieć pełnomocnika, którego trzeba opłacić lub przydzieli go wam sąd w oparciu o waszą sytuację materialną itd. Jest prostszy sposób na to. Każdy chętny może taki złożyć w swoim mieście a z uwagi na podobieństwo spraw sąd połączy te sprawy w jeden pozew zbiorowy, bez pełnomocników oraz waszych wkładów finansowych w sprawę. To tyle z mojej strony. Zainteresowanych sprawą jeszcze raz odsyłam do bezpłatnych porad prawnych, PiPu i Sądów Pracy. Pozdrawiam, JB

Niedoinformowana

Proszę o informację kto płaci za urlop macierzyński pracodawca czy ZUS?

Sowa
@Niedoinformowana

Serio.... az tak tepa jestes zeby samej sprawdzic?

Odp
@Niedoinformowana

Jezeli firma zatrudnia wiecej niż 20 osob macizynskie wyplaca firma, a zus zwraca do firmy

How?

Jak do Ciebie dotrzeć? Chętnie dołączę się do pozwu zbiorowego

W których

Miastach te trzydzieści zwolnień?

Rajmunda

Jak zwykle swiss się nie popisał. Po co ciągle zmieniacie informacje z których i tak nic nie wynika? Kiedy dostaniemy resztę wynagrodzenia? Jak zwykle obiecujecie wróżki na wierzbie, a dotrzymać obietnic nie ma komu.

Kto płaci macierzyński w Swiss pracodawca czy ZUS?

Julka

Znalazłam taką informację co do macierzyńskiego: Gdy firma, w której pracujesz, zatrudnia mniej 21 osób, wtedy zasiłek wypłaca ZUS. Gdy zatrudnionych jest więcej osób, wtedy wypłacane jest wynagrodzenie od pracodawcy, który później rozlicza się z ZUS.

@Julka

Dzięki!

Ola

Jak czytam te opinie to jestem przerażona tym co się teraz dzieje w swissie. Odeszłam ze swissa kilka miesięcy temu i to była dobra decyzja. Teraz przynajmniej mam pracę i kasę na życie.

Sowa
@Ola

I musze tu to napisac zeby sie dowartosciowac tak? Extraaaaa brawoooooo.....

Grzegorz

Jak rozumiem w przypadku podzielenia wynagrodzenia na dwie części będą doliczone ustawowe odsetki za każdy dzień zwłoki?

Nik

Czy komuś kończy się umowa o pracę w maju? Jak myślicie będę przedłużać czy będzie z automatu wygasać? Pozdrawiam

Positive

Wątpliwości zostały rozwiane, są dobre decyzje i informacje tej niepewnej sytuacji. Mam nadzieję, że firma i wszyscy pracownicy przetrwamy ten kryzys!

...
@Positive

Tzn? Jedyne co wiemy to, to że nie jesteśmy na bezprawnych urlopach. Jakie dobre decyzje jeśli łaska bo może mój kierownik mi czegoś nie przekazał. Z tego co wiem chcą nam dac mniej niż minimalna krajową A to też niezgodne z prawem, więc nie wiem o jakich plusach piszesz

XP
@...

tylu tu prawników... Nikt jeszcze nie napisał, że pracodawca może obniżyć etat o 20 % ale nie mniej niż do 0,5 etatu. Oczywiście można się nie zgodzić, ale jest to jak najbardziej zgodne z tarczą antykryzysową. Zawsze oczywiście możesz wystąpić z wnioskiem o zwolnienie, jeśli chcesz. Masz gwarancję, że dostaniesz 80 % podstawy przez marzec i kwiecień, ale przecież jak to Ci nie odpowiada to co masz się denerwować, że cały świat chce Cię oszukać.

Positive
@...

Polecam doczytać stroną Rządowa która wyjaśnia obecne postępowania firmy https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/pakiet-dot-tarczy-antykryzysowej-z-podpisem "Przedsiębiorca, który obniżył wymiar czasu pracy w związku ze spadkiem obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia koronawirusa, może obniżyć wymiar czasu pracy pracownika o 20% zastrzeżeniem, że wynagrodzenie nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy. Przy tak obniżonym wymiarze czasu pracy Fundusz dofinansuje maksymalnie do wysokości 40% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia" Obecne działania są pełnoprawne. Skoro 2600 brutto to pełny etat czyli 100% to obniżony etat o 20% z najniższej krajowej daje nam 2080 brutto. Więc pisząc że nie chcą nam dać minimalnej krajowej mylisz się.

...
@Positive

Jasne, masz rację. Ale jakim prawem obniża nam etat w marcu jak mamy już kwiecień , a żaden aneks nie przyszedł. Nie działa to wstecz. Mi chodzi o wypłatę marcowa

Tomek wytłumacz mi nie jesteśmy na urlopie bezpłatnym to należy nam się jakieś wynagrodzenie.Czemu firma milczy koordynatorzy nic nie wiedzą może wytłumaczysz nam co dalej? najlepiej napisać maila z którego nic nie wynika.Prosze o odpowiedź

N
@Piotr

Prosimy o odpowiedz w tej sprawie

XD
@Piotr

Pan Tomek cały czas z nami jest ale na razie ukrywa się pod innymi nickami i robi sztuczny pozytywny tłum oraz podszywa się pod kobiety. Komentarze, które zostawia są automatycznie przypinane na główną pomimo negatywnych ocen, a po 2 kto robi przerwy przed i po "," (Jedyna osoba jaką widziałem która robi takie podstawowe błędy)No i oczywiście dodatkowo skakanie z formy męskiej na damską(autokorekta czasem nie zkontrolowana)

@XD

@Piotr Dokładnie tak. Pan Tomasz cały czas z nami jest. Pisze ciągle z tych samych nicków: "zyx, Wkurzony, Nieszczęśliwa, Doradca, Student" To nie jest żadna teoria spiskowa. Po "charakterze pisma" oraz z powodu powielania tych samych błędów można rozszyfrować, że to ta sama osoba. Panie Tomaszu, 1. Proszę się bardziej skupić na swoim tekście i spróbować wyeliminować pojawiające się te same błędy w tekście. Teraz jest Pan łatwy do rozszyfrowania pod tymi fałszywymi nickami. Ja się otwarcie przyznaję, że piszę z różnych nicków, ale to chyba oczywiste, że tak robię, aby uniknąć konsekwencji, ale Pan reprezentuje spółkę, czego się Pan boi? Jak można tak się zachowywać? Kiedy ostatni raz patrzył Pan w lustro? Nie ma Pan odwagi pisać w imieniu firmy i odpisać pracownikom na pytania? W mailach się nie podpisujecie i tutaj też nie.... Nie ukrywam, że Pana postawa mnie jednocześnie irytuje i bawi....

@Putin

Wy naprawdę się nudzicie na tym wolnym... Kocham takie teorie spiskowe. Niektórzy robią się już śmieszni. Zadzwoń do Tomka, może wtedy nie będziesz czekał na odpowiedź.

Pracownik dlugoletni

Barbara
@Pracownik dlugoletni

No dokładnie, takie samo odczucie mam. Nagle fala hejtu, że krzywo cenówki, że ciężka praca, że marna wypłata, że szkolenie kierowników jest marnotrawieniem pieniędzy, ale nagrody to wszyscy chętnie odbierali, wszystko anonimowo. Jak dla mnie praca jest lekka i przyjemna, wypłata wiadomo zależna od wielu czynników, akurat jestem że sklepu, który w grudniu nie ma świetnych utargów i dużego ruchu, ale w skali roku wypłaty są dobre albo bardzo dobre a już napewno adekwatne do ilości pracy, brak czepialstwa i tworzenia sztucznych problemów. Poczytajcie o timetrendzie, ile tam muszą wypełniać raportów, pisać plany naprawcze na ilość wejść klientów... Cenię SWISS za stawianie obsługi klienta zawsze na pierwszym miejscu. I tak czytam i myślę, że skoro wam tak źle było do tej pory to pracujecie z przymusu, ktoś Was siłą trzyma? Wiadomo wszędzie będą jakieś wady, ale akurat uważam, że w naszej firmie absurdy zdarzają się rzadko, choć niektóre zagrania nie są fair. Co do maila to dobrze wiemy, że to nie jest zgodne z prawem więc nie ma opcji, żeby to weszło. Weźmy pod uwagę, że sytuacja jest napięta i tak naprawdę nikt nie wie co będzie dalej. Proponuję nam wszystkim się uspokoić, bo od tej izolacji można zwariować. Nie wiem po co Tomkowi zadajecie pytania na forum, skoro macie numer telefonu do i Tomka i do swoich koordynatorów.

Łukasz
@Pracownik dlugoletni

Pewnie firma tylko czeka na to ,aż sam sie zwolnisz,bo im to na rękę. Pozbędą się kuli u nogi i nic nie będą musieli płacić. Tak czy siak każdy pracownik jest dla nich na chwilę obecną zbędny. Dali Nam opcję urlop bezpłatny i zero kasy ,lub zwolnij się sam i nadal zero kasy Hahahaha .No nie wiem co wybrać?

Yyyy
@Łukasz

Tylko ciekawe kto im będzie potem pracować jak wszystko sie otworzy .....

@Pracownik dlugoletni

Dzięki serdeczne za ten głos, bo jeszcze kilka dni temu za takie myślenie byłam zagryzania. ;)

Zostaw merytoryczną opinię o SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) - Warszawa

• Jak się pracuje w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 83, z czego 12 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.) napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SWISS (PHU Jubiler Sp. z o.o.)