Opinie o Securitas Services w Katowice Cybernetyki 21

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Securitas Services. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Securitas Services o rekrutacji.

Branże: Firmy ochroniarskie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Securitas Services w Katowice Cybernetyki 21

@anonymous, z Twojej wypowiedzi można wnioskować, że umowa jest o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy a nadgodziny są już rozliczane na umowę zlecenie? A jak wygląda system czasu pracy? Czy firma ma jakiś system premiowy, benefity pozapłacowe oraz socjal? @Nie cieć, napisałeś, że bardzo dawno temu ochrona miała swój prestiż, możesz powiedzieć co konkretnego masz na myśli? Jak według Ciebie wygląda atmosfera, relacje z przełożonymi, przygotowanie do pracy?

dociekliwy
@Marta

jeżeli pracodawca ma podpisaną z Tobą umowę o pracę to musi się za nadgodziny rozliczać w ramach niej. w przeciwnym razie łamie prawo. Co ciekawe była już sprawa sądowo którą powód (były pracownik firmy ochroniarskiej) wygrał. polecam poszukać w google "rozliczanie nadgodziny umowa zlecenie" http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/993185,zlecenie-a-wynagrodzenie-za-nadgodziny.html

@Marta

Kandydat z orzeczeniem o niepełnosprawności z odpowiednią aparycją może liczyć na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu z wynagrodzeniem minimalnym jak również umowę cywilno prawną z wynagrodzeniem 13,5 zł/h. Wynagrodzenie umowy zlecenia jest pochodną godzin wypracowanych ponad normę czasu pracy w danym miesiącu. Komentujący piszą o 200 godzinach, normą są przypadki 240 a nawet 300 godzin w miesiącu i mimo to można spotkać się z stwierdzeniem „mam ponad stan zatrudnionych, trzeba być elastyczny, firma potrzebuje”. System premiowy, benefity pozapłacowe, godziny nadliczbowe oraz socjal (na „karpia” nawet brak funduszu) należy włożyć między bajki. Kiedyś praca w ochronie nie była dla każdego obecnie jest powszechnością przez co utraciła prestiż. Szefów niektóry obiektów jak również autor komentarza z dn.05 lipca br. przypomina osoba Stanisława Anioła z serialu pt. Alternatywy 4. W nawiązaniu do atmosfery już na ten temat pisałem natomiast jeżeli to co piszą inni jest nonsensem to w każdej bajce jest trochę prawdy.

Artykuł godny uwagi. Wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi, sygn. akt: VIII Pa 93/16

Warto poczytać VIII Pa 47/17 - uzasadnienie Sąd Okręgowy w Łodzi z 2017-06-12

@dociekliwy

Orzecznictwo w tematyce umowa o pracę a umowa o pracę http://www.orzeczenia.ms.gov.pl/similardocs/$N/152510000004021_VIII_Pa_000093_2016_Uz_2016-10-24_001

@Nie cieć.

Sorry ma być umowa o pracę a umowa zlecenie godziny nadliczbowe.

@Marta

Tak napisałem.nie wiem kto tam się podpial pode mnie ale też ma rację. Owszem dla.kazdego kto jest zatrudniony w oparciu o umowę o pracę jasnym jest że w pełnym wymiarze czasu pracy po przekroczeniu np.tych 160h powinien mieć nadgodziny ale tak nie jest wystarczy zwrócić uwagę na jedną zasadniczą kwestię, mianowicie są dwie umowy i nikt nie może zarzucić że to jest złamaniem przepisów BO jedna umowa jest z securitas polska a druga z securitas Services więc pracujecie teoretycznie w dwóch firmach w praktyce w jednej ale jeżeli jedzie się na 2 umowy to nadgdzoiny są rozliczane tylko w stosunku do jednego pracodawcy to chyba jasne.co do benefitow nie wiem nie pracowałem na linii z tego co wiem to karty multisport wiem że dowódcy obiektów mają też możliwość zarekomendować pracownika np.na kurs kwalifikowanego pracownika ochrony.za taki kurs firma poniesie koszta ale osoba która się zgodzi na te warunki będzie musiała podpisać umowę lojalnościowa, o ile dobrze pamiętam chyba tam na rok jest.pozdrawiam

zadowolony z pracy

M1 Czeladź, dobra obsada dowódców, szef ochrony w porządku gość. Chcesz zarobić pracujesz, godziny wiadomo swoją drogą - praca nie dla byle kogo, trzeba to lubić i przychodzić do pracy z pozytywnym nastawieniem, szukać w tej robocie zalet nie wad, bo inaczej się długo nie pociągnie. Duża rotacja pracowników, ale to się nie zmieni, bo większość chciała by odrazu stanowisko kierownicze z pensją dyrektora za nic nie robienie. Duża możliwość rozwoju szczególnie dla tych, którzy chcą się rozwijać i planują w tej branży pracować jak najdłużej. Pracownicy też jak najbardziej w porządku tyle, że dość często trafia się ktoś kto po prostu się nie nadaje, tłumaczysz mu coś x razy a on i tak nie pojmuje najprostszych rzeczy. Ktoś coś pisał o mobbingu? Śmiech, po prostu nie dają sobie wejść na głowę, a jak naprawdę nie jesteś stworzony do tego typu pracy to dają Ci do zrozumienia, żebyś nie zajmował miejsca młodym, którzy oddają serce na pasażu, czy też parkingu. Wracam do tej firmy, nowy obiekt, nowe doświadczenie i wiem jedno - jak ochrona to tylko SECURITAS. W dodatku niedługo większość firm ochroniarskich przechodzie tylko na umowę o pracę i godziny ponad etat będą płacone jako nadgodziny a co za tym idzie zwiększą się też zarobki dla tych, którzy naprawdę pracują a nie kombinują jak sprytnie pościemniać, żeby tylko zleciało i aby hajs się zgadzał. Pozdrawiam ciepło.

@zadowolony z pracy

Proponuję się udać na stosowne badania .

@Nie cieć.

Uzasadnij swoją wypowiedź, ponieważ nie twierdzę aby była mi potrzebna pomoc lekarza.

@zadowolony z pracy

M1 tam sie jedzie po 200h+ prawda?obawiam sie ze z nadgodzinami nie bedzie tak kolorowa z uwagi na to ze w ochronie glownie robi sie duzo godzin to poprostu bedzie umowa o prace a na nadgodziny zlecenie za ta sama stawke i po krzyku.

@zadowolony z pracy

vide - posty poprzednie a szczególnie z 27-07-2017 roku, - " praca nie dla byle kogo, trzeba to lubić i przychodzić do pracy " widoczne to pierwsza Twoja praca w życiu, 10 -15 lat temu ochrona miała swój prestiż którego już nie ma. To co wypisujesz to wskazuje że masz stanowisko za biurkiem ( znam takich którym firma "uratowała" życie) i nie wiesz co to prawdziwa pracą.

@Nie cieć.

Akurat tak się składa, że nie siedzę za biurkiem - jestem pracownikiem liniowym, który spędza na nogach każdą swoją służbę, czy to w chodząc, czy też stojąc. Praca ta nie jest także pierwszą moją pracą. Jestem zadowolony z pracy, ponieważ ją lubię a czasy prestiżu mam nadzieję, że kiedyś jeszcze wrócą. Pozdrawiam.

chodząc*

@anonymous

Pracowałem tam w każdym miesiącu 200h +. W Październiku bodajże mają wejść nadgodziny za ponad etat z umowy o pracę więc na pewno ciężką pracą będzie można tam nieźle zarobić.

@zadowolony z pracy

No cóż, Twoja sprawa że jesteś pracownikiem liniowym spędzającym na nogach każdą swoją służbę, czy to chodząc, czy też stojąc. Fakt iż jesteś zadowolony z tego stanu rzeczy implikuje że masz bardzo „wysokie” predyspozycje zawodowe których innym brak co jest bardzo smutne. Praca na: 1) parkingu pozwali być „fachowcem” w bezbłędnym rozpoznawaniu marek pojazdów jak również jednostek napędowych ukrywających się pod maską danego modelu pojazdu– nisko/ wysoko prężna, hybryda, zasilanie LPG. 2) pasażu pozwala poznać interesujące panie i ich stan cywilny, co dzień nowe newsy, daty nowych promocji itd. W nawiązaniu do powrotu prestiżu to nadzieja umiera ostatnia natomiast tajemnicą Poliszynela jest że przysłowia są mądrością narodu to też nadzieja jest matką …….. . Powodzenia.

@zadowolony z pracy

Ciekawe jak to będzie bo tak szczerze to aż.mi się wierzyć nie chce jak etat masz 168h a tu będę Ci musieli dopłacić nawet te 50% za godzinkę przy założeniu że np.jest 10zl na rękę to za takich 100h masz dodatkowe 1500zl oni się prędzej nie wyplaca

@Nie cieć.

Nie przesadzaj znam ludzi którzy to naprawdę lubia potem robią sobie KPOF i dopuszczenie do posiadania broni w związku z czym idą na GI czy na obiekty pod ochroną z bronią tudzież dowódców obiektów i da się zarobic...Może nie akurat w tej firmie może i tak nie wiem jak nie tu to gdzie indziej niech zbiera chłopak doswiadczenie zawsze cos

@anonymous

Cieciownie dostaną biegunki.

@123

No właśnie w obawie o zdrowie pracowników nie dadzą podwyżek...Nie no żart spoko by mieli jak by dostali nie pracowałem na m1 czeladź byłem tam przelotne kilka razy i widziałem jaka mają robote i jakie grafiki także życzę im jak najlepiej bo wyrobić tam np."na zewnatrz" to naprawdę nie przyjemna sprawa. A co do podwyżek to moje zdanie jest takie że pracodawca zaawsze szuka sposobu żeby oszczędzić i biorąc pod uwagę fakt że w zasadzie to na każdym obiekcie każdemu wyjdą nadgodziny nawet te 10-20 (nie wspominając o em jedynkach bo tam jest np 100!!!)to by zbankrutował, dlatego za moich czasów w tej firmie robili ludzia na umowie o pracę taki trik że poprostu na godziny nadliczbowe dostawali zlecenie za normalna stawkę.Prosze w takim razie wszystkich którzy mają wątpliwości, zerknijcie sobie w umowę i zobaczcie że najpewniej jedna macie z "securitas services"a druga z "securitas polska" w teorii są to dwie firmy czyli nadgodziny na zasadzie dwóch umów można wyminac. Wiem bo jak wyżej wspomniałem pracowałem tam i że tak powiem wiem jak się konstruuje te umowy w stosunku do pracowników robiących dużo.

Widzę, że opinie o pracy w Securitas Services są raczej mieszane. Może ktoś z użytkowników forum podzieli się swoimi doświadczeniami na temat warunków pracy i zatrudnienia w firmie? Jak według Was wygląda atmosfera, relacje z przełożonymi, przygotowanie do pracy? Zachęcam pozostałych użytkowników forum do pozostawiania swojej opinii, w ten sposób możecie ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z pracą w firmie Securitas Services.

Waldi

Czy jest tak dobrze, że nie widzicie potrzeby pisania?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Securitas Services? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
logo firmy Portier - Dozorca
Bełchatów
PPHU Batis Sp. z o.o.

@Ewka co masz na myśli, przez tak zwane szkolenia w tych lokalizacjach? Czy finalnie nie są one celem takiej delegacji? Szkolenie samo w sobie jest często czymś pozytywnym, wszystko zależy od tego, czy na pewno można dzięki niemu zwiększyć własne kompetencje. Dodatkowo wspominasz o mobbingu i braku przerw. Wszystko to jest regulowane prawem pracy, czy nikt się nie buntuje wobec takiemu łamaniu prawa?

Zenek

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Ewka

Jeśli ktoś się wybiera do pracy na Amazon w Sosnowcu odradzam. W ogłoszeniu widnieje kwota do 4000 brutto co jest nieprawdą. Na umowę o pracę otrzymacie maks 2700 brutto plus dodatek nocny. Reszta na zlecenie, którego od lipca już w zasadzie nie będzie. Szef i koordynator psychopaci. Mobbing i zastraszanie na porządku dziennym. Wyrzucanie pracowników bez powodu. Brak przerw i możliwości zjedzenia, a często i wyjścia do toalety przez 12 godzin. Zmuszanie do wyjazdów na tzw. Szkolenia na Wrocławia, Poznania lub Szczecina. Najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować.

@anonymous, w każdej firmie 3 miesiące to zwykle okres próbny, czy tak samo było w Securitas Services? Być może po tym okresie jakieś warunki pracy ulegają zmianie? Ktoś pracował więcej niż wymieniony okres? Przypominam również o obowiązującym regulaminie na forum. Według niego posty obrażające mogą zostać skasowane.

Mularz

Po znajomości jest ok

Janek

Jak w solid syf i tyle zlodziejstwo i wyzysk.

Sz.A
@Janek

Prawda nic dodać nic ująć.

@Janek

powiem tak pracowalam u nich trzy miesiace w gliwicach dlamnie firma jest chamska ba dowudcy se kurna robia co chca w nocy spia na kompie sie nie znaja ale pracuja tam jedem andrzej d se robi piec dni w tygodniu (usunięte przez administratora) prawda z grafikami walisz za darmo do upadlego pijusy tam robia nie zwolnia ich bo poco przesuna na inny posterunek tak zeby japoncy nie widzieli kobita zapila nie przyszla do roboty ale dostala tylko upomnienie tp jest banda szmat gnoji zlodzieji jak w sos

opl

Pracowałem tam kilka lat temu na obiekcie w DG,to firma "krzak"...oszukiwanie w płaceniu za nadgodziny,atmosfera do bani,jeden drugiego sprzedał by za paczke fajek do wypłaty,tragedia i żenada...

M1

23zl brutto? W Warszawie moze i tak jest ale nie u nas na slasku, zapraszamy do nas. Pracujemy, tyramy a dowodcy siedza w cieple i maja nas gdzies. Tez niech wezma sie za prace, w dzien szukaja aby dopiec pracownikowi ktory tyra 300 godzin a w nocy sobie smacznie spi. Najgorzej jest w M1, biuro nic z tym nie robi ale zwykli pracownicy maja z tym dosc.

ononon

prawda jest taka że drogi @M1 nic nie wiesz..wiec zaktualizuj swoje wiadomości:)

Witam Jestem pracownikem Securitas rok czasu. Obiekt Lidl i nie narzekam . Co mi się nie podoba że nam ucieli godziny ale cóż dalej pensja by mogla być wyższa ale w ochronie się chyba nigdy nic nie zmieni . No i jak już ktoś wspominał praca dla emerytów bo dla młodego człowieka jest nudno 0roz woju szkoleń itp. Dlatego chcę zmienić prace ale nie dlatego że firma jest beznadziejna bo firma jest jak najbardziej w porządku. Pracowałem chyba w desiatka ch agencji ochrony a Securitas pod względem pracy i płacy jest po prostu najlepszą i co najważniejsze mam w końcu u o pracę i to od razu na starcie. Niema co narzekać zawsze może być gorzej ...

@Tomek

Sorry, jesteś opóżniony w obserwacji rynku pracy.

GUJON

Dot. Kierownika Rejonu Ochrony na Podhalu. (Zakopane, Nowy Targ). Uwaga na ustalenia w rozmowach z tym człowiekiem. Narusza Prawo Pracy w sporządzanych przez siebie grafikach pracy (np. żle rozlicza nadgodziny, a o dodatku za pracę w godzinach nocnych chyba zapomniał, kręci, nie dotrzymuje słowa, zasłania się decyzjami przełożonego. W ogóle nadaje się to do zgłoszenia Państwowej Inspekcji Pracy. Wszystko brać na piśmie. To człowiek nie odpowiedzialny o słabym, udawanym braku pamięci - zwłaszcza jeśli chodzi o jego wypowiedzi i czyny. W ogóle nie wiem po co takie osoby się zatrudnia, jeśli są zachowawczy, tchórzliwi - bez swojego zdania i inwencji. Powinni się nazywać " Kierowca - grafikowy ", bo tylko to robią. Głównym celem po przyjeżdzie np. do Zakopanego, do obiektu LIDL-a jest zakup oscypków dla żony, a nie problemy bieżące związane z ochroną w placówce. Poprawiam więc " Kierowca-grafikowo-oscypkowy".

GUJON

Uwaga na KRO z południa Polski ( m.in. Zakopane). Nabór na obiekty w tym rejonie trwa znowu. Doradzam wszystko co obiecuje , brać na piśmie, bo potem okaże się, że nie pamięta, albo kręci. To w ogóle człowiek nieodpowiedni na tym stanowisku, psuje renomę firmie. Pracownicy LIDL-a i Securitas w duchu śmieją się z niego, odpowiednio go oceniają, wolą jednak dla świętego spokoju nic nie mówić. cdn.

@Janek, zastanawiam się dlaczego używasz takich określeń? Pojęcie wyzysk ma swoją definicję,w poprzednich wpisach użytkownicy podawali stawki jakie obowiązują w firmach ochroniarskich i nie wypadały źle. Dlaczego Ty tak uważasz? Twoim zdaniem ile powinien zarabiać pracownik ochrony? Jaki posiadasz staż pracy?

@Marta

"Twoim zdaniem ile powinien zarabiać pracownik ochrony?" Pani Marto odpowiedź jest prosta jak budowa cepa, ok 2000 zł.(netto) przy normalnych godzinach pracy wynikających z norm czasu pracy a nie przy dodatkowych godzinach w ramach umowy zlecenia. W przypadku etatowców nie płaci się za pracę w dni ustawowo wolne od pracy itd. miesięczna norma godzin etat plus zlecone zaczyna się od 220 godzin miesięcznie. Zatrudnieni większości są osoby niepełnosprawne więc jest refundacja z FRON więc proszę sobie zdefiniować pojęcie "wyzysk". Sądzę że pracujesz w administaracji, godzinki pracy wynikające z etatu i masz na na rączkę ponad 2000 zł. wiec oszczędź sobie takich pytań bo nie każdy jest nierozumnym cieciem. Brak pracowników np. na terenie Bielska wynika że inne firmy płacą więcej natomiast głupota co niektórych panów z tego terenu jest rozbrajająca.

Były Securitasek

Beeeeeeeeebeeeeee! Żyję i mam się dobrze.

@Były Securitasek

I słusznie, z Cs w B-B kto odszedł to na lepsze.

Maro

Od (usunięte przez administratora) godzin

wkur na leni

Ja powiem tak, od roku jestem w tej firmie i jeszcze nie było tak żebym na coś narzekał no chyba że na leniwców co do ochrony idą po to żeby spać albo narzekać ale ja się pytom po co ciulu się zatrudniasz jak i tak od początku jesteś na nie! Wyjazd do łopaty albo na zasiłek i tam narzekaj......

PING
@wkur na leni

to co ja mam robic?? czego wy chcecie? bo nawet zajmujac sie soba i nie mowiac nic mozna oberwac... pomijam pisanie jakiejkolwiek dokumentacji.

Iwo

W końcu napisał ktoś coś rozsądnego na tym forum. Wiadomo ze w każdej pracy znajda sie plusy i minusy ale tutaj tych pierwszych od zawsze jest zdecydowanie więcej. Moze to sa głosy z konkurencji? Albo ktoś ma taka naturę ze wybitnie szuka dziury w całym

Zostaw merytoryczną opinię o Securitas Services - Katowice

• Jak się pracuje w Securitas Services?

Zobacz opinie na temat firmy Securitas Services tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Securitas Services?

Securitas Services
2.3/5 Na podstawie 71 ocen.

Securitas Services