Opinie o Parker Hannifin w Siechnice

Parker Hannifin Manufacturing Poland, to światowy lider w technologii napędów i sterowań, dostarczający zaawansowane technicznie rozwiązania dla rynków mobilnych, przemysłowych i lotniczych. Poszukuje do zakładu produkcyjnego w Siechnicach ambitnego oraz chcącego poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenie

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Parker Hannifin w Siechnice

replay

Randstad i umowy comiesięczne. Jest robota to przedłużają jak nie ma to bye bye

res
@replay

A mógł byś napisać kiedy zwalniają? ..w jakich miesiącach i kiedy koniec sezonu?

res

Mam pytanie do was przyjmuja przez jakie agencje i czy to praca sezonowa? Prosze napiszcie...

nikoś

dwie zmiany pon-pt

pracownica
@nikoś

teraz robia trzy zmiany ,juz nie dwie

ada

A jak wygląda praca w tej firmie jeśli chodzi o zmiany i w weekendy?

Pracownik Produkcji

Kontakt bardzo dobry. Na rozmowie konkretnie omówili stanowisko pracy. Jakie są dalsze możliwości, zaproponowali 2300 zł na produkcji. Znalazłem lepsze wynagrodzenie. Wada praca trzy zmianowa i brak awansu.

Ostatnie miejsce pracy. Czy pracę można podjąć od razu.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy HR Team Coordinator - Onboarding
Dla Piper GSC Poland Sp. z o.o.

To jak to w końcu jest z ta firmą we Wrocławiu? naprawdę aż tak źle , że nie da sie pracować? A gdzie jest dobrze w takim razie?

Dostawca wióra :)

Atmosfera i zarobki, drogi kolego zależą w głównej mierze od tego w jakim charakterze będziesz chciał się zatrudnić. Opieka medyczna i ubezpieczenie grupowe to tzw."dobra wola pracodawcy",zresztą tak samo jak i autobus pracowniczy. Większość pracowników i tak dojeżdża do pracy prywatnymi samochodami, fakt trzeba wydać kasę na paliwo,ale czas dojazdu z pracy i do pracy skraca się o ponad połowę w stosunku do autobusu ,także jak widać coś za coś. Kasa na Święta i "wczasy pod gruszą" - wysokość tych świadczeń zależy od wysokości twoich zarobków; im więcej zarabiasz tym dostajesz mniej, no i oczywiście podatek. To żadne novum bo tak jest wszędzie. Premia kwartalna to już bardziej złożona sprawa. Na wysokość tej premii wpływa kilka indywidualnych wskażników,nazwanych "wskażnikami premiowymi". Są to określone przez firmę cele które trzeba spełnić aby te premię w ogóle dostać. Poza tym jakby nie patrzeć to przez osiem miesięcy w roku dostajesz golusieńka pensję. A tak na koniec są firmy w których pakiet socjalny jest "bogatszy".

@Dostawca wióra :)

Ostatnio bylam w Parkerze złozyc cv.jako pracownik montarzu. Kazali mi jechac do Randstadu i tam zlozyc cv, bo oni z tamtad biora pracownikow, pojechalam i pytalam 11 brutto placa posrednicy ,czy to nie zamalo? tak sie zastanawiam. Pewnie parker wiecej placi swoim pracownikom.

@ciekawa

Jako że wypłata w Parkerze wypłacana jest 10-tego każdego miesiąca,czyli np wynagrodzenie za styczeń dostaniemy 10-tego lutego, za luty 10-tego marca itd. Weżmy na ten przykład luty. Ilość dni kalendarzowych (roboczych) wypada 20. Mamy więc 20 dni x 8 godzin/dzień = 160 godzin w miesiącu. Przy stawce 11zł/h brutto daje to 1760 zł brutto. Najniższa płaca minimalna od 2015 roku to 1750 zł brutto czyli po odjęciu składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz zaliczki na podatek dochodowy. zostaje 1285,16 netto. Parker to firma korporacyjna .a jak wiadomo korporacje nastawione są na jak największy zysk przy minimalnych kosztach własnych. I takie działanie można zaobserwować w Parkerze. Zatrudnienie pracownika przez agencje pracy jest tańsze niż zatrudnienie pracownika na normalnych warunkach. Pracownik agencyjny ma najczęściej umowę z miesiąca na miesiąc i w każdej chwili można go zastąpić innym pracownikiem. Zakładam że wpłynęło bardzo dużo CV do Ranstadu i w ten sposób Parker ma do wyboru zasób ludzki którym może dowolnie "żonglować". Reasumując najgorzej zarabiającymi osobami w Parkerze są ,zaraz po paniach które sprzątają, osoby pracujące na montażu (nie wiem jak z ludżmi z logistyki),za nimi ciągną się pracownicy bezpośrednio produkcyjni wraz z personelem pomocniczym ( operatorzy , ustawiacze, liderzy), na samym końcu jest kółko wzajemnej adoracji czyli ci co tym bajzlem zarządzają (managerowie i ojciec dyrektor). Rozpiętość zarobkowa w całej tej strukturze jest ogromna i o ile znane w przybliżeniu są zarobki w najniższej i średniej grupie, to w grupie najwyższej zarobki owiane są tajemnicą. Spekulacje w firmie są następujące: managerowie około 10-15 tyś. zł/mieś. a dyrektor około 20 tyś... euro/mieś. Dodatkowo pewnie jest i jakaś premia więc jak to w naszym kraju jest część ludzi którzy mają dużo i ci którzy nie mają nic.

była parkerówa
@ciekawa

Ja tam pracowałam 4 lata temu przez radnstad tyle że we wrocku w Parkerze i mieliśmy 10 zl brutto, z tego co wiedze to raczej z płacą nie ma rewelki...

@była parkerówa

tak mamy (usunięte przez administratora) brutto,teraz otworzyli nowy dzial i dziewczyny nowe przyjete rownierz maja tyle samo. Ja pracuje rok i w roznych zakladach pracowalam ale takiego rezimu i dyscypliny to nie widzialam. Dlugo tu nie zasiedze szukam czegos innego(usunięte przez administratora)Pewnie powiecie czemu tu pracuje --chodze do szkoly wlasnie sie przekwalifikuje na inny zawod

wiwi

Hej słyszałam że szukają do parkera do wrocka przez randstad..czy pracują tam kobiety i jak jest?Prosze niech ktoś napisze:)

były stażysta

500 zł tyle za staż w Parkerze. Twoje główne zajęcia na stażu to przyklejania naklejek na maszynach oraz na tablicach zespołowych. Trochę poskrobiesz taśmy na podłodze, trochę mopem pojeździsz, trochę popstrykasz zdjęć a na koniec dostaniesz rękę na pożegnanie. Nie ma najmniejszych szans abyś dostał pracę. Tam już jest stała ekipa

Bajbson

Ktoś może się wypowiedzieć o stażu płatnym. Jaka jest możliwość zatrudnienia po odbyciu takiego 3-miesięcznego stażu?? I ile się tam zarabia na stanowisu inżynieria, przykładowo inżynier w Dziale Jakości? Wile ile zarabie inż w innych koncernach mieszczących się we Wro i chciałabym mieć porównanie.

@Bajbson

Proponuje zasięgnąć wiedzy u źródła,czyli zadzwonić bezpośrednio do Parkera. Co prawda nikt Ci nie odpowie na pytanie przez telefon "ile dostaniesz na łapę" ale przynajmniej będziesz wiedział czy w ogóle potrzebują kogoś na staż. Jeżeli będzie wolny staż to raczej nie we Wrocławiu (W oddziale Parkera we Wrocławiu pracuje kilka osób na krzyż), Prędzej będzie to Zakład produkcyjny w Siechnicach. A tak na koniec, jeśli jesteś osobą ambitną to Parker nie jest firmą dla Ciebie, no chyba że bardzo lubisz być "chłopcem na posyłki" i lubisz jak ktoś się Tobą wyręcza. Nawet jeśli jakimś cudem dostaniesz pracę na stałe to jeśli zaczniesz być ambitniejszy niż twoi przełożeni, to staniesz się dla nich konkurencją. Bo jak ktoś się już raz przyssie do korytka to bardzo trudno jest go oderwać, a już pojawienie się kolejnej obcej mordki (bez urazy kolego) do wykarmienia może stanowić problem. Nie mniej jednak Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

KOLIN 5

Pod koniec ubiegłego roku miałem możność pracować w parker Wrocław ul starogardzka to jest na terenie Pilmetu.Pisząc krutko i na temat nikomu rozsądnemu i logicznie myślącemu nie polecam tej firmy

KOLIN 5

Szukająca stażu

Czy ktoś może wie coś o stażach (np. ile trwają) i zarobkach na stażach w Parkerze we Wrocławiu?

yu

A na montażu dla kobiet ile jest zmian? i skąd dojeżdza ten bezpłatny autobus?.Dzieki za info i pozdrawiam.

@yu

Montaż pracuje na dwie zmiany ( kiedyś były trzy). Autobus startuje na ul.Strargardzkiej --> Nowy Dwór(ul.Gubińska przystanek przy kościele)--> FAT (przystanek przy BP)--> ul.Bardzka (przystanek przy BP) i ostatni przystanek ul.Opolska (pętla tramwajowa na Książu Wielkim).

ciekawa

kto tym parkerem kieruje,(usunięte przez administratora) ostatnio sie dowiedzialam ze tam niektore kobiety stoja przy maszynach 8 godz czy to prawda troche to chore bo jak ustoje 8 godz

@ciekawa

No cóż by tu rzec... Parker... Firma rodem z USA, największa,najlepsza,cud miód i orzeszki jak na USA przystało (sarkazm), decydenci oczywiście niemieccy, bo któż inny mógłby reprezentować godnie USA w Europie jak nie Niemcy,czyli co Niemiec każe, Polak ma pokornie wykonać. My zaś jesteśmy tanią (choć w większości przypadków fachową) Polską siłą roboczą. Panie które pracują jako operatorki na automatach można policzyć na palcach jednej ręki (zresztą kierownictwo i tak w kółko powtarza że operatorów i tak jest za dużo) więc "przykucie" do automatu raczej Ci nie grozi. Z montażem styczności raczej nie mam, ale słyszałem że są tam takie egzemplarze, że sznurówka w bucie ma większe IQ. Jeśli chodzi o "profity" że tak to ujmę, to w miarę solidny "socjal". Opieka medyczna w Lux Medzie (składka potrącana z pensji), ubezpieczenie grupowe Ergo Hestia (składka potrącana z pensji),premia kwartalna i premia korporacyjna (raz w roku), wczasy pod gruszą, kasa na Święta, paczki dla dzieci na gwiazdkę,darmowy autobus pracowniczy z Wrocławia i oczywiście zakładowa "Resteuracja" pod warunkiem że nauczysz się połykać obiad w 15 min.

śledź

Zarabiają najnizszą krajową a jak miesiąc jest krótki to pracodawca dopłaca. Jedyny plus taki że robota siedząca ale monotonna no i okulary ochronne obowiązkowo bo nie daj Boże uszczelka albo złączka wpadnie do oka

ciekawa

to naprawde wstyd dla nich powinien byc ze tak malo placa ,to kasierka w biedronie zarabia 1500 i mniejsza odpowiedzialnosc, to jestem ciekawa ile zarabiaja kobiety na montazu, pewnie mniej niz kasierka w biedronie, ale przynajmniej cos juz wiem

śledź

Prostaki to się znajdą w każdej większej grupie ale to margines. Jeśli chodzi o atmosferę to jest w miare ok. Gorzej z kierownictwem zawsze mają jakieś pretensje Ale tak to jest jak się kłopotami zajmują. Mogli by tylko trochę lepiej ppłacić bo to wstyd aby operator z 10 letnim stażem nie zarobił 2 tys na rękę.

ciekawa

chodzi mi o produkcje, jaka tam jest atmosfera itd . Dzieki za odpowiedz. Zastanawiam sie czy sie tam zatrudnic. Jedno tylko sie dowiedzialam od innych ze tam prostaki i ludzie bez szkoly pracuja

śledź

Na jakie stanowisko aplikujesz?

ciekawa

mozecie cos wiecej opisac na temat parkera w siechnicach bo chce sie tam zatrudnic

@ciekawa

W jakiej "komórce" chcesz się zatrudnić? Biuro ( HR,BHP, Dział jakości ),czy Produkcja (dla kobiet to montaż)? Jeżeli to pierwsze to: Latasz z papierami po całym zakładzie i szukasz konkretnej osoby (HR), Latasz z papierami ,naklejkami, czasem z aparatem i uzupełniasz "medykamenty" w Apteczkach (BHP),Szukasz "kwadratowych jaj" (Dział Jakości): A jeżeli montaż to: Siedzisz na grzędzie i zakładasz "gumy" na detale, ewentualnie skręcasz gotowe wyroby z kilku komponentów i pakujesz. Tyle jeśli chodzi o info. A teraz muszę lecieć nabić patyki do automatu bo mi stoi heheh

Zostaw merytoryczną opinię o Parker Hannifin - Siechnice

• Jak się pracuje w Parker Hannifin?

Zobacz opinie na temat firmy Parker Hannifin tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Parker Hannifin?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 1 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Parker Hannifin?

Kandydaci do pracy w Parker Hannifin napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Parker Hannifin