Opinie o Rockwell Automation w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Rockwell Automation. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Rockwell Automation o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rockwell Automation w Katowice

Na staż też trudno jest się dostać? widzę te opinie odnośnie niepowodzeń w kontekście rekrutacji a właśnie na dział zakupów widnieje oferta dla osoby do przyuczenia. Wstępnie ja reflektuje, nie chce jednak stracić przy tym czasu, wiec czy był ktoś na rozmowie i by mi opowiedział czego można się spodziewać? Jakie późniejsze stanowiska są do obsadzenia na dziale? jaka jest struktura?

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie Rockwell Automation na stanowisku Product Owner? 4 października pojawiły się ich ogłoszenia na Pracuj.pl.

ALA

Potwierdzam opinie innych pracowników. Niestety work life balance, fair play, równość i otwartość to farsa. Typowo amerykański styl zarządzania, wszyscy jesteśmy przyjaciółmi a za plecami wbijemy Ci nóż. Jak się podlizujesz, zgadzasz ze wszystkim i uzewnętrzniasz na łamach wszystkich możliwych wystąpień nawet w sferze prywatnej to jest dobrze. Jeżeli tego nie zrobisz nie ma w Tobie ducha team work i możesz być pewny, że odpadniesz. Generalnie dużo osób w Gdańsku to tzw. znajomi królika, chodzą i szepczą za plecami. Jak coś się dzieję wspólnie wytypują kozła ofiarnego, nie jednego! Oczywiście zależy pod jakiego managera trafisz. Bo są i właściwi ludzie na właściwym miejscu. Odział w Gd to jakaś garażówka zależna od Katowic. Nic bez nich nie zdecydują i nie zrobią. Produkcja to śmiech na sali, gdzie tam automatyzacja i smart factory ach.

Hahaha
@ALA

Dokładnie, jak nie jesteś lizusem a robisz tylko to co do ciebie należy to jesteś skreslony.

H

Atmosfera w firmie bardzo kiepska, mocno korporacyjna, na zasadzie "rób swoje i się nie wychylaj". Wyznawane wartości, o których trąbi się na każdym kroku (etyka pracy, wzajemny szacunek) to farsa. Praca w RA była dla mniej najgorszym doświadczeniem w trakcie 12 lat aktywności zawodowej.

Przedstawicie jakiś przykład sytuacyjny? Zastanawia mnie czemu równość może być tak negatywnie postrzegana? Wstępnie zastanawiam się nad wysłaniem cv dla inż., od SAPa. Mam jeszcze w zasadzie trzy dni na podjęcie decyzji. Pomożecie? Jaki standard pracy mnie czeka przy tym braku wychylania się? robię swoje w systemie i mam spokoj?

Monter

Pytano mnie o przebieg pracy zawodowej, mało konkretów.potrzebuja pracowników to wymagania maja małe. Pytali o rysunek techniczny i prace na zmiany.

Czy praca na zamiany mi pasuje, czy pracowałem na produkcji.

Leszno
Suzi

Ostatnio była impreza firmowa najgorsza jak przez ostatnie lata zrobiła ta firma. Rozumie że oszczędności ale to była nudna bez dobrego jedzenia i mało atrakcji dla dzieci. Chyba imprezy dla pracowników Biedronki są ciekawsze.

@Suzi

najlepiej skrytykować trzeba się było zaangażować w organizację imprezy, jak coś zrobić to nie ma nikogo. Nie zrobić żle zrobić jeszcze gorzej to były tylko dni otwarte a nie piknik rodzinny.

Agnieszka
@ja

Zaangażować? A w jaki sposób pracownicy maja do tego możliwość? Odnośnie wydawania sugestii już w nieco istotniejszych sprawach typu standard pracy i tym podobne to do kogo można je zgłaszać i jak są przyjmowane?

Kutafoon

Polecam wybrać sobie inną firmę z wielu powodów. Zacznijmy od tego że Kierownik nie reaguje na brak etyki. Ma gdzieś pracowników, udaje że się się tym przejął. Są też inni kierownicy tak samo (usunięte przez administratora)warci jak niektórzy pracownicy. Spada ilość zamówień, roboty mało, karzą urlopy brać. Firma się nie rozkręci a jak rozkręci to na chwilę. Nie przedłużają umowy w takich momentach nawet bardzo dobrym pracownikom . Płaca śmiechu warta jak cała ta firma. Niektórzy liderzy to wogole nie powinni nimi być. Wredni (usunięte przez administratora) co traktuja pracownika jak (usunięte przez administratora) jeżeli cię nie polubią. Tak mało płacą że niektórzy muszą kraść jedzenie z lodówek więc się nie zdziw że czasem będziesz musiał głodny pracować. Jedne wielkie smieciowisko. Nie polecam serdecznie. Pozdro

Żenada

Chyb czas wymienić większość liderów, chyba już za dlugo pracują. Stare wygi bez pojecie i zarządzaniu ludźmi, zero podejścia. Metody odnoszenia sie do pracowników jak w (usunięte przez administratora). Ilu jeszcze ludzi się zwolni żeby coś się zmieniło? A może by kilka osób po sadach przeciągnąć żeby było lepiej? Zaded lider nie jest po nadludziem, każdy kij ma.2 końce.

Zdzichu

Dostałem się na 2 etap rozmowy poprzez teams'a. Odpowiedziałem na wszystkie testy z rys. technicznego i pytania. Po 2 tygodniach pani odpisała mi , że nadaję się tylko do firm typu kogucik. Osobiście według mnie żenada. Mail brzmiał na coś w stylu, "nie mamy się do czego przypieprzyć, ale jednak coś się na pana znajdzie". W takim razie ma pytanie? kogo tak na prawdę ta firma poszukuje? Inżynierów teoretyków, którzy nie potrafią odkręcić koła od samochodu ?

Tiwaz

Praktycznie rekrutacja na stanowisko senior accountant AP gdzie mam bardzo duże doświadczenie. Wszystkie pytania odpowiedziałem następnie nie dostałem żadnej odpowiedzi zwrotej mimo ze wyslałem zapytanie na maila.

Dlaczego Rockwell zmusza do brania urlopów w związku z brakiem pracy, np. w piątki! To jest niezgodne z prawem. Dlaczego ludzie się na to zgadzają, wystarczy powiedzieć NIE! Rockwell ma tyle instrumentów na skrócenie tygodnia pracy zgodnie z prawem! Nie musi zmuszać do naszych urlopów. Ludzie obudźcie się w końcu.

ASD

Czy firma oferuję formę zatrudnienia na b2b? Czy tylko jeśli jest się kontraktorem i zatrudnionym przez pośrednika?

Jaki jest styl zarządzania w Rockwell Automation?

Moze nowa

Witam, chciałam się dopytać czy praca w tej firmie jest w miarę bezpieczna, ( chcę złożyć CV) Chodzi mi bardziej o relacje między kierownikami a pracownikiem i liderami. Wiem że w różnych firmach jakość pracy zwykłego pracownika zależy bardzo od atmosfery jaką sami wszyscy stwarzają. Głównie ta atmosfera.. tak mi się przynajmniej wydaje. Czy w waszej firmie pracują ludzie na stanowiskach kierowniczych i TL o odpowiednim nastawieniu do ludzi? Np: czy mają szacunek, empatie w kryzysowych sytuacjach pracownika, czy potrafią panować nad emocjami? Czy raczej to osoby które są nastawione na traktowanie ludzi jak przedmioty do wykonywania poleceń i osoby na których można wylądować swoje niepowodzenia z życia prywatnego lub uderzenia władzy do głowy i chęć wyżywania się. Pytam bo wiem z autopsji że dużo kierowników i TL to ludzie którzy nie powinni być na takich stanowiskach... Czy w waszej firmie też tak jest? Czy raczej normalna atmosfera?

@Moze nowa

To drugie. Liderzy i kierownicy nastawieni na słupki , niż na ludzi. O empatii zapomnij, o etyce nie wspominaj. Ludzie traktowani przedmiotowo przytoczę tu cytat jednego z kierowników " mi to obojętnie, kto to zrobi, dla mnie mogą tu stać manekiny, mi to obojętne". Sam sobie poukładaj resztę... Jest źle.

RikiTiki

Jak wygląda prace na stanowisku MANUFACTURING ENGINEER? W katowicach ojawiło się ogłoszenie rekrutacyjne. - Jakie szefostwo? - Jaka Atmosfera w dziale? - Jak współpracja z produkcją?

RA to firma nastawiona na zatrudnianie młodych pracowników. Tacy są energiczni, ambitni...i podatni na różnego rodzaje presje. Zarządzanie w firmie, przynajmniej w R&D Low Voltage Drives w Katowicach na Konduktorskiej, nastawione na zarządzanie strachem. Wywieranie presji różnego rodzaju, między innymi branie kredytów. Kiedy mój menadżer dowiedział się, że nie mam kredytu namawiał mnie na jego wzięcie. Argumentował tym, że on zawsze brał, bo to go motywuje. Inny młodzi pracownicy byli namawiani na wzięcie kredytu nawet na rozmowach kwalifikacyjnych. W moim przypadku jak nie wypaliło z kredytem postawiono na inne metody wywierania presji. Firma liczy na wychowanie sobie oficerów korporacyjnych, którzy ślepo będą wykonywali każde polecenie.

deryk
@Andrzej

Takie teksty na Konduktorskiej?! Przeciez ta praca to jest jeden wielki wypoczynek i zero stresu. Jeden gosciu tu 3 lata przesiedzial, nic nie robil i nawet go nie potrafili upomniec.

@deryk

Wypoczynek :D Niby o jakim stanowisku mówisz? Bo brzmi jak praca na Hawajach a nie tutaj

deryk
@Adam

W biurach na konduktorskiej nie slyszalem zeby ktos sie przepracowywal. Spokojna, lekka praca, jedynie stawka moze sie nie zgadzac i tylko dlatego warto zmienic robote.

Anka
@deryk

Heh , to powiem tak mnie zatrudnili jako customer care i jak pytalam rekruterki czy to sprzedaz to powiedziala absolutnie nie, w czerwcu zmienili mi stanowisko na specjalista ds sprzedazy wewnetrznej......to o Konduktorskiej w skrocie.....A przepracowanie ? owszem jest.....jestem odpowiedzialna za kontakt z klientem, telefony chat, masterdate , ponaglanie o platnosci , ustalanie marzy, po czesci tez zakupy, wprowadzanie zamowien fakturowanie..... przygotowanie odbiorow.... cos co z firmach pokroju ra robo zazwyczaj kilka dzialow..... i wieczne opr ze albo cos nie zrobione albo bledy

@Andrzej

Tak, to prawda. Tylko, że młodzi, jak to mówią " RA musi zdać sobie sprawę, że nie jest jedynym i ostatnim zakładem pracy"

@deryk

To jakie są te stawki skoro już o nich wspominasz?

napewnoniemichał
@Andrzej

Jak dla mnie świetna firma, moja kariera rozbiła się o zarobki, ale gdyby nie to to pewnie dalej bym tam pracował

Sindbad Żeglarz

Jak wygląda praca na stanowisku FP&A? Ciągle wiszą ogłoszenia. Czy ktoś może podzielić się opinią?

Byly pracownik

Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma ! Praca sama w sobie nie jest zla. Nie ma rzeczy ,ktorych by czlowiek nie byl w stanie sie nauczyc. Problem jest u zrodla kierownik ,a lider ... Nie twierdze ,ze wszedzie tak jest ! Niedopuszczalne jest by lider dominowal nad kierownikiem . Pracowal w poczuciu ,ze jest panem sytuacji. Podwazal jego decyzje ,manipulowal , byl przekonany,ze tak mu wolno. Niejednokrotnie hamski ,wulgarny i zaklamany . Jakim prawem zaciera sie granica miedzy kierownikiem ,a liderem. Dlaczego jedni moga wszystko inni nie moga nic ! Nic nie znacza choc pracuja bardzo dobrze . Realnie wplywaja na wyniki i kondycje linii produkcyjnej. W ten sposob niszczy sie potencjal na rzecz kogos kto tak na prawde ma na wszystko (usunięte przez administratora) i nie potrafi w sposob wlasciwy wykorzystac swoich mozliwosci kierowania zespolem . Nie ma poszanowania do drugiego czlowieka , poniza ,obraza i niszczy wszystkie morale !

@Byly pracownik

To prawda. Myślę, że jak kierownik sobie nie radzi, to czas na zgłoszenie wyżej. Jeżeli wyżej nie pomoże, to jest jeszcze wyższej np. USA! Tu nic nie wskórasz, ale już zgłoszenie do HR może ( nie musi), pomóc, jak nie oni to są i nad nimi, do skutku.

Tak
@Eryk

Tylko, kto ma to zrobić,ci zastraszeni pracownicy?

Alaister

Cześć, do końca lutego pracowałem tam, na 100K u pani M. K. Ludzie są super, kasa spoko, ale kierowniczka.. Mówią dużo o etyce pracy, a praktycznie jej nie ma. Nie przedłużanie umowy, bo raz było się na L4, zmuszanie do nadgodzin (jeśli się nie zgodzimy, to jest straszenie 4brygadowka,cięższym działem, lub 10 Ukraińcami na moje miejsce). Lider P. C. niby spoko, ale ma humory straszne. Coś mu nie pasuje? Podłe teksty w strone pracownika, opryskliwosc, bardzo mocne podnoszenie głosu, mieszanie z błotem. PIP nic nie zdziała, bo jest słowo kontra słowo.. Najlepiej dostać się na EVO. Super kierownik, ludzki, liderzy spoko. A, nie daj Boże, ktoś ma np. depresję, ma problemy lękowe. Od razu jest skreślony, bo jesy nie opłacalny.

D

Rockwell to spoko miejsce pracy dla nowych pracowników, bo dostają bardzo duży kredyt zaufania na początek. Jednak są trzy typy ludzi w rockwellu. Typowe bumelowcy, czasami nawet wczorajsi którzy ledwo maszyna się zatnie od razu wypisuje downtime i potrafi tak przeciągnąć dłuższy czas. Ludzie którzy chcą zostać w szeregach firmy, iść w kierunku TL czy Kierownika (podlizywacze) oraz Ci co wiedzą że to praca przejściowa, nie chcą awansować i nie chcą się podlizywać więc nie przepracują dłużej niż trzy lata. U pracownikowi od samego wstępu jest wpajane że jest częścią korpo, oraz że jest trybikiem w dużej maszynie. Szkoda że jak była pandemia to nagle masa osób została zwolniona, żeby po ponownym ruszeniu zatrudniona. Sam pracuje dwa lata i rozglądam się za nową pracą, jednak rockwell mogę polecić każdemu jako fajne miejsce pracy.

Z produkcji
@D

Co ty gadasz człowieku, wlasnie ze nikt nie został zwolniony. Był skrócony czas pracy do 7 godzi a firma płaciła za 8. Nawet były dodatkowe premie dla pracowników produkcyjnych za obecność w pracy na hali (biurowi mogli pracowac na HO, a produkcja oczywiscie nie). W tym czasie Rockwell mial bardzo duzo zamówień, wiec musiał wlasnie zwiększać moce produkcyjne, a nie ograniczać. Trzymajmy sie faktów kolego.

Dariusz
@Z produkcji

Czyli firma zachowała się w porządku wobec pracowników tak ich wspierając podczas pandemii. A teraz jak jest z premiami? Nadal można się załapać na produkcji? Dają uznaniowo czy każdy dostaje?

Iza

Dawno nie widziałam tylu ogłoszeń o pracę. Mnie interesuje Młodszy Inżynier Technicznego Wsparcia Klienta, ale w ofercie nie znalazłam punktu 'we offer'. W związku z tym muszę zapytać Was, jakie są widełki zarobkowe? Jakieś benefity i jakie?

Zostaw merytoryczną opinię o Rockwell Automation - Katowice

• Jak się pracuje w Rockwell Automation?

Zobacz opinie na temat firmy Rockwell Automation tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 206.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rockwell Automation?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 136, z czego 15 to opinie pozytywne, 89 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rockwell Automation?

Kandydaci do pracy w Rockwell Automation napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rockwell Automation
2.5/5 Na podstawie 428 ocen.

Rockwell Automation