Opinie o Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A. w Wałbrzych

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A. w Wałbrzych

Pylica

Zakład wygląda jak czasy wojenne Jak przyjdziesz z nowoczesnego zakładu to tak jakbyś cofnął się w czasie do lat czarnej śmierci zwanej ,, dżuma '' gdzie nie spojrzeć widzisz ludzi czarnych jak Afroamerykanów ale to nie oni to ludzie brudni od pyłu gdzie nie spojrzeć każdy sika gdzie się da a później opierdziela kanapeczke z brudnej szkity jednocześnie wrzucając tone koksu z uśmiechem jokera mając myśl że chce się płakać wspominając poprzednie zakłady pracy w których tak na prawdę nie było źle tylko dobrze ale zrozumiałeś to gdy przyszedłeś na łopatę do tego zakładu Przechodząc do meritum po 5 latach pracy NIE POLECAM!

Zbyszek T
@Koks

nie prawda, widziałem pana z bhp z tym roku na placu jak przyjechał gość z Warszawy, białe zęby pokazał - 30 min postał i tyle, bhp to fikcja w zakładzie, nikogo nie widać, ale ponoć pracuja w biurze, tak mówią kadry że są w pracy

pracownik placu

a tak z innej beczki, obserwujemy z daleka jak przy rozładunku węgla pracują pracownicy WZK - mozna nakręcić fajny filmik jak ulec wypadkowi, czy w zakładzie jest ktoś z bhp, bo to co z placu widzimy, to komedia z tragicznym lada moment zakończeniem, pani/panowie z bhp ruszcie 4-y litery i zobaczcie co tam się dzieje, bo z biura nic nie zobaczycie,

A jakiś plan naprawczy wobec tej sytuacji? jaki docelowo będzie? Piszecie o braku zbytu, jaki jest konkretny problem w tym wszystkim? Sytuacja jak widać od miesięcy się ciągnie chyba? Do dziś nie ma reakcji? Jak przy tym wygląda sytuacja w innych działach? Gdzie jest najkorzystniej?

Zzzz

Witam czy warto przyjść do pracy do Koksowni ?Jaka jest Atmosfera między ludźmi

Kazik
@Rafo

Co wy (usunięte przez administratora)Pan Radek wporzadku gość a jak wam się robić nie chce to idźcie do piekarni do Rajewskich albo na strefę to będzie wam lżej i nie będziecie narzekać może! wtedy se nie ubrudzicie białych rękawiczek!to nie fabryka czekolady swoje zrobic trzeba i nikt nie narzeka wtedy....

46384 J..L

Witaj w Wałbrzyskiej Koksowni Viktoria - miejscu, gdzie jakość spotyka się z profesjonalizmem, a troska o środowisko łączy się z doskonałym produktem! Jesteśmy dumni z naszego najwyższej jakości koksu, który uważany jest za najlepszy w Polsce. Nasza koksownia jest wyposażona w najnowocześniejsze technologie, które gwarantują czysty i efektywny proces produkcji. Dbając o naszych klientów indywidualnych, oferujemy profesjonalną obsługę i doradztwo, które pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb. Nasi wykwalifikowani pracownicy są gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić Ci satysfakcję na każdym etapie współpracy. Troszczymy się również o naszą planetę. Dlatego wdrażamy innowacyjne rozwiązania ekologiczne, które minimalizują wpływ naszej działalności na środowisko. Nasze procesy produkcyjne są zoptymalizowane pod kątem efektywności energetycznej, a odpady są odpowiednio przetwarzane i recyklingowane. Nasi czujni pracownicy ochrony z firmy JAREKS dbają o bezpieczeństwo i porządek w koksowni. Ich profesjonalizm i zaangażowanie są kluczowe dla utrzymania wysokich standardów bezpieczeństwa. Nie tylko sprzedajemy koksu hurtowo, ale również dostarczamy go do klientów indywidualnych. Niezależnie od Twojego zapotrzebowania, jesteśmy gotowi sprostać Twoim wymaganiom. Wałbrzyska Koksownia Viktoria - innowacyjność, jakość i troska o środowisko naturalne. Wybierając nas, wybierasz nie tylko najlepszy koks, ale także wkładasz swój udział w ochronę przyrody. Dołącz do nas i ciesz się zyskującą uznanie marką, która stawia na jakość i zrównoważony rozwój!

Nikola Nowy wpis

Dzień dobry. jakie zarobki wychodzą teraz Specjalistom ds. Budowlanych? Partner idealnie wpasowuje się w wymogi oferty, wiem, że jest już wygasła ale może warto by następnym razem aplikował?

???????????? Nowy wpis

Taboret bay bay

MKŁ

Mam pytanie. Jak tam wygląda praca w koksowni Victoria i jak wyglada system 4 brygadowy?

@MKŁ

Odp. Dla MKŁ. Praca w systemie 4 brygadowym na koksowni to 4 dni po 8 godzin po czym dwa dni wolnego. W ruchu ciągłym więc jak wypadnie w święta iść na popo to się idzie na popo jak na rano to na rano itp. No chyba że wypadnie międzyzmianówka :-) Praca nie należy do lekkich i trzeba mieć świadomość że to nie pod dachem a na powietrzu . Na każdym oddziale inna specyfiką pracy . Orzykladowo na piecsch latem gorąco a zimą zimno. Trzeba mieć motywację ale finansowo po paru latach pracy wydaje mi się że jest ok . Patrząc na inne firmy z wałbrzycha. Są dodatki różnego rodzaju . Chlopaki co nprzychodzą a chcą pracować są zadowoleni . Zależy od podejścia.

Brudny
@MKŁ

To że masz dwa dni wolnego po każdej zmianie to kłamstwo. Kończąc cztery popołudniowki po nich masz jeden dzień wolnego. Przykładowo kończysz popołudniowki w środę o 22. To idziesz do roboty na rano o 6 w piątek. W sumie masz 32 godziny odpoczynku. Po 4 rankach które skończysz w poniedziałek o 14 wracasz do pracy w środę na 22. Wtedy masz 56 godzin odpoczynku. Nocki analogicznie skończysz w niedzielę o 6 rano. I wrócisz do pracy we wtorek o 14. Mając 56 godzin odpoczynku. Tyle w teorii. Pracujesz według grafiku, w każde święta weekendy gdzie wszyscy inni mają wolne.

Koksiarz
@MKŁ

Pracując dwa lata mam około 5 tys zł na rękę. Ale często jest to bliżej 4.5 tys. Czy to dużo czy mało oceniasz sobie sam. Na innych działach wypłaty różnią się. Najwięcej zarobisz na piecowni.

Zofia Nowy wpis
@Koksiarz

Czemu na tych piecach najwięcej się zarabia? najgorsze warunki tam na nich mają? I pisząc najwięcej ile średnio na rękę od godziny tam na nich można liczyć? To 5 tys jest w normalnych godzinach pracy bez jakichś dodatkowych?

MA ŁY

Mam pytanie, pracuje w koksowni 6lat i mam stawkę 7tys brutto, czy to dużo?

Radosny
@MA ŁY

@MAŁY 7 tyś. zasadniczej, czy z premią i innymi dodatkami? Jaki oddział?

MA ŁY Nowy wpis
@Radosny

Stawka brutto 7tys, oddział piecosortownia.

Firma Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Płatny staż /praktyka ze znajomością języka Ukraiński /Rsyj.. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.

Ilu specjalistów ds. budowlanych jest teraz potrzebnych? Teraz właśnie po przejrzeniu opinii widzę, że ktoś pytało te prace jeszcze w październiku a właśnie oferta widnieje w internecie i to od prawie tygodnia już. aplikował może ktoś z was? Zastanawiam się czy to rozwój czy rotacja?

Pylica

Artur
@Pylica

To niedobrze ze takie zapylenie. A co na to BHP? Normy są utrzymane? Jest tu płacone szkodliwe do pensji jak taka sytuacja?

Gość prawdę napisał.

@Artur

BHP? To nosa nie wystawia, po co ma zaglądać na produkcję żeby się pobrudzić?

Blablus
@Pylica

Tam nawet Ci wyżej podstawieni mówią że produkcja to brudasy jak można pracować wiedząc że góra Cię nie szanuję?

Maja
@Pylica

jak wygląda efektywność na tych sprzęcie z 'czasów wojennych'? On produkuje porównywalnie do tego nowoczesnego?

Zbyszek T

Zzzz

Witam czy warto przyjść do pracy do Koksowni ?Jaka jest Atmosfera między ludźmi

@Zzzz

Pewnie ze warto iść do pracy choćby ze względu na zarobki, atmosfera jest różna wszystko zależy z jakimi ludźmi przyjdzie Ci pracować. Z niektórymi jest wesoło można pogadać, pośmiać się i nauczyć się pracy, a i bywa tak że przez 8 godzin zamienisz parę słów.

@Zzzz

Atmosfera jest ok. Jak w każdym zakładzie pracy. Zależy gdzie trafisz na jaką brygadę. Na jednej z brygad jest taki jeden Pan brygadzista Radosław. Nie polecam na tą brygadę. Ludzie się żalą że Pan brygadzista mocno wymagający. Bardzo mocno wymagający. Fartem temu Panu udało się dostać na ten strzebel. Wyżywa się na ludziach. Na tej brygadzie naprawdę z tego co mówią nie jest dobrze. (usunięte przez administratora) Tylko nigdy to nie poszło dalej. A z tego co chodzą pogłosy to miał jedno stanowisko. Zero w sumie wiedzy jakiejkolwiek. Tylko krzykiem prubuje. Pan Radosław robił jako zwykły pracownik. Ale zapomniał jak się spało na maszynie. Poza tym mówią że fałszywy. Ludzie bez pieniędzy chodzą przez tego Pana. Był przypadek że wzorowy pracownik nie przedłużył umowy przez tego Pana. Także oprucz tej brygady gdzie ten pan kozakuje poza ciężka pracą i temperaturami jest ok.

Rafo
@Anonim

Racja od wielu słyszałem że tam nie jest dobrze. Pracownicy musieli by się zebrać i pujść do związków lub wyżej. Lub sprawę zgłosić dalej. Nie czekając. Z reguły jak zapyskujesz do Pana brygadzisty zyskujesz zero podwyżki i krótką umowę o pracę. To za karę. Wszyscy pracownicy wiedzą jak ten pan się zachowuje. To dlaczego wszyscy nie mogą zrobić porządku z jednym gościem... Może się boją kary finansowej lub utraty pracy...chyba powinniśmy być dla człowieka człowiekiem... Ale pan który nigdy nie jest zadowolony z wykonanej pracy, takiemu Panu nie dogodzisz. A sam pracował.,stawiał się i spał na nockach nie rozumiem.

Kazik
@Rafo

pracownik placu

@pracownik placu

A co w zasadzie się dzieje przy tym całym rozładunku, bo w sumie nic konkretnego w tej opinii na ten temat nie padło? Co jest aż tak niebezpiecznie, że jakieś filmiki można nagrywać?

karol
@pracownik placu

bhp słabo wygląda, siedzą w biurze nikt tym sie nie interesuje

zainteresowany
@karol

Jeżeli tak słabo wygląda bhp to proszę podejść do Biura BHP gdzie tylko się "siedzi" i zgłosić swoje uwagi i zastrzeżenia. Na pewno mając wiedzę, co jest nie tak zareagują w odpowiedni sposób. Pisać każdy może ale żeby już coś zrobić to niekoniecznie.

Wiki
@zainteresowany

To ja teraz jestem ciekawa czy ktoś w ostatnim czasie coś faktycznie zgłaszał? Po jakim czasie następuje jakakolwiek reakcja? I z drugiej strony to nigdy żadne audyty nie były prowadzone? Nie ma wyznaczonego stanowiska od tego albo jakaś firma zewnętrzna się tym nie zajmuje?

@zainteresowany

Pani pytała o audyty, sam teraz jestem ciekaw badania efektywności od tej strony. Jak wszyscy są rozliczani za wyniki własne? I z czego wynika tamtej wspomniany brak zainteresowania, na czym zatem wspomniane biuro się koncentruje w trakcie pracy?

Koks

Ciekawe kiedy rozliczą dział zbytu?

@Koks

co konkretnie maja do rozliczenia z tym wspomnianym działem? I czemu akurat on jest podkreślony, co z pozostałymi? jeśli tylko o kasę chodzi to ile jej teraz brakuje i czy były już do teraz prowadzone rozmowy w tym zakresie?

Czy to była odpowiedź na te wszystkie pytania, które pan zadał? :D nie wiem co się dzieje na tamtym dziale, ale co z tym do którego szukają teraz na stronie speca ds. budowlanych? To bardziej rozwój czy jednak rotacja? Nie widzę tez widełek placowych, są możliwe do podania?

Nie polecam czegoś nie zrobisz odrazy jestem sprzedany przez mistrza do kierownika młody mistrz chce się wykazać straszą zwolnieniem stołówka padaczka już nie powiem o szatni prysznice lata 70 te

46384 J..L

Brunatny

Witam Mam możliwość iść do pracy na koksownie , oddział węglowymi - ktoś coś napisze

Olga
@Brunatny

Co konkretnie chcesz wiedzieć? Jaka atmosfera, zarobki czy może coś innego Cię interesuje? Kiedy zaczynasz pracę?

Brunatny
@Olga

Czy warto ? Kasa podobno dobra , sociala też dobry . Ale dozór to na każdej brygadzie kaszana .

Taki sobie Lechu
@Brunatny

Kasa dobra jak na W-ch , i to na tyle tych dobroci

@Taki sobie Lechu

podacie śmiało widełki? będzie łatwiej niż się domyślać i niepotrzebnie zaniżać / zawyżać. piszesz, że na tym koniec, więc ludzie tylko dla kasy zostają tu na dłużej?

@Brunatny

Pieniądze tak jak piszą jak na Wałbrzych spoko. Kumpel na piece przyszedł ze stawka 4 400 zł, a węglownia teraz wiem, że na 4 200zł przyjmuje. Ja nigdy na dozór nie narzekałem bo każdy za coś odpowiada. Nie jestem jakimś pupilkiem, ale wydają się być sprawiedliwi. Brygady są różne jak i ludzie. Ja się dogaduję, ale są za przeproszeniem "sierotki", które nie dogadają sie ani na brygadzie, ani z dozorem. Ale myślę, ze tu problem tych ludzi, a nie brygady czy kierownictwa.

@Brunatny

Próbowałem sąsiada wkręcić to teraz chyba maja komplet bo się nie odzywają. Podobno CV mają teraz full.

Manio

Ale konkretnie 4200 czy 4400 brutto czy na reke

XXX
@Manio

Kwoty które tu Panowie podają są kwotami brutto które dostajesz na start. Po 3 miesiącach podwyżka wraz z kolejną umowa. Podwyżka około 300-400zl brutto

@XXX

i po jakim czasie można śmiało myśleć o kolejnej podwyżce? jest to już okres minimum standardowego roku oraz wpływu inflacji czy indywidualnie też można coś wyrobić? Liczy się praca własna?

Victoria

A kiedy są wybory w związkach ruchu ciągłego? Może czas najwyższy zmienić go na stanowisku, nie mamy raczej nic do stracenia.

dziadowka

zwiazki pozalatwialy sobie i rodzinkom posadki i maja w (usunięte przez administratora) pracownikow CO PREZES ZUCI zpanskiego stolu to lykaja i opowiadaja co pozalatwiali przy tak ogromnych zyskach dali ochlapy i slyszy sie dobrze ze wogole dali przeciez na ta kaske to my pracownicy pracujemy biurowce to pekaja w szfach a na produkcji brak ludzi

Victoria

Teraz wyszło że Mariuszek nieźle ściemniał w tamtym roku że w styczniu dostajemy 13%podwyzki a wyrównanie do 17% w czerwcu .A teraz u siebie na forum pisze ze nie wracamy do tamtego roku.

Barabus

Czy ktoś wie jaka jest różnica w zarobkach między oddziałem piecowni a weglopochodnymi?

@Barabus

Spora

Helena
@Koks

a w kwocie to ile ? bo nie znam takiej kwoty jak "spora" ?

@Helena

800zl

@Barabus

Między Piecami a węglopochodnymi/węglownią różnica w stawce wynosi 200 zł

Chyba euro.

@Koks

"chyba"? rozwiniesz tę wątpliwość i najlepiej podrzucisz konkret? Na bieżąco jesteś? Teraz od nowego roku cos się zmieniło w tej kwestii?

@Koks

Już na etapie rozmowy o pracę zostałem poinformowany na jaką stawkę przyjmują gdzie. Zostałem przyjęty i kwota się zgadzała, a kolega poszedł na inny oddział i różnica była 200 zł jak mówili.

Pp
@doinformowany

Na początek pewnie stawki są podobne, ale po paru latach są juz spore .

@Pp

a perspektywa różnic pomiędzy działami jaka? podobnie jak zostało wskazane wyżej? na którym z nich najlepiej się wychodzi po dłuższej pracy? gdzie jest najmniejsza rotacja?

Johnny

Czy ktoś wie ile wynosi wiek emerytalny dla nowego pracownika przyjętego na piece?

Czy wszystkie ekipy pracują u Was w systemie 4-brygadowym?

@Zainteresowany

Piecosortownia, węglopochodne i węglownia system 4 brygadowy jest. Na rano są murarze i Ci co sprzątają.

@doinformowany

No i ci sprzątający to wiadomo jakie warunki pracy obecnie mają? Piszesz na rano czyli jaki przedział godzinowy. Wiecie coś więcej o narzędziach pracy jakie udostępniają itp? Jest czym sprzątać?

Halina

Nie polecam tej firmy,obiecują nie wiadomo jakie zarobki. Pracownik na każdym kroku jest okradany z pensji,premie rozdzielane są między sobą,nie informuja pracowników o paczkach dla dzieci, warunki sanitarne są tragiczne- pracownik nie ma gdzie zjeść posiłku!!!! Te warunki nadają się do telewizji!!!! Omijajcie ten zakład pracy,bo niczego się nie dorobocie,a wasze zdrowie tylko na tym ucierpi!!!!

Henryk
@Halina

Warunki to fakt mogłyby się poprawić. Z tymi paczkami to nie prawda. Moi chłopcy dostali, a wiedziałem z tablicy ogłoszeń kiedy składać wniosek o paczki. Jak ktoś pracuje dłużej wie, że co roku są paczki i może spodziewać się w podobnym terminie potrzeby złożenia wniosku. Z zarobków też jestem zadowolony, a nie jestem żadnym "swoim" Pensja jak na umowie, premię dostaję około 300/400 czasem więcej, ale rozmawiam z chłopakami z brygady i oni podobnie więc nie czuję sie okradany. Pracuję około 5 lat i załapałem się też na kilka podwyżek tych ogólnych. Jak komuś coś nie pasuje to potem narzeka i wyolbrzymia swoje problemy - a może powiedz wprost przełożonemu co Ci nie pasuje?

Br1Anonim
@Halina

Może by się ktoś zainteresował w końcu jak traktowani są na ZSP 2 pracownicy przez jednego Pana Brygadziste !!!!Pracownicy są terryzowani.(usunięte przez administratora) z jego strony to jest mało powiedziane .Pracownicy którym kończy się umowa i mają już duże doświadczenie sami nie chcą przedłużać dalej umowy bo Pan Brygadzista z zespołu drugiego przychodzi do pracy i się wyżywa nad ludźmi a sam nie potrafi nic .Może ktoś z Góry się zainteresuje i zacznie działać bo jak tak dalej będzie nie będzie komu robić .Ludzie boją się odezwać bo zaraz chodzą bez podwyżki i Premi .Z Pana strony Brygadzisty co by pracownik nie zrobił wieczne jest niezadowolenie i jest źle .Może w końcu ktoś zareaguje.

Adrian75
@Br1Anonim

Miałem przyjemność tam pracować. Zarobki są ok. Atmosfera nie ciekawa. (usunięte przez administratora). Zapomniał Pan Radosław jak spał na maszynie. Dostał niebieski i chce zabłysnąć jako najlepszy z 4 brygad. Ludzie bez przerwy (usunięte przez administratora) na tej brygadzie. Zapomniał Pan brygadzista jak był zwykłym pracownikiem. Soda do głowy uderzyła. (usunięte przez administratora)Zero poszanowania dla drugiego z jego strony. (usunięte przez administratora)

2020

Jak u was na brygadach jest traktowany urlop na żądanie?zabierają wam całe premie?

@2020

Na 3brygadzie gość się zwolnił jąk wziął dwa dni na żądanie i dostał 100zl premii.

Zuzanna
@Koks

I dobrze, dwa dni to niedużo więc fajnie że ma premię. A jak się chodzi cały czas bez zwolnień to więcej można dostać?

Olek

To nieprawda

@Olek

Co nie prawda?

@Koks

Tak to jest przenosić plotki, a nie rzetelne informacje. Z tego co słyszałem to nie zawsze mistrz może zgodzić się na udzielenie dnia na żądanie. Jeśli nie ma kim pracować i kogo z wolnego ściągnąć to może takiej zgody nie udzielić. Jak ktoś się rzuca zamiast rozmawiać i próbować się dogadać plus w miesiącu nie koniecznie wykonuje obowiązki jak trzeba to i premię ma ucinaną.

Robol

Nie wydaje wam się że zachowanie Kierownika Pawła K nosi znamiona (usunięte przez administratora)

Nadzór
@Robol

Pan Kierownik jest osobą bardzo doświadczoną, rzetelną i zawsze fachowo doradzi

Robol
@Nadzór

Kierownik Paweł K jest osobą doświadczoną? A można wiedzieć w co? (usunięte przez administratora)

@Robol

Panowie z takimi sprawami trzeba isc do pip. Im więcej ludzi się zgłosi tym lepiej.

@Koks

Nie wiem, na ile te wszystkie informacje tutaj w wątku są sprawdzone, ale czy ktoś ostatecznie udał się do tej inspekcji? Było jakieś zgłoszenie, czy jednak nie było co zgłaszać? Jak obecnie wyglądają tutaj relacje z kierownictwem?

Zostaw merytoryczną opinię o Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A.
3.9/5 Na podstawie 119 ocen.

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A.