Opinie o Bliska (PKN Orlen) w Płock

Marka ORLEN wyceniana jest na 4,4 mld zł. PKN ORLEN SA jest jedynym polskim przedsiębiorstwem notowanym na liście 500 największych firm świata magazynu "Fortune". Spółka zajmuje się przerobem ropy naftowej na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy (główne produkty) oraz paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne. Jest wielokrotnym liderem: przerobu ropy w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej, posiadającym rafinerie zlokalizowane w Polsce, Czechach i na Litwie; produkcji petrochemikaliów, które stanowią podstawowy surowiec dla licznej grupy firm chemicznych; rynku detalicznej sprzedaży paliw w Polsce, dzięki sieci ponad 1750 stacji paliwowych. ORLEN jest również właścicielem spółki wydobywczej w Kanadzie (Orlen Upstream Canada Ltd.) i jednym z kluczowych właścicieli koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce. Obecnie inwestując w energetykę buduje we Włocławku i Płocku elektrociepłownie parowo-gazowe.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKN Orlen w Płock

X

Zapomnieliście dodać , że prowadząc stacje nie można zachorować. Nie daj Bóg znaleźć się w szpitalu. Bo cię zjedzą - przecież masz się potroić a stacja ma być na tip top. Kobietom współczuć tylko bo dzieci nie można rodzic. Inaczej na na L4 i macierzynskim trzeba łamać przepisy i przychodzić do pracy bo KRy, dyry i inne myślą że kołyskę wstawi się do biura i będzie tak spać. Książka o prowadzeniu stacji byłaby hitem w Polsce. Dość przychodzić nawet z dziećmi itd będąc na zwolnieniach to i tak powiedza że źle bo za krótko . Nie doceniają że człowiek stara się i choć nie powinien i tak stałe dogląda interesu by było ok .Mimo że w umowie mamy własną działalność a co za tym idzie brak normowanych godzin pracy.

@X

A co mnie to interesuje chyba wiedział i czytał...co podpisuje. Lepiej niech powiedzą jak to w krótkim czasie kupują nowe mieszkania, dwa razy w roku jak nie więcej wyjazd za granicę na wakacje, nowe autka a ty zastanawiasz się czy możesz wyjechać na weekend nad morze, bo najniższa krajowa. Śmiechu warte... żenada

Zróbcie coś

Zróbcie coś z menagerami - każą pisać plany poprawy i wyjaśnienia za wynik tajemniczego poniżej 90% . W regulaminie firmy kontrolującej wyraźnie pisze że nie wolno im karać i wyciągać konsekwencji - ma to być narzędzie do polepszenia pracy i weryfikacji dla prowadzących. Mobbing ? Niech sobie zmienia firmę albo tego co wagi ustala . Kontrola ma 3 strony a4 podpunktów masa a przy dwóch np brak pożegnania bo klienci między sobą się pchają jak dziki w żołędzie jest wynik do wyjaśnień ? To nawet nie jest śmieszne. Mamy te e-maile przekazać do tv ? Pomocy brak , do gnębienia który powoduje brak chętnych do pracy - wszyscy

@Zróbcie coś

Nie tylko zrobić porządek z menadżerami!! Że wszystkim którzy ciągną i głabią do siebie nie licząc się z pracownikami dając najniższa krajowa a wymagania głowa mała. W końcu niech usłyszą wszyscy zgłaszając to tematdlauwagi. Zrobią porządek tak jak z Biedronką i może w końcu dadzą to ile powinien zarabiać każdy pracownik na stacji w światki i niedzielę. A nie wciąż zastraszać i karać ...czasy (usunięte przez administratora) skończyły się bardzo dawno. Bo inaczej sami będą zapieprzac na podjeździe i za kasą. Takie są fakty

Doris

Wspaniała firma, wspaniała praca, regularne podwyżki dwa razy w roku ???? (najniższa krajowa) plus ewentualna premia, którą na każdym kroku "sępy" próbują ci z każdej strony wyszarpać , żebyś przypadkiem nie zarobił więcej niż najniższa krajowa. Podwyższanie planów, zabieranie etatów a napuszczania jakiś Tajemniczych klientów z ich chorymi kryteriami to już apogeum tego (usunięte przez administratora) Najgorsi są imbecyle, ameby umysłowe które przychodzą na stację i obrażają pracowników stacji bo im się rząd nie podoba; Przepraszam ale co mnie to obchodzi? Ja tu tylko pracuję, nie obchodzi mnie ani Obajtek ani prezes czy też jego kot. Tak więc, tankujesz gaz(bo są Panowie którzy nie potrafią w dziurkę trafić lub mają za ciasne spodnie żeby się schylić i podpiąć pistolet), kasujesz klientów, dokladasz towar, zamiatasz, myjesz podłogi , odśnieżasz, czyścisz fugi, pilnujesz terminów, przyjmujesz dostawy, robisz banka, myjesz osrane kible (bo ludzie to świnie I czasem specjalnie osrają czy oleją ) Tak więc Polecam za te pieniądze jest wręcz praca marzeń! Mam nadzieję że niedługo managerowie będą musieli wypełniać luki po ajentach którzy odejdą i sami będą musieli zająć sie tym syfem za te psie pieniądze

Aleksandra
@Co???

Zmień facet leki albo dilera . Pasjonacie bzdur . Ambitni i tak mocno pomysłowi że prowadzę stacje 11 lat . I nie doświadczyłan żadnej pomocy. Najczęściej slyszalam bezczelne odpowiedzi ja nie znam systemu , to wy macie regulaminy i instrukcje to je czytajcie . Za taką pomoc dziękuję . Potwierdzam jak wyżej, że kończy się ich praca na wykonaniu ankiety . Patrzą na swoje wyniki a stacje mają głęboko. Jeżeli nie napiszesz bezpośrednio wyżej to łaskawie się nie zainteresują etatami , planami, konkurencja itd .

Rzetelna ocena.

Moja ocena pracy jako prowadzącej po 11 latach na szybko. Plusy: -stabilna praca -odpowiednie zarobki do danego stanowiska -solidne premie uznaniowe -bardzo owocna współpraca z partnerami biznesowymi oraz fachowa pomoc z ich strony -można pracować w dzień i w nocy -specjalistyczne oraz fachowe szkolenia i dynamiczny rozwój zawodowy -zdobycie ogromnej fachowej wiedzy w dziedzinie zawodowej -praca z fajnym zespołem oraz poznawanie nowych ciekawych ludzi Minusy: - chyba tylko tyle, że ze smutkiem odesłałam z kwitkiem chętnych do pracy, ze względu na brak miejsc na stacji. Popyt na miejsca pracy i zainteresowanie jest dość spore wśród Polaków

@Rzetelna ocena.

Jedna na milion. Albo ściemniacze którzy głupoty piszą. Ja mam odmienne zdanie o tym wszystkim...wyzysk pracowników atmosfera po żal się Boże najniższa krajowa brak motywacji. Poprostu temat rzeka... (usunięte przez administratora) i kantowanie innych

MistrzZarządania69 Nowy wpis

Witam, w firmie orlen jako PSP pracuję już od 7 lat. Musze wam powiedzieć, że jest to najlepsza firma, w której do tej pory pracowałem, a wiem co mówię bo już w nie jednej firmie pracowałem. Prowadzacy stacji paliw jak i pracownicy mogą tu liczyć na świetne warunki pracy. Ja jako prowadzacy stacji paliw mogę zawsze liczyć na pomoc uśmiechniętego menadżera, na którego czekam z niecierpliwością kiedy znowu odwiedzi moja stacje. Zarobki bardzo dobre, bo nawet do 5 tysięcy na rękę, garść benefitow I wiele wiele innych rzeczy. Zaluje tylko, że Prezesem Orlenu nie jest już Daniel Obajtek, który był do tej pory najlepszym menadżerem tej świetnej firmy. Do dzisiaj pamiętam jak dwa lata temu na święta wysłał nam podziękowania za najlepsze wyniki w regionie wraz z życzeniami świątecznymi, świetny gość!

Very funny Nowy wpis
@MistrzZarządania69

A o jakich benefitach Pan podszywający się pod prowadzącego mówi bo chyba o czymś nie wiem?

MERCY Nowy wpis
@Very funny

Pewnie o 8 groszy rabatu na paliwo ????

Psp

I co moi drodzy, firma znów zrobiła nas w konia. Obiecali, że zabiorą premie za verve i etaty za podjazdowych. Znów kłamali zrobili po swojemu. Jednej stacji jednego innej dwóch trzeciej trzech itd. Znow wielki cyrk. Zapewne zaraz odpali się propagandowy na forum logistyk analityk statystyk peronowy i pod różnymi innymi nickami ten sam upośledzony niepełnosprawny umysłowo pionek od szerzenia propagandy. Zrobili prowadzącym swinstwo ! Jednym obcinają ,5 tysięcy innym 8 innym 10 innym 12 . Robią co chcą żeby tylko dobić prowadzących. Najlepszym hitem jest to że na mniejszych stanach redukują więcej etatów niż na dużych. Myślą że prowadzący będą im prowadzić cyrk za pensje kasjera z biedronki z zmniejszona liczba w załodze i zwiększona ilością obowiązków. Zaraz będzie fala wypowiedzien bo już zaczęli się zwalniać z prowadzących. Każdy ma swoje człowieczeństwo i teraz w niektórych już chcą się złamać. To jest temat dla TVN uwaga . Macie mnóstwo dowodów piszcie do nich póki wcześnie. Jest nas bardzo wielu bo huczy o tym cała Polska. Nie dajcie się !!! Niech sobie zredukują stanowiska ms i innych którzy w starej umowie mieli pomagać i wiele innych a w rzeczywiście robili tylko ankietę i jechali dalej. Tam mają pieniądze żeby topić w błoto !!?

Prowadzący
@Psp

Ja pracuję na małej stacji i mam jednego pracownika. Dajemy radę. Mogę być podjazdowym, żaden problem. Dla chcącego nic trudnego.

Doktor Pajhiwo

Mam kilku znajomych, którzy pracują na stacjach jako prowadzący. Są to zarówno stacje małe jak i duże. Bardzo są zadowoleni ze zmian i traktujemy to jako wyzwanie. Nie słyszałem od nich żadnych żaleń się na pracę. Uważamy razem, że jest to wyraz szacunku do nas przez firmę. Jesteśmy wybrani. Dumni z prowadzenia stacji.

Psp

Jakbym miała nawet sama prowadzić stację to bym dała rady. U mnie z verva nie ma problemu i sobie sama radzę. Zresztą dodatkowe etaty vervy były tylko zwykłym balastem i kosztami dla firmy. Dzięki temu, że mamy więcej obowiązków jesteśmy bardziej mobilni i dajemy radę. To świadczy że jesteśmy wybrańcami i pracujemy na chwałę i rozwój Orlenu. To wyzwania są dla nas prowadzących pasją, a każdy dzień wspaniałym przeżyciem będąc członkiem firmy.

Iwanow Nowy wpis
@Psp

девочка, нам нужны такие люди

Armand

(usunięte przez administratora) Najpierw partia (usunięte przez administratora) poprzez nepotyzm (usunięte przez administratora) firmę wyprowadzała miliony a teraz nowy rząd będzie prowadzącymi i ich ludźmi chciał uzupełnić dziurę budżetową. Do zwolnienia pracownicy podjazdu gdzie non stop dyrektorzy na zebraniach wciskali farmazony że są najważniejsi pierwsze wrażenie robią itd. Pozniej że verve najważniejsza a likwidują premie za verve. Obiecali również że odejmia z prowizji tylko za etat podjazdowego. (usunięte przez administratora). Na przykładzie kilku stacji z północnej Polski obcięte jak im się podobało. Jedni etaty drudzy poltora trzeci pół itd. Zyskaja stacje top sto gdzie zostaje podjazdowy bo tam według nowych warunków umowy prowadzący sobie zarobi. Wszystkie średnie stacje i małe będą leżeć i się zwalniać bo będzie brakować na optymalną etatyzacje a nikt nie będzie osłem stojącym na kasie za darmo już nie wspominając o prowadzących. W normalnej firmie centrala powinna analizować dokładnie stacje. Tutaj jak zwykle na widzi mi się. Duże stacje gdzie do tej pory miały nad to etatów zostaną praktycznie nieruszone. To im powinni zabrać półtora i więcej a nie po równo. Średnie stacje całodobowe myślą że teraz prowadzący za te same pieniądze wskoczy na dniówki i nocki na cały etat ? A przepraszam za mniejsze pieniądze bo nie będzie premie za verve. Stacje nie całodobowe również podobnie. Prowadzący mają robić za 3000 ? Bo mają nadto dopłacić do etatów żeby wac centrala nie miała kolejek ? CHORE. Zamiast lepiej szykuje się gorzej. Znów będzie z 600 wypowiedzeń jak w 2021 roku. Nic się tęgie głowy nie nauczyli. Nikt nie będzie pracował za psie pieniądze w dzisiejszych czasach. Materiał nadaje się natychmiastowo do telewizji. Przeszli samych siebie. Udostępnić dane dla tv żeby wiedzieli jakie to śmieszne kwoty. Guzik im zrobi tajemnica przedsiębiorstwa. Wystarczy dobry prawnik. A gdzie bezmyślne noty za spóźniona wysyłkę cen konkurencji , za inwentaryzacje, terminy , senty i wiele innych ? Pupy szkłem chcecie podcierac. To nie średniowiecze NIKT nie będzie pracować za darmo. Zostaną wam największe stacje reszta wam podziękuję. Wspomnicie ten post do pół roku.

Mike
@Armand

7 tysiecy w plecy z gwarantowanej :/ Do tego 6 tysięcy z Vervy. Razem ~12 tysięcy do tyłu !!! Przewiduję poniższe konskwencje nowej umowy: 1. Obniżenie poziomu czystości stacji ( brudne dystrybutory, (usunięte przez administratora) na podjeździe, pełne kosze, dżungla zamiast trawy itd) i NIKT nie wyjdzie pomóc zatankować, gdy klient nie potrafi. 2. Masowe występowanie kolejek podczas dostaw z Magazynu Centralnego (przecież ktoś musi pownosić towar) 3. Wysyp wypowiedzen składanych przez PSP; szczególnie tych młodych, przedsiębiorczych (to za jakieś 2-3 miesiące O czymś zapomniałem? Przypomnijcie mi !!!

Mała stacja
@Armand

To nie jest aż taki problem. Te pomysły są dla dobra firmy. Rozważne wdrożenia. Uważam, że podczas wakacji powinien być przy stacji taki małe miejsce dla klientów, którzy korzystali by z odpoczynku, a prowadzący i pracownicy dostarczaliby im do stolików hot dogi, albo hamburgery czy kawę. To fajny pomysł który by uatrakcyjnił pracę na stacji oraz zadowolenie wśród klientów zwiększając dodatkowe dochody. Zamierzam przesłać do centrali tą fajną propozycje.

Już niedługo byly - już były

Mam lepszy pomysł. Niech na okres letni w ramach wolontariatu na stacji popracują państwo z biur PKN Orlen. Szybko im przejdą takie racjonalizatorskie pomysły.

Psp
@Już niedługo byly - już były

Ludzie z biur mają tyle pracy na głowie, że zwykły prowadzący by osiwiał jakby zobaczył jak muszą się angażować i myśleć. Cała logistyka opiera się na ich głowie. My zwykli prowadzący mamy tylko stacje na głowie i niewiele obowiązków

@Psp

To skoro mają tyle pracy to niech zrezygnują i wezmą na prowadzenie stację jak nie ogarniają. Tylko że w tedy już nie będą pracować do 15 z wolnymi świętami i weekendami, z gwarantowanymi urlopami itd

@Very funny

Gdyby nie ci biurowi to nie byłoby stacji i pracy dla prowadzących. To dzięki ich kompetencji i wiedzy firma się rozwinęła i my prowadzący wiemy jak prowadzić stacje.

@Samirka

Mi żaden pracownik biurowy nie pomógł w prowadzeniu stacji ani nabrania niezbędnej wiedzy do tego. Niestety w tym przypadku trzeba polegać tylko na bardziej doświadczonych prowadzących i liczyć na ich pomoc. Taka jest prawda, nie neguję ich wiedzy z zakresu obowiązków jakie pełnię, jest wielu z dużym doświadczeniem tylko że to zazwyczaj jest tylko jeden z aspektów jakim sie zajmuja a my mamy do czynienia na stacji. Większość niestety nie ma pojęcia w nawet minimalnym stopniu jak funkcjonują stację a wymyślają co nie procedury i udziwnienia. Nie wspomnę o minimalnej wiedzy MS jaka myślę powinni mieć aby nadzorować stację.

Logistyczka

Samirka, a skąd masz paliwo na stacji? To dzięki logistycznej mądrości i rozumowaniu ludzi z wyżyn firmy z ekonomiczną strategią masz zawsze benzynę na stacji. Ludzie z góry wiedzą ile litrów potrzeba na każdą stację.

@Armand

Brawo !! W sedno . Świństwo i znów rypanie (usunięte przez administratora)

Czas
@Armand

Wysyłajcie umowy online do TVN uwaga i Polsat. Jak dostaną takie e-maile od całej Polski to rusza temat. Macie czyste szablony na emailach jako dowód wymogów i kar z kosmosu. Do tego dopiszcie jak wyglądają współpracę i kontrolę z ms itp oraz jakie kwoty proponują na stacjach co jest nierealne !!!!!

@Czas

Nie wstyd ci. Przecież to donoszenie na własną firmę, która cię karmi i daje życie. Dla mnie to zdrada. Nie róbcie tego, bo się tylko pogrążycie. Dostając stację i mały zakres obowiązków i dobrą solidną pensję to mało? Nie mogę w to uwierzyć, że są tacy prowadzący, którzy sprzedaliby własną firmę i narażali ją w ten sposób na straty. Wstydźcie się.

Oburzona psp
@Psp

To mało powiedziane. To dziadostwo. Za takie coś to firma powinna takim narzucić karę tym co porzucają stacje i powinna być lojalka na conajmniej 5 lat żeby nikt nie robił takich numerów.

@Oburzona psp

Tak lojalka jak w PRLu hahaha

Nick0721
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Jakich zarobków mogę się spodziewać na stanowisku inżyniera wsparcia procesowego?

Kasjer

Jakieś 15 minut rozmowy i zaproszenie na dzień próbny

Nie pamiętam, ale ogólnie czym się zajmowałem wcześniej co robię teraz.

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Geodeta - Specjalista Pomiarów Terenowych
Geoprofil.Co Sp. z o.o.
logo firmy AUTOMATYK
ELMAK ZAKŁAD AUTOMATYKI Michał Michałkiewicz

Smutna prawda

Muszę się z panią zgodzić. Poprzedni prezes wiedział jaki zespół dobrać, żeby firma się rozwijała. Ludzie z wysokimi i odpowiednimi kwalifikacjami na stanowiska menadżerskie. To właśnie wyłącznie dzięki tym ludziom firma generowała ogromne zyski finansowe w milionach. Dzięki ich strategi, planowaniu i zarządzaniu firma była niczym kura znosząca złote jajka. Niestety wszystko zaczyna to być niszczone przez nowe władze.

@Smutna prawda

A gdzie masz te zmiany tylko zarzad się zmienił a reszta pozostała z tymi wysokimi kwalifikacjami

Były ajent

Gratulujemy firmie PKN Orlen o totalne zaoranie Prowadzących stacje według nowej umowy.!! Dzięki temu ruchowi praca prowadzącego (usunięte przez administratora) znalazła się w TOP10 najsłabiej opłacanych i nie docenianych zawodów w Polsce. Serdecznie gratuluję. Moje prognozy są takie: Brand "Moja" w przeciągu paru lat totalnie zdominuje tego molocha.dzięki czemu?!?!? Podejście do człowieka!!! Tak !! to takie proste...,ponieważ atmosfera w pracy przekłada się na klienta!!!! Te (usunięte przez administratora) w zarządzie tego nie wiedzą !!! Od 15 lat regularnie tną koszty i zarobki podmiotom działalności które próbują jak mogą radzić sobie aby sprostać wyśrubowanym po niebo normą i aspektom które narzuca im bezduszny moloch. W przeciwieństwie do innych firm które regularnie dają podwyżki.. po prostu dramat, zrozumiałym takie działanie na Białorusi ale w Polsce???

@Były ajent

Brawo !! Dokładnie. Obiecali że utną etat za podjazd a są stacje gdzie kroja po 13 koła . (usunięte przez administratora) szkłem podcieraja. Dla mnie może Moja nawet wykupić te stacje przynajmniej złoży się CV i dostanie umowę o pracę jak normalny człowiek i dobra pensje + premie za stanowisko kierownika

nowy

Cześć, ile można dostać tutaj na start? Plus czy każdy musi pracować na nocnych zmianach?

@nowy

Bardzo dużo. Więcej niż minimalna w stosunku do małego własnego nakładu pracy.

Logistyczka

Płaca jest adekwatna do obowiązków. Nie jest to ciężka praca i nie ma takiej presji. Wszystko jest czyste i przejrzyste na umowie. Pracownicy zadowoleni. Dla prowadzących same plusy oraz zawsze pomocna dłoń od partnera biznesowego, który zawsze jest w stanie rozwiązać każdy problem na stacji.

@Logistyczka

Znowu ty . Hahaha jeszcze cię w celi nie zamknęli paskudna propagando

Mike

Dotarło do mediów, że Orlen wysyła na bruk 2000 pracowników (SV) ?

@Mike

Najwidoczniej nie byli potrzebni i tylko siedzieli na etacie będąc nieproduktywny. Prosta logistyka.

On .

Wie ktoś coś na temat stacji, gdzie mają zablokować od 1sierpnia kanapki świeże i zostaną HD , produkty mrożone z pieca

milio
@On .

A skąd ta informacja?

Madrider20

Czy w Orlenie kiedykolwiek będzie normalnie a nie chore wytyczne jak ostatnio likwidacja etatu SV? Przecież takie działanie automatycznie odbiera nam premie za paliwa VERVA. Menedżerowie siedzą cicho i czekają na wytyczne centrali zamiast wstawić się za zwykłymi pracownikami stacji. Widać że zrobienie ankiety na stacji to szczyt ich kompetencji. Żenada co się wyprawia.

@Madrider20

Sądzę, że stara(usunięte przez administratora)chce się podlizać nowej władzy więc dalej wam dokręcają śrubę by pochwalić się zyskami i utrzymać stanowiska. Jeśli zależy PSP na pracy to powinni zrobić zad ymę w mediach, u posłów I senatorów oraz wszędzie gdzie się da, że na stacjach stara władza z nadania p i s rozwala detal kosztem PSP i ich pracowników. Jeśli zrobicie zadymę o podłożu partyjnym to macie szanse na poprawę swojego bytu. (usunięte przez administratora)

Agnieszka

To chyba logiczne, że niepotrzebne etaty trzeba zwolnić. Prowadzący sobie poradzą bez dodatkowych etatów.

@Agnieszka

Logiczne jest to, że jeśli nie będzie peronowego to obowiązki porządkowe na terenie zewnętrznym dodatkowo obejmą pozostałych pracowników. Orlen zarobi na etatach a pracownikom dojdzie za darmo roboty. Coś mi się wydaję, że nadal rządzą betony. Szkoda.

Prowadząca.

Pracowałam kilka lat na vervie jak i w lotosie. Bez szału. Umowa z Orlenem o wiele bardziej atrakcyjniejsza. Teraz od sieprnia będzie jeszcze lepsza dla prowadzących, która ułatwi pracę na stacjach paliw. Nie mogę się już doczekać nowej stabilnej i przychylnej dla prowadzących umowy.

Prawda

Każdego dnia prowadząc stacje zamiast dbać o biznes zastanawiasz się kto dzisiaj się do ciebie dowali. Menadżer regionalny czy może dyrektor któremu udało się przetrwać naście lat i dzięki temu żadna partia go nie rusza. Z tego co mówią menadżerowie i widać również po spotkaniach jest przyczyną (usunięte przez administratora) i regionalni wraz z menadżerami się boją. Nikt się nie postawi. Przez to wyjaśnienia piszą prowadzący za wynik poniżej 94% tajemniczego klienta. Etatyzacja coraz częściej obcinana na stacjach. Plany gdy są nierealne na zebrania mówi się że zgłaszać do menadżera będziemy korygować w rzeczywistości gdy się napiszę prowadząca/ prowadzący zostaje olany. Odpowiedzi że nie ma jak obniżyć że regionalny się nie zgodzi a gdy zrobi się aferę okazuje się że każdy boi się dyrektora wykonawczego. Wytykanie podczas wizyt najmniejszych głupot. Chwilę wcześniej na świeżo zmyta podloge wszedł klient - już nieprawidłowosc. Pracownik ma stać przy każdym kliencie z mopem ? Sami menadżerowie wpisują w ankiety jako drobne nieprawidlosci żeby wynik był 90% nawet jeśli jest wszystko ok. Muszą klamac w ankiecie " bo dyrektor mówi że nie może być na stacji 100% ". To jest chore i nie poważne. Gdzie wy szkolicie tych ludzi ? Na Białorusi w systemie jak za (usunięte przez administratora) ? Zmienił się zarząd i prezes. Kiedy skończy się wyzysk i cichy(usunięte przez administratora) ? Ludzie od lat prowadzą wam stacje 24 H miliony reguł pomysłow i problemów a wystarczy parę bzdury w ankiecie i wielki problem. Brak szacunku do ludzi. Pokażcie druga firmę w której dyrekcja ma takie podejście? W normalnej firmie patrzy się na biznes funkcjonowanie koszty i realizacje planów maksymalizację zysków. Tutaj w między czasie zawsze jest strzał z boku żeby pamiętać że choćbyś miała wszystko idealnie to zawsze będziesz nikim i wygrywane konkursy dobre ankiety i tajemniczy klient = nic gdy sobie dyrektor przejedzie z złym humorem i wystawi ankietę quick check która jest krótka a wagi wysokie przez to przez parę punktów wychodzi wynik niby beznadziejny. Mamy napisać do prezesa oficjalny list i opisać to wszystko ? Podamy nazwisko i i DZR. Wielu ludzi prowadzi stacje naście lat a to co dzieje się w ostatnich latach zniechęciło wszystkich i znaczną część PSP ma swój honor nie da sobą wycierać(usunięte przez administratora)Dziwimy się również menadżerom i KR. Bo jeden dyrektor z skrzywdzonym ego to nie cała firma. W umowie wsparcie partnerzy a w rzeczywistości człowiek radzi sobie totalnie sam. I ma nie podskakiwać bo ma być tylko jak oni chcą. Przez to ten pseudo partnerzy biznesowi robią tylko ankietę i jadą dalej . 0 pomocy bo muszą jechać zrobić ankietę żeby ten wyżej nie był zły . Wszystko na głowie jak u osoby która ma własną firmę a w nagrodę obcięte etaty. A zarobki nie rosną w takim tempie jak wymagane reguły co tydzień to nowe. Ludzie na stanowisku kasjera nie chcą pracować odchodzą bo coraz więcej bzdur która niszczy je psychicznie. Często przy odejściu słyszymy że codzienne nagonki kontrolne przez wyżej wymienionych powodują że wolą zmienić pracę. To samo zaczyna się z prowadzącymi. Południe Polski to nie teren do gnębienia. Dziwnym trafem te same reguły obowiązują niby w całej firmie a w drugiej części Polski aż tak ludzie nie są wykorzystywani. Nie wspominając straszeniem notami. Gorzej niż wojsko w latach 70 tych. Zawsze było mówione że nie ma na etaty plany zawyżone a teraz wychodzą brudy poprzednich członków zarządów. Myśleliśmy że coś się zmieni a tu dalej coraz ciekawiej ... Niedługo Ukraińców będziecie szukać na prowadzących bo za te pensje ktoś woli iść na podobne stanowisko gdzie indziej. Student na zleceniu ma tyle co prowadzący. Gratulacje dla tych co stworzyli system nagradzania i naliczania premii który nie zmienił się od lat... Obecnie nie jest to konkurencyjna praca za to gwarancja niszczenia zdrowia psychicznego pod tytułem słaby % ankietki i możemy cię zmienić - gwarantowane .

Pionek
@Prawda

Krótko i na temat. Spokojnie , dowód jest wiele. Wyborcza po zmianie władzy tym razem zainteresuje się bardziej i udowodni temat. Nie będzie zamiatania pod dywan jak zza poprzedniej władzy. Firma(usunięte przez administratora)w końcu może przejdzie na ludzką firmę .

Olo
@Prawda

Dokładnie tak jak piszesz. Wyzysk , (usunięte przez administratora) dyrektorów z regionalnymi i niektórymi menadżerami. Brak pomocy, za wszystko kary . Za wysokie plany a gdy udowodnisz, że są zbyt wysokie to ci utną etat. Ty jeśli czegoś nie dopatrzysz to nota pieniężną kara, oni jak łamią notorycznie przepisy jest ok. Ich nikt nie kontroluje . Totalny cyrk nadający się jako temat dla uwagi bo to się nie zmienia od wielu lat

@Prawda

Każdy wie że nie ma partnerów biznesowych a słowo menadżer to kpina . W normalnej firmie menadżerowie mają wiedzę z zarządzania i pomagają. Tu potrafią wjechać wykonać ankietę która wymusza Orlen i jadą dalej bo nie mają czasu. Zapytaj o plany ,konkurencję , korekty to ci powiedzą że się nie da bo to centrala. Maja gdzieś. Pojedziesz na zebranie nagle regionalny i dyrektor powie że jeśli plany są niemierzalne albo powstaje konkurencja to pisać i zrobią korektę . Haha dobra bajka . Wszyscy wiedzą że takiej sytuacji nie ma bo gdy napiszesz i udowodnisz konkurencję itd , spadki to menadżer mowi że regionalny i dyrektor powiedzieli że można zrobić korekte ale za to zabiorą ci etat wić trzeba będzie kogoś zwolnić. To jest cyrk i ich kombinacje które ciągną się naście lat i nie ma kto się za nich zabrać

Prowadzący

Firma pięknie wykorzystuje prowadzących: co tydzien zmieniają jak nienormalni planogramy. Towar musisz zamówić i mieć na półce bo inaczej ci wpiszą wszystko w ankietę i nota. Piszesz i udowadniasz że ten towar się nie sprzedaje a i tak planogramu ci nie zmienia. Mało tego dzielisz się minimalna ilością logistyczna która została zamowiona z innymi stacjami, jeździsz jak (usunięte przez administratora) z kilkoma sztukami towaru, przeceniasz ten towar ale tylko 30 dni przed upływem terminu ważności bo wcześniej ci nie wolno. Według wytycznych masz prawo to zlikwidować jeśli się przeterminuje,ale nie dostaniesz zgody bo menadżerka powie, że nie można bo dyrektor zabrania. Później przy inwentaryzacji traktuja to jako braki i płacisz za wszystko po ich chorych cenach półkowych !!! Czyli dyrektorom itd można łamać instrukcje wytyczone przez Orlen ? Prowadzący ma sobie płacić za towar i wymysły który wciska nam na siłę dzial tworzący planogramy . Chore i niekompetentne. Jeśli stowarzyszenie zlozyloby zbiorowy pozew do sądu to firma przegrywa. Jak można obciążać kogoś za coś za co nie ma wpływu ? Nie ustalamy co ma stać na półce , zamawiamy minimalna ilość która dzielimy z innymi stacjami , przeceniamy a na koniec przy inwentaryzacji płacimy bo ktoś ma widzi mi się i zabrania likwidacji ? . Mało tego ludzie bez kompetencji w tej firmie mimo że zabraniają przecenić towar z dłuższa data ważności niż 30 dni to bardzo często jest tak, że że towar np kończy się za 37 dni i zgłaszasz do przeceny czekasz tydzień na decyzję zostaje ci 30 dni a na drugi dzień zmienia się promocją miesiąca i te towary,które wcale się nie sprzedają są w rzekomej promocji przez co Orlen również NIE POZWALA przecenić bo są w promocji hahaha. I znowu płacisz jak się przeterminuje. Ludzie , prowadzicie stacje latami ,pojedynczo nic nie zrobicie. Zbiorowo tak. Wystarczy zainteresować dziennikarzy. Naglosnik jak wygląda ajencja, jaka nas traktują , karają itd . Czas jest na to idealny bo wszystko z tego forum to prawda !

@Prowadzący

I właśnie widać jak skutecznie prawdziwe i niewygodne wpisy bolą zarząd. Wysyłają później komentarze o pseudo dobrych warunkach pomocy i partnerach biznesowych hahahah. NIE MA takiego czegoś . To jest na papierze w umowie. Prowadzący jest zdany na siebie a pseudo partner biznesowy to niby Menager którego zadaniem jest wjechać zrobić ankietę 100 pytań na tablecie i pojechać dalej bo nie ma czasu. Robota żyć nie umierać ale dla niego . Dla prowadzących udręka 0 pomocy 0 zarządzania tylko gnębienie. Tak jest od wielu lat .

Psp

Daruj sobie te bzdury. Jak ci nie wstyd. Większość prowadzących pracuje naście lat. Przeszli nie jedna władze. Mimo wszystko kwestia menadżerów się nie zmienia. Większość to hipokryci patrzący na swój czubek nosa , zrobić ankietę , nawet jak jest wszystko w porządku wpisać brednie że drobne nieprawidlowosci bez zdjęcia bo boją się dyrektora który nie pozwala im wystawiać wysokich ankiet. Chore. Jak całe reguły ..

Kiero
@Prowadzący

Dokładnie tak ! Co roku trzeba szybko kupować po ich cenie półkowej ! Według regulaminów to powinno być zlikwidowane a nie , że prowadzący musi płacić bo % do inwentaryzacji nie zmienia się od nastu lat ! Ponadto menadżerowie nie pozwalają likwidować bo się boją przełożonych ! . Z jakiej racji mamy płacić za ich towar i planogramy wrzucane na siłę !!

Psp22
@Prowadzący

Wystarczy opisać sytuację do TVN uwaga i niech zrobią wywiady na stacjach a nie z rzecznikiem prasowym. Moment by mieli ręce w nocnikach bo to co robią z prowadzącymi od lat to już nawet nie(usunięte przez administratora)tylko wyzysk i bezczelne kłamstwa

Ola
@Prowadzący

I tym jakoś biuro bezpieczeństwa nie może się zająć ? Prowadzących karają notami za każdą (usunięte przez administratora) , oni natomiast mogą robić co chcą i cisza.

@Prowadzący

I będzie jeszcze gorzej od 1 sierpnia. Będą szukać kar za byle co żeby tylko kroić bo to pokazują od lat

Mieczysław

Oficjalnie 6500 PLN, ale.do tego 1700 ryczałt. Wolny etat 4000 PLN , różnica pomiędzy minimum a tym co w kopercie po odliczeniu podatków lekko 2000 PLN, zwrot VAT 2000 PLN. Nie jest źle. W pracy trzeba być a nie bywać i można to ogarnąć

Nowy 2
@Mieczysław

To są kwoty na czysto z z podatkami?

PoK

To prawda co mi prowadzący powiedział że od 1 sierpnia za tą samą pensje albo niższa( bo zabierają premie za verve) będziemy musieli wykonywać obowiązki podjazdowego.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.

Jestem nowy rozmyślam nad agencją. Czy faktura ajencyjna jest wystawiana z vatem czy bez? Orlen płaci za vat do faktury? Czy ajent musi VAT też płacić?

Ziom

Jak czytam jakie tu głupoty wypisujecie to aż śmiać mi się chce z waszej niewiedzy. Jest bardzo wielu chętnych do pracy na stacje, ale miejsc brak. Z tego co wiem jest parę tysięcy stacji w stolicy, a mój ziomal składał papiery na prowadzącego i czeka już ponad dwa lata. Co więcej nawet na zwykłego poka się trudno dostać. Pracując na stacji to znaczy prestiżowy zawód, który jest szanowany, więc nic dziwnego, że na jedno miejsce jest wielu zainteresowanych.

Psp

Wiem o tym Szanowna Pani, więcej jest chętnych niż miejsc na zwykłego pracownika. Jestem prowadzącą i wiem, co się dzieje na rynku. Ja musiałam wybierać między magistrami, a doktorantami. Naprawdę pełno chętnych. Mamy wysokie premie stałą pensje na co tu jeszcze narzekać? Nie rozumie krytykujących.

@Ziom

Znowu propaganda się odpala ? Widzicie brudu które wychodzą i gacie wam się trzesa ? Prowadzę stacje 14 lat . I nie pisz bzdur. Ta firma zeszła na dno. Wyzysk, cięcia etatów (usunięte przez administratora)szukanie pajęczynek i bzdur jeśli nie ma się do czego przyczepić , brak wsparcia , ciągle kontrolę ankieta i nic więcej.

@Psp

Parę dni temu widziałem jako klient kontrolę orlenowską. Dwóch inteligentnych inaczej robiło zdjęcia: jeden robił zdjęcia kryształkom cukru pod kawiarka a drugi zdjęcia klamki od spodu. W normalnej firmie normalny kontroler by starł cukier a drugi by wytarł klamkę jeśli by była jego zdaniem brudna, dla dobrego wizerunku firmy. Do czasu mentalnej zmiany takich (usunięte przez administratora) firma będzie taka jaka jest czyli (usunięte przez administratora).

@Psp

Cała prawda... uważam że Płock musiałby zacząć czystki od siedzib ...na siedziba w Poznaniu na Świętego Michała...nigdy nie są zainteresowani ile zwykły kasjer zarabia a wymogi że głowa mała... może doczekamy się że będą musieli sami za.....dalac na tym stanowisku za takie pieniądze a raczej psie pieniądze...zero przerwy przez 12 godzin, nie można mieć nic do picia bo kontrola...nie wspomnę o nadgodzinach które wciąż są ... wstyd i hańba.... największy Polski koncern który ludzi traktuje jak (usunięte przez administratora) zapraszam prezesów na stanowisko kasjerów co ma wszystko na głowie kibel ekspres towar sklep obsługa klienta śmieszne regułki te śmieszne wpisy na listy ileż to kanapek zeszło ileż hot dogow zeszło a pieniądze te same... Pula pieniądzy zawsze idzie w górę... pytanie kto tą większą połowę bierze i dzieli się bo na pewno nie z ludźmi którzy którzy (usunięte przez administratora) ... przepraszam za słownictwo ale krew mnie zalewa od tego zakłamania...ile lat będziecie okradać ludzi którzy chcą pracować i godnie mieć zapłacone....

Pracownik wieloletni
@Samirka

Tak zgadzam się. Od sierpnia będzie jeszcze gorzej z nową umową i brakiem podjazdowych.

Doświadczona Psp

Miałam okazję spotkać się z głównym kierownikiem regionu, Bardzo miły ciepły i kompetentny człowiek na stanowisku. Nieraz mi pomógł i nie zabierał premii. Zawsze doradza. Jest jak Ojciec, który mając mapę w biurze wie co któremu prowadzącemu dolega albo brakuje. Jest wsparciem logistycznym i wspiera prowadzących kiedy idą na urlop on zastępuje ich na stanowiskach. Partner biznesowy= brat i siostra biznesowa.

Psp

Jesteś dobrym niezastapionym mistrzem propagandy na tym forum , opłaconym trollem bez wiedzy i jakiegokolwiek pojęcia o funkcjonowaniu stacji.

Zostaw merytoryczną opinię o PKN Orlen - Płock

• Jak się pracuje w PKN Orlen?

Zobacz opinie na temat firmy PKN Orlen tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 892.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKN Orlen?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 816, z czego 224 to opinie pozytywne, 291 to opinie negatywne, a 301 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKN Orlen?

Kandydaci do pracy w PKN Orlen napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKN Orlen
1.8/5 Na podstawie 627 ocen.

PKN Orlen