Co od czasu dodania ostatniej opinii zmieniło się w Elektrometal S.A. w kwestii wynagrodzeń?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Czy w Elektrometal S.A. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Tomek Nowy wpis

Czy dużo zmian wprowadziła firma od kiedy ogłoszono pandemię?

anonymous
@Administrator

Płacą bardzo mało

Mm
@anonymous

Pracuję w firmie Elektrometal w Cieszynie i płace zmieniły się diametralnie w stosunku do tego co było 2 lata temu w tym roku dostaliśmy juz 2 podwyżki a pracy jest tyle że na dzień dzisiejszy daje nam to pełna stabilność pracy. Dodam że pracuję na produkcji, nie mam pojęcia jak z płacami w biurach. Pozdrawiam

Mati
@Mm

Witam , a ty jesteś już zatrudniony pod firmą ??? , ( jakie mniej więcej są zarobki netto ) ???

Mm
@Mati

tak jestem pod firmą, chociaz dlugo bylem pod zewnętrzną firma, zarobki zawsze mogłyby być większe, ale jak na cieszyn i bliski dojazd (4 km) to na rękę mam 2530 zł jestem zadowolony. Byłem w innych firmach na rozmowie proponowali podobnie ale 3 zmiany wiec odpada.

Mati
@Mm

Aha ok , tzn. jak długo byłeś pod zewnętrzną firmą zanim dali ci umowę pod firmę ???

@Mati

Widzę, że jesteś dość aktywny na forum wnoszę więc, że chciałbyś podjąć pracę w Elektrometal. W sumie zadawałeś pytania już miesiąc temu, więc może udało Ci się już zatrudnić w tym miejscu? Jeśli tak, to napisz, jak przedstawia się ten pracodawca w Twoich oczach!

Ewi45
@Mm

Witam mozna prosic maila do kadr

Ed
@Mm

@Mm 2.5 tyś na rękę to mniej niż płacą początkującemu Ukraińcowi. Zadowala Cię tak kwota?

K.
@Ed

Na początek to chyba dobra stawka zwłaszcza na produkcji. Na więcej trzeba sobie zapracować dłużej. Nic nie ma od zaraz, przychodzi taki byle kto, nie zna się człowieka i by chciał od razu 3tys na rękę, poza tym jak jesteś dobrym fachowcem masz dobre CV to napewno możesz się cenić

Cysarok Nowy wpis
@K.

Ukraińcy nie pracują za mniej niż 3k netto plus mieszkanie.

Ferdek Nowy wpis

Daleko trzeba szukać tak dobrej firmy. Tylko jest warunek, trzeba znać swoją robotę i robić solidnie.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Kasia

@anonymous mało to znaczy ile ?

Iwan

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

saman

Jak tam wygląda teraz praca i płaca? Głownie chodzi mi o konstruktorów i serwis dołowy?

@saman

Dobrze, że padło takie pytanie, ponieważ warto wiedzieć jakie warunki płacowe oraz relacje interpersonalne, panują w poszczególnych działach tej firmy. Dział konstrukcyjny jest najlepszym przykładem, że kodeks pracy tam nie obowiązuje. Podam kilka konkretnych przypadków, po to, żeby potencjalni "aplikanci" wiedzieli, z kim maja do czynienia oraz czego się mogą spodziewać, podejmując pracę w tej firmie. W dziale TK rządzi główny konstruktor, człowiek nie wiadomo, w jaki sposób godzi zbyt wybujałe ambicje i dwulicowość ze swoim światopoglądem. A więc: podejmując pracę w tym dziale i będąc kobietą, możesz się spodziewać wynagrodzenia o ok 30% mniejszego niż koledzy. Będąc w wieku przed emerytalnym, zapomnij o podwyżkach, bo jesteś już "nieprzydatny". To samo usłyszał młody chłopak i został usunięty z działu, tylko dla tego, że był przyjęty wbrew woli kierownika. Jeżeli naraziłeś się (usunięte przez administratora), nawet w sprawach nie związanych z wykonywanymi obowiązkami, możesz również liczyć na brak podwyżek pensji. Słyszałem o bardzo bulwersującym przypadku w roku 2014, kiedy to z działu, liczącego 30 odeszło 5 osób (w tym 4 z powodów płacowych, bo odmówiono im podwyżki). Wtedy kierownictwo w obawie przed kolejnymi zwolnieniami znacznie podniosło wynagrodzenia ale tylko "wybranym". Wysokość niektórych podwyżek dorównywała najniższym wynagrodzeniom w dziale. Jeżeli chodzi o serwis, to praca jest ciężka, głównie w rozjazdach po kopalniach, ale kierownictwo jest w miarę "normalne" i potrafi to docenić. Wszystkie te informacje pochodzą od byłych oraz obecnych pracowników.

Joanna

@Mm Dziękuję za dobre wieści, które przekazujesz. Dobrze, że poziom wynagrodzeń jest coraz bardziej zadowalający. A czy inne aspekty też można zaliczyć na plus? Czy poza płacami podstawowymi jest jakiś system benefitów pozapłacowych?

Wojtek

Polecam! fajni ludzie fajna atmosfera a to jest najwazniejsze !

Czy ktoś ma jakieś ciekawe informacje o Elektrometal S.A.? Zawsze warto dzielić się z użytkownikami fajnymi ciekawostkami z życia firmy.

Filipek

Dlaczego od dawna nikt nie pisze?

Wiktor

Czy jest jakiś powód, że nie piszecie na forum?

@Wiktor

Chętnie odpowiem Pani (Panu). Może wszyscy doszli do wniosku, że szkodza czasu na pisanie o tej beznadziejnej firmie. A może uważają, że szkoda dyskutować z trolami, bo jedna na trzy osoby, wypowiadające się na forum, są podstawione przez pracodawców. A może szkoda pisania, jeżeli opinia może być usunięta na życzenie pracodawcy, bo większość brakujących wypowiedzi napewno nie naruszało regulaminu (np. informacja "anonima" o ofercie pracy). A może, tak jak ja, mogą się narazić kierownictwu firmy, które to wszystkie sporne sprawy rozwiązuje przy pomocy organów ścigania. Chcę tylko przypomnieć, że Art. 54.pkt. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mówi: "Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania nformacji." A jeżeli ktoś się nie zgadza z moimi poglądami i opiniami, to poproszę o kontrargumenty. lista troli: Joanna, ede k, spinacz, górnik obecni lub byli pracownicy : anonim, zwolniony, zorro, An, miriam, Bolek

Joanna

@edwardm - podstawą ku usunięciu komentarzy jest wyłącznie niezgodność wpisu z regulaminem naszego serwisu. Jeśli uważasz, że Twój komentarz został usunięty niesłusznie bardzo prosimy o poinformowanie o tym naszego administratora pod adresem: admin@gowork.pl Więcej o procedurze procedurze reklamacji znajdziesz w treści regulaminu w §10.

JoSom

W EM wszyscy narzekają ale mało kto się zwalnia bo w Cieszynie nie ma zbyt wielu opcji pracy ale to się powoli zmienia.

Bolek

Beznadziejna firma, która stacza się na dno. Zwalniają doświadczonych pracowników z dnia na dzień. Zarobki śmieszne, jak na podobno"dobrze rozwijającą się firmę". Nie szanują ludzi, a nagrodą za długoletnią pracę jest medal....z papieru, a w dalszej perspektywie zwolnienie.

edwardm

Nie zgodzę się z szanowną Panią. Przeczytałem kilkakrotnie usunięte wypowiedzi (również posiadam kopię), jak i też regulamin i nie znalazłem sprzeczności. Jedynie moje opinie mogły być niezgodne z regulaminem Elektrometalu, a raczej nie spodobały się kierownictwu firmy. Nie przedstawiono żadnych merytorycznych kontrargumentów, jakże na czasie jest zdanie "Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego." W tej firmie nie stosuje się takiego sposobu rozwiązywania spornych spraw, najczęściej metodami "siłowymi" traktuje się zarówno pracowników, jak i tzw. konkurencję. W tym przypadku, oskarżając "na oślep" nasłano policję na osobę nic nie wiedzącą o całej sprawie (teraz już wie). Nie licząc się z tym, że robi się krzywdę. Ale, jak już pisałem, organy ścigania, jak też sądy, to chleb powszedni Elektrometalu. Można by zarzucić mi, że moja wypowiedź mija się z tematyką tego portalu. Otóż nie, czyste toalety i klimatyzacja, to jest być standard, a opinia o zakładzie pracy powinna być oparta na tym jak pracownik jest traktowany przez przełożonych oraz jaki poziom życia zapewni ta praca jego rodzinie. W tej firmie człowiek jest określany jako operator stanowiska i tak jest traktowany (usunięta wypowiedź "steel of man"). Mało tego, decydująć się na zatrudnienie tam musisz być gentelmenem, a rozmowa o wynagrodzeniu automatycznie przypisuje ci etykietę niewygodnego pracownika, którego najlepiej jest pozbyć się.

Joanna

@edwardmjeżeli zniknęły komentarze, to zostały one zarchiwizowane przez administratora naszego portalu za niezgodność z regulaminem. Dlatego też przed napisaniem komentarza zachęcam do zapoznania się z jego treścią.

edwardm

Dawno mnie tutaj nie było, a widzę generalne porządki. Proszę szanownych Adminów o odpowiedź, gdzie i z czyjego polecenia zniknęło 10 opinii. Czyżby pracodawca wprowadził cenzurę, a może najlepiej nich sam pisze o sobie. Myślałem, że mamy swobodę wypowiedzi, nawet jeżeli one nie podobają sie innym. Na moje opinie nie widziałem żadnych merytorycznych odpowiedzi, które by je podważały, a fakt ich usunięcia jeszcze bardziej je uwiarygadnia. Proszę więc, dopisać w nazwie zakładki "Opinie o pracodawcach - cenzurowane przez pracodawców"

Joanna

Pracujesz w Elektrometal? Chętnie poznamy więcej informacji na temat pracy w firmie.

ede k

W Warszawie jest firma o bardzo podobnej nazwie, może stąd takie pomyłki?

inżynier
@ede k

W Warszawie Elektrometal otwarł filię - Elektrometal Enegetyka, w której trzon kadry stanowią b. pracownicy firmy JM Tronic.

Zostaw merytoryczną opinię o Elektrometal S.A. - Cieszyn

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Elektrometal S.A.