Elektrometal S.A.

Cieszyn

Opinie o Elektrometal S.A.

Joanna

@edwardm - podstawą ku usunięciu komentarzy jest wyłącznie niezgodność wpisu z regulaminem naszego serwisu. Jeśli uważasz, że Twój komentarz został usunięty niesłusznie bardzo prosimy o poinformowanie o tym naszego administratora pod adresem: admin@gowork.pl Więcej o procedurze procedurze reklamacji znajdziesz w treści regulaminu w §10.

JoSom

W EM wszyscy narzekają ale mało kto się zwalnia bo w Cieszynie nie ma zbyt wielu opcji pracy ale to się powoli zmienia.

Bolek

Beznadziejna firma, która stacza się na dno. Zwalniają doświadczonych pracowników z dnia na dzień. Zarobki śmieszne, jak na podobno"dobrze rozwijającą się firmę". Nie szanują ludzi, a nagrodą za długoletnią pracę jest medal....z papieru, a w dalszej perspektywie zwolnienie.

edwardm

Nie zgodzę się z szanowną Panią. Przeczytałem kilkakrotnie usunięte wypowiedzi (również posiadam kopię), jak i też regulamin i nie znalazłem sprzeczności. Jedynie moje opinie mogły być niezgodne z regulaminem Elektrometalu, a raczej nie spodobały się kierownictwu firmy. Nie przedstawiono żadnych merytorycznych kontrargumentów, jakże na czasie jest zdanie "Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego." W tej firmie nie stosuje się takiego sposobu rozwiązywania spornych spraw, najczęściej metodami "siłowymi" traktuje się zarówno pracowników, jak i tzw. konkurencję. W tym przypadku, oskarżając "na oślep" nasłano policję na osobę nic nie wiedzącą o całej sprawie (teraz już wie). Nie licząc się z tym, że robi się krzywdę. Ale, jak już pisałem, organy ścigania, jak też sądy, to chleb powszedni Elektrometalu. Można by zarzucić mi, że moja wypowiedź mija się z tematyką tego portalu. Otóż nie, czyste toalety i klimatyzacja, to jest być standard, a opinia o zakładzie pracy powinna być oparta na tym jak pracownik jest traktowany przez przełożonych oraz jaki poziom życia zapewni ta praca jego rodzinie. W tej firmie człowiek jest określany jako operator stanowiska i tak jest traktowany (usunięta wypowiedź "steel of man"). Mało tego, decydująć się na zatrudnienie tam musisz być gentelmenem, a rozmowa o wynagrodzeniu automatycznie przypisuje ci etykietę niewygodnego pracownika, którego najlepiej jest pozbyć się.

Joanna

@edwardmjeżeli zniknęły komentarze, to zostały one zarchiwizowane przez administratora naszego portalu za niezgodność z regulaminem. Dlatego też przed napisaniem komentarza zachęcam do zapoznania się z jego treścią.

edwardm

Dawno mnie tutaj nie było, a widzę generalne porządki. Proszę szanownych Adminów o odpowiedź, gdzie i z czyjego polecenia zniknęło 10 opinii. Czyżby pracodawca wprowadził cenzurę, a może najlepiej nich sam pisze o sobie. Myślałem, że mamy swobodę wypowiedzi, nawet jeżeli one nie podobają sie innym. Na moje opinie nie widziałem żadnych merytorycznych odpowiedzi, które by je podważały, a fakt ich usunięcia jeszcze bardziej je uwiarygadnia. Proszę więc, dopisać w nazwie zakładki "Opinie o pracodawcach - cenzurowane przez pracodawców"

Joanna

Pracujesz w Elektrometal? Chętnie poznamy więcej informacji na temat pracy w firmie.

ede k

W Warszawie jest firma o bardzo podobnej nazwie, może stąd takie pomyłki?

jo

W Elektrometalu szału nie ma... większość ludzi pracuje tam bo to duża firma i co miesiąc przychodzi przelew a w Cieszynie zbyt wielu alternatyw nie ma...

spinacz

Szczerze to nie interesują mnie żadne prywatne wojenki, jakie prowadzi „edwardm” z Twoją pomocą. Widocznie macie czas i nudzi Wam się w życiu. Mnie interesuje rozwój i pójście do przodu jak chyba każdego młodego u progu kariery zawodowej. Sorry za tego smarkacza. Trafniej byłoby dziecinada chyba, bo to pasuje do każdego. Swoją drogą kopalnie to giganty i jakoś nie wierzę by sobie dawały wciskać kit. Coś tu nie gra. Już pewnie nie jeden by doniósł a nie tylko Wy. A co do sądów to nie wiem ile prowadzi Elektrometal, ale od moich starszych kolegów wiem, że są firmy, które non stop są w sądach. Ale mniejsza z tym. Nie moja bajka. Jak ktoś chce i mu się podoba to niech prowadzi te swoją wojenkę i donosy. Będę tam próbował jednak aplikować słyszałem, że firma płaci za studia i wysyła na potrzebne szkolenia a to mnie interesuje. Myślę, że w każdej firmie jest trochę źle i trochę dobrze są przecież ludzie i ludziska.

spinacz

Za niedługo chcę aplikować do tej firmy. Cieszę się, że jest takie forum wypowiedzi. Według mnie firma jest ciekawa, bo głosy tutaj są zróżnicowane. Są opinie i na plus i na minus. A to świadczy, że firma żyje i walczy na trudnym rynku i w ciężkim okresie górniczego kryzysu. W Cieszynie jest już tak mało firm przemysłowych, w których można znaleźć ciekawą i ambitną pracę, że należą się słowa uznania dla całej załogi za wytrwałość. Nie zniechęcą mnie nawet tak skrajne wypowiedzi jakie prezentują edwardm, .ilnats. czy zorro. To tak jakby pisała to jedna osoba. Z doświadczeń moich rodziców wynika, że przez takich wichrzycieli nie ma już takich fabryk lub straciły swoje znaczenie jak Termika, Polwid, Kartoniarze, Zampol, Cefana i wiele innych. Jeżeli ktoś ma jakieś konkretne dowody to trzeba iść do sądu. Teraz nastały czasy, że nawet kradzione czy podsłuchiwane rozmowy mogą być dowodem. Więc śmiało edwardm i zorro wykorzystajcie to a nie szkalujcie, bo nie ma to nic wspólnego z krytyką to zwykłe tchórzostwo i wygląda na gryzmoły obrażonych smarkaczy.

.ilnats.

Firmę polecam zdecydowanie - jeżeli masz w niej naprawdę "szerokie plecy" i umiejętność intensywnego oraz uporczywego "podlizywania się" tam gdzie trzeba (czyt. kadra kierownicza w osobie majstra, kierownika), a do tego silne parcie na awans i brak skrupułów, to możesz naprawdę wysoko zajść i nieźle zarabiać w relatywnie krótkim czasie. W przeciwnym wypadku niewykluczone że czeka Cię kilku lub kilkunastoletnia wegetacja na stawce niebezpiecznie zbliżającej się do najniższej krajowej, gdyż jak to zostało napisane: "kto ma temu będzie dodane a kto nie ma...". Podwyżki? owszem, ale dla wybrańców (regularnie), natomiast reszta (często z kilkunastoletnim stażem) musi obejść się smakiem, wszak, (cyt.) powinni się cieszyć że mają pracę (w przeciwnym wypadku ich miejsce jest za przysłowiową "bramą"). Należy również dodać, iż chcąc podjąć pracę w tym zacnym przedsiębiorstwie musisz kategorycznie zrezygnować z własnego zdania, nie mówiąc już o jego publicznym wygłaszaniu (proszę nie mylić krytyki z krytykanctwem), gdyż to może spotkać się ze zdecydowaną reakcją i brakiem sympatii ze strony przełożonych oraz intensywnym "docenianiem" w późniejszym czasie. Oczywiście nie dotyczy to w/w osób o rozbudowanej anatomii pleców i języka:-) Jeżeli chodzi o produkty to trzeba zauważyć że są naprawdę wysokiej jakości - szkoda tylko że część z nich nie stanowi ani pomysłu autorskiego ani rodzimego... Summa summarum. Jeżeli ktoś nie żył w PRL-u a chciałby zobaczyć jakie wtedy obowiązywały zwyczaje to zdecydowanie powinien zatrudnić się w w/w firmie i odbyć magiczną podróż w czasie - bezcenne:-)

zorro

Brawo edwardm !!! Wreszcie ktoś chce i nie boi się powiedzieć prawdę o elektrometalu, a właściwie o kilku osobach, które niszczą wizerunek firmy. Z przyjemnością dołożę kilka szczegółów, po tym jak zostałem potraktowany przepracowawszy w tym zakładzie kilkanaście lat. Sąsiad i górnik - to jest jedna osoba. Prawdopodobnie jest zamieszana w tej sprawie, bo miota się jak chomik w akwarium. Prawda jednak musi być ujawniona i chętnie w tym pomogę, a na lampie znam się chyba najlepiej. Mam też sporo niepodważalnych dowodów, bo przez kilka ostatnich lat nagrywałem wszystkie prowadzone ze mną rozmowy. W tym wszystkim nie chodzi o szkalowanie firmy tylko o przywrócenie normalności.

zorro

sasiad

Ale się porobiło. Niestety pomimo, że tylko skręcam śrubki to boli mnie gdy ktoś tak szkaluje swoją firmę. Widzę, że edwardm chyba słabo zna się i na technice i słabo orientuje się w przepisach. Nie wie nawet, co dzieje się w zakładzie, w którym pracuje. Ludzie odchodzą i przychodzą a nawet wracają normalny stan rzeczy. Nie widzę tu problemu a firma idzie dalej.

górnik

Niech, mój głos ostudzi zapały by nie ingerować w coś, co jest znakomitej jakości tak mechanicznej jak i pod względem parametrów świetlnych. Pracuję na jednej z wielkich spółek górniczych i sprawdziłem, że na przetargach żąda się dokumentu potwierdzającego, że lampa jest bezpieczna również pod katem działania pola elektromagnetycznego. Inaczej produkt byłby odrzucony. Sam zjeżdżam na dół z taką lampą i nie chcę innej. Brawo konstruktorzy. Są też inne wyroby i raczej zauważam, że to inni nieudolnie chcą kopiować dobre pomysły Elektrometalu. Krytyka tak krytykanctwo nie. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Jakie to prawdziwe.

Ii

Tak jest, nie warto pracować dla Elektrometalu.

miriam

Stanowczo odradzam...pracowałem...firma skupia sie tylko i wyłącznie na kadrze zarządzającej...a kadra zarządzająca skupia na własnych 4 literach. Niezależnie ile pracujesz zawsze zarabiasz marnie...dodatkowo podejmują współprace z mniejszymi firmami i podkradają ich pomysły produktowe. Proponuje omijąć firme szerokim łukiem, zarówno pracownikom, jak i firmom współpracującym.

grm

Nie warto pracować w Elektrometal S.A. ponieważ, wynagrodzenia są niskie, firma nie pozwala na rozwój, nie można realizować własnych pomysłów i inicjatyw, a ludzie nie są zbytnio przyjaźni. Nie piszę o tym, że firma jest źle zarządzana, bo to oczywiste, jak można pracować w tak starym biurowcu, w tak kiepskich warunkach. Wyraźnie widać, że ktoś "ciągnie" kasę z tego tytułu. TAKI, POLSKI, DZIKI KAPITALIZM.

ogolem robota nie jest zla ale zarobki sa NEDZNE bardzo !!! od 7 pietra w dół taka prawda szkoda szefowie tego nie widza !!!!bo kazdy che zyc godnie w tych ciezkich czasach ....

zxcv

Od dwóch tygodni pracuję tymczasowo w Elektrometal SA za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej jako monter i póki co jestem zadowolony z tej pracy. Spokojna, lekka i w miarę czysta robota w miłej atmosferze (przynajmniej na moim dziale). Brygadzista udziela nowym pracownikom bardzo dokładnego instruktażu stanowiskowego, czasami oczywiście zwróci uwagę, ale zawsze robi to taktownie i z szacunkiem dla drugiego człowieka. Stali pracownicy chętnie doradzają, każdy doskonale wie, co i jak powinien robić. Normy dzienne nie są kosmicznie zawyżone, nie ma ciągłego poganiania ani straszenia koniecznością pozostania w pracy po godzinach w przeciwieństwie do wielu innych firm.

An

Kilka lat temu byłam dumna, że pracowałam w tej firmie, na dzień dzisiejszy niestety atmosfera, zamieszania w okół nadgodzin oraz organizacji pracy spadło na samo dno. Pracownik przestał się liczyć byle by jego kosztem cele zostały zrealizowane. Oby sytuacja na rynku się poprawiła a wraz z nią atmosfera i podejście do pracownika.

gem

Prezesa interesują tylko pieniądze. Ludzie, którzy pracują dla tej firmy są dla niego tylko narzędziami, to mrówki pracujące na niego, zarząd i paru kierowników.

zwolniony

Nie polecam - jedno wielkie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> Kodeks pracy, jak i prawa pracownika mają w wielkim poszanowaniu. Rządzi kadra kierownicza wg. własnego widzimisię o czym Prezes najczęściej nie wie.

II

Potwierdzam opinię o niskich zarobkach w Elektrometalu S.A.. Dodatkowo informuję o złej atmosferze pracy i złej organizacji (generalnie nikt nic nie wie, nikt nad niczym nie panuje). Ostatnie miesiące to problemy i zwolnienia: zlikwidowano biuro HMC i zwolniono pracowników. Generalnie nie poleca tej firmy,w związku z kryzysem w górnictwie firma musi aktualnie walczyć o przetrwanie.

elektyk

Jeśli chodzi o prace po ziemią w serwisie to generalnie b.słabo. Trzeba mieć wiedzę,doświadczenie i być bardzo dyspozycyjnym i to wszystko za bardzo małe pieniądze.Dlatego też, to typowa "firma szkoleniowa" czyt. porób dwa lata i przenieś się na kopalnie zarobisz dwa razy tyle co tam poświęcając dwa razy mniej czasu i dwa razy mniej sił.

Zostaw opinię o Elektrometal S.A. - Cieszyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Elektrometal S.A.