Opinie o Elektrometal Energetyka S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Elektrometal Energetyka S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Elektrometal Energetyka S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elektrometal Energetyka S.A. w Warszawa

Adam

Firma z mentalnością niczym zza naszej wschodniej granicy, nie nadążającą i nie rozumiejąca zachodnich standardów. Jest oczywiście grupa, której ta praca odpowiada. W firmie można spotkać sporą kadrę zarządzającą, która w firmie w wielu przypadkach jest od prawie, że samych jej początków, niestety za stanowiskiem nie idą kwalifikacje i kultura, co jest na minus, będąc pod takimi osobami, jednak kurczowo trzymają się firmy, gdzie jak to w młodych firmach tnących koszty szybko wskoczyli na wysokie stanowiska Praca jak każda ma plusy i minusy, jednak szczerze mogę powiedzieć, że nie polecam tej firmy.

Czy w Elektrometal Energetyka SA są paczki/bony świąteczne?

Kasia
Kandydat

Szukają Młodszego Kontrolera jakości, proszę powiedziec, czy warto aplikować?

Tomek
Klient

Fajna firma z ambitnymi ludźmi. Polecam.

Lije

Dziwna rekrutacja. HR imituje działalność.

Elżbieta
@Lije

Co znaczy dziwna? Dasz znać jak dokładnie ona wyglądała i jakie pytania Ci zadawali? Na jakie stanowisko aplikowałaś w ogóle?

Marta Nowy wpis
@Lije

Oj tak, czasem się zastanawiam co te osoby tam w ogóle robią

Ela
@Adam

Szczera prawda niestety

xyz
@Adam

nie zgadzam się z Twoja opinią

Marta Nowy wpis
@xyz

I tak już od tylu dni trzymasz w niepewności? Z którą częścią się nie zgadzasz, bo jest trochę obszerna.. I przede wszystkim, dlaczego?

MNKF

Jako pracownik z wieloletnim już stażem z pewnością nie jestem obiektywny, ani też nie wiem o wszystkim co dzieje się w naszej firmie. Nie zamierzam też idealizować organizacji ani też bronić wszystkiego i wszystkich za wszelką cenę. Pamiętajmy jednak, że EESA stało się już dużą organizacją, w której pracuje szerokie grono osób, przedstawicieli różnych pokoleń mających przy tym na wielu płaszczyznach niezwykle różnicowane potrzeby i priorytety. Cieszy mnie to, że firma to dostrzega i stara się temu sprostać, choć przy tak dużej organizacji to zadanie z kategorii tych niewykonalnych. Wybierzcie się na wycieczkę w szerszym kręgu rodziny lub znajomych i spróbujcie tak rozplanować dzień, aby dogodzić wszystkim… powiększmy teraz tę grupę do 200 lub więcej osób i spróbujmy osiągnąć efekt zadowolenia wszystkich… Tak samo jest w EESA na co dzień a przykładów można mnożyć: - Wyjazdy integracyjne - Dla jednych konieczne i jest ich za mało a dla innych przepalanie kasy, którą można lepiej spożytkować - Konkursy dla dzieci - Dla jednych świetny pomysł, ale dla innych to była dyskryminacja bo nie mają dzieci albo są za młode albo już za dojrzałe - Szkolenia – jedni zachwyceni, że celne i praktyczne w gronie osób z różnych zespołów, inni zawiedzeni że tematyka albo forma nie jest adekwatna do ich oczekiwań - Owoce dla pracowników w biurze – część zadowolona, część zawiedziona, że we wtorki a we wtorki akurat często ich nie ma a też nikt nie przewidział ekwiwalentu w postaci owoców kandyzowanych… … itd. itd. długo by wymieniać Jak ktoś szuka dużej organizacji, która będzie dla niego miejscem idealnym i będzie zachwycony każdym działaniem realizowanym w ramach firmy stając się jednocześnie fanem każdego z współpracowników to faktycznie nie ma co aplikować do Elektrometal. Jeśli ktoś umie spojrzeć nieco chłodniej doceniając albo przynajmniej próbując spojrzeć nie tylko z perspektywy swojego fotela to jest bardzo duża szansa, że będzie się tutaj dobrze czuł. Wierzę, że w wielu miejscach może dziać się źle i wiele osób nie postępuje fair wobec innych stąd pojawiają się negatywne wpisy, wielu z nas z pewnością brakuje też umiejętności na różnych polach, ale jestem głęboko przekonany, że to są jednak wyjątki i incydenty a nie reguła; niestety tak to też już chyba jest i to nie tylko w zakresie opinii o pracodawcach, że Ci zadowoleni często milczą, nie zaglądają w takiej miejsca jak to a nawet jeśli to nie chcą albo nie czują potrzeby dzielenia się swoją pozytywną oceną. Osoby, które mają złe doświadczenia naturalnie znacznie częściej szukają możliwości dzielenia się nimi i nie ma co się temu dziwić ani obrażać tak po prostu już jest. Niech zarządzający wsłuchują się w konstruktywną krytykę i wyciągają z tego wnioski, niech marginalizują te ciemne strony wzmacniając jednocześnie to co w tej firmie jest fantastyczne nie łudząc się przy tym, że uda się zadowolić wszystkich. Swoją drogą pewnie warto też obrazować pewne rzeczy poprzez fakty i liczby a nie tylko odczucia wybranych osób dzielących się tutaj swoimi ocenami; odnosząc się do swojego podwórka, przy próbie + - 20 osób z najbliższego zespołu: a) Średnia stażu pracy to ok 5-6 lat pomimo młodego zespołu bo średnia wieku tej grupy to ok 30 lat b) Mediana stażu pracy też w przedziale 5-6 lat (żeby nie było, że 1 osoba pracuje 20 lat a 4 osoby poniżej roku i stąd taka średnia) c) dla ok 55% jest to pierwsza poważna praca nie licząc ewentualnie innych studenckich praktyk; pozostali dołączyli po przejściu z innych firm .

Jolka Nowy wpis
@MNKF

Ciekawy fakt, że w ee są problemy z pogodzeniem takich rzeczy, podczas gdy w dużo większych firmach tego problemu nie ma. Z faktów warto również dodać, że firma zatrudniająca młode osoby, jest jedną z najsłabiej płacących tym młodym osobom oraz ma bardzo słabą kulturę pracy. Chociaż nie od wczoraj wiadomo, że młodego pracownika najlepiej się wykorzystuje i manipuluje, więc takie statystyki wydają się być oczywiste wobec narzuconej polityki firmy. Można by jeszcze wiele statystyk, tutaj zawrzeć, szkoda, że się nimi firma nie pochwaliła

Beata Nowy wpis
@Jolka

Czy podałabyś nazwy tych firm, w których rzekomo takich problemów nie ma? Chętnie to sobie zweryfikuje.

Elektrometalista były

Brak jasno podzielonych kompetencji między kadrą zarządzającą a ludźmi na niższych szczeblach. Ludzie w planowaniu nieudolni, dyrektorów i kierowników prawie tyle samo co zwykłych pracowników i nie wiadomo do konca kto za co odpowiada. Albo jeden i drugi odpowiada za to samo, albo pojawia sie problem i nie ma się do kogo zwrócic "bo to nie jego działka". Spychologia, spychologia, spychologia oraz brak organizacji - wszystko na ostatnią chwilę i to nie jest pozytywne "just in time" ale bałagan. Ale po plecach pięknie się klepią.

Marta
@Elektrometalista były

no to ja wobec tej relacji z miejsca pracy ciekawa jestem tych justintimów które tu robią. o jakich przykładowych sytuacjach piszesz i jak ludzie tu te tematu ogarniali? co ze stażem pracy, jaki mają tu średni?

Rozmowa kwalifikacyjna
Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Elektrometal Energetyka S.A.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Magazynier
logo firmy Specjalista IT
SZPZLO Warszawa-Ochota
(156 opinii)
logo firmy Server Support Engineer
Abouthr Polska Sp. z o.o.
logo firmy Lektor języka obcego, Multilango
LINGUA MAGISTER Sp. z o.o
(3 opinie)
Aplikuj na wiele ofert
Wiktoria

Co wiecie o awansie z pozycji Młodszy Programista C++?? Są jakieś wyższe dostępne stanowiska?

Tomek
Klient

Fajna firma z ambitnymi ludźmi. Polecam.

Wojtek
@Tomek

Mógłbym potwierdzić, gdyby nie sytuacja, gdy wciskano mi flaszkę, miałem wrażenie przez lekko wstawionego pracownika (ale to jedynie moje odczucie), a gdy kategorycznie odmówiłem przyjęcia tego podarunku, za chwilę usłyszałem na korytarzu przechodząc obok, jak zdzwoniony opowiadał komuś przez telefon, swoje negatywne komentarze delikatnie mówiąc w moim kierunku, oraz że jest w szoku, bo za flaszkę załatwia zawsze wszystko. Ogólnie widać, że ambicje są, tylko nie jestem pewien do czego

Kasia
Kandydat

Szukają Młodszego Kontrolera jakości, proszę powiedziec, czy warto aplikować?

Taki jeden
@Kasia

(usunięte przez administratora) Byłem umówiony na rozmowę o pracę. Akurat miałem wolny dzień więc ustaliłem termin. Niestety z przyczyn osobistych nie mogłem dotrzeć na rozmowę. Gdy próbowałem umówić się na inny termin (usunięte przez administratora)najzwyczajniej w świecie olała mnie. Najpierw pisze żeby zaproponować godzinę spotkania a potem jak jej nie pasuje to nie odpisuje i tyle. Jeśli firma ma takie podejście do pracowników to przestrzegam przed zatrudnieniem w tej firmie. (usunięte przez administratora) Jak pracownikowi nie odpowiada termin to jego strata. Nie warto nawet odpisywać.

Taki drugi
@Taki jeden

Szanowny Panie Jako długoletni pracownik firmy stwierdzam że nic Pan nie stracił rezygnując z aplikowania do firmy EE. Niestety w zakładzie panuje nepotyzm, a w związku z tym spora część pracowników nie posiada ani odpowiedniej wiedzy ani kompetencji do zajmowania stanowiska na którym są zatrudnieni. Takim przypadkiem jest Pana rekrutacja którą prowadził dział HR. Po pierwsze Pani Magdalena K. nie jest pracownikiem działu HR. Jest pracownikiem działu Kontroli jakości. Nie mogła więc przeprowadzać z Panem rozmowy kwalifikacyjnej. Po drugie nie rozumiem dlaczego pracownik działu HR w ogóle włączył panią Magdalenę K. do procesu rekrutacji podając Panu jej dane. Na koniec moja opinia na temat Pani Magdaleny. Do firmy EE przyszła niecały rok temu. Do czasu jej przyjścia w firmie nie istniał dział kontroli jakości. Nie istniało też w firmie pojęcie jakości. Powiedziałbym że raczej panowało pojęcie bylejakość. Ja osobiście bardzo dużo nauczyłem się od Pani M. Współpracuje z nią od jej przyjścia do firmy i cenię ją nie tylko za jej wiedzę i doświadczenie ale również za kulturę osobistą. Dlatego uważam Pana opinie o Pani M. za wysoce niesprawiedliwą i bardzo krzywdzącą. Zgadzam się jednak z większością negatywnych ocen zamieszczonych na portalu. Z pozdrowieniami Pracownik firmy EE

Ewa
@Taki drugi

Ups, zdaje się że inicjałów pracowników nie wolno podawać, dlatego je wycięli u Jednego, ale u Ciebie nie :0 No, napisałeś co napisałeś, ale akurat nic o wypłatach i o tym czy są premie. Mąż już ma cv gotowe do złożenia i tak się zastanawiamy co i jak.

@Taki jeden

Co za (usunięte przez administratora) komentarz. Haha - ubawił mnie. Jak jesteś zaproszony na rozmowę - a tobie nie pasuje, to twoja strata, a nie że mają wszyscy za tobą biegać. My kandydaci mamy wtedy większe szanse :) Nie wiń wszystkich za swoje błędy i twój brak czasu.

@X

Też tak myślę, to że firma nie zaproponowała alternatywnego terminu rozmowy nie znaczy że źle traktuje pracowników, jak to sugeruje komentarz wyżej :) Piszesz ze jesteś kandydatem, Twoja rozmowa odbyła się normalnie? Jak wrażenia?

Natan
@Taki drugi

O ile się nie mylę, to akurat pani M została z hukiem wyrzucona z firmy...

Ewa
@Natan

Czy to pracownika wyrzucają, czy pracownik sam z własnej woli odchodzi to tu zawsze jest puszczona informacja, że pracownik wylatuje z wielkim hukiem, by wybielić firmę, więc takie informacje to traktuję z przymrużeniem oka

@Ewa

A co jeszcze w firmie trzeba traktować z przymrużeniem oka? :D Reszta jest ok?

@Ewa

Dokładnie tak jest, a już w tej firmie na pewno,przecież nie mogą się przyznać że są (usunięte przez administratora) i ktoś miał ich w głębokim poważaniu i odszedł do lepszej pracy.Conajgorsze że niektórzy sfrustrowany pracujący tam jeszcze to łykają i przetwarzają dalej dając tym samym upust swoim frustracji, a to że pracował "źle, robił " inaczej" a najlepszy już tekst " nie powołał wyzwaniom" ( tzn nie umiał wkręcić śrubki w tym konkretnym przypadku ) XD

Adel
@X

Aha, czyli sądzisz że rekrutacja w poważnej firmie polega na tym że zrobimy łapanie, oddzwonimy wszystkich jak leci, może ktoś się załapie- wszystko jedno ten czy tamten, kto pierwszy ten lepszy??? To chyba nie masz pojęcia jak zachowują się poważne firmy z klasą które właśnie sposobem w jaki traktują swoich pracowników, w tym przyszłych kandydatów wystawiają sobie swiadectwo.Jezeli firmie zależy na jakimś kandydacie, bo szuka powiedzmy specjalisty, to umówi się w terminie dogodnym dla obydwu stron, bo zdarzenia losowe w tym osobiste, np. pogrzeb, choroba członka rodziny i mnóstwo innych mogą się zdarzyć każdemu.Jezeli firma tak postępuje jak ta że nawet nie oddzwaniac czy nie odpisuje to jest to po prostu mówiąc wprost wielki przypał bo jest to mało profesjonalne a przede wszystkim świadczące o braku kultury i szacunku, jeżeli postępuje tak na wstępie to co będzie pozniej, w dodatku świadczy to o tym że nie zależy jej na dobrym pracowniku a byle jakim, pierwszym lepszym i dzięki takim jak ty może sobie przebierać jak w ulegalkach.Czlowieku trzeba mieć szacunek do samego siebie bo jak go nie będziesz miał to i nikt inny nie będzie Cię szanowal !Nie mówiąc o wychowaniu i w jakiej szkole teraz uczą takich rzeczy?? Szok po prostu

Jac

A czy pracują u was Ukraińcy? Pytam nie tylko o prace fizyczne ale też czy wykonują pracę umysłowe np. księgowość?

@Jac

Witam, oczywiście, że tak :) warunkiem jest dobra (komunikatywna) znajomość języka polskiego

Alina

Każdą firmę tworzą ludzie i to ludzie są całym mechanizmem napędzającym. Pisząc swoje opinie (dobre czy złe), dajecie świadectwo o miejscu, w którym pracujecie i które SAMI TWORZYCIE. Więc zanim coś napiszesz - zastanów się czy to przypadkiem nie dotyczy Ciebie samego i czy to Ty nie potrzebujesz gruntownej zmiany. To po pierwsze.. Po drugie: firma przez wiele lat dała zatrudnienie setkom osób. Do dnia dzisiejszego pracuje tu wielu ludzi, którzy są od pierwszego dnia istnienia EE. Pracowaliby tu gdyby było tak źle? Oczywiście, że nie. A to akurat jest dowodem na to, że EESA to PEWNE I STABILNE ZATRUDNIENIE, nawet w bardzo niepewnych czasach (praca legalna, umowa o pracę, wynagrodzenie ZAWSZE na czas, możliwość dorobienia do pensji itp). Po trzecie: mamy świetny socjal: premie, dodatki UBEZPIECZENIOWE, sportowe czy medyczne. Po czwarte: pracujemy na jedną zmianę, co jest ogromnym plusem tej firmy. Co prawda temat jest "rozwojowy" i szybko może się to zmienić, ale na obecną chwilę uznaję to za największy plus tej pracy. Po piąte: obecnie w firmie dużo się dzieje. Tak jak wyżej - nie każdy nadąża za tymi zmianami albo nie chce nic zmieniać, bo: nie umie, boi się, z przyzwyczajenia do starych naleciałości., Firma musi się rozwijać, aby być poważną konkurencją dla innych i dobrym partnerem do rozmowy z kontrahentami, na najwyższym poziomie. Dlatego jeśli nie potrafimy pomóc - to po prostu nie przeszkadzajmy i dajmy szansę ludziom, którzy mają siłę i odwagę próbować coś zmienić na lepsze. Po szóste: atmosfera w firmie to jest to, z czym jest tu największy problem. Pracuje tu wielu ludzi, którzy uważają, że wszystko im się należy ot tak. Osoby, które mają zbyt wysokie mniemanie o sobie, a nie mają pojęcia o pracy, którą wykonują od wielu lat. Ludzie mało zmotywowani, roszczeniowi i niekiedy reprezentujący poziom poniżej minimum. Wymagają wyróżnień i doceniania, a kiedy tego nie dostają - oskarżają pracodawcę o słabe warunki pracy czy np. mobbing (który w obecnej "konfiguracji" firmy - NIGDY mie miał miejsca). Tacy ludzie bardzo mocno nadszarpują reputację EESA ale myślę, że jest to problemem nie tylko tej firmy. Po siódme: w mojej ocenie jest to firma, którą warto rozważać w czasie poszukiwania zatrudnienia. W każdym miejscu pracy znajdziemy minusy, które kompletnie dyskwalifikują, ale jeśli sami damy szansę i podejmiemy próbę zmiany na plus - może okazać się to dobrą decyzją. Osobiście polecam, bo to stabilna praca, w rozwijającej się firmie, która daje możliwości - jeśli tylko masz odwagę, by je wykorzystać.

Wiktoria
@Alina

Super, że tak pozytywnie dostrzegasz firmę, ale pamiętaj też, że każdy może oczekiwać od pracodawcy różnych rzeczy. Przypuszczam też, że w różnych działach i na różnych stanowiskach sytuacja może wyglądać inaczej. Możesz napisać, czym Ty się zajmujesz w firmie i jak długo już w niej pracujesz?

mka
@Alina

Rozumiem, że nasz HR musi zachwalać firmę przy obecnej sytuacji, ale zastanówmy się co piszemy, bo to też idzie w świat, a później, gdy fakty mówią co innego rzutuje to na cały obraz firmy. Nie opisujmy sytuacji, nie mając całego podglądu sprawy.

@mka

a to jakie są te inne fakty twoim zdaniem? :D Zdradzisz co masz na myśli? :)

Zdziwiony
@Alina

Smieszą mnie argumenty o solidnosci firmy typu"wypłata zawsze na czas"To jakas (usunięte przez administratora) łaska?To psi obowiazek pracodawcy!Jak widze taki wpis,to oznacza,ze firma nie ma czym przyciągnac pracownika i pisze byle co.Argument typowo z (usunięte przez administratora)

Krystyna
@Zdziwiony

Sugerujesz że to firma pisze? A może jednak pracownik? Wiesz, w niektórych firmach nie ma wypłaty na czas więc to takie złe że ktoś się z tego cieszy?

Crini

Rozmowa rekrutacyjna w poniedziałek (18.07.2022), telefon z informacją o wyborze mojej kandydatury we wtorek (19.07.2022). Proces rekrutacji wg mnie błyskawiczny. Pierwszego dnia pracy komplet szkoleń oraz wydanie ubrań roboczych dla osób, których charakter pracy tego wymaga.

N

Firma jak z PRL'u, więcej dyrektorów i kierowników niż pracowników.. W firmie panuje nepotyzm i (usunięte przez administratora)

Elżbieta
@N

I co panuje? Wybacz, nie widać jakaś cenzura. A nie planują poszerzać zespołu?

Niedoszły pracownik
Kandydat

Brak odpowiedzi zwrotnej po rozmowie rekrutacyjnej, mimo deklaracji, że dostanę odpowiedź maksymalnie do piątku. Dzisiaj mamy wtorek - zero kontaktu. Po co więc obiecywać feedback niezależnie od decyzji, skoro Państwo tego w rzeczywistości nie praktykują? Proszę nie pisać, że mam uzbroić się w cierpliwość - umowa to umowa. Dziękuję za uwagę, więcej do Was nie zaaplikuję. Strata czasu i nerwów.

Krystyna
@Niedoszły pracownik

To słabo :/ A ile czasu trwała ta rekrutacja? Mam nadzieję, że nie zmarnowałeś zbyt dużo czasu? + pytania były konkretne, na temat Twojej wiedzy czy jakieś HR-owe głupotki?

Czy w Elektrometal Energetyka SA są paczki/bony świąteczne?

Bogi
@Pytanie

Hej, a jak zarobki na produkcji ?

@Bogi

2500 netto i można dobić nadgodzinami

Jerzy
@X

To zarobki proponowane na start, tak? Czy po jakimś czasie można liczyć na podwyżkę? Daj znać jeśli wiesz coś na ten temat, byłbym wdzięczny.

@Jerzy

2500 -2800 netto na start . Po jakimś czasie można się starać o podwyżkę . Na każdym dziale są widełki które w górnej granicy są nie do przejścia.

@Pytanie

Na święta są paczki ze słodyczami .

Jerzy
@X

Wspominałeś wcześniej o podniesieniu pensji pracując po godzinach. Czy stawka jest wtedy odpowiednio wyższa od podstawowej?

@Jerzy

ustawowe + 50 % do stawki godzinowej.

Irek
@X

Fajnie ze udzielasz konkretne info. Pisałeś o progach których nie da się przeskoczyć. Na produkcji ten próg to jaka kwota? Podwyżki są odgórnie przyznawane tzn np co roku? Czy jest stagnacja pod tym względem,trzeba chodzić prosić czy jak to wygląda? Nadgodziny są ciągle czy raczej sporadycznie?

Irek

@X

I z tymi nadgodzinami dostaniesz tyle co dostałbys na start w jakiejkolwiek innej firmie produkcyjnej za samo przychodzenie na 8 h dziennie, za soboty płacą 50 tki zamiast odpowiednio100 %jak gdziekolwiek indziej od i tak bardzo niskiej podstawy.

@Xyz

No masz rację, co zrobić jak nie chcą przyjąć gdzieś indziej, trzeba pracować tutaj. Szkoda że tak mało płacą za soboty, myślisz że w przyszłym roku będzie podwyżka?

@Zuzanna

Dlaczego nie chcą przyjąć gdzie indziej? Nie jest w Warszawie z pracą aż tak źle, żeby nie chcieli przyjąć, tylko po prostu nie każdemu pasuje praca na zmiany z różnych powodów. Tutaj patrzą tylko aby jak najmniej zapłacić, a najbardziej dziwię się tym mądrym co wszystkie rozumy pozjadali, a mimo tego siedzą tam i narzekają dzień w dzień po 10 h za marny grosz - skoro są tacy mądrzy czemu się tam tak marnują ?

E
@Zuzanna

Myślę ze podwyżka będzie jak sobie zmienię pracę , w tej firmie nie dość że płacą bardzo marnie to jeszcze mają ludzi za nic (mam na myśli produkcję) łamiąc przepisy wszędzie gdzie to tylko możliwe.

SeDo
@X

I jak po miesiącu zobaczysz ile ci wyjdzie za te nadgodziny to od razu odechce ci się na nie zostawać, zależność jest wprost proporcjonalnie odwrotna: im więcej zostaniesz tym mniej ci wyjdzie.Trzeba przyznać ze potrafiá zmotywować

@Jerzy

Tak. To zarobki na start. potem jest ścieżka rozwoju kompetencji powiązana z widełkami wynagrodzenia. Na koniec tego roku duża część załogi otrzymała podwyżki w ramach nowego systemu wynagrodzeń.

@X

Witam Jerzy - górna granica widełek jest możliwa do osiągnięcia :) Zwłaszcza w przypadku podnoszenia kompetencji. Dodatkowo zaplanowane są 2 podwyżki w ramach nowego systemu.

@E

Zuzanno, jeśli masz konkretny przykład łamania przepisów to proszę o informację. Jeśli chodzi o zarobki to są porównywalne do rynkowych. W sytuacji kiedy ktoś przychodzi do przyuczenia (a takich tez chętnie przyjmujemy!) zaczyna od najniższej stawki - możliwa w ciągu zmiana: 3-6 m-cy

@Zespół EESA

O co ci chodzi? Gdzie ja pisałam o łamaniu przepisów? Czytaj ze zrozumieniem... Wyraziłam tylko swój smutek że "szkoda że tak mało płacą za soboty"

@Xyz

Bo ludzie boją się zmian i podejmowania ryzyka i z tego co obserwuje to takich ludzi jest coraz więcej, a jedyne co potrafią to siedzieć, marudzić i wylewać żale w internecie.

Beti
@Zuzanna

Podwyzka w " nowym systemie" z najnizszej krajowej do najnizszej krajowej obowiazującej od nowego roku ha ha, " porównywalna do sredniej rynkowej"??? chyba w Pcimiu Dolnym,bo tyle to placą chyba na budowach dla jakiejs (usunięte przez administratora) a nie w firmach produkcyjnych w Wawie.

AR
@Zuzanna

O jakie ryzyko chodzi ci w przypadku pracy w tej firmie ktorego to ponoc mieliby bac sie ludzie????

AR
@AR

Ok , nie zrozumialem do czego odnosi sie wpis,dopiero pozniej doczytalem dokladnie- w sensie ryzyka zwiazanego ze zmianą pracy.

KP Rozdział 5 - Praca w godzinach nadliczbowych §1. Praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy, stanowi prace w godzinach nadliczbowych. §2. Przepisu § 1 pkt 2 nie stosuje się do pracowników zatrudnionych na stanowiskach pracy, na których występują przekroczenia najwyższych dopuszczalnych stężeń lub natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia. §3. Liczba godzin nadliczbowych przepracowanych w związku z okolicznościami określonymi w § 1 pkt 2 nie może przekroczyć dla poszczególnego pracownika 150 godzin w roku kalendarzowym. Art. 151.1 §1. Za prace w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje dodatek w wysokości: 100 % wynagrodzenia - za prace w godzinach nadliczbowych przypadających: a. w nocy, b. w NIEDZIELE i ŚWIĘTA niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, c) w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za prace w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy.

K

Na dziale produkcji cyfrowej panuje (usunięte przez administratora) starszych pracowników wobec nowych, ponieważ ci „przyszli zabrać im pracę”, wszystko to dzieje się oczywiście za zgodą i przyzwoleniem kierownika Wojtka S. który sam w tym zresztą uczestniczy. Dział ten zdominowany przez zawzięte pazerne przyjezdne chłopstwo siłą granatem od pługa oderwane zdolne posunąć się do najobrzydliwszych świństw, obłudni fałszywi dwulicowi ludzie, jak by mogli to by cię zjedli żywcem. Choć nie wiem jak trzeba by było być zdesperowanym i jak ciężką mieć sytuację, to nie pojmuję jak można poniżać się do tego stopnia i nie mieć za grosz honoru i wstydu, żeby się zachowywać w ten sposób. Na czele trzech liderów, którzy najwidoczniej liderami mogą być jedynie w tej firmie, bo gdzie indziej nikt by ich nawet nie przyjął do pracy i dlatego trzymają się tu tak kurczowo: jeden udaje mądrego, drugi głupiego a trzeci lawiruje pomiędzy. Zajęci są zwłaszcza knuciem jak pozbyć się tego czy tamtego, bo przez niego nie starczy im pracy na nadgodziny. Uważając się za niebywale mądrych męczą się jednocześnie niejednokrotnie od piątej rano do nocy dzień w dzień i narzekają zamiast np. samemu otworzyć sobie własną firmę. Słuchając ich i patrząc na ich poczynania,przekonałam się,że znajomość elektroniki na pewno nie idzie w parze z inteligencją, a całokształt ich zachowania świadczy o ciężkiej chorobie psychicznej.W moim przypadku kazali mi naklejać naklejki z inicjałami, aby było wiadomo co zrobiłam, a po moim wyjściu przekręcali śrubki i przeklejali naklejki i biegali z tym do kierownika ( pomysł wprost genialny godny osób tak oświeconych przecież), który jest tak głupi i naiwny że łyka wszystko jak świeże bułki, nie mówiąc o tym że akurat w tym przypadku było mu to na rękę, ponieważ po tym jak mnie (usunięte przez administratora) co do warunków zatrudnienia i kilku jeszcze innych rzeczy było mu na rękę aby się mnie pozbyć. Poza tym ten człowiek w ogóle nie ma pojęcia o byciu kierownikiem, więc nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji jakie mogą go za to spotkać jeżeli ktoś pójdzie z tym do sądu pracy. Cała opisana sytuacja ciągnie się od dawna, przychodzą nowi ludzie i to widzą w związku z czym uważam, ze nie jest to możliwe aby góra zupełnie o niczym nie wiedziała. Widocznie górze pasuje aby zamiast pieniędzy dać głupim nieco władzy, a będą robić po 12 h nawet za darmo, w związku z tym dzieje się tam sodoma i gomora, porównywalnie jak na takich budowach gdzie pracują za najniższą krajową i szef pozwala im chlać i palić i co tylko możliwe byle tylko robili bo gdzie znajdzie drugich takich równie (usunięte przez administratora) Firma powinna jeszcze tylko zorganizować specjalnie dla tego działu jakąś noclegownię, myślę ze większość z chęcią by skorzystała , wtedy mogli by jeszcze dłużej tam posiedzieć, przecież jak by mogli to by własne g..o spod siebie zżarli.

OOO
@K

No i te panie w wieku przedemerytalno menopauzalnym o wyglądzie i manierach jak ze sklepu mięsnego, zajmujące 3 stoły i 5 wózków w promieniu zgodnie z zasadami 5S panującymi na tym dziale oraz stanowiące chodzący przykład na to że należy wg słów jednego z liderów przyjmować tylko osoby z wykształceniem kierunkowym i „jarające się energetyką'',sypiące cały dzień rubaszno siermiężnymi dowcipami rodem z remizy jak z rękawa ku wielkiej uciesze liderów,bo jak wiadomo swój do swego ciągnie, towarzystwo wzajemnej adoracji „zjednoczeni w nadgodzinach”.

@OOO

Oj, kochana, ale się wypstrykałaś! Chyba całą swoją inteligencję zużyłaś. Trzeba było pracować i zachowywać się normalnie, pewnie nie miałabyś problemów. Nic dziwnego, że nigdzie nie możesz zagrzać miejsca dłużej niż trzy miesiące w porywach do pół roku. Potem siejesz głupimi opiniami. Komu chcesz zrobić na złość? Zastanów się nad sobą i skorzystaj z usług specjalisty, albo go zmień, bo ten nie pomaga.

Pa
@K

powyższa opinia to właśnie przykład obłudy i hipokryzji panującej w tej firmie, radziłbym zejść na ziemię zamiast się (usunięte przez administratora) zresztą kążdy może przekonać się sam

OK
@K

PRZECIWDZIAŁ ANIE Kodeks pracy w art. 94, pkt 10 nakłada na pracodawcę odpowiedzialność za utrzymanie prawidtowych zasad współżycia społecznego w zakładzie pracy, a pracownicy muszą przestrzegać tych ustaleń. Tak więc (usunięte przez administratora) musi zwalczać pracodawca. Nie ważne jest, czy mobberem jest on sam, czy któryś z jego pracowników-i tak to na zatrudniającym spoczywa odpowiedzialność za wystąpienie (usunięte przez administratora) Pracodawca powinien stworzyć odpowiednie procedury przeciwdziałające (usunięte przez administratora)oraz jasno poinformować zatrudnionych, že nie będzie tolerować w zakładzie zachowań o tym charakterze. Polityka (usunięte przez administratora) powinna zostać opracowana przez pracodawcę na piśmie. Musi on także zachować ostrożność i bacznie obserwować załogę, np. sytuacje konfliktowe. Są one naturalnym zjawiskiem, ale także mogą być przyczyną (zalążkiem) (usunięte przez administratora) Bez wątpienia, aby umieć rozpoznać przejawy (usunięte przez administratora) należy mieć aktualną wiedzę o tym problemie.

BUHahahaaaa
@K

"Pracować " w smrodzie oparów wszelkiej możliwej chemii w niewietrzonym w ogóle pomieszczeniu za najniższą krajową w dodatku z patologią umysłową. W tej firmie o czymś takim jak badania czy ocena ryzyka zawodowego na stanowisku najwidoczniej nie słyszeli. Jak powiedziałam panu kierownikowi o tym, że należałoby choćby przewietrzyć ( co zresztą jest oczywistą oczywistością wynikającą z pzrepisów BHP zwłaszcza przy takiej ilości ludzi, dodam że w czasach koronawirusa ) to odparł że okno jest od patrzenia a nie wietrzenia, w jego ocenie zatrucie oparami ( zwłaszcza jak ktoś ci podstawia pod nos buchającą lutownicę przez 8 h ) to nic w porównaniu z "katarem" - taki inteligentny pan kierownik i i taka nowoczesna, ekologiczna firma to jest. Pracuj sobie tam sam, mnie takie "prace" nie interesują, wystarczy że w tym mieście nawet na ulicy nie ma czym oddychać żeby jeszcze przychodzić truć się tam dodatkowo. Jest to totalna niewiedza i brak wyobrąźni czym jest dla osoby uczulonej przebywanie w czymś takim, jak tam w końcu ktoś padnie i wpadnie do was PIP to wtedy będzie pan kierownik miał okazję zabłysnąć swoją inteligencją oraz wiedzą na temat znajomości przepisów BHP, KP i co tylko jeszcze .Nie wiem również skąd takie informacje ze nie mogę "zagrzać miejsca",najwidoczniej ma tu ktoś problemy z czytaniem ze zrozumieniem i prostą matematyką ale nie będę zniżać się do poziomu i wdawać dyskusję z ciemnym człowiekiem.

@BUHahahaaaa

Zastanawiające jest, co chcesz osiągnąć szkalując i obrażając Firmę i Ludzi w niej pracujących. Twoje wpisy, to forma terapii? Nie pasowało Ci, że ludzie potrafią ze sobą współpracować w fajnej, wesołej atmosferze. Pokazałaś, że Ty tak nie potrafisz. Reagujesz agresją.

@K

"Robiąc po złości, szkalując i obrażając"- ale przecież ja nie jestem tobą

Pa
@K

Pan kierownik na pewno powinien skorzystać z usług specjalisty laryngologa, chodzą słuchy że węch mu odjęło dawno temu .Co komu po pieniądzach jak straci zdrowie??? A już na pewno nikomu nie przydały się one w trumnie .

Były
@K

Chciałbym zauważyć, ze żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wyrażania swojego zdania i opinii. Najwidoczniej pan kierownik lubi mieć pod sobą głupszych od siebie i nie może zaakceptować, że ktoś może mieć inne zdanie. Ciekawe czy teraz będzie wyszukiwał haki na pozostałe osoby świadków zdarzenia i obmyślał jak im podłożyć świnię ?

@K

"Najweselej" to było jak usiadłam koło takiej jednej i ugryzła mnie pluskwa.Zorientowałam się ze to od niej przelazło, bo miała całe pogryzione ręce i w kółko powtarzała "ale mnie pogryzły komary "( tej jesieni w centrum miasta).Poza tym uszy więdły od słuchania tych " wesołości " przez cały dzień i pewnie dlatego nikt nie chce tam siadać.

Agi
@K

No ale chyba nikt szukając pracy nie szuka po to aby zmienić ją sobie na gorszą i mniej płatną tylko na lepszą, tak więc skoro został (usunięte przez administratora) na rozmowie kwalifikacyjnej i podpisał umowę a poźniej pracodawca nie dotrzymał warunkow tej umowy to chyba nie dziwne ze pracował tylko 3 miesiące i odszedł.

BUHahahaaaa
@K

Najgorzej że niektórzy nie ogarniają, ze nie wszyscy na tym świecie mają to samo poczucie "wesołości " oraz nie sądzę aby zachowywanie się jak bazarowa przekupa przez cały dzień było takie "fajne", "kochaniutka".

Haj
@K

A ty nie masz przypadkiem kogoś w swojej rodzinie,komu zle zyczysz i chciałbyś się go np pozbyć w okrutny sposób ?? To przyprowadź go tutaj i załatw mu pracę przy " malowaniu szyldów" - rozumiem ze takie potraktowanie to miały być wyrazy szacunku i podziekowanie dla aktualnych pracowników za ich ciężką pracę.

@Agi

Niestety w tym kraju ze względu na przestarzałe prawo i liczne luki w nim mamy to co mamy,a wiele firm skrzętnie to wykorzystuje, zwłaszcza tych mniejszych.Przyjezdna ludność jeszcze pogarsza ten stan rzeczy bo bezwolnie zgadzają się na wszystko a firmy tylko to wykorzystują.Trzeba strasznie uważać, jak tylko na rozmowie coś budzi nasze podejrzenia czy w umowie są jakieś braki, nieprecyzyjne określenia dotyczące stanowiska czy obowiązków,to naprawdę lepiej poczekać jeszcze i nie podpisywać takiej umowy i szukać dalej niż wpakować się w problemy z nieuczciwą firmą.

@K

Droga K, Jest nam bardzo przykro, że Twój okres próby w naszej firmie nie zakończył się zatrudnieniem, a wręcz przeciwnie – nie przedłużeniem umowy. Rozumiemy także Twoje negatywne odczucia związane czy to z pracownikami czy samą organizacją. Nie musimy się wszystkim podobać. Po to jest okres próbny. Weryfikujemy się wzajemnie. Jednakże jest nam po prostu smutno iż wybrałaś taką właśnie formę na przekazanie swoich odczuć czy opinii. Szkoda też, że czekałaś z tym do samego końca. I szkoda, że personalnie zaatakowałaś Pracowników – ludzi, którzy poświęcali swój czas, aby pomóc Ci się wdrożyć. Nie jesteśmy organizacją idealną (..chyba takich niema!), chociaż staramy się dążyć do ideału :-) Jednakże to z czego jesteśmy najbardziej dumni, to otwartość na krytykę i rozmowy z Pracownikami, zwłaszcza w sytuacjach trudnych. Nie możemy obiecać, że spełniamy oczekiwania wszystkich – ale z pewnością podejmiemy rozmowy dążące do porozumienia. Życzymy Ci K, powodzenia i odnalezienia takiego miejsca zawodowego, w którym będziesz mogła dobrze wykonywać powierzoną Ci pracę i czuć się dobrze. Pozdrawiamy, Zespół EESA

@Zespół EESA

Absolutnie nie zgodzę się z powyższym , ponadto moja opinia nie dotyczyła wszystkich pracowników EESA a jedynie działu produkcji cyfrowej. Po pierwsze gdybym nie została wprowadzona w błąd na rozmowie kwalifikacyjnej tak samo jak pozostałe osoby przyjęte ze mną na ten dział,to najprawdopodobniej cała sytuacja nie miała by miejsca, tak więc bardzo się dziwię, że osoby tak niekompetentne jak (usunięte przez administratora) zajmują się choćby rekrutacją nie mówiąc o sprawowaniu funkcji kierownika a skutki jego błędów spadają później w drastyczny sposób na innych i pomimo tego firma nie wyciąga żadnych konsekwencji wobec takiej osoby,czyli w moim odczuciu daje przyzwolenie na taki stan rzeczy. To samo tyczy się (usunięte przez administratora) panującego na dziale cyfrowym wobec nowych pracowników, a przynajmniej za czasów panowania poprzedniego kierownika, który absolutnie nie interesował się tym co tam się dzieję. Nie kojarzę również aby jacyś pracownicy tego działu pomagali mi się wdrożyć a wręcz przeciwnie, uprzykrzali przychodzenie tam jak najbardziej się dało.Jedynie pan (usunięte przez administratora)bardzo kulturalny i przemiły ,przesympatyczny człowiek o dużej wiedzy objaśniał co mógł i chętnie dzielił się wiedzą ( też koleżanka (usunięte przez administratora).), za co nikt z przełożonych nawet mu nie podziękował, a przede wszystkim nawet nie zapytał o zdanie na temat mojej pracy. Tak więc powyższa opinia jest właśnie potwierdzeniem moich słów, ze firma nie chce wiedzieć bo tak jest jej wygodniej, w związku z czym też nie jest prawdą że nie chciałam rozmawiać i czekałam z tym do samego końca . Po pierwszej rozmowie z kierownikiem(usunięte przez administratora) skutek był taki że rozmowa ta nie odniosła żadnego skutku a pracownicy działu widząc to poczuli się jeszcze bardziej bezkarnie, natomiast kilkakrotne próby rozmowy z nowym kierownikiem nie doszły do skutku, ponieważ cały czas mnie unikał twierdząc ze nie ma czasu. Ponadto okres próbny jest od tego, aby zwryfikować czyjąś pracę a nie to czy osoba się podoba czy nie. Pomimo planu szkolenia, który dostałam dopiero po półtora miesiąca żadne wdrożenie nie miało miejsca, ponieważ plan był planem a do pracy dostawałam i tak to co zlecił lider, który nawet ani razu na oczy nie widział tego planu i ostentacyjnie udawał ze o niczym nie wie – czyli przez cały czas skręcanie modułów polegające na wkręceniu dwóch śrubek i przyklejeniu naklejek a stopień trudności tego typu czynności jest taki że gdy posadził tam małpę to również wykonała by to poprawnie. Przez cały czas żaden z kierowników nie zainteresował się moją pracą ani nie przyszedł do mnie z jakąkolwiek informacją zwrotną. Ponadto po miesiącu oznajmiono mi, że najlepiej gdybym poszła „malować szyldy” o czym w ogóle nie było mowy na rozmowie kwalifikacyjnej, bo gdyby było to przecież nie podjęłabym tej pracy. Rozpowszechnianie o mnie szkalujących opinii że pracowałam gdzieś tam” trzy miesiące”jest już nawet żenujące,ponieważ „gdzieś tam'' to może i pracowałam, ale na produkcji przepracowałam ponad 12 lat w związku z czym mogę powiedzieć, że owszem nie ma firm idealnych, jednak przepisy KP i BHP są jednakowe dla wszystkich, żeby nie wdawać się w niuanse, tutaj nawet na koniec formalności związanych z wypłatą, która powinna być mi naliczona ostatniego dnia zlecenia a nie była i nawet do tej pory,mimo że dawno minął i 10 ty nie jest, jak widać nie dało się załatwić normalnie.

@K

Sam fakt ze tyle osób przewinęło się przez okres próbny na tym dziale i firma nie zastanawia się dlaczego tak się dzieje - z takim podejściem tam nigdy nic się nie zmieni.

X

Brak informacji zwrotnej po rozmowie rekrutacyjnej

Kkk
@X

Jak przebiegła rozmowa? O co pytali ?

Tela
@Kkk

A na jakie stanowisko?

Pracuje w tej firmie od 4 miesięcy i jestem zadowolony z pracy na powierzonym mi stanowisku. Pensja na czas, mili ludzie, przyjazny bezstresowy klimat pracy.

@Pracownik

" Pensja na czas" to chyba standard wynikający z ustawy i przepisów KP a nie coś nadzwyczajnego ? Widać niektórym niewiele do szczęścia potrzeba.

Will

Powiedzcie czy dobrze myślę, że mając papierek po Politechnice Warszawskiej mogę liczyć na jakieś konkretne zarobki w tej firmie? Zastanawiam się czy można w Warszawie trafić na lepszego pracodawcę, ale mam wrażenie, że na start w elektrobranży jest to najlepszy wybór na starcie. Dajcie znać co sądzicie na ten temat.

@Will

Papierek po Politechnice Warszawskiej jest wystarczająco dobry, spróbować zawsze warto.

były
@Will

myślę, że lepiej byłoby gdybyś poszedł do Trumpf Huettinger z Zielonki. Pracują nad zasilaczami plazmowymi i laserowymi dla przemysłu półprzewodników. Dla studenta jako pierwsza praca w sam raz...

@były

Gdybym miał jako absolwent wybierać, to wydaje mi się, że ciekawiej byłoby zacząć swoją pracę od mniejszej, krajowej firmy, gdzie jest większa szansa na sprawdzenie swoich możliwości w różnych działach niż w firmie korporacyjnej… Czyżby powyższy wpis był formą kryptoreklamy?

Nick
@Pracownik

Owszem. Tam cały czas szukają. Widać chcą pozbierać z konkurencji pracowników.

JANEK.
@Nick

Podobno Rudy były robol z pijackim ryjkiem ,robi kasting z do waszej firmy byłych pracowników J.M

Rudy
@JANEK.

Zadzwoń do niego jak masz numer. Smarfonowców kawoszy osób z obstrukcją nikt nie chce.

Marta

@x na jakie stanowisko rekrutowałeś?

@Marta

Specjalista ds. Ofertowania. Po ponad 2 tygodniach dostałem informację, że niestety nie mogą mnie zaprosić na 2 etap. Na rozmowie też zadawano mi dziwne pytania np. w ilu procesach rekrutacyjnych biorę udział? (jakby to miało jakieś znaczenie na tym stanowisku). Znalazłem inną pracę w międzyczasie.

Maja

@Jarosław Komuda dziękuję za odpowiedź. A ktoś z Was może powiedzieć coś więcej o obecnej sytuacji w firmie? Pojawiły się oferty pracy na stanowisko Magazyniera oraz Młodszego Specjalisty w Dziale Ofertowania i Wsparcia sprzedaży. Ktoś z Was pracuje w jednym z tych działów? Możecie powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach? Co sprawia, że warto przesłać swoje CV?

Zostaw merytoryczną opinię o Elektrometal Energetyka S.A. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Elektrometal Energetyka S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Elektrometal Energetyka S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elektrometal Energetyka S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Elektrometal Energetyka S.A.
2/5 Na podstawie 45 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Październiku 2022r.

5. indeed.com 2 324 052
Elektrometal Energetyka S.A.