Opinie o Exatel S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Exatel S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Exatel S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Exatel S.A. w Warszawa

Odradzam pracę w Exatelu. Pracowałem tam długo, jeszcze w Telbanku, w nowoczesnej firmie z wynikami. Jakaś grupa politycznych kretynów chciała zrujnować tę polską firmę telekomunikacyjną i zrobiła z tego Exatel-przykład kompromitacji w każdym obszarze. Gdy przyszli do Telbanku usunęli większość kumatych , bo jak tłumaczyli "jesteś za mądry". Zatrudniali różnych kolesi, swoich, ciepłe posadki bez merytorycznego przygotowania. Prezes-historyk, administrator-bibliotekarz, itd. Nikogo nie chcę obrażać ale stanowiska były przydzielane celem , jak to jeden z tych dyrektorów powiedział: " wydoić firmę ile się da". Rozwój technologii, unowocześnienie usług to pojęcia dla nich nieznane. Zrozpaczeni klienci prosili mnie o pomoc, gdy jeszcze coś mogłem zrobić w sieci. Szybko mnie jednak ci kolesie zdegradowali. Szczególnie odradzam kontakt z kadrami. Pracowała tam (jak odchodziłem) długonoga kretynka, przykład chodzącej tępoty, ale doskonała w zwalnianiu kumatych i przyjmowaniu swoich kolesi. Jeśli chcesz mieć prawdziwy obraz to porównaj wyniki finansowe Telbanku i Exatela. Szkoda słów. Z całego serca odradzam tam pracę. pozdrawiam

_ex

Od ponad roku pracuję w nowej firmie i teraz widzę, jak Exatel był złym pracodawcą pod kątem wynagrodzenia i atmosfery. Nie dają nic pracownikom poza stresem, poczuciem winy i brakiem szacunku. Taka pseudo polska korporacja. Dobrzy pracownicy uciekają lub są zwalniani. Odradzam wszystkim, dla których liczy się dobra atmosfera w pracy, dobre pieniądze i szacunek dla czasu pracy.

@_ex

Czy to o czym piszesz będzie na Twoje oko niezależne od stanowiska? chodzi o to, że widziałam ofertę dla eksperta od digital marketingu, mam doświadczenie w tym zakresie stąd zainteresowanie. z jakich przyczyn ktoś kto dobrze pracuje miałby zostać usunięty od strony Pracodawcy? czy na tym dziale którym się interesuje właśnie tak się zdarzało? Ile osób liczy tak w sumie, znacie atmosferę?

Jakie wartości są cenione w Exatel S.A.?

Victor
@Zdzichu

Zdzichu, pracowałem w tej firmie ponad 20 lat ,sądzę że cokolwiek o jej działalności wiem. Zwłaszcza, że odbyłem drogę zawodową od specjalisty do dyrektora. Dziś jestem szczęśliwym emerytem. I twierdzę, że przez ponad 20 lat widziałem co najmniej dziesiątki wspaniałych ludzi i fachowców, których zastąpiono miernotami z polecenia kolesiowego albo politycznego. Może to Ci się nie podoba ale taka jest prawda. Tak że kolego nie nawijaj makaronu na uszy o wartościach, śmiechu warte. No chyba, że jesteś byłym prezesem Zdzichem, to wtedy wszystko dla mnie jasne.

Jakie wartości są cenione w Exatel S.A.?

Victor

żadne

@Victor

Zawsze jakiś wstęp do opinii... a szerzej to omówisz w takim razie? I sami pracownicy to czym się tu kierują tak właściwie?

Zdzichu Nowy wpis

Wartości - inteligencja, doświadczenie i zaradność. Na szczęście wszelkie marudne melepety są rugowane z organizacji. A jak potem ładnie "plują jadem", to możesz sobie poczytać w niniejszym portalu, ale nie znam przypadku "pogonienia" wartościowych osób. Jak takie odchodziły, to na "dużo lepsze" (tak, są i takie oferty pracy, ale rzadko w Pl). Najsłabiej w sprzedaży, ale tam już działacza odspawali od stołka.

Victor Nowy wpis
@Zdzichu

Benek Nowy wpis

Żenada gorzej być nie może pracownik niższego szczebla (specjalista) to (usunięte przez administratora) tyra cały tydzień czuwanie na telefon porażka

Samanta Nowy wpis

Hejka, już widziałam właśnie ostatnia opinie z rozmowy na Pentestera. Uważacie, że dość trudno jest się dostać? liczę na ewentualne porady co do samej rekrutacji. nie ukrywam, że także ciekawią mnie aktualne średnie zarobki. możecie je określić?

Zastanawiam się jak zarabia Technik ds. Uruchamiania Usług Telekomunikacyjnych, ponieważ w ofercie nie piszą wprost jakich stawek należy się spodziewać. Dodatkowo nie wymagają jakiegoś specjalnego doświadczenia. czy wpłynęłoby ono na podstawę?

Firma Exatel S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko QA/ Tester Automatyzujący. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Pentester

Miałem rozmowę na stanowisko pentestera. Na spotkaniu rekruterka i manager. Spotkanie w sympatycznej atmosferze. Zaskoczyło mnie jak trafne, dogłębne, merytoryczne i szczegółowe pytania zadawał manager. Widać było że wie o czym mówi. Niestety się nie dostałem, za to na spotkaniu od wspomnianego managera dostałem natychmiastowy feedback, ze wskazaniem rzeczy których muszę się nauczyć i ukierunkowaniem na materiały które mogą mi w tym pomóc. Na pewno jeszcze kiedyś sprobuje bo po samym spotkaniu widać że to miejsce w którym można się dużo nauczyć.

Dodana została oferta dla specjalisty ds. rozwoju produktów. Po pierwsze podoba mi się to, że jest to opcja hybrydowa, ponieważ do biura przy Perkuna trochę jednak mam. Zastanawiam się nad godzinami pracy w których trzeba być na miejscu, zwłaszcza ze ktoś wspomniał o dostępności przez 24 godziny. Czy na tym stanowisku też zdarza się taka potrzeba?

Hawajczyk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Czy to prawda ze ludzie w serwisie swiatlowodowym musza być do dyspozycji 24h na dobę przez cały rok ??

O Analityku B-S coś nie piszecie, a wiem ze od jakiegoś czasu jest wystawiona oferta z oznaczeniem „od zaraz”. Możliwe, że był już ktoś z Was na rozmowie? zastanawia mnie co może się dziać w części technicznej. ile trwa cały proces w przypadku tego stanowiska?

Stefan

A ja doskonale wspominam pracę w Exatel. Projekty IT/Cyber naprawdę rozwojowe, kierownictwo fajne, towarzystwo jeszcze lepsze, pensja na czas, premie były, szkolenia były... Trochę sfrustrowanych "leśnych dziadków" faktycznie zostało zwolnionych za "mojej kadencji", ale to takich, których codzienna praca polegała na mieszaniu kawy łyżeczką w lewą stronę... A ten "historyk" to za moich czasów był wołem pociągowym całej organizacji w zakresie nowych technologii. Niekiedy aż za dużo i zbyt szybko chciał reorganizować Exatel.

Okej, odradzacie tu prace, ale wrzucili w tamtym tygodniu ofertę pracy na stanowisko Specjalista ds. rozwoju produktów (Telco, ICT, IT) i wyglada naprawdę obiecująco. No może widełek nie podali, ale oczekują wiele, wiec chyba zarobki są konkretne? Czy się mylę? Zdradzicie ile wynosi premia półroczna tak mniej więcej? Jest uzależniona od wyników, jaka cześć pracowników ją dostaje? Godziny pracy są elastyczne i podobno można pracować w modelu hybrydowym. To w jakich godzinach można zacząć prace? Dni z biura w miesiącu pracujących jest ile?:)

Behapowiec

Był ktoś na rozmowie o pracę na stanowisko Młodszy specjalista ds. BHP? Ogloszenie wisi już prawie dwa miesiące. Coś z nim nie tak poza tym że stanowsiko młodszy specjalista nie istnieje w rozporzadzeniu o służbach BHP i bezsensownym wymogiem kursu konserwatora gaśnic. Przegląd gaśnic nie należy do obowiązków służby BHP. Czy za wykonywanie takich przeglądów przysługuje dodatkowe wynagrodzenie?

Czy przy BHP ktoś się zatrudniał może? jest jeszcze tydzień żeby moc aplikować na młodszego specjalistę, nie widzę by o bezpieczeństwie tu pisano. Ciekawi mnie jednak czy maja nastąpić jakiekolwiek zmiany wraz z nowym rokiem? czy ktoś wie?

_ex

@_ex

Mańka

Mają teraz dużo ofert pracy na swojej stronie, aż tylu osób potrzeba? Trochę mnie martwi czy nie wynika to z nadmiernej rotacji. Wiecie jak to teraz wygląda? I znacie może zarobki na dziale kontrolingu? Coś tam piszą w ofercie o premiach półrocznych zależnych od wyników, realistycznie to ile tego wychodzi?

Nie warto

Na czele firmy stoi historyk który nie ma pojęcia o technologii. (usunięte przez administratora) kilka razy pracowników gdy tam pracowałem (pamiętne ZPC) Tępy, ograniczony za to bez wazeliny potrafi zrobić cos komuś żeby dostać stanowisko Prezesa. Pozostali -przykład idzie z góry. Wazeliniarze, lizusy aż żal d..pę ściska. Zero honoru i ambicji. Jeśli masz honor, poczucie swojej wartości, nie chcesz poniżać się przed jakimś(usunięte przez administratora) trzymaj się z daleka. powodzenia

Łucja
@Nie warto

Czemu uważasz że on się nie zna na technologii?

Dlatego
@Łucja

Bo jest historykiem i tę profesję powinien reprezentować a nie pchać się do koryta i na stanowisko o którym nie ma pojęcia. Rozmawiałem z paroma osobami, na różnych konferencjach dot. telekomunikacji , technologii, od IT itp. Sam tez miałem tę nie-przyjemność z nim porozmawiać. Szkoda czasu. Typowy facet od koryta. Gdyby miał honor i jakąś ambicję, to by nie (usunięte przez administratora) ludzi np. w programie ZPC. Nie chcę porównywać się z nim, bo się nie będę poniżał, ale ja przynajmniej mam jakieś zasady. Jestem wierny tej wiedzy którą zdobyłem i moim honorem i obowiązkiem jest ją reprezentować i służyć innym. Jest dobry lekarz, dobry policjant, dobry nauczyciel itd. niezależnie ile w tej chwili zarabia. Ta kreatura to też wazeliniarz, aby mieć dużą kasę. Nie zna się na technologii bo widać to po wynikach. Dowody- to firma która odnotowuje ciągły spadek dochodów ze swojej technologii, nie jest też żadnym konkurentem na rynku, wyrzuca dobrych inżynierów, likwiduje technologie, a zatrudnia długonogą gówniarę w kadrach która jest tak tępa że przerażone firmy z zewnątrz błagają o pomoc. Kretyn prezesuje firmie technicznej a tępa gówniara zatrudnia mu jego kolesi. Dlatego.

Łucja
@Dlatego

A skąd Ty wiesz jakie firma ma wyniki? Są gdzies dostępne?

Katarzyna

A o co chodzi z tym całym opisanym działaniem? Z jakich powodów ostatecznie mieliby się technologii tu pozbywać? Jakoś jeszcze w ostatnim czasie pozytywne opinie w tym zakresie się pojawiały. Jak praca inżynierów obecnie tu wygląda? Zostali najlepsi?

3 lata w Exatel

Czytam opinię i się dziwię: Nowoczesna, firma, życzliwe podejście brak wad dużych korpo i brak wad firm Państwowych, świetny dział Security i dział R&D, ciekawe projekty

@3 lata w Exatel

Popieram, w security i rd wspaniali ludzie

Bgh
@pracownik

Potwierdzam. W cyber masa roboty ale ekstra załoga i szefostwo. Można w rok nauczyć się więcej jak gdzie indziej w pięć.

@Bgh

o to faktycznie chyba dużo można się nauczyć ale tak w zasadzie to czego tak konkretniej? napiszesz? i opowiesz jak ten rok pracy tutaj wyglądał skoro taki rozwojowy?

Dabo

Rozmowa rekrutacyjna wygladajaca komicznie, oraz trwająca godzine. Firma niechcaca zdradzic potencjalne zarobki na dane stanowisko. Obietnica dania odzewu niezaleznie od decyzji, ktora finalnie okazala sie falszem. Przez ten pryzmat nie polecam.

Marzena
@Dabo

Jakie pytania Ci na niej zadawali? Dasz znać? Czemu nie zdradzili zarobków? Co Ci powiedzieli jak o nie pytałaś?

Wszystkiego brakowało

Szkoda czasu. Jak pracowałem w Exatelu, dla pracowników brakowało wszystkiego. I jeszcze polityczne gnojki i gówniary od niczego. Zero wiedzy , zero merytoryki. "Ja tu rządze i tak ma być - a jak ci się nie podoba, to wy...aj" - motto przełożonego -na nic więcej nie było go stać. Gdy odszedłem , śpię spokojnie.

@Wszystkiego brakowało

"Motto"? To ja teraz ciekawa jestem ile lat pracy za sobą ma tu ktoś o najdłuższym stażu? Bo taki to jednak z szefem jakoś się dogada?

Nie warto

Trzymaj się z daleka, chyba że lubisz środowisko kolesi i nieudaczników. Jak pracowałem była tam w kadrach taka długonoga, długowłosa gówniara - wybitne nieudacznictwo. Nadrabiała zatrudnianiem kolesi. I tak od optymalizacji sieci był kolejarz, mogłeś tez spotkać bibliotekarza itd. Dobierali się według kto ile może wydoić z firmy. O innych zboczeniach niektórych kolesi szkoda pisać. Jak najdalej od nieudacznictwa.

Szymon
@Nie warto

Ile tam siedziałeś w takim razie? Nie wspomniałeś też o zarobkach, może to był pozytywny punkt?

Zostaw merytoryczną opinię o Exatel S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Exatel S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Exatel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Exatel S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 6 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Exatel S.A.
2.2/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Perkuna 47
    04-164 Warszawa