Energa S.A.
2 110 187 5 1
Eawa Nowy wpis

Obecna sytuacja w firmie sprawa że nie ma się czym już chwalić że pracuje się w Energa Obrót. Dział reklamacji jest najgorszym działem w firmie. Jesteśmy głosem firmy na zewnątrz ale jednocześnie jesteśmy najniżej wynagradzanymi pracownikami. Kierowniczka wydziału jedynie potrafi krytykować i wprowadzać kolejne kategorie przerw służbowych, które zamiast wpradzac usprawnienia wprowadzają chaos. Inne działy popełniają błędy ale to wina działu reklamacji że klient jest niezadowolony ze nps spada. Jak klient ma być zadowolony skoro co pół roku zmienia się nr rachunki bankowe do zapłaty, a co 2 miesiące wyłącza się na 30 dni wszystkie systemy. Firma tylko fajna z nazwy. Kierownik nie wie co robią jego pracownicy. Przełożony jest tylko od tego by zaakceptować ci urlop i sprawdzić czy na dobrej jesteś przerwie. Firma nie dba o system szkoleń czy wsparcie merytoryczne. Twój przełożony nie wie do jakich systemów się logujesz ile ich jest. Nie obchodzi go ze coś nie działa. Twój kierownik jest od kolorowania tabelek w Excel. A od kiedy firma nie płaci już żadnych premi to już nawet Excela za bardzo nie używają. Minusem firmy jest brak wsparcia że strony przełożonych. Ogólny chaos i brak informacji na jakikolwiek temat. Brak premi a nawet informacji że jej nie będzie w tym roku. Podobno od stycznia piszą regulamin. Plusem w firmie jest jeszcze załoga czyli Twoi koledzy z biura którzy Ci pomogą załatwiona coś poza procedurami które są bardziej dziurawe niż ser.

bogdan Nowy wpis
@Eawa

Wy jesteście głosem tej firmy a my jesteśmy twarzą i głosem tej firmy . Siedzimy w recepcjach i jesteśmy na pierwszej linii frontu z nie zadowolonymi klientami . Zarabiamy minimum krajowe + 500 zł. na wczasy pod pokrzywami . Nam mówią - ,, Nie pasuje to proszę się zwolnić ,, Was też to dotyczy .

oszukany

Zweryfikowany użytkownik

Rekomendacja

W dniu 17 stycznia 2019 r. podpisano porozumienie odnośnie podwyżek zarobków dla ,, wszystkich ,, pracowników grupy Energa ( 200 zł brutto- od 1 stycznia 2019 r. ) Zapomniano jednak że istnieje grupa Energa Ochrona rozproszona po całym kraju i nie ma swoich związków zawodowych . Teraz już nie wiem czy jestem pracownikiem grupy Energa , czy tylko noszę taką naszywkę dla reklamy czy ozdoby . Obiecali kokosy , ludzie opuścili swoje dotychczasowe zaklady pracy i zostali na lodzie z ręką w nocniku . Ja już niedługo się przenoszę a następnym odradzam tą pracę .

Tak31Nie1
pikolo
@oszukany

Związki zawodowe nie zapomniały już się o nas upomniały !!!!!!!!!!!!Wypada poczekać i obserwować.Wysłano pismo do zarządu energi i zarzadu energa ochrona !

Cień
@pikolo

Związki Zawodowe właśnie ,że zapomniały - jest 5.04 2019 i co ? kupa śmiechu Związki boją się własnego cienia o o który się potykają.. Żadnego odzewu ze strony dyrekcji . Śmiech. -a ,że tu jestem to kto zgodził się na podpisanie umowy na podjazdy grup interwencyjnych na alarmy - firmy która nie ma takich grup w danym mieście a z kolei wynajmuje firmy ochrony na alarmy. Ponoszone duże koszty -a mogłoby to być przyczynkiem na podwyżki a tak jest niegospodarnością

puss
Nazwa działu: Produkcja
@oszukany

Jesteśmy w sporze zbiorowym, na dzień dzisiejszy podwyżek nie będzie.

No one Nowy wpis
@pikolo

Na jednym pisemku się skończyło. Związki wzięły przykład z nuncjusza Piłata i umyły rączki:) A Zarząd? Nawet nie raczył odnieść się do pisma w którym pracowników ochrony przyrównuje się do pariasów! Widzieliście interpretację piosenki " Shallow" przez Rodowicz i Kwiatkowskiego? Ktoś skomentował ten występ: "... Jaki Kraj taka Lady Gaga..." Podobnie można spuentować poziom Zarządu Spółki Energa SA. O Zarządzie Energa Ochrona i Jego poziomie uczciwości nawet nie ma co dyskutować. Proszę wszystkich pracowników o nagłaśnianie gdzie się da i komu się da w jaki sposób zostaliśmy (usunięte przez administratora) Może w końcu ktoś z decydentów przestanie udawać, że nie ma w tej Firmie patologii. No chyba, że jaki Kraj.... Taka Lady Gaga :(

adam Nowy wpis
@No one

Dziwię się ludziom którzy należą do jakichkolwiek związków w tej firmie i opłacają składki związkowe . Oni dbają tylko o własne stołki .

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 dni.

Czy można liczyć w Energa S.A. na prywatną opiekę medyczną?

Taka_prawda

Szkoda tracić czas na pracę w tej korpo z mentalnością prlu, jeśli nie masz tam znajomości to bez układów niestety jesteś dla nich nikim i niczego nie osiągniesz.. będziesz pracować przez agencję pracy a na umowę o pracę i tak ci powiedzą że nie zasługujesz, nie wspominając o jakimkolwiek awansie. No chyba że masz rodzinkę to kariera błyskawiczna !

Ranking
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
GUDKa
Nazwa działu: Handlowy

Firma jest spółką skarbu państwa a co za tym idzie zarządzaną raz w prawo raz w prawo raz w lewo. Ogłoszenia o pracę w internecie to tylko proforma. Większość stanowisk już na starcie jest obsadzona przez osoby zaufane. Jeżeli masz rodzinę w partii rządzącej - dostaniesz pracę. Jeżeli donosisz i plotkujesz z przełożonym dostaniesz awans. Kwestia awansu to nie kwestia stażu pracy czy wiedzy a układów i ukladzików. Najbardziej doświadczonym pracownikom blokuję się szansę rozwoju bo są zbyt dobrzy na swoich stanowiskach, a osoby nowo zatrudniane zwykłe traktują pracę jako odskocznię bo mają układy. Jeżeli chcesz pracować w salonie sprzedaży, infolinii lub jako technik w terenie, Energa do Ciebie zadzwoni. Natomiast jeżeli szukasz pracy na stanowisko specjalisty - zapomnij, już dawno jest ono obsadzone osobami z wewnątrz. Zarobki są różne. Jest dużo dodatków jak taryfa pracownicza, pakiet medyczny, Multisport, bony, 13 pensja. Tylko pamiętaj to są dodatki dla pracowników Energia, a Ciebie najprawdopodobniej zatrudnią na umowę z Agencją Pracy Tymczasowej. Premie są, a nawet były bo od 2019 r. Nie są już wypłacane. Każdy ma zaakceptować cele na dany miesiąc czy kwartał ale ma razie po mimo wyrobionych celów premiowych pieniędzy nie ma.

Tak6Nie3
@GUDKa

Nie było żadnej 13 , pakiet Multisport- jest płatny ,bonów na oczy nie widziałam ,taryfy pracowniczej nie mam bo umowa o pracę opiewa na jeden rok z energą - więc nie kłam że jest tak dobrze - bo to kłamstwo.Dobrze to mają tylko dyrektorzy szumnie nazwanych ,,,,Departamentów,,,

Tak15Nie1
GUDKa
@Śmiech

Taryfę pracowniczą mają tylko spółki obrotu , dystrybucji i wytwarzania. Rozumiem @śmiech że pracujesz w Energa Ochrona więc takowa Ci nie przysługuje. Ja wypowiadam się o sytuacji w Energa Obrót. Wiadomo że grupa ma kilka spółek i w każdej może być inna polityka kadrowo płacowa.

Tak4Nie
Adam
@GUDKa

To zobacz co jest napisane w ogłoszeniu jak szukają pracownika ochrony - ,, Pakiet socjalny w którym widnieje dofinansowanie do wczasów z ZFŚS ,, .

Dorota
@GUDKa

Czy możesz wyjaśnić co oznacza taryfa pracownicza? Jestem zainteresowana praca w firmie i bardzo chętnie poczytam o warunkach i atmosferze w firmie.

Zgadzam się
@GUDKa

Jest właśnie tak jak piszesz

Bez znaczenia
@GUDKa

Praca w tej firmie jest niestabilna, za to gołym okiem widać układy, znajomości, kumoterstwo. Nie polecam.

Koala
@GUDKa

Trzeba jeszcze dodać, że atmosfera jest chora ponieważ właśnie przez te układy układziki faworyzowane są co niektóre osoby a pozostałe muszą za nie zapiepszać a i tak są ostateczne niedoceniani i gorzej oceniani od "swoich"

Bez znaczenia

p.
Nazwa działu: IT

Czy ma ktoś z Was opinię o spółce INFORMATYKA I TECHNOLOGIE?

p.
Nazwa działu: IT

Czy ktoś z Was ma może opinię o Energa Informatyka i Technologie?

Agulala

14.08 święto energetyka - a jakże tyle że w Enerdze ludzie zostali docenieni - dodatkowa kaska -500do 700 ,z tego co słyszałem a u nas ENERGA OCHRONA spółce wypadła spod ogona ,więc teraz widzicie dla kogo nie ma kasy -a tak obiecywano , obiecywano i kupa

Tak6Nie
olka

Korporacja, która traktuje podwykonawcę,, mamy cię to cię załatwimy". Żadnej współpracy. Umowa tak skonstruowana, żeby podwykonawca wtopił. Kary umowne - 20% od kwoty brutto-by firmę rozłożyć.Energa to najgorsze co mi się przytrafiło. Podwykonawcy-omijać z daleka!!!!

seb

Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy należy przestudiować stawki itp bo to są (usunięte przez administratora)

Dawid
@seb

Nie byłeś zadowolony ze stawek? Były jakieś rozbieżności w pensji podanej na rozmowie a tą wpisaną już w umowie, to były duże różnice? Może pracodawca podawał proponowane wynagrodzenie już z wliczonymi premiami i dodatkami? Przyjąłeś tę ofertę pracy? Napisz coś więcej na ten temat jeśli możesz.

aaa

Witam, ile wynosi obecnie średnie miesięczne wynagrodzenie netto (na rękę) na stanowisku starszego specjalisty?

odp.
@aaa

Nie ma jasno określonego wynagrodzenia dla starszego specjalisty, są widełki a one bywają naprawdę szerokie najlepiej na rozmowie o pracę jasno wskazać oczekiwania co do wynagrodzenia, nie słuchać o dodatkach premiach itd... Twardo negocjować podstawę a premię potraktować jako miły bonus.

adam
@aaa

To zależy czy zapisałeś się do PIS-u . PRL - BIS .

@adam

Nie rozmawiamy tu na tematy polityczne - proszę, żebyś następnym razem miał na uwadze ten szczegół. Na pewno pracujesz w firmie Energa, dlatego byłoby dobrze, jakbyś poważnie podszedł do pytania, jakie zadał wcześniej @aaa i odpowiedział na nie normalnie. Ale jeśli nie chcesz, to może powiesz nam, czy są tam oferowane jakieś benefity pozapłacowe?

Sylwia

Energa do swojego oddziału w Gdańsku, poszukuje kandydata na stanowisko Referent / Specjalista ds. Obsługi Bankowej. Termin zgłaszania swojej kandydatury mija 15 lipca. Czy ktoś jest zainteresowany zatrudnieniem w tej firmie? Jeżeli tak, to dodaje dla Was link do ogłoszenia: https://grupa.energa.pl/kariera/oferty-pracy/448647/referent-specjalista-ds-obslugi-bankowej-2019-07-01

Bokser.

Jeżeli się dobrze orientuję albo dobrze usłyszałem z socjalu powinny być wypłacane tak zwane wczasy pod gruszą, a gdzie są fundusze w ,,Energa Ochrona,, na początku roku każda firma musi wskazać jaką kwotę przeznacza na fundusz . W Enerdze ochrona cisza - podobno nie ma pieniędzy , albo się mylę albo na zakładzie ,,JEST OBOWIĄZEK ,, wskazać kwotę .Dlaczego do tej pory nikomu firma takowych pieniążków nie wypłaciła.

Śmiech

Ci co odeszli -mogą się czuć szczęśliwcami . Bo co taka energa może zaoferować . ? nadwyżki musi oddawać rządowi na 500 dla ktowy , rolnika i świni . Ochroniarz nawet świnią nie jest - no chyba tylko ten co jest sygnalistą i świnią w podpieprzaniu kolegi-koleżanki . Damy radę ,a jak się coś trafi lepszego -bez żalu spierdzielam

@Śmiech

Rozumiem, że możesz być niezadowolony z pracy czy oferowanych warunków w Energa, ale bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi na forum. Szanujmy się wzajemnie! Napisz proszę, na podstawie jakiej umowy odbywa się zatrudnienie w tym miejscu?

Śmiech

Ja pierdziu - nowa umowa i kupa po słoniu - 2154 zł - o czym tu mówimy o jakich podwyżkach -,,Nowe ,, a jednak nie nowi -tak pracownicy ,kolesie i co z tego nic . bo nic pracownik ochrony nie zyskał. stra stawka i kupa gnoju

Karolcia 34
Nazwa działu: Handlowy

Sytuacja w firmie jest co raz gorsza. Co chwilę słychać że nie będą przedłużać umow o pracę.Premii nie płacą od stycznia. Kierownicy z nadania partii nie umieją zarządzać firmą. Tylko Excel. Rozliczanie celów za których nie płaci się premii. Wytykanie że za długo bylo się w toalecie. Za długo robili się kawę. A jak pójdzie się do kierowniczki to widać na służbowym laptopie allegro, Zalando, strony z butami. Co dziennie słychać śmiechy na temat nowych sukienek botoksie, kwasów, nowego żelazka z termomiksa. Tak o to pracuję w departamencie obsługi klienta.

Pracuś energetyczny
Nazwa działu: Marketing

Dlaczego Zarząd wyraził zgodę a przynajmniej jeden z dyrektorów w Koszalinie na dosłowne obwieszenie ogrodzenia banerami jednego z kandydatów do EU. Rozumiem umiar ale to co zrobiono to żenada .Ludzie idący do sklepu zostawiają różne rzeczy na płocie .Dlaczego firma bądź co bądź strategiczna wikła się w politykę . Inni kandydaci też będą chcieli tam ,,wisiec ,, Zabronicie -będzie szum a zwykli klienci będą rezygnować z naszych usług.

Ulaula
Nazwa działu: Produkcja

Witam, Jak wygląda faktyczna sytuacja na stanowisku specjalisty w Energa Obrót w Gdańsku? Oraz ogólne warunki pracy w tym miejscu?

odp.
@Ulaula

Są różni specjaliści w firmie Energa-Obrót sytuacja zależy od działu do jakiego chcesz aplikować, mogą być dwie osoby zarabiające podobne pieniądze ale wykonujące całkowicie inną ilość pracy, jeden zajmuje się plotkami i piciem kawy a drugi urabia się jak mrówka. Doprecyzuj proszę pytanie.

Ulaula
@odp.

Obrót energią elektryczną i cieplną oraz gazem (Energa Obrót SA). Widziałam ogłoszenie na stanowisko specjalista ds koordynacji usług energetycznych. Czy warto?

Mati
@Ulaula

Energę-Obrót jako przyszłego pracodawcę bym sobie podarował wystarczy spojrzeć na wyniki spółki, ze względu na ustawę zamrażającą ceny prądu na rok 2019, i bardzo wysokie ceny na rok 2020 i 2021 nie wróżyłbym Ci rozwoju w tej firmie, chyba że masz wysoko postawionych znajomych lub rodzinę w partii rządzącej. Wiem od dobrego znajomego, że bardzo mocno próbują wejść w usługi około energetyczne jak panele fotowoltaiczne jakieś serwisy transformatorów itd. zachowując przy tym wysokie ceny tych usług, powiedzmy sobie szczerze Energa-Obrót jest dobrym sprzedawcą tylko dla gospodarstw domowych, którym sprzedaje prąd po cenniku urzędu regulacji energetyki, jeżeli na Twojej fakturze występuje opłata handlowa znaczy że dałeś się zrobić w balona, każdy kumaty przedsiębiorca porównuje oferty i jeśli wybiera Energę to tylko z sentymentu albo niewiedzy.

anonimus
Nazwa działu: Finanse

Monia

Pracowałam w Energa, na apt. Tragedia. Jak nie jesteś (usunięte przez administratora) to niczego się nie osiągnie. Ja nie byłam. Traktowanie ludzi z góry. Osoby, które łaziły na płoty do koordynatorów podostawały awanse, teraz mają dobrą kasę. Dla korposzczurów polecam. Chciałam wrócić do Energa, do innej spółki, ale oni nawet nie otwierają CV. Sciema. Po co dają ogłoszenie i robią ludziom nadzieję?

Misiu

Obrót jest waszym najdroższym sprzedawcą!!!polecam innych posiadających usługi kompleksowej

klient

Spróbujcie coś załatwić w energii, nie możliwe. kontakt tylko przez formularz któego i tak nikt nie czyta.

rafal

po raz kolejny zobaczyłem jakie jest oszostwo w enerdze kartuzy. Kierownik wydziału usług sieciowych to naprawdę skorumpowany człowiek. Kogo zatrudnia przede wszystkim. Prywatni wykonawcy jego druga wypłata. No i samochód firmowy nie służy do celów prywatnych tylko firmowych

Tak10Nie

Jurek

W firmie panuje totalne kolesiostwo i nepotyzm. Firma jest polityczna. Przekręty finansowe na dużą skale, aż dziw, że CBA jeszcze tam nie ma. Największe pieniądze zarabiają górne stołki. Technik dostaje więcej od Inżyniera tylko dlatego, że zna kogoś w zarządzie. Inżynierami zostają osoby po technikum, które mają staż albo znają kogoś w kierownictwie. Później taki "Inżynier" panosi się mówiąc, że niejednego by po studiach złamał z wiedzy.. ale niestety swoją wiedzą poza obszarem energetyki jest na poziomie podstawówki. Każdy knuje i patrzy sobie na ręce. Szkolenia? Jakie szkolenia ? Po co... Atmosfera ? Niektórzy Ci nawet nie odpowiedzą "Czesć" ani "dzień dobry ". Jeżeli ktoś lubi klimat jak z 20 lat wstecz- zapraszam. Jeżeli jesteś młodą osobą szukającą pracy i chcesz się rozwijać. Szukaj dalej... Osobiście straciłem ponad rok, myśląc ile mógłbym się nauczyć przez ten rok, jak bardzo podnieść kwalifikacje na drodze kariery to aż jestem na siebie zły. Pozdrawiam

Tak45Nie
@Jurek

Potwierdzam praca na stanowiskach inżynierskich jest stratą czasu. Zero szkoleń zero rozwoju ja straciłem tam 12 lat aby to zrozumieć. Dobrze ze w między czasie zrobiłem uprawnienia budowlane, które w enerdzie nie mogłem robić z powodu podpisanej umowy lojalnościowe. Polityka firmy jest dla mnie nie zrozumiała taka sama jak 30 lat temu socjalizm tam się bardzo głęboko zakorzenił.

Mikołaj
@Master

Mam przez to rozumieć, że będąc zatrudnionym w firmie Energa na stanowiskach inżynierskich, nie mam szans na to, aby liczyć na możliwości dalszego rozwoju? A jak wygląda kwestia ewentualnych awansów na wyższe stanowiska? Są w ogóle możliwe? Bądź tak uprzejmy i przedstaw, jak to wygląda.

Joaśka
@Master

Naprawdę nie ma żadnych szkoleń? Przecież to bez sensu. Nie kumam firm, które nie dbają o rozwój pracownika. Przecież im więcej się zainwestuje w pracownika, tym więcej firma z niego wyciągnie korzyści. Zgadzacie się?

rafal

Energa kartuzy. Gdyby cba weszło tam to by tylko sprzątaczki zostały. To jest jedną wielka korupcja tylko wyciagaj dłonie zeby prywatni wykonawcy dawli pieniądze i robili u nich na działkach za odebranie roboty

Tak11Nie

@rafal

W każdym rejonie jest to samo. Jedna wielka sitwa. CBA nie wejdzie bo jak mogą wejść do firmy państwowej w której od dyrektora rejonu w górę to sami kolesie z partii jedynej i słusznej.

europa

Cześć Chciałem się dowiedzieć czy po skończonych studiach inz energetyka, mgr elektrotechnika i z rocznym doświadczeniem jest szansa dostać się na stanowisko inżynier ds rozwoju sieci czy inżynier ds linii. Jak wygląda atmosfera w oddziale gdańskim i na jakie wynagrodzenie mogę liczyć? Dziękuję za odpowiedź

@europa

Jestem byłym pracownikiem firmy. Po 12 latach pracy zaraz po studiach postanowiłem się zwolnić. Gdyby nie to że na własną rękę zrobiłem uprawnienia budowlane P+W i sam się dokształcałem aby być na bieżąco to ENERGA nic mi nie dała. Jako inż. dostaniesz może 4000 brutto i do podpisu umowę lojalnościową o zakazie odrabianiu sobie na boku. Teraz jako kierownik budowy w firmie prywatnej mam to co miałem w Enerdze x 2 i spokojną pracę a nie tworzenie tabelek i ubarwienie rzeczywistości w kartach oględziny. Żałuje tylko że tak późno podjąłem decyzję o zmianie pracy. Jeżeli chcesz mieć ciepłą posadkę bez możliwości rozwoju za marne wynagrodzenie to próbuj ale możesz się rozczarować.

Ciekawski

Czy ktoś pracował lub ma wiedzę na temat tego stanowiska? SPECJALISTA W BIURZE ZARZĄDU I ROZWOJU ORGANIZACJI

Tak3Nie1

Dołączam się do pytania.

@Ciekawski

Tam jest tylko dobra pensja. Mobbing i poniżanie pracownika występuje na porządku dziennym. Za nic - dosłownie za nic można polecieć z dnia na dzień. Chyba, że masz układy i jesteś tam po znajomości ...

Tak25Nie

@Ciekawski

Cała ENERGA to tylko i wyłącznie układy, układziki i znajomości. Często dobre stanowiska zajmują nagle osoby "z księżyca" lub też kompletnie bez kompetencji. Przykre, ale uczciwa droga awansu nie ma tam miejsca.

Tak13Nie
Alicja
@Były pracownik

Uważasz, że osoba, która rozpoczyna pracę w firmie Energa i nie ma znajomości w strukturach firmy, jest bez szans na to, aby awansować na wyższe stanowisko? W ogóle mógłbyś przedstawić, jak wygląda ścieżka kariery osoby, która jest tam zatrudniona? Opisz proszę, jak to wygląda.

Alicja

@alabama zapewniam cię, że można napisać krytykę, ale w sposób, który nie narusza zasad dobrego tonu. To jest forum publiczne; przestrzegamy na nim kultury języka i dobrych obyczajów. Zachęcam cię zatem do pisania, ale z zastosowaniem się do zasad regulaminu forum. Wtedy Twoje komentarze nie będą mogły być usuwane, ani moderowane. @Tymon Po twoim wpisie wnioskuję, że pracujesz obecnie w Energa S.A.? Czy masz jakieś informacje na temat bieżącej sytuacji w firmie? Jakim jest pracodawcą?

Tak6Nie

klient.

Monopoliści i wyzyskiwacze i w dodatku (usunięte przez administratora) Niby można składać wnioski o rekompensatę 56 zł ale wyszukują tryków aby nie wypłacić.

Tak4Nie

Zostaw opinię o Energa S.A. - Gdańsk

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie