Opinie o esotiq.com - ESOTIQ & HENDERSON S.A. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Esotiq & Henderson S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Esotiq & Henderson S.A. o rekrutacji.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż tekstyliów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Esotiq & Henderson S.A. w Gdańsk

mardo

Po przepracowaniu dwóch lat w tej śmiesznej firmie jaką jest Esotiq - odradzam. Kierownictwo jest nad wyraz nieprofesjonalne. Regionalny notorycznie dzwoni do sprzedawców z podstawowymi pytaniami dotyczącymi m.in. systemu sprzedażowego lub obsługi zamówień online, pomimo przepracowanych w firmie ok. 20 lat. Myślę, że każdy kto miał z nim styczność wie o kim mowa bez podawania konkretnego rejonu. Umowy zlecenia podpisywane z kierownikiem salonu nie zawierają informacji o ilości godzin, czy wymiarze etatu na jaką pracownik jest zatrudniony, co sprytnie wykorzystywane jest przy układaniu grafików. Nie jest respektowana ilość godzin, na jaką kierownik umawia się z pracownikiem w umowie ustnej, która jak wiadomo obowiązuje w świetle prawa cywilnego. Po notorycznych cięciach godzin pracownicy na UZ usłyszeli, że przecież w ich umowach nie jest uwzględniona liczba godzin, więc kierownik może dać ich tyle ile uzna za stosowne w danym miesiącu. Kierownik opisywanego salonu wyznaje również zasadę, dosłownie CYTUJĘ “na zleceniu nie muszę dawać wypowiedzenia, ani informować o tym z wyprzedzeniem”. Pracownicy na UZ są zwalniani więc z dnia na dzień. Myślę, że dużo tu nie muszę dodawać, klasa sama w sobie. Onboarding nowych pracowników, w tym również szkolenia "brafittingowe", przeprowadzany jest przez innych sprzedawców, nawet nie samego kierownika salonu. Cudzysłów w poprzednim zdaniu został użyty tam nie bez przyczyny, ponieważ owy obok prawdziwego szkolenia z brafittingu nawet nie stał. Dziewczyny pracujące tam zdane są na siebie, wiedzę swoich starszych fachem koleżanek i kilku krótkich prezentacji w PDF. Oczekiwana jest od sprzedawców obsługa klienta na poziomie marek premium, za najniższą krajową, bez porządnych szkoleń i prawdziwego systemu motywacyjnego. Istnieją premie rzeczowe, tzw. "uznaniowe", które oczywiście kierownik salonu przydziela wg własnego 'widzimisię', czyli raczej kogo w danym miesiącu bardziej lubi. Premie pieniężne przyznawane są wyłącznie pracownikom na UoP, co kierownik regionalny uzasadnia tym, że tacy pracownicy są poszkodowani przez odprowadzane przez nich podatki, nie pamiętając już o związanych z tym płatnych urlopach, czy zwolnieniach zdrowotnych. Zakres zadań i odpowiedzialność niezależnie od umowy jest taka sama, choć w niektórych przypadkach zaangażowanie pracowników dużo mniejsze ;). Obowiązków coraz więcej, płaca ta sama, a motywacji do pracy w takim miejscu coraz mniej.

Pewnie jest tak jak piszesz, że zależy jak trafisz, ale tak czytając to teraz zaczynam się zastanawiać nad warunkami, które przypadają samym franczyzobiorcom. Nie ma jeszcze ustalonych jakichś norm które musza spełniać wobec pracowników?

Jasmina

Z firma Esotiq współpracuje już od niemal 2 lat, na terenie trojmiasta. Moim regionalnym jest P. Adam i naprawdę w życiu nie miałam gorszego regionalnego, który nic załatwić nie umie, a wręcz wciąż mówi to samo i karze pracownika robić rzeczy należące do niego. TOTALNA PORAŻKA. O podwyżce mowy nie ma, a o premi ? …. Śmiech na sali, firma nawet na święta głupiego upominku typu majtki nie da, które są dla nich za marna złotówkę :) Nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Rozbój w biały dzień

Z czym najbardziej się zgadzasz? Mówcie mi pisała m.in., że nie ma mowy a podwyżce czy premii. Tylko, że to były słowa sprzed półtora roku, skąd wiesz, czy sytuacja się nie zmieniła? A jeśli nawet nie, to ile wynosi podstawa pensji?

AWi

Wypowiem się o franczyzie. Pracowałam w jednym ze sklepów na Mazowszu, byłam zatrudniona na najniższą krajowa. Esotiq, nie interesuje się wogole sklepami franczyzowymi. Kierwoniczki regionalne nie reagują na sygnały, jakie mają zgłaszane od dziewczyn dotyczące problemowych spraw z franczyzobiorca, zamiatają wszystko pod dywan. Pani Dyrektor ukończyła psychologię biznesu jednak w praktyce mija się to z rzeczywistością. Dla nich liczy się tylko kasa a za dobre wyniki dostaje się maila treści ,, girl power,,dziewczyny dacie radę,, trzymam kciuki za kolejny dzień promocji. Żenada. Nic nie dają w zamian. Premia w towarze zabrana.

@Kaja

Potwierdzam, firma robi z pracowników (usunięte przez administratora)w oczach klientów. Chore wymagania, branie klientów na litość by "góra" wyrabiała premię, o których zwykli pracownicy reprezentujący ich w salonach mogą pomarzyć.

Pracuje w tej firmie kilka lat, z samej pracy jestem bardzo zadowolona. Regionalna A.M jest bardzo okay. Kobieta z pasją która wiadomo wymaga ale jest dużym wsparciem dla dziewczyn z salonów wiec nie mogę złego słowa powiedzieć jak również na kierowniczkę mojego salonu. Sama firma fajna ale słabe jest dla mnie to że jako pracownicy nie mamy ŻADNYCH benefitów z pracy, nawet śmiesznej zniżki na bieliznę którą przecież w pewien sposób tez testujemy i reklamujemy/polecamy. Dlatego zwracam się z prośbą do „góry” docencie swoich pracowników. Gramy w dobrym imieniu firmy polecamy noszoną przez nas bieliznę a nie uważam żeby zniżki pracownicze były mocno obciążające dla Esotiqa.

Stefan
@Dramat

Podstawa u Was, to najniższa krajowa, i to dla przedawczyni? A co z premią? Popraw mnie, jeśli się mylę, ale w handlu dość często dochodzi premia do tzw. podstawy. Piszesz także o obsługiwaniu klientów, pakowaniu i wydawaniu zamówień. Są jeszcze jakieś obowiązki?

Mila

Hej, chce aplikować na specjalistę ds. marketplace ale teraz zauważyłam, że ktoś niedawno jeszcze odradzał ten dział. Proszę większa liczbę osób o opinie. mam doświadczenie i nie ukrywam, że lokalizacja by mi odpowiadała. Czy tylko o atmosferę chodzi? praca sama w sobie jest ok?

Milena Nowy wpis
@Mila

Cześć, serdecznie odradzam. Ludzi stamtąd uciekają. Zarobki marne, tylko obiecanki i nic poza tym. (usunięte przez administratora) rzucenie umowami, przedłużenie w ostatniej chwili, humorki szefowej, kolesiostwo, niedasie. Atmosfera okropna. Szefowa ma gadane więc przed zarządem jakoś to wygląda jednak inni w biurze wiedzą jak to jest i patrzą na osoby z jej działów ze smutkiem

Mam pytanie odnośnie grafików? Czy jesteście zadowolone, czy są układane uczciwie, ile sobót w miesiącu pracujecie?

Wkurzona Nowy wpis
@Ewa

Grafiki układane są ładnie pięknie przez kierownika a później góra pisze maila (obecnie jest taka sytuacja) że na spontanie wlatują z promocją i rzucaj wszystko, zmieniaj plany bo Esotiq robi promke i mamy być po 3 na zmianie co jest totalnie bez sensu. Nie pierwsza taka sytuacja, bo w tej firmie nie potrafią zrobić jakiejś dłuższej strategii marketingowej/promocyjnej tylko wszystko na hurra. Nadgodziny do porzygania oczywiście nie płatne tylko do oddania dla osób z uop.

Ewa Nowy wpis
@Wkurzona

Ale czy to jest zgodne z kodeksem pracy?

Xx Nowy wpis

Nie polecam pracy w esotiq. Niestety, ale sieciówki znane są z (usunięte przez administratora) i wygórowanych wymagań i w tym przypadku również tak jest. Pracowałam w esotiq 2 lata i poziom próśb od regionalnej lub mailowo od góry był absurdalny oraz śmieszny. Ciągle ciśniecie na wyniki, wymuszanie wręcz na klientkach zakupu towaru mimo niechęci z ich strony to normalka. Byłam świadkiem kiedy pani regionalna dosłownie wciskała kostium kąpielowy zachwalając klientkę, która po prostu nie wyglądała w nim korzystnie. Dziwię się że klienci sobie pozwalają na takie chamskie wciskanki, ale pewnie wynika to z niewiedzy i wiary w osobę, która powinna się na tym znać. Brak premii, o podwyżce zapomnij.

Hejka, dziś dodali ofertę dla Creative Graphic Designer’a, więc liczę na wasza opinie, bo może bym próbowała. Piszą jednak ,ze wymagają kilku lat doświadczenia, ja mam ponad dwa. Czy w ogóle uda się z takim stażem zakwalifikować?

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Praca w biurze w Gdańsku

a czy ktoś pracował w biurze w Gdańsku? Jak tam się pracuje, jaka jest atmosfera i zarobki?

Byly pracownik
@Praca w biurze w Gdańsku

Nie polecam. Od momentu przyjscia do ESOTIQ dwóch kolezanek jest tragedia. Ludzie sie zwalniają na potęgę. Zaraz zostaną z ręką w nocniku. Nie polecam dzialu marketplace i Export, mozna się domyslic dlaczego. Cale to towarzystwo ecommercowe się zna, czy to CCC czy halfprice czy lpp, esotiq, zawsze sie mozna kogos zapytac o opinie bo zazwyczaj te osoby juz tam wczesniej pracowaly. Pozdrawiam serdecznie :D

Taki kupiec mody ile teraz zarobi? i czy polecacie próbować? Od paru dni są dodane oferty, praca by mi nawet odpowiadała bo mam doświadczenie i jest to w dodatku model hybrydowy.

Wiola

Proszę o informację jak wygląda obecnie sytuacja z franczyza. Ktoś uruchamiał jakiś punkt w ostatnim czasie. Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi

Zainteresowana

Czy przyjmują u Was na zlecenie? Bo w ogłoszeniu nie było za bardzo informacji, a interesuje mnie jedynie taka forma zatrudnienia. Z góry dziękuję za informację.

mardo

@mardo

Potwierdzam, również odradzam prace w tym miejscu. Nie bez powodu jest tak duża rotacja pracowników i to również daje do myślenia.

@mardo

Pracowałam na franczyzie i myślałam, aby wrócić ale widzę, że warunki strasznie się popsuły przez te 3 lata..chyba, że było tak zawsze i tylko franczyzy mają lepsze warunki?

Nie

Nie mają lepszych warunków franczyzy, mamy najniższe krajowe nic poza tym. Ciśnienie tylko i pytania jaki utarg, ciągle im mało i mało, to nie jest opłacalny biznes ceny coraz droższe, klientów mniej, mniejsze utargi. Polityka firmy pozostawia wiele do życzenia poczytaj opinię, wszystko się zgadza co piszą poprzednicy. Szkoleń żadnych nie ma, dziewczyny między sobą się uczą, pod tym względem to tragedia straszna. Nie znam firmy która nie organizuje szkoleń, wyjazdów itp ta, to wyjątek, serio. Musisz liczyć na siebie lub pomoc innych. Albo uczyć się z książki o braffitingu podstaw rozmiarów. Nigdy niczego nie dostałyśmy od franczyzobiorcy nawet przysłowiowej bombonierki na święta, zero. Ewentualnie tylko sms, że słaby utarg. Wybierzcie inne firmy jest wiele propracoeniczych.

@Nie

Pracowałam kilka lat temu, właśnie na franczyzie i miałyśmy super warunki i premie pieniężne oraz w towarze, dlatego pytam czy jest tak samo. Choć to może kwestia franczyzobiorcy, bo tamten był super. Szkoda, co do cen to też doznałam szoku ostatnio, kogoś tam dobrze pogięło.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dagmara

13.02.2024 01:02

Dagmaraikona wywiad

Brałam udział w rekrutacji. Rozmowa poszła bardzo dobrze, zadanie rekrutacyjne myślę, że również. Pani z HR obiecała, że wróci z odpowiedzią do końca stycznia (niby od lutego chcieli już kogoś zatrudnić). Z rozmowy wynikało, że oferują korzystne warunki zatrudnienia. Panie, które przeprowadzały ze mną rekrutacje, były bardzo miłe. Niestety nie udało mi się zdobyć etatu, mimo dużych nadziei. Niesmak natomiast pozostał po tym, że nikt nie raczył poinformować mnie o zakończonej rekrutacji. Do dziś nie wiem, czy w końcu kogoś zatrudnili, czy nie. Pani z HR przestała odbierać telefony, a na maila nie odpisuje. Jest to bardzo nieuczciwe i wydaje mi się, że jest to robione z premedytacją. Uważam to za kompletny brak szacunku do kandydata. Dział HR powinien świecić przykładem, tymczasem daje przykład wielkiego brak profesjonalizmu.

Na jakie stanowisko aplikowałeś/aś i dlaczego?

Dagmaraikona wywiad

Specjalista do spraw E-commerce.

Jak przebiega/przebiegała rekrutacja – kto Cię rekrutował (HR czy bezpośredni przełożony)?

Dagmaraikona wywiad

Pani z HR oraz Pani z działu E-commerce.

Ile etapów obejmowała rekrutacja?

Dagmaraikona wywiad

Rekrutacja obejmowała dwa etapy — rozmowę rekrutacyjną online i zadanie rekrutacyjne na mailu.

Czy rekrutowano Cię zdalnie czy stacjonarnie?

Dagmaraikona wywiad

Zdalnie — poprzez Google Meet.

Czy proces obejmował jakieś zadania rekrutacyjne – jakie? W jaki sposób przekazano Ci ocenę zadania?

Dagmaraikona wywiad

Zadanie rekrutacyjne było standardowe — musiałam przeprowadzić audyt konta na allegro. Nie otrzymałam ani oceny zadania, ani żadnego innego feedbacku.

Jak oceniasz atmosferę podczas rekrutacji? Jak myślisz, z czego to wynika?

Dagmaraikona wywiad

Atmosfera była bardzo przyjemna. Obie Panie, z którymi rozmawiałam były miłe.

Czy komunikacja z rekruterem była/jest sprawna? Co jest/ było dobre a co złe w tej komunikacji?

Dagmaraikona wywiad

Komunikacja była sprawna, miałam możliwość zadania pytań.

Czy podczas rekrutacji uzyskałeś/-aś wszystkie niezbędne informacje dotyczące warunków zatrudnienia?

Dagmaraikona wywiad

Zostały mi przekazane wszystkie niezbędne informacje, oprócz wynagrodzenia. Nie zostały mi podane nawet widełki płacowe, co w tej chwili niestety jest normą na rekrutacjach w wielu firmach. Zostałam zapytana o wynagrodzenie, które bym chciała dostać i Panie tylko pokiwały głowami.

W jaki sposób przekazano Ci informację zwrotną odnośnie rekrutacji?

Dagmaraikona wywiad

Nie przekazano mi żadnej informacji zwrotnej, mimo zapewnień, że się odezwą.

Jakie informacje zwrotne otrzymałeś/-aś po zakończeniu rekrutacji?

Dagmaraikona wywiad

Nie dostałam żadnych informacji.

Czy wyjaśniono Ci, co wpłynęło na wynik rekrutacji?

Nie.

Czy polecił(a)byś rekrutację w tej firmie znajomym i dlaczego?

Dagmaraikona wywiad

Nie. Jeżeli już na etapie rekrutacji firma nie ma szacunku do kandydata, nie chciałabym jej nikomu polecać.

Zniesmaczona

Brałam udział w rekrutacji, rozmowa poszła bardzo dobrze, zadanie rekrutacyjne myślę, że również. Pani Sylwia z HR obiecała, że wróci z odpowiedzią do końca stycznia (niby od lutego chcieli już kogoś zatrudnić). Z rozmowy wynikało, że oferują korzystne warunki zatrudnienia. Panie, z którymi była przeprowadzana rekrutacja bardzo miłe. Niestety nie udało się zdobyć etatu, mimo dużych nadziei. Niesmak natomiast pozostał po tym, że nikt nie raczył poinformować o zakończonej rekrutacji. Do dziś nie wiem czy w końcu kogoś zatrudnili czy nie. Pani z HR przestała odbierać telefony, a na maila nie odpisuje. Jest to bardzo nieuczciwe i wydaje się, że jest to robione z premedytacją. Kompletny brak szacunku do kandydata, jak zresztą widać po opiniach nie tylko mnie spotkało takie zlekceważenie. Dział HR powinien świecić przykładem, tymczasem daje przykład wielkiego nieprofesjonalizmu. Pani Sylwio, czy poświęcenie 2min i naskrobanie krótkiego maila to tak dużo?

Grazia

Ano mnie też gdańskie biuro by interesowało. Opowiecie co się teraz dzieje na helpdesku? Warto na niego przyjść? nie podajecie widełek w ofertach, trudno się zorientować. dodatkowo jak można dogadywać się z zespołem? Jaka atmosfera?

A jakie jeszcze zadania do rozwiązania tu dają? Widzę ten wątek, w którym jeden Pan pisał o rozpisce rozwoju kampanii, analizie wyników i tym podobnych. u was jak to wyglądało? Zazwyczaj dają to samo?

Cześć! Jak wygląda praca/wynagrodzenie na stanowisku SEM Specjalisty? Regularnie pojawiają się ogłoszenia na to stanowisko. Czy jest duża rotacja pracowników? Czy pracujecie zdalnie/hybrydowo? Jak to u Was wygląda?

Józef K.

Aplikowałem na to stanowisko. Miałem rozmowę, zadanie i słuch o nich zaginął. A dziwne bo miałem wszystkie wymagania plus w trakcie rozmowy było naprawdę spoko. Wyglądało jakbym miał pracę w kieszeni. Zadanie zrobiłem w 2h choć miałem na nie 3 dni. Dziś mija 16 dni od rozmowy i cisza. Mogliby chociaż dać znać, ze nie mam na co liczyć.

@Józef K.

Witaj, czy do dziś faktycznie dalej jest cisza odnośnie tego zadania? możesz przy tym zdradzić czego dotyczyło, że 3 dni zostały na jego wykonanie przyznane?

Józef K.

A co do zadania, ot typowe: rozpiska rozwoju kampanii, analiza wyników etc.

Kiedy rekruterzy w końcu zrozumieją, że przez brak obiecanego feedbacku pozostawiają ogromny niesmak.. rozmowa na stanowisko w centrali, wszystko fajnie, na koniec informacja od pani rekruterki, że niezależnie od tego czy rezultat będzie pozytywny czy negatywny, odezwą się do danego dnia. Kiedy feedback nie przychodził po określonym terminie, piszę maila z prośbą o jakąkolwiek informację - cisza. To na prawdę mega mega słabe, że rekruter nie może poświecić 3 minut na napisanie maila do kandydata i poinformowanie go o sytuacji. Niesmak do firmy pozostał i nie mam zamiaru więcej mieć z nią do czynienia ani jako kandydat, ani jako klient.

@Kandydat

To jest naprawdę skandal. Miałam rozmowę 24 listopada, mail z informacją miał dojść do końca miesiąca. Mamy styczeń..

W październiku jeszcze wisiała oferta do pracy do nich, co się stało? Przyjęli już kogoś? Jak nie to chciałabym wiedzieć, czy właśnie szkolą takie osoby, które nie mają doświadczenia w brafittingu, znaczy tam było wtedy coś o tym szkoleniu w starszym ogłoszeniu, ale nic konkretnego o tym, czy ono jest dostosowane do osób mniej doświadczonych i czy takie dostają stawkę niższą od tych, co już pracowali w sumie? Jak to teraz wygląda?

Kinga

Zależy na jakie stanowisko

@Kinga

Hej, rozwiniesz to? Chyba wiesz, skoro odpowiadasz? Na jakich stanowiskach bankowo płacą najniższa a na jakich można na start mieć na pewno cos więcej? i co ze szkoleniami? Na każdym jest wdrażany jakiś konkretny program?

Marzena
@AWi

We franczyzie obowiązują jakieś zniżki na towar? Piszesz, że premia w towarze. To znaczy że można sobie jakiś towar w ramach tej premii wybrać?

@Marzena

Absolutnie, sklepy franczyzowe nie mają żadnej zniżki, szefowe przynajmniej moja nigdy czekolady nie kupiła na święta a co mówić o jakiejś zniżce ????????????????

Hela

Nie rozumiem. Dlaczego macie brać klientów na litość? Czyli, skoro nie ma premii, nadal pracujecie na umowie z najniższą krajową? Czy to jest chociaż umowa o pracę?

@AWi

Co z ta umowa? bo teraz to ja zaczynam nabierać podejrzliwości, UoP jest na samym początku czy może występują jakieś okresy próbne? Kiedy dochodzi do podpisania umowy? Możliwe, że zaraz po rozmowie? I czy są osoby, które już teraz pracują na nieokreślony?

Kaja
@Hela

Jeszcze jestem pracownikiem... Nie będę mówiła jaka osoba o wiele wyżej nad sprzedawca pisze "mądre" maile typu dziewczyny dacie radę albo zróbcie oczy kota że shreka i powiedzcie klientce cytuje " ma pani kupić te majtki bo brakuje mi do premi" przecież jak bym miała tak powiedzieć do klientki to by mnie wyśmiała lub stwierdziła by że jestem (usunięte przez administratora).... Wymagań coraz więcej a od siebie nic.

@Kaja

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Esotiq & Henderson S.A.? Chętnie zatrudniają?

Serdecznie nie polecam, pracownicy na UZ są zwalniani z dnia na dzień bez wcześniejszego uprzedzenia przez osobę decyzyjną. W ostatnim czasie „góra” podjęła decyzję o czystkach wśród pracowników na UZ, ta forma zatrudnienia będzie wycofywana z firmy. Pracodawca kompletnie nie wart zainteresowania, jeśli nie chcesz zostać bez źródła dochodu i bez jakiegokolwiek okresu wypowiedzenia serdecznie odradzam.

@Marta

To pewne, że na zlecenie nie będzie już nikt zatrudniany? Wszystkie osoby mające umowę zlecenie zostały zwolnione? Czy może poprzecjodzili na umowę o pracę?

A ja tak trochę z innej beczki podpytam. Jak się pracuje jako kierownik? Widziałam w ostatniej dość rozwiniętej opinii odniesienie głównie do współpracy z regionalnym i zastanawia mnie jego perspektywa. Przede wszystkim zarobkowa. :D na takie stanowisko trzeba się starać dostać jedynie z ogłoszenia czy jednak bywały przypadki gdzie ktoś awansował?

Barbara

Fakt, benefity są zawsze mile widziane. A jak wygląda właśnie nagradzanie długoletniego pracownika? Jak ktoś ma taki dłuższy staż w firmie, to może oczekiwać lepsze pensji jako nagroda za taka lojalność?

@Barbara

Niestety nie, dlatego chciałabym żeby firma też dała coś od siebie. Nie wymagam cudów lecz docenienia zwłaszcza dla lojalnych pracowników. Ceny są coraz wyższe a ja zastanawiam się czy będzie mnie zaraz stać na kupowanie w firmie w której pracuje. Niby nie musiałabym kupować naszej bielizny ale chyba lepiej jest polecać coś „naszego”

Barbara

No ok, a jak taki długoletni pracownik chce odejść właśnie z powodu niedocenienia, to wtedy sa jakieś ruchy i propozycje do firmy, aby taką osobę zatrzymać? Wtedy jest od nich jakaś reakcja?

Dramat

No to teraz jeszcze bardziej opluli pracowników, żadnych zniżek pracowniczych jak nie było tak nie ma ale za to dali -15% na już przecenione artykuły, ale uwaga....dla pracowników CCC. Ta firma to jest jakiś śmiech na sali. Za najniższą krajową oczekują skakania nad klientem, pakowania i wydawania zamówień, obowiązków i wymagań tylko przybywa a z drugiej strony totalnie nic wzamian..

Stefan
@Dramat

Zostaw merytoryczną opinię o Esotiq & Henderson S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Esotiq & Henderson S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Esotiq & Henderson S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Esotiq & Henderson S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Esotiq & Henderson S.A.?

Kandydaci do pracy w Esotiq & Henderson S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Esotiq & Henderson S.A.