Opinie o esotiq.com - ESOTIQ & HENDERSON S.A. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Esotiq & Henderson S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Esotiq & Henderson S.A. o rekrutacji.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż tekstyliów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Esotiq & Henderson S.A. w Gdańsk

Nie polecam pracy w Bonarce. Po zmianie kierownika atmosfera jest fatalna, nikt nie respektuje pracowników.

@:)

A dlaczego kierownik się zmienił ?

Bo nikt nie chce pracować pod panią Olą M

Miśka
@:))

Bo wszyscy mieli dość Agusi i jej humorów.... Z tą dziewczyną nie da się pracować

Kr

A co z nimi było nie tak?

KKK

Wręcz przeciwnie mają się świetnie i otwierają kolejne salony :)

B)
@KKK

Śmiesznie że ktoś z kierownictwa wypisuje tu opinie. Niestwty w firmie panuje zasada po trupach do celu dlatego trzeba kilka osób zwolnic zeby ktos mógł awansować

AKTUALIZACJA
@:)

Właśnie napisali maila, że salony franczyzowe nie będą dostawać premii w towarze.. Oczywiście nie dając nic w zamian, nawet zniżki pracowniczej, która mogłaby się np łączyć z wyprzedażą. Jakoś inne firmy nie mają z tym problemu.

No coz
@AKTUALIZACJA

No cóż widać są równi i równiejsi, a już widzę jak w zamian za to franczyzobiorcy motywują swoich pracowników ???? jedynie wymagania rosną, pierw nowe zasady obsługi body positive i robienie za terapeutę dla klientek, a teraz przykro nam bardzo będziecie mieć z tej pracy jeszcze mniej - czyli już w sumie absolutne minimum egzystencji w godzinach 10-21 i na śmieciowej umowie

Jej
@:)

Pracownik to ma pracować. Jak chciałeś żeby cię respektowali, to trzeba było zostać królem. Ludzie, jakie wy głupoty wypisujecie. Za robotę się wezcie

Projektantka

Praca w centrali jest świetna w dziale przygotowania produkcji. W firmie panuje miła i przyjazna atmosfera i dlatego z przyjemnością się chodzi do pracy. Standardy jakości bielizny i homewearów są wysokie dlatego pracujemy nad ich spełnieniem. Praca jest kreatywna , ciekawa cały czas coś się dzieje. Zdecydowanie polecam

Anon

Jakie są zarobki na pełen etat? I jak wyglada rozmowa o pracę?

Taka jedna

Moim zdaniem jeśli Esotiq chce uchodzić za dobrego pracodawce powinien zrezygnować z franczyz. Wszystkie zle opinie są głównie z salonów franczyzowych gdzie janusze biznesu stosują zwyczajny wyzysk. Im więcej przyoszczedza tym więcej mają dla siebie stąd zatrudniaja za mało dziewczyn (jedna na zmianie) albo zatrudniaja i płacą za cześć etatu a każą pracować więcej (co od razu powinno być zgłaszane do regionalnego). Nie wypłacają premii ani pensji w pandemii a dotacje biorą i z Esotiqa kasę na to ciągną. W salonach własnych jest to nie do pomyslenia. Ja pracuje w własnym i atmosfera jest super, grafik ustalany z poszanowaniem planów i próśb, kasa zawsze na czas i za czas zamkniętych galerii wypłacone 100% wynagrodzenia

Lutka
@Taka jedna

Co ty możesz wiedzieć o prowadzeniu franczyzy w Esotiqu??? Ja właśnie prowadzę i wiem jak to jest. Pracuje sama bo na pracownika mnie nie stać. O zatrudnieniu kogoś na umowę zlecenie lub jednà czwarta etatu namawiał mnie właśnie RKS. Skończ oczerniać ludzi bo siedzisz w salonie własnym który jest zatowarowanie na maxa i znajduje się pewnie w galerii. Nie porównuj sytuacj takich salonów z franczyzowymi bo nie masz bladego pojęcia jak to wygląda.

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Mobbing to poważne oskarzenie, faktycznie macie z tym problem?

@Michał

Zależy od regionalnego i kierownika. W bonarce Kraków, zarówno Emilia i Ola stosowały

Mmm
@:))

Czy może Pani napisać co dokładnie się działo salonie ?

@Mmm

Groźby zwolnienia, teksty do pracownic "nie zasługujecie na szacunek", nie respektowanie próśb grafikowych - dodatkowo celowe wpisywanie na zmiany, gdy prosiło się o wolne. Kierowniczka pracuje sobie od 10 do 14, weekendy wolne, wszyscy mają tyrać za nią. Cokolwiek nie jest źle to ona nie ponosi za to odpowiedzialności. Doprowadzanie do płaczu pracownic rozmowami "na zapleczu" gdzie grozi sie utrata pracy.

Elcia Elcia
@Michał

Tak, nie sprzedałysmy przeterminowanych kosmetyków, musiałysmy kupić. Nastawiałam się na sklep z bielizną a nie drogerię. Brak szacunku dla rozmówcy po drugiej stronie komputera też się zdarza. Oczywiście są osoby które należy pochwalić np. Pani Maria Terman, Pan Arek Stefanowski, kultura, mądrość i pokora bez tego żaden dyplom nie pomoże

Aleksandra
@Elcia Elcia

A ci ludzie nie mają nad sobą jakiś kierowników? Przecież coś takiego w ogóle nie powinno mieć miejsca? Zamiast się bać i trząść ze strachu to trzeba reagować.

Elcia Elcia

1 kasa 2 kasa 3 kasa Nie licz na to że człowiek bo się rozczarujesz.

Czy Esotiq & Henderson S.A. zapewnia kartę multisportu?

Nie

☹️

Zgadzam się z opiniami że praca jest bardzo wymagająca a nic się w zamian nie dostaje. Można stanąć na rzęsach przejąć większość obowiązków od kierownika, a i tak usłyszysz się że nie jest się wart niczego. Że na nic się na zasługuje. Kiedy źle się czujesz nie licz na to że pójdziesz do domu. Będąc na L4 od lekarza będzie się siedzieć w pracy, bo kierownik nie przyjdzie do pracy. Jak się już zatrudni w Gliwicach to nie polecam się wysilać nie warto. Nic się za to nie dostanie a kierowniczka będzie się wywyższać na każdym kroku.

Grzegorz
@☹️

I co, nie ma co liczyć na spore podwyżki nawet po wielu latach pracy? Brak takiej wizji podwyżek na pewno nie pomaga w pracy... ;/

Indy
@Grzegorz

No nie pomaga, zgadzamy się

Czy slyszałyście o tym, że za ten okres jak galerie są nieczynne nie dostaniemy pensji?

Aaaa
@Kasia

Tak najprawdopodobnie bedzie. 40% pensji z umowy da rzad, drugie 40% powinien dac pracodawca. Tyle ze u nas pracowalysmy na etat a w umowie 3/4.. I moze byc tak ze jedyne co dostaniemy to te 40% od panstwa. Ty franczyza czy wlasny?

@Aaaa

Pracuję w salonie wlasnym na cały etat na ten moment moja pensja to połowa.

Lolka 13
@Kasia

Hej. Dalej nie dostajecie premii mimo wyrobionych progów? Wszędzie indziej wróciło do normy a u nas dalej nic aż się odechciewa

Tequilla

Połowę dostałyśmy.

Prawdziwa historia.

Niedawno zakończyłam moją 3 letnią karierę w Esotiq. Z roku na rok było tylko gorzej. Od pierwszych podwyżek najniższej krajowej to co działo się w tej firmie to jakiś żart. Premia finansowa najpierw ograniczana, od 2020 nie było jej wcale. Nie ma co liczyć na multisporta, wczasy pod gruszą, podwyżek za stażowe czy chociaż paczek świątecznych. Nie dostaniecie nic, pracujesz 12 godzin, przy wyprzedażach, gdzie nie masz czasu żeby cokolwiek zjeść. Esotiq pobrał tarcze a pracownicy są zwalniani bo za dużo kosztują. Oczywiście odpowiadasz za wszystko- obsługę klienta, robienie towaru, porządek w całym sklepie, Visual, robienie zamówień internetowych- wszystko za najniższą krajową. W marcu 2020 kiedy rozpoczęły się lockdowny nie dostałyśmy ani jednego płynu do dezynfekcji- miałyśmy sobie same przygotować. Podsumowując- bardzo nie polecam, przedmiotowe traktowanie pracownika.

Marianos
@Prawdziwa historia.

Ej no nie gadaj. Od esotiq dostaliśmy 4 maseczki na 3 osoby od pierwszego lockdown do teraz. Ja się dziwię jeszcze co ja tu robię po tylu latach..

emma

Jak pracuje się w centrali, non stop od kilku lat rekrutują na te same stanowiska do marketingu. O co chodzi? Czy warto aplikować?

@emma

Jeżeli jest duża rotacja ludzi, to warto się zastanowić dlaczego. Coś jest chyba nie ok jeżeli co chwilę potrzeba nowych osób na to samo stanowisko

Ilona
@:))

To może w takim razie napiszesz czym spowodowana jest wspomniana przez Ciebie duża rotacja ludzi w Esotiq? :P Tak konkretnie - co jest nie tak? Które warunki zatrudnienia byś zmienił/a?

Roma
@emma

Praca w centrali to chyba nic fajnego, ale to byc moze zalezy o dzialu. Slyszalam o pernametnym mobbingu przede wszystkim Agaty szefowej marketingu czy tam sprzedazy, ze jest na porzadku dziennym. Znam osoby, ktore zwolnily sie z centrali przez te kobiete. Az szok, ze nie ma jeszcze sprawy w sadzie.

Sasza
@emma

Co? Akurat do marketingu nie ma rekrutacji i od kilku lat nie bylo, cos Ci sie pomylilo, moze inny dzial?

Ku przestrodze

Pracowałam parę lat temu w salonie w Nowym Targu. Najpierw śmieszne staże, gdzie "pensje" wypłacał urząd pracy, szef dorzucał parę groszy, oczywiście pod stołem. Po stażu nie zostałam zatrudniona na etat, tylko na 1/4,gdzie pracowałam tyle godzin co na etacie. Pieniądze oczywiście do ręki. Wszystkich pracowników tam tak zatrudnia Pan P. Nikt nie ma umowy. Nie ma urlopu, o L4 można zapomnieć. Jak jesteś chora to musisz dogadać się ze zmieniczka, a jeśli ona też nie da rady, trzeba na własną rękę kogoś "znaleźć" i zapłacić mu z własnej kieszeni. Zwolnienie następuje natychmiast bez okresu wypowiedzenia, pieniędzy później ciężko się doczekać. Przeważnie zwalnia końcem miesiąca, jak się przepracowało cały miesiąc. Regionalna wtedy była ok, ale esotiq jako firma nie miesza się do relacji Franczyzobiorca - pracownik. Po zajściu w ciążę dopiero zaczął się kocioł. Jeśli firmie Esotiq zalezy, żeby byli klienci, którzy wracaja trzeba trochę zaingerować w działania franczyzobiorcy, bo nie zmotywowany i nie doceniony pracownik nie będzie stawał na rzęsach,co przekłada się na utargi Nie polecam,bo nadal nic się nie zmieniło.

xxx

Jakie są zarobki w esotiq? Stawka godzinowa na umowie o prace i ile wychodzi na reke? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna i czy pracuje się 12h czy 8?

Zuzia
@xxx

Najniższa krajowa , a o wypłatę prosisz się dwa tygodnie , premia- widmo. Praca po 12h przy wyprzedażach czy świętach/walentynkach w zasadzie nie ma kiedy sobie na spokojnie zjeść , nie wspominając o tym że przerwa regulaminowa nie istnieje. Na rozmowie kwalifikacyjnej oczywiście wszystko idealnie - niestety rzeczywistość dużo weryfikuje . Ogólnie jestem bardzo zawiedziona postawą firmy która kompletnie nie sprawdza tego co dzieje się na franczyznach.

Mmm
@Zuzia

A w jakim salonie Pani pracowała ?

Ilona
@Zuzia

Hej, jeśli praca jest czasami po 12h to czy w inne dni można przyjść później do pracy lub wyjść z niej wcześniej? Jak pracodawca rozlicza później z tych godzin pracowników w firmie Esotiq & Henderson?

Czy w Esotiq & Henderson S.A. panuje luźna atmosfera?

H

W centrali mobbing ze strony niewykształconych osób, które swoją wyższość pokazują samochodem od zamożnego partnera , niestety brak czegokolwiek w głowie . Brak pojęcia nawet o tym, czym jest podatek dochodowy jak rowniez kim byl Freud i prześladowanie osób z Ukrainy. Bardzo nieprzyjemna atmosfera, nie polecam.

Jaka jest kultura pracy w Esotiq & Henderson S.A.? Obowiązuje typowy dress code?

Odp

Nie ma żadnej kultury, czysty wyzysk . Nie polecam pracy w Esotiq od

TakToJest

Katarzyno Widać, że za cel postawiła Pani sobie hejtowanie osoby i miejsca, w którym nie została Pani zatrudniona. Proszę jednak w końcu zrozumieć, że pretensje może mieć Pani wyłącznie do siebie, ponieważ nie pokazała się Pani z najlepszej strony. Wystawienie zmanipulowanej, przekraczającej momentami granice dobrego smaku opinii utwierdza tylko w przekonaniu, że nie jest Pani osobą, z którą chcielibyśmy pracować. Umieszczane przez Panią same negatywne komentarze dotyczące byłych i potencjalnych pracodawców, pojawiające się i usuwane w zależności od tego jaką otrzyma Pani odpowiedź, również świadczy o słuszności podjętej decyzji. Życzymy oczywiście znalezienia odpowiedniej pracy, ale także zrozumienia popełnionych błędów i wyciągnięcia właściwych wniosków. Mamy nadzieję, że zaznamy w końcu trochę spokoju, ponieważ takie zachowanie nie wychodzi na dobre żadnej ze stron. Powodzenia i do przodu Pani Katarzyno:) Nie ma sensu ciągłe oglądanie się za siebie, nie jesteśmy przecież jedynym miejscem pracy w mieście;)

Luna

Jaki jest termin zwrotu jeśli zakupiłam produkt w salonie który jest teraz otwarty?

Inna56

Porażka, Odradzam pracę w esotiq u franczyzobiorcy szczególnie Rzeszowie ! Wyzysk. Do tego ktoś powinien się zabrać za te umowy gdzie na umowie pisze 3/4 etatu a pracuje się na pełny etat! Myślę że inspekcję pracy to zainteresuje.. Do tego wypłata do ręki nie na konto! Więc mogą cie oszukać jak chcą! Wymagania okropne oczywiście za najniższa krajową.

Inna56

Zgadzam się. Z innymi opiniami. Odradzam pracę u franczyzobiorcy szczególnie w Rzeszowie.! Wymagania ogromne, zero docenienia, ciągle pretensje, nie wspominając o umowie pracuje się na pełny etat a umowa na 3/4 etatu pieniądze do ręki więc tragedia, ktos powinien się zabrać za te umowy... Nie polecam!!! Oczywiście za najniższa krajową.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Esotiq & Henderson S.A.?

Syśka

Powinno wpływać

Zostaw merytoryczną opinię o Esotiq & Henderson S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Esotiq & Henderson S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Esotiq & Henderson S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Esotiq & Henderson S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Esotiq & Henderson S.A.?

Kandydaci do pracy w Esotiq & Henderson S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Esotiq & Henderson S.A.