Opinie o Famet S.A. w Kędzierzyn-Koźle

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Famet S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Famet S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Famet S.A. w Kędzierzyn-Koźle

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w Famet S.A.?

Famet xD

Ale podczas jakiej rozmowy? W większości angielski nie jest tutaj potrzebny w stopniu werbalnym. Niewerbalnie owszem - do czytania specyfikacji, rysunków, książek branżowych, czy też wykazów lub norm.

kandydat

Na rozmowie kwalifikacyjnej poza tym, że spytano mnie czy znam język obcy (czyt. angielski oraz niemiecki) nie weryfikowano tego w żaden sposób.

Pracownik FAMET

Dobry człowieku, angielski? W tej firmie pracują ludzie w dziale zaopatrzenia, którzy nie znają nawet angielskiego - W ZAOPATRZENIU, które kontakt zza granicą ma najczęściej - wstyd!

Jak wygląda podstawa w Famet S.A.?

Pracownik FAMET

Zależy w jakim dziale, ale na początek ciężko przekroczyć 3 000 zł na rękę, w zasadzie znam przypadki, że nawet 3 000 zł na rękę było nieosiągalne przez rok czasu, także reasumując, na rok 2020/2021 to słabo.

Czy w obrębie jednego działu w Famet S.A. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Daj spokój, ta firma to porażka.

dggd

Nie ma czegoś takiego jak lider. Jest kierownik lub zastępca kierownika. Generalnie na zastępcę można startować bez doświadczenia (nie doczekasz się szkoleń z tej firmy jak coś) tylko wiadomo, że pieniądze poniżej 3000 netto.

@dggd

Cicho! Famet chyba czyta opinie, bo wprowadził nową strukturę dla całego przedsiębiorstwa - potworzyli dyrektorów, wicedyrektorów, kierowników ogólnych ,kierowników komórek zamiejscowych i kierowników poszczególnych obszarów co doprowadziło do sytuacji, że jest więcej kierowników niż "zwykłych pracowników". "Liderzy" podostawali podwyżki, żeby zamknąć im usta i teraz muszą siedzieć cicho. De facto utworzenie kierowników ma na celu zrzucenie na nich odpowiedzialności i nie wiąże się raczej z podwyższeniem statusu w firmie.

Wasyl

Famet od nowego roku zmienia produkcje na ogrodnictwo ,"jaki kucharz taki obiad" Moje sugestie dla Famet S.A.: Zmiana kierownictwa może uratować famet ,brak kompetencji zarządu

@Wasyl

Mamy rok 2020, już końcówkę i nadal kierownictwo praktycznie bez zmian. Efekt? Pracownicy na skraju wytrzymałości, lada dzień zaczną sypać papierami i wtedy to dopiero tutaj będzie bonanza. Prezes zadowolony w domku robi patenty na rozwiązania technicznie i chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że za niedługo tym patentem będzie mógł się podetrzeć bo nie będzie komu tego zaprojektować a potem wykonać. Kadra dyrektorska w większości jest niekompetentna, człowieka w tej firmie stawia się na ostatnim miejscu, wyżej jest dobro firmy - maszyny, sztuczne niemające odzwierciedlenia w rzeczywistości regulaminy i przepisy wewnętrzne nt. warunków pracy. Ręce opadają.

xxx

jednym słowem komuna

Mechanik Utrzymania Ruchu

Rozmowa z kierownikiem.

Brak. Pokazał rysunek i to wszystko. Odniosłem wrażenie, że nie do końca wiedział o co zapytać.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Czy są częste rotacje czy po okresie próbnym często zwalniają? Ciągle widzę oferty na te same stanowiska pracy.

Jay-Jay
@Nowy

Rotacje? Tutaj na dłuższą metę nikt nie chcę pracować, gdyby było więcej firm o podobnej charakterystyce produkcyjnej w opolskim gwarantuje Ci, że nikt by tu nie został. Ludzie przychodzą i odchodzą, a potem wracają i tak w kółko. Raczej nie zwalniają bo wiedzą, że nowego "frajera" nie znajdą, możesz dostać ewentualnie naganę jak coś źle zrobisz. Zwolnić Cię raczej nie zwolnią. Jak nie musisz to nie składaj CV. :)

Ban
@Nowy

Pracownicy sami czasem rezygnują po okresie próbnym. Zdarzały się sytuacje, że po okresie próbnym pracownikowi nie oferowano umówionej kwoty tylko znacznie mniejszą (co nie było wynikiem tego, że ktoś się nie sprawdzał). Takie osoby od razu znajdowały lepiej płatną pracę, a później było zdziwienie dlaczego ktoś odchodzi...

Zawiedziony

Nie polecam. Młody pracownik na początku może być zachwycony w miarę wysoka stawką na start, ale przeważnie jak dowiaduje się, że starzy pracownicy mają stawki o kilka gr większe i nie ma co liczyć na kokosy to szybko rezygnuje. Organizacja pracy woła o pomstę do nieba. Kierownicze stanowiska obejmują ludzie niekompetentni i wymagają od pracowników wykonywania zadań o których nie mają pojęcia - "ma być zrobione i już".

Robotnik
@Zawiedziony

Witam, niestety jest to prawda, kierownictwo pionu technicznego właśnie tak działa, nikt nie potrafi wziąć odpowiedzialności za wydanie decyzji odnośnie czegokolwiek, zrzucają to na szeregowego pracownika, a gdy się okażę, że decyzja była chybiona zrzuca się na niego winę, po czym pracownik zostaje ukarany. Tak to właśnie działa.

JJ

Odradzam każdemu dołączenie do tej firmy. Brak zainteresowania nowym pracownikiem, który pozostawiony jest samemu sobie. Ludzie tworzący te firmę są w wieku przedemerytalnym, dodatkowo utrzymuje się ich na stanowisku za wszelką cenę, a nie zatrudnia się ludzi młodych. Fatalne zarządzanie działem przez dyrektorów, brak dobrej organizacji pracy, ciągłe zmiany w harmonogramach pracy. Brak szkoleń technicznych oraz brak dobrych narzędzi pracy (oprogramowanie, brak licencji na niektóre programy). Firma zmierza ku upadkowi, gdy większość obecnej kadry odejdzie za 4-5 lat na emeryturę. Zarobki szkoda słów - więcej ludzie zarabiają w dyskontach. Premie miesięczne w wysokości 40-80 zł. W dobie koronawirusa i tarczy antykryzysowej obniżone wynagrodzenie oraz czas pracy w sytuacji, gdy pracy jest aż nadto - całkowite nieporozumienie. ZDECYDOWANIE ODRADZAM KOMUKOLWIEK. Trzymajcie się od tej firmy z daleka.

@JJ

Co do zainteresowania nowym pracownikiem, to zależy od działu/wydziału. Co do reszty...niestety prawda.

@JJ

Rzeczywiście w czasie pandemii pokazała że człowiek w ogóle się nie liczy dla tej firmy.

FS
@JJ

O jakim oddziale jest tutaj mowa?

@FS

Powiem tyle ... o biurowym mającym bezpośrednią odpowiedzialność za to co się oferuje i projektuje :)

@pracownik

Zgadza się, przy obecnym natłoku pracy już drugi raz w tym roku wprowadza się ograniczony czas pracy, byle zgarnąć pieniądze z tarczy i nie płacić ludziom. PORAŻKA LUDZIE UCIEKAJCIE STĄD może wtedy się ktoś obudzi.

antyTOM
@Famet xD

Kieedys bylo wszystko poukladane chcialo siee pracowac .,,.oddkad nastala era TOMUSIÓW wszystko upada .Dziwie sie mlodym ze jeszcze tu siedza.

Xxxx
@JJ

Największa rotacja w dziale kontroli jakości (zakład w Opolu) w ciągu ostatnich lat prawie większość załogi się zmieniła i zmienia bo nowi pracownicy odchodzą bardzo szybko. Co do szkoleń w pełni się zgadzam. Nowy pracownik ma bardzo nikłe szanse na wysłanie na szkolenie techniczne na zewnątrz do jakiegoś instytutu lub jednostki szkolącej.

@Xxxx

Rotacje to się dopiero szykują, nie wiem czy ta firma zdaje sobie z tego sprawę, ale zwolnienia to się tutaj dopiero szykują i nikogo nie przekonają podwyżki w stylu (damy Wam 200-300 zł brutto).

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Famet S.A.? Chętnie zatrudniają?

JJ

Na pewno chętnie by zatrudnili kogoś po studiach, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie przyjdzie tutaj pracować za takie pieniądze. Firma zatrudniając młodych będzie szczycić się, że jest pro-rozwojowa dla młodych, jednocześnie mając za nic, dosłownie ZA NIC ludzi mających pojęcie, wykonujących na prawdę konkretną robotę. Osobiście nie widzę nic złego w zatrudnianiu studentów, ale problemem w tej firmie staje się to, że tych studentów nie będzie kto miał wdrażać. Mówię Wam ta firma zmierza do swojego upadku, nie wiem czy Prezes na prawdę nie wie komu powierzył stanowiska dyrektorskie (większość z tych ludzi jest na prawdę niekompetentna, nie potrafią zarządzać przede wszystkim zasobami ludzkimi, bez których ŻADNA firma nie będzie miała racji bytu), czy daje na to przyzwolenie.

F

Jestem zainteresowany praca w tej firmie. Można się dowiedzieć o jakim oddziale jest tutaj mowa?

@F

W każdym oddziale jest tak samo, bo zdalnie jest kontrola z Blachowni Śląskiej. :)

Szczery

W żadnej firmie nie ma cudów I utopi jednak tutaj jest ogromne dno. Kierownicy z problemami osobistymi mszczą się na pracownikach za najniższa krajową, sfrustrowana księgowa która ludzi traktuje jak kupę gówna. Są też normalni przełożeni jednak łyżka dziekciu psuje beczkę miodu. Chore oszczędności na rzeczach niezbędnych. Ważne że "Góra" ma zapewnione wszystko. Za twoją pracę i starania nie jesteś ani wynagrodzony finansowo ani dobrego słowa nie usłyszysz ta firma jest jedynie na przetrwanie I szukanie innej. Jak emeryci odejdą młody na takich warunkach nie będzie robić. Jeśli ktoś siedzi w dobrym dziale lub ma plecy jakoś będzie działać inny jest tylko pionkiem. Jak to mówią za bramą na twoje miejsce jest 100.

@Szczery

Możesz coś więcej napisać o atmosferze w Famet? Jak wygląda rekrutacja do firmy?

@Grzegorz

Biorą większość ludzi którzy się zgłaszają. Ale łatwiej się dostać jak masz kogoś znajomego. To wtedy nawet na kierownika bez jakiegokolwiek doświadczenia Cię wezmą.

Operator CNC

Praca w akordzie. Często na pasku najniższa krajowa, ponieważ technolodzy odgórnie są nakłaniani do minimalizowania godzin technologicznych, przez co pracownik nie jest w stanie wyrobić 100% normy przy 100% czasu poświęconym na pracę. Pracownicy pracujący bez akordu tzw. dniówkowcy pozbawieni premii. Góra od kilku lat twierdzi, że firma nie przynosi na tyle zysku by polepszyć byt pracowników. Jedni odchodzą inni przychodzą. Młodzi już tu nie chcą pracować. Najwięcej pracowników jest w wieku blisko przedemerytalnym. Dyrekcja i prezesi nie myślą o przyszłości firmy.

ciekawy

Ile zarabia tu spawalnik?

@ciekawy

Ja niestety nie wiem, ile zarabia spawalnik w Famet. Ale też interesują mnie zarobki w tej firmie. A na jaką pensję liczysz?

Ciekawy
@Irena

Minimum 5000zl brutto podstawowego wynagrodzenia plus dodatki.

Witam, na ile zmian pracuje się w Famecie i ile dni w tygodniu?

@Nowy

Naprawdę nikt się nie orientuje na ile zmian pracuje się w Famecie?

Ddd

Trzy

Karol

Są premie za dobrą sprzedaż?

@Karol

A co to jest premia? Zapomnij...

Byku
@Karol

Nieprawda, premie się zdarzają, ale nie są zależne od sprzedaży, a od wykonanej pracy. Na premię trzeba zasłużyć. Ale jak już się trafi to raczej nie są to kokosy, choć zawsze coś.

zainteresowany

na jakie warunki mogą liczyć u nich handlowcy? wysokie premie?

@zainteresowany

Premie to grosze o ile są. Kwestia 50-100 zł, przeważnie ich nie ma.

Irena

@Pracownik A podczas całego Twojego zatrudnienia w Famet, ile razy otrzymałeś premie? Z góry dziękuję.

A Burok

W FAMECIE pozostali tylko patrioci ..majacy nadzieje ze cos ruszy .nic nie wskazuje zeby cos sie zmienilo obecne szefostwo nie widzi jeszcze problemu .obudzi sie jak zostanie tylko sprzaraczka

Pracownica
@A Burok

Sprzątaczek już nie ma, zatrudniają firmę zamiast nich.

@Pracownica

A mogłabyś opisać szerzej co dzieje się aktualnie w firmie? Jakie warunki pracy są zapewnione pracownikom?

Edward

Robota ok tylko płacić nie chcą

Taka ja
@Edward

Dramat w tej firmie. Brak słów jeśli chodzi o pensje pracowników.

@Taka ja

wciąż czekam na swoją wypłate!!

hmm
@pracownik

coś się wyjaśniło? Mam propozycje i się zastanawiam

@hmm

Otrzymałeś propozycję pracy w firmie Famet? Jeżeli tak to mógłbyś podzielić się z nami szczegółami tej propozycji? Aplikowałeś wcześniej na któreś z wolnych stanowisk, czy może polecił Cię, któryś ze znajomych pracujących obecnie u tego pracodawcy? Twoja odpowiedź będzie na pewno pomocna dla każdego, kto odwiedza ten wątek.

@pracownik

Akurat wypłaty są zawsze terminowe.

@pracownik

Jesteś osobą, która pracuje obecnie w firmie Famet. Po Twojej nazwie użytkownika mogę tak sądzić. Chciałbym skorzystać z Twojej wiedzy i dowiedzieć się czegoś o zakresie obowiązków, który otrzymuje nowo zatrudniony pracownik. Mógłbyś mi pomóc?

zainteresowany

na jakie warunki może liczyć kontroler jakości?

Adiko

Za cały miesiąc pracy na akord wypłata około 2000zł na rękę. Technolodzy są zmuszani do redukowania czasów poniżej możliwości wykona określonej pracy by pracownik nie był w stanie wyrobić 100% godzin.

@Adiko

A jak tam zarabiają kontrolerzy jakości, chcę aplikować na to stanowisko

Taka ja

Mój mąż pracuje tam 25 lat, a wypłatę za styczeń dostał 1637, 37 zł i jak mamy za to opłacić rachunki, jak na podstawowe opłaty nie starcza?! A co z innymi wydatkami? Dramat, nie doceniają ludzi, którzy są związani z tą firmą od lat...

Zostaw merytoryczną opinię o Famet S.A. - Kędzierzyn-Koźle

• Jak się pracuje w Famet S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Famet S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Famet S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Famet S.A.?

Kandydaci do pracy w Famet S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Famet S.A.
2.6/5 Na podstawie 46 ocen.
  • Szkolna 15 A
    47-225 Kędzierzyn-Koźle