Opinie o Famet S.A. w Kędzierzyn-Koźle

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Famet S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Famet S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Famet S.A. w Kędzierzyn-Koźle

Od ostatnich wpisów na stronie wiele się zmieniło. W firmie funkcjonuje świetniej jakości catering, który jest dofinansowany przez pracodawcę w związku z czym posiłki są za grosze. Teraz przed świętami wielkanocnymi zostały przyznane wysokie podwyżki co myślę, że w znaczącym stopniu podreperuje budżet. W firmie panuje rodzinna atmosfera i mega polecam. Duże pole do rozwoju zawodowego i spełnienia.

Darek
@SporoLatWfamecie

Słabo że nie ma premii. Chce się tu dostać do pracy na tokarza i nie uśmiecha mi się robić za samą podstawę. Można chociaż dorobić nadgodzinami czy nie ma tyle roboty żeby zostać dużej i dostać wtedy wyższa stawkę? Ty jakie masz doświadczenia?

Janek

po prostu jak zrobiłeś coś więcej niż szkoła podstawowa nie zawracaj sobie (usunięte przez administratora) tą firmą bo będziesz zarabial jak baba z biedronki( z całym szacunkiem do ich pracy)...Firma znana z wyzysku.

@Bla bla bla

A aktualnym pracownikom też nie płacą pensji? Czy są ludzie, którzy oprócz Ukraińców chcą tu pracować? Bo teraz ten naród przyjmują wszędzie. Jak firma motywuje zatem swoich pracowników, jeśli nie kasą?

Pracownik Nowy wpis

Hmmm no nie wiem, czy to na serio czy jakaś ironia. Fajnie jakby ktoś jeszcze coś napisał. Mi się podoba oferta pracy jako kontroler jakości wyrobów. No i na liście z benefitami jest właśnie wpis, że oferują dofinansowanie posiłków. Super, skoro to się zgadza. Ale konkretnie, to miesięcznie ile pracownik sam musi zapłacić?

SporoLatWfamecie Nowy wpis

Podwyżki miały być, ale niestety zostały odłożone w czasie i nie wiadomo kiedy będą... Zresztą ich wysokość pewnie nie powali, jak zwykle. Podreperować budżet to można premiami, ale w tym roku jeszcze nie było żadnej. Co do posiłków to działa aplikacja Smartlunch, a dofinansowanie to 85% posiłku, ale max 17zł, resztę płaci pracownik. Czasami wolałbym zjeść kanapkę zamiast fit-burgera, a kasę z dofinansowania posiłku zgarnąć do ręki, no ale nie można mieć wszystkiego. Praca całkiem fajna jeśli ma się fajnych ludzi w dziale. Czasami bywa nerwowo i trzeba się nabiegać, ale są też dni kiedy można odetchnąć. Najbardziej irytujące jest, że pozwala się odchodzić pracownikom z doświadczeniem i wieloletnim stażem z błahych powodów, a co za tym idzie ich obowiązki przerzucane są na innych z działu ponieważ trudno o zastępstwo. Także obowiązków coraz więcej, wynagrodzenie bez zmian, premii brak lub 50pln. Pozdrawiam z Kontroli :)

Darek Nowy wpis
@SporoLatWfamecie

Janek

Rysiu
@Janek

Jak ten wyzysk się objawia niby? Płacą nieadekwatnie do obowiązków? Czy dużo godzin dziennie trzeba pracować?

@Rysiu

Płacą jak w większości takich zakładów pracy, czyli tak sobie. Co do wyzysku, trudno powiedzieć co pisarz miał na myśli...wiele osób myśli, że przychodząc do pracy to już jest szczególne osiągnięcie. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jak komuś nie pasuje , to odchodzi i tyle.

To ile jest się w stanie tak około zarobić? Możesz napisać obowiązujące tu widełki? I czy można liczyć na jakieś dodatki, czy tylko podstawa? Chcę tu aplikować, więc chętnie się dowiem, jakie zarobki mnie czekają ;)

Bla bla bla

W tej firmie pieniędzy nie ma. Każde (usunięte przez administratora) rynku równa się obniżkom. Nawet Ukraińcy omijają.

@Bla bla bla

Znalazłem ofertę dla specjalisty ds. zakupów. Zastanawiam się nad wzięciem udziału w rekrutacji. Nie widzę w ogłoszeniu żadnej wzmianki na temat tego co firma oferuje od siebie. Przedstawi ktoś warunki zatrudnienia? Jak finansowo przedstawia się to stanowisko i na jaką umowę? W wymaganiach jest prawo jazdy kategorii B, są jakieś wyjazdy służbowe?

Marcelina

Najprościej zadzwonić i spytać o warunki finansowe, wątpię by tu ktoś to zdradził :) https://www.famet.com.pl/pl/praca/ tu masz ze strony info: Firma oferuje: -pracę na stabilnych warunkach w oparciu o umowę o pracę -możliwość podjęcia pracy dla osób prowadzących działalność gospodarczą -pełne zabezpieczenie socjalne i ubezpieczeniowe -pomoc w podjęciu zatrudniania dla cudzoziemców -dodatkowa prywatna opieka medyczna -możliwość odbycia praktyk i staży, staze.praktyki@famet.com.pl -możliwość skorzystania z bazy noclegowej -możliwość skorzystania z bazy gastronomicznej -dopłata do kart Multisport

@Marcelina

Jakie są zasady odnośnie tych wszystkich możliwości? Po pierwsze ile wynosi dopłata do multisporta? Po drugie co z tymi bazami noclegowymi oraz tą gastronomiczną? Do tej opieki tez się dorzucasz czy również jest to opłacone? I czy bliskich dołączasz do pakietów?

Czy firma zatrudnia na podstawie umowy zlecenie np. 3x w tygodniu na II zmianę plus weekendy?

Z moich obserwacji: odpowiedź na pytanie - nie zatrudnia w takim trybie.

Mechanik Utrzymania Ruchu

Rozmowa z kierownikiem.

Brak. Pokazał rysunek i to wszystko. Odniosłem wrażenie, że nie do końca wiedział o co zapytać.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Bożena

Czy ktoś wie skąd tyle wolnych etatów w tej firmie? Weszłam na stronę firmy i sporo ogłoszeń jest dostępnych, to są nowe stanowiska pracy czy taka rotacja? Mnie osobiście interesuje etat recepcjonistki, ktoś wie ile proponują na start? Ten angielski to jest sprawdzany jakoś na rozmowie?

Czarna

Ale że co, tak mało płacą czy o co chodzi? Konkrety, bardzo cię proszę, nie chcę się bawić w zgadywanki, bo chciałam podjąć decyzję. Oprócz podstawy na jakieś dodatki można liczyć w ogóle? Pozdrawiam.

dwóch synków bossa

tak jak w opisie tak się ta firma toczy - nie marnujcie czasu tym bardziej życia 30 km w strefach dwa razy tyle placa bez słuchania (usunięte przez administratora)

Spawacz

Mam pytanie wie ktoś może jakie stawki dla spawaczy w famecie na działalności i na umowę szukam pracy i nie wiem czy warto zawracać głowę tą firmą

Krysia

Do kogoś się odezwali może w sprawie oferty na Specjalistę ds. Finansowych? Chciałabym wiedzieć, jak wygląda rekrutacja, bo znalazłam ogłoszenie i niewykluczone, że wyślę aplikację. Testują jakoś znajomość tego wymaganego Excela, angielski i tak dalej? Jak wygląda sprawdzanie umiejętności? Stresuje się zawsze tą niewiadomą przed spotkaniem.

Famet S.A. poszukuje pracownika na stanowisko Specjalista ds. Finansowych. Aplikowałeś na ofertę i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Napisz, co sądzisz o spotkaniu z przedstawicielami firmy. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję osobom, rozważającym pracę w przedsiębiorstwie.

Earst Moszkio

Nikt tutaj nie pracuje sumiennie. Ja muszam robić wszystko za wszystkich. Za dyrekcję, za kierowników, za pracowników. Muszam pilnować produkcji od A do Z. Przez 6 godzin na szychta muszam lołtać i wszystkich gnać po wszystkich halach bo inaczej nie zarobiam 6 tyś na reka.

Maja
@Earst Moszkio

Za 6 h pracy masz 6 tysi na rękę? Dobrze widzę?

@Earst Moszkio

Ja mam 12 tys. Bo mam dwie ręce

Ww
@Gość

A może chodziło Panu o etaty?

jozek

Sporo krytyki! Pracowalem w Firmie kilka dziesiat lat. Napisze tylko o pracy w kontroli jakosci. Atmosfera w dziale byla super..Zgrany zespol , na kazdego mozna bylo liczyc. To bylo wazniejsze od samej pracy. I wiecie co , to zostaje na dlugo!

@jozek

Dużo osób w ogóle liczy sobie ten dział? Zarobki też były zadowalające? Jak to oceniasz? :)

Alek
@Kamila

Słowo klucz - to było ważniejsze od samej pracy. Zależy jakie masz podejście - starszy/młodszy to zależy. Jeżeli potrzebujesz się dorobić to napiszesz opinię jak reszta bo są prawdziwe. Jeśli starszy, z mieszkaniem na osiedlu i chcesz dopracować emerytury a zarobki nie są już istotne to tak, można się zadomowić i być zadowolonym wśród załogi

Grzegorz
@Alek

No ja szukam dorywczej pracy i chcę zapytać, czy na podstawie umowy zlecenie to taka dniówka 150-200 zł jest możliwa na rękę, czy raczej niższe zarobki?

Nie polecam, wręcz odradzam. Pracuję tu, bo gdzieś trzeba, ale jak większość z otoczenia, szukam innej pracy. Pracownika traktuje się tutaj jak śmiecia, zwłaszcza fizycznego. Zero przyszłości, zero szans na rozwój zawodowy.

Kamila

Czemu aż tak źle opisujesz to traktowanie? Macie dużo godzin pracy czy ktoś psuje atmosferę?

Jaka jest sytuacja w firmie w dobie kryzysu energetycznego?

Jak szefostwo w Famet S.A. traktuje ludzi?

Kierownicy są w porządku, ale nielicz na nich jeżeli coś sie stanie. Wypną się na Ciebie. A tak ogólnie. Wszystko załatwisz. Wcześniejsze wyjścia, itd. Poprostu totalny tam brak dyscypliny.

Potwierdzam w 100%

Kamila

A jak z ludźmi w zespole? Z kazdym można się dogadać tak jak z szefostwem? Atmosfera nie jest jakaś napięta?

Minus 20 procent

I koniec. Kolejna obniżka, za nami. Famet pozbywa się dobrych pracowników. Odeszło już wielu cennych pracowników. Jedyne co się nie zmienia to nie kopetentni kierownicy. Trzymają sie stołków za wszelką cenę mając w (usunięte przez administratora) pracowników i wykonują ślepo polecenia. Szkoda firmy, ale to co było już nie wróci. Chyba, że młody zacznie zamiatac w famecie to dużo dupolizów zmieni pracę.

W księgowości panuje atmosfera zastraszenia. Zachowanie tak nieprofesjonalne jak krzyczenie na pracowników za jakiś błąd!

Maja

Czyli twierdzisz, że na Ciebie tak tutaj krzyczano? Za jaki niby błąd konkretnie Ci się dostało w takim razie? ;)

Czy to prawda, że mają zostać obniżone pensje o 20 % w związku z brakiem stali na rynku?

@Maja

A co to przedszkole żeby drzeć się na kogoś? Trochę słabe. A swoją drogą ludzie teraz zbytnio dają się zdominować. Mamy to na co pozwalamy.

@Tomek

Tak, to prawda. Ale jakie powody kierują tymi działaniami przeciw pracownikom, tego raczej nigdy się nikt nie dowie. Już 2 razy była taka sytuacja, bezzasadna i teraz trudno stwierdzić czy to konieczność czy widzimisię zarządu.

Popytalem znajomych, którzy pracują w firmach produkujacych mniejsze i większe konstrukcje stalowe na Opolszczyźnie i wygląda na to, że jedynie Famet obniżył pensje. W tych firmach nikt nie myśli o zwalnianiu ludzi z powodu braku stali lub obniżce pensji. Zastanawiam się właśnie nad złożeniem wypowiedzenia i przejściem do jednej z nich za lepsze pieniądze (nawet przed obniżką).

Wiktoria

A czym straszą?

Pracownik na luzie
@Wiktoria

Co za różnica czym? Widać tak to czują pracownicy…coś musi być na rzeczy, bo to nie pierwszy komentarz tego typu. Może trzeba się zastanowić nad tym? Tyle „starych” stażem odeszło już do innych firm. Gadanie na forum jednak nic nie zmieni. Pracownicy mają swojego dyrektora i jeśli faktycznie czują się tak jak piszą, powinni porozmawiać z nim.

baśka z dużym biustem
@Pracownik na luzie

W tej firmie rozmowa nic nie da. Głos pracownika jest na ostatnim miejscu. Jak masz jakieś uwagi to zostaw je dla siebie bo sobie tylko zaszkodzisz. Zatrwożą cię i obwinią.

@Pracownik na luzie

Dyrektor to pionek. Wszystkim trzesie jedna osoba. No teraz może dwie.

Firma z potencjałem, ale zarządzana przez nieudolnych dyrektorów. Atmosfera tragiczna, morale pracownikow na poziomie zera. Premie?? W biurach 50-150 zł brutto i przyznawana losowo. Ale „0” tez mozna się spodziewać za dobrze wykonaną pracę. Motywacji brak. Wynagrodzenie w 2022 roku razem z „pseudo premią” grubo ponizej 4000 zl na rękę dla doświadczonych pracowników ze stażem. Wszędzie w koło podwyżki inflacyjne, a w Famiecie obniżki 20%. Wiec jeżeli ktoś ma jeszcze dylemat, czy się zatrudniać, to odpowiedź brzmi - NIE!. Szkoda czasu i nerwów a pieniędzy i tak nie będzie.

Dominika

A co jest nie tak jeśli chodzi o atmosferę? Pracownicy na siebie donoszą, szefostwo niewyrozumiałe czy może coś innego?

@Dominika

Poczytaj opinie nizej, nawet te stare. Wszystko sie zgadza i nadal aktualne.

Antek

Najniższa krajowa niedługo dogoni te wynagrodzenia, o podwyzkach nie słychać, pracownicy uciekają a pozostałych też się nie docenia, motywacja zerowa!

Jan

Na dodatek ludzie są inwigilowani. Firma tylko dobra na przetrzymanie, żeby szukać czegoś innego. Brak rozwoju, perspektyw, motywacji a pracownik jest tam wart mniej niż 0 nawet jeśli przepracował tam lojalnie połowę życia.

Irena

Serio, nie było żadnych zmian, w kadrze w wysokości wypłaty, nic? Wierzyc coś się nie chce :)

@Irena

Byly zmiany: -20% wynagrodzenia

Kamila

Obniżyli Wam zarobki? Ale tak oficjalnie, zmieniając też umowy albo dodając aneksy z obniżką? :0

Nie tylko dyrektorzy są niekompetentni. Większość kierowników, ale i tak przygotowanie najlepsze. Na każdą maszynę jeden kierownik. Zdarza się, że na zmianie kierowników więcej od ludzi.

Dominika
@Antek

No to kiepsko… a ktoś w ogóle pytał w ostatnim czasie szefa o podwyżki? Jaka była jego reakcja?

Tery

Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zły na sytuację w firmie. Wszystkim pracownikom obniżono wynagrodzenie o 20% na 3 miesiące przy skróceniu tygodnia pracy (we wszystkich oddziałach Opole, K-K itd.), a pracy mamy tyle, że nie wyrabiamy się z robotą (swoją drogą to już druga taka sytuacja bo w 2020 z powodu covid też obniżono wynagrodzenie). Nikt z moich znajomych pracujących w branży wyrobów stalowych obecnie nie doświadczył takiej sytuacji, że jego firma obniżyła mu wynagrodzenie z powodu rosnących cen stali bądź jej braku, wręcz przeciwnie ich firmy stale zatrudniają ludzi. Boję się, że po 3 miesiącach obniżka może zostać podtrzymana bo zdrożeje np. prąd, gaz, ropa itp., a mnie nie będzie stać na spłatę kredytu i kupienie jedzenia przy rosnących cenach przez inflację. Nie rozumiem dlaczego my jako pracownicy musimy ponosić koszty kryzysu, a nie klient, który płaci za wykonanie wyrobu. Dlatego obecnie szukam nowej pracy. Firmę polecam tym którzy skończyli właśnie studia i chcą zdobyć doświadczenie (jest przy czym) na rok by później móc iść zarabiać fajne pieniądze w innych przedsiębiorstwach. Jednak nie polecam zostać tam dłużej bo po pewnym etapie człowiek nie nauczy się za dużo, a wypłata większa nie będzie.

Irena
@Tery

A co was interesują rosnące ceny stali? Zamierzacie protestować czy w ogóle podjąć jakieś działania, żeby następnym osobom co tam przyjdą było lepiej?? Teraz to chyba nie ma po co?

Terry
@Irena

No rosnące ceny stali spowodowały obniżenie zarobków dlatego one interesują ludzi. Ja podjąłem działania i szukam aktywnie pracy w podobnych firmach, które nie wprowadzają takich działań. Dla osób, które są zainteresowane podjęciem pracy w tej firmie napisałem tutaj komentarz żeby wiedziały, że mogą się w tej firmie powtórzyć takie sytuacje z obniżką zarobków (2 raz w ciągu 2 lat).

Katarzyna
@Terry

a to tak zarzad firmy oficjalnie mowi ze zarobki sa obnizane przez podwyzki cen materialow? nie mozna podniesc cen sprzedawanych produktow by zarobki sie nie obnizaly ? nikt nic nie dziala w tym temacie?

Trochę inaczej

Nie do końca zgadzam się z zaskoczonym. Zresztą go znam. Uważam że prezes robi kawał dobrej roboty. Tylko on trzyma to wszystko w kupię. Co do kierowników nie ma tak źle jak to opisał. Pracuję w gazecie dobrych parę lat i nie myślę o tym aby zmieniać firmę. I wiem że jeżeli się wykazujesz nie trzeba liczyć na kogo kolwiek aby awansować. Dlatego jeżeli szukacie stabilnej firmy zachęcam.

BUHAHAHA

Trochę inaczej
@Trochę inaczej

Nie wiem dlaczego wszyscy najezdzaja na ten Famet. Mnie się całkiem dobrze tam pracuje. Może nie wszytko jest idealnie można by niektóre rzeczy pozmieniac ale nie jest źle.

@Trochę inaczej

Te dobre komentarze to wypisuje ktoś z biura bo pracownik by takich bzdur nie pisał ŻENADA.

Zaskoczony x2
@Trochę inaczej

Pracownik biurowy też by takich bzdur nie pisał. Prawda jest taka że 95% osób w tej firmie nie szanuje zarówno jej jak i prezesa, ponieważ sami nie mogą liczyć na szacunek ze strony firmy. Nikt jednak tego otwarcie nie powie, ponieważ Famet chce zatrudniać tylko niewolników, którzy będą z opuszczoną głową wykonywać polecenia za psie pieniądze i będą bali się cokolwiek powiedzieć mając świadomość, że nigdzie indziej się nie przydadzą. Jeśli jesteś młody i chcesz zdobyć po prostu doświadczenie to można na chwilę się tam zatrzymać. Nie można natomiast, liczyć na jakiekolwiek docenienie swojej pracy nawet jeśli przynosi namacalne korzyści dla firmy. Podsumowując- jeśli zostaniesz tam na długo staniesz się ułomnym pracownikiem potrafiącym się odnaleźć tylko w tym po*&^%m klimacie gdzie racjonalizm jest na ostatnim miejscu i będziesz pogrążał się w depresji do końca życia jak reszt tych smutnych biedaków. Pozdrawiam i nie polecam.

JJ
@Zaskoczony x2

Czytam to w 2021, jakie to prawdziwe cały czas - słowo w słowo rozumiem i szanuję.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Famet S.A.?

Pracownik FAMET

Odnośnie atmosfery, powiem tak, najlepiej nie jest, zaufanie do pracownika praktycznie żadne - można pracować wiele wiele lat - nawet kilkanaście i po popełnieniu jakiegokolwiek błędu jest się od razu szykanowanym - nagany, oskarżenia publiczne itd. co rzutuje na fakt iż ogólna atmosfera robi się najdelikatniej mówiąc - średnia.

Kumata
@Pracownik FAMET

A masz fajne dziurki ???

Pracownik FAMET
@Kumata

@Kumata Że co?

Zostaw merytoryczną opinię o Famet S.A. - Kędzierzyn-Koźle

• Jak się pracuje w Famet S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Famet S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Famet S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Famet S.A.?

Kandydaci do pracy w Famet S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Famet S.A.
2.6/5 Na podstawie 46 ocen.
  • Szkolna 15 A
    47-225 Kędzierzyn-Koźle