Opinie o CPL Jobs Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie CPL Jobs Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie CPL Jobs Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CPL Jobs Sp. z o.o. w Warszawa

Firma CPL Jobs Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Dyrektor Obsługi Klienta. Czy warto aplikować? Jakie macie doświadczenia?

Nie warto. Bezpodstawne zbieranie wizerunku i zmuszanie ludzi do nieetycznego ulepszania usług microsoftu i google (sztuczna inteligencja, rozpoznawanie twarzy). Nie ma już podstaw, by rekrutacje przeprowadzać przez MS Teams czy Google Meet. Obecnie nie ma żadnych obostrzeń epidemicznych i ludzi można przyjmować w biurze lub też gdy nie chce się ich zaprosić - zadowolić się rozmową przez telefon.

@Kasia

czyli czekaj, jak powiem, że ja chcę na żywo sobie pogadać to nie pozwolą? Tutaj chodzi o jakąś ekonomię? Mam na myśli to, że szybciej się obsługuje po prostu rekruterom przez poszczególne aplikacje i mogą wydajniej obsłużyć kandydatów? Sporo ich?

@Emilia
@Emilia

Nie chodzi o nic więcej niż o sprzedawanie danych osobowych. Nie pozwalają na rekrutację w biurze. Nawet tego nie proponują.

@@Emilia

to raczej nie jest powiedziane wprost, tylko to jakiś domysł? jest to czymś podparte tak właściwie? są realne dowody? ktoś to zgłaszał?

Czy zatrudniacie na część etatu ? zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko Pracownik biurowy z językiem francuskim, jednak interesuje mnie 3/4 etatu.

@Marta

Po takim czasie sama już poszłaś i zweryfikowałaś może temat? jak u Ciebie język sprawdzali i o jakiej elastyczności mówili odnośnie etatu? była to odp tylko dla biura czy dla każdego ze stanowisk?

Ja również składałam cv i pomimo tego, że spełniam wszystkie wymagania, niestety nikt nie odpowiedział na moją aplikację. Widzę, że to ogólny problem z tego co tu piszecie. Może rzeczywiście gromadzą sobie dane kandydatów.

Niedawno miałam nieprzyjemność rozmowy z tą firmą. MS Teams i Google Meet używają do celu zbierania wizerunku biometrycznego pracownika. Mimo, że miałam względnie niedaleko by spotkać się w biurze wolę bym uczestniczyła w doskonaleniu usług Microsoftu i Google uczestnicząc w spotkaniach z użyciem MS Teams i Google Meet. Kodeks pracy mówi, że od kandydata nie wolno zbierać danych biometrycznych. Obraz z kamery i głos przekazywany poprzez MS Teams są to dane biometryczne. Nie można tego porównywać ani do spotkania w 4 oczy (widzi i słucha was Microsoft lub Google) ani do rozmowy przez telefon (słucha was co najwyżej narodowy operator). W skład doskonalenia usług wchodzi szkolenie sztucznej inteligencji oraz szkolenie algorytmów do rozpoznawania twarzy. Oba te machanizmy już wkrótce zostaną użyte przeciwko ludziom. Sztuczna inteligencja do ich zastąpienia (dużej części), zaś wizerunki twarzy do płatności CBDC poprzez skan twarzy (visa i mastercard już wprowadzają taką możliwość). .

Czy rekrutacja na stanowisko Adobe Solution Architect w firmie CPL Jobs Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.

Na portalach do pracy często pojawiały mi się ogłoszenia tej firmy. Aplikowałam na parę ofert, mimo faktu iż spełniałam wszystkie wymagania na stanowiska nie otrzymałam nigdy żadnej wiadomości od Państwa z tej firmy- ani pozytywnej ani negatywnej. Nieszanowanie kandydata.

Tymon
@Kandydat

Dokładnie, mam takie same spostrzeżenia. Rekrutacja na te stanowiska wciąż trwa.

@Tymon

i poważnie wszystko na 100% spełnialiście i nawet mogła być zachowana jakaś nadwyżka względem kompetencji? sądzicie, że naprawdę jest tu tak duże obłożenie czy po prostu mają obecnie jakieś problemy w dziale odpowiedzialnym za rekrutację? ile osób obecnie może w nim pracować i jaki mają zakres wszystkich zadań?

Ściema

Nieprzygotowani do pracy pracownicy. Nie czytają dokumentów, chociaż czarno na białym informowani są emailowo i statutem regulaminu, że po upłynięciu terminu ważności ogłoszenia tracą aktualność. Jak wyobrażacie sobie sytuację, w której macie złożyć dokumenty w urzędzie w danym terminie a wy składacie 3 tygodnie po jego upłynięciu i awanturujecie się, że termin nie ma znaczenia. Zatrudniacie imbecylki i podajecie fałszywe informacje do opinii publicznej. Końcówka numeru 410. Na dodatek nie wiedziała nawet, jaki jest termin i musiała sprawdzić. Daleko tak nie pociągniecie.

Rekruter
@Ściema

Dzień dobry, Aplikując na stanowisko wyraził Pan zgodę na kontakt odnośnie stanowiska wskazanego w ogłoszeniu. Kiedy kontaktowałam się z Panem proces rekrutacyjnym dalej był aktywny, jedynie ogłoszenie już wygasło. Opóźnienie w kontakcie było jedynie spowodowane okresem świąteczno-noworocznym. Przykro mi, że nie był Pan zainteresowany udziałem w projekcie, który mógł być dla Pana ciekawym wyzwaniem zawodowym:) Pozdrawiam Serdecznie

Mikołaj
@Rekruter

Halo - witam. Co może Pani powiedzieć na temat umowy i stawki oferowanej w Waszym niedawno wystawionym ogłoszeniu - "Business Consultant – Front Office"? Ile czasu może zająć rekrutacja od złożenia aplikacji po odpowiedź?

Cześć! Zauważyłem parę ofert pracy, które dotyczą Szczecina. Pomijając opinie, komentarze na temat tego pracodawcy/rekrutacji etc. czy są wśród Was osoby, które rekrutowały się/pracowały dla tej firmy właśnie ze Szczecina? Szukałem ich lokalizacji, mieszkam ok 40 km od Szczecina i zastanawiam się gdzie firma ma swoją siedzibę. Oferują pracę hybrydową, ale skoro nie mają stałego miejsca u nas w województwie to może ktoś z Państwa wie jak to wygląda w praktyce? Dzięki bardzo!

rekruter
@Kandydat

To jest praca dla klienta firmy CPL. Siedziba firmy (klienta) jest w samym centrum Szczecina.

Emilia

Zauważyłam, że w ostatnim czasie coś negatywne opinie zaczęły tutaj wpadać i zastanawiam się z czego może to wynikać. Była jakaś rotacja wśród rekruterów? Ciekawa bym była na jakie zarobki od tego roku mogą tu liczyć, w ogłoszeniu nie podano ich wprost... Orientuje się ktoś czy jakieś większe zmiany tu u nich zaszły?

xy

Niekompetentna firma i kadra. Dzwonią jakieś baby i nie mają o niczym pojęcia. Wymagana jest znajomość języków, one ich nie znają, nie mają pojęcia o stopniach certyfikacji językowej, takie lanie wody o niczym. Nie wiem po co oni dają lewe oferty, chyba tylko po to, że coś jest.

@xy

czy dobrze rozumiem ze podczas rekrutacji znajomosc twojego angielskiego chcialy testowac osoby ktore go nie znaja? Jak to wyglądało w ogóle ?

CthsWroc

Dzisiaj odbyłam wstępną rozmowę z dwiema pracowniczkami firmy CPL. Jak na obecne standardy rekrutacyjne (odbyłam bardzo wiele rozmów tego typu) Panie były natarczywe, niemiłe. Nie czułam współpracy, tylko potrzebę udowodniania swojej wartości. Bardzo nie polecam.

Edyta
@CthsWroc

No to słabe, że atmosfera nie była najlepsza. Zwróciłaś uwagę na miejscu? Możesz dać znać jakie pytania na przykład zadawały?

Bardzo profesjonalna obsluga klienta przez Pania Rekruterke. Ciagly kontakt, szczegolowy wywiad, pomimo ze finalnie nie doszlo do wspolpracy z klientem CPL, Pani odpowiedzialna za rektutacje z CPL z wlasnej inicjatywy powrocila z feedbackiem. Brawo!

Urszula
@Anna

Szczegółowy wywiad? czyli o jakie szczegóły pytali?

Czy nowo zatrudnione osoby w CPL Jobs Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

P

Tak :)

Jacek
@P

A na jakie benefity można tu liczyć? Multisport albo Luxmed jest?

P

W firmie CPL pracuje się bardzo dobrze. Panuje przyjazna atmosfera, a na przełożonych zawsze można liczyć. Warunki, jak i benefity, które firma oferuje są korzystne. Swój proces rekrutacyjny również wspominam pozytywnie - szybko i bez stresu. Jeśli ktoś poszukuje rzetelnego pracodawcy, to polecam tę firmę.

Scrum

Do mnie zadzwonił rekruter, bo mają moje cv w bazie. Kiedyś byłem w projekcie u ich klienta. Pogadaliśmy trochę i dostałem wszystkie informacje na temat oferty i klienta, dla którego pracują. Akurat budżet był poniżej moich oczekiwań, ale co tam, warto być w kontakcie. Teraz wiele firm się nie ogłasza, tylko szuka właśnie przez takie agencje, które mają doświadczenie i odpowiednich ludzi w bazie. Tylko trzeba trafić na fajnego rekrutera, tak jak ja.

Elżbieta
@Scrum

i jak to działa? :) dostałeś już ten projekt/zlecenie, czy dopiero rekruter zaprosił cię na rekrutację?

Dzień dobry, czy z Panem/Panią

Ciągle te same ściemowate oferty, z których nic nie wynika. Zwykle dzwonią nieprzygotwani bez przeczytania oferty, nie znają niemieckiego i francuskiego choć wymagają. Jaja jak arbuzy. Nie wiedzą, kiedy jest start pracy i nie wiedzą, ile płacą.

Sebastian

Dziekuje wszystkim za opinie, teraz juz wiem gdzie na pewno nie aplikowac :D

Olga
@Sebastian

Rozumiesz coś z tych przestróg przed wyłudzaniem danych? Co komu po moim imieniu, nazwisku i informacji, gdzie pracowałam? Rozumiem, gdyby pytali się o pesel i nr karty, to są dane nieprzekazywalne, ale zawartość CV?

yilmaz gueney oegoluk

bardzo prymitywne kłamstwo, brak kultury, typowe wieśniaki po niemiecku mówi się (usunięte przez administratora)

ABC

Najgorsze miejsce pracy ever!

Bujda

Co chwila wstawiają mętnie opisujące dane stanowisko, podobnie brzmiące oferty pracy. Zmienia się jedynie miasto. Raz jest Poznań, raz Kraków, raz Szczecin. Przestrzegam przed przesyłaniem do nich aplikacji! To nachalni zbieracze CV.(usunięte przez administratora) Z dala od takich!

Anonimowy

Pani wysłała do mnie zaczepkę na LN, że szukają konsultanta po czym po 5 dniach napisała, że proces został wstrzymany, Bardzo słabo to świadczy o firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o CPL Jobs Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w CPL Jobs Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CPL Jobs Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CPL Jobs Sp. z o.o.?

CPL Jobs Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 75 ocen.
  • Aleje Jerozolimskie 81
    02-001 Warszawa