Opinie o OVB w Warszawa

firma finansowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OVB w Warszawa

Szymon

hej, pracuję długo i jeszcze nigdy nic nie oddawałem, więc chyba wciskałes jakies umowy klientom, ktorzy nie byli zdecydowani na cos. Z OVB jest tak- jeżeli analiza jest dobrze zrobiona i klient wie po co oszczędza i z czym się to wiąże i regularnie przychodzi na serwis, na którym mu o tym wszystkim przypominasz, to stanie się twoim dobrym podopiecznym i nigdy ci sie zadna umowa nie wywali. Jeżeli bedzie ci w pracy zalezalo tylko na tym zeby miec klienta i nie bedzie pewny po co to robi to za rok przestanie oplacac skladki a ty bedziesz mial takie dziwne historie. Łatwo by był,o namówić 20 kolegów żeby przyszli oszczędzać, zgarnąć prowizję a potem rozmyślcie się za 2 miesiące. Firma jest specyficzna ale dla pracowników bardzo spoko. na przykład nigdy nie miałem akcji w stylu, że ktoś się na mnie uniósł, że ktoś mi nie pomógł, że nie dostałem kasy na czas. Umowa jest po prostu jasna, pracujesz? zarabiasz. jestes fair, nie oddajesz żadnych pieniędzy. no i to bardzo trudna praca więc jak jestesś ogarniety/ta to mozesz duzo osiagnac. pozdrawiamy, zapraszamy :)

Gosc
@Szymon

Życzę powodzenia.

Patka

Obchodzi mnie tylko jedna sprawa, czy zrobią tanio ?

Jacek
@Patka

Tak jest. Robio tanio !

Mikołaj
@Jacek

Fajnie, że jako konsumenci jesteście zadowoleni z cen usług proponowanych przez OVB. Może jednak odezwie się też ktoś, kto jest bezpośrednio związany z firmą? Ciekaw jestem, jakie są tam warunki zatrudnienia, czy osoba bez doświadczenia też jest mile widziana, czy firma proponuje jakieś kursy oraz jaka panuje atmosfera w zespole? Byłbym wdzięczny za odpowiedź, zależy mi na tych informacjach.

przerazona
@Patka

Oczywiscie,ze zrobia,ale warto??

Wwtyyyu
@przerazona

Ja dostałam tanio i dobrze wiec chyba warto :)

przerazona
@Wwtyyyu

Cy bylo warto,okaze sie gdy dojdzie do wyplaty ewentualnych swiadczen- there is no way!!

Gabriela
@Mikołaj

Hej, tak, pełen kurs z zakresu finansów, inwestycji, zmian na rynku, systemów oszczędzania, wszelkie stosowne szkolenia dot. profesjonalnej opieki nad klientem, szkolenia techniczne/produktowe czyli obliczanie różnych ofert, ale też jeżeli się ma menagerską ściezkę rozwoju to szkolenia z management'u dodatkowo jako benefit różne wyjazdy i szkolenia mentoringowe i pewnie kilka innych- ogolnie szkoleniom nie ma końca! jesli chodzi o atmosfere to nie ma wyscigu szczurow a to jest dla mnie spoko. Warunki - indywidualna sprawa :)

Ergg

Dobzi fachowcy

OVB Allfinanz Polska

Bardzo dziękujemy wszystkim za podzielenie się opiniami na temat OVB Allfinanz Polska. Informacja zwrotna, zarówno pozytywna jak i negatywna, od naszych byłych i obecnych pracowników oraz kandydatów jest dla nas bardzo ważna! Z zaangażowaniem śledzimy poniższą dyskusję, wyciągamy wnioski i dzięki Wam możemy wprowadzać wiele usprawnień. Choć nie każda zamieszczona tutaj opinia jest dla nas pochlebna, jesteśmy wdzięczni za wskazanie obszarów, które wymagają uwagi czy poprawy. Osoby, opisujące sytuacje, w których zostały potraktowane nieprofesjonalnie bardzo prosimy o kontakt pod adresem centrala@ovb.com.pl z podaniem szczegółów i personaliów uczestniczących w nich osób. Będziemy wdzięczni za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami :) Jednocześnie informujemy, że aktywnie prowadzimy rekrutację na stanowisko doradcy klienta do biura w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krośnie oraz Rzeszowie. Nasz zespół to grono złożone z różnorodnych osobowości. Niektórzy, z naszych najlepszych pracowników trafili do nas nie mając jeszcze doświadczenia w branży. Dlatego w podjęciu zatrudnienia nie jest przeszkodą, jeśli nie posiadasz doświadczenia w branży finansowej. W OVB każdy zawdzięcza swój sukces pracy zespołowej, swojemu zaangażowaniu i uzdolnieniom. Mamy pozytywne nastawienie, regularnie się szkolimy, więc pomożemy Ci zbudować bogate portfolio doświadczeń. Aplikacje można przesyłać wypełniając formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej w zakładce kariera https://www.ovb.pl/kariera.html lub na adres mailowy centrala@ovb.com.pl ze wskazaniem miasta, w którym chciałbyś/ chciałabyś podjąć pracę. Pozdrawiamy serdecznie! OVB Allfinanz Polska

logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Specjalista IT
Magdalenka

Neutralnie mówiąc to tak - biuro mi się nie podoba i kawa mi nie smakuje ( to zawsze można poprawić ) ale obsługi klienta to inne firmy mogłyby się uczyć. Wszystko okej. Polecam

Marlena

Witam wszystkich zainteresowanych pracą. Pracuję w OVB od 3 miesięcy. Kiedy przyszłam na rozmowę nie miałam żadnej wiedzy na temat finansów a już na pewno nie gospodarowania swoim budżetem. Jedyna fachowa wiedza jaką posiadałam to skrupulatne zaplanowanie wydania każdej złotówki, którą miałam na swoim koncie już w 3/4 miesiąca. Potem było zgrzytanie zębami. Przyznaję, że najpierw byłam klientką i to taką byle jaką. Nie od razu też klientką zostałam, bo byłam bardzo sceptycznie nastawiona do wszystkich osób, które chciały pokazać mi jaka jestem rozrzutna. Zaczęło się tak...Koleżanka zadzwoniła czy spotkamy się na piwo w określonym miejscu i czasie, ponieważ do niej z kolei dzwonił kolega i chce jej coś pokazać związanego z nową pracą. Dziwnie się poczuła i wiadomo- razem raźniej, więc poszłam z nią. Na początku sceptycznie podeszłam do osoby, która rozmawiała z nią i ze mną w jaki sposób uporządkować swoje sprawy, żeby w przyszłości na przykład zgromadzić jak największy wkład własny własnymi siłami, rozmawialiśmy o tym co w życiu człowieka może się wydarzyć. Olałam -za przeproszeniem- sprawę - ,,nie będzie mi jakiś koleś obcy w portfel wchodził, świetnie sobie radzę, ledwo mi na ubrania wystarcza a tu jeszcze jakieś niby oszczędzanie" - tak dokładnie pomyślałam. Miesiąc później oddział mojej cudownej korporacji się zamknął i zostałam na lodzie bez pracy a już w ogóle bez pomysłu na wygodne życie, oczywiście dostaliśmy odprawy więc z moim zapałem może 2 miesiące przeżyję. Kilka dni później schodząc zaledwie z parteru zerwałam więzadła w kolanie. Na operację czekałam miesiąc niezdolna do pracy - pierwszy termin był za 3 miesiące ale moja kochana mama codziennie była w szpitalu dowiadywać się czy ktoś z operacji nie zrezygnował- potem 2 miesiące udręki, nauki chodzenia na nowo, milion godzin rehabilitacji, które były mega drogie. Po kilku kolejnych tygodniach coś mnie tknęło, bo jak człowiek doznaje urazu to system wartości się nagle zmienia i przedzwoniłam do przyjaciółki z prośbą o kontakt do kolegi, który pokazał jej wtedy na spotkaniu analizę potrzeb klienta. Spotkałam się z nim, zaczęłam oszczędzać, ubezpieczyłam swoje życie na wypadek śmierci a także zachorowania na nowotwór, zorganizowano mi kapitalne ubezpieczenie medyczne, gdzie nigdy już nie czekam w żadnych kolejkach do lekarza. Po jakimś 5tym spotkaniu serwisowym z kolegą rozmawialiśmy o pracy, ponieważ ja nadal byłam utrzymywana przez mamę. Warunki wydały mi się trochę dziwne/ trochę niewiadoma ale elastyczny czas pracy w mojej kondycji wydał się najbardziej sensowny. W międzyczasie naczytałam się tych opinii i walczyłam czy spróbować w ogóle, bo opinie są bardzo podzielone ale finalnie stwierdziłam, że niewolnikiem nie jestem, koledze ufam a pracownicy wydają się uśmiechnięci i na swój sposób wyluzowani. I tak oto jestem trzeci już miesiąc, początki jak w każdej firmie mogą być różne, mój był trudny ale tylko dokładnie 5 pierwszych tygodni. Zaznaczam, że w tym czasie każda jedna osoba w biurze dzieliła się ze mną swoim doświadczeniem, motywowała mnie i była dużym wsparciem z czym nie spotkałam się w poprzedniej pracy. po 5tym tygodniu zaskoczyło, zaliczyłam egzaminy i zaczęłam zarabiać pieniądze. W drugim miesiącu pensja była ,,do przeżycia" za ten ostatni już ( trzeci) mogłabym sobie kupić więcej butów niż kiedykolwiek mogłam ale ze swoją wiedzą w tej chwili wiem dokładnie co zrobić żeby pieniędzy mieć więcej. Jak w każdej pracy jakieś trudności, sytuacje się pojawiają, ale przynajmniej w moim oddziale sprawy rozwiązuje się szybko i konkretnie. Uprzedzam, że ta praca jest pracą tylko dla bardzo ambitnych osób, które potrafią ciężko pracować i przede wszystkim chcą pracować a nie zarabiać siedząc i pi....ąc w stołek. Pozdrawiam wszystkich i ze swojej strony jak najbardziej zachęcam do współpracy, bo nawet jak wam nie wyjdzie to jest to niesamowita przygoda a już na pewno bardzo mocna szkoła życia.

Cześć, jestem Klientem od ponad 3 lat, i jestem bardzo zadowolony. Wrzeście zacząłem odkładać, a nie tylko życz od pierwszego do pierwszego, a to dzięki możemy opiekunowi, poniewaz zawsze przekładałem ten temat, i to od lat. Mój Opiekun zaproponował mi współprace, niestety wtedy nie mogłem, poniewaz dostałem kontrakt za granicą, ale poleciłem mu znajomego do współpracy. Do dzis mi za to dziekuje, poniewaz widze go cały czas z bananem na twarzy. A co najważniejsze, jak w banku razem pracowaliszmy, to tak nie miał. Więc podejmijcie swoją decyzje, załuje ze lubie komputery bardziej od ludzi :)

Pracownik miesiąca

Witam, Pracowałem w OVB około roku. Gdy zastanawiałem się nad rozpoczęciem pracy, też tak jak Ty zajrzałem tu po opinię. Dlatego wracam aby podzielić się doświadczeniem i spostrzeżeniami. Ogólnie rzecz ujmując idea firmy jest świetna. Nauczyć ludzi oszczędzać, zabezpieczyć ich na wypadek wypadku, pomóc w oszczędzeniu pieniędzy, czy to na mieszkanie, czy przyszłą edukację dzieci... po prostu BOMBA! Bardzo fajne jest też to, że po spotkaniu z ogarniętym doradcą poznasz trochę swoją finansową kondycję i dostaniesz konstruktywny feedback. Spotkanie nic nie kosztuje, wymaga poświęcenia +/- 1h czasu. Niestety w firmie jest tak ogromna rotacja pracowników, że istnieje duże ryzyko trafienia na laika, który nie robi nic więcej jak powtarza regułki wklepane przez przełożonych. Smutne jest też to, że na zadawane przeze mnie pytania dostawałem często wymijające odpowiedzi. Co prawda odpowiedź jakaś padała, ale zahaczała o temat w minimalnym stopniu. Tak aby nie prowokować kolejnych pytań. Czyżby "im mniej wiesz, tym lepiej śpisz"? hmm... Jeśli chodzi o szkolenia to moim zdaniem były to bardziej spotkania coaching'owe, z domieszką "prania mózgu", tak aby pokazać Ci jak masz myśleć. Co prawda można było się na nich nauczyć jak funkcjonują produkty i jak je sprzedawać, tu nie mam zastrzeżeń. Zabawne było też to, że na OVB w żadnym wypadku nie można było mówić "źle", wątpliwości to "słabości", bo jeszcze #niedajboże zaczniesz samodzielnie myśleć i zadawać pytania... a po co to komu? Przy okazji chciałbym wspomnieć o egzaminach KNF'u, które każdy doradca musi zdać aby odebrać zarobione pieniądze... są "baaardzo" ciężkie. :))))))))) Mój przełożony, z którym na co dzień pracowałem był osobą z ogromnym doświadczeniem w tej firmie. Piastował wysokie stanowisko, miał wysokie wyniki sprzedażowe. Brzmi świetnie, prawda? Też tak myślałem. Zawodowo był "doradcą finansowym", a prywatnie mistrzem manipulacji i wywierania wpływu. W zarządzaniu ludźmi stosował technikę "kary i nagrody", która była niesamowicie skuteczna i przypominała w dużym stopniu totalitarny system zarządzania. Stosował też tak zwany "storytelling" (co swoją drogą jest świetną metodą i warto się tego nauczyć) na bardzo wysokim poziomie, bo praktycznie na każdy argument, czy to swój, czy Twój miał gotową historię. Co prawda uważam (mogę się mylić), że był też kłamcą, ponieważ niektóre jego historie były zmyślone. Dopatrzyliśmy się z innym współpracownikiem fałszu w naprawdę drobnych szczegółach, które w żaden sposób nie pasowały do spójnej całości. A masę rzeczy które robił były robione zwyczajnie pod publikę. W ramach ciekawostki powiem, że potocznie takich ludzi nazywamy "pozerami". Jeśli chodzi o wyjazdy firmowe to firma nie funduje ich, a jedynie pokrywa część kosztów. Jeśli chodzi o mniejsze wyjazdy integracyjne, to naturalnie płacisz za siebie. Podsumowując... moja opinia na temat tej firmy jest zdecydowanie negatywna. Pragnę nadmienić jednak, że bazuje ona na doświadczeniach nabytych w jednym z biur w Warszawie, od strony austriackiej filii tejże firmy. Nie wiem jak jest w innych biurach, ponieważ nie miałem okazji się przekonać. Uważam też, że osoba bez doświadczenia w: sprzedaży, branży finansowej, obsłudze klienta może mieć nie ciężki, a bardzo ciężki start i w efekcie "wypali" się zanim zarobi pierwsze pieniądze (oczywiście jest to też uzależnione od indywidualnych umiejętności i predyspozycji każdego z kandydatów). W efekcie takiej "współpracy" skorzysta na tym tylko Twój przełożony, bo "nowy" zasili jego bazę prywatnymi i osobistymi kontaktami. Niestety, kosztem swojej reputacji w oczach przyjaciół, rodziny i znajomych. Osobiście wydaje mi się, że jest to firma działająca na zasadach franczyzy, o modelu biznesowym MLM. Chociaż ręki nie dam sobie za to uciąć - przyda mi się jeszcze. :) Ps. Dodam także, że na parę miesięcy przed moim odejściem doświadczyłem mobbing'u ze strony przełożonego. Na ten temat nie będę się tu rozpisywać, lecz muszę przyznać, że bardzo mnie korci aby podać tu kilka informacji, po których będzie dało się zidentyfikować tego człowieka... :) W każdym razie, życzę mu samych sukcesów zawodowych i prywatnych. Ponadto przekonał się i prawdopodobnie, jeśli nie zmieni swojego postępowania, jeszcze nie raz przekona się czym jest karma. Dla tych, których udało mi się zaciekawić i wytrwali do końca mam mały bonus: Jeśli chcielibyście poznać mój indywidualny stosunek do tej firmy i wyżej opisanego człowieka, na "głębszym" poziomie (tak jak ja to widzę i czuję), odsyłam do piosenki: Guzior - Normalnie żyjąc. Aby to odczytać będziecie potrzebować rozwiniętej inteligencji IQ i EQ (inteligencji emocjonalnej), umiejętności czytania między wierszami, a także umiejętności słuchania i rozumienia rapu. Nie martw się na zapas. Zrozumiesz co mam na myśli. Dużo rzeczy jest powiedzianych wprost. Dzięki za uwagę. Kibicuję Ci i trzymam kciuki za Twój rozwój. Peace Yoo!

Krystyna

Jestem bardzo zadowolona jako klientka. Korzystam z ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia mieszkania swojego i córki i jej auta, z ubezpieczenia medycznego i udało się załatwić kredyt na bardzo korzystnych warunkach. Osobiście polecam :)

Łucja

Dzień dobry, jestem zainteresowana podjęciem współpracy. Czy mogłabym otrzymać adres mailowy do biura przy ul. Stawki ? Chciałabym przesłać swoją aplikację.

@Łucja

Szanowna @Łucja, jest nam niezmiernie miło, że chciałaby Pani dołączyć do szeregów firmy OVB Allfinanz Polska. Prosimy o przesłanie Pani aplikacji na adres mailowy centrala@ovb.com.pl - przekażemy ją do wskazanego przez Panią biura. Ze względu na duże zainteresowanie naszą firmą i wiele zapytań z Państwa strony informujemy, że odpowiedzi udzielamy do 2 dni roboczych. Jeżeli są jakieś nurtujące pytania, które chcieliby Państwo zadać zachęcamy do kontaktu pod wyżej wymienionym adresem. Za wszystkie Państwa opinie i wiadomości - serdecznie dziękujemy. Pozdrawiamy OVB Allfinanz Polska

@OVB Allfinanz Polska

Ja też wysłałem. Pozdrawiam

Hanka

Nietypowe warunki współpracy ale zakochałam się w tak niecodziennym systemie. Z tego co widzę , można pracować i mieć dużo wolności i czasu dla siebie :)

Bardzo fajna konkretna firma. Profesjonalne podejście do klienta.

Renia87

Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjna, było mówiona, ze praca administracyjna itp. Pani, z która mialam przyjemność rozmawiać (pomijając ze spóźniła się 40 minut) od razu po 10 minutach wyciągnęła umowę i chciala, żebym ja od razu podpisywała. Szkolenie, które przechodziłam było śmieszne, uczyłam się na temat dwóch produktów, które najbardziej opłaca się nam sprzedawać, klientów oczywiście mamy pozyskiwać sami, od każdej podpisanej umowy dostajemy prowizje, ale oczywiście zależy jaka umowa-taka prowizja. Oprócz szkolenia trzeba zdać egzamin i tutaj Pani mówiła ze nie trzeba się uczyć tylko dostane gotowe odpowiedzi ABC i będę musiała tylko nauczyć się odpowiedzi.

Luisa
@Renia87

Bardzo niekompetentna! Tak naprawdę mało kto nadaje się do pracy w OVB. Jak chcę się znaleźć dobrego pracownika to trzeba przesiać wiele "błota" (bez obrazy dla nikogo). Osoby chciwe nie będą robić kariery. Może tylko jakiś czas.

@Renia87

Szanowna Pani Renato, dziękujemy za zamieszczenie opinii na temat naszej firmy. Sytuacja, którą Pani opisała to dla nas niepokojący sygnał. Ze wszystkich sił dbamy o zadowolenie klientów, pracowników oraz kandydatów. Jeżeli spotkała Panią jakakolwiek niedogodność lub nieprofesjonalne podejście ze strony pracownika OVB najmocniej przepraszamy. Nie mieliśmy jednak wcześniej podobnych zgłoszeń, dlatego uprzejmie prosimy o maila na adres centrala@ovb.com.pl z dokładnym opisem sytuacji, biura i pracownika, z którym się Pani spotkała. Z wyrazami szacunku

Kasik

Hej wszystkim, wracam właśnie z rozmowy. Kierownik był miły i nie czułam się jak na przesłuchaniu gdzie same rekiny chcą mnie zjeść żywcem. Dostałam propozycję w charakterze doradcy klienta, ponieważ nie miałam wcześniej do czynienia z finansami to jestem podekscytowana. Chciałam iść tam, bo moja koleżanka i jej mama są klientkami i zachwalają tą firmę. Plusem akurat dla mnie jest to, że mam teraz pracę na pełen etat a tam mogę dać sobie pierwszy miesiąc na naukę i żeby sprawdzić czy ja się w tym w ogóle odnajdę zanim samodzielnie mogłabym zaopiekować się jakimś klientem i formalnie podejmę współpracę. Więc szkolenie oferują rtak na prawdę za free, nie mam zobowiązań na początku więc jakby mi się nie spodobało to zostaję w swojej pracy a jak mi się spodoba i się odnajdę to mam płynne przejście no i nie mam odpowiedzialności na początku bi nie zajmuje się klientem samodzielnie a ze wsparciem kierowników. Wiadomo zawsze można plusy i minusy znajdować, ja jestem akurat elastyczna i lubie po ludzku probować. Trzymajcie kciuki, napiszę za jakiś czas jak jest !

Vod33

Bardzo gites.

OVB Allfinanz Polska

Szanowni Państwo, W odpowiedzi na duże zainteresowanie naszą firmą, a także wiele zapytań i komentarzy pojawiających się na forum, mamy przyjemność zaprosić Państwa na Drzwi Otwarte OVB. Spotkanie odbędzie się 16.02.2019 r. o godzinie 12:00 w naszym nowym biurze przy ul. Stawki 2 (budynek Intraco, 16 piętro) w Warszawie. Chcielibyśmy w ten sposób dać Państwu możliwość bezpośredniego zadania nurtujących Was pytań z dowolnych dziedzin wiążących się z nasza pracą, zarówno od strony pracownika, jak i klienta. Podczas spotkania będzie możliwość wymiany poglądów i doświadczeń z ekspertem naszej firmy. Taka konsultacja jest oczywiście bezpłatna. Ze względów organizacyjnych prosimy Państwa o przesyłanie swoich zgłoszeń mailem na adres centrala@ovb.com.pl. W razie pytań zapraszamy do kontaktu centrala@ovb.com.pl Pozdrawiamy serdecznie OVB Allfinanz Polska

Renata
@OVB Allfinanz Polska

Byłam, widziałam. Biuro reprezentatywne. Odbyłam konsultację i stwierdzam(chociaż bardzo rzadko przyznaję się do błędu), iż nie miałam faktycznie żadnego pojęcia o tej firmie. Niby 15 minut, a zostałam potraktowana bardzo profesjonalnie przez doradcę. Można iść, nie gryzą i niezła kawa.

Gonia

Mega spoko, nakręcałam się po tym co się naczytałam w necie, że oszustwa, ze jakieś piramidy, tylko, że jak dzwoniłam do towarzystwa zeby sie umowic na spotkanie to mnie mieli w d...e a jak sie dalam przekonać żeby przyjsc do ovb to nagle nie mam żadnego problemu z zadnym towarzystwem, bo mam swjego opiekuna i nie musze nawet nigdzie jechac tylko potrzebuje cos, dzwonie i mam.

@Gonia

przedstawisz listę swoich wypłat ?

Gonia
@Piotr

A jak mam przedstawić listę wypłat Panie Piotrze jeśli nie jestem pracownikiem ? Poza tym nawet gdybym była pracownikiem to nie pokazywalabym Panu swoich zarobków na forum bo kwestia wynagrodzenia to w każdej pracy indywidualna sprawa. Pozdrawiam

Patrycja
@Piotr

@Piotr, systematycznie od początku zeszłego roku dodajesz ten sam komentarz z zapytaniem o zarobki, Może idź do jakiegoś biura i zapytaj. Dodawali tu maila kilka razy to może tam napisz.

Patrycja

Marta Sz.

Wypłata zawsze na czas

Marta Sz.

Wypłata zawsze na czas

Dominika

Z niepokojem czytam wasze posty. Czy naprawdę nic dobrego nie da się powiedzieć o OVB? @Piotr, zachęcasz do kontaktu z Toba w sprawie rekrutacji, więc jak rozumiem jesteś obecnie pracownikiem OVB. Może mógłbyś przybliżyć nieco warunki pracy w tej firmie? Jaka jest forma umowy, jaki jest system wynagradzania, jakie są możliwości rozwoju?

Piotr Piekarski
@Dominika

napisz do mnie na emaila : piekarski001@gmail.com

@Piotr Piekarski

Panie Piotrze, ale czemu na priv ? prosimy aby tu przedstawił Pan warunki "zatrudnienia", od tego jest to forum

Malinows

Praca w tej "firmie" to jedno wielkie (usunięte przez administratora) br /> Przestrzegam, żeby nie dać sie zwieść opowiadaniom o wysokich zarobkach i możliwościach awansu. Zaczynając od początku- Ponad rok temu, gdy wysłałam CV przez serwis Gumtree na ogłoszenie o pracy w firmie ubezpieczeniowej/finansowej (było bardzo mało informacji i oczywiście bez nazwy firmy) dostałam telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną z kierownikiem. Nadal nie wiedziałam jaka to firma i na czym polega praca. Na spotkaniu kierownik oddziału zadawał dużo pytań i dużo opowiadał, przedstawiając dane zalety pracy w OVB. Ogólnikowo powiedział, że praca polega na wykonywaniu analiz potrzeb z klientami, a w przyszłości po odpowiednich szkoleniach będą dodatkowe czynności. Wszystko brzmiało profesjonalnie, ale nie nastawiałam się na pracę tam. Dzień później dostałam maila z zaproszeniem na spotkanie powitalne, gdyż zostałam wybrana. Szok! Z ciekawości poszłam. W wynajętym mieszkaniu 4 pokojowym które było przerobione na biuro - siedzibę firmy siedziało jakies 30 nowych osób i oczywiście 6-7 kierowników oddziału i okręgu. Spotkanie nie było merytoryczne. Na samym początku włączono film z zabaw, wyjazdów z dużą ilość alkoholu, tańce śpiewy, swawole. Pokazywali przykładowe wyliczenia wypłat między 5-12 tys. Miesięcznie, stopnie awansu itd. W oczach niektórych widać było zachwyt. Potem kierownik okręgu opowiedział swoją ckliwą historię sukcesu i wszystkim rozdano po lampce szampana. Po tym spotkaniu skontaktował się ze mną kierownik i rozpoczęła się współpraca. Aby pokazać mi jak wygląda analiza kierownik przeprowadził ją na mnie. Pytania począwszy od tego gdzie mam rachunek bankowy kończąc na tym ile wydaje i na co i jaki mam przychód. Ogólnie jakieś 2h gadania. Po tej analizie kierownik powiedział, że da mi znać za jakieś dwa dni bo musi wyszukać najlepsza dla mnie ofertę. Ok. W międzyczasie odbyło się pierwsze szkolenie z całą grupą,na którym kierownicy głównie pokazywali jak wpłynąć na psychikę klienta, jak go podejść. I tylko techniki sprzedażowe. Szkolenia trwały zawsze dwie h i odbywały się we wtorki i w czwartki. Produkty, które oferują to kolejny żart. Kierownik próbował wcisnąć mi produkt na 40 lat obiecując, że zarobię na tym 300000zl. Nie informując o dokładnych warunkach i o haczykach jakie tam są. Mówił tylko to co chciał. Nie można zapomnieć, że miałam szukać wśród swoich znajomych co najmniej 10 osób, które mogę przyprowadzić na analizę. Przyszłam z jedną osobą na całe to spotkanie a potem na tzw. Doradztwo i z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie ma takiego czegoś jak indywidualne podejście. Oni nic nie dobierają, nie głowią się i co najgorsze nie mają żadnej wiedzy finansowej. Wciskają wszystkim to samo, z ten samej firmy - ergo Hestia, Generali, Sięgnął Usunął lub Compensa. Nie mówią, że są to produkty inwestycyjne - w akcje/obligacje o różnym stopniu ryzyka. Na wniosku koleżanki kierownik zmieniał jej odpowiedzi bo pomyliła się w jednym i sam się podpisywał. Egzamin licencyjny PAŃSTWOWY to śmiech na sali. Ludzie mają odpowiedzi i ściągają a egzaminator wychodzi, udaje że nie widzi. To był dla mnie szok. Naciąganie, oszustwo a zarobków wcale. Umowa bardzo zawiła, trzeba bardzo uważać co się podpisuje bo wymyślają sobie kary, albo odpowiedzialność, i najważniejsze, podpisem pod umową potwierdzamy posiadanie szkoleń i licencji co nie ma miejsca. Mój kierownik który podobno poszedł na studia ekonomiczne na moim wydziale nie miał bladego pojęcia o niczym. I studiach także bo gadał niewyobrażalne głupoty i widać było, że nigdy nie miał do czynienia ze studiowaniem. Omijać to całe OVB z daleka. Ktoś w końcu powinien się zająć tą fikcyjna instytucją.

Gry yyy...
@Malinows

A są wypłacalni? Zrobiłaś coś? Czy po prostu rabią ludzi w balona.? Proszę o odpowiedź

Nickel
@Malinows

Pracuję tam i nie ma żadnych obiecanek na zarobek 300 000 złotych i to po 40 latach. Kierownicy nie zapraszają "10 osob" do biura bo to chodzi w tym o co innego a nie żeby przychodzili tam. Jeśli klientowi jest przedstawiana jakaś propozycja zostają mu wyjaśnione wszystkie warunki, ryzyko itd. I ostatecznie klient podejmuje decyzje a nie pracownik firmy. Śmiech na sali te negatywy bo wyssane totalnie z palca. Pozdrawiam

Nickel
@Nickel

A wypłata jest regularnie w ustalonym dniu co miesiąc. A jak ktoś jest zamknięty w sobie to w tej branży nie zarobi.

@Nickel

jesteś w stanie przedstawić listę wypłat z OVB ?

@Nickel

jesteś w stanie przedstawić listę wypłat z firmy OVB ?

dumnyOVBowiec

Witam Szanownych byłych współpracowników OVB oraz osób zainteresowanych współpracą z tą Spółką. Za chwilę podzielę się z Wami moim doświadczeniem i możecie mnie od razu hejtować ponieważ prawdopodobnie powiem Wam coś co nie nie będzie podobać się aktywnym tu hejterom :) :) :) Przyszedłem do OVB w styczniu 2010 roku, a pierwszy raz poczytałem forum gdy zrobiłem Kierownika Oddziału czyli w lipcu 2010 i powiem Wam, że nic od tego czasu się nie zmieniło :) dalej te same głupoty się w kółko pisze... Jakie to OVB jest straszne, złe, itp... A któż to pisze? Sami anonimowi ludzie, którzy nie potrafią wziąć na klatę swoich porażek... Ludzie zawsze wskazują palcami winnych zapominając, że w 50% sami się do tych porażek przyczyniają... Poniżej można przeczytać historię osoby, który miała 12.000 do oddania - fuck człowieku jak Ty sprzedawałeś? Chciałeś wyłudzić prowizję??? Dlaczego tak uważam? Netto mojego Teamu to 98% i należy do jednego z najwyższych w kraju, pracowałem na to wiele lat, dziś prowadzę w południowo-zachodniej Polsce obsługując ponad 3000 klientów... OVB w swoim portfelu posiada około 730 różnych produktów i nikt nie narzuca co masz sprzedawać. Masz inne doświadczenie z jednym czy drugim biurem? Hmm... A czy jak 1 ksiądz pedofil to cały Kościół zły? Czy jak w 1 Biedronce coś Ci nie pasowało to rezygnujesz z usług całej sieci tych klientów??? Czytałeś Hejterze fora banków, w których trzymasz pieniądze??? Nie??? Zrób to jak najszybciej!!! Poczytaj fora wszystkich banków i zacznij przechowywać pieniądze w skarpecie bo o każdym banku na forum piszą to samo - ZŁODZIEJE :) :) :) Przecież każde forum wygląda tak samo :) i można czytać te Wasze wypociny a można usiąść w managerem i poprosić o to aby raz jeszcze pokazał Wam możliwości OVB :) Jakie są? Ogromne! 730 produktów a Wy robiąc awans na Kierownika, odbywając właściwe szkolenia możecie sami decydować co będziecie sprzedawać! Czy ktoś Wam zabrania sprzedawać ubezpieczenia komunikacyjne, domów, czyste życie??? NIE!!! Ale nie wiecie o tym, wolicie tutaj pisać zabawne wypociny - tak bawią mnie gdy je czytam :) Jestem dumnym człowiekiem, jestem dumnym OVBowcem, który każdego dnia wraz ze swoim zespołem dba o bezpieczeństwo swoich klientów! Nikt mi nie każe sprzedawać umów na 40 lat opierających się o inwestycje... Ale również je robię dobierając do potrzeb klienta... Po 8 latach moi klienci którzy zaczęli oszczędzać (20% obrotu miesięcznego to oszczędzanie) dziś mają odłożone około 20.000/25.000 zł. A ile mają Ci którzy nie oszczędzali? również 20.000/25.000 zł lecz na minusie więc sami sobie możecie odpowiedzieć jaką straszną krzywdę im wyrządziłem :) Większość obrotu to po prostu ubezpieczenia na życie... Uwielbiam je sprzedawać ponieważ to ode mnie zależy w jakiej sytuacji będzie klient w sytuacji wystąpienia poważnego zachorowania, uszczerbku, niezdolności czy śmierci... Mając ponad 3000 klientów można się domyśleć, że nie każdemu jest dane jeszcze żyć... Niedawno umarł mój kolejny klient, który miał kredyt hipoteczny niezabezpieczony, żonę, córkę z obecnego małżeństwa oraz 2 córki z poprzedniego małżeństwa... Z analizy finansowej, dziś zwaną analizą potrzeb klienta wyszło, że klient potrzebuje ochronę na 190.000 bez znaczenia na okoliczności przy jego wieku 54 lata... Składka nie wyszła najniższa a produkty ochronne (3) były bardzo rzetelnie dopasowane do jego sytuacji... Niestety umarł... Żona spłaciła kredyt hipoteczny i inne zobowiązania, zachowki oraz transport ciała do Polski... Bo bez znaczenia jaką umowę z pracodawcą macie, bez znaczenia w jakim kraju pewne jest jedno - rodzina sprowadza na swój koszt... Dziś jestem dumny bo gdyby ich znajomi nie zarekomendowali zmarłego klienta, a ja nie zrobiłbym mu powyższej ochrony to żona jak i córka byłaby wyrzucona... Umowa kredytu mówiła o tym, że w razie śmierci kredytobiorcy (a tylko on 1 był kredytobiorcą, kredy wzięty przed ślubem z obecną wdową) bank wymagałby natychmiastowej spłaty... Ona nie pracowała, nie miałaby zdolności kredytowej... Bardzo często odzyskuje ukryte koszty ubezpieczeń sprzedane przez banki, są to często dziesiątki tysięcy złotych, sam osobiście bez mojego Teamu odzyskałem dla nich ukryte koszty w kredytach okolo 2 mln złotych nie pobierając opłat - oczekując rekomendacji do kolejnych osób jako forma mojego wynagrodzenia... Tych historii jest mnóstwo, mógłbym pisać do późnych godzin... Kochani hejterzy możecie mnie atakować!!! Dajcie czadu :) miejcie na uwadze, że i tak nie będę tego czytał bo szkoda mi na Was czasu! W tym czasie jak tu siedzicie ja będę pił kawę u klienta rozmawiając o jego bezpieczeństwie :) :) :) Wrócę za o 8 lat :) Trzymam kciuki, że Wy jeszcze tu nadal będziecie, że dożyjecie i nie ulegniecie żadnemu wypadkowi!!! :) 8 lat temu na cafeterii pisali, że OVB się kończy a OVB bije kolejne rekordy, otrzymuje coraz większe wyróżnienia :) :) :) Powtórzę jeszcze raz: JESTEM DUMNYM OVBowcem :0 Masz pytania? Zapraszam marx88@onet.eu Pozdrawiam :)

@dumnyOVBowiec

@dumnyOVBowiec skoro jesteś taki dumny, masz problem z anonimowymi ludźmi, czemu sam nie podałeś swojego imienia, nazwiska, oddziału który prowadzisz, maila firmowego ? Chcesz się zweryfikować ? Przedstaw listę wypłat z firmy OVB, wszyscy uwierzymy w Twoje opinie :)

Zostaw merytoryczną opinię o OVB - Warszawa

• Jak się pracuje w OVB?

Zobacz opinie na temat firmy OVB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OVB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 4 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OVB?

Kandydaci do pracy w OVB napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OVB