Opinie o JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo w Warszawa

Grzgorz87

Pytanie do zatrudnionych :) Jak długo czekaliście na zkończenie background screening? U mnie już trwa dość długo, list intenycjny otrzymałem, czekam teraz na skierowanie na badania lekarskie ale cisza. Mam zacząć 1 października wiec już chyba powinno być powoli wszytsko załatwione. W mailu otrzymałem informację, że pierwszym krokiem jest właśnie pozytywne zakończenie background screening. Będę wdzięczny za odpowiedź Grzesiek

Maciej
@Grzgorz87

Co prawda nie odpowiem na Twoje pytanie, ale chciałbym skorzystać z tego, że brałeś udział w procesie rekrutacyjnym, więc może mógłbyś dodać, jak wyglądała rozmowa z pracodawcą? Chciałbym zweryfikować, czy były do wykonania jakieś zadania przed tym, zanim otrzymałeś pozytywną decyzję.

Grzgorz87
@Maciej

Najpierw rozmowa z Headhunterem, następnie rozmowa "online" (polegało na nagraniu odpowiedzi na kilka pytań), następnie rozmowa w biurze i zaraz po niej test (case study) ok 1h. Odpowiedź pozytywna od razu na drugi dzień.

Xx
@Grzgorz87

U mnie to samo.. Też czekam..

Tori
@Xx

Hej, czy moge sie zapytac do jakiego departamentu trzeba bylo case study zrobic?

Nikki

Czy ktoś z was robił „pymetrics games ” ?i może mi powiedzieć czego mogę się spodziewać w 12 pytaniach? Jak się najlepiej przygotować?

Łańcuszek
@Nikki

I jak, zrobiłaś/eś pymetrics games? Bo też mnie to zastanawia.

Neni

Ile czasu czekaliscie na kazdy etap rekrutacji? Po jakim czasie od wyslania cv odzywaja sie mailowo?

Genny
@Neni

Ja np. wyslalem na poczatku kwietnia a odezwali sie pod koniec maja, roznie z tym jest w zaleznosci do jakiego dzialu szukaja itp, ogolnie procesy rekrutacyjne widac ze bardzo dlugo trwaja.

Ononi
@Neni

U mnie cały proces trwał jeden miesiąc, od wyslania cv do podpisania listu intencyjnego.

Genny
@Ononi

A mozesz napisac na jakie stanowisko aplikowales ? Do jakiego dzialu itp na jaki grade: Analyst/Associate/VP i ile Ci zaproponowali brutto ? Z gory dzieki wielkie za info !

Tom
@Neni

Podsylam swoj harmonogram etapow rekrutacji: 9 lipca - wyslanie CV 9 lipca - rozmowa z rekruterem, screening interview oraz zaproszenie na online interview 12 lipca - online interview (mialem pare dni na jego zrobienie) 15 lipca - zaproszenie od rekrutera z Indii na rozmowe z managerami 'in person' - z uwagi na to ze nie jestem z Warszawy udalo sie umowic na video interview 17 lipca - interview z managerami 18 lipca - pozytywna odpowiedz w sprawie interview 30 lipca - list intencyjny

Daria
@Tom

@Tom a czy pamiętasz jak zadzwonil do ciebie rekruter z Indii, czy dostałeś potwierdzenie o umówionej rozmowie? Bo do mnie tez zadzwoniła osoba z HR z Indii i zaprosiła na rozmowę, ale nie dostałam żadnej informacji gdzie odbędzie się rozmowa

Tom
@Daria

Tak, dostalem albo w ten sam dzien albo na następny. Nie dostałaś tego?

Zainteresowana

Sporo widzę tutaj opinii na temat samej rekrutacji.. A czy jest tu ktoś kto tam obecnie pracuję bądź pracował i może wypowiedzieć się na temat panującej atmosfery, ilości pracy itp? Polecacie?

Olga
@Zainteresowana

Super, że zainteresowałeś się tym tematem. Sama jestem ciekawa wypowiedzi obecnych pracowników. Dajcie znać jak wam się pracuje w firmie i oczywiście czy pracodawca zapewnia wam jakieś dodatkowe premie uznaniowe. To bardzo duży plus w podjęciu decyzji o zatrudnieniu.

I've got this offer from a headhunter. 3 steps of recruitment process total in 2 weeks. Interviews were quite professional, no dumb questions. In the end they offered me 10k which is way below the minimum salary I told them about right in the beginning of the process. Considering this company allows only 2 days a week on remote (so you must live in Warsaw), I find proposed salary a joke.

Standard questions about motivation, previous experience in KYC/AML

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator projektów marketingowych
DOTCOM Sp. z o.o.
kandydatka

Mała uwaga co do pań pracujących w HR. Jeśli już podajecie mi swoją zapracowaną dłoń i dochodzi do spotkania vis-à-vis, to szanujcie też mój czas i bez względu na wynik rekrutacji wyślijcie maila zwrotnego. Tym bardziej, że same zapewniacie, że taką wiadomość wyślecie. O telefon zwrotny nie śmiem nawet prosić. Nie jestem przypadkową osobą, która przychodzi na rozmowę z ulicy. Okażcie trochę profesjonalizmu.

Marianna
@kandydatka

Nie przejmuj się. Ja byłem na interview rok temu i nadal nie mam feedbacku. Z praktycznego punktu widzenia nie dziwi mnie to. Mają wielu kandydatów i wybierają najlepszych. Jakby mieli dzwonić z odmową do wszystkich to zajęło by to kilka lat i wymagałoby zatrudnienia setek ludzi w tym celu. A to kosztuje. Tak to już jest.

bnk
@Marianna

Dysponują profesjonalną aplikacją do zarządzania procesem rekrutacyjnym, która wysyłkę informacji zwrotnej bardzo ułatwia. Poza tym wysłanie informacji zwrotnej po spotkaniu face to face wydaje się być wyrazem elementarnego szacunku wobec kandydata.

nick2
@Marianna

czy uważasz, że po 4 (!) spotkaniach rekrutacyjnych nie należy się kandydatowi chociaż zdanie informacji zwrotnej?

Lili
@Marianna

Odpowiedź dziękująca za rozmowę jest zwykłą formułką, przygotowaną wcześniej i po prostu "wklejoną" do maila. Wypada podziękować kandydatowi za rozmowę i poświęcony czas. Tego wymaga kultura. Jeśli ktoś stara się o to, by jego wizerunek był profesjonalny, powinien poświęcić minutę na wysłanie maila z odpowiedzią negatywną. To nie podlega dyskusji więc Twoje tłumaczenie, że zajęłoby to kilka lat jest co najmniej dziwne.

JIMMY
@nick2

Z tym się zgadzam, to już jest lekkie przegięcie ! W takim przypadku, JPMC HR z szacunku do czlowieka powinien sie skontaktowac i podziekowac za uczestniczenie w procesie rekrutacji, no coz, trzeba podobnie z nimi postepowac i tyle, na Linkedinie jest podobnie, jak Ty sie odzywasz to nic nie odpisuja, a jak oni chca to oczekuja ze czlowiek odezwie sie po minucie, trzeba to tego podobnie podchodzic i miec wyjeba......e i tyle, nie stresowac sie zbytnio, jezeli chodz takze o JP to tez samemu mozna sprawdzic sstatus na ich stronie na swoim koncie, tylko przegiecie z ich strony jest to ze niby mowia ze odpowiedz bedzie szybka a odzywaja sie po 2 miesiacach, zalosne ale prawdziwe, wiem ze to korpo i pracowalem w wielu, ale wszedzie jest podobnie nie mowiac juz o CITI czy BNP Securities, jak macie inne opcje niz te korpo to polecam robcie cos innego bo cale zycie w korpo nie bedziecie pracowali.

Kate

A może ktoś z pracujących się wypowie jak jest w firmie? Większość postów dotyczy rozmów kwalifikacyjnych

@Kate

Wrzuciłam info na gorze. Jak już się dostaniesz to pracuje się bardzo przyjemnie. Polecam:)

@Kate

Zgadzam się. Pracuję ponad rok. Mam super managera, bardzo dobre zarobki, możliwosci rozwoju i działalności dodatkowej typu wolontariat. Bardzo polecam ;)

Kyc analyst

Czy będą prowadzone jeszcze rekrutacje do działu kyc?

@Kyc analyst

Jest kilka rekrutacji.

...

To się nie pchaj na team leadera, bo będziesz musiała zarządzać różnymi ludźmi. Dobrze dla nich, że zrezygnowałas z rekrutacji.

(usunięte przez administratora) guy

Pm

W firmie działa zasada diversity & inclusion. Nie ma dyskryminacji. Z takimi poglądami faktycznie byś się tu nie odnalazła...

Natalia

(usunięte przez administratora) po dolaczeniu do jest calkiem oki. funkcje ktore maja to typowy back-office wiec jesli ktos liczy ze bedzie sie rozwijal to szukajcie inne miejsca

checker

Taki mały komentarz...Przedstawicielstwo banku na Emilii Plater zatrudnia kilka osób. Powyższe komentarze dotyczą JP Morgan Poland Services czyli otwartego w 2018 roku Shared Service. Polecam sprawdzić komentującym jakiej firmy dotyczy ich komentarz zanim go dodadzą :)

Miska
@checker

na emilii plater nie zatrudniaja, to reprezentacyjny oddzial banku. nic ciekawego...

Tylko niesmak pozostał

Po moich doświadczeniach potwierdzam poniższe wpisy dotyczące rekrutacji. Po trzech etapach rekrutacji (dwa zdalnie, jeden w biurze w Warszawie) żadnego feedbacku. Można zapomnieć nie tylko o informacji, co kandydat mógłby poprawić, ale także o zwykłym "dziękujemy za udział, wybraliśmy innego kandydata". Mail z pytaniem o status rekrutacji zbyty "prosimy o cierpliwość" i ciszą. Profesjonalizmu brak. A później wielkie zdziwienie, że ludzie nie chcą pracować w banku i nie czują się zaszczyceni mogąc się stawić na rozmowę. Sama rozmowa bez żadnych konkretów, tylko omówienie opisu stanowiska i pytanie, czy kandydat widzi analogie pomiędzy wymaganiami a swoimi przeszłymi doświadczeniami.

Tylko niesmak pozostał

Po moich doświadczeniach potwierdzam poniższe wpisy dotyczące rekrutacji. Po

Wrooooo

Witam, Czy moze ktos opisany wszystkie benefity ktory JPM daje ?

Adrian

Witam, Do osób pracujących w JP Morgan, jakie są widełki na stanowisko Analyst ?

Ja pracuje już pół roku - moja najlepsza praca w życiu (staż 15 letni w różnych korpo) - pełna swoboda zero micromanagementu - jestem bardzo zadowolona i polecam. Proces rekrutacji długi ale warto. Zajmuje stanowisko kierownicze (mam team 14 osobowy). Wynagrodzenie wyższe niż rynkowe. Aplikujcie bo warto:)

@Monika

Jakie zarobki na stanowisku kierowniczym?

@Andrzej

Są widełki w zależności od Grade i zajmowanego stanowiska kierowniczego ale myśle ze od 12 k w górę można spokojnie zakładać

Zawiedziony

Witam, Ja rowniez zawiodłem sie na JP jezeli chodzi o rekrutacje, ktorą w brew pozorom maja bardzo rozbudowaną. Ktos mial sie ze mna skontaktować jaka jest decyzja... i zero.... brak poszanowania drugiej osoby. Uwazam ze jest to dosyc młoda firma na warszawskim rynku, duzo procesow przenoszą. Osobiście uwazam, że dział HR mocno kuleje, albo maja slabe procedury albo slabo ułożony lańcuch postępowania rekrutacyjnego. Ale wytlumaczenie ze sa amerykańską firmą dlatego sie nie odzywaja jest nie dopuszczalne, ja rowniez pracowalem w wielu zagranicznych firmach korporacyjnych, również amerykańskich. Jezeli ktos pisze, że to sa amerykanie i tak sie zachowuja to chyba pracowal w amerykanskich restauracjach;) Myślalem, że firma wprowadzi nowe lepsze standardy na naszym rynku;(

Zawiedziony

Byłem na rozmowie w grudniu. Przyjechałem ze Śląska specjalnie na tą rozmowę (II etap). Kasa na bilety wydana, dzień wolny w pracy. Rozmowa wydaje mi się że przeszła dobrze. Rozumiem że mogli nie chcieć podjąć współpracy ze mną, ale zapewniali mnie na rozmowie że po nowym roku odezwą się z decyzją. Na początku lutego dzwoniłem jeszcze do osoby z którą miałem pierwszy etap. Poprosiłem ją żeby dała mi znać, czy mam czekać na odpowiedź czy nie... Osoba ta zapewniła mnie że wyśle informację mailem. Tej wiadomości też się nie doczekałem.... Wszystko to mało profesjonalne.

Angie
@Zawiedziony

Takie niestety sa amerykanskie zwyczaje, ze jesli kandydat nie jest super, to ma sie go gdzies i nawet nie wysilaja sie zeby napisac email. Wiem, bo pracuje w Stanach od studiow, takze w sektorze IT i finansowym. Podobnie chyba jest tez w zyciu prywatnym, ze jak jestes bogaty i czlowiekiem sukcesu, to masz mnostwo przyjaciol i wszyscy cie lubia. Gdy sie noga podwinie, wszyscy znikaja.

Rozumiem przykre doświadczenia osób którym JPMorgan nie zaproponował pracy. Zapewne mają powody do takich odczuć. Moja rozmowa była bardzo udana i pracuję aktualnie w tej firmie. Pod kątem równowagi praca życie prywatne, traktowania pracowników i wynagrodzenia to bardzo dobry pracodawca. Trochę niemiłym doświadczeniem jest brak służbowego laptopa i telefonu komórkowego (w wypadku pracy z domu używamy własnych urządzeń). Nie mozna swobodnie inwestować na giełdzie o czym kandydat dowiaduje się już w pracy. Mieszane uczucia u ludzi budzi również agenda LBGT która jest powszechna. Sumarycznie warunki są lepsze niż w innych znanych mi firmach.

noname

Do rozmowy nigdy nie doszło, gdyż nie uważam za stosownym poświęcanie czasu na proces rekrutacji, w którym osoba rekrutująca sama nie może się zdecydować, jakie stanowisko jest przedmiotem rekrutacji.

Alex

Obiecany był kontakt z kandydatem po rozmowie , już minął miesiąc , absolutny brak profesjonalizmu

Zostaw merytoryczną opinię o JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo - Warszawa

• Jak się pracuje w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo?

Zobacz opinie na temat firmy JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo?

Kandydaci do pracy w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo