Opinie o DFME „Damel” S.A. w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie DFME „Damel” S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w DFME „Damel” S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DFME „Damel” S.A. w Dąbrowa Górnicza

Bongo

CIŚNIEMY ku chwale DAMELU! Załoga po mału się wykrusza. Nikt nowy nie zagrzeje miejsca za taką marną stawkę. Pracownicy nawet nie mogą wybrać starego urlopu bo nie ma kim robić. (usunięte przez administratora). Za niedługo przyjdzie sypiać z kierownikiem bo przez przymuszanie do nadgodzin częściej widzi się jego niż własną kobite.

Robol

Biedny Misiewicz

@Bongo

Informacje, które nam tu przekazałeś, mogą już wydawać się bardzo niepokojące. Zaniepokoiła mnie szczególnie ta dotycząca urlopów. Każdy pracownik ma do niego prawo, dlatego też, jeśli w DFME „Damel” jest z tym problem, to chyba wypadałoby odpowiednio zainterweniować. Czy myślałeś, żeby zgłosić ten problem jakimś wyżej postawionym instytucjom? Chyba wypadałoby zacząć o takiego kroku. Jak sądzisz?

byly Tokarz TN
@Bongo

NARWADE JESTESCIE BARDZO WPORZADKU POZDRWIAM WAS SZYSTKICH , OPRUCZ TEGO JEEDNEO ZOMOWCA

Bilbo Teabaggins

Mam kilka pytań do Pana Prezesa. 1- Dlaczego kierownik działu P1, uważa się za Boga, który odmawia pracownikom działu urlopu w miesiącu grudniu i na przełomach miesięcy? Bez konsultacji z pracownikami. 2- Dlaczego kierownik działu P1, w tym celu wysługuje się programistą, który narusza prawo i sam nanosi poprawki do planu propozycji urlopowych? Bez konsultacji z pracownikami. 3- Dlaczego kierownik działu P1 mimo stosowania mobbingu na podwładnych, mimo licznych skarg piastuje nadal to stanowisko? 4- Dlaczego kierownik działu P1 ma własną wizję co do wykonywania planu produkcyjnego, narażając firmę na straty finansowe? Teraz kilka pytań do pana kierownika działu P1 1- Dlaczego kierownik działu P1, nie jest w stanie wyartykułować najprostszego zdania w języku ojczystym? Rozmowa z pracownikiem, to aż taka ujma na honorze? 2- Ile trzeba ci przynieść jajek i masła, żeby zostać docenionym? Wiem, że wszystko drożeje, ale przy takiej wypłacie, to jesteś chyba w stanie sam sobie zakupy zrobić? 3- Ile trzeba wypić alkoholu, żeby też zostać docenionym? 4- Dlaczego na dziale P1 niektórzy pracownicy, mogą dostać kilka przeszeregowań w ciągu roku, a inni nie dostali nic przez kilka lat? 5- Dlaczego kierownik działu P1, zrzuca praktycznie wszystkie swoje obowiązki na swoich podwładnych?

Baca

Ja w sprawie funduszu socjalnego (podwyższenia kwoty tzw. wczasów pod gruszą). Dlaczego nie wystąpią oficjalnie z tym związki tylko zwykli pracownicy? Dlatego, że przedstawiciel związku ma to gdzieś, ma duże obrywy z organizowanych wycieczek, zabiera swoją uprzywilejowaną grupkę i dobrze się bawi a ludzie to potrzebni mu są do opłacania składek.

Fela
@Baca

Byłam z 1,5 roku temu na wycieczce i już nie pojadę. Chrabiostwo we własnym gronie sié bawiło za nasze a reszta za swoje musiała wypełnić czas w wolny wieczór.

Czy w obrębie jednego działu w DFME „Damel” S.A. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Wygląda na to że tak

Obozen

Jakiego działu?

@Obozen

Obróbki

Leszno
Tokarz

Wszystkie negatywne opinie są prawdziwe. 80% załogi pije w pracy. W nadgodziny przychodzi się flache wypić! Ostatnio kierownik grzecznie wyprosił z pracy kilka osób bo nie mogli już stać na nogach tacy byli trzeźwi. Kierownictwo i zarząd nic nie widzi bo kto by pracował za takie pieniądze? Wy nie płacicie my nie robimy, chyba że flaszkę w sobotę. Wszyscy mają wszystko w (usunięte przez administratora) Nie robisz lachy, nie jesteś dz***ą kierasa to wuja zarobisz. Nowi pracownicy mają stawki jak doświadczeni fachowcy. Zamówienia są zyski są a załoga ma zap*******ć a nie zarabiać. Do tego stalinowski sposób zarządzania. Brakuje tylko kulki w potylicę. Komuna od samego dołu do samej góry. Wydaje się że nie długo to potrwa

Papa
@Tokarz

I jeszcze się błaźnią z imprezą zakładową. Jedzenie na kartki było 30 lat temu.

Sebastian
@Tokarz

Jakie stawki masz na myśli pisząc, że pieniądze są słabe? Ile można wyciągnąć?

@Sebastian

15zl/h brutto. Policz sobie

Sebastian
@Fizol

Do stawki, którą podajesz dochodzą jakieś dodatki takie jak premie frekwencyjne lub z tytułu dobrych wyników?

rOBcio
@Sebastian

na początek max. 500zl premii, premia w zalezosci od stazu i umiejetnosci, niekotrzy dostaja 500, inni 2000

RozMaryna
@rOBcio

premia zależna od umiejętności i stażu HAHAHAHA, dobre - im głębiej wchodzisz w tyłek kierownictwu tym wiecej dostajesz, poklepią po plecach to i premię dadza, wystarczy ze bedziesz (usunięte przez administratora) cały miesiąc, wszystkie świeta i w tygodniu duzej zostaniesz

gosc

może trzeba do PIP-u zgłosić,młodzi zarabiają marne pieniądze,starzy przychodzą na okrągło, i zarabiają nie narobią się,napiją i pijaku siadają za kierownicę,dupolizów mnóstwo,mają niezła premię

Agnieszka
@gosc

Trochę chaotyczny jest Twój komentarz. Ale skoro twierdzisz, że w DFME „Damel” pracują osoby, które spożywają alkohol w jej trakcie, to oczywiście powinieneś zgłosić to jak najszybciej. Czy zatem tak zamierzasz ostatecznie zrobić?

Marunio

Jak bym się miał rozpisywać jaki (usunięte przez administratora) jest w tym zakładzie to by nocy brakło na pisanie. Przełożeni nie widzą jak załoga chodzi po % i udają że jest wszytko ok. Zakład z tradycjami. Pij więcej i będziesz miał więcej w kieszeni. A teraz się nawet boją zwalniać za %bo kto będzie orał na buty panów kierowników?

Agnieszka
@Marunio

Takie rzeczy oczywiście nie powinny mieć miejsca w żadnej firmie. Dyrekcja DFME powinna odpowiednio ukarać tych pracowników, którzy piją w pracy. Ja natomiast chciałabym się dowiedzieć czegoś o ogólnych warunkach pracy w tej firmie. Czy pracownicy mają dostęp do pełnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Kocioł

To co się dzieje na uzwajalni p2 to przechodzi ludzkie pojęcie. Mam wrażenie, że ludzie chodzą tam tylko do pracy, aby się nachlać, zresztą nie tylko tam, cały montaż to samo, nie wspominając o kierownictwie. Przymuszanie do pracy w nadgodzinach to codzienność, a spróbuj nie zostać to utną premie, szczepan mowie o tobie gnębicielu. Ludzie ze stażem 15 lat dostają po 400zl premii, bo komuś trzeba zabrać i dać swoim ulubieńcom (lizodupcom). Ludzi ubywa, nikt nie przychodzi na ich miejsce, a jak juz ktos przyjdzie to po 3 miesiącach ma stawkę większą niż osoba z 10 letnim stażem. żałosne

Robol
@Kocioł

Kolego narzekacie na tego Szczepana,a to poganiacz,a to gnębiciel taką rolę ma pełnić zarząd mu taką funkcję przydzielił by produkcja szła za pół darmo.To że rozłożył cewkarnie i uzwajalnie na łopatki to już wszyscy wiemy.To że różnica w stawkach jest na tych stanowiskach to też wiemy jeden ma 15 drugi 23zł.Obłożył się Jackami,Tadkami i Zbychem i się kręci Pan Jerzy zadowolony,oni pewnie też.Może doczekamy kiedy szanowny Szczepan zakasaa rękawy i oprócz układania nut oglądania filmów z internetu i spania zacznie pracować.Miłego dnia pozdrawiam spracowany Robił że stawką 15zł

Sławomir
@Robol

Od czego zależy różnica w stawkach o której mówisz? Czy rozmowy z szefostwem nie przyniosłyby pozytywnych skutków w postaci podwyżek? Szkoda, że według Was nowy pracownik jest bardziej doceniany niż ten doświadczony, może właśnie taka rozmowa z przełożonymi przyniosłaby jakieś rezultaty? Liczę na Twoją odpowiedź.

Arczi
@Sławomir

Proszę powiedz mi z którym przełożonym porozmawiać. Tym na dole czy na samej górze? Już jeden wydział był na takiej rozmowie i wyszli bardziej wkur..i niż jak wchodzili.

Sławomir
@Arczi

Rozmowa nie przyniosła żadnych skutków? Jeżeli rzeczywiście rozmowa taka była przeprowadzana i nie przyniosła zamierzonego efektu, to nie ma sensu brnąć tą samą ścieżką. Może masz jakieś inny pomysł, który mógłby pomóc pracownikom w walce o podwyżki? Mam nadzieję, że coś podpowiesz.

A wczoraj, to jest dnia 18 lipca 2019 roku. Kierownik działu P1 był pod wpływem

@Jarosław

Pod wpływem to jest codziennie większość pracowników. Nawet umysłowych. Poprostu nie da się w Damelu pracować na trzeźwo ????????????

Robotnik

Witam wszystkich serdecznie:-) Cóż firma ciekawa , może z perspektywami ale szczęścia do kadry zarządzającej na pewno nie mamy, wszyscy którzy pracują mogą to potwierdzić. Wyjście jedno, trzeba zrobić rachunek sumienia i zweryfikować (mocno) kadrę bo wygląda że wogule nie czują tematu zarządzania( metody z komuny powoli przestają mieć rację bytu w dzisiajszych czasach). Szkoda by było że przez paru tz. Kierowników zakład upadnie. Ale za pieniądze które oferują marne szanse na fachowców i to jeszcze z doświadczeniem.

@Robotnik

Masz zastrzeżenia co do kadry zarządzającej. Czy masz na myśli nowych kierowników, czy już od dłuższego czasu to obserwujesz? Jeśli masz dobre pomysły organizacyjne, może wyjdź z inicjatywą i spróbuj je zgłosić do przełożonych, tak żeby usprawnić pracę, a firma przynosiła zyski. Co tym myślisz?

@Jarosław

Sam dobrze wiesz że firma ma zyski i to nie małe, tylko ile z tych zysków jest dla ludzi, którzy tak na prawdę je wypracowali? Premie dalej są dawane tylko dla swoich (wysokie premie), a nowo zatrudnionym oferuje się 15 zł /h brutto. Przecież to jest śmiech na sali. A gdybym nawet miał jakieś pomysły organizacyjne, to i tak nie ma z nimi do kogo iść, bo rządzi jedna wielka rodzina. Jednym słowem, jak nie masz odpowiedniego DNA, to nie masz co liczyć w tym zakładzie na dobre zarobki, a o awansie nie wspomnę.

@Fizol

Skoro firma DFME „Damel” oferuje nowo zatrudnionym osobom stawkę 15 zł brutto za godzinę pracy, to chciałbym dowiedzieć się, czy stawka ta obowiązuje dla każdego nowego pracownika? Załóżmy, że do firmy zgłasza się osoba z dużym doświadczeniem zawodowym. Czy taka osoba również otrzymuje taką stawkę, czy ma szansę na to, aby ją negocjować?

@Jarosław

Dokładnie tak jest. Możesz mieć 30 lat doświadczenia, nie wiadomo ile kursów i szkoleń. Jesteś nowy to dostajesz 15/h

No Name

Bardzo konkretnie się ogłaszają a jak konkrety w rzeczywistości, warunki, płace itd bo zastanawiam się czy aplikować

@No Name

Omijaj ten zakład wielkim łukiem, chyba że lubisz być (usunięte przez administratora).

@Fizol

Rozumiem, że masz niezbyt dobre zdanie na temat tego pracodawcy. Dobrze byłoby, jakbyś zachciał dopowiedzieć, dlaczego w ogóle tak uważasz. Musisz pamiętać, iż takie lakoniczne, pozbawione merytorycznych informacji, wypowiedzi, nie posłużą tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś konkretnego o DFME „Damel”. Powiedz nam, czy każdy pracownik tego przedsiębiorstwa ma dostęp do bezpłatnej opieki medycznej? Liczę na Twoją merytoryczną odpowiedź.

@No Name

15zł na h

@Kalfi

Stawka podanego przez Ciebie wynagrodzenia może wzrosnąć wraz ze stażem pracy? Zastanawia mnie, czy każda z nowo zatrudnionych osób może liczyć na otrzymanie 15 złotych za godzinę, czy tylko osoby z udokumentowanym doświadczeniem. Sprecyzuj, proszę.

Św. Antonio

Ciśniemy!!!

Kalfi

Ogólnie zakład cudów.Pracowałem na uzwajalni na P-2, ale zwolniłem się w poszukiwaniu lepszej płatnej pracy.Udało mi się bez problemu znaleźć szybko bardziej płatną pracę.Stawka 15-16zł w dzisiejszych czasach na pewno nie zachęca,aby pracować w Damelu.Nie wiem jak jest obecnie.Pozdrawiam poganiacza Szczepana.

@Kalfi

Jak długo udało Ci się przepracować jako pracownik firmy DFME „Damel”? Jestem ciekaw, czy w Twojej ocenie jest to dobre miejsce pracy dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową? Niedługo rozpoczynają się wakacje, więc ciekawi mnie, czy osoby świeżo po ukończonej szkole mogą podjąć pracę w tym miejscu.

Dobre dla osób po szkole.Lat pracy w damelu 8

Mlody

Mam mieszane uczucia. Pracujac w tej firmie jeszcze 3 lata temu zarabiałem 1 800 netto. Dziś moje wynagrodzenie zasadnicze z medicover i multisport to 6 200 netto bez premii. Albo na tamten czas byłem takim marnym pracownikiem, albo nie potrafili dostrzec potencjału.

123pytanie
@Mlody

6 200? na jakim wydziale takie zarobki? chyba pracując po 12h + wszystkie weekendy

kiedyś P2
@123pytanie

1800 miałem 4 lata temu kiedy sie zwolnilem. Wracam tu, bo jakis mam sentymen do tej firmy. Ogólnie atmosfera ok, nie wspominajac o donoszeniu paru mlodych. Pracujac dzis dla klientów z branży automotive, general industry czy aerospace widzę jak ten zaklad jest opozniony. Nie ma odpowiedniej kontroli procesu, sruby wkrecaja kluczami pneumatycznymi ktory dokladnosc to 15-20% momentu finalnego dla produktu, który ma połączenia krytyczne. Świat idzie w stronę industry 4.0

@kiedyś P2

Pisząc o "wracaniu" masz na myśli swój powrót jako pracownika do pracy w DFME „Damel”, czy po prostu wypowiadanie się na forum? Wydaje mi się, że masz tu na myśli po prostu zaglądanie do wątku o tym pracodawcy. Piszesz, że zwolniłeś się z firmy 4 lata temu - może teraz zaszły w niej jakieś istotne zmiany w stronę rozwoju?

@Iza

zaszły istotne zmiany w podwyższeniu zarobków dla kierownictwa i zarządu

@siwy 44

A dla reszty pracowników firmy DFME „Damel”? Czy coś się zmieniło w tym temacie? Skoro piszesz o częściowych podwyżkach, to widzę, że pracujesz obecnie w tej firmie. Co jeszcze mógłbyś powiedzieć o zatrudnieniu w tym miejscu? Polecałbyś aplikować?

@Iza

dla reszty pracowników figa bez maku

@siwy 44

A jak wygląda sytuacja teraz, przed Świętami? Czy pracownicy otrzymali może jakieś świąteczne premie, jakieś extra wynagrodzenie? Ciekawi mnie też, czy organizowane były lub są jakieś spotkania świąteczne/integracyjne. To zawsze miły gest ze strony pracodawcy.

icpan
@Iza

400 zł na święta, 210 na barburkę oraz zyski do wypłaty grudniowej (zależne od rocznej zarobku ~~2500zł i więcej)

@icpan

W takim razie całkiem nieźle to wygląda! Na pewno taki zastrzyk gotówki przed Świętami nie zaszkodzi. Jak długo już pracujesz w DFME „Damel”? Ciekawa jestem, czy co roku wygląda to tak samo w tym miejscu, czy jednak jakoś poszczególne okresy przedświąteczne różnią się między sobą.

Mlody
@123pytanie

Nie pracuję fizycznie. To jest goła zasadnicza.

Pan ktoś

Temat Ukraińców 15 zł bez premi umowa zlecenie. Warunki płacowe ogólnie się poprawiają dużo zmian i jeszcze więcej chaosu. Złe planowanie produkcji. Ogólnie za dużo ludzi siedzi na stołkach i nic nie robi...

Siwy 44
@Pan ktoś

Przecieź nas mają w głębokiej (usunięte przez administratora)

Fizol

A ja jestem ciekaw na jakich zasadach są opłacani pracownicy z Ukrainy? Bo z tego co słyszałem, to Damel płaci pośrednikowi, który ich zatrudnia, po 35zl/h netto. A jak ja chce dostać stawkę, to nie ma pieniędzy. O co ku..... a mać chodzi?

@Fizol

to jakaś paranoja , obcym się daje zarobić a swoim pracownikom nie.

@siwy 44

Bo to taka firma. Swoim i obcym dać a reszta niech na nich zapierdziela i jeść nie woła

Leszek
@Fizol

Mam rozumieć, że pracownicy zagraniczni zatrudnieni za pośrednictwem pośrednika otrzymują wyższe wynagrodzenia od pracowników z Polski, którzy pracują w firmie DFME „Damel”? Wydaje mi się, że to dosyć istotna informacja, więc będę wdzięczny, jeżeli ktoś rzetelnie przedstawi, jak to obecnie wygląda. Zachęcam.

@Leszek

Na to wygląda

Niestety nie Ukrainiec
@Fizol

BOSS-aki DAMELU, mają nadzieję, że Ukraińcy będą pracować 25godzn na dobę i dlatego inwestują w nich, mając w d....e innych.

@Fizol

Wypowiadasz się z perspektywy osoby zatrudnionej w firmie DFME „Damel”, tak? Może mógłbyś powiedzieć, jaki mniej więcej procent z osób pracujących w tym miejscu, to osoby innej narodowości? Jak wygląda kwestia "dogadania się" z obcokrajowcami, czy nie ma z tym jakichś większych problemów? Warto udzielić odpowiedzi na te pytania.

Żenada

Żenada

Ryszard O.

W klubie Tęcza prezes Ryszard Ochucki miał magnetofon w szafie a Damek ma to forum. Różnica jest taka że tam wszyscy słodzili prezesowi a tu wylewają żale i tej zasady się trzymajmy. A czy to prezes czyta to wątpię.

Spawacz

(usunięte przez administratora) dostałem smsa z banku. 2400zl za miesiąc dupienia w tym (usunięte przez administratora) Byle do końca roku i szukam nowej pracy. A kierownictwo na niech wie że od straszenia są ???? duchy a kierownikiem się tylko bywa

@Spawacz

taka rzeczywistosc w firmie damel

Hi
@Spawacz

A co ty tam robisz (dupisz)teraz na spawalni, że się tak buntujesz? Ile macie tej roboty na tyle chłopa. Wszystko robią za was kooperanci. Ocknij się chopie.

Spawacz
@Hi

Wystarczy że naprawiam te (usunięte przez administratora) co fachowcom na maszynach się przejechało za nisko. A ty Hi wyjdź i powiec to pracownikom w twarz a nie zastawiaj się tym Hi.

Hi
@Spawacz

Tak właśnie spawacie, że nic z tego nie wychodzi. Stań przy centrum i pokaż jak się robi to cię docenią. My zrobiliśmy zastój na dwa weekendy i kasa się znalazła, a wy ile już stoicie? Jacy fachowcy taka kasa i docenianie.

Prawieemeryt

Spotkamy się w magazynie to ci powiem downie

Sebo
@Prawieemeryt

A co ty pedał jesteś że po magazynach chcesz się spotykać?

@Sebo

Nie obrażaj innych, chyba że matka z ojcem cię tak wychowali. Wiem że wypisujesz tu bzdury na temat damelu a zwłaszcza uzwajalni i jeszcze starasz mącić na innych wydziałach. Zajmij się swoją robotą i nie siej zamętu

Krzysztofeles

Właśnie idę na emeryturę po 36 latach pracy w Damelu jako konstruktor- mechanik. Dla mnie były to lata udane, w dobrej atmosferze i przyjacielskich stosunkach. Praca na nowoczesnym oprogramowaniu, ciekawa i dająca pole dla pomysłowości i umiejętności. Zawsze miałem dobrych i bardzo dobrych przełożonych i kolegów. Być może problemy pracowników bezpośrednio produkcyjnych nie są mi w pełni znane, ale ja przez ten cały czas spotykałem się z życzliwością, wyrozumiałością i pomocą ze strony kierownictwa i innych pracowników. Ze zdaniem szeregowych pracowników liczyłem się zawsze i zawsze ich opinia ważyła na mojej pracy. A co do Damelu to (tak jak wcześniej napisał "EMERYT" w marcu 2017) to jest najważniejsze, że kiedy zakłady wokół masowo likwidowano Damel trwał i jest nadal i się rozwija. Dziękuję za to, że kiedy dokoła ludzie drżeli o pracę - myśmy ją mieli. Były czasy lepsze i gorsze, ale kierownictwo Zakładu potrafiło przeprowadzić nas przez zakręty i pułapki tzw. gospodarki wolnorynkowej. Damel JEST i to jest najważniejsze. A że zarobki mogłyby być lepsze? Każdy ma mało i chciałby mieć lepiej. Zakład się ciągle unowocześnia i myślę, że oferuje ciekawą pracę dla odpowiednich fachowców. Nie żałuję lat spędzonych w Damelu, a wręcz przeciwnie – dziękuję za nie. Dziękuję moim współpracownikom i kolegom za znoszenie mnie i mojego charakteru. Co do młodych i starszych adeptów sztuki inżynierskiej to zachęcam – pytajcie, może znajdziecie właśnie w Damelu swoje miejsce. Będzie to dobra, pożyteczna szkoła.

@Krzysztofeles

Jak wyglądają zarobki na stanowisku konstruktora i na ile jako nowy pracownik mógłbym liczyć?

Ktos
@Krzysztofeles

Pewnie byles pociotkiem

Zostaw merytoryczną opinię o DFME „Damel” S.A. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w DFME „Damel” S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DFME „Damel” S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DFME „Damel” S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DFME „Damel” S.A.?

Kandydaci do pracy w DFME „Damel” S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DFME „Damel” S.A.
1.9/5 Na podstawie 80 ocen.

DFME „Damel” S.A.