Opinie o SUNEX w Racibórz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie SUNEX. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w SUNEX o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SUNEX w Racibórz

Lidia

Możesz napisać coś więcej? Długo pracowałeś tutaj? Jak ogólnie atmosfera w firmie? Współpracownicy są ok? O co chodzi z tym bałaganem?

tragedi i brak organizacji

Firma bardzo ciężka jesli chodzi dużo co sie tu pisze to prawda szkoda ze nikt nie dodał jeszcze o kierowniku Magazynu ten człowiek to szaleniec w czystej postaci potrafi ludzi do łez doprowadzić nawet .

Jan
@tragedi i brak organizacji

Takie pytanko mam a propos tego kierownika z magazynu co do łez doprowadza, Możesz napisać jak ma na imię ?

@Jan

A to prawda jest, wiesz coś? Staram się ogarnąć, o co chodzi, bo jeszcze nawet nie byłam w firmie. A jak reszta kierownictwa?

Kapelan

Cześć, W ogłoszeniach o pracę jest dużo ofert na Konstruktora, projektanta, ogólnie stanowiska biurowe. Jest takie zapotrzebowanie, czy dużo pracowników się zwolniło z tych stanowisk?

Weronika
@Kapelan

A ja jeszcze dopytam jakie jest wynagrodzenie na tych stanowiskach? Trzeba mieć jakieś konkretne doświadczenie czy w razie czego można liczyć na jakieś doszkolenie?

Kapelan
@Weronika

Niestety ja nie wiem, i chyba się nie dowiemy:)

Ad
@Kapelan

Firma SUNEX zatrudnia nowych pracowników do nowych i obecnych działów . Wzrost sprzedaży spowodował nabór nowych pracowników .

@Ad

A jakie nowe działy powstały?

Haer
@Kapelan

Firma się rozwija, nowe produkty, projekty, pomysły. Stąd zapotrzebowanie na fachowców w różnych dziedzinach.

Hanna
@Haer

Fajnie jak się tak rozwija, wiadomo że to dobrze brzmi. Czy w związku z tym rozwojem pracownicy mają jakąś łatwiejszą drogę do awansów? Jak trzeba kogoś na jakieś wyższe stanowisko to rekrutują wewnętrznie czy biorą ludzi spoza firmy?

Artmachine
@Kapelan

Jest zapotrzebowanie pracuje jako technolog i wszystko jest ok. Pieniądze takie jak w Kato bym zarabiał albo Gliwicach więc po co jeździć. a robić trzeba wszędzie.

Lidia
@Artmachine

Dobrze słyszeć! Orientujesz się jak to jest z tymi rekrutacjami wewnętrznymi co pytali? Dają tutaj możliwości żeby się rozwijać? Są jakieś szkolenia dla pracowników podnoszące kwalifikacje?

Olga

Czy praca w dziale handlu dla osoby z angielskim, to aktualne? Jakie są zarobki? Jak rozumieć punkt z ogłoszenia: możliwość dodatkowych dni wolnych za brak absencji chorobowej (przecież przebywanie na L-4 to konieczność, to dni wolne w nagrodę za niechorowanie?). PS. naprawdę moglibyście przestać pisać o tej innej firmie, w tej chwili czytając nie wiadomo o jakiej firmie piszecie.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie SUNEX? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. controllingu.

Przeczytałem sobie parę opinii i cieszę się że w końcu zaczęła się dyskusja na temat picia alkoholu przez pracowników. Dobrze że coraz więcej osób widzi problem. Piją głównie starzy pracownicy prowokują do picia Ukraińców. Czują się bezkarni przychodzą do pracy już pijani i nikt z tym nic nie robi. A w pracy sobie dokładają. Szefostwo widzi i nic z tym nie robi. Albo udaje że coś robi ale nie od tej strony co trzeba. To się tak ciągnie latami.

Maria

piszesz, że widzą, albo udają że nie widzą. To w sumie ktoś z pozostałych zgłaszał to im wprost? Pytam, bo zastanawia mnie komentarz w tej kwestii. Ci starsi pracownicy faktycznie są tacy wydajni w pracy itp., że pozwalano by na to po to, żeby praca szła do przodu? Jak u was wyniki porównują?

Laga na kłamstwo

Proszę co ty za opowieści z mchu i paproci opowiadasz jeszcze zaraz napiszesz ze jeszcze im pracę obieramy i tym podobne haha weź ty się zastanów bo kto tam pracuje to widzi co jeste połowa tych biednych Ukraińców co to ich rozwijają staży pracownicy (śmiech na Sali) to ma w (usunięte przez administratora) ta robotę i ten kraj więc proszę skończyć pisać brednie

@Laga na kłamstwo

Ja nie piszę o sytuacji Polaków i Ukraińców tylko o spożywaniu alkoholu w miejscu pracy.

Parking tylko praktycznie dla osób z biura oraz kierowników a zwykle osoby nie mają gdzie parkować

Argo

To jest powód by narzekać na pracodawcę , eko okna przyjeżdżają po pracownika , będzie to dla Ciebie lepsze .

What?

Parking jest dla wszystkich pracowników tylko produkcja nie ma przydzielonych miejsc z indywidualnymi tabliczkami.

Na pewno
@Argo

A co tu na forum sunex robią naganiacze eko? Otworzysz lodówke a tam eko... co do informacji na temat przyjazdu po pracownika to fajna sprawa .. pod dom podjadą i pod dom odwiozą tylko szkoda ze trasa 15 km prywatnym autem w 20 minut robiona tym super ekobusem trwa 1.5 godziny... fajnie ze gratis ale dla niektorych ludzi czas dla rodziny ważniejszy.

@What?

Jak duży w zasadzie macie ten parking, że tu dochodzi do takiego rozwodzenia się nad tą kwestią? I tak z ciekawości to ile osób jest w biurze a ile tych pozostałych? Każdy autem dojeżdża?

Nie polecam. Prezes preferuje tryb (usunięte przez administratora).

Pilot

Każdy może wylewać żale jak się zawiódł na firmie w której pracował. A czy naprawdę pracował !. Są firmy i są FIRMY, ale w każdej trzeba się umieć znaleźć. Można się zwolnić i przejść do firmy Eko Okna, oni przyjmą każde "mięso armatnie" bo tam zwożą ludzi już z Gdańska, później rozczarowanie - praca jak w obozie - mobbing, stalking, dyskryminacja 50+ i pozbawianie premii. Zastanów się czy nie lepiej podjąć pracę w SUNEX, w firmie która się także rozwija i daje perspektywę każdemu, który dąży do rozwoju zawodowego - a nie swoim chciejstwem - chce tylko więcej zarabiać, ale czy ma doświadczenie aby na dobry zarobek zasłużyć. W Sunex pracują ludzie wartościowi i zostaje w niej ten kto chce pracować i jest wartościowy dla zakładu, a profity przyjdą jak się na nie zasłuży.

@Pilot

Proszę o dowody, gdyż mobbing, stalking i dyskryminacja to poważne zarzuty. Jeśli wypowiada je Pan/Pani publicznie to przypuszczam, że ma Pan na to niezbite dowody. Gdyż jeśli są to pomówienia to grożą za to konsekwencje. Przypominam również, że wątek dotyczy firmy Sunex.

łowca spekulantów
@Pilot

Odradzam byłem tam. Praca tam mnie uwsteczniała. Musiałem wykonywać pracę znacznie po niżej swojego poziomu. Zajmowałem się poważnymi tematami i przyszedłem tam bo myślałem, że pomogę rozwinąć się firmie zamiast tego zostałem sprowadzony na tak mizerny poziom jak nierozgarnięta osoba po szkole zawodowej. Osoba, która to robiła sprawiała wrażenie niekompetentnej bez wiedzy specjalistycznej tak jakby się trzymała jedynie przez topienie osób lepiej wykwalifikowanych i z lepszym doświadczaniem niż ona. Zaznaczam, że nie można tak mówić o całej firmie.

Aga
@łowca spekulantów

Popieram. Warto popracować, nauczyć się czegoś nowego ... Ale iść dalej. W tej firmie jak i w Polska Ekologia nie ma szans na rozwoj.

Hahaha
@Pilot

Hahahahaha brednie jakich mało, psi grosz tam zarobisz a traktują ludzi jak śmieci, zakład nie warty uwagi ,jak ktos ma jakieś predyspozycje to nie odnajdzie się w tym zakładzie . Jak ktoś jest wartościowy to nie marnuje czasu na ten zakład

A
@Pilot

Tu się zgodzę. Pracowałam w Eko i niestety mobbing jest okropny, dosłownie praca jak w obozie, faworyzacja innych pracowników. Może zarobki są nawet kuszące ale czy warto sobie zdrowie psuć, i użerać sie z chamami, nie ma nawet czasu żeby żyć własnym życiem a jak się wydarzy pobyt w szpitalu czy choroba to można człowieka po prostu zastąpić. Pod koniec umowy potraktowano mnie jak śmiecia

KANDYDAT
@A

A Pracuje Pani w SUNEX aktualnie? nie wiem czy te chamy to w EKO czy w SUNEX

@KANDYDAT

No przeciez napisała że w eko. A co, w sunex też jest podobnie?

ta opinia to jakiś żart

@Andrzej

skoro tak to ciekawa bym była Twojej perspektywy skoro to tak podważasz. która część taka zabawna i dlaczego?

Ja jestem zadowolony z pracy w tej firmie ,jedyny minus to że niema gdzie parkować przed 1 i 2 zmianą.

Iwona

Brzmi dobrze, jeśli parking to jedyny minus :) a możesz napisać coś więcej o plusach? Jak z wypłatą, czy są jakieś premie, ogólnie jaka atmosfera tu panuje?

Kierowca

Co o Magazynie to straszny (usunięte przez administratora) i bałagan ludzie zapomnieli chyba że trzeba tym zarządzać załadunki tragedia

@typowo

Czyżby z Panią K. Ktoś miał zatarg?

Ktoś

Czyli prezes zwolnił pracownika bo ten pokłócił się z jego kochanką? Dobrze to rozumiem? Co tam się wydarzyło?

Wiktoria

A w jaki sposób go zwolniono? Dyscyplinarnie, za porozumieniem stron? Ciężko uwierzyć w taką sytuacje :/

Ktoś
@Wiktoria

Prezes przyszedł do tego pracownika i powiedział że "pan tu już nie pracuje" tak to wygladalo

@Ktoś

No tak, ale formalnie jak, bo jakoś chyba jest udokumentowane czy nie? Dyscyplinarka?

gal anonim
@Elżbieta

nie bo to Ukrainiecbył przez firme

Klient ciężarowego samochodu

Przyjeżdżając po drzewo które firma rozdaje za darmo natrafiłem na pracowników stolarni (obróbki drewna) pracownikiem z którem rozmawiałem pachniał alkoholem i to o 9 rano Firma taka duża i pozwala pić pracownikom może ktoś poczyta z kierownictwa i po sprawdza pracowników na zakładzie alkotestem nie dopuszczalne jest spożywanie alkoholu i praca przy maszynach.

Izabela
@Klient ciężarowego samochodu

zgłosiłeś to jakiemus jego przełożonemu ? znajac zycie tutaj taka osoba nie zagląda i nie zareaguje, trzeba było reagowac na miejscu na takie sytuacje !

Pracownik były sunexu
@Izabela

Myślę że kierownictwo i mistrzowie produkcji od kolektorów o tym wie pracowałem firmie rok i wiem że dziennie tam był spożywany alkohol i to nie małych ilościach Osoby nadal pewnie pracują i piją

Mario

Firma totalne dno Ukraina ma pierwszeństwo jest lepiej traktowana niż Polacy. Mogą robić co tylko chcą

@Mario

Tak? To ilu Ukraińców tak właściwe tutaj pracuje?

Elżbieta

Nie płacił? Ugh to co mu się stało? Może ten kryzys firmę wykończył?

Pan Areczek

Praca jak w typowym Januszexie czyli zarząd ciągle niezadowolony z efektu produkcji. Następnie przełożeni na nieodpowiednich stanowiskach brak jakiej kolwiek organizacji jeżeli pracujesz tak jak należy to i tak dostaniesz zjebe od przełożonych mimo iz zrobisz wszystko tak jak należy. Jeśli chodzi o ogrzewanie w zime to poza kurtką to praktycznie nie istnieje. Jeżeli szef tego zakładu to przeczyta to prosze sie zainteresować zarządem produkcji na kolektorach słonecznych bo nie mam pojecia po co tam oni skoro 3/4 swojego czasu nic nie robią tylko gapią sie w monitor ale zamiast pracować przy nim to sie obijają a jak mają podjąć decyzje to nikt czasu nie ma.

Olga
@Pan Areczek

Przy takim ogrzewaniu jak piszesz to chyba należą się napoje i posiłki regeneracyjne? Macie choć herbatę?

Pan Areczek
@Olga

No może sie należą ale poza dystrybutorami z wodą to nic innego nie dają. Zbyt duże koszta dla szefa jescze by zbankrutował

Remigiusz
@Pan Areczek

Panie "Areczku" ja jestem mistrzem produkcji kolektorów słonecznych w firmie Sunex S.A. jeżeli Pan uważa, że moja praca opiera się na zaglądaniu przez 3/4 czasu mojej pracy w monitor, to zapraszam możemy się zamienić stanowiskami pracy, kto jak kto ale ja pracowałem jako fizyczny pracownik, tak więc pokaż przysłowiowe "jaja" i podejmij się wyzwania a nie piszesz pod jakimś śmiesznym pseudonimem i obrażasz ludzi wykonujących sumiennie pracę.

Nie dość że firma słabo płaci warunki pracy trudne to jeszcze kredyty na ludzi się bierze co to znaczy???

Polak piotr

Nie polecam firmę nie chcisla mi wypłacić pieniążków za pracę musiałem dać sprawę do sądu pracy

X
@Polak piotr

Nie rozumiem skąd to oburzenie-przecież w firmie został wdrożony wolontariat pracowniczy

XYZ

Nie polecam!!! Firma niby zarabia miliony, ale produkty sprowadza z Chin. Pracownikom obiecuje się złote góry, a gdy przyjdzie co do czego to spychani są od jednego "kierownika" do drugiego "kierownika". Warunki pracy fatalne. Kontrolę warunków przechodzą po znajomości, mimo że stężenia kwasów itp. przekraczają dopuszczalne normy. Nic nie jest robione w celu poprawienia warunków.

pracownikx

Firma to kompletne (usunięte przez administratora) Produkcja jest cała zakłamana, przekręt za przekrętem... Praca za śmieszne pieniądze, a obowiązków ponad głowę. Odradzam pracy każdemu

Max

W tej firmie ludzie to jak rękawiczki się zmieniają chyba non stop ogłoszenia o pracę na te same stanowiska... W ciemno mogę napisać że firma zapewne źle płaci albo traktuje z góry ludzi...

spoiler
@Max

źle płaci, źle traktuje ludzi - jak ktoś nieustannie szuka pracowników na to samo stanowisko a liczba osób w firmie się nie zmienia to raczej pokazuje to jak płacą i jak traktują ludzi xd firma dla osób nieszanujących się i niewierzących w swoje możliwości

Akcjonariusz
@spoiler

A "spojler" czytał choc raz raporty spółki lub tam pracuje lub pracował? Oczywista oczywistość że NIE. Gdyby tam pracował lub czytał to by wiedział że zatrudnienie cały czas rośnie. Rosną też obroty i koszty na wynagrodzenia ale kto by tam się zniżał do tego poziomu i interpretował dane ze sprawozdania ????. Wszystkie informacje dostepne od reki na stronie tej spółki bo jest notowana na giełdzie.

Gosc
@Akcjonariusz

Akurat od dluzszego czasu firma poszukuje pracownikow do dzialu zakupow i sprzedazy, a liczba etatow w tych dzialach sie nie zwiekszyla.. Prawda jest taka ze pracownicy odchodza,gdyz latwo znalezc korzystniejsza prace osobom ze znajomoscia jezykow. W sunex ciezko o podwyzke,bo zawsze mozna znalezc kogos tanszego

Co racja to racja
@Gosc

Akcjonariusz to pewnie jakiś pracownik SUNEX skoro takie bajki pisze. W raportach może być najbardziej rentowną firma w Polsce, może mieć najlepsze i największe inwestycje. Ale jak ktoś nie inwestuje w pracowników to te raporty można sobie w 4litery wsadzić. Rośnie liczba pracowników, a i owszem. Ale tych na produkcji. W biurze zabawa trwa i pracownicy wymieniają się jak skarpetki na nogach. Lepiej przyjąć nowego za najniższą niż dać podwyżkę dobremu staremu pracownikowi. Coś jeszcze?

Akcjonariusz
@Co racja to racja

Oczywiście że coś jeszcze - Jedyne bajki to piszesz ty "gość". Prawda zawsze jest tylko jedna: z roku na rok jest wzrost zatrudnienia i te dane jak wcześniej podałam są dostępne. Trzeba tylko wiedzieć gdzie je szukać :) Jestem "nie pracownik" i nie "były pracownik" tylko jak sama nazwa wskazuje AKCJONARIUSZ. Każdy może nim zostać kto zakupi chodź 1 akcję firmy. Wtedy też zmobilizujesz się do czytania ze zrozumieniem bo zależy ci na swoich pieniądzach a nie sugerujesz się opiniami ludzi którzy nie dostali tam pracy. Z danych finansowych wyraźnie wynika że wynagrodzenia wzrosły i to sporo. Dodam ze Zarząd i Rada Nadzorcza to osobna kolumna - tam aż tak rażących podwyżek nie widać więc średnią płace nie oni podnoszą. Skoro firma ma nie tylko wzrost zatrudnienia ale także obrotów to tez świadczy o niej dobrze. Sam zarząd tego nie osiąga bo to firma produkcyjna.

Gosc
@Akcjonariusz

Po co akcjonariusz czyta opinie o warunkach pracy? Skoro firmie tak dobrze sie powodzi to dlaczego nie stac jej na podwyzki, premie i dlaczego na parterze pomieszczenia socjalne i biurowe sa w zlym stanie?

Co racja to racja
@Gosc

Akcjonariusz to ewidentnie ktoś kto nigdy nie rozmawiał z ani jednym pracownikiem biurowym w Sunex. Zarobki.... Jeśli można nazwać zarobkiem pracę za najniższą krajową to radzę zmienić kierunek inwestowania.... Są bardziej interesujące firmy na rynku OZE, które Rzeczywiście dają podwyżki. I drogi Akcjonariuszu.... Jestem pewien że żaden z pracowników uzalajacych się tutaj na portalu nie będzie polemizował z tym ile się zarabia w tej firmie. Na palcach jednej ręki można wskazać ludzi którzy mają nieco ponad 3tys. A resztą nikt się nie martwi... Przyjdą stażyści za tysiaka jak komuś się nie podoba. Dobra firma żeby zobaczyć jak PRAWDZIWA FIRMA NIE POWINNA FUNKCJONOWAĆ A o stanie budynku można by bajki pisać... Jak są takie wzrosty to może w końcu remont? I nie żałować pracownikom godnych warunków pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o SUNEX - Racibórz

• Jak się pracuje w SUNEX?

Zobacz opinie na temat firmy SUNEX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SUNEX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SUNEX