Opinie o SUNEX w Racibórz

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie SUNEX, lecz również Klientów firmy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w SUNEX o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SUNEX w Racibórz

poirytowany>~
Kandydat

Firma jest lekko niepoważna. Pół roku wisi ogłoszenie na stanowiska biurowe. Ludzie wysyłając CV i MAJĄC za sobą kilka kierunków studiów i doświadczenie nie są brak pod uwagę. Ale to samo CV zasługuje na chwilę uwagi gdy pod nos dyrektora przyniesie je znajomy. Dla mnie niby dobrze ale czy to uczciwe? Pierwszy etap rekrutacji to rozmowa telefoniczna która weryfikuje kilka wymagań- " super o to nam chodzi"- usłyszeć można w słuchawce. Potem, gdy przychodzi się na drugi etap rozmowy okazuje się że te same umiejętności są zbyt słabe co skutkuje tym że nie zostaje się zatrudnionym. Mało tego, za te wymagania które są w ofercie plus znajomość branżowa języka obcego- najniższa krajowa? Śmiech na sali. I ogłoszenie wisi wiecznie i jakoś nikt nie sprosta ich wymaganiom..a jak sprosta to pewnie podziękuje za taką kasę. A czy firma na pewno potrzebuje tych pracowników? Przecież radzą sobie już od pół roku bez nikogo... Hmm.. a bezrobocie w Raciborzu wzrasta..

Pilot

Każdy może wylewać żale jak się zawiódł na firmie w której pracował. A czy naprawdę pracował !. Są firmy i są FIRMY, ale w każdej trzeba się umieć znaleźć. Można się zwolnić i przejść do firmy Eko Okna, oni przyjmą każde "mięso armatnie" bo tam zwożą ludzi już z Gdańska, później rozczarowanie - praca jak w obozie - mobbing, stalking, dyskryminacja 50+ i pozbawianie premii. Zastanów się czy nie lepiej podjąć pracę w SUNEX, w firmie która się także rozwija i daje perspektywę każdemu, który dąży do rozwoju zawodowego - a nie swoim chciejstwem - chce tylko więcej zarabiać, ale czy ma doświadczenie aby na dobry zarobek zasłużyć. W Sunex pracują ludzie wartościowi i zostaje w niej ten kto chce pracować i jest wartościowy dla zakładu, a profity przyjdą jak się na nie zasłuży.

Max
Klient

W tej firmie ludzie to jak rękawiczki się zmieniają chyba non stop ogłoszenia o pracę na te same stanowiska... W ciemno mogę napisać że firma zapewne źle płaci albo traktuje z góry ludzi...

Polak piotr Nowy wpis

Nie polecam firmę nie chcisla mi wypłacić pieniążków za pracę musiałem dać sprawę do sądu pracy

X Nowy wpis
@Polak piotr

Nie rozumiem skąd to oburzenie-przecież w firmie został wdrożony wolontariat pracowniczy

XYZ Nowy wpis

Nie polecam!!! Firma niby zarabia miliony, ale produkty sprowadza z Chin. Pracownikom obiecuje się złote góry, a gdy przyjdzie co do czego to spychani są od jednego "kierownika" do drugiego "kierownika". Warunki pracy fatalne. Kontrolę warunków przechodzą po znajomości, mimo że stężenia kwasów itp. przekraczają dopuszczalne normy. Nic nie jest robione w celu poprawienia warunków.

Pytanie Nowy wpis

Czy w SUNEX możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

pracownikx

Firma to kompletne (usunięte przez administratora) Produkcja jest cała zakłamana, przekręt za przekrętem... Praca za śmieszne pieniądze, a obowiązków ponad głowę. Odradzam pracy każdemu

Rozmowa kwalifikacyjna
Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie SUNEX? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Młodszy Specjalista ds. Kontrolingu Produkcji .

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jaki dress code obowiązuje w SUNEX?

Max

spoiler
@Max

źle płaci, źle traktuje ludzi - jak ktoś nieustannie szuka pracowników na to samo stanowisko a liczba osób w firmie się nie zmienia to raczej pokazuje to jak płacą i jak traktują ludzi xd firma dla osób nieszanujących się i niewierzących w swoje możliwości

Akcjonariusz
@spoiler

A "spojler" czytał choc raz raporty spółki lub tam pracuje lub pracował? Oczywista oczywistość że NIE. Gdyby tam pracował lub czytał to by wiedział że zatrudnienie cały czas rośnie. Rosną też obroty i koszty na wynagrodzenia ale kto by tam się zniżał do tego poziomu i interpretował dane ze sprawozdania ????. Wszystkie informacje dostepne od reki na stronie tej spółki bo jest notowana na giełdzie.

Gosc
@Akcjonariusz

Akurat od dluzszego czasu firma poszukuje pracownikow do dzialu zakupow i sprzedazy, a liczba etatow w tych dzialach sie nie zwiekszyla.. Prawda jest taka ze pracownicy odchodza,gdyz latwo znalezc korzystniejsza prace osobom ze znajomoscia jezykow. W sunex ciezko o podwyzke,bo zawsze mozna znalezc kogos tanszego

@Gosc

Akcjonariusz to pewnie jakiś pracownik SUNEX skoro takie bajki pisze. W raportach może być najbardziej rentowną firma w Polsce, może mieć najlepsze i największe inwestycje. Ale jak ktoś nie inwestuje w pracowników to te raporty można sobie w 4litery wsadzić. Rośnie liczba pracowników, a i owszem. Ale tych na produkcji. W biurze zabawa trwa i pracownicy wymieniają się jak skarpetki na nogach. Lepiej przyjąć nowego za najniższą niż dać podwyżkę dobremu staremu pracownikowi. Coś jeszcze?

Akcjonariusz
@Co racja to racja

Oczywiście że coś jeszcze - Jedyne bajki to piszesz ty "gość". Prawda zawsze jest tylko jedna: z roku na rok jest wzrost zatrudnienia i te dane jak wcześniej podałam są dostępne. Trzeba tylko wiedzieć gdzie je szukać :) Jestem "nie pracownik" i nie "były pracownik" tylko jak sama nazwa wskazuje AKCJONARIUSZ. Każdy może nim zostać kto zakupi chodź 1 akcję firmy. Wtedy też zmobilizujesz się do czytania ze zrozumieniem bo zależy ci na swoich pieniądzach a nie sugerujesz się opiniami ludzi którzy nie dostali tam pracy. Z danych finansowych wyraźnie wynika że wynagrodzenia wzrosły i to sporo. Dodam ze Zarząd i Rada Nadzorcza to osobna kolumna - tam aż tak rażących podwyżek nie widać więc średnią płace nie oni podnoszą. Skoro firma ma nie tylko wzrost zatrudnienia ale także obrotów to tez świadczy o niej dobrze. Sam zarząd tego nie osiąga bo to firma produkcyjna.

Gosc
@Akcjonariusz

Po co akcjonariusz czyta opinie o warunkach pracy? Skoro firmie tak dobrze sie powodzi to dlaczego nie stac jej na podwyzki, premie i dlaczego na parterze pomieszczenia socjalne i biurowe sa w zlym stanie?

@Gosc

Akcjonariusz to ewidentnie ktoś kto nigdy nie rozmawiał z ani jednym pracownikiem biurowym w Sunex. Zarobki.... Jeśli można nazwać zarobkiem pracę za najniższą krajową to radzę zmienić kierunek inwestowania.... Są bardziej interesujące firmy na rynku OZE, które Rzeczywiście dają podwyżki. I drogi Akcjonariuszu.... Jestem pewien że żaden z pracowników uzalajacych się tutaj na portalu nie będzie polemizował z tym ile się zarabia w tej firmie. Na palcach jednej ręki można wskazać ludzi którzy mają nieco ponad 3tys. A resztą nikt się nie martwi... Przyjdą stażyści za tysiaka jak komuś się nie podoba. Dobra firma żeby zobaczyć jak PRAWDZIWA FIRMA NIE POWINNA FUNKCJONOWAĆ A o stanie budynku można by bajki pisać... Jak są takie wzrosty to może w końcu remont? I nie żałować pracownikom godnych warunków pracy.

Hmm

Praca nie dla ludzi znających się na robocie, zarobki w granicach 2500/3000 w zależności od umiejętności. Potwierdzam że kierownictwo ma pracowników za nic. Nie znając się na robocie poganiają ludzi i próbują z nich wycisnąć ile się da. Gdyby nie Pan Dyrektor to pewnie załoga hal zmniejszyłaby się o połowę, potrafi wysłuchać i ukrócić nachalnych kierowników co jest zmora w tym zakładzie. Młode bezczelne szczyle którym władza odbiła do głowy Polecam spróbować na okres próbny i samemu się przekonać jak jest

Karol

@max a gdzie są wystawiane te ogłoszenia ?

poirytowany>~

Aga
@poirytowany>~

Nie zatrudniają bo czekają na stażystów. Po co płacić najniższą skoro można mieć darmową siłę roboczą

Pilot

Ja
@Pilot

Proszę o dowody, gdyż mobbing, stalking i dyskryminacja to poważne zarzuty. Jeśli wypowiada je Pan/Pani publicznie to przypuszczam, że ma Pan na to niezbite dowody. Gdyż jeśli są to pomówienia to grożą za to konsekwencje. Przypominam również, że wątek dotyczy firmy Sunex.

łowca spekulantów
@Pilot

Odradzam byłem tam. Praca tam mnie uwsteczniała. Musiałem wykonywać pracę znacznie po niżej swojego poziomu. Zajmowałem się poważnymi tematami i przyszedłem tam bo myślałem, że pomogę rozwinąć się firmie zamiast tego zostałem sprowadzony na tak mizerny poziom jak nierozgarnięta osoba po szkole zawodowej. Osoba, która to robiła sprawiała wrażenie niekompetentnej bez wiedzy specjalistycznej tak jakby się trzymała jedynie przez topienie osób lepiej wykwalifikowanych i z lepszym doświadczaniem niż ona. Zaznaczam, że nie można tak mówić o całej firmie.

Aga
@łowca spekulantów

Popieram. Warto popracować, nauczyć się czegoś nowego ... Ale iść dalej. W tej firmie jak i w Polska Ekologia nie ma szans na rozwoj.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie SUNEX? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Anonim
@Pytanie

Wigilia jest zazwyczaj dniem wolnym z tego względu, że np. w 2020 roku święto 15 sierpnia wypadało w sobotę, przez co dniem wolnym za 15 sierpnia został wyznaczony 24 grudzień. W przypadku gdy pracownikowi taki zaległy dzień wolny się nie należał, bo np. zaczął pracę po 15 sierpnia to pracownik może wziąć w wigilię urlop.

Anonim
Kandydat

Proszę sobie sprawdzić trzeźwość pracowników na 2 zmianie.Jak można tolerować pracowników któży przychodzą do pracy kompletnie pijani. Żaden zakład pracy by sobie na to nie pozwolił.

Bh

Cieszę się że w końcu ktoś tu poruszył temat picia alkoholu.Bo to jest w firmie tajemnica poliszynela.Ileś lat tak się dzieje.Gdyby kierownictwo nie przymykało oka, to nie doszło by to do tak wysokiego poziomu. A alkohol jest prawie codziennie. To wszystko jest do czasu, aż zdaży się jakiś poważny wypadek.

Mh

Napisałem uczciwą opinie o tym że dyrekcja i kierownictwo pozwala pracownikom spożywać alkohol w trakcie pracy. Dopuszcza również do pracy pracowników pod wpływem alkoholu.A moja opinia została usunięta. Nie napisałem niczego obraźliwego.Proszę z tego wyciągnąć wnioski.

szkoda

Szkoda, że firma bazuje przede wszystkim na stażystach i najniższej krajowej dla zatrudnionych. Ogłoszenia o pracę cały czas widzą i rotują.

@szkoda

No tak! A po co mają dawać zarobić pełnoetatowym pracownikom jak można przyjąć stażystę za 1000zł?!???? Od lat wiadomo że w sunex nie liczy się doświadczenie i szacunek do pracownika. Tu liczy się kasa, kasa, kasa. A na kim oszczędzą lepiej jak nie na pracownikach? Pozdrawiam

akcjonariusz
@szkoda

Sunex rozwija się i będzie rozwijał, miło że wypłaca również dywidendę

inwestor

Kupujcie akcje Sunex kurs urośnie o 400%

łowca spekulantów
@inwestor

Nie polecam moim zdaniem Sunex przeinwestował kupując za dużo tj. odniosłem wrażenie, że firmy wciskają im więcej niż to jest potrzebne i przez to Sunex traci pieniądze. Nawet jeden króciec może być wspawywany przez 10 robotów każdy z kilkaset tysięcy. Takie marnotrawstwo zawsze odbije się na kondycji firmy a i tym samym na cenie akcji giełdowych. Firma zostanie zjedzona przez dobrze inwestującą konkurencję, której zaczyna się robić pełno na rynku w dodatku zatrudniającej wielu dobrze wykwalifikowanych i z doświadczeniem fachowców na rynku. Sunex chyba nie wie jaka to podstawa. Konkurenci nie pozwalają sobie np. stawiać na wysokich stanowiskach technicznych osoby po resocjalizacji, które sobie ekonomie dorobiły z jakiś pobudek z zamiłowaniami do techniki. Taki przykład, który podejrzewam, że w Sunexie może być standardem.

Jakie są warunki zatrudnienia w SUNEX?

Uciekinier
@Pytanie

Takie jakie sobie wynegocjujesz. Prezes potrafi płacić. Co więcej odnosiłem wrażenie, że mu można nawciskać ciemnoty bo się nie zna na technice i sam z niedowierzaniem widziałem osoby pokroju Nikodema Dyzmy robiące tam karierę, zatrważające!. Przez takie zarządzanie muszą być wysokie koszty produkcji, niebotycznie droga zakupiona technologia nie warta tej ceny bo nie ma osób z kwalifikacjami, które by się tym zajęły bo do tego co jest zakupowane od strony technicznej dopuszczane są osoby, które się na tym nie znają bez wiedzy. To jest tylko opinia może błędna przyjdź tam sprawdź sam ja tak zrobiłem.

bartek

@Uciekinier czyli tutaj są od alt jedne osoby zarządzające i nie ma szansy na zmiany i na rozwój?

Uciekinier

Firma nie dla ambitnych z kwalifikacjami. Jeśli ma ktoś wiedzę i doświadczenie to będzie wykonywał pracę mocno poniżej swoich kwalifikacji zarządzany przez ludzi, którym brak wiedzy i to tak, że aż razi po oczach nie przeszkadza. W firmie nie można pokazać swojej wiedzy i umiejętności "stara klika" pilnuje żeby się nie dało wybić i jeszcze ich zastąpić. Ludzi, którzy coś w życiu osiągnęli i chcieli służyć swoim doświadczeniem ośmiesza się tam w dodatku robi to kierownictwo, które przez lata pracowało przy małej manufakturce i bez doświadczenia w poważnym przemyśle, nie znoszą konkurencji w postaci dobrze wykształconej i z doświadczeniem kadry inżynierskiej. Konstruktorów sprowadza się do roli "kreślarek" jakie w PRL'u występowały nie potrafiących rozwiązać prostych problemów technicznych. Makabrycznie zarządzana nowoczesne metody jak można usłyszeć od starej kliki nie sprawdzają się tam pomijając fakt, że ta "stara klika" nie zna się na tych metodach i lepiej żeby się tam nikt nie odważył wprowadzać coś czy też optymalizować na lepsze. . Nie polecam firmy, a w szczególności dobrym specjalistom, którzy i tak chyba omijają ją dużym łukiem i może to dlatego prezes lubi (może musi) zatrudniać młodych nie doświadczonych pracowników, którzy nie wiedzą jak wygląda praca w porządnej firmie.

cc1

Gzie pracowałeś? Wiem, że się rozbudowywują, a na tym nowym wydziale jak? Ja chcę do produkcji, co jest nie tak?

Zostaw merytoryczną opinię o SUNEX - Racibórz

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.