Opinie o Telbridge sp. z o.o. sp.k. w Częstochowa Dąbrowskiego

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Telbridge sp. z o.o. sp.k.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Telbridge sp. z o.o. sp.k. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Telbridge sp. z o.o. sp.k. w Częstochowa Dąbrowskiego

baner wywiady
Doświadczona w firmie
Pracownik
 Pytanie

Cóż Wy tak z tą umową o pracę??? Dostalibyście taką i zarabialibyscie najniższą krajową i nic poza tym. Tutaj owszem jest umowa zlecenie że wszystkimi składkami, ale najlepsi konsultanci zarabiają grubo ponad 3000zł netto i to już jest duży plus. Zamiast wiecznie narzekać to lepiej weźcie się do pracy kochani

13
Suzi
Były pracownik
 Pytanie
@Magdalena

Raczej chodzi o to, że niektórzy się tutaj awanturują gdy tylko ktoś narzeka na pensje i warunki. Po co wyzywać od razu innych? Może im się nie podobać, nikt nie pracuje za darmo, każdy chce zarobić jak najwięcej w jak najlepszych warunkach, bo dzięki temu mamy chęć zwiększania swoich kwalifikacji, gdy jesteśmy docenieni. Ktoś wyraża swoje niezadowolenie i już jest atak na niego, że jest trolem z konkurencji. A jak wspomniała Anka jest wiele firm z lepszymi warunkami i lepsza pensja.

Tabletowy
Pracownik

Już niedługo wypłata kochani Agenci. Premie mamy spore , atmosfera jest wystrzałowa, sprzedaż cały czas na dobrym poziomie. Jednym słowem jesteście na fali kochani, tak trzymać! ;-)

5
Elon
Pracownik
 Pytanie
@Nik

Człowieku jak Ci tak źle było to zajmij się swoim życiem i nie wypisuj tutaj tych bredni. Było się słabym pracownikiem to teraz pretensję do całego świata masz? Pracuję tu już kilka miesięcy i widzę, że jak ktoś pracuję rzetelnie to firma zawsze go wynagrodzi odpowiednio. Osoby , które się nie starały zawsze będą wypisywać komentarze w Twoim stylu.

Aleksander Kwachu
Pracownik

Ja tam lubię tu popracować, zarobki są przyzwoite i kadrowa Pani też niczego sobie , a i gulnąć coś można. Polecam serdecznie bo warto.

Sonia
Pracownik

Wolę lepsze zarobki na zleceniu niż śmieciowe na umowie o pracę. Tyle w temacie dlaczego wybieram pracę tutaj.

Ola
Pracownik
@Sonia

Jak jesteś studentem to fakt, opłaca sie. Ale kiedy nie studiujesz i ukończysz 26 r.z to ludzie raczej liczą na umowę o pracę i uważam, że fajnie by było gdyby forma oferowała wybor, tak jak robi to wiele firm z różnych branz. Na uz warto pamiętać, że liczą ci sie składki do emerytury, ALE nie liczy się ona do stażu pracy. Ponadto nie masz płatnych urlopów, opieki na dziecko czy urlopu okolicznosciowego. No i jak chcesz kupić mieszkanie to wyśmieją cię w banku bez UOP. Więc dużym plusem dla firmy byłoby gdyby była opcja wyboru.

Zadowolona z pracy
Pracownik
@Ola

Ja już jestem po 30stce i zarabiam i tak o wiele większe pieniądze niż na UOP. W banku ostatnio proponowali mi wysoki kredyt , ale odmowiłam. Zgodzę się z komentarzem dot. tego, że lepiej zarabiać tu konkretne pieniądze niż śmieciowe na UOP.

Misia
Pracownik
 Pytanie
@Zadowolona z pracy

Ale zdajesz sobie sprawę, że czas przepracowany na uz nie wlicza Ci się do stażu pracy do emerytury? Poza tym UOP jest stabilne, zapewnia ci minimalna pensje, więc nawet jeżeli jest awaria ze strony firmy to i tak Ci płacą, a nie tak jak teraz, że trzeba siedzieć i czekać za darmo przy stanowisku, bo może naprawią.

Jgugu
Pracownik
@Misia

Wlicza się do stażu

Księgowa
Pracownik
@Jgugu

Wlicza się do okresu składkowego, nie do stażu pracy, ponieważ w świetle prawa praca jest na umowie o PRACE, więc wszelkie inne formy zatrudnienia jak uz i uod się nie wliczając do stażu pracy i nie podlegają kodeksowi pracy. Okres składkowy i staż pracy to zupełnie dwa różne pojecia. Pracując na uz i opłacając składki dostaniesz emeryturę, ale bez osiągnięcia odpowiedniego stażu pracy (na UOP) nie bedziesz miał nawet minimalnej gwarantowanej stawki. Tutaj przykładowa informacja ze stron tematycznych, na poparcie mojej odpowiedzi, żeby nie było, że gadam bzdury: Jeżeli osoba, która osiągnęła wiek emerytalny, chce skorzystać z przysługującego jej prawa do emerytury, a nie posiada wymaganego stażu pracy, wówczas ZUS nie wypłaci jej emerytury w najniższej gwarantowanej wysokości. Tylko zostaną wypłacone świadczenia proporcjonalne do zgromadzonych środków na koncie skladkowum. To skoro teraz minimalna emerytura jest w granicach 1300/1400 brutto to dla osób bez odpowiedniego stażu pracy będą to marne grosze zamykające się w kilku stowkach

Bożena
Pracownik
 Pytanie
@Księgowa

Co za głupoty Pani wypisuje? Proszę nie wprowadzać w błąd

Bożena
Pracownik
@Księgowa

Osoba, dla której umowa zlecenie jest jedynym tytułem do ubezpieczeń, obowiązkowo podlega ubezpieczeniom rentowym, emerytalnemu i zdrowotnemu, a dobrowolne jest dla niej ubezpieczenie chorobowe. Wyjątek od tej zasady występuje w przypadku tzw. zbiegu podstaw ubezpieczenia lub uczniów, studentów, którzy nie ukończyli 26. roku życia. Określony wymiar składek odprowadzanych na ubezpieczenie w przypadku umowy zlecenia jest taki sam, jak przy umowie o pracę. Wysokość składek emerytalnych i rentowych jakie należy opłacić od umowy zlecenia oblicza się od przychodu lub kwoty wskazanej w umowie. Zgodnie z nowymi zasadami emerytalnymi umowa zlecenie, od której odprowadzane były składki zwiększa gromadzony w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych kapitał początkowy i jest brana pod uwagę przy obliczeniu wymiaru emerytury.

sara
Pracownik
 Pytanie
@Sonia

Mam takie same podejście, po co mi umowa o pracę skoro mogę korzystać z ulgi studenckiej?

Vaiana Nowy wpis
Inne
@sara

Bo umowa o pracę daje Ci urlop wypoczynkowy, bo czas umowy o pracę się kumuluje i zwiększa szanse na wcześniejsze zwiększenie wymiaru urlopu wypoczynkowego, bo masz urlop okolicznościowy, bo nie czekasz aż minie okres karencji w przypadku ZLA, bo jesteś pracownikiem zgodnie z kodeksem pracy i ten właśnie kodeks Cię chroni i daje prawa których zlecenie Ci nie daje ( bo oprócz już pięciominutowych przerw po godzinie pracy przysługują Ci także przerwy od pracy a nie tylko od pracy przy monitorze)

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.
 Pytanie

Wiecie może, czy w Telbridge sp. z o.o. sp.k. szukają chętnych na staż?

Anonimowa
Pracownik

Od jakiegoś czasu mam przyjemność pracować w Telbridge na projekcie usługowo / ubezpieczeniowym. Praca bardzo mi się podoba, w naszym teamie panuje miła atmosfera, a to wszystko dzięki Julii. Każdemu mogę polecić nasz projekt. Na początku trochę się stresowałam nową pracą, ale po szkoleniu z Julią nie miałam już żadnych obaw. Szkolenie było przeprowadzone bardzo profesjonalnie . Generalnie zawsze można liczyć na pomoc Julii. Pozdrawiam i zapraszam do naszego zespołu!

Pracuś
Pracownik
@Anonimowa

Na tym projekcie atmosfera to była jak była Sandra z Bartkiem. Teraz to można jedynie zauważyć SZ z telefonem w ręku, bądź wspomniana TL która ciągle przeklina.

2
M.
Pracownik

Pracuje na tej kampanii i nie wierze w to co czytam, nigdy nie miałam sytuacji aby Julka nie udzieliła mi pomocy, jeżeli jest zajęta to o tym informuje i ja to rozumiem, każdy ma swoje obowiązki. W moim obowiązku jest rozmowa z jednym Klientem a nas agentów na sali jest dużo więcej na jedna Julkę. Odnoszę wrażenie, że ktoś ewidentnie ma jakiś ból i na sile wyrzuca tutaj swoje frustracje. Ale błagam ludzie nie piszcie bzdur bo mimo że sytuacja nie dotyczy mnie nie mogę patrzeć na te oszczerstwa

Stały pracownik
Pracownik

Widzę ze musiały się zebrać bardzo zawistne osoby. Nawet sobie nie żartujcie, gdyby nie Julia to ten projekt dawno by już leżał i kwiczał. To jest jedyna osoba która jest w stanie coś pomoc na sali, a jestem ciekaw, jak bardzo wy chodzilibyśmy uśmiechnięci jeżeli pracowalibyście za dwóch, żeby zebrać ten projekt do kupy. Prawda jest taka, ze ostatnio praca nie jest już taka „lajtowa” jak była, ale to że wam się robic nie chce to już nie jest wina ani Team Leadera, ani Szefa Zespołu.

Weteran Nowy wpis
Pracownik

Czasy Blond dyktatorki i Bartka się skończyły i dobrze. Nie ma już wybrańców z ich rzędu każdy jest równy i z każdym porozmawiają. Kamila ma w sobie dużo spokoju ale tez czasami zdarzy sie jej przeklnąć tak jak i Julie zobaczysz czasami z telefonem. To są tylko ludzie a nie maszyny. Najważniejsze jest to ze nie boisz się rozmowy z nimi. Kamila Cię po prostu rozumie i coś wymyśli to jest szef dla którego miło się pracuje. Co do Juli to bycie przez nią szefem to jedno ale ona jest też liderem ktory nie patrzy z boku i nie wydaje poleceń. Fajnie zobaczyć jak szef w przypadku kolejek odbiera połączenia razem z tobą bo wie ze tak trzeba albo zabiera słuchawke i rozmawia z klientem bo nie chce żeby jej konsultant się męczył. Szkoda ze wszyscy zapominaja o tym a za takim człowiekiem pójdzie tłum bo wiesz ze możesz na nia liczyc :)Pozdrawiam

ekspert Nowy wpis
Pracownik

a ja uważam, ze dziewczyny się bardzo dobrze dogadują. każda jest dobra w czymś innym, co sprawia, że są idealnym duetem. nie każdy ma zawsze dobry dzień, ale nie zapominajmy, że jesteśmy w pracy i najważniejsze to wykonywać swoje obowiązki jak należy, a tego im odmówić nie można. wzajemny szacunek, kultura pracy i życzliwość to to, co definiuje współpracę Kamili i Julii.

Ala
Były pracownik
 Pytanie

Oceniając miejsce pracy zdecydowanie mówię Nie! Czy pracuje tam ktoś, dla kogo ta praca jest głównym źródłem dochodu? Miejsce pracy, i ludzie, którzy je tworzą to jedne z trudniejszych ludzi z którymi było dane mi pracować. Zapomniał (usunięte przez administratora) jak cielęciem był. Kierownicy, Team Leaderzy, osoby prowadzące dane projekty, wywyższają się strasznie nad konsultantami, pokazując każdemu, że jest (usunięte przez administratora) warty. Masa niepotrzebnych wylogowań, aby iść na szkolenie które nic nie wnosi. Bo „mielenie” cały czas tej samej bazy klientów. Jeśli dzwonię do kogoś i mówię „Dzień dobry, z tej strony …” A ktoś mi odpowiada „Nie chce ubezpieczenia” to naprawdę wstyd mi do tych ludzi dzwonić i z nimi rozmawiać.

hahahahaha
Pracownik
@Ala

"Miejsce pracy, i ludzie, którzy je tworzą to jedne z trudniejszych ludzi z którymi było dane mi pracować. " - aż się zaśmiałam pod nosem. Jeśli tak piszesz to na bank tu nie pracujesz. W tej firmie spotkałam ludzi z którymi się naprawdę przyjaźnie a szefostwo to najbardziej przystępni i wyrozumiali ludzie jak na pracodawców w Częstochowie. z innej beczki: w tym kraju wszystko jest obecnie ciężko sprzedać, nawet chleb...

Ola
Pracownik
@hahahahaha

Co jak co, ale zgadzam się z opinią, że miejsce pracy, to znaczy projekt, pracownicy, ludzie z którymi rozmawiam jest naprawdę ciężkim miejscem pracy. Straszna presja, gnębienie psychiczne, nie docenianie zwykłych pracowników, dla których jest się zwykłym numerem. Klienci w słuchawce krzyczą ze dzwonisz po raz 20, na sali sprzedaży krzyczą że obiekcje klienta nie zbijamy 3 razy tylko do momentu aż się rozłączy wkurzony. Jeśli klient mi 10 razy w słuchawce powie że czegoś nie chce, a ja dalej mam go namawiać to trochę bezczelne w stosunku do tych klientów. W pracy niepotrzebne wylogowania, raz miałam grafik na 8h, przepracowałam 3h bo były awarie, a potem mnie wyproszono. Jeśli chcecie czuć się jak (usunięte przez administratora) zapraszam. Jeśli macie trochę godności omijać to miejsce.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Telbridge sp. z o.o. sp.k. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Doradca Klienta
Częstochowa
Przedsiębiorstwo Usługowe Zenon Popęda
Wyślij CV
logo firmy Doradca Klienta Biznesowego ORANGE
Częstochowa
Optimo Sp. z o.o.
(40 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Przedstawiciel Medyczny
Częstochowa
REGENOVA THERAPEUTICS s.c.
(3 opinie)
Wyślij CV
logo firmy Doradca / Doradczyni ds. leasingu
Częstochowa
GO-LEASING Sp. z o.o.
(37 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Szyszka
Pracownik

Pracuję na projekcie nie sprzedażowym, praca jest bardzo przyjemna, jak czegoś nie wiem, zawsze znajdzie się ktoś, kto chce mi pomóc, pracuję już tutaj ponad pół roku i wiem, że jak mam jakąś ciężka sytuację z klientem mogę się zgłosić do Pani Julii i Kamili, niegdy mnie nie olały. Często są organizowane konkursy, za które można dostać premie i nagrody rzeczowe, atmosfera w pracy jest bardzo miła, z każdym można pogadać, Pani Julia, która też prowadzi szkolenia jest bardzo pomocna, z jakim pytaniem odnoście klienta czy systemu bym do niej nie podeszła, to zna odpowiedź, nigdy też nie miałam problemu z dniem wolnym od pracy, dziewczyny są bardzo wyrozumiałe i potrafią zorganizować czas pracy tak, aby dla każdego było to komfortowe, oprócz tego ciągle udostępniają jakieś nowe materiały szkoleniowe, więc można się szybko przygotować na pracę czasami z ciężkim klientem, dziewczyny są świetnie zorganizowane i potrafią zaopiekować się nową osobą, która przychodzi do pracy, tak żeby później praca była dla niej przyjemna i łatwa. Ja osobiście polecam pracę w tej firmie.

Cruella Feinberg
Pracownik

skoro czytałam opinie przed rozpoczęciem pracy dodam po podpisaniu umowy z firmą :) pracuje na ubezpieczeniach - nie jest łatwo namówić klientów ale mam 2 super dziewczyny (trenerka i menadżerka) i po paru dniach udalo sie wyjść na prostą fajna atmosfera od wejścia do firmy - jest uśmiech, zawsze dzień dobry itd owszem jest "pan z końca sali" ale dla mnie to on jest przemiły i jego ludzie mówią o nim dobrze. Chyba nie ma takiego szefa co toleruje wszystko i zawsze będzie głaskał za warkocze..

Pytanie
 Pytanie

Jak długo trwa proces awansu w Telbridge sp. z o.o. sp.k.?

Niezły żart.
Pracownik
 Pytanie
@Pytanie

Znam osoby które 10 lat spędziły na stanowisku najniższym, jako zwykły pracownik, i mimo lat pracy dalej pracownik był równany z podłogą, dalej wyrzucany do domu i co więcej, dalej osoby te nie otrzymały umowy o pracę i 10 lat spędziły na umówię zlecenie, a jak przyszło co do czego, i np zaszły w ciąże, firma ich pożegnała :) Swoją drogą kim trzeba być aby 10 lat siedzieć w tej beznadziejnej robocie?

paulaa123
Pracownik
@Niezły żart.

uuuuu widzę, że ktoś ma ból (usunięte przez administratora) nigdy nie słyszałam żeby praca w jakiejkolwiek firmie była przymusem Ja pracuje już 1,5 roku i owszem jak nie masz wyniku to bywa gorąco ale ja wybroniłam swoje wyniki i przy pomocy dziewczyn udało się zostać i nadal pracować :)

3bit
Pracownik
 Pytanie
@Pytanie

Na Twoje pytanie odpowiem tak: jedni awansują po miesiącu, inni po 3msc,6...czy po 3 latach. Po pierwsze nie każdy ma takie ambicje, po drugie jestem z tych osób, które pracują w TLB 10lat :) @niezły żart i wiem, że rekrutacja jest zawsze wewnętrzna :) więc firma daje możliwości rozwojowe. @niezłyżart - piszesz, że są osoby, które pracują po 10 lat tutaj, nie uważasz, że to o czymś świadczy ? :D Jak komuś nie odpowiada praca to ją zmienia cytując Wojciecha Manna :) nooooo także tego. Bez odbioru<3

Bożena
Pracownik
@Niezły żart.

Liczą się zarobki. Ja wolę zarabiać tutaj konkretne pieniądze niż najniższą krajową i to się liczy dla ludzi, którzy tu pracują. A wstyd to jest kraść, a nie pracować tutaj

Ela
Były pracownik
@3bit

Jeśli ktoś pracuje tu na najniższym stanowisku, na umowie zlecenie to niezłe dno. A potem (były już takie przypadki), ciąża i zostajesz z ręka w nocniku. Bo nic Ci się nie należy. Sorry, ale praca w tym miejscu 10 lat, to nie jest powód do dumy, bardziej powód do wstydu, praca dobra dla studentów, wstyd byłoby mi się przyznać ze od 10 lat tkwię w tym obozie i nie mam zamiaru nic zmieniać.

Nikol
Były pracownik
@Ela

Ela, z jakąkolwiek pracą to nie masz za wiele wspólnego :D a w Twoim komentarzu, nie ma nawet grama prawdy. Sama pracowałam będąc w ciąży i po urlopie macierzyńskim wróciłam do niej bez żadnych przeszkód. Praca w Telbridge pozwoliła mi rozwinąć swoje kompetencje i zdobyć spore doświadczenie, które bardzo przydalo się w otworzeniu i prowadzeniu własnej działalności. Polecam każdemu .

Tomek
Pracownik

Jestem bardzo zadowolony z pracy. Premie są wysokie , pracując po 8h naprawdę można wyrobić sobie dobrą wypłatę. Na pewno o wiele więcej niż płaca minimalna na umowie o pracę. Są liczne konkursy , nagrody i to mi się podoba. Firma docenia pracowników, którzy dają z siebie 100%. Ktoś kto ma zamiar udawać, że pracuje nie ma czego tu szukać. Polecam każdemu kto wykazuje zaangażowanie w pracy. Dla mnie 5 z plusem

:)
Pracownik

Niedawno przyszłam do pracy w Telbridge i jestem zadowolona. Nie ukrywam, ze w pracy zatrzymała mnie świetna atmosfera panująca na moim projekcie (infolinia napraw sprzętów). Prawda jest taka, że jeżeli pokażesz pracodawcy, że rozumiesz w jakiej sytuacji się znajduje to się w jakiś sposób odwdzięczy. Bardzo podoba mi się praca szczególnie dzięki Julii, która potrafi odpowiedzieć na wszystkie pytania, wytłumaczyć na spokojnie i jest w stanie ogarnąć niemal wszystko :) cieszę się ze trafiłam na projekt akurat z nią. Co do wypłat - zawsze na czas, wysokość jest zależna od aktualnie panującego ruchu ale i tak jest dobrze.

Ok
Były pracownik

Szczerze to przez opinie byłem nastawiony negatywnie, ale pewnym czasie muszę stwierdzić, że jest spoko. Ewidentnie zaszły jakieś zmiany kadrowe. Szef zespołu wygląda na buca, ale okazuje się być spoko XD Jest z góry ustalony wynik, ale jak się go nie wyrobi, to nie ma darcia japy czy zastraszania. Ogólnie jest przyjemnie. Atmosfera też fajna, współpracownicy tolerancyjni. Jedynie mogliby więcej płacić.

nikodem
Pracownik
@Ok

Potwierdzam, bardzo stawiają na relacje takie koleżeńskie (mówienie na Ty, pytają co słychać itd) od kierowniczki po samych pracowników. Jest wsparcie, wypłata na czas - premie niskie ale nie można powiedzieć ze nie ma, ktoś je dostaje :)

Monek
Były pracownik

Zdecydowanie nie polecam. Przepracowałem dosłownie chwilę, bo po prostu się nie da. Ucinane godziny, ogromne wymagania na premię, która u większości osób wynosi grosze. Z gorszą atmosferą nie spotkałem się złe żadnym innym miejscu pracy. Ciągle krzyki, jeśli nie ma wymaganego wyniku. Dramat !

Ala
Pracownik
@Monek

Chyba pomyliłeś firmy :) Pracuje od 5 miesięcy i nigdy nie spotkałam się ze złą atmosferą w firmie, w przypadku braku wyniku zawsze trenerka czy przełożony pomogą żeby zrobić tą sztukę, ale ewidentnie jesteś z tych co w żadnej pracy nie utrzymają się nawet 2 miesięcy, być może to co napiszę Cię zaskoczy, ale do pracy PRZYCHODZIMY PRACOWAĆ i wypełniać swoje obowiązki a nie siedzieć i się obijać od wypłaty do wypłaty :) kolejna kwestia która może Tobą wstrząsnąć: premia również zależy od zaangażowania, chętnie porozmawiam o Twoich wynikach bo ja premię otrzymuje i nie jest ona mała, owszem są gorsze dni ale to sporadycznie.

elibomt
Pracownik

tyle co się tutaj naczytałam w temacie jednego szefa to chciałam zrezygnować po tygodniu. Pracuje dzisiaj ponad dwa miesiące i jestem bardzo zadowolona. Wypłata na czas (nie to co w innym cc), śmieszna, fajna atmosfera, miłe trenerki. Jak to mówią "nie strasz, nie strasz bo się zesrasz" :)

Helena
@elibomt

Jak wygląda sam początek pracy tutaj? Można liczyć na jakieś wsparcie na początek? Jest jakieś szkolenie wprowadzające czy coś w tym stylu?

Piotr
Pracownik
 Rekomendacja
@Helena

Na początku jest szkolenie, czas trwania zależy od projektu. Na pewno nie jest tak że osoba z ulicy przychodzi i od razu siada do pracy. Po wstępnym szkoleniu jeżeli wszystko jest okej zaczyna się dopiero pracę i na początku jak zaczynasz rozmawiać jest z Tobą trener który ci pomaga

Magdalena
@Piotr

Jeśli chodzi o tego trenera to jest jakieś odrębne stanowisko czy biorą pracownika i dają mu zlecenie na część etatu?

Piotr
Kandydat
@Magdalena

To chyba zależy od projektu, nie na każdym jest trener, wtedy szkolenie robi szef

Ola
Pracownik
@Magdalena

Jeśli się nie mylę to trenerzy maja umowę o prace.

Magdalena
@Ola

na pełen etat? a wiadomo potencjalnie czego trzeba, żeby kogoś zatrudnili i ile mniej więcej płacą? tej opcji nie widziałam nigdzie i po prosu ciekawa jestem

Ola
Były pracownik
 Pytanie
@Magdalena

Nie mam pojęcia właściwie. Czy to trzeba być wcześniej konsultantem, czy jak? Oni maja umowę na pełen etat, bo są codziennie i odpoczywają, po 8 godzin minimum. Wiem, ze Bartek jak pracował, był wcześniej konsultantem. Kiedyś szkoliła się na trenera, albo pomocnika trenera Kasia, która na codzień sprzedawała na T-mobile, u pana z końca sali. Ale z płaczem odeszła, znów na niższe stanowisko, nie wiem co się stało, przemilczeli to. Ale kilka osób chyba było takich z ulicy, których przyjęli. Czy pan Konrad, albo Ola byli konsultantami? Nigdy się w temat nie zagłębiałam. Ale patrząc na to jak traktują konsultantów, to nawet jak nimi byli, to chyba zapomnieli już jak to jest. A ile płacą? Tego kompletnie nie wiem.

Była trenerka
Pracownik
@Ola

Niektórzy mają i zarabiają marną najniższą krajową i nic poza tym. Dodatkowo do tego okropny stres

Magdalena
@Była trenerka

a stres u trenera to czym może być spowodowany? odnośnie stabilności zatrudnienia są to odczucia czy czego? jak praca w praktyce wygląda?

Miśka
Pracownik
@elibomt

Zgadzam się, atmosfera jest świetna <3 Pracuje od ponad 4 miesięcy, wiadomo początki nie są łatwe, ale jak tylko wpadałam w panikę, to zawsze był ktoś obok, kto pomógł. Serio nie wiem, kto pisze komentarze tak beznadziejne. W pierwszym miesiącu, wiadomo szału z premią nie było, ale w grudniu spokojnie parę stówek wpadło, wystarczyło nie tylko na waciki :D, ale i na fajne prezenty.

Artur
Pracownik
 Pytanie
@Była trenerka

Stres ??? Ja (usunięte przez administratora) dziewczyno czy Ty pracowałaś kiedyś w innym CC, gdzie za brak wyniku przez 4 godziny pracujesz na stojąco???Pojęcia nie masz co to jest stres, pokolenie (usunięte przez administratora), którzy wychowani zostali bezstresowo. Nieroby to stresują się, jak zwróci im się uwagę, że przekraczają przerwę ( której mają 70 minut, na 8 h pracy)

Magdalena
@Artur

a kasa według Ciebie to adekwatna tutaj by była w takim razie co do tych warunków? teraz to w sumie jestem ciekawa rozłożenia to osób obecnie zatrudnionych ze względu na podejście, większość to ta część, która sobie tu tak dobrze radzi jak Ty? długo robisz?

Marta
Pracownik
@Magdalena

Hajs się zgadza zawsze, oprócz stałej prowizji, zawsze jest dodatkowa premia chyba ze jesteś lewarem i przychodzisz sobie posiedzieć.

Walentyn
Pracownik

Tutaj zarabiam większe pieniądze niż na marnej umowie o pracę, gdzie jest tylko najniższa krajowa i tyle. Są spore premie, liczne konkursy, świeża kawa. Dla mnie 5 z plusem

Byly pracownik
Były pracownik
 Pytanie

Pracowałem w tej firmie dosyć długo i mogę napisać o niej wiele. Może zacznijmy od JEDYNEGO plusa w tej całej firmie. Inni pracownicy. Piszę tutaj głównie o projekcie Play, bo na innych nie miałem okazji pracować. Dzięki nim wytrzymałem tam tyle, ile wytrzymałem. Co jest natomiast najgorsze na tym projekcie? Przełożony. Zachowuje się jak Pan wszystkiego i wszystkich. Wiecznie dumny, chamski. Cały czas był z nim problem. Nie potrafił się nawet zachować jak przełożony. Poniżanie pracowników, nierówne traktowanie. Wręcz mógłbym napisać, że mobbing. Siedzisz w pracy ponad godzinę i nie masz żadnej sztuki? Idziesz do domu. Skracanie godzin to norma, najczęściej przez bezsensowne wylogowania na „zebrania” lub trening. W żadnej firmie nie spotkałem się jeszcze z bezpłatnym szkoleniem. Brak jakiegokolwiek szacunku do pracownika. Nie masz wyniku? Skrócą ci przerwę i będą myśleli, że to coś da. Wspomnę też o tym, że jak masz wolne to bardzo często nie mają żadnych skrupułów i wydzwaniają, czy nie chcesz przyjść do pracy. Kosmiczne wymagania, co do premii-robią wszystko, żebyś jej nie dostał. Jesteś chory, masz umowe zlecenie? Będą do ciebie dzwonić co godzinę i pytać, czy się lepiej czujesz i, czy się zalogujesz. Najlepsze jest to, że niektórzy pracownicy mają tam już staż 5,6 lat, a nadal mają umowę zlecenie. Poniżanie innych na forum też nie jest w tej firmie obce. Nie pozdrawiam. Ta firma jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach i cierpliwości.

ona ona
Były pracownik

Radze nie sugerować się opiniami, zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi bo zarówno te i te mogę być niewiarygodne i przekłamane, tylko iść samemu się przekonać się na własnej skórze jak to wygląda :) Pracowałam tam klika miesięcy temu i było dobrze, natomiast koleżanka która pracowała razem ze mną była bardzo niezadowolona. Ile ludzi, tyle opinii. Jeżeli szukasz pracy to idź przekonaj się sam, nie sugeruj się opiniami tutaj. Każdy tutaj może dodać opinie że jest super, albo że jest beznadziejnie.

Pamella
Pracownik

Jedno jest pewne- tutaj zarobi się większe pieniądze niż marną podstawę na umowie o pracę. Moja ostatnia pensja dla przykładu to ponad 4tysiące netto. Pozdrawiam ciągłych narzekaczy :-*

Ela
Były pracownik
 Problem
@Pamella

Bzdura! Równanie z podłoga i ciagle wyrzucanie do domu. Trochę godności trzeba mieć i nie dać sobą pomiatać.

Pamella
Pracownik
@Ela

Jak ktoś chce za patrzenie w sufit i nic nie robienie otrzymywać pieniądze to kończy się wyganianiem. Najlepsi agenci zawsze będą doceniani. Pozdrawiam serdecznie

Aleksander Kwachu
Pracownik

Ja tam lubię tu popracować, zarobki są przyzwoite i kadrowa Pani też niczego sobie , a i gulnąć coś można. Polecam serdecznie bo warto.

Praca
Były pracownik

Hahahaha napisali do mnie po dwóch latach od odejścia czy zechce wrócić. Po ciągłym wyzywaniu i wyrzucaniu do domu. Tak fantastyczna praca że proszą by się u nich zatrudnić ????

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

Renata
Były pracownik

Czyli nic się nie zmieniło przez tyle lat :(

Magdalena
@Renata

A można wiedzieć co konkretnie? Bo niestety słabo widać. :(

alma
Pracownik
@Magdalena

zmieniły się WYMAGANIA ale to nie powinno nikogo dziwić. teraz szefowie stawiają konkretny cel a nie dają przyzwolenie na siedzenie bez sztuk.

Roksana
Były pracownik
@alma

Wymagania powinny być adekwatne do oferowanych warunków.

Magdalena
@Roksana

Ano co jak co ale tak to fair by było. Czyli według Ciebie jak wobec tego to powinno normalnie wyglądać?

Roksana
Były pracownik
 Pytanie
@Magdalena

Wyrzucanie do domu ni jest okej i nie jest fair. Bezpłatne awarie i spotkania z zespołem, na którym lider głównie krytykuje, nawet tych z dobrym wynikiem(bo przecież mogło być jeszcze lepiej) są nie okej. Jeżeli ludzie mają się starać za minimalną krajową to traktujcie ich jak ludzi, bo taką samą kasę można zarobić w innym cc lub tyle co z premią tutaj na produkcji. W żadnej innej firmie nie spotkałam się z wyrzucaniem do domu czy bezpłatnymi szkoleniami czy awariami. Czasami kazali przychodzić osobą na zdanej po godzinach na szkolenie z nowego produktu xD ZA DARMO. A przecież szkolenia w ramach pracy powinny być płatne i w KAŻDEJ innej firmie są. A tutaj robią wszystko, żeby nie zapłacić. Tak samo przerwy to żarty, tl non stop skraca przerwy, nawet tym z dobrym wynikiem, jeżeli ogólny wynik grupy jest słaby. Co zrobisz w ciągu 5 minut na godzinę? Nic. Nie zdążysz spokojnie zjeść, pójść do toalety, jeżeli będzie kolejka czy nawet wyjść na papierosa. Jeszcze cię zawołają na Twojej przerwie, żebyś podał godziny na przyszły tydzień.

Zadowolona z pracy
Pracownik
@Roksana

Jak ktoś nie robi wyniku to zostanie wyrzucony do domu, proste. Ja codziennie siedzę po 8h bo daję z siebie maxa i premia też ładna wpada. Trzeba spiąć kochana (usunięte przez administratora) i wziąć się do pracy , a nie wiecznie narzekać. Pozdrawiam serdecznie

Misia
Były pracownik
 Pytanie
@Zadowolona z pracy

Ale po co tak robić? Każdy może mieć gorszy dzień albo gorszą baze, więc czasami zły wynik nie zależy od nas. Wyrzucenie do domu jest bardzo demotywujace do pracy, tak samo jak bezpłatne szkolenia

Tabletowy
Pracownik

Już niedługo wypłata kochani Agenci. Premie mamy spore , atmosfera jest wystrzałowa, sprzedaż cały czas na dobrym poziomie. Jednym słowem jesteście na fali kochani, tak trzymać! ;-)

5
???
Były pracownik
@Tabletowy

Dlaczego takie rzeczy przekazujecie agentom przez GoWork xD

XD
Były pracownik
@???

Żeby cała strona nie była zawalona negatywnymi komentarzami ????

Agent z sali
Pracownik
@???

Ponieważ kadra i Agenci wchodzą tutaj i śmiejemy się z waszych negatywnych wyimaginowanych komentarzy droga konkurencjo. Szczerze to mamy niezły ubaw z tego jak nieudolnie próbujecie oczernić firmę. Prawda jest taka, że Agenci są zadowoleni z pracy , a firma ma się bardzo dobrze. Przetrwamy to natarcie trolli z konkurencji. Pozdrawiamy Was serdecznie :-)

2
Były Agent z sali
Były pracownik
 Pytanie
@Agent z sali

Również mam niezły ubaw, z ludzi którzy piszą tu pozytywne komentarze aby podlizać się kadrze. I kadry, która nie chce aby cała strona była zawalona negatywnymi komentarzami, więc pochwały anonimowo przekazuje na gowork, bardzo niski poziom. Naprawdę aby pisać podstawione komentarze i tutaj chwalić swój zespół? Jeśli ktoś jest dobrym pracownikiem zasługuje, przede wszystkim na szacunek. I z tego szacunku można go pochwalić osobiście. A i pragnę dodać nie piszę z konkurencji - owa firma raczej nie stanowi konkurencji dla nikogo, ma tak złe warunki pracy że naprawdę broni się samo w sobie. Bo pewnie za chwilkę pojawi się komentarz ze to konkurencja. Spójrzmy szczerze, żadna firma nie ma wszystkich pozytywnych opinii, bo nie da się dogodzić każdemu. Skoro takie fantastyczne warunki oferuje firma, to czemu wiecznie brakuje rąk do pracy? Czemu ciagle są ogłoszenia o nowe przyjęcia? Czemu pracownicy są wyrzucani do domu wcześniej w przypadku niezrealizowania wyniku? Czemu kadra dba tylko o własne potrzeby? Czemu przerwy są skracane, a ludzie wypraszani do domu? Jakie pozytywy oferuje firma? Wakacje pod gruszą? Umowę o prace? Wyprawki dla niemowląt? Wyprawki szkolne? Paczki świąteczne? Darmowe ubezpieczenia? Co fantastycznego daje firma, poza umową zlecenie i najniższa krajowa?

Doświadczona w firmie
Pracownik
@Były Agent z sali

No cóż komentarz jak widaćnapisany przez osobę roszczeniową... trzeba coś od siebie dać, aby wymagać, a osoby z których firma nie ma pożytku są zwalniane. To przeważnie właśnie osoby, które myślą, że są pępkiem tego swiata. Osoby , które pracują i wykazują się umiejętnościami zawsze zostaną odpowiednio docenione. Pozdrawiamy serdecznie maruderów :-*

4
Nie pozdrawiam
Były pracownik
 Pytanie
@Doświadczona w firmie

Rozumiem. Bardzo dziękuje za odpowiedź, i odejście od tematu. Rozumiem ze firma nie oferuje żadnych bezpłatnych ubezpieczeń, wakacji, paczek świątecznych, ani pakietów socjalnych. Aby nie napisać tego wprost komentarz „zostaną docenione” ale jak została pani doceniona? Bo warto teorię jak fantastyczna jest firma poprzeć faktami. Gdy ktoś nie jest zadowolony z pracy pisze dlaczego. Co sprawiło ze jest pani zadowolona? Bo ja pracując w firmie jedyne co dostałam w prezencie to nerwicę. Być może poprawiły się warunki pracy. Bony dostaje pani np do Hebe? Umowa o prace? Premia za obecność? Bo pani komentarz to mówi wszystko i nic.

Julia
Były pracownik
 Pytanie
@Doświadczona w firmie

Dokładnie. Dobrze Pani mówi, trzeba coś od siebie dać, żeby móc wymagać. Więc firma powinna dać normalną umowę, stabilne zatrudnienie, płatne szkoleni i awarie, dobrą atmosferę w pracy i dopiero wymagać, żeby pracownicy się starali i dawali z siebie wszystko. Nie rozumiem czemu pozdrawia pani w liczbie mnogiej? Czy pracownicy zamiast pracować siedzą na gowork i grupowo piszą komentarze?

Kamila
Pracownik
 Pytanie
@Nie pozdrawiam

Dlaczego Pani tak uparcie reklamuję firmę Hebe na tym portalu?

Xdf
Były pracownik
@Kamila

Bo wiadomo, że Hebe to przecież duża konkurencja dla Telbridge i warto się przyczepić ;) A tak na poważnie to strzelam, że to był po prostu przykład

Irmina
Pracownik
@Były Agent z sali

Ile jadu I złości w tym komentarzu. Ile gniewu i nienawiści cały czas siedzi w osobach, które nie sprawdziły się tu w pracy i teraz starają się oczernić firmę za wszelką cenę. Nie damy się omamić, bo jesteśmy zgranym i solidnym zespołem czego nam zazdrościcie jak widać. Pozdrawiam serdecznie byłego agenta, który się nie sprawdził i teraz wylewa tu swoje żale i smutki. Życzymy więcej pozytywnego myślenia

4
Urszula
Pracownik
@Nie pozdrawiam

A Pani to ma płacone za reklamowanie firmy Hebe na tym portalu :-D

Kasia
Były pracownik
 Pytanie
@Irmina

Oh jejku, a Pani nada z tym nudnym komentarzem albo jad albo konkurencja. Litości... Ktoś mógł być świetnym agentem, ale mogło mu się nie podobać traktowanie! Nie każda niezadowolona osoba to słaby pracownik i koniec kropka. Każdy może mieć swoje własne odczucia. Poza tym czy ktoś kto sobie nie poradził to jakiś gorszy sort ludzi i można ich traktować gorzej niż tych dobrych? Uważam, że nie zależnie od wyniku szacunek należy się każdemu i to w każdej firmie. Wzajemny szacunek i dobrą atmosfera sprawia, że firma jest dobra. PS: Hebe płaci nam za reklamy ich sklepu tutaj i przysłała mnie konkurencja oraz mam masę jadu w sobie xD uprzedzając odpowiedź

Brygida z infolinii
Pracownik
@Kasia

Niestety wiele osób jest teraz roszczeniowych i myślą, że za nic nie robienie najlepiej dostać premie, bonusy , bony itp. Jeżeli ktoś zaczyna wymagać i zwracać uwagę to właśnie pojawiają się komentarze jw. Ja pracuję tu od paru lat I mogę powiedzieć śmiało- atmosfera jest dobra, szacunek do pracowników, którzy dają z siebie dużo w pracy też jest. Niestety przychodzą tu do pracy lenie, albo (usunięte przez administratora) którzy myślą, że wszystkie rozumy pozjadali i firma takim osobom dziękuję. Ktoś kto sobie nie radzi pomimo wysiłku i pomocy kadry I agentów niestety nie będzie trzymany w firmie, ale tak jest wszędzie. Czyli zamiast wylewać tutaj swoją złość może trzeba się wziąć w garść i popracować nad sobą zamiast wypisywać tutaj komentarze , które mają na celu oczernianie firmy. Jest teraz wiele szkoleń dla bezrobotnych w pup , polecamy przejść się i może uda się coś znaleźć - tylko najpierw trzeba zmienić nastawienie i wykazać troszkę pokory.

3
Nik
Były pracownik
@Brygida z infolinii

Mam świetną pracę. Telbridge był tylko na czas studiów, więc pup mi potrzebny nie jest. Agentem byłem dobrym, spokojnie po trzy sztuki dziennie sprzedałem, opinia jest obiektywna. Proponuję nie wypowiadać się za wszystkich w firmie. Pamiętaj że TY to nie WSZYSCY

Zofia
Pracownik
@Nik

Trzy sztuki to nie jest żaden wielki wyczyn, nic specjalnego. Gdybyś był dobrym agentem to robiłbyś 7-8 sztuk dziennie

NIK
Były pracownik
@Zofia

Na moim projekcie, w tamtych czasach wynik 3-4 był dobrym wynikiem, więc proszę się nie wypowiadać jeżeli się pani nie zna

Bożena
Pracownik
@NIK

Znamy realia teraz i kiedyś. Nawet wtedy to był przeciętny wynik , czyli jeżeli było się przeciętnym agentem to nie ma co się wypowiadać

Ola
Były pracownik
@Bożena

Nie prawda. Wszystko zależało od projektu i produktu

Bożena
Pracownik
@Ola

Najlepsi Agenci zawsze wyciągali maxa około 6-8 sztuk dziennie. 3 sztuki to kiepski wynik

Ola
Były pracownik
@Bożena

Nie prawda. Podtrzymuje swoje zdanie. Mieliśmy co miesiąc ustalane bzdurne założenia dla każdego agenta i z reguły były to 2-4 sprzedaże na dzień, jeżeli ktoś miał mniej to TL myślał, że będziemy pisali mu codzienne wytłumaczenia, co było niedorzeczne i oczywiście większość zlewała to. Gdyby się dało to z chęcią bym Pani udostępniła wiadomości i udowodniła swoje racje. Kiepski wynik to 0. 6-8 zdarzało się raz na jakiś czas, mało który agent codziennie uzyskiwał taką sprzedaż, przynajmniej 90% sali nie miało takiej sprzedaży każdego dnia ;) Standard to były 2-4 sztuki, chyba że na tańszym ubezpieczeniu to wtedy ludzie śmiało zgarniali 6-8 ;)

Karolinka
Pracownik
@Ola

Informacje wysłane z palca. Nieudolny ciąg dalszy oczerniania firmy. Pracuję tu już od kilku lat i to na różnych projektach. Nigdy nic takiego o czym Pan/I piszę nie miało miejsca.

Brygida z infolinii
Pracownik
 Pytanie
@Nik

Na Ty nie jesteśmy. Brak kultury i podstawowego wychowania. I jak taka osoba ma odnaleźć się w jakiejkolwiek pracy jeżeli są braki u podstaw?

2
Nik
Były pracownik
 Pytanie
@Brygida z infolinii

Jest dokładnie na odwrót ;) I widzę, że to jednak nie ja mam braki. Proszę poczytać o zasadach netykiety internetowej. Internet rządzi się innymi prawami niż życie codzienne. Ja tylko nie rozumiem po co ta agresja i jad? Wynik miałem dobry, odeszłam sam. Poza tym to że ktoś nie lubi pracy w call center z niemiłymi ludźmi i nieproporcjonalnie roszczeniowymi liderami do zarobków to nie oznacza, że w innych pracach też będzie źle. Jak wspominałem to skończyłem studia i pracuje w IT, więc na zarobki i dobre traktowanie nie narzekam. Polecam nie pluć jadem na wszystkich co mają inne zdanie i wyzywac, że są z konkurencji, bo nie ma innych argumentów.

Bercik
Pracownik
@Nik

Polecamy zająć się swoją pracą, a takie wyimaginowane komentarze proszę wypisywać na forum swojej firmy. Wymagania są wszędzie proszę pana, a że jest Pan roszczeniowy jak widać to już jest Pana problem. Doradzam zmienić nastawienie, bo i swojej pracy długo miejsca Pan nie zagrzeje. Serdecznie pozdrawiam :-*

Nik
Były pracownik
@Bercik

Ale warto jest być roszczeniowym. Uważam, że trzeba znać swoją wartość. Absolutnie nie ma w tym nic złego ;)

Pulpecik
Pracownik
@Nik

To jeszcze mał życia Pan poznał, bo takie roszczeniowe osoby poprzez swoje podejście do pracy zwykle są szybko zwalniane

1
Nik
Były pracownik
@Pulpecik

Lepiej się kłaniać w pas przełożonemu za najniższą krajową i słabą atmosferę w firmie i wyrzucanie do domu. Panie kochany, szanuj się Pan! Jestem przekonany, że odrobina motywacji i zajdzie Pan daleko, wystarczy wiara w swoje umiejętności. To na pewno nie jest wszystko na co Pana stać. Trzymam kciuki, żeby się w życiu powiodło. Pozdrawiamy :-*

Lola
Pracownik
@Nik

Konkurencja nadal w natarciu:-D pisząc taki komentarz tylko potwierdza pan/i brak podstawowej wiedzy o zasadach pracy i docenianiu pracownika w firmie. Tymczasem ruszają kolejne szkolenia, mamy kolejne zadowolone osoby i agentów, którzy są z nami od lat I zarabiają konkretne pieniążki. Pozdrawiamy serdecznie konkurencję i doceniamy za wytrwałość w pisaniu tych negatywnych komentarzy. Czytając je mamy z Was niezły ubaw. One są tylko potwierdzeniem na to jak już u Was musi być źle skoro tak często probujecie oczernić firme . Życzymy więcej pozytywnego myślenia i lepszego nastawienia do życia :-*

Roksana
Były pracownik
 Pytanie
@Bożena

To dobry wynik np na sprzedażowym Playu, więc nie wiem o co chodzi. Na t mobile zawsze więcej szło, bo produkty są tańsze i według mnie bardziej przydatne. Więc tam ludzie sprzedawali po tyle sztuk ile piszesz. Poza tym weź poprawkę, że najlesi agenci byli zmienni i to, że z trzy osoby z grupy wyciągały taki wynik to nie znaczy, że jest to średnia grupy. Średnio zawsze szły 2-4 ubezpieczenia na osobę i to był spoko wynik. Więc nie wiem co tutaj za bzdury piszecie. Koniecznie chcecie pokazać, że to ktoś był słaby. A może to firma była słaba? Dajcie sobie chwilę na refleksje zanim zjedziecie każdego komentującego. Buziaki

Elon
Pracownik
 Pytanie
@Nik

Człowieku jak Ci tak źle było to zajmij się swoim życiem i nie wypisuj tutaj tych bredni. Było się słabym pracownikiem to teraz pretensję do całego świata masz? Pracuję tu już kilka miesięcy i widzę, że jak ktoś pracuję rzetelnie to firma zawsze go wynagrodzi odpowiednio. Osoby , które się nie starały zawsze będą wypisywać komentarze w Twoim stylu.

Zostaw merytoryczną opinię o Telbridge sp. z o.o. sp.k. - Częstochowa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Telbridge sp. z o.o. sp.k.?

    Zobacz opinie na temat firmy Telbridge sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 139.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Telbridge sp. z o.o. sp.k.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 74 to opinie pozytywne, 32 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 684 366
  2. pracuj.pl 3 489 318
  3. olx.pl - praca 2 904 336
  4. Jooble 1 942 704
Telbridge sp. z o.o. sp.k.
Przejdź do nowych opinii