Opinie o PKM w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PKM. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKM na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM w Katowice

Helmut

nikt nikomu nie koże robić w pkm jo już trocha lot robia i nie nażekom kary są wszedzie jak się pilnujesz to kar nie mosz u prywaciola żeby zarobić to co w pkm musisz zrobic przynajmniej 300 godzin droga wolna

wujo

Aha.Jesli ktos ma zamiar sie przyjac to radze sprawdzic czy ma sie czym dostac do pracy, jesli nie ma swojego auta. Na rano sa juz wyjazdy od 3.00 wiec pobudka jest okolo 1.00.Z popoludniowej zmiany konczymy nawet okolo 2.00.Spoznisz sie 2x to nie ma co liczyc na stala umowe i bedziecie sluchac: MASZ CIULATY DOJAZD TO SIE ZWOLNIJ.Jak wyzej pisalem jestem w PKM 18 lat i caly czas sa przyjecia...wiec logicznie myslac to samo wystarczy.Kadra kierowcow bylaby stala, gdyby bylo miodzio,nie?Kto lubi przyjsc do pracy zimą o 3.00, i miec bieganine na mrozie, bo bus zamarzniety, lub jezdzic 8 godz. bez ogrzewania? O stanie technicznym lepiej nie pisac, bo ludzie beda bac sie jezdzic.Co do KZK GOP.Pokazcie mi , ktore miasto w Polsce ma takiego darmozjada? Jaki bylby PKM bez nich? Bogaty, super autobusy i zarobki kierowcow dobre.Pozdro.

Jacek
@wujo

2300 zł to ja mam po pół roku pracy W PKM. Napisz lepiej ile otrącają ci pożyczki ? hahahah

funkmen
@Jacek

To ze wrzeszcza na pasazerow to nie kwestia wyksztalcenia tylko nieumiejetnosc radzenia sobie z emocjami,na poczatku tez nie wrzeszczalem a po kilku latach zaczalem bo mnie (usunięte przez administratora) Wiec powiedzialem do widzenia.

Solaris
@Jacek

Co ma wykształcenie do kultury?

wujo

PKM KATOWICE.....hehe-dobry temat.Jestem tam 18 lat i jest coraz gorzej...Kupuja nowe autobusy, ale zaniedlugo nie bedzie mial kto nimi jezdzic.Na wszystko jest kasa np na czujniki przy bramach na chipa(kierowca ma karte drogowa i caly czas pracy jest w niej), wydano grube miliony na nowe kasowniki i GPS i wozimy je 3 lata i niszczeja. Kzk gop-kontrolerzy jezdza autami wartymi po 80 tys., bo np. fiatem to wstyd? To z naszej kieszeni jest utrzymywana ta mafia.Tam pracuja cale rodziny, nikt obcy sie tam nie dostanie, zeby przekrety nie wyszly na swiatlo dzienne.Mam stazu 31 lat ogolnie za kolkiem (18 PKM) zarobek 2300 na reke.Duzo nie? Za 3 weekandy w m-cu.Jak wyzej pisano, karaja nas za wszystko,ale jak byla kiedys premia na Sw.Krzysztofa tak po cichutku ja zabrali i zwiazki geby nie otworzyly jak zreszta w innych sprawach bo tyłki przyzwyczajone sa do swoich stoleczkow.Raz na rok sie chwala ze WYWALCZYLY podwyzki.Hehe 60 gr brutto-podwyzka....Ogolnie kto chce zniszczyc sobie nerwy i psyche to zapraszamy do PKM KATOWICE.

kierowca
@wujo

to dlaczego nie zastrajkujecie, Panowie przecież trzeba się zebrać i postraszyć a nie da rady to strajk, pielęgniarki umią, lekarze umią, to i kierowcy też

Gośćć

Pytanie moje: Jak wygląda stawka i praca w PKM Jaworzno ? Proszę o szybką i szczerą odpowiedź

frajer
@Gośćć

ktoś pytał o stawkę w PKM Jaworzno...a więc 6 złoty brutto (obojętne czy pracujesz rok czy lat dziesięć stawka jest zawsze taka sama 6zl) a praca wygląda tak jak w każdym innym PKM-ie, a więc wstajesz o 3 w nocy i kończysz o 24...jeździsz po 160-260km na jedną zmianę a po mieście deptasz po 80km/h

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PKM, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Elrond

Kris idź lepiej do Tychów. Jak już było napisane wyżej autobusy bez hamulców (Vecta i Many sprowadzane z Norwegii przeguby) warsztat olewa naprawy i sypie tekstami typu: "no co nie objeździsz ? Inni objeździli" jak z rogu obfitości. Możesz pisać w cedułę, że masz wóz zepsuty i tak to wszyscy mają w głębokim poważaniu nawet raporty nie pomagają. ogólnie autobusy trupy co widać że jako jedyni mają Ikarusy na stanie ze wszystkich pkmów na Śląsku. Planiści ... Michał spoko, ale szanowny pan Sławomir to człowiek bezczelny, gburowaty, chamski i w ogóle z typem nie da się dogadać. Cały czas robi na złość szoferom za co w końcu kiedyś wyleciał na (usunięte przez administratora) na "kasowniki" niestety wrócił :/ ma się znajomości w związkach to tak jest. Zarobki marne ... szofer ze stażem 23 letnim mi gadał że zarobił 2,600. Nowy w granicach 1,700-1,900.

starykier.

są różne opinie o PKM ale prawda jest taka że leni ikombinatorów nigdzie nie brakuje praca nie jest lekka trzeba ją trochę lubić jak każdą pracę a praca z ludżmi [chodzi o pasażerów]nigdy do przyjemnych nie należała ale spokój,iuśmiech zabija największego upierdliwego,co do kar to w każdym zakładzie jest regulamin który należy przestrzegać i tyle a nowy kierowca nigdy nie był zmuszony do podjęcia pracy w pkm sami przychodzą i ja stary kier.widzę ich podejście do tej pracy,oczywiście nie wszyscy i chwała im za to teraz nowy dostaje 11;50 na godzine ja zaczynałem było7;10 i przeżyłem pozdrawiam

kierowca

Ją pracuje w pkm już 2 rok fakt że na 10 nowych osób zostaje ok 3 jak już ktoś napisał lenie nie dają radę chcieli by przychodzić naj.na 8 i odrazu swoją linie, a tu trza poznać wszystkie linie co na początku jest przerażające ale później jest dobrze fakt wypłaty mogły by być lepsze ale w porównaniu do prywaciazy to pkm jest dobrze i są przyjęcia ponoć

cookie

Jako nowy kierowca dostaniesz 11,50/h pozniej dodatki za kontrole biletów na krótkim wozie 1zł/h, a za prowadzenie przeguba 4% dodatku,za kazdy sprzedany bilet 0,39 zł minus podatek, premia 20%.Tak więc zarobisz około 1900zł na ręke za swoje godziny. Ale pewnie będą do ciebie dzwonić żebyś przyszedł z wolnego bo wolą zadzwonić do kogoś kto ma niską stawkę. Teraz trochę o karach nakładanych przez firmę i kzk gop. Za brak krawata minus 25% premii, jazda przed czasem 50%, brak biletów w sprzedaży 50%, przewóz w kabinie osoby postronnej 50%, palenie papierosów 100%, kolizja z twojej winy 100%. To takie najbardziej popularne podpunkty. Dodatkowo jeżeli przyjdzie jakaś skarga od pasażera to i tak kierowca jest winny, a czasem ludzie o takich bzdurach piszą że nie wiadomo jak się ustosunkować do takiej skargi.A jeśli chcesz więcej wiedzieć wystarczy zagadać z kierowcami, bo każdy miałby coś do powiedzenia poza forum.Prawdą jest to że z nowych kierowców nie zostaje na dłużej nikt.

wooky

No i jak tam teraz sie wiedzie w pkm Katowice, daja zarobić? Bo w sumie liczba ich autobusów - 256 robi niewielkie wrażenie, myslałem, że mają ich więcej.

?

to prawda syf to mało powiedziane pracowałem tam 12lat

rolnik

Dużo ludzi rezygnuje bo to lenie.Tu do roboty przychodzi się o 4 00 a nie wstaje o 6tej.Poza tym wbrew pozorom trzeba lubieć tą robote ona nie dla każdego jest wiem co mówię bo robie tu już16lat i czasem jest ciężko ale są i dobre dni. A co do zarobków to mogłoy by być większe to fakt. pozdro.

[usunięte przez moderatora] syf, wszystko co najgorsze, to co nowe to jakie takie ale starsze to padliny, zarobki nie najlepsze, zabierają co się da

ludzie to najwiekszy syf jaki moze byc auta bez hamulcow, zero kompetencji ze strony kierownictwa na 10 nowych kierowcow po miesiacu nie zostaje nikt, pierwsza wyplata 1500 zl, :)

Dycha

Wejdź sobie na hale to będziesz wiedział o jaki syf chodzi

fiatowiec

Też jestem ciekaw warunków pracy i płac w PKM Katowice. Myślę czy tam się nie przenieść, bo w mojej firmie zarobki są w miarę , ale w przeliczeniu na 30 dni roboczych w miesiącu, to już nie. Poza tym jest u nas czysty dom wariatów - wiesz gdzie pojedziesz i kiedy będziesz mieć "wolne" góra 24 godziny na przód.

dzialus

czy wypowiedzi są na temat pkm zarzadzajacej komunikacja miejska? ile zarabia z dodatkami na reke nowo przyjęty kierowca? i o jaki syf chodzi?

Budda

Syf malaria, krematorium, marne kierownictwo, Brak dodatków za szkodliwe warunki !!! Płace nawet nawet ale jak na takie warunki i tak niskie

alig

Syf i Malaria, dom wariatów i marne płace

Zostaw merytoryczną opinię o PKM - Katowice

• Jak się pracuje w PKM?

Zobacz opinie na temat firmy PKM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PKM