Opinie o ZTM Gdańsk w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ZTM Gdańsk, a także Klientów firmy. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie ZTM Gdańsk na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZTM Gdańsk w Gdańsk

niewiedzący

Witam. Dzisiaj (05.05.2020) czekając na autobus nr 115 godz. 8.02 Centr. Onkologi spotkała mnie niemiła sytuacja. Mianowicie nie zorientowałem się, że stoję na przystanku na żądanie (moja wina). Ale nie o to tutaj chodzi. Tylko o kierowce, który nie raczył odtworzyć drzwi stojąc na światłach, na które szybko dobiegłem. Niestety musiałem biec na następny przystanek żeby zdarzyć do pracy jak każdy jadący o tej porze... Jeżeli czytasz to kierowco, to życzę tobie, aby spotkało i ciebie coś nie miłego w tym dniu...

JustynaRz
Klient

Dziś ok. godz. 15 (29.07) przy przejściu dla pieszych na Podwalu Przedmiejskim zaświeciło się pierwsze zielone światło, powinno się zaświecić kolejne zielone światło, gdyż pośrodku przejścia są tory dla tramwaju. Przez przejście przechodzila grupa około 30 osobowa dzieci. Z przystanku Chmielna 01 odjeżdżał tramwaj. Drugie światło się nie zaświeciło, a maszynista mając totalnie w nosie ludzi, w tym dzieci stojące przed przejściem, ruszył jakby nigdy nic, przejechał, nie patrząc czy kogoś potrąci czy nie, nienormalna sytuacja! Niech ktoś zrobi porządek z tymi światłami, a maszynista powinien zostać przywołany do porządku po tak bulwersującej sytuacji:/

Pytanie Nowy wpis

Jakie wartości są cenione w ZTM Gdańsk?

On Nowy wpis
@Pytanie

Co to za pytanie ??

Rafic Nowy wpis
Klient

Najgorsza komunikacja jaką kiedykolwiek jechałem To już PKS jest bardziej rzetelną firma niż ZTM. W Automatach nie ma kasy do wydania reszty nie przyjmują monety. Żeby kupić bilet to już jest problem Ten kto się tym zajmuje niech ruszy szanowną (usunięte przez administratora) I zacznie kontrolować to co się dzieje z automatami i czy wogule się coś dzieje. Kasę brać to wiedzą gdzie ale żeby usprawnić system to już jest ewidentnie kłopot dla pomysłodawców infolinia żeby zgłosić awarie to zapomnijcie pracują jak królewicze Następnym razem będę planował na pewno inny sposób komunikacji. Ja na pewno NIE POLECAM.

JustynaRz

On Nowy wpis
@JustynaRz

Skoro miał otwarty przejazd to pojechał. Trzeba było iść tunelem o nie zawracać głowy. To portal w sprawie pracy a nie takich (usunięte przez administratora)

Dominika
Klient

Jak to możliwe że Gdańsk jest chyba jedynym większym miastem w Polsce nieposiadającym automatów do sprzedaży biletów w pojazdach??? W innych miastach to standard. Nie uświadczysz nawet automatu stacjonarnego na ostatnim przystanku 8 i 9 gdzie mnóstwo ludzi chodzi na plażę. Żeby kupić bilet musisz ściągnąć jakąś badziewana aplikację za pomocą której możesz co najwyżej kupić bilet tylko sobie dziecku niestety już nie kupisz. Zenada

Motorniczy
@Dominika

To zapraszam na a Śląsk. Tu w pojazdach niestety tego nie ma. Poza pkm tychy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Tranwaj numer 1028 upał jak DJABLI ZERO KLIMY PISZ ZA GORĄCE POWIETRZE

Porządny_obywatel
Klient

Te mandaty to jest jakiś żart. Miałam naładowany bilet i przez to że jakiś Kanar nie mógł nabić mi, dostałam mandat 250 zł. Ja rozumiem naprawdę że za komunikacje się płaci i wszystko ale żeby nawet 500 zł płacić przez to że się jedzie bez opłaty za przejazd to jest żart. Może mi ktoś to wyjaśnić dlaczego są takie duże mandaty? Dziękuje pozdrawiam serdecznie ????

Miła dziewczyna
@Porządny_obywatel

Naprawdę to żart żeby dać mandat za doładowany bilet No nie normalne

Michal1
@niewiedzący

I dobrze zrobil poza przystankiem drzwie nie sa otwierane a pasazerow. Skoro sie zagapiles tzn ze.miales.czas zeby bieg na anstepny przystanek.

@Michal1

Jestem tu od miesiąca w Gdańsku. Nie jest to moja wina, że ktoś umieszcza maciupeńki napis na znaku, który ma być widoczny nie tylko z odległości 2m...Zresztą co to za problem dla niego otworzyć drzwi skoro jak kierowca autobusu podrzuca innego, który skończył już prace i wysiada na światłach. To co to za problem być miłym dla kogoś i otworzyć mu te drzwi jak chce zdarzyć do pracy. Tylko w Polsce takie rzeczy się dzieją, przez co ludzie są dla siebie jacy są.. A to, że pobiegłem na następny przystanek to tylko ze względu, że jeden autobus dojeżdża w to miejsce a nie tak jak ty możesz pięcioma tramwajami dojechać i paroma autobusami. O ile jeździsz komunikacja... Takie komentarze zatrzymaj dla siebie, niż masz głupio się udzielać...

Hans
@niewiedzący

Jeśli piszesz juz, że tylko w Polsce takie rzeczy sie zdarzają to wiedz, że gdyby kierowca autobusu w Niemczech otworzył drzwi na światłach, czekałaby go sroga kara dyscyplinarna.

Adik40
@Michal1

Dobrze powiedziane kierowca nie może otwierać drzwi na ulicy lub światłach bo ktoś chce wsiaść lub wysiąść

Robert
@niewiedzący

Kierowca ma prawo i obowiązek otwierać drzwi tylko i wyłącznie na przystanku. Poza nim wszystkie drzwi muszą pozostać zamknięte, chyba, są wystapilaby sytuacja awaryjna zmierzającą kierowca, aby pojawi pasażerowie natychmiast opuścili pojazd. Jeśli by Ci, stojąc na światłach, otworzył drzwi, a Ty wchodząc byś się przewrócił i złamał nogę, kierowca ponosi pełną odpowiedzialność za to zdarzenie. P.S. Życzę Tobie miłego dnia ;)

Robert
@Robert

*sytuacja awaryjna zmuszająca kierowcę*

Sylwia
@niewiedzący

Późno ale cóż.. Przystanek z założenia służy do czekiwania na pojazd ( tram, bus ,pociąg czy inne..) i tam dokonuje się wymiana pasażerów. Może Ci się nie podobać ale tak to działa! Skrzyżowanie nie jest do tego przeznaczone - tak trudno zrozumieć, że tego się nie robi?! Dość już baranów wysadzajacych czy zabierających pasażerów skąd popadnie..nawet ze środka ulicy. Czy takie same pretensje miałbyś np. do pilota samolotu? Przecież dobiegłeś po płycie lotniska do kabiny pilotów..powinni byli Cię zabrać! A ja Tobie życzę więcej rozsądku..będzie Ci potrzebny w życiu skoro trudno Ci pojąć tak oczywiste ( choć może niewygodne , bo niepomyślne dla Ciebie) sprawy.

Nick
@niewiedzący

Kierowca nie ma prawa zabierać i wysadzać pasażerów w miejscach innych niż przystanki wynikające z rozkładu jazdy

Kierowca
@niewiedzący

Od wsiadania jest przystanek a spóźniłem żsie do pracy z własnej głupoty i jeszcze zwalasz to na obca ci osobe

Kandydat

Witam Wie ktoś jak wygląda test z topografii Gdańska ? Czy pytania są otwarte czy zamknięta i ile ich jest ?

Anonimowy

Autobusy są spóźnione często

Wkurwiony pasazer
Klient

(usunięte przez administratora) człowiek się spieszy do pracy stoki na przystanku a autobus się spóźnia 15 minut jeszcze kierowca wpierdala bułkę i je śniadanie

@Wkurwiony pasazer

Inteligencie szpagatowy... kierowcy również przysługuje przerwa posiłkowa.. jeśli masz z tym problem zamów sobie ubera albo jedź hulajnogą

Wkur*iony
Klient

Na przystanku tramwajowym „opera bałtycka” stoi sobie budka z biletami, po 10 minutach udało mi się zakupić jeden bilet, automat zżarł mi pi drodze 15 zł, przy czym bilet kosztował 2.20. Prosze zróbcie coś z tym ;)

@Wkur*iony

na pewno go work cos z tym zrobi juz lecą na ratunek :) zgłoś reklamacje i po problemie

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie ZTM Gdańsk? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

@Pytanie

Chlopie.....ztm nie zatrudnia kierowcowni motorniczych...

Zbyszek88
Klient

Witam. Gdzie sa zajezdnie tramwajowe w Gdańsku? Pytam, ponieważ chciałbym się przeprowadzić nad morze, a jestem ze śląska i szukam mieszkania w miarę blisko zajezdni

@Zbyszek88

za dużo opcji nie ma albo nowy port albo wrzeszcz

Darass
@on

Pętla Jelitkowo, Siedlce , Chełm Witosa, Ujeścisko, Łostowice Świętokrzyska, Stogi Plaża, Nowy Port, Ujeścisko.

Zbyszek88
@Darass

A jak z wynagrodzeniem? Jakieś premie, katarzynka? Itd

Kierowca
Kandydat

Witam. Wie może ktoś z pracujących czy można się zatrudnić na stanowisku kierowca autobusu na 1/2 lub 3/4 etatu ?

Nie pozdrawiam
Klient

Dzień dobry. Mam nadzieję, że ZTM to czyta. Karygodne zachowanie Pana kierowcy z nią 02.03.2021r. Trasa Karwiny Tesco -> Oliwa Pętla Tramwajowa, godzina 13:40. Starsza Pani podnieca do jadącego autobusu, NIE DA SIE JEJ PRZEOCZYC NAWET PATRZAC TAK WYSOKO PONAD WLASNY NOS. Pani 5 metrów od autobusu, a Pan rusza :), pominę już fakt, że na każdym przystanku był ok 3 minut przed czasem, nie każdy starszy człowiek (ok. 70 lat) ma ochotę stać i marznąc przed czasem. Pan oczywiście rusza, pomimo tego, że i tak musiał wyhamować, A Pani wisnęla przycisk otwierania drzwi, ba! Dodatkowo osoby z autobusu prosiły wręcz, aby kierowca otworzył drzwi. Niestety ma nic, z uśmiechem na twarzy Pan odjechał. Jestem młoda osoba i jedno słowo ciśnie się na usta... ale chyba wiadomo jakie. Trzeba być podłym człowiekiem. ZKM - chyba takich kierowców nie potrżrvujwcie, co więcej takich ludzi. Z pewnością znajdą się bardziej odpowiednie osoby- o to nie będzie trudno. ŻENADA, WSTYD

@Nie pozdrawiam

Wypadaloby jeszcze napisac jaki przewoznik albo nr tab autovusu

Karol

Dużo w firmie pracuje obcokrajowcow ?

@Karol

nie a obcokrajowcy są jak swoi....i mają obywatelstwo

IRA
Klient

Mam pytanie do ZTM dlaczego obcokrajowcy prowadzący autobusy w Gdańsku nie potrafią odpowiedzieć na pytanie czy dany autobus jedzie np przez ul Piastowską i nie zna topografii miasta nawet tam gdzie jeździ na danej linii . Nie jestem mieszkanka Gdańska i nie mialam czasu szukać w internecie czym dojadę i jedyny kierowca który był na pętli Droszyńskiego nie umiał mi odpowiedzieć na to pytanie o ulice .

@IRA

Bo byc moze trafilas na kierowce ukrainca,ktory faktycznie potrafi jechac wyznaczona trasa i nie zna nazw ulic. Ma jechac wyznaczona trasa. A dlaczego ty przerywasz jemu przerwe ???? Na tablicy jest rozklad i nazwy przystankow. Wystarczy pomyslec i przeczytac. To ze nie jestes z tego miasta nie zwalnia cie z obowiazku abys sobie spr wszystko....to ze nie.mialas czasu ? Kogo to obchodzi.

Rmx pasażer
Klient

Dzisiaj byla awaria trakcji ok wszystko zamulone to tez idzie przezyc juz nawet spoznienie do pracy pomijam ale zeby na przystanku nie dac wysiąść ludziom to juz przegiecie a i dokrecajcie pokrywy skrzynek elektrycznych w autobusach bo dzis mi jedna w twarz przydzwonila

Ula
Klient

27 grudnia kierowca linii 127 ( bus 2687) zatrzymał się na przystanku i pofatygował się, żeby wysiąść i nie tylko podnieść mój zgubiony i rozbity telefon, ale również oddzwonić i umówić się na jego odbiór. Oby więcej takich serdecznych ludzi. Bardzo dziękuję za pomoc i likwidację mojego stresu. :) Nr kierowcy 6126 dziękuję

nowy136
Kandydat

Witam Czy orientuje się ktoś jak wygląda/czego dotyczy test online który należy wykonać na drugim etapie rekrutacji?

@nowy136

jakiś nowy wymysł. ciężko powiedziec ale jak online to raczej nic trudnego

Zostaw merytoryczną opinię o ZTM Gdańsk - Gdańsk

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

ZTM Gdańsk
2.8/5 Na podstawie 45 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Na Stoku 49