Opinie o ZTM Gdańsk w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy ZTM Gdańsk. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie ZTM Gdańsk na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZTM Gdańsk w Gdańsk

Ile jest zmian w ZTM Gdańsk?

Nocny

Uwaga na nocne autobusy, kierowca lubi "nie zauważyć" pasażerów proszących autobus o zatrzymanie na przystanku. Wyrzucanie pieniędzy w błoto.

@Nocny

jeśli faktycznie komuś coś takiego mogło się zdarzać w sposób notoryczny to ciekawa jestem czy doszło do ostatecznego zgłoszenia. wyciągają tu jakiekolwiek konsekwencje wobec kierowców?

Maria

A w jaki sposób takie przykładowe zajścia są zgłaszane? Do kogo się dzwoni? Jest jakiś dział reklamacji czy czegokolwiek? Są wydzieleni pracownicy, którzy zajmują się tego typu reklamacjami? Jakie jeszcze mogą być zgłaszane?

Straszne co się dzieje jak ktoś chce skorzystać z przejazdu komunikacją miejską. na liniach gdzie jadą tylko dwa autobusy na godzinę nie przyjeżdża jeden i czeka się godzinę na autobus. Tłumaczenie firmy odnosi się do spóźnienia i jakoś dziwnie będzie odjeżdżać jak następny według rozkładu. Niech więcej będzie bus- pasów a lnie będą jeździć tylko się spóźniać. Na Oruni ul. Platynowa autobusy zrobiły sobie pętlę. 162 oczekuje na odjazd od 30-20 minut, tyle mniej więcej trwa przejazd z Oruni od Wrzeszcza.Ostatnio nawet 154 oczekuje na odjazd .Nie dziwię się, że lepiej jeździć samochodem. Najgorsza instytucja jaka może być.

@162

Kierowca dostal taka dyspozycje i tak robi jak mu każą. Skoro ma duze opóźnienie to rowna czas do prawidlowego odjazu o czasie czy to z jednej lub drugiej petli

Paior Man

Linia 255 nr kierowcy 8003. Kierowca nie poczekał chwili na przyjazd tramwaju w którym byłem. Mając blisko do kolejnego przestanku autobusowego zacząłem biec do niego ale kierowca nie wjechał w zatoczkę tego przystanku i odjechał. Gdy nas zobaczył uśmiechał się do nas. Zadrzyło się to nie po raz pierwszy z tym kierowca. Wg mnie kierowcy zawsze powinni czekać na przyjeżdżający tramwaj.

@Paior Man

Kazdy pojazd ma swoją godzinę odjazdu.

@On

Ciekawa jestem jak to omawiane jest z kierowcami podczas jakiegoś szkolenia. Pracodawca ostatecznie wytycza procedurę, że nie ma czegoś takiego jak "czekanie" na pasażera? Co w przypadku przystanków na żądanie? Widziałam opinie, że podobno ktoś się nie zatrzymał

Jaga

Sytuacja może nieznacząca ale ostatnie kto te konsekwencje poniesie o które pani spytała? trudno pewnie udowodnić kto pomachał a kto nie. Zaciekawiła mnie teraz sytuacja kierowców. Czy są przyznawane im jakiekolwiek kary? Jak pracodawca rozwiązuje potencjalne skargi?

@Jaga

jesli wplynie skarga to nagranie z monitoringu roztrzygnie. wtedy albo bedzie kara albo nie. ale jest jedna wazna kwestia : kierowca/motorniczy nie ma obowiazku otwierania ponownie drzwi pojazdu po zakonczeniu wymiany pasazerow. 1.drzwi otwiera 2.wsiadaja/wysiadaja 3.zamyka 4.jedzie 5.czeka na swiatlach - nie musi otwierac drzwi..

Gaba
@on

Słuchajcie czy takie skargi są częste? Czy motorniczy często są stawiani w tego typu sytuacjach? i jakie kary mogą wtedy byc nakładane? to wszystko jest omawiane na jakiejś rozmowie czy dopiero później? kandydat ma jasność?

@Gaba

1, często 2. tak są wzywani do kierownika ale to do gaitu a nie ztm 3.obnizenie premii 4.instrukcja stanowiskowa jest tak stworzona ze kierowca/motorniczy w 99% jest winny

Specjalista ds. Kadr i Płac

przychodzi e-mail z dniem i godzina na rekrutację , rozmowę w sprawie pracy poprzedza test wiedzy , panie zadają ok 5, rekrutacja na poziomie dawnym (usunięte przez administratora)

polski ład, dodatek stażowy , ile chcemy zarabiać

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Pasażer

ZTM w Gdańsku zgotował koszmar dla mieszkańców dzielnicy Kokoszki w Gdańsku w dniu 15 czerwca 2023 roku w zakresie przyjazdu autobusów. Przez 1,5 godziny nie przyjechał żaden autobus w kierunku Gdańska Wrzeszcza (ani 157 ani 126). Co świadczy o braku szacunku dla pasażerów i lekceważeniu ich podstawowych potrzeb transportowych. Serdeczne pozdrowienia z tego powodu dla władz miasta, dla których oczkiem w głowie jest ZTM w Gdańsku. Proszę się liczyć z tym, iż mieszkańcy Kokoszek podziękują obecnej władzy już w najbliższych wyborach samorządowych za nadzór nad transportem w Gdańsku.

@Pasażer

Skoro auto zawislo nad jezdnia i byl brak przejazdu w obu kierunkach gdyz tylko 1 pas jest przejezdny to nie wiem czego oczekujesz ? chyba helikoptera. poza tym na stronie ztmu byl komunikat. jak rowniez w serwisie trojmiasto.pl

Kierowca 8003 autobus 255 nie zatrzymał się na przystanku nie na żądanie i wszyscy ludzie dostali totalnego (usunięte przez administratora).kierowca się śmiał kiedy odjeżdżał. (usunięte przez administratora)

Laura

Czy od czasu otwarcia nowej linii tramwajowej ktoś przyjżał się,jak wygląda dojazd na pętlę Świętokrzyska? Zabrano 2 linie tramwajowe,a dodano 1. Chyba coś jest nie w porządku. Kto tak ważny mieszka na Lawendowym Wzgórzu,że większość lini tramwajowych tam została skierowana z każdej strony Gdańska. Proszę sprawdzić zapełnienie komunikacji oraz częstotliwość kursowania w kierunku obu części miasta. Ze Świętokrzyskiej również jeżdżą ludzie,którzy pracują,aby między innymi ZTM miał z czego się utrzymać.

Pasażer

Motorniczy z tramwaju nigdy jeszcze nie zaczekał nawet sekundy ,kilkukrotnie biegłem do tramwaju,centymetry od przycisku otwierającego drzwi a ten jakby z premedytacją ruszał... mają chyba z tego frajdę,mam nadzieję że karma naprawdę wraca.

Pochwała

Kierowca autobusu lini 171 o numerze 8508 byl bardzo spóźniony przez korki i poczekał na pana biegnącego z daleka zeby sie nie spoznil, uwazam ze rzadko zdążają sie jeszcze tacy mili kierowcy

Opinia

Miesięczne podrożały o 7złoty, a wy jeszcze nie kontrolujecie tego jak jeżdżą autobusy po Gdańsku? Wszelkie spóźnienia i nie przyjeżdżanie w miejsca docelowe? Takie coś nie powinno mieć nawet miejsca, żeby człowiek czekał na coś co nawet nie przyjedzie na określoną godzinę. To dajcie w rozpisce po 3 godziny gdzie będzie wszystko punktualnie jak nawet tego nie potraficie ostatecznie ogarnąć.

Opinia

Autobus 110, 13:39 przystanek agrarna w kierunku portu lotniczego 02, kierowca bezczelny, na zapytanie czy jedzie na nowatorów brak odpowiedzi po ponownym zapytaniu oburzony bo człowiek się zapyta dokąd jedzie, brak szacunku do klienta, to są chyba jakieś żarty.

@Opinia

Ja musle ze na.tablicy byl rozklad jazdy i to nie problem zobaczyc i przeczytac... Robisz przelewy uzywasz smartphona masz konto w banku a tak trudno spojrzeć na rozkład i zawracac głowę takimi pierdolami....

@On

A ja uważam, że na tablicy był błędny napis poza tym to nie są pierdoły, są to normalne pytania dokąd jedziemy i mam prawo się upewnić dokąd jadę. To że mam telefon i konto w banku nie zmienia faktu że mogę nie wiedzieć dokąd jadę, chyba coś Ci się pomyliło i to konkretnie. Jesteś zacofany czy jak?

Z

Kolejny autobus 157 się spóźnia mający być na 18:39 na nowatorów do Wrzeszcza, sobie może dopracujcie tak ten plan godzinowy żebyście jeździli na czas i się nie spóźniali tymi liniami 126, 157 bo to się robi już śmiesznie żeby człowiek nie mógł zdążyć na czas na pociąg czy na inne ważne sprawy.

X

Co się dzieje z tymi liniami 126 to jest jakiś żart że nie przyjeżdża czy co to ma być?

Pasażer

Wczoraj (11.04.2023) autobus 120 nie zatrzymał mi sie na 2 przystankach na żądanie. Stoję na przystanku Fabryczna i macham na niego a ten jedzie dalej. Korek za przystankiem był na tyle duży, że zdążyłem przebiec na następny przystanek (Inżynierów). Znowu macham a ten jedzie dalej. Nie chciało mu się zjechać ze środkowego pasa czy ma pasażerów w (usunięte przez administratora)

Szczupak

Co za mądra głowa wymyśliła żeby 11 zaczynała trasę od zajezdni a nie od pętli strzyża pkm

pasażerka

kto ustala podobno udogodnienia rozkładu jazdy ? dla kogo bo napewno nie dla pasażerów. Po nowej zmianie autobus 127 jadący jako jedyny z oliwy do szpitala na zaspe chociaż wsobote miał normalny rozkład.Teraz po udogodnieniach żeby dojechać na 7 do pracy trzebawyjechać 45 min szybciej,albo sie spóznic do pracy,A może tak ZTM zacznie płacić za taxówki???????? Porażka

@pasażerka

to pytanie było odniesione co do konkretnej osoby czy stanowisko miałeś na myśli? Bo jeśli o tę drugą kwestię chodzi to zastanawiam się w takim razie jak jest wynagradzane oraz to w jaki sposób praca na nim może obecnie być zorganizowana. Ktoś wie i napisze?

Pasażer 2

Dlaczego w dniu 07.02,2023 r. spod Dworca w Gdańsku Wrzeszczu nie przyjechały dwa autobusy Nr 157 relacji Gdańsk Wrzeszcz - Bysewo o godz. 14.54 i 15.14. Czy Państwo robicie sobie żarty czy kpiny z pasażerów - mieszkańców Gdańska. Serdeczne pozdrowienia z tego tytułu dla Dyrekcji ZTM w Gdańsku oraz władz miasta.

Pasażer

Proszę o informację dlaczego w dniu 07.02.2023 r. o godz. 5.30 z Bysewa w kierunku Gdańska Wrzeszcza nie przyjechał autobus linii 157. Czy Kierownictwo ZTM w Gdańsku z władzami miasta jeszcze panuje nad komunikacją. Niebawem wybory samorządowe, mieszkańcy Gdańska są poirytowani funkcjonującym transportem miejskim. Czy ktoś z osób sprawczych zdaje sobie sprawę, że ludzie stoją i marzną na przystankach. Tym bardziej, iż z Kokoszek do centrum Gdańska są dwa autobusy na godzinę. Zamiast debatować na systemem "fala" i politykowaniem, proszę się wziąć do roboty i przewrócić w mieście należyty system kursowania autobusów i tramwajów. Mieszkańcy Gdańska są pamiętliwi i na pewno w najbliższych wyborach samorządowych wyrażą swoją opinię poprzez glosowanie.

pasażer

WITAM NIE BARDZO ROZUMIĘ ,DLACZEGO AUTOBUS LINII107 JEŻDZĄCY W PRUSZCZU GDANSKIM NOTERYCZNIE SIĘ SPÓŻNIA LUB WCALE NIE PRZYJEŻDŻA WCZORAJ TJ 2.02 .23 CZEKAŁAM NA AUTOBUS ,KTÓREGO ODJAZD MIAŁ BYĆ O 10,58 Z PRZYSTANKU OBR.WYBRZEZA NIE DOCZEKAŁAM SIĘ .DZISIAJ 3.02 ODJAZD Z ULCY NIEMCEWICZA GODZ.17.36 TAKŻE NIE PRZYJECHAŁ.ROZUMIĘ ,ŻE WARUNKI ATMOSFERYCZNE ,ALE JEŚLI AUTOBUSY Z GDAŃSKA -207,200 CZY 205 MOGĄ PRZYJECHAĆ Z EWENTUALNIE 5 MINUTOWYM OPÓŻNIENIEM,GDZIE TRASA JEST DŁUŻSZA I BARDZIEJ ZAKORKOWANA I WARUNKI ATMOSFERYCZNE TAKIE SAME TO COŚ Z TĄ LINIĄ 107 JEST NIE TAK

Komar

Witam. Wiem że pies powinien mieć kaganiec wchodząc do autobusu lub tramwaju ale mam takiego psa który widzi autobus to z radości szczeka. Nigdy nie było problemów a Pani powiedziała że nie może wejść choć nawet nie zapytała czy mam kaganiec. Tyle czasu jeżdżę i kierowcy nie mają żadnych problemów dopóki nie będzie szczekał. Moi sąsiedzi się pytają czy w ogóle on szczeka. K..a poprostu nie wziąłem kagańca czy to jest zbrodnia. To było na lini 115

Stefan
@Komar

Dla Ciebie to nie zbrodnia ale jak Nadzór Ruchu złapie że kierowca nie zareagował na brak kagańca to dostanie minus 900 zł premi i tyle.

@Stefan

aż 9 stówek w plecy za brak kagańca? nic się wtedy nie wydarzyło złego i tyle zabrali? to ile to oni tej premii jeszcze mają i za co mogą im odebrać?

@Iza

Zabrać mogą za wszystko a właściwie to nie przyznać a nie zabrać bo premia jest uznaniowa więc albo jest albo nie ma. Z tymi 900zl to przesadził jak się nic nie stanie bo np nawet nie zauwazy to nic sie nie dzieje ale jakby poes uzarl to by ttzeba sie tlumaczyc. Wlasciwie to i tak wina wlasciciela bo nie zastosowal sie do regulaminu a to on odpowiada za psa. Premia jest wychodząca np 900zl na miesiac... Jesli nic nie wywiniesz to masz 900zl Jak masz skarge,L4, spóźnienie do pracy,nieregulaminowe ubranie itp to jest zmniejszana odpowiednio. Jak masz kolizje to masz0zl. Jesli przyjdziesz z tzn wolnego to masz większą premię. Wiec nigdy nie wiesz jaka bedzie premia poki nie odbierzesz paska z wypłatą.

Zostaw merytoryczną opinię o ZTM Gdańsk - Gdańsk

• Jak się pracuje w ZTM Gdańsk?

Zobacz opinie na temat firmy ZTM Gdańsk tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZTM Gdańsk?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZTM Gdańsk?

Kandydaci do pracy w ZTM Gdańsk napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZTM Gdańsk
2.4/5 Na podstawie 60 ocen.
  • Na Stoku 49
    80-874 Gdańsk