Opinie o PKM w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PKM. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKM na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM w Katowice

zyczliwa

Chcialabym sie dowiedziec jakim kierowca byl muj wujek jan mordziolek bo ponoc w pkp w katowicach byl kierowca. ale go zwolnili i nie chcial sie przyznac

Heniek1976
@zyczliwa

Podobno go zwolnili i wysłali na kurs Języka Polskiego. Mam nadzieję , że Twój Wujek przekaże Ci wiedzę :). Pozdrawiam.

Bravo

Czemu tyle narzekacie nikt wam nie kaze w tym kraju pracowac ... ja jezdze autobusem w niemczech i zarabiam 2300€ miesiecznie i kurw... jeszcze niemcy narzekaja wiadomo na poludniu niemiec mozna wiecej zarobic ale w mojej firmie jezyk niemiecki obowiazkowy bo firma panstwowa takze wyjezdzac za granice a nie narzekac

kierowca zaw

Czemu 20 kierowcow teraz chca zatrudnic do pkm katowice? Pisze na pup katowice

Geroy
@kierowca zaw

Witam. Ja pracuje u prywaciarza z Pyskowic i robiedo 22 godzin tygodniowo i mam podstawy 2500netto. Samochód mam pod domem busa 15os. Pracowałem w PKM Gliwice i wystarczył Mi okres próbny 3ms i podziekowałem bo i kasa zła i tabor był w stanie opłakanym Many i Jelcze mimo zlego stanu technicznego byly puszczane jako niby sprawne przez mechaników i mistrzów. Polecam prywatne firmy bo sa rzetelne i nie ciulaja.

merowing30
@kierowca zaw

a skad wiesz ze to PKM katowice?

ikar

ja będę zaczynał pracę w Pkm Katowice we wrześniu i chciałem zapytać jak to jest na początku czy dostaje się stałą linie żeby nauczyć się jej ,bliżej bym miał na zajezdnie na Zawodzie czy to wezmą pod uwagę dyspodytorzy czy trzeba pisać podanie jakieś prosze o info kolegów

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PKM, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
emeryt

Pracowałem w PKM Katowice prawie 41 lat w halach naprawczych więc mogę coś na ten temat powiedzieć! Przez hale (3) od godz.18 do około 02 w nocy przejeżdża przez myjnię ok 150 autobusów na tych halach trwa normalna praca mechaników,elektryków,ślusarzy i innych a więc wdychają spaliny z tych autobusów!!Oczywiście spalin tych nie widać (kiedyś było jeszcze widać) ale wiadomo że nawet norma Euro 6 powoduje raka czego się ludziom tam pracującym nie mówi!!Kiedyś było oficjalnie napisane (mam na zdjęciu) że na halach występują czynniki rakotwórcze ale w ilościach nie zagrażających zdrowiu- podpis byłego dyrektora i człowieka z BHP!!Co jeszcze o halach - na hali gdzie ludzie pracują myje sie części a mało tego silniki autobusów myjką Karcher, zimą na hali temperatura podchdzi pod 0 stopni Celsjusza(bramy otwarte bo ważniejsze mycie autobusów od warunków pracy! Na halach latają gołębie i pod ścianami pełno odchodów a wiadomo że gołębie i ich odchody mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia pracowników!! Chciałbym aby któryś z gołębi narobił na głowę kierownikowi który ma to w nosie!! Myślę że PKM Katowice to relikt lat 60 ubiegłego wieku ale kierownictwo ma to w nosie! Była na placu parkingowym myjnia tzw.letnia ( latem mieliśmy trochę spokoju) no ale P.Prezes kazała myjnię rozwalic bo ważniejsze miejsce na 2 lub 3 autobusy niż zdrowie pracowników!!Jak ma być audyt to na drzwiach pomieszczeń gdzie normalnie się pracuje naklejane są kartki z napisem -Pomieszczenie nieczynne ! W kanałach syf (woda,olej) a do kierownictwa nie dociera że obecne autobusy naprawia się na podnośnikach kolumnowych (1) na 3 halach! Można by jeszcze pisać ale cóż jak to i tak nic nie da bo kierownictwo ma to w nosie byle biorą grube wynagrodzenia w odróżnieniu od zwykłych pracowników (jałmużna)

michal tauzen

A jak wyglada praca na magazynie w PKMie?

Zuzanna

@Chopinrozumiem jesteś zadowolony z pracy w pkm. Chętnie dowiemy się więcej na temat obecnych warunków zatrudnienia w firmie. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy?

lolek

jak chcesz sie zwolnić z tego syfu to cie nie puszczą musisz robic na wypowiedzeniu odradzam brać ta odpowiedzialność za grosze

Elektryk

Pracowalem tam za elektryka przez 18 lat. 10 lat temu zwolniłem się i wyjechałem do uk. Widze ze nic się nie zmieniło przez 10 lat, wtedy tez był syf w kanałach, biało na hali od dym, a kasa marna.

Chopin

Fantastycznie jest :P W KZKGOPie pracuje 430 osób, a we Wrocławiu podobne zadania opanowuje jeden wydział w sile 6 (sześć) osób. Można? Ano można, tylko który z prezydentów pozbawi się dodatkowego dochodu? A co do pracy w PKMie to jest lepiej (jeszcze) niż u prywaciarza. :-) "Najfajniejsze" było to, że po otrzymaniu umowy na stałe, moja stawka pozostała bez zmian, ale za to już nowo przyjęci dostawali więcej i takie zastanowienie mnie wzięło, czy mam zrobić jak w telefonii komórkowej, by się zwolnić i zaraz zatrudnić z lepszą stawką? no ale w niedługim czasie ktosik się trochę opamiętał :) W każdym razie uśmiech na twarz i wio do przodu (jak jest plac) a jak mi pasażerowie marudzą czemu stoję (bo wg. nich powinienem zablokować skrzyżowanie) to najpierw wołam o 300zł na mandat) :) Szerokości Panowie i Panie

dfg

@Andrzej no ale to chodzi Ci o umowę o prace tutaj ?

andrzej

witam panowie po jakim czasie kierowca w pkm katowice moze liczyc na zmiennika na stałe

kierowca

kierowca 2014-07-16 20:02:20 Ją pracuje w pkm już 2 rok fakt że na 10 nowych osób zostaje ok 3 jak już ktoś napisał lenie nie dają radę chcieli by przychodzić naj.na 8 i odrazu swoją linie, a tu trza poznać wszystkie linie co na początku jest przerażające ale później jest dobrze fakt wypłaty mogły by być lepsze ale w porównaniu do prywaciazy to pkm jest dobrze i są przyjęcia ponoć. MINEŁO KOLEJE 2 LATA NO I MÓJ POGLĄD NA FIRME SIĘ ZMIENIŁ Z MIESIĄCA NA MIESIĄC CORAZ GORZEJ LUDZIE SIĘ ZWALNIAJĄ PONOĆ W PRZECIĄGU MIESIĄCA 7 OS. ZOSTANĄ TYLKO CI CO DO EMERYTURY MAJĄ BLISKO I LIZODUPY Z WYSOKĄ STAWKĄ (18-22ZŁ) I NA BESZCZELNEGO SIE CHWALĄ ZE MAJĄ UKŁADY I Z WOLNEGO NIEDZIELE TYRAJĄ TO I MAJĄ OD 3000-4000TYS I SAME NOCKI SPIĄ NA REZERWACH A MŁODZI SĄ POMIATANI. JA TEŻ ZACZYNAM SZUKAC PRACY I ROBIE SE C+E

Powazny

Witam, pracuje w pkm katowice od kilku lat sytuacja w tej firmie jest z miesiaca na miesiac gorsza. Jestem kierowca zarabiam ok 1900 a 2000 zl. Choc przybywaja nowe autobusy to ciagle sie psuja a stare sa latane aby objezdzily tylko dniowke, kaza nam jezdzic z popsutymi hamulcami, ukladami kierowniczymi itp. Co do kar to oprocz juz wymienionych doszly ostatnio zmodyfikowane przez kzk kary za rozmowe z pasazerem tzn jesli jakis pasazer pyta o droge, gdzie ma wysiasc lub ktos znajomy podejdzie do kabiny i powie czesc co slychac a my nic nie odpowiadamy bo nie mozna, to zaraz pracownik kzk ubrany po cywilnemu wpisuje do karty rozmowa z pasazerem. Oprocz tego nasi dyspozytorzy maja nowy obowiazek nalozony im przez pania prezes chodzenia po katowicach i sprawdzanie kierowcow czy jezdza w krawatach i koszulach, dodam tylko ze pisalismy w zeszlym roku petycje o mozliwosc zamienienia na czas upalow sztucznych, smierdzacych koszul po ktorych niektorzy maja podrazniona skore co spotkalo sie z odmowa a w tym roku nawet z karami. Z katowicka policja tez nie ma lekko kazda kolizja jest prawie zawsze z winy kierowcy autobusu a ostatnio nakladane sa mandaty za blokowanie skrzyzowan w godzinach szczytu i gdy sa duze korki na autobusy przegubowe 18 m. Pasazerowie pisza tyle skarg, ze dziennie wisi cala zapelniona karka nazwiskami kierowcow do wyjasnien a druga kartka z nazwiskami o przepaly paliwowe na ktore wiekszosc nie ma wplywu a trzeba sie tlumaczyc. W najblizszym czasie skladam wypowiedzenie i nie dlatego ze trzeba wstawac o 2,3 w nocy tylko , praca odpowiedzialna za smieszne pieniadze i zero poszanowania ze strony pracodawcow, pasazerow i innych kierowcow dla nas. Jak ktos bardzo chce lub musi to poleca pkm sosnowiec, gliwice lub tychy praca w podobnych warunkach ale o wiele lepsze zarobki szczegolnie tychy.

pompa

w waszych opiniach widzę dużo prawdy i nieprawdy,można by się spierać kto ma rację,ja mam 40lat pracy z czego 20 w pkm,a zarabiam 2,100 z wolego to chodzą tylko przydupasy,gdzie soboty i niedziele mają wolne bo sobie z wolnego zarobią,planowanie może być ale same rozkłady są do kitu,bo jak na popołudnie można wyjść o 10j rano do pracy,a sama praca od 11j do 20j bez godz nocnych aby nie dać kierowcy zarobić,jak wiecie psuje się też sytuacja z urlopami bo nie ma kto jeżdzić,ale co nas to obchodzi skoro można ściągnąć z wolnego kogoś,lecz oni tego nie chcą robić aby nie dać zarobić,wiadomo że nie ma kto jeżdzić bo na rynku brakuje kierowców oni powinni wymyśleć coś innego bo z roku na rok będzie podonie że nie pójdziesz na urlop bo brak rąk do pracy

Mino

Zdecydowanie trzeba odradzać pracę w tej firmie. Warunki straszne. Tabor słaby, pieniądze dramatyczne. Ciągłe zmuszanie do jazdy uszkodzonymi i niesprawnymi autami. Tą firmą powinny interesować się instytucje jak pip a nie kierowcy.

Sosnowiczanin

Niskie zarobki, marny socjal, straszny tabor. Dramatycznie wygląda ta firma na dzisiejsze czasy. Lepiej pojeździć u prywaciaka i iść np do polskibus.

Mati sznupka061

Dzień dobry jestem fanem autobusu jelcza 120MM]1#061 najlepszy autobus został odstawiony do kasacj a najgorsze autobusy jezdżą po Chorzowie szkoda go jest bo był najlepszy po remoncie jelcz 120MM{2#144 powinien iść na złom tak jak zrobili z 053 tez był fajny a vecto na złom 061 najlepszy napewno mu przeglądu nie zrobili

xxx

GoWork(idz pracowac).Dobra nazwa dla firmy ktora bierze za was gruba kase...

tata

Roman pojezdzisz 20 lat to zmienisz opinie.Na razie ci sie podoba.A len i burak to sam chamie jestes!

Zostaw merytoryczną opinię o PKM - Katowice

• Jak się pracuje w PKM?

Zobacz opinie na temat firmy PKM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PKM