Opinie o PKM w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy PKM, lecz również Klientów firmy. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKM na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM w Katowice

Nigdywiecejpkm

Serdecznie nie polecam tam pracy. Nadgodziny to norma, a wręcz obowiązek, szczegolnie jak mowisz ze nie chcesz to akurat dostaniesz bo dzial planowania lubi byc zlosliwy. Atmosfera beznadziejna. Jak im pasuje to wysla cie na urlop a jak beda potrzebowac to ci go odwolaja (tak bylo w sierpniu 2021). Pensja zenujaca, a jeszcze kierownik wedle uznania zabierze premie. Jesli macie do siebie resztki szacunku, nie idzcie tam pracowac.

Roman

Od niedawna zacząłem pracować jako kierowca autobusu. Słyszałem opinie jaka ta praca jest ciężka i niewdzięczna. Pracuje na śląsku na liniach miejskich u prywaciarza. To co zauwazyłem, iż praca kierowcy autobusu na liniach miejskich to przysłowiowe przedszkole. Przeszczegano mnie, zobaczysz bedziesz płacic kary, za wszelkie uszkodzenia będziesz obciązony, pasażerowie bedą pisać na ciebie skargi. Jeżdżę juz kilka miesiecy, patrzę w lusterka więc autobusu nie uszkodziłem, choć nie wykluczam, iż taka sytuacja przez nieuwagę może się zdarzyć. Miałem kontrole w trakcie których sprawdili mi bilety, wyświetlacz, identyfikator, kasowniki. Jak to bywa czasami się spóżniam bo sa korki, ale nie jężdże przed czasem. Za spóżnienia nie karają, tylko trzeba wpisać w kartę. Pasażerowie skarg nie piszą bo ich nie wyzywam. Podsumowując biorac pod uwagę wszystkich malkontentów ktorzy tu wypisują negatywnie opinie o pracy kierowcy i nie tylko w PKM ale wszędzie stwierdzam, iż to są lenie (usunięte przez administratora) brudasy, syfiarze, buraki i kartofle. W kabinach jebie capem, syf kiła i mogiła, palą w autobusie. Nowe autobusy zdemolowane, pourywane przciski. Jakby mogli to by w tym autobusie jeszcze nasrali. Oczywiście ja nie generalizuje bo na 10 kierowców kilku jest na poziomoe ale reszta to masakra, chamy i prostaki. Jak jeżdziłem na zapoznaiu lini z byle powodu krzyczą i przklinają na paarzerów, całkowity brak kultury. Ja to tłumacze sobie tak, że to z tego powodu, iż aby być kierwcą autobusu wymagają wykształcenie podstawowe, a to poważna i odpowiedzialna praca.

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w PKM?

Ferdynand

Bardzo fajna firma. Zawsze jest ponad 2000 zl za nominał godzin.

Oczko Nowy wpis
Klient

za 4500 5000zl netto moza isc tam pracowac w PKM????

Ania Nowy wpis

Dnia 11.10 chciałam dostać się do Sosnowca autobusem Lini 88. Już od początku pojawiły się problemy,ponieważ kierowca nie otworzył drzwi. Ze stresu nacisnęłam zly przycisk do otwarcia drzwi. Na szczęście pomógł mi chłopak który również stał na przystanku. Po tym jak weszłam do autobusu usłyszałam krzyk ze strony kierowcy w stosunku do mnie. Wykrzyczał pytania takie jak chodzby to czy jestem niepełnosprawna albo ślepa. Swiatkami całego zdarzenia byli ludzie w autobusie. Szczerze mówiąc taka nieprzyjemna sytuacja zdarza mi się pierwszy raz w życiu.

Facepalm Nowy wpis
@Ania

Nie dziwie sie, skoro jesteś taka (usunięte przez administratora)na kierowce PKM Sosnowiec wylewasz na stronie dotyczącej warunków pracy w PKM KATOWICE.

Nigdywiecejpkm Nowy wpis

Jak wygląda ścieżka kariery w PKM? Czy trudno jest zdobyć awans?

Pracownik101

A co to jest awans ??

Ali
@Pytanie

Ścieżka kariery w PKM K-ce: - znajomości - konfidencja - ślizganie się na plecach współpracowników

Rozmowa kwalifikacyjna
Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PKM, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Specjalista ds. Zakupów
Cromo-Stal Sp. z o.o.
(6 opinii)
logo firmy PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY
Katowice
Teknika Industry Technologies S.A.
(1 opinia)
logo firmy Kierowca w transporcie międzynarodowym kat. B
Katowice
Idea Logistyka Sp. z o.o. sp. k.
(3 opinie)
Aplikuj na wiele ofert
Roman

kierowcaniegórnik
@Roman

przedszkole to jest na 998, bo tam małe busy jeżdżą, znam takiego co tam robi ale jak by miał wleść na ikarusa, albo solarisa 15,18 to by sie posrał

Prawda o PKM
@Roman

Kolego skoro wg Ciebie branie na siebie takiej odpowiedzialności za 15 zł brutto na godzinę jest wporządku to raczej z Tobą jest coś nie tak a nie z tymi którzy omijają ten (usunięte przez administratora) szerokim łukiem.. póki PKM Katowice nie zwiększy płacy dopóty będą wieczne braki kierowców. Jak dla mnie to nie jest normalne że kierowca autobusu który odpowiada przede wszystkim za ludzi ale i za autobus miał mniejsza stawkę niż kobieta na kasie, chłop na ochronie czy też ludzie pracujący w takim Amazonie.. tam wszędzie jest na start 16 zł brutto i spokojna głowa także walczcie o swoje ludzie i nie dajcie się poniżać bo w PKM Katowice całą śmietankę zgarnia kierownictwo i posady biurowe podczas gdy wy dostajecie fusy.. pozdrawiam

@Prawda o PKM

Mam prośbę.Czy ktoś mógłby napisać jakie są w tej chwili REALNE ZAROBKI NETTO dla młodego.Słyszałem,że teraz podnieśli stawkę z 15,60 brutto do 16 brutto.Tylko teraz ważne pytanie-to jest całkowita stawka za godzinę pracy i nie dostaje się już żadnych premii czy to jest stawka podstawowa,oprócz której dostaje się jeszcze obowiązkowo 20 % premii?

Magazynier
@Prawda o PKM

W amazon jest już 20zl/H brutto

Były
@Kandydat

2400 za goły miesiąc zarobisz na pewno. Do tego nocki, nadgodziny.... Powiem krótko 2588 za miesiąc pracy i jestem byłym pracownikiem.

Aleksandra
@Były

@Były Czyli praca w PKM jest zmianowa? Odpisz proszę.

@Aleksandra

Tak, zmianowa. Ale da się dogadać z planistami.

Donata
@Roman

Lenie ...taki wpis to zenada.Moja ocena autobusów i to co dzieje się podczas podróży jest szokujące....Jeżdżą pijacy z butelką.i piwa bez maseczek...Kierowcy mają tylko kierownicę więc o podróżnych nie dba.Czy ktoś sprawdza monitoring?Wstyd aby tak podróżować po Katowicach.

klient

Ciągłe dawanie po wypłatach nic nie zmienia. Wręcz przeciwnie - powinni zacząć normalnie wynagradzać tych którzy pracują aby nie było takich sytuacji w przyszłości.

Ola
Klient

Nie zwracając uwagi na ludzi którzy czekali na autobus 198 na pętla halemba dziś o godzinie 15.50 kierowca poprostu zawrócił i pojechał nie zabierając nikogo z przystanku ani na sekundę nie zatrzymując się. Bbrrrr co za burak 40min czekamy na kolejny autobus. Tak się nie robi panie kierowco był Pan spóźniony o 3min ale ludzie przez Pana mają opóźnienie o 40min. Egoista

@Ola

Powinien za taki numer mieć odtrącone z wypłaty. Ale pewnie kierownik ani tu nie zerka.

Olek
@.

Buraki to piszą komentarze o kierowcach na forum o pracodawcach i zaśmiecają niepotrzebnie wątki.

Fff
@Ola

Linia 198 nie należy do PKM Katowice a do prywatnego przewoźnika transport pawelec

Czy zdarzają się nadgodziny w PKM?

Pasazerka

Bardzo miły pan kierowca lini808 jeździ tylko na rano zawsze grzecznie odpowie nie ma problemu pomoc osobie niepełnosprawnej

Nowy
Kandydat

Witajcie, czy system pracy przewiduje wolne weekendy? Jeśli tak, to ile ich jest w miesiącu?

@Nowy

Mozesz pracować tylko od poniedziałku do piątku, ale bardzo dużo dodatków wtedy tracisz i wyplata jest mniejsza.

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w PKM?

Kiero
@Pytanie

Aktualnie nie ma żadnego procesu. Prawko z chipsów wystarczy, biorą byle łachmytę. Kasa zajebista 16.5 brutto, żeby zgodziła się minimalna krajowa dokładają do tego premię.

Piotr
@Kiero

I dłubanina w nosie... nie wstydzisz się przecież jesteś inżynierem !!! Beeee

Weteran
@Kiero

Serio, 16.5 brutto ???

@Weteran

Ja zatrudniając się w IV kwartale 2020 dostalem 15zl brutto na godzinę

Wojtek

Cześć. Rozważam podjęcie pracy w PKM. Czy są przyjęcia do PKM Katowice? Czy przyjmują kierowców bez doświadczenia? No i ile można realnie zarobić? Dzięki za odpowiedzi

Uczciwy
@Wojtek

Jak chcesz wstawać o 1 w nocy, wiecznie użerać się z dyspozytorem i ludźmi, być pod tel dla pseudo-planistow, których ost przybyło jak grzyby po deszczu i jest ich 4 w jednym pokoju, to najbardziej zapraszamy. Nerwicy to się szybko nabawisz niż siwych włosów. Co pokój to kierownicy, łącznie z lizo-dickiem p. Tarneckim, zastępcą kierownika planistów. PKM to przechowalnia dla starych komuchów, którzy są tak wyeksplatowani, że poza firmie się nie nadają.

Taki sobie
@Wojtek

Realnie w normalnym etacie 3000 netto, z nadgodzinami troche wiecej.

Ana
Klient

Nie polecam jeździć autobusem 688 popołudniowe kursy kierowca nieodpowiedzialny i bardzo nie miły do pasażerów.

Pkm

Firma ok wypłaty na czas autobusy są w miarę ok

Czy PKM ma ściśle ustalone godziny pracy?

E

Jasne, cała doba.

makepeace

Kierowców zatrudniają chyba po wyrokach, bo taki jeden z linii "70" jest nienormalny. Znajoma przez jego hamowanie ucierpiała miała stłuczenia głowy i skręcenie szyi. Kierowca, pojechał dalej i nie raczył wezwać pogotowia ani policji.

syfon
@makepeace

to chcialem zabic ta kobiete

Marta
Klient

Chyba kierowcy mają czegoś dość gdyż zaczeli jeździć w kamizelkach. Ponoć kierowcy zarabiają 15 zł na godzinę odpowiadając za autobus a osoby liczące pasażerów 30 zł na godzinę. Czy to prawda,? Czy urzędnicy miasta Katowice nie uważają że to żenujące?

@Marta

no tak ten ktory za nic nieodpowiada zarabia wiecej 604628455

Al Kandzino

Ostatnio w mediach było głośno odnośnie pracy w PKM, że szukają, że przyjmują... To co jest podane czyli 19.50 brutto to kłamstwo. W zeszłym tygodniu stawka ja umowie próbnej była 16.50 brutto za h! Stawka 19.50 to dodane premie ( regulaminowa i uznaniowa ), które bardzo łatwo stracić. Generalnie nowy pracownik za nominał godzin może nie zarobić nawet 3k.

@Al Kandzino

chca ciebie (usunięte przez administratora)zadzwon to ci powiem 604628455 pracowalem 8 lat tam

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w PKM?

daj sobie spokoj z ta praca pracowalem 8 latek

Ferdynand

Bardzo fajna firma. Zawsze jest ponad 2000 zl za nominał godzin.

xyz
@Ferdynand

no ale to jest praktycznie minimalna krajowa ...

były kandydat
@Ferdynand

no to faktycznie sporo... da się w dzisiejszych czasach z tego wyżyć albo zarobić gdzieś mniej?

Grzegorz
@były kandydat

Kandydowałeś do firmy PKM? Jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna i czego wymaga się tu od pracowników? Liczę że powiesz coś więcej na ten temat.

Zostaw merytoryczną opinię o PKM - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.