Opinie o PKM w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PKM. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKM na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM w Katowice

Danka

Jadę autobusem 23 do Zabrza 13 wrzesień godz 8.20 kierowca od 25min cały czas rozmawia przez telefon.Pojazd nr946

Ted

Praca Ok... Ale małe przerwy i ludzie zbyt roszczeniowi... Pozdrawiam

@Ted

W sumie racja, jak e przerwy w końcu wyglądają?

Nikt

Banda złodzieji.. Mając ważny bilet po wejściu do tramwaju dostaje mandat ponieważ dopiero co kupiony.. Kiedy go (usunięte przez administratora) miałem wcześniej kupić jak nie wiedziałem jakim tramwajem bede jechał. Nie polecam i nje pozdrawiam

Dariusz
@Nikt

Nie bardzo rozumiem. Ważny bilet to bilet skasowany. Kupiłeś go tylko czy też skasowałeś? Jak racja jest po twojej stronie możesz się odwoływać od mandatu. A tak na marginesie to wysoki ten mandat?

Pasażerka
@Nikt

Ja ostatnio próbowałam odbić karte skup na jakims zepsutym czytniku. Kierowca po chwili tak zahamował, że przeleciałam przez pół autobusu i wyladowalam w szpitalu. Jechal rozpedzony na rondo które jest 2 razy oznakowane ustąp pierwszeństwa. Po prostu nie znał przepisów ruchu drogowego. W busie nie bylo monitoringu, a kierowca pomówił mnie, ze rozmawiałam przez telefon i wcale nie kasowałam biletu, wiec sprawa prawdopodobnie zatuszowana. Minął prawie miesiąc czytnik nadal nieaktywny, bo nawet tego naprawić nie potrafią, a jakbym nie miala biletu to pewnie tez byłby mandat. Ta firma to dramat.

@Pasażerka

Przykro mi że trafiłaś do szpitala, ale czy nie przyszło Ci do głowy żeby przytrzymać się jakiejś barierki? Może rzeczywiście miałas telefon przy sobie?

Pasażerka

Miesiąc temu prawie zginęłam bedac pasażerka lini 89, ponieważ firma zatrudnia nieodpowiedzialnych pracowników. Autobus nie miał monitoringu, więc łatwo bylo zatuszować sprawę. Kierowca nawet nie przyszedł zapytać się czy potrzebuje pomocy. Kierowcy nie znaja nawet podstawowych przepisów ruchu drogowego. W dodatku większości to Ukraincy i nawet sie z nimi dogadac nie idzie. Ale firma nie wyciaga żadnych wniosków chyba, że ktos zginie to może zaczna sie interesować. Już nie wspominam o sprawności autobusów, bo to odrębny temat.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PKM, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Operator Wózka Widłowego / Magazynier
Puurs
DSV Services Sp. z o.o.
Matt92

Witam, jak już przyjmujecie ludzi z Ukrainy, to dawajcie im przynajmniej słowniki z językiem polskim bo (usunięte przez administratora) żyjemy w Polsce a oni nawet nie potrafią odpowiedzieć gdzie jedzie. Żenada. Niedługo w ogóle polskiego języka nie będzie w tym kraju.

Czesław
@Matt92

A co się w ogóle stało i po co te nerwy? Czym ten człowiek zajmuje się w PKM, że uznano, iż zdolność porozumiewania się nie jest konieczna?

Beznick

Czy można zrobić tak ze w ciepłe dni jest włączona klima bo nie da się wytrzymać , w jedym autobusie jest a w drugim nie , zdecydujcie sie , są dni co naprawdę nie da siw wytrzymać w tym autobusie bez klimy a jeszcze jak ludzi jest pełno to już w ogólnie jest porażka

@Beznick

A może nie każdy autobus jest w to wyposażony, nie myślałeś o tym? A okien nie da się otworzyc?

Małgorzata

Ktoś napisał ze po 43 latach pracy tutaj pieniądze nadal małe... nie ma żadnych premii, np. za staż pracy?

Naprawcie (usunięte przez administratora) te rozkłady (usunięte przez administratora) bo polowa autbusów nie przyjeżdża.

M

Ludzie nie mogą do pracy normalnie zdążyć spuźnienia o 18min .Kierunek Szopienice kościół/Sosnowiec Sobieskiego nr15.Nie polecam

Weronika
@M

To trzeba raczej do firmy pisać? Tam zgłaszać a nie tutaj na forum bo co ludzie szukający opinii możemy pomoc

Ola

Nie zwracając uwagi na ludzi którzy czekali na autobus 198 na pętla halemba dziś o godzinie 15.50 kierowca poprostu zawrócił i pojechał nie zabierając nikogo z przystanku ani na sekundę nie zatrzymując się. Bbrrrr co za burak 40min czekamy na kolejny autobus. Tak się nie robi panie kierowco był Pan spóźniony o 3min ale ludzie przez Pana mają opóźnienie o 40min. Egoista

@Ola

Powinien za taki numer mieć odtrącone z wypłaty. Ale pewnie kierownik ani tu nie zerka.

Olek
@.

Buraki to piszą komentarze o kierowcach na forum o pracodawcach i zaśmiecają niepotrzebnie wątki.

Fff
@Ola

Linia 198 nie należy do PKM Katowice a do prywatnego przewoźnika transport pawelec

Kerowcaa
@Ola

To nie miejsce na składanie skarg! Tutaj mamy czytać o pracy proszę skargi składac w odpowiednim miejscu

bakus

Pracowałem w tym (usunięte przez administratora) 42 lata i mogę powiedzieć tak -mało kasy,robota ciężka w smrodzie i niekiedy w mrozie (hala woda zamarza) większość kierownictwa nie za mądra ale zarozumiała a Ci wyrozumiali ( warunki) byli ubijani!! Dopóki nie przyjdzie tam odpowiedni człowiek nie związany z .......... to będzie tam zawsze (usunięte przez administratora) Pan Prezydent chyba udaje że nie wie co się tam dzieje -myślę że ktoś czeka na teren po PKM (kasa niesamowita) ciekawe kto się obłowi?

Oczko

za 4500 5000zl netto moza isc tam pracowac w PKM????

Nigdywiecejpkm

Serdecznie nie polecam tam pracy. Nadgodziny to norma, a wręcz obowiązek, szczegolnie jak mowisz ze nie chcesz to akurat dostaniesz bo dzial planowania lubi byc zlosliwy. Atmosfera beznadziejna. Jak im pasuje to wysla cie na urlop a jak beda potrzebowac to ci go odwolaja (tak bylo w sierpniu 2021). Pensja zenujaca, a jeszcze kierownik wedle uznania zabierze premie. Jesli macie do siebie resztki szacunku, nie idzcie tam pracowac.

Jak wygląda ścieżka kariery w PKM? Czy trudno jest zdobyć awans?

Pracownik101

A co to jest awans ??

Ali

Ścieżka kariery w PKM K-ce: - znajomości - konfidencja - ślizganie się na plecach współpracowników

Roman

Od niedawna zacząłem pracować jako kierowca autobusu. Słyszałem opinie jaka ta praca jest ciężka i niewdzięczna. Pracuje na śląsku na liniach miejskich u prywaciarza. To co zauwazyłem, iż praca kierowcy autobusu na liniach miejskich to przysłowiowe przedszkole. Przeszczegano mnie, zobaczysz bedziesz płacic kary, za wszelkie uszkodzenia będziesz obciązony, pasażerowie bedą pisać na ciebie skargi. Jeżdżę juz kilka miesiecy, patrzę w lusterka więc autobusu nie uszkodziłem, choć nie wykluczam, iż taka sytuacja przez nieuwagę może się zdarzyć. Miałem kontrole w trakcie których sprawdili mi bilety, wyświetlacz, identyfikator, kasowniki. Jak to bywa czasami się spóżniam bo sa korki, ale nie jężdże przed czasem. Za spóżnienia nie karają, tylko trzeba wpisać w kartę. Pasażerowie skarg nie piszą bo ich nie wyzywam. Podsumowując biorac pod uwagę wszystkich malkontentów ktorzy tu wypisują negatywnie opinie o pracy kierowcy i nie tylko w PKM ale wszędzie stwierdzam, iż to są lenie (usunięte przez administratora) brudasy, syfiarze, buraki i kartofle. W kabinach jebie capem, syf kiła i mogiła, palą w autobusie. Nowe autobusy zdemolowane, pourywane przciski. Jakby mogli to by w tym autobusie jeszcze nasrali. Oczywiście ja nie generalizuje bo na 10 kierowców kilku jest na poziomoe ale reszta to masakra, chamy i prostaki. Jak jeżdziłem na zapoznaiu lini z byle powodu krzyczą i przklinają na paarzerów, całkowity brak kultury. Ja to tłumacze sobie tak, że to z tego powodu, iż aby być kierwcą autobusu wymagają wykształcenie podstawowe, a to poważna i odpowiedzialna praca.

kierowcaniegórnik
@Roman

przedszkole to jest na 998, bo tam małe busy jeżdżą, znam takiego co tam robi ale jak by miał wleść na ikarusa, albo solarisa 15,18 to by sie posrał

Prawda o PKM
@Roman

Kolego skoro wg Ciebie branie na siebie takiej odpowiedzialności za 15 zł brutto na godzinę jest wporządku to raczej z Tobą jest coś nie tak a nie z tymi którzy omijają ten (usunięte przez administratora) szerokim łukiem.. póki PKM Katowice nie zwiększy płacy dopóty będą wieczne braki kierowców. Jak dla mnie to nie jest normalne że kierowca autobusu który odpowiada przede wszystkim za ludzi ale i za autobus miał mniejsza stawkę niż kobieta na kasie, chłop na ochronie czy też ludzie pracujący w takim Amazonie.. tam wszędzie jest na start 16 zł brutto i spokojna głowa także walczcie o swoje ludzie i nie dajcie się poniżać bo w PKM Katowice całą śmietankę zgarnia kierownictwo i posady biurowe podczas gdy wy dostajecie fusy.. pozdrawiam

@Prawda o PKM

Mam prośbę.Czy ktoś mógłby napisać jakie są w tej chwili REALNE ZAROBKI NETTO dla młodego.Słyszałem,że teraz podnieśli stawkę z 15,60 brutto do 16 brutto.Tylko teraz ważne pytanie-to jest całkowita stawka za godzinę pracy i nie dostaje się już żadnych premii czy to jest stawka podstawowa,oprócz której dostaje się jeszcze obowiązkowo 20 % premii?

Magazynier
@Prawda o PKM

W amazon jest już 20zl/H brutto

Były
@Kandydat

2400 za goły miesiąc zarobisz na pewno. Do tego nocki, nadgodziny.... Powiem krótko 2588 za miesiąc pracy i jestem byłym pracownikiem.

Aleksandra
@Były

@Były Czyli praca w PKM jest zmianowa? Odpisz proszę.

@Aleksandra

Tak, zmianowa. Ale da się dogadać z planistami.

Donata
@Roman

Lenie ...taki wpis to zenada.Moja ocena autobusów i to co dzieje się podczas podróży jest szokujące....Jeżdżą pijacy z butelką.i piwa bez maseczek...Kierowcy mają tylko kierownicę więc o podróżnych nie dba.Czy ktoś sprawdza monitoring?Wstyd aby tak podróżować po Katowicach.

klient

Ciągłe dawanie po wypłatach nic nie zmienia. Wręcz przeciwnie - powinni zacząć normalnie wynagradzać tych którzy pracują aby nie było takich sytuacji w przyszłości.

Pasazerka

Bardzo miły pan kierowca lini808 jeździ tylko na rano zawsze grzecznie odpowie nie ma problemu pomoc osobie niepełnosprawnej

Witajcie, czy system pracy przewiduje wolne weekendy? Jeśli tak, to ile ich jest w miesiącu?

@Nowy

Mozesz pracować tylko od poniedziałku do piątku, ale bardzo dużo dodatków wtedy tracisz i wyplata jest mniejsza.

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w PKM?

Kiero

Aktualnie nie ma żadnego procesu. Prawko z chipsów wystarczy, biorą byle łachmytę. Kasa zajebista 16.5 brutto, żeby zgodziła się minimalna krajowa dokładają do tego premię.

@Kiero

I dłubanina w nosie... nie wstydzisz się przecież jesteś inżynierem !!! Beeee

Weteran
@Kiero

Serio, 16.5 brutto ???

@Weteran

Ja zatrudniając się w IV kwartale 2020 dostalem 15zl brutto na godzinę

Wojtek

Cześć. Rozważam podjęcie pracy w PKM. Czy są przyjęcia do PKM Katowice? Czy przyjmują kierowców bez doświadczenia? No i ile można realnie zarobić? Dzięki za odpowiedzi

Uczciwy
@Wojtek

Jak chcesz wstawać o 1 w nocy, wiecznie użerać się z dyspozytorem i ludźmi, być pod tel dla pseudo-planistow, których ost przybyło jak grzyby po deszczu i jest ich 4 w jednym pokoju, to najbardziej zapraszamy. Nerwicy to się szybko nabawisz niż siwych włosów. Co pokój to kierownicy, łącznie z lizo-dickiem p. Tarneckim, zastępcą kierownika planistów. PKM to przechowalnia dla starych komuchów, którzy są tak wyeksplatowani, że poza firmie się nie nadają.

Taki sobie
@Wojtek

Realnie w normalnym etacie 3000 netto, z nadgodzinami troche wiecej.

Zostaw merytoryczną opinię o PKM - Katowice

• Jak się pracuje w PKM?

Zobacz opinie na temat firmy PKM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PKM