Mobilis

Mobilis

Opinie o Mobilis

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Jerzyk

No Panowie. Michalczewski wytoczył działa w postaci 23 brutto +10% premii. Czy są chętni na sali?

Jerzyk
@Furtak 21.08.2018 10:52

Do stawki MZA to jeszcze daleko. Słabo coś zorientowany jesteś i w stawkach i ukraincach.

rebeliant

marioszek man- 4 tysie to stawka wyjsciowa dla kierowcy powiedzmy swierzo upieczonego dla doswiadczonego znacznie wiecej a jak cie nie stac zeby zaplacic to sam zapierpapier,kierowca miejskiego autobusu to bardzo odpowiedzialna praca a jak masz z tym problem to napisz do przyjaciolki a nie placzesz na forum ze kierowcy zadaja tego co im sie oczywiscie nalezy,popieram jak najbardziej żądania 100% podwyzki na juz dla warszawskich kierowcow

kierowca nr 102
@Nick 16.08.2018 05:13

Możesz podjechać dzisiaj będę robił 188 waszą ulubioną. 4700 brutto plus nadgodziny, wystarczy flecie prosty że przyjedziesz na każdej zajezdni jest urządzenie z drukiem pasków płacowych to se wydrukujesz. A straszyć to sobie możesz kumpli z UA, pewnie cię nie zrozumieją i potakna głowa dla świętego spokoju nad twoją głupotą. Większość młodych wystarczy że zrobi parę dni z wolnego jak w Ursusie i ma piątaka na rękę. Przyjdź zatrudnij się i sam sprawdź a mnie to możesz jak w kabarecie naskoczyć na pukiel. Twoi koledzy już zarabiają ponad czwórkę i nie narzekają tylko sobie mruczą pod nosem że nie mielio do tej pory odwagi by tam u was zanieść podanie o zwolnienie

Marzena

@Kierowca Mobilisu, w swoim wpisie wspomniałeś o szkoleniach, czy odbywają się one regularnie, czy tylko po dostarczeniu nowych pojazdów? Czy wszyscy pracownicy biorą w nich udział? @Goj, forum nie jest miejscem na tego typu uwagi dotyczące narodowości. Wątek ma sprzyjać merytorycznej dyskusji dotyczącej zatrudnienia w Mobilis.

Marioszek MAN

Co wy wypisujecie? No jasne.. Kierowca automobilisu:) powinien na wstepie mieć 8tyś na ręke co nie? A ztm/mza to juz z 10tyś! Ludzie ogarnijcie się, Macie prawko, uprawnienia,zdane testy psycho, trochę czytania.. I Wielcy Panowie w srebrnych zbrojach płaczą jak to źle są opłacani.. wsiada sobie taki kierowca na Zajedni wszystko ma w d.. Obiera kurs od A do Z i jazda z tematem Klimka, Radyjko oczywiście lepiej mieć swoje bo sloty zazwyczaj puste no ale jesteś kierowcą taboru publicznego a nie prywatnego ciągnika siodłowego, piszecie ze stres nie adekwatny do zarobków albo odwrotnie jak kto woli.. tylko ile razy dziennie macie ten stes ze strony pasażerów? Tak naprawdę to mechanicy autobusów powinni zarabiać więcej od was pseudo kierowcy, bo (usunięte przez administratora) te busy jak się da, dziury ,doły,krawężniki,macie to w zupie bo napiszecie na kartce co się rozwaliło albo nic bo Ci z OC od tego są nie? .. Jesteście leszcze zwykłe leszcze nie potraficie nic prócz płakania na zarobki i pasażerów. A Wsiadasz robisz swoje wysiadasz i do domu, jak wracasz autobus który sobie podniszczyles jest naprawiony i gotowy do drogi ale to nic nie kosztuje..Ale tylko was Kielowcy;) Tzn Panowie szlachta. Ja to bym Wam dał i 15tyś na rękę, pod warunkiem małym. Dostajecie np/ solariska piszemy umowę podwykonawczą i za wszystko co rozjebiec** płacicie sami tak samo jak za plac, wymianę płynów, szyb itd, itp. Co 2z was to leser ,leń obibok,który placze na stawki i waruni pracy.Nie pasi? Won na magazyn ,wywrotke ,kuriera. Do widzenia pseudo kierowcy z pasją!!!

KlakiEryk nie cieć
@Marioszek MAN 30.07.2018 22:43

Mari......... czy ty się dobrze czujesz czy wszystko z główką ok a może brałęś jakieś dopalacze .Z tego co wypisałeś wynika że kiedyś byłeś kierowcą a teraz siedzisz w jakiejś kańciapie walisz 24 na 24 i ci żal (usunięte przez administratora) ściska jak se pomyślisz jaką kaskę ci kierowcy zarabiają

Marioszek MAN

Jedyne co powinni zmienić w zakładach transportu publicznego ,to NIE zatrudniać wszystkich jak leci z uprawnieniami,a juz napewno nie obcokrajowców bez znajomosci języka Polskiego, bo to Kpina że kierowca kompletnie nie wie co się do niego mówi. Rozkładają ręce i palą głupa że niepajemaju;)

Marzena

@Olo, oczywistym jest, że kierowcy wielu rzeczy robić nie mogą, a czy ogólnie zasady są dość restrykcyjne? Czy potrzeba dużo czasu, by zapamiętać obowiązujące przepisy? Może jest z tego prowadzone jakieś szkolenie? Napisz proszę, czy kierowcy w Mobilis mają wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Nick
@Kierowca Mobilisu 27.07.2018 13:58

ahahahhahahah coś pieknego, na piątkowy wieczór, na poprawe humoru idealne miejsce, ''polskie'' forum firmy córki najwiekszej spoldzielni transportowej w izraelu, wchodzisz, czytasz i ubaw do lez z tego co tu wypisuja gwarantowany.

Greys

Dzisiaj o godz. 11, kierowca autobusu Z-4 , nr boczny 8820 wyrzucił mnie z autobusu na deszcz na przystanku na Pl. Konstytucji, argumentując tym , że jest to przystanek końcowy. Ja chciałam podjechać 1 przystanek na Pl. Konstytucji w przeciwnym kierunku, bo tam przesiadam się w 502. Uważam, że to skandal!!!

Golas2
@Greys 25.06.2018 15:32

Kochana Greys róż (usunięte przez administratora) a nie będziesz tu głupoty wypisać

Marzena

@Remigiusz, rozumiem, że praca kierowcy może być bardzo stresująca, a czy dostrzegasz także pozytywne aspekty zatrudnienia w tym miejscu? Udało Ci się ostatecznie wyjaśnić problemy z wypłatami o których wspominasz? Piszesz też o umowie lojalnościowej, jakie są jej warunki?

Remigiusz

Przyszedłem z cieciowki do mobilisa celem podniesienia standardów życia jak również awansu społecznego,po trzech miesiącach pracy stwierdzam ze standard życia nie tylko się nie podniosl ale wręcz obniżył a do tego doszły jeszcze problemy zdrowotne nadciśnienie i jakieś lęki mam dziwne,no i ciagle ta obawa ze przy wypłacie mnie orżną,coraz częściej zastanawiam się po co mi to było potrzebne,tęsknie za poprzednia praca,gdybym tylko mogł tam wrócić, ale ta lojalka ,teraz inaczej już patrzę na prace kierowców km,przede wszystkim jak żałośnie są opłacani za ten codzienny stres i nerwy,jak niedoceniana jest ich (nasza)praca, pasażerowie niebywałe (usunięte przez administratora) każdy widzi tylko czubek własnego nosa zero empatii a w środku tego wszystkiego siedzi mały człowiek kierowca który tylko patrzy z której strony poleci następny cios.

Marzena

http://www.mobilis.pl/oferty-pracy.html Pod tym linkiem można znaleźć oferty pracy w Mobilis, firma poszukuje aktualnie kierowców. Czy ktoś z Was aplikował niedawno i może opowiedzieć, jak przebiega rekrutacja? Czy nowi pracownicy otrzymują od razu umowę o pracę, a także pakiet dodatkowych benefitów? Czy za pracę w godzinach nocnych są jakieś dodatki? Wasze wskazówki będą cenne dla kandydatów.

Marzena

@Markoś, w ciągu czterech lat wiele mogło się zmienić, czy dalej jesteś pracownikiem firmy Mobilis i podtrzymujesz poprzednie wersje? Kto jeszcze jest pracownikiem Mobilis i podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat tego pracodawcy?

Markoś

Chyba najlepszym podsumowaniem pracodawcy będzie opis spotkania rekrutacyjnego i sposobu przyjmowania do pracy sprzed czterech lat. Do dzisiaj w tej kwestii nic się nie zmieniło. Kierowca d 2014-12-26 02:57 przez lep Przebieg rekrutacji Spotkanie rekrutacyjne to ordynarne Bezplatne szkolenia wstepne BHP, stanowiskowe itp. przez 3 dni!:( a pozniej NAWET 6 dni bezplatnej prakryki/pracy na autobusie. Bandytyzm!!!

Fikus

Greys, nie płacz. Przeczytaj najpierw Regulamin Przewozów a potem zastanów się co napiszesz. Szanowny szofer z Z-4 postąpił profesjonalnie i zgodnie z wytycznymi ZTM. Kierowca miał obowiązek poinformować Ciebie, że jest to przystanek końcowy i musisz zabrać swoje szanowne cztery litery z wozu a wsiąść mogłaś ponownie na przystanku początkowym dla tej linii. A to, że być może nie miałaś parasolki i nie chciałaś, żeby Twoja fryzurka zniekształciła się na deszczu i teraz wylewasz swoją frustrację na forum nie związanym z tym, to inna para kaloszy. Greys, ruch to zdrowie. ;) Spalisz trochę tkanki tłuszczowej, to i życie nabierze innej jakości. ;) Nie szkaluj kierowców, bo nie długo będziesz po stolicy popylać z buta na jej drugi koniec, kiedy szoferzy wybiorą lepszą płacę i warunki bytowo-socjalne na wyspach albo w reichu. Powożą Ciebie Ukraińcy to inaczej będziesz piać. ;) Job twaju ma..... Zapewne zrobił to w sposób kulturalny. ;) Poza tym jest to miejsce do wymiany informacji pracowników lub potencjalnych pracowników o pracodawcach, a nie forum o użalaniu się i skargach. Szerkości i gumowych drzew życzę

Fikus

Maniakprędkości, kartel masz już od 1991r.. Podjedź na Woronicza i się sam przekonasz. ;) Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej istnieje od marca 1991r.. Zobacz kto jest jej członkiem. ;) ZTM, Mobilis, Arriva, MZA, prawie wszystkie MPK'i i MZK'i z całej Polski, KMK'aki, ZKM'y i PKS'ów też parę jest. Czujesz układ? ;))) Przeczytaj jeszcze wywiad z prezesem Mobilisu. Tylko nerwosolu napij się przed lekturą tego tekstu. ;) Link poniżej. "Tańsi, ale lepsi (taki jest podtytuł ;) ) Przy okazji prezentacji swojej nowej zajezdni przewoźnik został zapytany, jak duże stawki oferuje własnym kierowcom za pracę. – Stawki mamy akceptowalne przez kierowców – nadmienił Załuska. – Nie należymy do najlepszych płatników w Warszawie, bo wiadomo, że do tych należą Miejskie Zakłady Autobusowe. Średnia stawka wynagrodzenia za kilometr jaką płaci zamawiający MZA jest prawie 30% wyższa od naszej. W związku z tym, wynagrodzenia naszych kierowców są relatywnie niższe – dodaje prezes. Konkretne kwoty jednak nie padły." W Mobilisie na pasku od 2500 do 2800 netto (nie zawsze z grafiku masz 176-178 godz.), jeżeli jeździsz "długimi". To od 500 do 800 Zł mniej niż w MZA. Nie mieć a mieć. Każdy liczyć potrafi. Arriva podobne płace oferuje jak w Mobilisie, ale na wypłatę nadgodzin musisz czekać 3m-ące. Najwyraźniej kierowcy kredytują im nadgodzinami działalność. ;) Przez 3 miechy firma obraca Twoimi pieniędzmi z nadgodzin. Niech każdy ze 170 zatrudnionych w A kierowców wyrobi tylko 20 nadgodzin (2,5 dnia pracy) w miesiącu. 170 x 20=3400 nadgodzin miesięcznie. Stawka godzinowa netto to 14,80 Zł. 3400x14,80Zł=50.320Zł netto. Kierowcy frajerzy. Szerokości frajerzy. ;) https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/mobilisowi-zalezy-teraz-na-umowach-o-prace-53010.html

Nick
@Fikus 25.06.2018 15:45

Fikus - wszystko i na temat 95% w tym zawodzie zostali zwykle frajery dajace sie (usunięte przez administratora) bez mydla, bo dali nowy woz bo to bo tamto..temat zasilakow to odrebny temat ale oracze na umowie o prace za takie stawki poprostu brak slow.

Marzena

@mobilisek, dziękuję za Twoją odpowiedź na moje pytanie. Rzeczywiście po opisaniu przez Ciebie tego jak przebiega rozmowa rekrutacyjna można przyznać, jest ona dosyć trudna. Wniosek jest taki, że praca nie nadaje się dla każdego, to odpowiedzialna praca. Znajdzie się na forum jakiś kierowca Mobilis i powie, jak jemu pasuje praca w tej firmie?

maniakprędkości
@Marzena 21.06.2018 12:56

Mimo quźwa rodzinnej atmosfery jak podczas konsolacji, brakuje i będzie brakowało.Jak się ch kiepsko płaci to nawet uśmiech i obiadki i rodzinna atmosfera zdadzą si e jak umarłemu kadzidło.Taki problem jest wszedzie.Ponieważ ZTM troszczy się bardziej o siebie niż o właściwe podniesienie pensji u Kierowców. I nie pitolcie mi proszę że to indywidualna sprawa każdego z przewoźników jest tak że pieniądze wszędzie sa podobne i nikt na górze nie pozwoli by za nominał płacono ponad pułap. Kartel? cóż przydałby się Urząd antymonopolowy ponieważ na rynku jest tylko jedna firma nadzorująca i dzieląca usługi przewozowe. Kierowcy nie są tak głupi zaczynają dostrzegać kto rządzi i dzieli w ,,Stolycy,, Jeszcze tylko Ci z UA nie łapią o co w tym biega ale gdy załapią to pomaszerują dalej.

Marzena

Rzeczywiście, na stronie głównej Mobilis w zakładce "oferty pracy" widnieje informacja odnosząca się do najnowszych rekrutacji -->http://www.mobilis.pl/oferty-pracy.html . Czy ktoś z Was odbył już rozmowę rekrutacyjną i mógłby opisać tu jej przebieg? Czego dowiedzieliście się na owej rozmowie?

What the fuc...k???
@mobilisek 15.06.2018 07:08

Co za bzdury. przestań brać te leki bo Ci szkodzą. Biorą każdego kto ma prawko. jak nie masz kwalifikacji to finansują.

MLODY

Czy ciezko dostac sie do MZA? Oni chyba najlepiej placa w stolicy?

Mzaa
@MLODY 10.04.2018 10:26

Do MZA nie jest ciężko musisz tylko łuk przegubem do tyłu zrobić i mieć prawo jazdy i kwalifikacje oraz nie prowadzić żadnej działalności gospodarczej.

anonymous

Witam , pytanko mam takie :) Czy w autobusach mobilisa (kraków) są radia? Oraz czy jest klimatyzowana przestrzeń kierowcy ? Pozdro ! :)))

Krakowiaczek z Podlasia
@anonymous 11.06.2018 21:55

Witam tak wszystko jest

Marzena

Witam was wszystkich serdecznie, chciałabym się dowiedzieć nieco więcej na temat pracy w firmie Mobilis. Patrząc na niektóre komentarze, zastanawia mnie atmosfera w firmie oraz czy zmieniło się coś od czasu ostatniego wpisu. Czy aktualnie jest prowadzona rekrutacja do zespołu w firmie Mobilis?

Ostrawetnom
@Marzena 07.06.2018 09:18

Aplikuj - nowe wozy

R 5

Jak śmigają nowe hybrydy

Uradodany

Słyszeliście coś o podwy........ - od lipca ?

Niezdecydowana pusia
@Maksiu 26.05.2018 22:04

Mam nadzieję że się mylisz

Ciekawski

Kochani ile przy nominale można dostać kaski

Ruews
@Alfa Szkoła 16.05.2018 18:26

Nicześć nie muszą

Jarek

Co nowego słychać w firmie? Jakieś nowinki?

Wincenty

A w zagranicznej turystyce masz tygodniowo tyle co w kołchozie MZA za tydzień. I co z tego? Jakoś w dziadowskim MZA jeździ jeszcze troszkę ludzi i nie lecą wszyscy do turystyki. Stare zgredki to wiadomo, że się nie nadają ale młodzi?

ertdfyu
@Były pracownik. 30.08.2017 21:33

Święto Wojska Polskiego w Wilnie i na Wileńszczyźnie /Wilnoteka.lt ... Film dla zapytania wojsko polskie na litwie obchody wojska polskiego▶ 7:59 https://www.youtube.com/watch?v=8kezFi2zo7U

Chętny do pracy

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Karolin
@Chętny do pracy 23.04.2018 19:33

Potrzebuje

Alibaba

Plusy w Mobilisie.. niech pomyślę.. tylko współpraca z grafikowcami. Stawki. Niech sie ktoś wypowie aktualny z Mobilis bo ja slyszalem o 18.7zl + 10% regulaminowej. Arriva 18.5zl czas pracy + 2.5zl jedne (14.5 nettto mi wychodziło). Mza 26 brutto liczę ze stawki od 1 kwietnia ktora przy nominale ma byc 4400zl+regulaminowa. Nie ma co słychać propagandy tylko szukać informacji u źródeł.

Przyszły kierowca

Witam. Czy mógłby ktoś napisać normalnie plusy i minusy pracy w mobilisie? I ile można zarobić przy nominale miesięcznie?

@anonymous 11.04.2018 14:51

Te kwoty co podajesz to netto do reki?

mlody

A ktoś się orientuje jak ajenci płacą za godzine na zleceniu jak się zasila?

@anonymous 11.04.2018 14:46

Ale rzeczywiscie tak placa czy tylko tak mówią, zasila ktoś i wie z doświadczenia? A inni ajenci? Arriva, Mobillis?

Alibaba

MZA - wszystko zależy od zajezdni ale jedno jest pewne większe pieniążki, jasne dodatki a i z grafikiem nie ma problemu. Mobilis robi tylko straszak z mztkowa by utrzymać swoich oraczy. Arriva nie oczernia konkurencji a mza wymaga bo i od nich sie wymaga. Nie ma miejsca dla kretaczy i wolnych strzelców. Polecam zarówno Arrive jak i MZA.

Alibaba

Arriva - pod kazdym względem lepiej. Regulamin przejrzysty a każdy z dyspozytorów czy instruktorów bardzo pomocny. Koledzy miedzy sobą ale i kierowcami. Grafik do uzgodnienia. Mniejszy zespół ale właśnie - zespół. Jak dla mnie rewelacyjny pracodawca nie tylko na poczatek ale i dalszą współpracę. Mankament? Dojazdy do zajezdni. Troche daleko z Ursusa.

Zostaw opinię o Mobilis - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mobilis