Opinie o BUMECH S.A. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy BUMECH S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie BUMECH S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa mostów i tuneli

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BUMECH S.A. w Katowice

lucek

Dzięki Gall. Przywracasz mi wiarę. Może wygląda to tak jakby wszystko w Bumechu było złe, nie to nie prawda. Przydarzyło się tylko tej spółce paru cwaniaczków którzy niestety mają dużo do powiedzenia, dobrych i porządnych fachowców pozwalniali albo sami się zwolnili, a ci co zostali czy będą się wychylać. Czy jest z czego budować od nowa?

lucek

Ten wpis skierowany jest do tych ze słabą pamięcią. Widzę że po moim wpisie rozszalała się burza. To dobrze, podniosło to nieco temperaturę. Odpisali osobiście zainteresowani. Nie rozpoznają samych siebie lub najbliższych kumpli, którzy w sposób niecny i podstępny często przez lizusostwo i donosicielstwo usiłowali „pracować i zarabiać”. Wiadome jest że praca i dobre zarobki w Bumechu były dostępne tylko dla swoich, jest to firma bardzo „rodzinna” tak było zawsze. Ten kto miał odmienne zdanie od PANÓW był traktowany jak buntownik, a wtedy można było pożegnać się z nadgodzinami i premią. Nadgodziny były tylko dla wybranych lub pokornych, na których zresztą PANOWIE robili niewiele. A nadgodziny musieli zrobić. Zdawać by się mogło że dla dobra firmy na godziny nadliczbowe trzeba zatrudnić ludzi wydajnych i dobrych fachowców, tak jednak nie było zatrudniani byli kolesie kierownika i donosiciele. Potajemne załatwianie sobie stanowisk, gdzie zwykły nie najmądrzejszy robol staje się nagle mistrzem, co oczywiście wiąże się z dodatkiem do pensji. Mechanizm robienia nadgodzin jest prosty, cały tydzień nic nie robić żeby starczyło na sobotę i niedziele. Polityka zrobić jak najmniej, zarobić jak najwięcej była powszechna. Ludzie którzy byli zatrudnieni w nadgodzinach potrafili przełazić całą szychtę za swoimi przełożonymi, przegadać po to żeby o godzinie 13 55 stwierdzić że on musi zostać bo nie zdążył skończyć roboty i o dziwo taki chłopeczek pracował do osiemnastej. Ktoś musiał się na to zgodzić, ktoś z kierownictwa. To pierwszy z elementów który pogrążył Bumech, następny to całkowita ignorancja majstrów w temacie budowy maszyn górniczych, ci ludzie nie potrafili podjąć samodzielnie żadnej decyzji, aby podnieść swój autorytet ścigali ludzi za wszelkiego rodzaju „przewinienia” jednak pokierować robotami nie potrafili. Tak mi się zdaje że do ścigania ludzi wystarczy być dozorcą a nie inżynierem. Dział technologiczny to prawdziwa wylęgarnia „talentów” nie można się było doprosić rysunków, jeżeli już był to nie aktualny a jak aktualny to z błędami. Jednak wszystko to co napisałem dało by się jakoś wyprostować, największym błędem Bumechu było zrobienie z tej firmy Spółki Akcyjnej. Dało to możliwość oszustom wszelkiej maści do ostatecznego rozprawienia się z przedsiębiorstwem. I mamy konkretne przykłady, (no chyba pamiętacie tych „uzdrowicieli”) począwszy od dyrektorów zatrudnianych przez firmę, a kończąc na prezesach, wykluczam z tego grona Pana Prezesa Z. K. Mam nadzieję że pamiętacie kto to jest Pan Z. K. Tak oto wspólnym wysiłkiem Bumech z firmy przodującej w regionie (a w pewnym momencie nawet w Polsce) został zamordowany. Teraz wielu kolegów pisze: Bumech zmniejsza zatrudnienie, Bumech będzie zwalniał, Bumech będzie fuzją z ZWG – dlaczego, właśnie dlatego. Zresztą przejrzyjcie ogłoszenia o pracę, firma ogłasza się że przyjmie do roboty ludzi „w związku z dynamicznym rozwojem” ludzie, kiedy to było? Nawet nie chce się im usunąć tych ogłoszeń. Mogło być to przedsiębiorstwo niezależne i dobrze prosperujące, mimo tak zwanego kryzysu którym jesteśmy ciągle straszeni. A dla tych ze słabą pamięcią polecam rady lekarza lub farmaceuty. Pozdrawiam wszystkich uczciwych. Pa.

@lucek

lucek jestem pełen podziwu! Szacun! Jednak wierzę w tę firmę, a więc w jej ludzi, (jestem od ponad 6 lat). Ważne że są tacy, którym dobro firmy leży na sercu. Tak trzymać. Powodzenia wszystkim

Gall

no to widzę że pojawiły się tematy zastępcze, zawsze się tak robi jak nie jest najlepiej. A święta blisko, barbórka, nowy rok... I co dalej? Komo jakoś przycichł, RoboSpaw siadł na laurach, Matiz zamilkł itd. A fuzja Bumech-ZWG Polska tuż tuż. 2015 będzie super... Czy ktoś ma inne zdanie

genowefa

lucek no chyba świadomie poskręcałeś te literki imion i nazwisk, bo nic nie kojarzę, ale może się zmieniło tyle od dwóch lat jak mnie w tej firmie nie ma. Ciekawe jak Bumech się okaże po połączeniu z ZWG, zyska cz straci (i kto)? Pozdrawiam wszystkich zwłaszcza z produkcji (o ile jeszcze są).

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie BUMECH S.A.? Czy kandydat na stanowisko Dam pracę powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

pigwa

W firmie Bumech w katowicach po restrukturyzacji niewiele ludzi zostało, poza oddziałami górniczymi na kopalniach. Lucek już prawie wszystkich wymienił, no poza najwyższymi. Ludzi o takich inicjałach jak piszesz w firmie nie ma. Proponuję nie wypowiadać się imionami i nazwiskami bo ludziom robi się krzywdę.

jaga
@pigwa

Swięta racja. Wszędzie są ludzie podobni, choć nie tacy sami oczywiście. Ale każdy chce pracować i zarabiać. Pozdro

jaga

co się dzieje bo Bumech zaczyna zmniejszać zatrudnienie w robotach górniczych. Planowe czy konieczne?

lucek

Forbs człowieku, kiedy to było, czytasz stare info. o firmie a oferty pracy terz zostały z dobrych czasów bo nikomu się nie chce ich usunąć

genowefa

Papiery z pewnością ma, i to nawet "kwity". Ciekawe na kogo jeszcze. Żeby sie nie okazało że teraz w Bumech ma na tych co u nich robi! Ale by była heca!

lucek

ON ma warjackie papiery, firma przepisana na żone, kolesi w radzie madzorczej Bumechu. Jest nie do ruszenia, a szkoda ale to Polska właśnie.

zxx

ciekawe co gorsze, branie łapówek czy próba przerwania niemoralnego procederu pomimo zagrożenia dla własnej osoby

@zxx

a to jeszcze kategoria inna: przerwał proceder jak GO wypieprz..i z Sandvika i chyba z zemsty, a po drugie to przecież ON korumpował! Był w samym centrum niemoralnego procederu i w dodatku inicjatorem, więc o jakie zagrożenie chodzi?". Zagrożenie dla własnej osoby zminimalizował, bo pewnie ochroni go instytucja świadka koronnego! Życzę błogich snów!!!

pigwa

Falenta właścicielem Bumechu ten sam co leży za składy węgla pl WYTARGA Z FIRMY I SPRZEDA RAZEM Z PANEM D.D. I W-EM B-IEM CO SIE TYLKO DA NA KONIEC SPRZEDAŻ CAŁEJ SIEDZIBY (drobne inwestycje dla uatrakcyjnienia i podbicia ceny robia) stacje prob małe malowanie hali piaskowanie itd. dla wyższych zysków potem sprzedadzą wszystko z ogromnym zyskiem i pojadą każdy w swoją stronę z pełnymi kieszeniami !!!! ile kosztował bumech przy zakupie siedziby ile zainwestowano a jaka jest wartość Bumechu teraz po kilku latach przeliczcie sobie nawet z informacji w internecie wyliczycie ogromną różnicę ZYSK !!!! a Widząc jacy ludzie sami odchodzą dla wlasnego spokoju a jacy wylatuja na chamskich zasadach pokazuje czym jest teraz bumech !!! (usunięte przez administratora)

@pigwa

Ktoś może z Bumech skomentuje ten przypadek Wcł Bed. Nadal u was pracuje? Ma ochrone? patrzy w oczy kolegom? Splendoru chyba firmie nie przynosi...

mniam

i co pozwalniali ludzi czy nie?

ten

A co z informacja ze w czerwcu I wrzesniu beda podane nazwy spolek z sektora gorniczego ktore wejda w struktore bumechu I zwg wiec chyba to nie zmierza do likwidacji firmy ? Fakt redukcja etatow to nie bedzie przyjemne zawsze to ciezki okres szkoda ze jest to nieuniknione

RoboSpaw

Potwierdzam do końca miesiąc ma być zwolnione 28 pracowników produkcji i remontów z ok 50 którzy są obecnie. Szkoda bo firma ma naprawdę wspaniałych i rzetelnych fachowców związanych z produkcją i remontem maszyn wszelakiej maści. Już to przeżywałem raz w innej firmie. Pierwsza transza a pozostali wykonują ostanie zlecenia i też zostają zwolnieni w drugiej transzy. Fajnie było ale się skończyło.

Szczurek Kazimierz

z tego co ja wiem to na bumechu produkcji nie będzie, być może tylko drążenia (usunięte przez administratora) Szkoda firmy, pozostaje współczuć pracownikom bo dobrze wiemy jak się to odbywało na remagu jak famur go kupił.

RoboSpaw

O co chodzi z tym Famurem ? To, że ostatnio po zakładzie kręcili się ludzie z Remagu to zaraz, ze sprzedani Famurowi ? A co z połączeniem Bumech-ZWG ? w dodatku to szyld Bumech zostaje a nie ZWG. Na te pytanie pan Zygmunt K. tylko się uśmiecha... więc coś w trawie piszczy ale nie wiadomo co to za robal wypełznie z chaszczy bumechu :]

AS

Kiedy się opublikuje informację że Bumech jest sprzedany( 51 % w posiadaniu Famuru)

luz

chyba prezesi coś zrobią żeby była robota

bomba
@luz

i co prezesi zrobili? Widać, że może być za chwile bryndza!!! Gdzie żeś jest Vice i dyr. Parysie... Aco na to właściciel falynda czy jak mu tam!?

z pniowka

i co bedziemy robic jak nas kopalnia zatrzymo?

Gall

I co przywiózł Bumech z imprezy w Wietnamie? Może tam jest lepsza przysłość? Kto mi coś opowie, kto był...

Zostaw merytoryczną opinię o BUMECH S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w BUMECH S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BUMECH S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BUMECH S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 5 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BUMECH S.A.