Opinie o Awbud S.A. w Fugasówka

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Awbud S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Awbud S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Awbud S.A. w Fugasówka

Blycyflycy

Końcem września poleciał prezes Wuczynski. Na razie firmę ma prowadzić trójka członków zarządu. Slyszy się o zwolnieniach pracowników i zwiększonej ilości tematów branych z murapolu, który mocno trzyma rękę na pulsie. Sytuacja w awb jest dosyć dynamiczna.

@Blycyflycy

Relacja Awbud-Murapol, to jakby "ślepy prowadził kulawego". Dzisiaj spółki z grupy Murapol: Awbud, Murapol i Abadon Real Estate opublikowaly swoje wyniki finansowe za pierwszą połowę 2018. Dramat. Wszystkie z poważnymi stratami i gorzej niż rok temu w analogicznym okresie.

M.

w firmie AWBUD są duże problemy z urlopem, sporo delegacji, problemy z terminowymi płatnościami, w umowie o prace są zapisy ograniczające pracownika jak np. to, że Pracownik (np. Kierownik robót/ koordynator ) nie może sobie dorabiać na mieście w szeroko rozumianej branży budowlanej. Moim zdaniem zdarza się też wewnętrzny wyścig szczurów. Krótko mówiąc, firma jakich wiele.

Olek

Podtrzymuje napisane kilka komentarzy poniżej : "Firma jednego sezonu". Nie masz pracy, bierzesz co jest... normalne .Firma dobra na start dla początkującego inżyniera do zdobycia praktyki przy dość dużych budowach.

Temiga

Byłem u nich na rozmowie i zaproponowali mi 7000 brutto na kierownika budowy. Buhahahaha. Stawki jak 30 lat temu????

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Inż.

Firma dobra na start dla początkującego inżyniera. Minusy: Brak płatnych nadgodzin, brak płatnych delegacji, ciężko o podwyżkę, ciężko o urlop, dużo delegacji na "pipidówki" gdzie ciężko o normalny nocleg, słaba opinia na rynku budowlanym Plusy: multisport, ubezpieczenie , pakiet medyczny, możliwość zdobycia doświadczenia

@Inż.

W jakim sensie pomocna ???? Przecież tam początkujący inżynier siedzi tylko w papierach w baraku, a na budowę idzie się zapytać czy nie brakuje gwoździ to pojedzie do sklepu. W niczym nie jest pomocna jeżeli jesteś świadom czym jest praca Inżyniera, a nie asystenta ds dokumentacji i materiałów. Nie polecam

Strata czasu

Porażka w każdym calu. Zero profesjonalizmu. Zapisy umowne tylko pod katem jak uwalić pracownika!!!

pomoc
@Strata czasu

Witam dla wszystkich podwykonawców, co nie nie odzyskali kaucji gwarancyjnych, pieniędzy z umów na budowę zapraszam pod adres windykacja_budownictwo@gazeta.pl, przecież ta spółka jest wypłacalna i można ją do sądu pozwać a koszty przerzucić na nich. I odzyskacie co swoje.

@ja, czyli w ogólnym rozrachunku polecasz pracę w tym miejscu? Ilugodzinne są zmiany i czy praca odbywa się również w weekendy? Może chciałbyś coś dodać na temat pracy również na innych stanowiskach? @Grzegorz, zmiana planu zarządzania to często długotrwały proces. Czy zauważyłeś już jakieś różnice?

No to mamy problem
@Marta

@Marta a po co te pytania skoro jako pracownik znasz odpowiedz. Podziel sie refleksja na temat swojego pracodawcy.

@Marta

nie chcę pisać czy polecam czy nie polecam, wolę podać kilka faktów.Praca na budowie "na miejscu" jest od godz. 7:00 do godz.17:00. Praca w delegacji jest od godz. 7:00 do godz 19:00 czasami i 20:00. Nadgodziny nie są płatne. Problemy z płatnościami w firmie Awbud zdarzają się i to dość często. Firma realizuje kompleksowe duże inwestycje budowlane gdzie można się sporo nauczyć, można skorzystać z prywatnej opieki medycznej (opłata co miesiąc potrącana z wynagrodzenia, część dopłaca Awbud. Szkolenia niestety on-line, wracając z budowy o godz. 20 na mieszkanie nie bardzo jest czas i siła aby odpalić komputer i się szkolić...ludzie w moim zespole bardzo pomocni.

Cieśla

Nie polecam i nigdy nie wrócę do współpracy ze złodziejami. Ostrzegam wszystkich podwykonawców: - lepiej pomóc w zbudowaniu domku jednorodzinnego niż pracować z tymi złodziejami - bo inaczej tego nazwać nie można.

Nie jest to łatwa firma ale ma też swoje plusy. realizowane projekty są ambitne, duże, można się czegoś konkretnego nauczyć. Bywa i tak, że koordynatorzy w jednym tygodniu muszą ogarnąć budowy w 2-3 , a czasami i 4 (to już nie jest zdrowe) budowy w różnych zakątkach Polski, dużo wyjazdów. Współpracownicy - zależy od budowy, u mnie ok. Z płatnościami, niestety różnie to bywa jak i w całym budownictwie.

Firma nawet nie godna polecenia największemu wrogowi. Od dnia zatrudnienia przez kilka miesięcy to jakaś gehenna. Prawdą jest to co poprzednik napisał, firma jednego sezonu. Brak organizacji, brak zasad działania, ogólny bałagan, brak komunikacji z działami w siedzibie firmy, a budowami. Przede wszystkim -nie płaca. Jedyne co pozostało to kilka kontaktów z ludźmi. Firma nastawiona na zatrudnianie dyrektorów,a nie wartościowych, pracowitych ludzi a najczęściej Ci ludzie tworzą firmę. Nie polecam. Moloch na glinianych nogach.

Grzegorz
@były pracownik

ale jak kupił ja Murapol SA to miało być lepiej. Nic się nie zmieniło w sprawach pracowniczych i zarządzania na lepsze?

Firma AWBUD prowadzi obecnie bardzo rekrutacje na dużą liczbę stanowisk. Wszelkie szczegóły znajdziecie pod linkiem http://www.awbud.pl/kariera/oferty-pracy/ Czy macie jakieś nowe informacje na temat rekrutacji do tej firmy? A może pracujecie tam i chcecie podzielić się informacjami na temat pracy w tym miejscu? Zapraszam do komentowania.

incognito
@Marta

Warszawski Awbud bardzo długo nie może wygrać budowy. Winą obarczają pracowników. Rekrutacja jest wynikiem dużej liczby zwolnień. W mojej opinii Awbud płaci cenę za swoją opinię ponieważ oferenci albo nie chcą podejmować współpracy albo zawyżają swoje wyceny.

Dzidek
@incognito

Warszawski rynek deweloperów / inwestorów doskonale zna tę firmę i to spoza oficjalnych raportów. Po prostu wiedzą jak jest.

Widzę, że portal gowork chodzi na p...y . Więcej tutaj opinii "marnych" podwykonawców niż samych pracowników. Opóźnione płatności to już raczej niestety norma..., a pojedyncze narzekania omc inż. to szlochania nieudaczników i tyle... Pensje na czas - tak. Benefity - tak. Firma nowocześnie zarządzana - tak. Firma dołączyła do Holdingu głównego dewelopera w Polsce - tak. Jeśli ktoś szuka pracy za ciepłym biureczkiem to polecam UM. To tyle!!! Pozdrawiam rozsądnie myślących i doświadczonych budowlańców.

@6439

Panie 6439, zastanawiał się Pan kiedyś ile Polskich rodzinnych firm upada w ten sposób ?? dlaczego warunki umowne nie są dotrzymywane skoro wszystko jest ok ??

@6439

to jest twój numer obozowy AWBUD . Tam jesteście bezimienni Daj cynk o wolnym biureczku w UM. Jeżeli rozsądność jest bycie "murzynem" na gwizdek to nie wiem gdzie ty się wychowałeś - pewnie w Afryce.

@Marek

Nie znam generalnych wykonawców którzy płacą w stuprocentowych terminach.

@6439

to słabo Panie 6439 znasz obecny rynek budowlany. Na mieście mówią, że w Awbud zostają tylko tylko te osoby które nie mogą sobie znaleźć pracy u innych GW.

@6439

Tutaj nie chodzi o terminy jak nazwa portalu mówi. Ale te opóźnione znacznie płatności spowalniają budowę, gdzie Kierownik Budowy dostaje w du...pe dlaczego nie leci zgodnie z harmonogramem. A t o dlatego że Pani Jadzia nie puszcza faktury za "n" kwoty firmie która nadal ma ciągnąć robotę. A Firma co robi nic i wcale mnie to nie dziwi, tylko Zarząd dziwi czemu budowa nie jest realizowana. A jak w końcu zapłacą i podwykonawca wróci to Kierownicy, Inżynierowe zapierddda.......ją na trzy zmiany żeby nadrobić termin utracony przez przysłowiową Panią Jadzię. O taka to normalność

Syzyf
@Marek

Cash
@Olek

Panie znawco wymień proszę 3 dużych GW. I zastanów się z czego mogą wynikać opóźnione płatności. Podstawa ponadto to odróżnić opóźnienie od braku płatności. Pozdrawiam...

adam
@6439

tak. z pewnoscia firma jest nowoczesnie zarzadzana. to tlumaczy masowy eksodus zarowno doswiadczonych specjalistow, jak i czlonkow zarzadu w w ostatnich latach. Firma rodzinna to nie piaskownica dla pociech. nic zatem dziwnego ze czlonkowie zarzadu dawali dyla - zero wplywu na dzialnosc firmy ale w przypadku wpadki odpowidzialnosc prawna. Ci co odeszli do inwestorow dla ktorych awbud cos w tym czasie ofertowal, od razu zakonczyli ten proces. ps. murapol nie jest juz na pierwszym mijscu wsrod developerow.

@Cash

dokładnie, opóźnienie to tydzień, dwa , czy nawet i trzy. Rozumiem, różne sytuacje się zdarzają. Jak jednak nazwać sytuację gdy Awbud nie zapłacił od 5 miesięcy ?? (oczywiście faktura wysłana była z protokołem odbioru podpisanym przez kierownika budowy oraz kierownika kontraktu). Czy to jest "nowoczesne zarządzanie " ?

Aleksander

U większości Generalnych kierownicy branżowi elek./sanit. są tylko "dodatkiem" , często niechcianym ale koniecznym.Co do AWBUD S.A. to firma "jednego sezonu" . Jak ktoś wcześniej napisał, nie masz pracy to bierzesz co jest za coś żyć trzeba. Plusy: wypłata na czas, czasami trafią się ciekawe projekty, multisport, Minusy: brak płatnych nadgodzin, ciężko o premię (zależy od oddziału) , dużo delegacji i brak płatnych delegacji , brak szkoleń , mało etyczne podejście do Pracownika oraz Podwykonawcy.

kiedyś etatowy
@Aleksander

8 godzin w AWBUD - to pół etatu pamiętajcie jak będzie podpisywać umowę

A i jeszcze jedna istotna sprawa mi się przypomniała. Na koniec każdej budowy która kończy się niepowodzeniem szukany jest kozioł ofiarny. Nikt w biurze Awbud-u nie widzi problemów z płatnościami Podwykonawcom. Kozła ofiarnego szuka się na budowie, często wśród koordynatorów branżowych sanit./elek. bo oni są najniżej w hierarchii wewnętrznej Awbud-u na budowie.

Witam, potwierdzam poniższe wpisy. Największym problemem Awbud S.A są płatności. Na budowach Awbud-u w których miałem "przyjemność" uczestniczyć Podwykonawcom płaciło się po 90 dniach od dostarczenia faktury (i to często tylko 70% z faktury)), a nie po 30 tak jak było w Umowie. Ciężko w takich warunkach wymagać od Podwykonawcy należytego wykonania przedmiotu Umowy, szczególnie jeśli Podwykonawca jest małą firmą. Co do pracowników własnych AWBUD-u to tak jak w większości firm budowlanych w Polsce. Praca na miejscu na budowie od godz. 7:00 do 17:00, praca w delegacji to ile organizm udźwignie , standard to od 7:00 do godz. 19:00, problem z premiami, brak płatnych nadgodzin, brak płatności za delegacje (na budowach w delegacji firma zamawia Pracownikom obiad za 12 zł aby nie musieć płacić delegacji), niestety ze względu na to iż często budowane są hale magazynowe ( a te często są nie w centrach miast tylko w mniejszych miejscowościach) tych delegacji jest naprawdę sporo. Reasumując: Ludzie jeśli nie maja pracy biorą co jest, po czym po 2-3 miesiącach na spokojnie szukają innej pracy- tylko czy o to w tym wszystkim chodzi...?? Szkoda też tych małych Podwykonawców.

Kierownik Robót

W prasie ostatnio dużo pisali o AWBUD S.A. , niestety ale sporo kontraktów kończy się w sądzie warto przeczytać : (usunięte przez administratora)

Remik

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać? Idealnych firm nie ma tak jak i ludzi!!!

michał
@Remik

można - AWBUD jest to sposób na życie jeżeli nie masz innych ciekawszych życiowych planów powodzenia

GW

Witam. Pracowałem w oddziale centralnym (Warszawa) jako Inżynier. Po zapoznaniu się z wcześniejszymi opiniami przedstawiam swoją. Minusy: - Staż w firmie Awbud to 6-8 miesięcy max. znam osoby ,które odeszły po 1 roku a znam takie ,które odeszły po 1 - 3 miesiącach. Opinia że ktoś pracuje tam kilka lat na pewno nie należy do osoby, która znalazła się tam poprzez złożenie CV. Zatrudniają na jedną budowę i koniec. - Kontynuując temat sprawdźcie że do Awbudu non stop jest rekrutacja. Osoby się zmieniają jak rękawiczki stąd jest ogromny bałagan. - Prawda odnośnie godzin pracy. 10-12h to absolutne minimum a koordynatorzy sanit/elek często po 16h. Do tego często soboty. Wszystkie nadgodziny darmowe. Do tego codzienne dojazdy więc wniosek wyciągnijcie sami. - W firmie Awbud nie ma pojęcia urlopu. Osobiście zostałem zwolniony z powodu 2 dni urlopu ,który musiałem obowiązkowo wziąć z powodu opieki nad osobą starszą. - Dojazdy na budowę są rekompensowane z dużym opóźnieniem. Był okres kiedy Awbud D&B zwlekał z oddaniem kilku tysięcy złotych. - Premia NIE ISTNIEJE! Nie ma takiego pojęcia. Jest w teorii ale zawsze jest tłumaczona umiejętnym "nie ma na to budżetu" Plusy: - Wypłata. Zawsze mogłaby być większa ale porównując z inżynierami jednej z Białostockich generalnych to jest ok. Opinie że wypłaty są na czas nie traktowałbym jako formy "troski" o pracownika. Spółki a w tym najbardziej spółki akcyjne boją się PIP-u jak ognia. Awbud bardzo dba o porządek w kadrach. - System zarządzania jakością na budowie mógłby być lepszy ale jeśli wszystko wykonujemy na bieżąco to centrala w każdej chwili może sprawdzić naszą pracę a to elminuje częste przypuszczenia że "nic nie robimy" Polecam firmę ludziom ,którzy nie mają planów na życie prócz ciągłej pracy.

z podziękowaniem
@GW

Jeżeli nie masz zainteresowań i nudzisz się po pracy, wstydzisz się wyjść po 8 godzinach jesteś idealnym pracownikiem dla AWBUD. Popieram byłem tam i wybrałem freedom ;)

Ex

Pracowałem w tej wspaniałej firmie na delegacji. Praca od godziny 7 do 19 (a czasem nawet do 21). Platne tylko 8 godzin bo za nad godziny oczywiście nie płacą.Praca na budowie to nic innego jak bieg z przeszkodami i jeden wielki bałagan.Warunki mieszkaniowe tez nie są za ciekawe 10 osób w fatalnych warunkach. Pokoje male ciasne. Najlepiej żeby przyjechać z własnym materacem i pościelą. Zjazdy do domu najlepiej wcale bo praca najważniejsza. A jeśli już kierownik okaże łaskę i da wolne to w piątek po pracy ok 21 wyjeżdżasz a w poniedziałek o 6:00 już musisz być w pracy czyli dla rodziny masz tylko polowe soboty i kawałek niedzieli.Kierownik na budowie to były zwykły pracownik który w przeszłości dobrze w d...e wchodził i złapał w ten sposób stołek. Jedynym plusem pracy w tej firmie to wyplata na czas ogólnie to nie polecam.

GW
@Ex

Potwierdzam opinię kolegi. Dodam że w firmie Awbud nie istnieje pojęcie urlopu.

Anonimowa

Od ponad 2 lat pracuje w firmie, płace są na dobrym poziomie, plusem są również premie które dostaje się po zakończeniu budowy na plusie. Atmosfera pracy jest przyjemna, koleżeńska, przynajmniej w biurze, co do poszczególnych budów ciężko mi się odnieść. Również dostępny jest multisport oraz medicover. To prawda czasem trzeba chwilę dłużej przysiąść, ale jak musisz coś załatwić w trakcie pracy to nie ma problemu. Ogółem na plus, myślę że każdy powinien pójść na rozmowę i przekonać się czy taka praca mu odpowiada. A rotacja pracowników jest właściwie obecnie wszędzie, więc nie wiem czy można się jakkolwiek takim argumentem kierować.

fra
@Anonimowa

śmiech na sali. Robiłam dla tej firmy 2 roboty, nikt z tamtych pracowników, już nie pracuje. Płatność po 3 miesiącach z podpisaniem porozumienia, że nie obciążymy ich odsetkami za spóźnienia, bo inaczej nie zapłącą wcale. Syf malaria i korniki. Za ryj i do jeziora.

michał k
@Anonimowa

Jeżeli jest tak pięknie to czemu jesteś anonimowa. Premie to widziano za czasów Makare........ Byłem Inżynierem, Kierownikiem itp wyłącznie na budowach i po tym Panu było już tylko gorzej. Kierownicy Kontraktów którzy każdego chcą zapracować na śmierć, bo każdy kontrakt wyceniony do tyłu. Zysk w kosztach ogólnych i pracach nocnych. no i podwykonawcach których się je...bie na każdym kroku Premie :) były wtedy jak wszystkie budowy na plus- więc nigdy, albo winko na święta za prowadzenie kontraktów za kilkadziesiąt mln. Ja odradzam jeżeli ktoś ma rodzinę a kartę multi sport za często nie wykorzystasz bo po nadgodzinach większość klubów jest już pozamykanych

Zostaw merytoryczną opinię o Awbud S.A. - Fugasówka

• Jak się pracuje w Awbud S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Awbud S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Awbud S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Awbud S.A.?

Kandydaci do pracy w Awbud S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Awbud S.A.