Opinie o Lenko S.A. Exact Systems SGP w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Lenko S.A. Exact Systems SGP. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Lenko S.A. Exact Systems SGP na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lenko S.A. Exact Systems SGP w Bielsko-Biała

Laki

Śmiech na sali też chcą zarobić na covidzie roboty za głowę a oni ograniczają godziny pracy w etacie i robota na zlecenie szacun za pomysł

Asia

Naprawdę po okresie probnym dostaje się umowę na trzy lata ?

Ghd

Cześć , czy ktoś z was pracował w wilkowicach lub nadal tam pracuje ? Produkcja / magazyn ? Jakie opinie w nowym zakładzie ?

@Ghd

Pracowałem 2 miesiące i szczerze chyba trafiłem idealnie bo akurat był przestój a tak to podobno idzie sie zagonić na smierc . Praca na ogól fajna i ciekawa na stanowisku mierzacza ważenie towarów pakowanie oznaczanie itp ja miałem na umowie na ok. probny 13 brutto a na wyplacie okolo 2500 netto za caly miesiąc i jak iść do lenko w wilkowicach to tylko na zmiane "A" do Pana Andrzeja najepszy majster pod sloncem chyba , a tak to nie ma zle umowa od razu pod nos bez wydziwiania i fajna atmosfera tylko minus ze 4 praca 4 brygadowa :(

@Cinek

Praca 4 brygadowka w wilkowicach ??

@Cinek

Stawki są różne z tego co wiem .. każdy ma ustalane indywidualnie ... Z tego co wiem to 2500 netto to jest mało

hhh
@Ghd

proponowane stanowisko tam nie jest adekwatne do pracy na tym stanowisku . Komunizm straszny . Niby nowy zakład . Byłem tam prawie miesiąc wyplata marna . Projektant zakładu zasługuje na Nobla . Po okresie 3 lat istnienia zakładu tam firma nie ma magazynu . Wszystko leży na placu . Brak jakichkolwiek standardów jak i bhp . Nie dziwne , że ludzie mało zarabiają i pracują w takich warunkach . Brak jakichkolwiek struktur jeden wielki chaos .

tomek
@Ghd

dokładnie tak jak poniżej brak organizacji , brak standardów i z prawdziwego zdarzenia bhp-ca . Pracuje tutaj już blisko 2 lata i nic się nie dzieje na produkcji komunizm jak i na magazynie . Dzisiaj pracownik na produkcji nie jest doceniany a pracownik na magazynie to dzisiaj w takich zakładach to fizyczna osoba pracująca jak placowy z uprawnieniami na wózki . Jak według was powinna wyglądać praca magazyniera ? według mnie magazynier to osoba rozliczająca produkcje , dbanie o rozmieszczenie towarów na magazynie , dokumentacja magazynowa itd itd. Dzisiaj takie zakłady z magazyniera robią osobę fizyczną w dodatku z obsługą wózka .. Dlatego jest tam jednymi słowy (usunięte przez administratora) , brak bhp gotowy produkt i inne surowce znajdują sie byle gdzie i byle jak ... praca za 2 tyś . to lepiej siąść na portierni jako cieć i wiecej zarobisz nic nie musisz robic ... odzież używana za jak to mowia kradzież lub zguebienie ok 300 zł taryfikator hahah :D kluczyk 50 zł a dadzą ci 5 kluczy ..samo to demytywuje pracownika jeśli ty masz dokładać się do biznesu a nie zakład tobie płacic i dać czystą nową odzież . Tu cie będą straszyć ostrzegać przed utratą a jak ich zapytasz gdzie bhp itd to cisza ... Moim zdaniem jeśli by ktoś mial jakieś problemy z tym zakładem finansowe to raczej oni je mogą mieć .. praca na produkcji powyżej 85 db bez żadnych dodatków . Prostota i jeszcze raz prostota

Szymon
@tomek

Piszesz, że nie ma żadnych dodatków do pensji, a mnie właśnie interesowało, czy można ubiegać się o premie lub motywujące benefity. Także możliwość brania udziału w szkoleniach lub kursach dających nowe uprawnienia byłaby wartością dodaną. Możesz o tym napisać?

@Ghd

Nie polecam . Stawka minimalna praca w (usunięte przez administratora)

kula
@Szymon

jakie benefity za co ? kto ci da :) Idź zobacz jakie warunki tam są :) przekonaj się sam jak wyglądają warunki pracy w Polsce i płacy w tym zakładzie . 1800 zł netto i jedziesz jak dzins

Hhhh
@Ghd

2500 ?? No chyba że brutto .. po 20 latach pracy zarabiam 2800 zł netto na rękę . Co to jest . A na start 2500 ? Hahah tak jak pisze brutto .a dwa to straszny bałagan smrod małe kompetencje ludzi i sprzęt jeszcze z przed gierka maszyny 30 /40 letnie . Magazyn pod wiatą reszta na polis . BHP cieniutkie . Wszystkie przejścia zawalone . Firma która nie inwestuje a przagnie byleby sprzedawać to to nie firma zaraz upadnie jak to było jeszcze nie dawno tylu ludzi pozwalniali .

Tak , zaklad został przeniesiony z Bielska gdzie tez praca byla 4 bryg. ;p

Mało ? No mi wszyscy na zakladzie mowili ze 1900 /200 to jest max na start

Bbsh

Nie polecam stawka minimalna a robić trzeba jak Ukraińcy to jest prawda

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Lenko S.A. Exact Systems SGP? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Bielsko-Biała
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
Lena

Czy jest możliwość awansu?

Tiku

Jakich zarobków mogę się spodziewać na początku? Dzwonili do mnie żebym przyszedł na rozmowę.

@Tiku

Koło 2000 na start dadzą pewnie premie żeby zachęcić

@Tiku

Około 2000 + premie

Olgierd

Może podpowie mi kto,s jak przeprowadza firma rekrutacje i czy teraz kogoś potrzebujecie?

@Olgierd

Potrzeba każdej pary rąk .. złóż cv I 2 dni masz telefon na rozmowę o pracę.

Feder

Całkiem spoko zakład zarobki spoko (2800-4000)netto fajni ludzie miła atmosfera

Ludmiła
@Feder

Hej Feder skąd te zarobki chyba z kosmosu zwykły pracownik nigdy tego nie dostanie. Chyba że podajesz zarobki kierownictwa. To dlaczego ludzie odchodzą z tej firmy jak jest tak wspaniale.

Jaro
@Feder

Jak podajesz zarobki to podaj te przeciętne a one są do 2800

Zenek

Żeby dostawać dobre zarobki trzeba na nie zapracować. Pewnie nie każdy na to zapracował!!

Roman.

Jak wygląda praca w Wilkowicach na wózek widłowy ?

XD

No Siema Lenko! Co tam u was słychać ? Dalej patologia na produkcji i zarobki jak za komuny ? Czyli żałosne 1700 zł ? XD Do tego dochodzą fałszywe ogłoszenia pracy, które nijak mają się z rzeczywistością ? Bo widzę, że ten zakład jakoś próbuje wiązać koniec z końcem. Jeden prezes poleciał, to teraz wstąpił inny, który też chyba nie ma pojęcia zbytnio co tam robi? :D Trochę beka, jedyny plus tego zakładu, że tam panuje "Róbta co chceta", a i nawet niektórzy ludzie w porządku i raczej sentymentu tam pracują, bo im się nie chce szukać czegoś lepszego. :D

Jack

Potwierdzam przedmówcę (usunięte przez administratora) o tym że dzwonią i zapraszają na rozmowę ale nie informują że mają cię w (usunięte przez administratora) i przedstawiają całkiem inne stanowisko wynagrodzenie !!! ŚMIECH NA SALI z tak kompetentnymi osobami !!!

Łukasz

To firma poniżej godności. Dziś byłem na rozmowie. Ale może od początku ogłoszenie CV na KONKRETNE stanowisko szybko oddzwonili ze jutro "prezes" zaprasza na rozmowę - hmmm myślę spoko jadę na wieś (bez obrazy) do biur oczywiście prezesina się spóźnia 15minut ahhh niech żyje SZACUNEK !!! Dochodzi do rozmowy a tu propozycja nie na to stanowisko nie za te pieniądze (nie skomentuje stawek) !!! Składając CV zgodnie z wytycznymi pisze się na stanowisko a oni proponują całkiem inne nie związane ze złożonym CV na dane stanowisko - PROFESJONALNE podejście chyba Vice "PREZESA" bo w takim biurze rozmowa była... Moja RADA za takie stawki to już lepiej do OCHRONY iść i w stołek (usunięte przez administratora) !!! Mało profesjonalna nie ogarnięta pseudo firma !!! NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!

Irena

@Sacko, widzę, że w Lenko SA, Exact Systems, SGP zachodzą jakieś zmiany, które nie są korzystne dla osób, które są zatrudnione w tej firmie. Możesz przybliżyć sytuację jaka aktualnie występuje u tego pracodawcy? Każda informacja będzie cenna ze względu na przeznaczenie tego forum.

brico

Orientuje się może ktoś kiedy będą wczasy pod gruszą wypłacane?

Sacko
@brico

Od tego roku wczasów pod grusza już nie ma tak jak i na rybę w grudniu tez nie bedzie

Pp

Ja pracowałem w Lenko kilka lat i powiem szczerze że większego wyzysku pracowników nie widziałem. Praca na krosnach bardzo ciężka a zarobki smieszne. Niektórzy sądzą że zakład w Wilkowicach taki ładny nowoczesny a prawda jest taka że tylko z zewnątrz jest ładny a w środku to już inna bajka. Największym mankamentem jest chyba brak powierzchni magazynowych, wyroby leżą gdzie popadnie. Latem ciepło a zima zimno. Prezes lata po hali i tylko opieprza mistrzów i kierownika a zamiast motywowac. Tak jak wyżej ktoś pisał że tylko staży pracownicy tam zostają bo nowi jak dostaną wypłatę to uciekają. W starym zakładzie też nie jest lepiej - stare budynki maszyny które się rozpadają. Ogólnie w firmie nie ma dobrego zarządzania. Szkoda bo firma istnieje tak długo na rynku. Pomijając warunki pracy gdyby ludzie zarabialiby tam uczciwe pieniądze to dało by się jakoś wytrzymać a tak to ni hu hu. Może się to zmieni ale nalezaloby zmienić osoby zarządzające ta firma bo bez tego to można tylko gadać.........

operator er we pa
@Pp

Potwierdzam waszą opinie o tym zakładzie i dodam tylko jeszcze że syf w szatni i czasem brak ciepłej wody.

robertmały
@operator er we pa

taaaa zgadza się ostatno po czwartej godzinie kąpieli też mi brakło wody ciepłej

kolega

Witam wszystkich Właśnie dowiedziałem się że kierownik w Bielsku został zwolniony z pracy czy wie ktoś z jakiego powodu???

Dawid

Witam, zamierzam aplikować do Lenko w Wilkowicach na stanowisko kontroler jakości. Stąd moje pytanie odnośnie zarobków. Ile można zrobić netto (na rękę)? Czy jest szansa na nadgodziny w sobotę?Jeśli tak, to za 100% czy normalną stawkę? Czy są jakieś dodatkowe premie, np. frekwencyjna, produkcyjna? Jaki pakiet socjalny: wczasy pod gruszą, premie świąteczne? Jakie warunki pracy?

@Dawid

Nie polecam zarobki marne pensje głosowe nawet Ukraińcy uciekają w sobotę mroźna dorobić o ile jest zapotrzebowanie czyli rzadko i to z łaską i na umowę zlecenie to jest zależne od stawki od 100 do 120 zł za 8 godz pakiet socjalny to wczasy pod gruszą i na Boże Narodzenie jakieś pieniądze szału nie ma była jeszcze premia za niechorowanie raz w roku marne 300 zł za cały rok bez L 4 ale w zeszłym roku nawet to zabrali premia jest uznaniowa jak się komu uzna śmiech na sali ale bez premii nawet najniższej krajowej by nie było

Tkaczka 123

Ja również zrezygnowałam i nikomu nie polecam ciągle pretensje od starszych pracownic i awantura o byle g#wno !! Praca ciężka płaca marna .. Ważne żeby góra miała wystarczająco... Prezes chodzi i szuka dziury w całym najlepiej czymś rzucić albo się na kimś wyżyć! W systemie śmieszne pieniądze trzeba iść sobota niedziela a dostaniesz1800 .. W innym zakładzie na okres próbny już dostałam więcej na start niż w Lenko po trzech latach pracy.. TRZY RAZY NIE!!

Tkaczka

Już odeszłam z Lenko Wilkowice, po 2,5 m-cach okresu próbnego! Tak, jak pisałam powyżej, bardzo fajni mistrzowie na tkalni, i Pan Mirek (z Nim pracowałam na początku) i Pan Grzesiu (z Nim pracowałam po około dwóch tygodniach). Mili i sympatyczni, pomocni i komunikatywni (marnują się w Lenko!). Pozdrawiam ich serdecznie przy okazji, Sama praca na tkalni bardzo ciężka (to się jeszcze da wytrzymać), ale płacą tak marnie, że rotacja ludzi jest ogromna. Z Lenko nie uciekają tylko "stare" tkaczki, z kilku, kilkunastoletnim stażem pracy. Wg mnie boją się zmian, bo pensja na czas i znają swoją pracę. Ale wg mnie to za mało, aby tam trwać! Po 5 latach pracy dobra tkaczka (a uwierzcie praca jest b.ciężka, kilogramy do przenoszenia, pilnowanie osnów i wątków, bo krosna cały czas w ruchu, zmiana asortymentu i przezbrajanie krosien w pozycji takiej, że kręgosłup pada) zarabia (pod warunkiem, że miała w danym miesiącu 2 tygodnie nocek) coś około 1600zł na rękę! To są normalnie żarty! Do tego ta propozycja firmy - system 4-brygadowy za gratyfikacją 250zł brutto/m-c! Normalnie jaja! A jak koleżanki na tkalni? Niektóre bardzo fajne (pozdrawiam Asię, Agnieszkę S., obie Basie, Agatkę, Patrycję, koniecznie Halinkę). Inne, no cóż, kontrowersyjne! Opieprzą Cię przy wszystkich, że za mało osnowy zostawiłaś na cewce, choć pracujesz dopiero od tygodnia i masz prawo do błędów! Ale to chyba jakieś stare, bezdzietne panny! Inne pracują tak, że krosna chodzą nawet na przerwach, bo chcą pokonać normy wszystkich innych tkaczek (jakby pracowały na akord, lub miały z tego jakieś profity w postaci np. premii - może mają?). I jeszcze jedno. Na okres próbny nie dostaniecie wg obuwia (zeszmacić trzeba własne), czystej koszulki i spodni (te dostaniecie używane, często porwane, po kimś - ciucholand normalnie). Wchodzicie do zakładu przez boczne wejście, na 2 piętrze (wchodzicie lub wjeżdżacie windą, nie na 1 piętrze, jak "mówi" winda) jest szatnia, tam się przebieracie, potem z powrotem na dół, przechodzicie przez całą jedną halę i dopiero tam jest czytnik elektroniczny wejściówek. I tam należy być o godz. zgodnej co do minuty, z godz. rozpoczęcia pracy! Czyli w pracy trzeba być 15 min przed czasem :) A przerwa śniadaniowa (całe 20 minut)?! Macie dwie możliwości! Albo pokonujecie halę (jedną lub nawet trzy- zależnie, gdzie pracujecie), potem schodami (lub windą)do góry. Już Wam minęło najmniej 5 minut. Myjecie się gdzieś w międzyczasie (kolejne 2 min). Tyle samo potrwa powrót. Na kawę, herbatę i śniadanie zostaje Wam najwyżej 8 min. Jest też druga opcja. Lecicie do najbliższej łazienki , myjecie się, wracacie pędem, parzycie kawę, herbatę i jecie co tam macie, na metalowych schodkach przy krosnach, w warunkach - pozostawię to bez komentarza! A tak na co dzień, to normą jest, że brakuje osnowy i wątku, że nie ma na czym pracować , bo kiedyś na agregatach były 4 osoby, ale pozwalniali i teraz są 2, i się nie wyrabiają! Ogólnie firmy - NIKOMU NIE POLECAM - chyba, że desperatkom! Ale one też z Lenko uciekną!

Zostaw merytoryczną opinię o Lenko S.A. Exact Systems SGP - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Lenko S.A. Exact Systems SGP?

Zobacz opinie na temat firmy Lenko S.A. Exact Systems SGP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lenko S.A. Exact Systems SGP?

Lenko S.A. Exact Systems SGP