Lenko SA, Exact Systems, SGP

Bielsko-Biała

Lenko SA, Exact Systems, SGP
2 19

Opinie o Lenko SA, Exact Systems, SGP

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Pp

Ja pracowałem w Lenko kilka lat i powiem szczerze że większego wyzysku pracowników nie widziałem. Praca na krosnach bardzo ciężka a zarobki smieszne. Niektórzy sądzą że zakład w Wilkowicach taki ładny nowoczesny a prawda jest taka że tylko z zewnątrz jest ładny a w środku to już inna bajka. Największym mankamentem jest chyba brak powierzchni magazynowych, wyroby leżą gdzie popadnie. Latem ciepło a zima zimno. Prezes lata po hali i tylko opieprza mistrzów i kierownika a zamiast motywowac. Tak jak wyżej ktoś pisał że tylko staży pracownicy tam zostają bo nowi jak dostaną wypłatę to uciekają. W starym zakładzie też nie jest lepiej - stare budynki maszyny które się rozpadają. Ogólnie w firmie nie ma dobrego zarządzania. Szkoda bo firma istnieje tak długo na rynku. Pomijając warunki pracy gdyby ludzie zarabialiby tam uczciwe pieniądze to dało by się jakoś wytrzymać a tak to ni hu hu. Może się to zmieni ale nalezaloby zmienić osoby zarządzające ta firma bo bez tego to można tylko gadać.........

robertmały
@operator er we pa 14.11.2017 06:22

taaaa zgadza się ostatno po czwartej godzinie kąpieli też mi brakło wody ciepłej

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz istotniejszą rolę. Jak wygląda ten aspekt w Lenko SA, Exact Systems, SGP?

kolega

Witam wszystkich Właśnie dowiedziałem się że kierownik w Bielsku został zwolniony z pracy czy wie ktoś z jakiego powodu???

Jak aktualnie kształtuje się sytuacja Lenko SA, Exact Systems, SGP na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Ciebie informacje, dotyczące chociażby warunków zatrudnienia mogą okazać się bardzo istotną wskazówką dla osób pochodzących z Bielsko-Biała i okolic oraz będących w trakcie poszukiwania zatrudnienia.

Dawid

Witam, zamierzam aplikować do Lenko w Wilkowicach na stanowisko kontroler jakości. Stąd moje pytanie odnośnie zarobków. Ile można zrobić netto (na rękę)? Czy jest szansa na nadgodziny w sobotę?Jeśli tak, to za 100% czy normalną stawkę? Czy są jakieś dodatkowe premie, np. frekwencyjna, produkcyjna? Jaki pakiet socjalny: wczasy pod gruszą, premie świąteczne? Jakie warunki pracy?

@Dawid 16.03.2018 13:59

Nie polecam zarobki marne pensje głosowe nawet Ukraińcy uciekają w sobotę mroźna dorobić o ile jest zapotrzebowanie czyli rzadko i to z łaską i na umowę zlecenie to jest zależne od stawki od 100 do 120 zł za 8 godz pakiet socjalny to wczasy pod gruszą i na Boże Narodzenie jakieś pieniądze szału nie ma była jeszcze premia za niechorowanie raz w roku marne 300 zł za cały rok bez L 4 ale w zeszłym roku nawet to zabrali premia jest uznaniowa jak się komu uzna śmiech na sali ale bez premii nawet najniższej krajowej by nie było

Jak wygląda praca w Lenko SA, Exact Systems, SGP? Czy osoby zatrudnione w przedsiębiorstwie mogą liczyć również na pozapłacowe benefity? Napisz, jak przedstawiają się warunki zatrudnienia w firmie. Twoja opinia może okazać się bardzo cenna!

Tkaczka 123

Ja również zrezygnowałam i nikomu nie polecam ciągle pretensje od starszych pracownic i awantura o byle g#wno !! Praca ciężka płaca marna .. Ważne żeby góra miała wystarczająco... Prezes chodzi i szuka dziury w całym najlepiej czymś rzucić albo się na kimś wyżyć! W systemie śmieszne pieniądze trzeba iść sobota niedziela a dostaniesz1800 .. W innym zakładzie na okres próbny już dostałam więcej na start niż w Lenko po trzech latach pracy.. TRZY RAZY NIE!!

Tkaczka

Już odeszłam z Lenko Wilkowice, po 2,5 m-cach okresu próbnego! Tak, jak pisałam powyżej, bardzo fajni mistrzowie na tkalni, i Pan Mirek (z Nim pracowałam na początku) i Pan Grzesiu (z Nim pracowałam po około dwóch tygodniach). Mili i sympatyczni, pomocni i komunikatywni (marnują się w Lenko!). Pozdrawiam ich serdecznie przy okazji, Sama praca na tkalni bardzo ciężka (to się jeszcze da wytrzymać), ale płacą tak marnie, że rotacja ludzi jest ogromna. Z Lenko nie uciekają tylko "stare" tkaczki, z kilku, kilkunastoletnim stażem pracy. Wg mnie boją się zmian, bo pensja na czas i znają swoją pracę. Ale wg mnie to za mało, aby tam trwać! Po 5 latach pracy dobra tkaczka (a uwierzcie praca jest b.ciężka, kilogramy do przenoszenia, pilnowanie osnów i wątków, bo krosna cały czas w ruchu, zmiana asortymentu i przezbrajanie krosien w pozycji takiej, że kręgosłup pada) zarabia (pod warunkiem, że miała w danym miesiącu 2 tygodnie nocek) coś około 1600zł na rękę! To są normalnie żarty! Do tego ta propozycja firmy - system 4-brygadowy za gratyfikacją 250zł brutto/m-c! Normalnie jaja! A jak koleżanki na tkalni? Niektóre bardzo fajne (pozdrawiam Asię, Agnieszkę S., obie Basie, Agatkę, Patrycję, koniecznie Halinkę). Inne, no cóż, kontrowersyjne! Opieprzą Cię przy wszystkich, że za mało osnowy zostawiłaś na cewce, choć pracujesz dopiero od tygodnia i masz prawo do błędów! Ale to chyba jakieś stare, bezdzietne panny! Inne pracują tak, że krosna chodzą nawet na przerwach, bo chcą pokonać normy wszystkich innych tkaczek (jakby pracowały na akord, lub miały z tego jakieś profity w postaci np. premii - może mają?). I jeszcze jedno. Na okres próbny nie dostaniecie wg obuwia (zeszmacić trzeba własne), czystej koszulki i spodni (te dostaniecie używane, często porwane, po kimś - ciucholand normalnie). Wchodzicie do zakładu przez boczne wejście, na 2 piętrze (wchodzicie lub wjeżdżacie windą, nie na 1 piętrze, jak "mówi" winda) jest szatnia, tam się przebieracie, potem z powrotem na dół, przechodzicie przez całą jedną halę i dopiero tam jest czytnik elektroniczny wejściówek. I tam należy być o godz. zgodnej co do minuty, z godz. rozpoczęcia pracy! Czyli w pracy trzeba być 15 min przed czasem :) A przerwa śniadaniowa (całe 20 minut)?! Macie dwie możliwości! Albo pokonujecie halę (jedną lub nawet trzy- zależnie, gdzie pracujecie), potem schodami (lub windą)do góry. Już Wam minęło najmniej 5 minut. Myjecie się gdzieś w międzyczasie (kolejne 2 min). Tyle samo potrwa powrót. Na kawę, herbatę i śniadanie zostaje Wam najwyżej 8 min. Jest też druga opcja. Lecicie do najbliższej łazienki , myjecie się, wracacie pędem, parzycie kawę, herbatę i jecie co tam macie, na metalowych schodkach przy krosnach, w warunkach - pozostawię to bez komentarza! A tak na co dzień, to normą jest, że brakuje osnowy i wątku, że nie ma na czym pracować , bo kiedyś na agregatach były 4 osoby, ale pozwalniali i teraz są 2, i się nie wyrabiają! Ogólnie firmy - NIKOMU NIE POLECAM - chyba, że desperatkom! Ale one też z Lenko uciekną!

Wolny

Witam, odradzam pracę w firmie Lenko w Wilkowicach a konkretnie na magazynie. Śmieszne pieniądze, przestarzałe wózki które non stop się psują. Do tego Kierownik który jest aspołecznym, wypalonym i znerwicowanym cholerykiem. Kto zna temat potwierdzi. Jeden wielki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Na szczęście to już za mną. Naprawdę odradzam !!!!

@Wolny 15.05.2017 21:49

A Ty nie byłbyś znerwicowanym cholerykiem pracując w tej firmie, za takie pieniądze? Ja uciekłam, dobrze, że Ty też :) Pozdrawiam!

Tkaczka

Mistrzowie bardzo fajni, i Pan Grzegorz, i Pan Mirek, komunikatywni, pomocni, uśmiechnięci! Praca na tkalni ciężka, ale do ogarnięcia w miarę szybko, dla bystrych. Ale zarobki, to porażka, za pracę w systemie 3 zmianowym wypłata poniżej 1500zł, za prace w systemie 4-brygadowym dają dodatek 250zł brutto/m-c. To żart jakiś! Po 15 latach pracy 11,50zł/h. Kpina! Uciekam z Lenko :( Mogę tyrać, ale nie za takie pieniądze :(

Alfred

Nie polecam !!!

kiepski

Syf!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw opinię o Lenko SA, Exact Systems, SGP - Bielsko-Biała

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lenko SA, Exact Systems, SGP