2 Dodaj opinię
counter
2 1047 3362 5 1

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

Pracodawca

Aktualność
Drogie Koleżanki
Drodzy Koledzy

Decyzją władz naszego kraju zostały wprowadzone znaczne ograniczenia w działalności gospodarczej. Mając to na uwadze, do czasu ustąpienia powyższych okoliczności, również sklepy Martes Sport pozostaną zamknięte.
Bardzo proszę, aby w tym czasie stosować się do ogólnych zaleceń władz oraz służb sanitarnych i ograniczyć do minimum wszelkie kontakty międzyludzkie.

Podkreślamy, iż interesy wszystkich naszych Pracowników pozostają zabezpieczone przepisami Kodeksu Pracy, który za czas przestoju gwarantuje wynagrodzenie zasadnicze, określone w umowie.
Pomimo, iż Pracownik nie świadczy pracy na rzecz Pracodawcy, zobowiązany jest pozostać w gotowości do jej wykonywania.

O dniu wznowienia działalności Kierownicy sklepów zostaną poinformowani za pośrednictwem Kierowników Regionalnych
Tak29Nie144

Rekomendacja

A Nowy wpis

Teraz multisport, co następne nam zabierzecie?

Xyz Nowy wpis
@A

Rozwiń?? Bo ja na koniec.maja dostałem info że wraca wraz z 1 lipca bo.ciezko rozliczyc czerwiec ze względu na to ze dopiero drugi tydzien wszystko rusza... bzduraa..ale przeciez nikt nas nie pytał czy darujemy firmie te 5 dni... Teraz mają całkiem zabrac??

pracowik

Ciekawa jestem jak z tymi umowami na zlecenie. Czy będą wybierać sobie osoby, którym zimenią od tak umowę na zlecenie? czy obecych pracowników to nie oowiązuje? Przecież nikt normalnie nie zgodzi się a zmianę umowy na tzw. śmieciową ;/

.... Nowy wpis
@pracowik

Że co??? Jak zmienia???

Domijika Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 godzin.
 Problem

Nigdy nikomu nie polecę tego sklepu. Zamówienie od 8 mają jeszcze nie dotarło i nikt nie jest wstanie mi powiedzieć kiedy dotrze.telefon nie odpowiada maile to automat . Za przetrzymywanie pieniędzy bez zrealizowanego zamówienia powinni płacić odsetki . Każdy inny sklep internetowy się wyrabia tylko ten ma problemy. Wiiieeeelkii NEGATYW.

tyrone

3======8 .. . . ., , ,Martes

ms
@tyrone

karny?

Gaja

Będę kontynuować swoje wywody. Gratulacje! W końcu je dostaliśmy! Jesteśmy siłą! Dlatego zmieniamy Wam system premiowania na mniej korzystny! Obecny system nie był zły. Jedna z rzeczy, które można było poprawić było właśnie ucinanie premii za jeden dzień l4. Teraz super, bo będzie to adekwatne do nieobecności i za to szacunek, doczekaliśmy się.. po takim czasie. Nie rozumiem tylko dlaczego za UW również będzie to potrącane. Dodatkowo UW musimy wykorzystać, więc teoretycznie jesteśmy zmuszani żeby zrezygnować z około miesiąca premii. Co innego L4, nie ma mnie tydzień zabierają mi tydzień premii i wszystko jest spoko, w takim razie jak bardziej się przyłożę i będę odsprzedawać to nadgonie, bo w poprzednim systemie jak mnie nie było 1 dzień to cały miesiąc się zlewało, bo się wiedziało, że premii nie będzie. Nowy system ma motywować pracowników, mowa tu o podstawie premii i dodatku za przekroczenie utargu. Tu już widać problem. Większość sklepów nie będzie w stanie zrealizować tych wytycznych, wiec dostanie samą podstawę. Patrząc na kwotę słabo się to Nam drogie Martesiaki kalkuluje, bo teraz będziemy zarabiać jeszcze mniej! A jak przekroczymy utarg z poprzedniego roku to może nam się uda zarobić tyle ile do tej pory zarabialiśmy. Nie będę mówić o sklepach, które pare miesięcy będą robić za friko, bo np. Otworzyły się w październiku 2019. Już lepiej było zostawić to co jest, albo zmodyfikować o to, że jeśli przekroczymy to dostaniemy coś proporcjonalnego do tej kwoty. Przekroczycie o 10% utarg dostajecie 0,1%, przekroczycie o 20% dostaniecie 0,2% i tak dalej i dalej. Czyli macie zapewniona podstawę (większa niż obecnie obiecana), a jak wylejecie siódme poty to docenimy to, ale tak.. to Martes. Dał nam marną podstawę i mało realne cele. Wystarczyło wziąć kalkulator i policzyć co trzeba zrobić w nowym systemie premiowania żeby dostać to co do tej pory było wręcz pewniakiem.

Tak8Nie1
Lola
@Gaja

Sposób premiowania idiotyczny !!!! Jak mamy zwiększyć obrot skoro w każdym mieście jest już Martes. Dotychczas okoliczne miejscowość przyjeżdżały do mojego sklepu na zakupy a teraz jechac nie muszą bo Martes jest u nich Pracownicy sklepu gdzie jest 1000m2 i 5 palet dostawy dziennie ma dostac tyle samo premii co pracownik sklepu 500m2 i 5 kartonów dostawy ?

Fck
@Gaja

Potrącenie premii za urlop wypoczynkowy - tego to jeszcze nigdzie nie widzieli. Bardzo motywujące dla sprzedawców. Brak słów.

Tak7Nie
magia
@Gaja

Ciekawe ile sklepów ma wzrosty w stosunku do poprzedniego roku? połowa ? większość sklepów premii nie dostanie. może teraz dadzą nam bony na święta. jest coraz gorzej pracy tyle samo albo więcej. wymagania większe. z czego teraz będą zabierać kasę za tajemniczego klienta?

Luzia
@Fck

Skąd wy te info macie?U nas nic o tym nie mowia.Jakie nowosci jeszcze?

Hasztag
@Gaja

Za urlop nie potrącają. Czytajcie @. Wycofali się z tego głupiego pomysłu. Jesli do tego powróci premia od obrotu to będzie ok

@Hasztag

Wybacz, ale w domu nie mam dostępu do firmowego @. I w sumie w niedziele to mi się średnio chce myśleć o tej firmie, bo i tak „moim życiem Martes”. Całe szczęście, że się wycofali, bo to prawdziwa głupota była. Nie wiem kto to wymyślił i co to miało na celu. Jeśli powróci stara premia i będziemy dostawać 0,5% za przebicie utargu to spoko. Nawet się zastanowię czy dać kolejną szanse martesowi i zostać. Może będą jakieś 2 miesiące w roku kiedy to przebijemy. Jeszcze powinni się wycofać z tych durnych zasad dla sklepów, które się otworzyły po czerwcu 2019 i dla tych co się powiększały. Już by zostawili stary system premiowania do tego czasu kiedy będzie można porównać miesięczne utargi. Albo nie wiem, porównać czerwiec 2020 do maja 2020, cokolwiek. A tak pracownicy na tych sklepach będą co? Bez premii przez pare miesięcy? Komu się to opłaci? Ludzie już mają ciężką sytuacje finansową, a oni chcą im kolejne pare miesięcy zabrać.

Andrzej
Nazwa działu: Reklamacje

Ten sklep to kpina, czekałem ponad miesiąc na przesyłkę która w gruncie rzeczy i tak przyszła zniszczona. Na zapytanie o reklamację milczą. Zwykli (usunięte przez administratora) Nie polecam tego sklepu.

xx
@Andrzej

sklep internetowy martesa nie potrafi się ogarnąć, a stacjonarny ma związane ręce. Może jedynie wysłać w Pana imieniu mail że chce pan złożyć reklamacje bądź dokonać zwrotu gotówki tylko co do drugiego trzeba pilnować bo zdarzają się opóźnienia. Internetowy nie odpisuje nam wiec nie jesteśmy wstanie pomóc klientom tak jakbyśmy chcieli.

BiałyMurzynMartesu
Nazwa działu: Kadry

To co aktualnie dzieje się w firmie: - zabranie pensji i etatów plus premii -brak pracowników w sklepie -masa nieprzerobionego towaru na sklepie(u mnie conajmniej 60 kartonów} -skrócone godziny pracy sklepu podczas gdy galerie pracują standardowo -brak osoby do sprzątania wielkiej powierzchni sklepu -brak informacji ze strony firmy jakie ma plany na kolejne miesiące.W skrócie kiedy oddadzą nam premie i czy doczekamy się tzw,bonu turystycznego.Bardzo wątpie... -brak jakiejkolwiek motywacji do pracy ze strony pracowników Klientów sporo, utargi wysokie a nic za tym nie idzie, co najwyżej skargi od klientów za czas oczekiwania na obsługę.Pracownicy chcą pracować, dają z siebie wszystko i w imię czego? Nie rozumiem obecnej polityki tej firmy i jest to przykre, jak traktuje się ludzi, którzy każdego dnia przychodzą do pracy i chcą walczyć o ta firmę, ale firma nie chce walczyć o nich.

Tak30Nie
Gal
@BiałyMurzynMartesu

Na moim sklepie czeka 130 kartonow dostawy Sklep wyglada fatalnie wszedzie bałagan Pracownicy nie sa w stanie rozłożyć towaru sprzątać sklepu obsłużyć klientów Jesli są awantury z klientami mów krótko " proszę pisać skargi do centrali " Moze wreszcie otworzą oczy Pracownicy długo tak nie dadzą rady pracowac

Tak7Nie
@Gal

U nas to samo, a może i gorzej. Nie zapmnijcie ogarnąć sklepu bo czekają nas WIZYTACJE!!! Parodia

B
@BiałyMurzynMartesu

Aktualizacja, Dostajemy premie za czerwiec ???? Ciekawe czy w pełnym wymiarze jaki sobie wypracujemy czy również coś nam zabiorą. Ciekawe też co z premią od obrotu... który jest z dnia na dzień co raz większy..

BiałyMurzynMartesu
@B

Właśnie jestem mile zaskoczony odpowiedzią z strony Martesu:)Pod uwagę będzie brany analogicznie utarg z czerwca 2019.Jeśli tegoroczny będzie wyższy lub bardzo zbliżony to dostaniecie premię, ale nie większą niż 600 zł brutto. Właśnie tak Martes powinien się z nami komunikować:)

Tak1Nie8
Artur
@BiałyMurzynMartesu

A to nie dotyczy sklepow powstałych w 2019?

NiedlugoBezdomny
@Artur

Sklepy, które są od np. Grudnia 2019 na premie muszą czekać do grudnia. To znaczy, że Martes znów nas robi i znów tnie koszta na pensji pracowników. Wystarczy sobie wszystko przekalkulować i zrobić porównanie obrotów. Teraz żeby dostać identyczną premie jak np. W kiepskim miesiącu to musisz jeszcze przekroczyć utarg analogicznie do miesiąca z poprzedniego roku. Mówiąc prościej; będziemy dostawać 140 zł i premie od 20%, bo marna szansa, że przekroczymy utargi. Więc poszalejemy może za te 250zł Do tego sklepy, które np. Były powiększane czy otwierane w 2019 będą chyba pracować „charytatywnie”, bo nie można zrobić porównania np. Za jakąś ilość miesięcy kiedy nie zarabiały. Rozumiem gdyby premia była jaka była i do tego dorzucone np. 0,5% od utargu za przekroczenie jakiegoś pułapu, a tu ewidentnie nam się nie kalkuluje już pracować. W moim sklepie wg tego systemu musimy przekroczyć średnio 1/4 utargu żeby zarobić to co normalnie dostawaliśmy w kiepskim miesiącu. Nie liczę wgl, że pobijemy rekord z sierpnia kiedy dzieciaki są szykowane do szkoły. Wtedy dostaniemy marne 140zł. Zamysł był dobry, ale pierwszy raz w handlu spotykam się z takimi głupotami. Mam w doświadczeniu prace przy podobnych zasadach, ale 0,5% dostawaliśmy za swój indywidualny utarg, a 1% kiedy go przekroczyliśmy i każdemu chciało się pracować. A w Martesie? Nie przekroczysz to dostaniesz 140zł i myśl co dalej. Po tym mailu u nas cała kadra właśnie rozesłała CV razem z kierownictwem :) Dobrze, że po koronie tyle ofert, bo teraz to nawet sprzątać ulice będzie się bardziej opłacało.

Tak6Nie

Juwens

Jakich targetów? Od kiedy firma ma targety? Przykładali się do tego, żeby to wprowadzić, ale z tego co mi wiadomo nie wprowadzili. Raczej brzmi jak (usunięte przez administratora) wymówka.

Juwens

Hm, czyli jeśli dobrze rozumiem, to jak jest 100% to nie ma premii, a za 101% już jakaś jest? Bardzo logiczne biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku za 100% była premia.

Jan

Jak tam po wyplatach?

Tak1Nie8
Ania
Nazwa działu: Księgowość
@Jan

Zal????i wielkie zdenerwowanie na naszych pracodawcow ze nie jestem w stanie oplacic rachunków.Przykre to jest

Tak9Nie
Frank
@Jan

Odechciało się wszystkiego.... Dodatki funkcyjne rozumiem że też bez naszego porozumienia nam poucinali? Tak samo jak zmniejszyli etaty na zasadzie szybkich wyborów pseudo przedstawicieli?

agela

śmiechu warte

@Jan

Wiecie może gdzie się skontaktować w sprawie odprawy jaką powinni nam zapłacić za masowe zwolnienie?

@agela

1400 ???? daliśmy się wydymac „ drogie „ martesiaki ojjjj daliśmy się .....

Tak10Nie
@000

Do swojego przełożonego , jeżeli nie pomoże - PIP, dalej Sąd Pracy

Tyle to ja zarabiałem 7 late temu, przykre ;/

@Jan

A czego sie spodziewaliscie po tej firmie? Od zawsze zabieraja premie za bzdury tylko aby nie dac zarobic Pracy bardzo dużo oczekiwan bardzo duzo tylko wyplata slaba Teraz co zrobili tego nawet nie da sie skomnetowac

Tik
@ZaDamskiUj

Gdzie to takie zarobki który rejon?

@000

Piszesz do firmy żądanie, o wypłatę odprawy w zależności od stażu pracy są to różne kwoty, jeśli odmówią lub nie odpowiedzą, składasz pozew do sądu o sprawdzenie czy Ci się taka należała, jest to bezpłatne i masz na to 3 lata.

Impre
@Paweł

Zapewne dostales wypowiedzenie z winy pracodawcy Ale niestety art.30par1pkt. 2 kodeksu prawnego A powinni art.30par4 Dlatego nie dostaniemy odprawy!! Tylko zostaje nam SĄD !!!

@Impre

Pozew wysłany. Praca już w innym miejscu, a tu czekam może wpadnie jakąś kasa, warto spróbować.

Impre
@Paweł

Dawno zlorzyles?chyba tez zloze . oni tak z nami postepuja to my z nimi tez tak musimy.

@Tik

Podkarpacie

Jaca
@Jan

Nie mam już siana po wypłacie, kupiłem 12 pasztetów podlaskich i zostało na bułki, herbaty do 10 starczy, wody nie kupię, tylko z kranu. Jak patrzę w pracy na batony to mnie skręca. Nie da się przeżyć za tyle, nie da się.

@Jaca

Martes pragnie Twojego dobra Laskawie przywraca program 20+ Wpadnie Ci 200 zl do wyplaty

Kkk
Nazwa działu: Sklep internetowy

Jak wypłaty osób na opiece?

@Kkk

1400 hahahahhahahahahahahaha ................

@ZaDamskiUj

Planujesz ciągnąc opieke do konca?Ja ciągle słysze od kierowniczki ostrzezenia ze firma mi za to podziękuje.

Nazwa działu: Kadry

Kazda swoją wizyte w firmie zeby wypisac wniosek o opieke nagrywam,jesli mnie zwolnią poleci rowniez kierowniczka.Ja tam nie spinam sie szczególnie bo moge pozwolic sobie na siedzenie w domu a pracuje tam bo lubie kontakt z ludzmi.Ale to wszystko robi sie juz załosne

Gaja

Ja to się zastanawiam kto tym wszystkim zarządza. Pozwalniali pracowników, poucinali etaty i dali pracy więcej niż przed tą całą pandemią. - ilości towaru są szokujące, chyba nadrabiają cały miesiąc jak byliśmy zamknięci - tydzień na zrobienie stołów Przepraszam bardzo, ale my przez ten tydzień nadrabiamy towar z poprzedniego tygodnia jak nie z dwóch poprzednich - pełno wytycznych; stoły (zaraz doślą kolejne sandały, wiec i tak będziesz to za pare dni zmieniać), rotujące, zmienić plakaty, końcówki kolekcji, zmiana cen, promocja na pumę (caracale i koszulki), więc znów plakaty, znów to ogarnąć żeby było widoczne do klienta. Zaraz będziesz to ściągać i zakładać nowe. Cały czas zmiana ekspozycji żeby ukryć to przetowarowanie i tak przekładasz, ściskasz, upychasz i za dwa dni robisz na tym samym dziale to samo. Do tego miliony raportów, a za trzy dni piszesz znów to samo i nic to nie zmienia. Przyślą ci kolejne kubki termiczne mimo, że masz ich 60 i od pół roku nikt nie sprzedał ani jednego. Trąbisz, że potrzebne są akcesoria treningowe - spoko, zobaczysz za pare miesięcy jak już nikt nie będzie pytał, bo chociażby otworzą siłownie i nikomu w domu nie będzie się już chciało ćwiczyć. Przy tej ilości pracy niech Ci jeszcze ktoś przyjdzie wziąć rower na raty. Nie zapominając, że pare stoi do skręcenia, bo tak poważnie to z niczym się nie wyrabiamy. Stajemy na rzęsach żeby wszystko ogarnąć i nawet nikt tego nie docenia. Nie wiem czy ktokolwiek przeczytał chociażby „dziękuje za ten ciężki czas” od swojego regionalnego, bo Martesowi to by już korona spadła. Oni Ci płacą, więc ma być. No... teraz to nie koniecznie płacą. Bo mimo zawieszenia kredytu ciężko z tego żyć. Poprzednio zaczęli wprowadzać jakieś zmiany 8h? Nie wyobrażam sobie wykonywać takiej ilości pracy na takiej zmianie. Dziwne, bo na zmianie mającej 12 godzin jestem znacznie wydajniejszym pracownikiem i nikomu nie muszę tłumaczyć jaki był zamysł żeby dokończył, bo sorry, ale mój czas pracy minął. Dla nich to niby jakieś 4 dni więcej w pracy, spoko, dla mnie to zabrane 4 dni odpoczynku, czasu na regenerację, bo nie ważne czy jestem 8 godzin czy 12 to potrzebuje takiej samej ilości czasu na odpoczynek. - nie wspomnę już o ilości klientów, bo ich jest więcej niż przed pandemią, a porównując utarg z zeszłego roku to firma raczej zyskała niż straciła. Do tego dopłata do pracownika i ucięte premie. Szybka kalkulacja. Przy takiej ilości pracy zapomnij o obsłudze czy jakimkolwiek informowaniu o promocjach. Zresztą chyba wszyscy pracownicy są tak zdemotywowani pensjami i ilością pracy za tak marne pieniądze, że nikomu nawet się nie chce z tymi ludźmi rozmawiać. - nie wspomnę już o sklepie internetowym. Wieczne żale klientów, a ty świecisz oczami i przepraszam za firmę, próbując dodatkowo zgonić to na firmę kurierską. Daliby chociaż 15% rabatu, ale nawet „przepraszamy za opóźnieni” nie potrafią napisać. Czasami to człowiek ma ochotę wyjść i nie wracać, a później się dziwią, że miesiąc gorszy, że pracownik mało wydajny i się zastanawia po co on wgl to robi skoro nawet złotówki więcej nie zobaczy. Zawsze tylko czytaliśmy „utniemy premie”, a czy ktoś zobaczył „jak przebijecie utarg z zeszłego miesiąca to każdy dostanie chociaż 100zł dodatkowej premii?” Czy w jakikolwiek sposób Nas ta firma zmotywowała do czegokolwiek? Tak to jest jak się idzie na ilość a nie jakość. Powinnismy mieć to na koszulach zamiast „z pasji do sportu”, bo firma już dawno zapomniała w jakim kierunku idzie i już dawno przestała być „sportowa”, raczej „cokolwiek byleby się sprzedało”. Niedługo dostaniemy szachy, bo to przecież sport. Szczerze? Nie znam innej firmy, która ma tak złą opinie i chyba zatrudnionego pracownika do usuwania tych komentarzy na Facebooku.

Tak16Nie
Królowa wskaźnika
@Gaja

Wszystko co napisalas to szczera prawda. Nic dodać nic ująć. Ja mam tylko nadzieję że Ci pracownicy co zostali zwolnieni i mimo to wrócili na umowę zlecenie zostaną docenieni i w końcu zaproponuje im się umowę o pracę.

Martesiak
Nazwa działu: Handlowy

Mamy pytanie, czy ktoś z Was dostał przedłużoną umowę jak już otworzyli CH czy nie przedłużają, ponieważ mi się kończy umowa i nie wiem czego się spodziewać? ????‍♂️????

@Martesiak

Pewnie zaproponują umowę zlecenie, ale zapytaj się kierownika, bo każdy sklep może mieć inaczej zaplanowane etaty.

Czarnków

,,Pani" zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną .... nie wie jaka stawka nie wie na jaki okres... Dobrze że wie ze na umowę zlecenie .... co za niekompetencja .... Aż się odechciewa przyjść. Ogólnie niczego nie szło się dowiedzieć więc po co marnować nasz i wasz czas... dramat.

Bez nicku
@Czarnków

Popieram . Dziecko 20 lat nie potrafiło się dokładnie wysłowić efekt nie poszłam na rozmowę...

Pablooo
@Bez nicku

W Martesie lubią na kierowników takie jednostki bez wykształcenia bez doświadczenia A co niech kompromitują siebie i firmę ;D

Xxxxx
Nazwa działu: Handlowy

Rozmowa przeprowadzona profesjonalnie, pytania: Dlaczego akurat ja mam dostać to stanowisko Jak wyobrażam sobie pracę w martes sport Jak poradzilabym sobue kiedy przyszedl by klinet z odmowa reklamacji Jak wyobrażam sobie pracę w zespole Co jest dla mnie najważniejsze w takiej pracy

TakNie5
...

Kto liczy na vouchery podróżne od MS hahaha

@...

Nie od MS a od RP jak cos ;-) Martes zapewne z wielka łaską dołoży te 100 zł...

Tak2Nie1
Nini
@...

Wiesz co to raczej daje rzad więc może się uda.... Myślę że aż tak nie upadnie nisko Martes żeby nawet to nam zabrać

@...

Było by miło ale zal im 100zł bonów na swieta dac więc nie licze na nic.

Tak14Nie
@Nini

Martes nie moze Ci tego ukrasc/nie dac, poniewaz to jest gwarantowane od rządu i Martes bedzie musiał do tego ustosunkować i dopłacic

....
@Nini

Tak, ale pracodawca co roku musi dopłacac jakiś procent do tych voucherów i nie sądzę, żeby byli na tyle łaskawi, żebyś coś dać od siebie. Mam nadzieję, że się mylę, oby..

Ala
@Anonymous

Ok dopłaci bo bedzie musiał dobrze wiemy że te pieniądze odzyska np zabierajac premie

Nazwa działu: Logistyka
@Anonymous

Nie prawda.Jesli firma nie dopłaci tych 100zł my nie dostaniemy nic.

@Kkkk

Nie wprowadzaj w błąd jeżeli nie znasz szczegółów. Ten bon bedzie wprowadzony wprawnie tak jak wprowadzenie minialnej krajowej, wiec przedsiebiorcy beda musieli sie do tego ustosunkowac, jedyne co Martes moze zrobic to po prostu doplacic nam te 100 a czesc odpisac z podatku ;-)

@Anonymous

To Ty nie wprowadzaj w błąd. Przeczytaj jeszcze raz jakie są warunki przyznania tego 1000zl. Jak pracodawca się nie dołoży, to nie masz nic.

Martensiak
@Anonymous

I tu się mylisz, pracowdawca może odmówić.

@Martensiak

Racja, dopiero teraz doczytałem aktualizacje (nie znalazłem wczesniej art.). No zatem... jezeli MARTES tego nie zrobi to pokaze swoja prawdziwa twarz, jeszcze moze sie tym gestem uratowac i pokazac ze ma jakikolwiek honor.

Shake
@Anonymous

Oczywiście,że pracodawca może odmówić przyznania. Rząd dofinansowuje 90% wartości,a 10% musi pracodawca. Podkreślam musi. Jeżeli MS nie wyrazi zgody, nie zostaną przyznane.

@Shake

Założe sie ze jednak teraz Martes pokaze swoja druga dobra twarz i w ramach rekompensaty za uciecie premii odda nam to co sie nam nalezy. No chyba ze nie zrobi tego to bedzie swiadczylo o jednym . Firma gorsza od mułu z bagnem.

Pracownik ms
@...

Gdyby można było odsprzedać takie vouchery... Miała bym na życie zamiast jeździć po hotelach. Wg ja się zastanawiam w jaki sposób ten rząd ma nakręcić gospodarkę skoro dają nam mniej kasy. Błędne koło. Teraz ludzie oszczędzają i im mniej kasy tym mniejszy obrót pieniądzem.

@Pracownik ms

Czytaliście że tarcza 4.0 może przedłużyć obniżenie etatów (a co za tym idzie, tez wynagrodzenia) do 12 miesięcy?

@Pracownik ms

Tylko nie zapominaj o fakcie ze rzad zeby skorzystac z tarczy zabrał nam 20%z wypłaty ale to nasz pracodawca zabrał nam całą premie.Mimo ze teraz musimy zapierniczac za wiecej osób.Premia w wielu sklepach była naprawde spora wiec tez nie miejmy zali tylko do rządu bo firma tez nie wykazała sie jakimkolwiek zrozumieniem.

Tak11Nie
Ktosik
@Kkkk

Dlatego mówie - zero zrozumienia przy wypowiedzeniu , z góry l4, niech regionalni/makro przyjezdzaja do pracy.

Dodi

Ten kierownik we Włocławku to jakieś duże nieporozumienie. Podczas remontu gra na dyżurze w telefonie w jakieś dziecinne gierki. Jego pracownice jak są to śmieją się z niego i obgadują za plecami w taki sposób, że aż wstyd przytoczyć. Zazdroszczę tak zgranej ekipy i szacunku do jeśli można go tak nazwać "kierownika"

Katia
@Dodi

Martes chętnie zatrudnia osoby pełniące funkcje kierownika Do prawdziwego kierownka im bardzo daleko Prawda jest taka że nikt szanujący sie tutaj nie przyjdzie Za ta kase !!! Osoby które tutaj przychodzą myślą że złapaly pana Boga za nogi i pozwalają sie szmacic

Bruno
@Dodi

Tak zgadza się już, aż wstyd wysłuchiwać tych oszczerst w stosunku co do przełożonych.

Bruno
Nazwa działu: Handlowy

Co do sklepu we Włocławku galeria Milenium , potwierdzam są osoby którym wiecznie się coś nie podoba ,są to dwie panie. Wiecznie wszystkich obgadują , nie tylko obrywa się kierownikowi ale i również regionalnej. To co pisał mój poprzednik, zero szacunku do przełożonych. A to jest smutne żeby w taki sposób się traktować i wyzywać.

Hajs

Kto szuka pracy jak nie oddadzą premii? ????

Tak15Nie
@Hajs

Polacy już nie wiedzą co to strajk, nie te pokolenie.

Dodi

Ten kierownik we Włocławku to jakieś duże nieporozumienie. Podczas remontu sklepu całą zmianę na dyżurze gra w telefonie w jakieś dziecinne gierki. Jego pracownice jak są to śmieją się z niego i obgadują za plecami i to w taki sposób, że aż wstyd przytoczyć. Zazdroszczę tak zgranej ekipy i szacunku do jeśli można tak go nazwać "kierownika"

He

Oni chyba są nienormalni z tym wysyłaniem towaru. W dwóch pracowników mamy to ogarnąć? Spinać może się jeszcze mamy? Zaraz będą pretensje, że się nie wyrabiamy. Brawo, brawo.

Tak19Nie
Mona
@He

Jak beda pretensje to niech przyjedzie regionalny i pokaże jak to wszystko ogarnąć

Tabaluga

Czy ktoś podpisał w tej firmie umowę śmieciową tz zlecenie?

Śmiechnasali
@Tabaluga

Nam tez zaproponowali zleceniowki na powrocie... żałosne warunki

Xyz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Jaką stawkę godzinową ma doradca klienta ?

Anonimowa

Moi drodzy, Pracując w tej firmie cały czas się zastanawiam kto i po co wprowadza taki zamęt "na górze". Tak jak w większości sklepów, u nas także 2-3 osoby na zmianie przy ciągle rosnących obrotach oraz dostawach, które są tak duże, że przy obecnej formie organizacji pracy nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Przy obecnej stawce za jaką przyszło nam pracować oraz ogólnym nastroju związanym z tym co dzieje się w firmie nasza motywacja spadła tak drastycznie jak płaca. Drodzy kierownicy regionalni i makro, dobrze wiecie w jakiej wszyscy jesteśmy teraz sytuacji. Czy dostaliśmy jakiekolwiek słowa wsparcia? Nie! Ciągle jest coś nam zarzucane, zasypujecie nas milionem zadań, które po prostu nie da się wykonać przy takim składzie. Nie jest też fair z Waszej strony, że grozicie utratą premii lub zwolnieniem... Moim zdaniem dopóki nie wróci płaca do normy to raczej należytej efektywności pracy nie będzie. Tak naprawdę nawet nie chce się polecać tych wszystkich rzeczy skoro i tak nie będzie jakichś profitów ze strony pracodawcy. Proponuję też ludziom "z góry" choć na chwilę obserwować co dzieje się na sklepach przy takiej ilości załogi oraz fakt, że zadowolenie pracowników maleje, a pracownik niezadowolony to mało wydajny ;) Dużo czasu jeszcze minie zanim ktoś zrozumie, że dbanie o sprzedawców w znacznym stopniu przynosi wymierne efekty. Jak to mówią "ryba psuje się od głowy" i mam wrażenie że u nas jest podobnie. Moje drogie martesiaki. Życzę nam wszystkim dużo zdrówka i cierpliwości do wykonywanej pracy. Mną również szargają nerwy, ale jeśli będzie tak dalej to po prostu zrezygnuję i odejdę. Po co się męczyć, starać, mobilizować siebie i załogę(jestem osobą funkcyjna) skoro ostatecznie wszystko i tak będzie źle hehe Miłej pracy, trzymajcie się!

Tak42Nie
Anonimowy użytkownik
Nazwa działu: Sklep internetowy

Czekać na zamówienie do sklepu 2 tygodnie..... No to masakra...

TakNie3
Kajej
@Anonimowy użytkownik

U nas 3osoby na koniec dnia gdzie ledwo się wyrabiamy ze wszystkim. Klienci coś chcą to trzeba pomóc przy kasie kolejka a tu znów raty i wiecznie coś. Towaru po sufit... Spokojnie ja nie będę się pocić za takie grosze . Robię co do mnie należy ale wcale się nie przejmuję , że nic nie jest zrobione bo po co? Jak chcieli tak mają. Marny etat to i ludzie nie będą się troić. Jak sobie przypomnę, że do lipca nasze wypłaty będą tak niskie to szlag mnie trafia. Mam nadzieję, że szybko pojawią się nowe oferty pracy bo aż wstyd żeby w takich trudnych chwilach dla wszystkich i przy wysokich cenach na półkach sklepowych tak nas pozbawiać środków do życia.

Tak12Nie
Bis
@Anonimowy użytkownik

Przecież tym się zajmuje sklep internetowy a nie stacjonarny. Tam dzwon i się domagaj....

Law fist

Powiedzcie mi szanowni jak wy jesteście w stanie chronić mienie jak są dwie albo trzy osoby????!!!!! Podajcie jakieś sposoby przy tak dużych metrażach sklepow. Będzie sajgon przy inwentaryzacjach i jaka jest opinia w tej kwestii bo każdy unika tego tematu. Czy osoby lubiące wychodzić bez płacenia nie widzą jaką okazję to im tworzy? No i po co robić internetowki jak i tak to leży i żaden kurier po to nie przyjeżdża?

Braki
@Law fist

Hahaha dwie albo trzy osoby na sklep, a utargi lepsze niż w marcu. Zobaczycie przy inwentaryzacjach jak tą sytuację wykorzystują zainteresowani i jakie będą brali. Wtedy firma wam w swoim sprawdzonym już przez lata stylu podziękuje za tyranie jak wół przy obecnym ruchu w galeriach, gdzie żadnej pandemii nie widać.

Xyz

Cyrk na kolkach. Roboty po pachy. Zejscie na przerwe w normalnych warunkach graniczy z cudem. Na sklepie moze ze 2 osoby albo i jedna (bo nie licze kierownika ktory pije kawe przez cala zmiane i wydzwania po znajomych i do rodziny czy juz obiad zjedzony i jak lekcje). Oraz udaje jak to duzo nie zrobil. Pomijam fakt ze niekiedy az wstyd mi za te bledy ortograficzne czy brak zlozenia jednego prostego zdania. Nie chodzi o to zeby taka osoba miala magistra. Niech skonczy zawodowke bo to nie szkola jest wyznacznikiem inteligencji. Ale jezeli dajesz klientowi jakis chociazby protokol reklamacyjny i widzisz tam slowa ktorych w slowniku nie znajdziesz to daje to opinie calej ekipie. Czasami to mam ochote usiasc, wziac do reki popcorn i obserwowac. Bo tak naprawde czuje sie jak w cyrku. Zapierniczasz za 3 a hajs taki ze po tygodniu nie masz wyplaty kiedy dokonasz wszystkich oplat. Pracownik ktory pracuje prawie 4lata zarobi tyle ile ten, ktoremu konczy sie okres probny. Z perspektywy czasu pamietam jak chcialam kiedys pracowac w sklepie sportowym. Wiedzialam ze bedzie duzo pracy bo to nie tak ze stoisz za kasa i nic nie robisz. Ale wyjezdzajac regularnie za granice bylam tego nauczona, bo pracowalam ciezko fizycznie. Szczerze? Tutaj sie wiecej narobie a miesiecznie mam ok 3.5x mniejsza wyplate. Zaraz ktos napisze "to wracaj tam". Prosze bardzo, mozna oceniac nie znajac sytuacji danej osoby. Jakies bony swiateczne? Jakis glupi dodatek? Ocsywiscie sa. Bony zywnosciowe na kwote 5zl za raty. Jesli ktos zastanawia sie nad praca tutaj to serdecznie odradzam. Oczywiscie nie wrzucam wszystkich do jednego wora bo jestem przekonana ze jest wiele sklepow gdzie jest spoko ekipa, fajna atmosfera itd. U mnie jest tak srednio raz w tygodniu. W niedziele niehandlowa. Ktos zakaszle, zaraz podbiegnie kierownik ze rzuc l4 bo widze ze sie zle czujesz. Rzucisz. Tylek obgadany na pol wojewodztwa i domyslanie sie "na bank w domu nie siedziala tylko bawila sie w klubach i pubach" Wolna majowka? No jasne. Dla dwoch osob co roku na zmiane. Jakies wazne wydarzenie? Bierz uz. Tylko pozniej nie zdziw sie jak przez miesiac bedziesz traktowana jak miotla bo ktos musial za Ciebie przyjsc. Kazdy z nas jest czlowiekiem i kazdy potrzebuje zrozumienia. Przyjdziesz do pracy w dobrym humorze i z dobrym nastawieniem ale takie sytuacje moga Ci pomoc jedynie w dostaniu choroby psychicznej.(usunięte przez administratora) Zycze Wam wszystkim w tym trudnym czasie duzo cierpliwosci i zdrowka.

Tak20Nie1
Max

Może ktoś z centrali, z regionalnych lub makro odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zablokowane zostały premie do 31.06 mimo podpisania porozumienia, gdzie było wyraźnie opisane, że zostaną obniżone pensje i premie o 25%?

Były pracownik - prawie.
@Max

Dlatego ze po 10 latach Martes tyle sie dorobil sklepow i kasy ze karza nam wierzyc ze przez 1,5 miesiaca ledwo nie padł, a teraz dzieki tarczy sie odbija od dna. Masakra. Wyzysk na kazdym kroku. Na zmianie 2-3 osoby gdzie powinno byc minimum 4-5 i oni zadaja bysmy dali z siebie 150 % , podczas gdy nie mamy z tego zupełnie nic. Normalny pracownik w tym czasie otrzymuje 1700-1800 zł na te marne 4/5 etatu i mamy pracowac jakbysmy pracowali na 1,5 etaty bo mamy sie mnozyc nic z tego nie majac? regio z poludnia straszy tylko mailami, ze na nasze miejsce jest wiele innych ludzi, makro pierdzieli jakies smieszne cytaty z piosenek wydarte, oj... jak dobrze ze konczy mi sie juz wypowiedzenie. Jeszcze tylko kilka dni do pracy i rzucam L4 i zegnam sie z ta chora firma RAZ NA ZAWSZE. Zastanawia mnie czy nie przedluza tego marnego 4/5 etatu do 9 miesiecy, bo tarcza na to zezwala...bedzie mi was szkoda, bo ja juz znalazlem nowa prace ale Wy martesiaki bedziecie wciaz ciułać za te marne grosze, podczas gdy martes bedzie z was kpic w postaci otwierania nowych sklepow ;-)

Tak19Nie
@Były pracownik - prawie.

Niestety zgodzę się z Tobą Firma robi wszystko żeby nam jeszcze bardziej utrudnić życie Nie ma komu robić a na dodatek jeszcze ściągają ludzi na inne lokalizacje bo tam nie ma ludzi do pracy Roboty w cholere ! A plany na nowe sklepy już mają...Otwierać jak opętani będą dalej i zatrudniać na umowy zlecenie! Śmiech na sali

Tak6Nie
Martessport

myślałam że firma ma resztki honoru i że niżej upaść się nie da.... A jednak się myliłam... do lipca bez premii.... za marne grosze.... A obowiązków dwa razy tyle... żenada

Tak17Nie
@Martessport

Straszna żenada ;/ właśnie z tych marnych 1700 zł ktore dostałem, opłaciłem wynajmowane mieszkanie, kredyty rachunki, wiecie co ? nie jest tak zle... zostało mi raptem 260 zł z groszami na cały miesiac zycia. (druga czesc to sarkazm). Dziekuje firmie ze odbrała mi kilka grubych stówek dzieki ktorych moglem przezyc. Teraz bede jadl mniej, bede miec mniej energii do pracy i niech nie mysla sobie ze bede sie dwoił czy troił. Ci pseudo regio/makro trują nam ze firma jest w kryzysie. Serio ? sklepy raptem 1,5 miesiaca nie były otwarte i juz kryzys ? To przez te blisko 10 lat chcecie powiedziec ze Martes nie dorobil sie niczego by w razie "w" miec kase ? A no maja.. na otwieranie nowych sklepów. Martes to juz taka sportowa Biedra (nie obrazajac Biedry oczywiscie). Idzie w liczbe nie jakosc. To Was zgubi.

Tak12Nie
eliza
@Anonymous

Tylko w biedrze jest socjal. ... paczki na swieta, karty na zakupy, wyprawki do szkoly ,pozyczki na 0% itp a w martesie multisport wow... do tego wyplata w martes 1700 w biedrze 3000

Tak10Nie
Zirytowana
@Martessport

Dodam tylko tyle do końca czerwca tak mówią i piszą w przemiłych @ ale ta tarcza ma zapis że można ten okres wydłużyć nawet do 9 miesięcy, myślicie że nie skorzystają? Raczej k...wa napewno więc co za tym idzie My którzy mamy wypracowane zasiłki dla bezrobotnych właśnie stracimy do nich prawo i co i Martes zrobi swoich wieloletnich pracowników bez mydła jeśli np nie przedłuży umowy tym co się kończą. Żal żenada i nic więcej!!!!!

Kama
@Zirytowana

Nie ma takiego zapisu. Trzy miesiące i koniec.

@Kama

Niestety, ale jest.. - do 9 miesiecy.

Nazwa działu: Finanse

Ile zarabia kierownik brutto/netto?

@Bibik

Za mało jak na odpowiedzialność. Po tych wszystkich obniżkach tyle co zwykły sprzedawca, który ma poniżej 26 roku życia.

@To zarty

A w standardowej sytuacji? Czy jest to chociaż kwota 3500-4000 zł netto?

TakNie7
@To zarty

Czy w normalnych warunkach kwota 3500-4000 zł netto jest standardem?

Kiero
@Bibik

Nawet z premiami tyle nie ma

kkk
@Bibik

Nie wiem czy trójkę z przodu zobaczysz

Nie żartujcie że kierownik zarabia mniej niż 3000 zł netto

@Bibik

Niestety nie. Jak był dobry miesiąc z premia to może czasem ta 3 z przodu się pojawiła. Teraz to już w ogóle śmiech na sali (sprzedażowej).

...

U nas dostaje z 3500 brutto gdzie starszy serwisant dostaje 100 zł mniej

@...

W takim razie awans nie ma sensu za takie pieniądze... Taka odpowiedzialność...

@...

Kazdy sklep jest inny Wszystko zalezy od obrotu W moim sklepie ok 3500 brutto zarabia starszy sprzedawcw

@Kitty

3500brutto starszy? Chyba tylko z premiami tak wychodzi właśnie przez obrót. Wierzyc mi się nie chce, że aż tyle daja bez.

@To zarty

Przed koronka zawsze mialam 2500 na koncie podaje kwote z premia i dodatkiem funkcyjnym Pracuje w sklepie gdzie obroty sa wysokie

Yhm
@...

Jesli wy dostajecie 100 ziko, to kierownik dostaje okolo 140 zl premii, jesli wy 200 to on 280 itd itd. Jedynie dodatków funkcyjnych nie mają.

@Kitty

Ja pracuje w sklepie gdzie obroty sa niskie i tez miesiecznie z funkcyjnym biore srednio 2500 na reke.

gdzie nasze pieniądze
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Nie uważacie, że coś tu jest nie tak... ?! mieliśmy mieć obniżone pensje o 20%... jesli policzymy uciete wynagrodzenia +premie...przeliczajac razem to ponad 40% naszego wynagrodzenia... Z czego jedną z premii wyrabialismy sobie sami... gdzie nasza premia za marzec...

Tak9Nie

Zostaw opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała