Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

2 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

Pan Martes

I co tam martesiaki? Jak podoba się nowa premia? Co myślicie o punkcie który mówi że przy wyliczaniu premii liczymy zleceniobiorców a przy wypłacaniu premii magicznie znikają? Skoro już ich mamy liczyć do podziały to mogliby im rzucić te marne 100 zł, a jeśli nie chcą to niech ich nie liczą do podziału proste. I kolejne pytanie co się dzieje w takim razie z pulą dla osób zlecenia? Kto ją przytula?

Martesiak
@Pan Martes

Premia !? te marne grosze które nam wyjdą !? to chyba jakiś żart ! powinni się wstydzić proponując takie coś ! masakra wg nie mają do nas szacunku ! dali żebyśmy nie chcieli podwyżek ! dzielą na zlecenie a im nic nie dadza, masakra ! niedługo sami będą musieli pracować za te marne grosze !

Yuy
@Pan Martes

Pięknie napisałaś/napisałaś. Jak to zobaczyłem wczoraj to aż nie uwierzyłem. Inne punkty w regulaminie też dużo dają do dyskusji. (usunięte przez administratora) ich tą premię

Szukający Pracy

Dobry Wieczór wszystkim, Tym co szukają pracy w tej sieci sklepów podpowiadam idźcie....ale ,Ja nie przyjąłem ich propozycji gdyż co innego na rozmowie się dowiedziałem a co innego od tych co już w tym siedzą.Duzo pokrywa się z tymi negatywnymi opiniami na tym portalu,czyli podstawa wynagrodzenia i zależność premii w oparciu o wyniki na weekendach ,brak zależności od klientów i duże parcie na zielone kolory w tabelkach Excel,parcie na obsługę każdego klienta który to tylko może wejść popatrzeć i wyjsć,a wypłata jak na takie widoki to skromna bo podstawowa.Zadnych realnych premii , dodatków czy szkoleń przez duże "Sz" podobno jedni i ci sami opowiadają wyuczone kwestie,wręcz bredzą na szkoleniach a nie uczą praktykantów co i jak.Opowiesci dziwnej treści bez możliwości skonfrontowania z rzeczywistością produktową.Przepraszam Ja nie polecam ,wybrałem inny rodzaj handlu za UoP ,za podstawę i za pewna premie niezależna od warunków,i za wyższy dodatek za ciągła obecność ,a tak jak słyszałem za nie chorowanie w tej firmie jest 200 zł i to na UoP to przecież żart jakiś.A tak to jest dostepne ale zlecenie, dziś jesteś ,a jutro nie potrzeba.

@Szukający Pracy

A jaka to firma, w której masz lepsze warunki? UoP plus pewna premia (ile?) i większa frekwencyjna (ile?) ? Daj znać, może ktoś z nas się skusi ;p

Kriss

Dajcie znać czy poza wyrównaniem do najniższej były u was jakieś podwyżki w tym roku

@luska
@Kriss

Podwyżki? W tej firmie? Bardzo dobry żart. Oczywiście że to będzie tylko wyrównane w postaci dodatku, bo nie daj Boże byśmy za dużo dostali to dopiero płacz by był.

@Kriss

U nas nie. Tylko ci co mieli mniej niż 4242 dostali wyrównanie do obecnej minimalnej. Nikt inny nie dostał żadnej podwyżki.

Martę siak

Co ze zleceniówkami? Słyszałem że moją zwalniać. Ktoś coś wie?

Martę siak

Nie wiesz może czy te zwolnienia dotyczą wszystkich sklepów czy wybranych? I dlaczego taka decyzja o zwolnieniach ?

@Martę siak

Pewnie z czasem wszystkich bo jest taka rotacja na zleceniach, że nie opłaca się cały czas kogoś nowego na zleceniu uczyć, żeby "popracował" 2-3 miesiące i następnego uczyć. Zlecenie dostaje najwięcej kasy za godzinę, a przychodzą jak chcą i kiedy chcą i ciągła rotacja powoduje, że nowy pracownik nie jest tak efektywny jak ci z umów o pracę, którzy często jednak zostają na dłużej, wiedzą więcej i umieją pewne rzeczy robić szybciej. No i pracownikowi na umowie o pracę jednak zależy na sprzedaży bardziej niż takiemu na zleceniu, który nic z tego nie ma dodatkowej kasy w postaci premii, a zarabia na premię tych z umowy o pracę. Zleceniówki tak na prawdę przychodzą odbębnić swoje godzinki za które mają płacone i nie przykładają się bo im nie zależy skoro bez względu na to jak będą pracować dostana tyle samo kasy.

Sprzedawca

Ogólnie wrogie nastawienie przez RKS (Mielec), więc na wstępie wiedziałam, że nic w tego nie będzie. Kierowniczka ok, nic konkretnego nie pytała, mało się udzielając, Spóźniona rozmowa rekrutacyjna, trzeba było czekać. Cała rozmowa wypadła jak przeprowadzana za karę.

Standardowe, dlaczego chcesz tu pracować, powiedz coś o sobie.

Ppp

Najgorsza praca i polityka firmy. Teraz trzeba tylko stać i liczyć klientów na kasie nic więcej.

Już_po

Nierealne parcie na wyniki, chłodna atmosfera, nierówne traktowanie pracowników, brak realnej motywacji do pracy i słabe przygotowanie do pracy a później wymagania z kosmosu. Jestem już po tym koszmarze. Nie polecam pracy na sklepie szczególnie jako Sprzedawca albo Starszy Sprzedawca.

pracownik1

Chcąc sobie dorobić złożyłam CV do tego sklepu, pracowałam 3 dni i to co dzieje się w tej firmie to dramat. Wszędzie bałagan, brak organizacji, brak szkoleń, odsyłanie pracownika do innych i wymyślanie sobie zajęcia, nie było nawet gdzie spokojnie zjeść, w całym "pomieszczeniu socjalnym" (usunięte przez administratora) swoją kurtkę i torebkę musiała położyć na podłodze. To nic, najgorsze co mogło być to otrzymanie używanej koszulki z białymi plamami pod pachami... Poprzednio pracowałam 4 lata w innej sieciówce. Tutaj brak jakiegokolwiek szacunku do pracownika. Do tego wynagrodzenie pozostawiające wiele do życzenia przy warunkach w jakich trzeba pracować Serdecznie nie polecam!

@pracownik1

Nie pisz o całej sieci. U mnie jest porządek zarówno na sklepie jak i w socjalu. Każdy nowy pracownik otrzymuje nowa koszulkę. Nie rozumiem pisania ogólnego jak każdy sklep jest inny wszystko zależy od Kierownika głównie.

Ula
@pracownik1

Co ty za głupoty piszesz. Każdy nowy pracownik otrzymuje nowe 2 koszulki i są szkolenia, wprowadzenie we wszystko. A porządek to już kwestia zespołu jak się dba tak się ma...

Qwerty

Czytając wszystkie opinie przecieram oczy... Co się od... la na pewnych lokalizacjach to brak słów. Firma wprowadza nowe dziwactwa i po (usunięte przez administratora) dostają placówki dobrze prosperujące... Kierownicy pewnych sklepów powinni wrócić do wczesnych etapów edukacji ponieważ zatrzymali się na etapie kolorowanek.

@ktos

Jak się do enovej zalogować ? Ma ktoś może jakiś link ?

@@ktos

Do Enovy możesz się zalogować tylko w pracy z komputera na socjalu. Kierownik powinien Ci to umożliwić choćby żeby wydrukować sobie pasek z wypłaty, sprawdzić ile Ci zostało dni urlopu albo czy Ci się zmieniła podstawa wynagrodzenia w umowie. Z innego urządzenia poza pracą się nie zalogujesz, tylko tam to działa. Jak masz login i hasło to działaj, a jak nie masz to musisz poprosić kiero o skontaktowanie się z odpowiednią osobą, która prześle Ci reset hasła na maila i wtedy jak już masz to logujesz się w pracy. Pozdrawiam.

Heheszek

Masakra, firma bawiła się na wigilii.. Fajnie że doceniacie też pracowników pracujących w sklepach stacjonarnych.. dramat. Grupa GK się pomyliła i zamiast fajniutkie zdjęcia z fajniutkiej wigilii wysłać do kierowników regionalnych omyłkowo wysłała na sklep... (usunięte przez administratora)

Jan
@Heheszek

Już raz usunęli moj dołączam kolejny raz Witam, zacznijmy od tego, że pracodawca zrobi wszystko żeby oszczędzić na was każdy grosz. Przyczepianie się do każdego szczegółu by na końcu zabrać premie to norma na którą już prawie nikt nie zwraca uwagi. Jak już będziesz pokornie pracował to może zostaniesz zastępcą/kierownikiem tylko po to by być odpowiedzialnym za wszystko zarabiając 200 zlotych netto więcej. Dzisiaj kadra osób wyżej postawionych przeszła samych siebie, otóż do wszystkich sklepów wysłali maile (prawdopodobnie przez pomyłkę, jeżeli nie to gratuluję pomysłu) jak świetnie się bawią na wigili pracowniczej. Oczywiście szary pracownik, ani nawet kierownicy nie dostali zaproszeń na takowe wydarzenie, nie wspominając też o żadnych premiach świątecznych czy nawet małym upominku . Oczywiście nie dostaliśmy jako gorszy sort. Takie zachowanie to totalne upokorzenie , mam nadzieję że po tym wydarzeniu posypie się seria wypowiedzeń .Jeżeli jeszcze się zastanawiasz czy warto podjąć pracę w tej jakże doskonałej firmie to mam nadzieję że rozwiałem twoje wszelkie wątpliwości.

Squal
@Heheszek

Masa pracowników widziała te zdjęcia. GK się pomyliła wpisując sklepy zamiast regio w mailu ? Wątpliwe . Wigilia jak rok temu ,czerwone dywany i cała piękna oprawa. Nie ma w tym nic absolutnie złego. Jest tylko jedno ale, zarząd i cała reszta zapomina o fundamentach na których opiera się firma, pamiętajcie że to też pracownicy budują jej wizerunek i dzięki nim macie osobne kwoty na takie okazje . A co dajecie w zamian ? Zostawię was z tym pytaniem i sami sobie dajcie odpowiedź.

Kruchy

Wolę dostać dwie stówki premi niż jechać tam i siedzieć z nimi

Pytanko

Cześć. Napiszcie mi proszę jak to wygląda pod kątem obowiązków w pracy. Mam tutaj na myśli planogramy do zrobienia, zmiany ekspozycji, dostawy itp. Jak wygląda typowy dzień pracy? Przychodzicie wcześniej i wychodzicie później? Jak wygląda kwestia nadgodzin i czy jest ich dużo? Mocno jesteście rozliczani z wyników sprzedażowych? Jest za to jakaś prowizja? Jeszcze zastanawia mnie kwestia tego instalatora/serwisanta tzn. co się na tym stanowisku robi i le za to można dostać? Dzięki

3 letni martesiak
@Pytanko

Na sklepie jesteś od wszystkiego, dostawy są codziennie, ekspozycję trzeba zmieniać na bieżąco, a dodatkowo obsługujesz na sali i na kasie. Wyniki są rozliczane za ogólny miesięczny cel utargów, sprzedaż produktów premiowanych i ankiety tajemniczego klienta. Nadgodzin nie ma, w twoim interesie jest pozbyć się klientów po zamknięciu sklepu. Dużo zależy od ekipy i kierownika, jak są ogarnięci i pokażesz się z dobrej strony to może nie będą cię gnębić

No co
@Pytanko

Robisz wszystko za najniższą krajową. Od mopa po rozliczanie kasetki. Jeśli masz regio ok to jakoś da się pracować ale jak się trafi jakiś niespełniony gość który głupimi tekstami próbuje udowodnić swoją wyższość a nie zna procedur to już gorzej. Ciągła zmiana regionu, każdy mówi coś innego i zgania na drugiego, taka praktyka, żeby tylko kogoś (usunięte przez administratora)....Jak przyjedzie p m. Ktora zrobi z tajniaka kilka zdjęć i potem jest awantura to już najgorzej. Firma zacofana i skąpa na innowacje, chyba najmniej rozwinięta na rynku porównując do sieci. Brak zarządu, jeden gość i panienka decydują o losach firmy, najgorsi hipok.... nie polecam.

Pytanko
@3 letni martesiak

A ten instalator to się w ogóle opłaca?

ByćCzlowiekiem.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Wigilia... Szkoda, że zarząd firmy zapomina co roku o zwykłych pracownikach dzięki którym ta firma jeszcze istnieje. Link do zdjęć z wigilii jak szybko się pojawił tak szybko przestał działać. W zasadzie we wszystkich sieciówkach dają coś na święta tylko nie u nas. Gdzie jest nasz socjal? Czyżby wykorzystany na wspomnianą wigilię? Podobnie siatka płac po podniesieniu najniższej w zasadzie nie istnieje. Pracownicy z dłuższym stażem równają się z nowo zatrudnionymi osobami. Firmo zastanówcie się co wy wyrabiacie czy wolicie mieć czerwone dywany, ścianki, zespoły na wigilii czy szacunek, dobrą opinię u pracowników dzięki którym otworzyliście ponad 400 sklepów. . .

Duch Świąt

Zastanawiałam się gdzie idą nasze pieniądze z obciętej premii... okazało się, że na wigilię ludzi z centrali, krs i mkrs

Alex

Jak wygląda sprawa osób zatrudnionych na umowę zlecenie na 3/4 etatu, faktycznie jest te ok 120h czy mocno ucinają? Czytałem że zmiany głównie 12 h, normanie 30 minut przerwy jest czy jak kierownik powie zeznasz mieć 15 to nie masz nic do gadania ?

@Alex

Etat lub część etatu jest na umowie o pracę, umowa zlecenie nie ma chyba czegoś takiego jak 3/4 etatu tylko umawiasz się z kierownikiem ile godzin będziesz pracować w miesiącu. U mnie na sklepie każdy zarówno umowa o prace jak i umowa zlecenie ma podczas zmiany 12 H dwie przerwy po 15 minut wliczone w czas pracy i nie musi tego odrabiać. Bo wiem o sklepach gdzie trzeba odrabiać przerwę, nie wiem dlaczego, ale dla mnie to gruba przesada i głupota. O wszystko pytaj na rozmowie rekrutacyjnej od razu albo przed podpisaniem umowy, żeby wiedzieć na czym stoisz i nie być później zdziwionym, bo co sklep to obyczaj. Ja ci powiem, że u mnie jest tak, a pójdziesz na inny sklep i będzie inaczej.

Pracownik UZ
@Alex

Z reguły jest ok 120, ucinają jak jest mały ruch. Przy 12 h pracy mamy 2 razy po 15 minut przerwy. Trzeba jednak pamiętać że to jest dobra wola że może mieć przerwę ponieważ na zleceniu prawnie nie przysługuje przerwa. Ja mam dobrego kierownika i nie ma z tym problemu nawet czasami jak wyjdzie parę minut wiecej tej przerwy. A zmiany nie zawsze są 12, kwestia jak grafik Kierownik ułoży.

Zleceniodawca

Otóż jesteś w błędzie na uz nie przysługuje płatna przerwa i tutaj cytując fragment artykułu o tym: "Czy osobie wykonującej pracę na podstawie umowy zlecenia przysługuje płatna przerwa? Co do zasady, nie, ponieważ umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną, którą regulują przepisy Kodeksu cywilnego, a nie Kodeksu pracy."

@Pracownik UZ

Był tutaj jeszcze taki wpis człowieka, który podpisał się jako "zastępca", który napisał komentarz, że co ty piii, że każdemu przysługuje taka sama przerwa i że każdy pracownik ma równe prawa. A i że jak nie wiesz to masz się nie wypowiadać ;p To była moja odpowiedź do tej osoby, ale jego komentarz mi zniknął: Uuuu, panie zastępco pora się trochę dokształcić jednak bo podstawowa wiedza z zakresu prawa pracy leży, a na stanowisku zastępcy kierownika wypadałoby znać trochę prawo pracy. Otóż nie każdy ma takie same prawa bo nie każdy pracuje na podstawie i w oparciu o ten sam kodeks. Umowa o pracę pracuje w oparciu o kodeks pracy, a umowa zlecenie nie i nie obowiązuje ją kodeks pracy, jest to umowa cywilna i nie ma praw zawartych w kodeksie pracy czyli m.in. przerw wliczonych w czas pracy. Jest to dobra wola kierownika, że osoba na umowie zlecenie ma przerwę w czasie pracy, której nie musi odrabiać. Pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę mają zagwarantowane przerwy w pracy – dzięki przepisom Kodeksu pracy. Jeśli pracują co najmniej 6 godzin w trakcie dnia, przysługuje im jedna, 15-minutowa przerwa. jeżeli 10-12 H dwie przerwy po 15 minut. Przerwa w pracy na umowie zleceniu nie jest przerwą płatną (chyba że strony postanowią inaczej). W tym czasie zleceniobiorca nie wykonuje bowiem swoich obowiązków – a wynagrodzenie co do zasady przysługuje za czas wykonywania zlecenia. Tak mówią przepisy, ale można się umówić inaczej oczywiście. Jednak proszę jako zastępca nie wprowadzać ludzi w błąd tym, że niezależnie od umowy każdy pracownik ma takie same prawa, bo tak nie jest. (albo proszę nie wypowiadać się na dany temat jak się nie ma pojęcia ;p) Pozdrawiam.

Boba

Co za żałosna firma, pracownicy nie mają żadnej premii od wielu miesięcy, o jakimś świątecznym bonusie nawet nie wspomnę bo nigdy takiego nie było, cięcia kosztów, ucinanie godzin, ogrzewania na sklepach włączać nie można przez co ciągle wszyscy są chorzy, klienci narzekają na temperaturę bo na sklepie jest zwyczajnie zimno, o podwyżkach nie ma mowy bo cięcie kosztów ale na luksusową wigilię dla zarządu już jest kasa? Ta firma nie ma żadnego szacunku do pracowników, traktuje ich gorzej niż (usunięte przez administratora) odradzam pracę w martesie jeśli ktoś ma jeszcze jakiś szacunek do samego siebie bo w tej firmie pracodawcy napewno go nie będą do ciebie mieć.

Angelka

Cześć! Znalazłam w sieci ofertę pracy na stanowisko analityka sprzedaży. Widzę w ogłoszeniu informację, że krócej pracuje się w piątki. W takim razie, o ile mniej godzin jest się w pracy w ten dzień? I tak w ogóle od której do której pracuje się na co dzień? :) Jeśli chodzi o motywacyjny system wynagrodzeń, to co wchodzi w jego skład? Proszę o rozjaśnienie, bo raczej będę tu aplikować!

Pan j

Świetny sklep, obsługa miła i produkty zawsze najwyższej jakości. Znajoma bardzo chwali pracę.....

Już nie klient

Byliście na woli? Bałagan okropny, kurze na regałach. Nic nie można znaleźć na sklepie, obsługa fatalna. Nie zwracają uwagi na klientów. Z wózkami wyganiają. Nie polecam.

tr

czy to prawda ze podwyżek nie będzie na 4242 minimalną? tylko znowu zrównają dodatkami minimalne wynagrodzenie?

@tr

Do każdego sklepu poszło oficjalne pismo z centrali. Kierownik Wam nie wydrukował na tablice ogłoszeń, nie przekazał? Zgodnie z obowiązującymi przepisami w roku 2024 minimalne wynagrodzenie za pracę wynosić będzie 4242 zł brutto (pełny etat), a minimalna stawka godzinowa wzrasta do 27,70. W związku z powyższym wynagrodzenie wszystkich Osób zatrudnionych w Martes Sport Sp. z o.o. (Pracowników lub Zleceniobiorców), którzy w 2023 roku zarabiali mniej niż wskazane wyżej kwoty, wzrasta w 2024 roku do odpowiednio 4242 zł brutto miesięcznie (pełny etat) lub 27,70 brutto za godzinę. Do tego pewnie zostanie 200 zł brutto dodatku za frekwencję, 60 zł za niedzielę. To daje Ci 4500 brutto miesięcznie - tak normalnie bez premii co miesiąc. Co do pozostałych premii to było info, że teraz jest target na dwa miesiące z góry do wyrobienia, na styczeń i luty łącznie i premia za te dwa miesiące będzie z wypłatą w marcu. Po więcej informacji proponuję zgłosić się do swojego kierownika.

Nk
@tr

Nie prawda. Są podwyżki minimalnej normalnie zgodnie z prawem.

Chu.je
@bp

Fajnie, rylko zatrudniając sie- zgodziłem się na podstawę- minimalna plus 200zl brutto. I taką kwotę dostałem. Teraz nagle podwyżki, gdzie wyrównają mi tylko do minimalnej. Kto będzie robił za taką podstawę? Teraz gdziekolwiek się nie pójdzie to ta minimalna będzie taką sama. Czym oni chcą Teraz zatrzymać pracownika ?

@bp

I gdzie tu masz napisane że będziesz miał samej podstawy ponad 4200, można to też tak zrozumieć że mając z dodatkiem funkcyjnym ponad 4300 nie zarabiasz mniej niż najniższa krajowa i będą ci wmawiać że jest wszystko w porządku, ten sam przypadek był w tamtym roku jak ludzie mieli podstawy mniej niż najniższa krajowa nie licząc dodatku i tak do lipca ciułali.

Xyz
@....

Na enovej jest napisane ile dostajesz brutto miesięcznie. Na pasku wypłat też jest taka informacja.

@....

"minimalne wynagrodzenie za pracę wynosić będzie 4242 zł brutto (pełny etat)" - nie mam co do tego wątpliwości, że minimalnym wynagrodzeniem brutto od 2024 w sieci Martes będzie 4242 zł brutto. Nie wiem w jakiej wy innej firmie pracujecie, ale sieciówka w naszym kraju, która ma ponad 300 sklepów nie może działać niezgodnie z prawem. Zatem za styczeń dostaniecie przynajmniej 4242 brutto, PRZYNAJMNIEJ, a o ile więcej to powinien Wam odpowiedzieć kierownik, albo regio.

@bp

Ja nie wiem gdzie tu pracowałeś przez ostatnie lata nie wiedząc że to jest Martes i ludzie zarabiali w tamtym roku mniej niż najniższa krajowa i mówili że z dodatkiem za starszego/serwisanta t.j. +400 zł brutto mają najniższą krajową i nie będą mieli podwyżki

Anżej
@bp

On ma rację przykładowo mając podstawy 3842 i będąc starszym masz 4242 i już teoretycznie zarabiasz najniższą krajową, typowa praktyka martesa znamy to z autopsji identycznie miałem w tamtym roku. To jest najgorsze że firma zalicza dodatek jako podstawę ale jak nadzieję że w tym roku się opamiętają i nie zrobią jak w zeszłym.

@Anżej

Pierwsze słyszę. Czyli ktoś, kto był starszym zarabiał razem z dodatkiem już minimalną, a w tym samym sklepie ktoś kto nie był starszym, a jedynie zwykłym sprzedawcą zarabiał równo minimalną czyli tyle samo co ten starszy z dodatkiem? Czy wtedy ta osoba zwykły sprzedawca ile zarabiała? i dlaczego w takim razie taki starszy nie powiedział, że skoro nie ma dodatku za starszego a jedynie zarabia minimalną pensję to chcę zrezygnować ze starszego i być zwykłym sprzedawcą jak i tak ma minimalną i tak to chcę robić to co zwykły sprzedawca za te same pieniądze. Choć to, co piszecie jest dziwne, bo na moim sklepie osoba, która jest zwykłym sprzedawcą zawsze miała podstawy brutto na umowie więcej niż minimalna. Samej podstawy brutto. Bez żadnych dodatków nawet frekwencyjnej. Jak było 3 tysiące z czymś to miała 3500, a jak było 3600 teraz ostatnio od lipca to dostała podwyżkę na 3900 na aneksie do umowy. Dlatego piszę, że nie wiem jaki to sklep, że takie czary, bo u mnie zawsze się hajs zgadza u pracowników.

@bp

Wschód polski, i tak było a zwykły sprzedawca miał wyrównywane premią sory ale była o to burza już w tamtym roku może wasz region jakiś faworyzowany bądź sklep ale u nas tak właśnie było i przez to się pozwalniali z pracy bo podwyżki nie było już parę lat pracuje w tej firmie coraz gorzej się dzieje.

Anżej
@bp

U nas serwisant miał dodatku 400 a podstawy 3100 ainimalna była podajże 3350 i nie dostał podwyżki od nowego roku bo jak twierdziła KRS z dodatkiem ma ponad najniżej, sprzedawca miał tyle do podstawy ale wyrównanie premią było, sytuacja się trochę unormowała w lipcu jak była ta akcja z Solidarnością, no ale tutaj też inna sprawa że 2 lata temu zarabiałem więcej niż najniższa o 650 zł więcej w tym roku o ile dadzą aneks na czas to będę miał równowartość najniższej krajowej i jak oni chcą zatrzymać pracownika, czym skoro w takim Pepco mają podobne stawki a "profesjonalnej" obsługi nie mają i nie musza się znać na wszystkim jeśli chodzi o produkty.

Serwisant

Czyli ciebie najniższa krajowa zadowoli ? Ile pracujesz w firmie ? Jako nowy pracownik spoko ale wieloletni nie powinien tak zarabiać wg mnie tutaj na to wychodzi że im dłużej pracujesz to mniej zarabiasz i to widzę na przykładzie sklepów z mojego regionu z którymi mam kontakt. Co z tego że niby minimalna idzie do góry to więcej zarabiasz a nawet jak teraz zarabiałeś 4000 a nowy pracownik 3600 i jemu podniosą te 650 zł to czemu tobie tylko 250 coś tu nie halo.

bp

Nie za 3900 tylko za 3900 brutto na umowie + 200 frekwencyjnej + premię za program i obrót (3900+200+ około 500 premii = około 4500 brutto z premiami już w tamtym roku zwykły sprzedawca u mnie na sklepie zarabiał). Teraz będzie tyle sama podstawa + za frekwencje bez premii. Jak wpłynie wypłata za styczeń w lutym oraz za luty z premią dwumiesięczną w marcu to dla zainteresowanych dla udowodnienia wyślę na maila z zakryciem danych ile zwykły sprzedawca u mnie na sklepie otrzymał wypłaty i za co z paska. Dla niedowiarków. Mogę też wysłać za tamten rok z paska.

@Serwisant

No dobra a ciekawe jest to czym wyrównają za styczeń zwykłemu sprzedawcy do kwoty minimalnej brutto wg Ciebie, jak teraz jest plan na 2 miesiące do wyrobienia i premia jest w marcu za dwa miesiące? Czyli co, za styczeń dostaną starą pensje brutto czyli jaka podstawa jak nie ma za styczeń premii? W enovie jak masz paski to tam jest taka ramka w tabelce: wynagrodzenie zasadnicze miesięczne i tam powinna się pojawić w styczniowym pasku 4242 jak masz umowę o pracę na pełny etat. Jak się nie pojawi to zgłaszasz do inspekcji pracy i tyle bo nie ma czym wyrównać.

@bp

Masz jeszcze premie frekwencyjną w lutym wyplaconą i no dodatek za niedzielę

Ferdek
@bp

No widzi u ciebie zwykli sprzedawcy mają tyle co u nas funkcyjni mieli pod koniec tamtego roku t.j 3900 plus dodatki, a z tym że ktoś ma mniej niż najniższa i wyrównają premią to akurat jest legalne i wiele firm to stosuje jak nie wiesz to się doucz, poczytaj nie wiem cokolwiek, nie bronie martesa bo wg mnie to było w tamtym roku słabe posunięcie przez nich, targetu nie wyrobiliśmy ale premii tyle dali aby była najniższa czyli wychodziło na to że jak się nie starasz o wyniki to i tak dadzą ci premie. Nie wiem kim ty jesteś ze tak bronisz martesa ale to widać jak żerują na nas, sklep robi obroty na poziomie 400 tys brutto ale program słaby wskaźnik słaby no i ucięcie z premii a inny sklep zrobi 120 brutto i jest na pierwszym miejscu w tabelach bo sprzedadzą 2 impregnaty.

Ll

Jedna z gorszych prac w których byłam. Mimo wiedzy o studiach zaocznych, wpisują cię na każdy weekend. Ciężko się dogadać, ciężka praca fizyczna. Dla osób o mocnej psychice.

Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Martes Sport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Martes Sport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1154.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Martes Sport Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1029, z czego 91 to opinie pozytywne, 427 to opinie negatywne, a 511 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Martes Sport Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Martes Sport Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Martes Sport Sp. z o.o.