Opinie o michelin.pl - Michelin Polska Sp. z.o.o. w Olsztyn

Pierwsza filia Grupy Michelin w Centralnej i Wschodniej Europie została założona w1994 r. w Warszawie. W grudniu 1995 roku Grupa Michelin, kupiła pakiet większościowy akcji olsztyńskiej fabryki i stała się partnerem strategicznym i inwestorem na wielką skalę. Produkcja ciężarowych opon całostalowych ruszyła w 1996 r., a w 1998 r. otwarto Zakład Form. W 2000 roku w Warszawie powstało Centrum Szkoleniowe dla dilerów. Rok później olsztyńska fabryka rozpoczęła produkcję opon osobowych i ciężarowych pod marką Michelin. W styczniu 2005 roku fabryka w Olsztynie i Dyrekcja Handlowa Michelin Polska w Warszawie połączyły się w jedną firmę: Michelin Polska S.A. Powstały nowe inwestycje: Centrum Logistyczne, nowy Zakład Opon Osobowych i Dostawczych oraz Zakład Półfabrykatów.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Michelin Polska w Olsztyn

Nick nick

Kiedy Michelin wznawia produkcję?

E
@Nick nick

Tak naprawde to się całkowicie nie zatrzymał. Ludzi wysłali na przymusowe urlopy ale ogólnie fabryka jako całość nie stoi.

Alex

No i wracamy do pracy naraz swoje zycie i innych.koronawirus nas zniszczy i zycie naszych rodzin pozdrawiam.czy konieczne jest jest jeszcze wracanie do pracy w kwietniu,nie moga zamknac do konca kwietnia dla bezpieczenstwa?/!!

Czukwe Bukwe
@Alex

Biznes jest biznes ;)

Opona
@Alex

Witam. Gdzie zaczynacie już robotę? Osobówka 2 zaczyna 20 dopiero

roki balboa

Mowia w tv ze odobno co 4 czlowiek w kraju ma stracic prace. Szanujmy wiec swoje miejsca pracy pamietajcie jak tu pisano we wczesniejszych opiniach na glowe nam nie pada i dobre te 2.800 jak sie zarobi w tych czasach trudnych na reke i terminowo co wazne. A jak czyta sie te inne wpisy to smialo ogarniajcie sie i wy i awansujcie na platforme nikt wam nie broni tego przeciez. Kazdy moze podp...l...c kolegow i smialo awans pewny. Pracownicy tej firmy i tak sa w dobrej sytuaci bo maja w miare pewna robote.

ZETKA

Pisane jest tu ze to i owo. Wszystko co sie slyszy i czyta to niestety prawda kto pracuje to wie. tylko co to zmieni zawsze na platformie bedzie zabawa gadanie o pierdolach spotkania przerwy co chwilka to na posilek to na papieroska obrabianie i plotkowanie o ludziach z produkcji. To ludzie zarobieni sa niesamowicie jak sie tylko cos powie poprosi o rade czy pomoc to z reguly jest kpina i pytanie to nie wiesz takich rzeczy. Pracownik fizyczny na palarni to zaraz pytania nie masz co robic itd. Takie sa fakty spotkania obgadywania przeciez to jest ciagle. Ludzie z hali to no juz brak slow kim oni sa. Platforma to jest cos kazdy chce sie wbic i nie kojarzy ze kiedys byl tez na produkcji. Tak ogolnie pisze bez zbednych konkretow bo bylo ich tu masa jako przyklad podawana.

Leszno
STARY

Pisaliscie tu o pewnym ptaku przeciez on juz jak na liniach robil to donosil pozniej jak byl na malym kalanderku tez kapowal potem na bazie sie znalazl i znowu wszystko z produkcji przenosil wyzej. Propozycja jest wystrzegajcie sie jegomoscia.Im wiecej o was wie albo powiecie mu tym gorzej dla was. Odnosnie innych wpisow tutaj to rowniez popierajmy postojowe wsrod biuralistow. Niech tez te pol platne maja. Miejmy mysl dobra ze bedziemy jednak pracowac.

Produkcja
@STARY

Wrobel tez na niego mowia tak to kapus pierwszej marki. Uwazajcie na niego.

Wzruszony
@Produkcja

Dziwi mnie tylko że przeżył tyle lat zajmując się donoszeniem, i tyle osób wtopił ten stary cfel w kiche męczony.

mlody

Co Państwo sądzą o firmie XPO LOGISTIC (firma zewnętrza) na bramie 10 ?

UR

A ja jestem dumny i szczęśliwy ze pracuje w michelinie i każdemu by polecił prace w tym miejscu. Szacunek dla pracownika to podstawa w tej firmie.Jak masz dobre wyniki to podwyzki daja bez problemow. Nie rozumiem czemu siejecie tu taką gównoburze

Czukwe Bukwe
@UR

Masz się czym szczycić...

Koleżeński
@UR

Ja jestem zadowolony że pracuję w Michelin. Jest praca są zarobki zawsze na czas i nie wszyscy przełożeni są tacy straszni! A jak masz coś do kogoś to powiedz mu w twarz a nie obrażacie ludzi na forum tchórze! No tak ale to taka natura Polaka zawsze źle i na drugiego człowieka trzeba się patrzyć wilkiem. Tylko tchórze obrażają drugiego człowieka na forum..... Popatrz się najpierw na siebie.... Pozdrawiam. Michelin jest w porządku!

@Koleżeński

No super że płacą na czas :) Jeszcze jakieś zalety wymienisz? Pewnie to że na łeb nie pada co? ;)

Opona

Witam. Co jaki czas można brać pożyczkę remontową?

RiiiCiii

Widzę nie tylko na osobówce wesoło. Na OCN1 kierownik przesiaduje na portalach randkowych i foty rozsyła po necie z Olsztyna swoje szukając seksu, ciekawe co na to żonka jak się w końcu dowie bo robi to na masową skalę, stąd tez podobno nowa-stara organizatorka na platformie, myśli pewnie że zdobył pozycję i coś ugra :DD

@RiiiCiii

Z jego facjatą to tylko na sadisticu a nie portalach randkowych.

@RiiiCiii

Piszesz bardzo poważne zarzuty.... Bałbym się coś takiego napisać.... Chyba zalazł Ci za skórę

@Ostrożny

Pisze co widzi, i co w sumie dużo ludzi wie.

@Cichy

Może i tak jest. Nie wiem czy to prawda to nie będę się wypowiadał. Jeżeli to prawda to niezły z niego gagatek.

@Ostrożny

Mało takich w ozosie? Celowo tak nazywam ten bajzel, bo mentalność ludzi tam tyrających została w tamtych czasach, pokolenia się zmieniające ale leserka kombinatorstwo i dobre miny do złej gry przechodzą w tym specyficznym miejscu z pokolenia na pokolenie. Tam są 3 sposoby na rozwój kariery: dobre studia inżynierskie LUB cwaniaczka o i wazelina LUB sex. Ot co.

Ostrożny

Teraz kierownikiem na Ocn1 nie jest Marek K. Nie znam nazwiska obecnego kierownika

@Ostrożny

Marek K. jest na OLS2. Wporzadku przełożony jeśli ktoś normalnie pracuje.

RiiiCiii
@Cichy

Nieee to nie Marek, Marek był wcześniej. Marek Kołakowski to chyba jeden z najlepszych managerów jeżeli chodzi o skuteczność operacyjną i serce do ludzi chociaż potrafi być asertywny, powinien być min Szefem produkcji. Jeden z niewielu ludzi których naprawdę szanuję i większość kolegów - a tego nie da się kupić. Marku nie zmieniaj się. Można robić robotę i pozostać człowiekiem a nie korposzczurem -jesteś tego najlepszym przykładem. Kto w temacie ten wie :)

To prawda.

Jeszcze pracujacy

Ja bym chcial poruszyc temat pewnie ogolnie i wszedzie panujacy niezaleznie od wydzialow poszczegolnych. Dotyczy on efektywnego czasu pracy dla ludzi pracujacych na stanowiskach nierobotniczych czyli umyslowych z platform na wszystkich wydzialach przeciez one sa. Ci ludzie przychodza i wychodza z pracy jak chca to raz , po drugie przerwy plus obiadki okolo godziny , trzy spotkania lub plotki na hali to kolejny czas zbalamucony na zbieranie informacji od fizycznych kto gdzie i z kim i po co . Cztery praca na telefon - wzbudza jedynie kpine wsrod ludzi rzeczywiscie pracujacych na hali. Piec brak szkol na etapie wyzszym ukonczonych przez tych specjalisotw i technologow. I na koniec brak jakiejkolwiek wrazliowsci czy wspolistnienia jako ogol zespolu pracujacego na sukces przeciez zakladu. Umyslowi sa w drabince wyzej i nawet jesli kiedys pracowali fizycznie to teraz sie z pracownikow fizycznych najzwyczjaniej smieja i tylko rozne afery kreca zeby podbadli ci fizole swoim mistrzom.Takie moje zdanie.

Stefan
@Jeszcze pracujacy

Porobiły się obozy i się trzymają koryta. Pracuje w biurze i to co się dzieje to woła o pomstę do nieba. Zamiatanie tematów pod dywan, połowa czasu pracy czasem siedzą i gadają o byle czym albo w palarni, bardzo często zero poszanowania do ludzi, nigdy nie byli normowani a nawet jak będą to przecież RI zapraszają organizatorów na imprezy bo organizator jest pod platformę przypisany - trzymają się razem i sobie krzywdy nie zrobią. Są oczywiście wyjątki, ale też czego się spodziewać ? Michelin zatrudnia "specjalistów inżynierów" i na dzień dobry daje 3-3,5 tys na rękę to czego się spodziewają ? Po roku podwyżka 5%, po 5 latach taki już "specjalista dalej zarabia 3 tys + ....to tylko aby przeczekać te 8h. Co ambitniejszy zdobędzie trochę doświadczenia i wykorzystuje to żeby faktycznie kompetencje zwiększać ale w poważnych firmach i z ludźmi dużo lepiej przygotowanymi merytorycznie. Spotkania, spotkania, udają że zarobieni jak pracownik przychodzi fizyczni a jak nie ma to może 25 % to czas efektywnie przepracowany. Dobrej nocy !

Pracownikk
@Stefan

To prawda ze ludzie na platformach udaja zarobionych. Idac traktem do plarani czy na obiad szyderczo usmiechaja sie do fizlokow z hali. Praca to spotknia , pozegnania jak ktos idzie na emeryture lub zmienia dzial pracy, podziekowania i jakos ten czas zleci do 16 czy 15. Obiad pozniej przerwa potem kawa i praca wre. Jak sa na hali to mowia aj tak ci sie tylko wydaje ze mamy fajnie i dobrze nie chcial bys tej odpowiedzialnosci i to za takie pieniadze. To zapraszamy na powrot do stanowisk fizycznych jakie wczesniej zajmowali. Marne wyksztalcenie jesli maja szkole srednia to juz sa ok , nadaja sie.(usunięte przez administratora) Tu wczesniej wychodza tam pozniej przyjda to praca na telefon. Znajomosc jezkow obcych coz bardzo skapa, wyksztalcenie wyzsze ech moze 20 procent zalogi platform ma. Ale na pracownikow z produkcji to jada ostro to zle , tego nie wiesz a to znowu nie pajacuj to ja jestem technologiem i wiem lepiej. (usunięte przez administratora) Ciekawy byl wpis odnosnie orgznizacji pracy czy moze oni by sie za nich wzieli. Moze da sie wyliczyc prace umyslowych. Jak sie nie zajdzie do nich na platforme to o pierdolach gadaj smieja sie wyglupiaja zdjecia sobie pokazuja siedza na portalach spolecznosciowych . Zbieraja plotki o pracownikach fizycznych i na gorze wysmiewaja ich nadawja im ksywki . Pozdrawiam rzeczywistych pracownikow tej firmy na stanowiskach robotniczych (usunięte przez administratora)

zp pracownik
@Pracownikk

Zmnienil sie szef technologow niedawno moze on sie wezmie za ta grupke zarobionych ludzi. Bez szkoly wyzszej i z miernym doswiadczeniem i wiedza . Szkola kolejowa czy samochodowa srednia to jest podstawa do pracy w sztabie technologow? Wladanie jezykiem obcym to juz brak jakichckolwiek kwalifikacji zreszta i tak oni jak cos to robia kursy przez firme wczesniej nikt nie znal jezyka obcego. A(usunięte przez administratora)Wszyscy zapracowani jak grom a pozniej obiad a jesli spotka taki czlowieka z produkcji na oobiedzie to pytanie a co ty nie na maszynie nie robisz?A ze oni nie robia pol dnia gdzies 4 godziny nic to nikt sie nie pyta!

Pr.sf

NApisze smieszne sytuacje jakie milay miejsce u nas na wydziale , hihi kogo sie nie zapytasz z pracownikow platformy to mowia ze malo zarabia i gdyby tylko mogli to by wrocili na poprzednie stanowisko fizyczne z ktorego awansowali. Wyobrazacie sobie? Panie Dyrektorze prosze o przywrocenie tych pracownikow co tak sie mecza pracujac na platformie moze na produkcji bedzie im lzej ?

Irka
@Pr.sf

Skoro jest im tak ciezko i malo zarabiaja to nich powroca na robotnicze stanowiska skad sie wzieli. Praca w 4 brygadowce z nockami super sprawa i zarobia wiecej jak mowia i nie bedzie stresu jak mowia. jeden weekend w domu swieta w pracy 1 3 maj 11 listopada i wiele innych takich dni boze cialo matki boskiej w sierpniu no tak. prosze bardzo wracajcie wy zapracowani zestresowani platformki a jak tu pisza praca na telefon zniknie premia roczna zniknie inne bonuski znikna . No ale lepiej pogadac i scieme wciskac takim robolom jak my i niestety niektorzy z nas to lykaja. batman Powrot wracajcie do nas wyksztalceni malo oplacani i zalatani platformki bedziecie mieli lepiej na produkcji , a tak chcieliscie w drodze awansu isc na gore. I co teraz klepiecie plebsowi ze tam zle i beznadziejnie . gdybym tylko mogl od dzis bym wrocil na maszyny mowia , SMIECH.

Robotniczka

U nas na osobowce jest podobnie tylko propaganda i presja na wynik place slabe . Chyba w calej firmie jest podobnie czyli male wynagrodzenia dla nas pracujacych fizycznie a dla platformianych przerwy obiadki spotkania podziekowania pozegnania przeniesienia i tak dalej , ciastka gonia ciastka i 8 godzin mija blogo. Smutno ze ludzie ludziom wilkiem pracownik umyslowy z fizycznym to nawet sie nie witaja a na ulicy to nie poznaje ten umyslowy fizolka.

witam w michelinie nawet nie chcą przerwy zrobić tylko produkcja i produkcja KORONOWIRUS panuje strach w pracy przebywac zadnych płynow do dezynfekcji a nie wspomne juz o srotkach ochrony osobistej tez oszczednosci TEN ZAKŁAD WOGLE NIE DOBA O LUDZI I ZDROWIE Jak tak mozna

Pierre Dollony

Wszystko jest do czasu ;) przynajmniej już nie straszą że jak nie będziemy robić za pół darmo to sie zwiną do Chin ;)))

Toja

Robią przerwę, ale zmuszają do urlopów wypoczynkowych. Se wypocznij siedząc w 4 ścianach jak jest zakaz wychodzenia z domu. Wg. Kodeksu pracy powinno być płatne a tutaj pracownicy sami muszą zapłacić za postój swoim urlopem.

Dziad butylowy

Ryba psuje się od głowy - mówi Ci to coś?

Obecny / były pracownik

1 kwietnia zaczyna się przestój 3 tygodnie i firma tak dba o pracownika że w dobie kryzysu zwalniają ludzi co są na umowach czasowych i okresach próbnych. Brawo Wy! Nie ma to jak dbać o swoją markę.

hehehehe
@Obecny / były pracownik

Nawet Lewandowski dał 1 mln Euro a co Wam firma zapewniła ? Biały jeleń i tubka kremu . Biały jeleń to antybakteryjny a nie antywirusowy :) Umysłowi zmiany umów nie mają a nawet pracę zdalną :) Pozdrawiam

Dziad butylowy

A co jest sprawiedliwe w tym zakładzie? Uczciwie to tu możesz tylko pozasuwać za dwóch, albo dostać ochrzan :) :) Byś miał szwagra kierownika albo mamę w biurowcu to też byś był RI, a jak nie masz to tyraj :))

do ZP

Skoro pracuje na 1 zmianie a ma płacony dodatek zmianowy to jest kolejny przyklad okradania firmy tak samo jak z nadgodzinami. SSytuacja ta sprawia , że pracownik nie do zwolnienia na ZP otrzymuje nielegalnie pieniądze, które się mu nie należą. Kierownictwo znalazło lukę do wyłudzania pieniędzy z firmy. Jeżeli pracowni jest odddelegowany do pracy w godzinach nocnych to kodeks pracy to opisuje i w tym przypadku należą się nadgodziny .Na uwadzę należy mieć również przekroczenia dobowe. W tym przypadku pracownik powinnien zwrócić nielegalnie pobierany dodatek zmianowy a kierownictwo skoro widzi pracownika w 99% czasu na 1 zmianie powinno ponieść konsekwencje dyscyplinarne za wyłudzenie pieniędzy firmy oraz działanie na szkode zakładu. Jest to przestępstwo wyłudzenia niezgodne z prawem pracy

Cichy

Bierze dużo więcej różnych bonusów, zapewniam Cię. Chyba że jak się z rodzinką stołuje w restauracjach które współpracują z Michelinem, to płaci ze swoich ;)

korona wirus

Zgrupowanie max 25 osób to nie u nas w Michelinie :)

Wzruszony
@korona wirus

Dokładnie, tyle to o 14 na platformach śpi w pozycji półleżącej, po obiadku. Zaszedłem kiedyś na platformę TC2 po jakieś papiery od technolożyny, to leżeli pokotem ledwo mieli siłe oczami mrugać, po jedzonku :) :)

BUDOWLANIEC

Skalę złodziejstwa widać po chcociażby większości warsztatów samochodowych , których pracownicy używają rękawiczek z koziej skóry z michelina, nie mówię już o innych materiałach Na budowach w Olsztynie większość kombinezony z logo michelin nosi , nawet robotnicy drogowi . Przyppominam , że każde podpisanie dokumentu do pobrania z magazynu jest przez menadzera.Brak kontroli ogromne straty firmy

MATSF

Ostanio jeden z ,,wybranych" na Z2 zagubiony w dobrobycie,,ogarnięty"mały książe" żalił się jak mało zarabia porównując się do słynnęj kierownik personalnej pani M. , która wg. niego ma 7 tys a kierownik UR ponad 10 tys. Informacja z zasłyszenia . proszę o weryfikację tej informacji i jeżeli jest prawdziwa to ukaże ona skalę obłudy szlachty ogarniętych i ich lekkomyślność . Teraz dziwicie się , że się krzywią jak widzą brudnego fizola na stołówce i zwracają mu uwagę przy wszystkich dlaczego na maszynie nie jest :) Oni to inny świat inne pieniądze inny styl życia. Ciekawym tematem jest coroczny spis środków trwałych biegają co jakiś pracownicy UR z naklejką na srodki trwałe , których nie ma a naklejke trzeba z numerem naklejić to naklejają np. na słup konstrukcyjny budynku .Przetłumaczyliśmy opis z naklejki (po francusku) i był tam zestaw narzędzi (srodek trwały).

z wykształcenia dyrektor

Przecież waidomo, że zarząd francuski przyjeżdza do Polski na szkolenie menadzerskie i oni oficjalnie informują , że nie zamierzają nic zmieniać w kwstiach personalnych gdyż przyjeżdzają jedynie na szkolenie PROCESOWE na żywym organizmie produkcyjnym . Po ukończonym szkoleniu w Polsce szykują się na nowe rynki tj. indie i Chiny .Dlatego mamy ,,ogarniętych mistrzów" i oszustwa zkupowe gdyż czesto zamowienia akceptują osoby nie znające polskiego...Oni wyjeżdzają ,ogarnieci zostają i przyjeżdza nowy,,zielony" kierownik i szlachta mota go jak chce bazując na doświadczeniu. Dlatego dochodzi do sytuacji jak na ZP gdzie jeden MRTEC zastraszył wszystkich pracowników, okradał firmę na nadgodziny oraz chwaqli się ,,że pogonił mistrza i kierownika" .Sam, kierownik mówił , że nic mu nie mogą zrobić bo bez niego liniia padnie. To ma być firma tolerancyjna ?

Zostaw merytoryczną opinię o Michelin Polska - Olsztyn

• Jak się pracuje w Michelin Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Michelin Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 157.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Michelin Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 124, z czego 15 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Michelin Polska?

Kandydaci do pracy w Michelin Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Michelin Polska