BRIDGESTONE

Opinie o BRIDGESTONE

Inga

Czy na produkcji zatrudniają równiez kobiety?

Putin
@Inga 14.12.2018 20:14

Tak

Barack Obama

Narzekającym na to ile zarabiają w Bridgestone otworzą się oczy wtedy kiedy (nie daj Boże oczywiście) będą musieli szukać nowej pracy. Średnia stawka na produkcji i magazynach w Poznaniu i okolicach to 2800-3400zł brutto, będziecie jeszcze więcej szarpać aby zarobić chociaż te 2000-2500 netto. Płacą nam za konkretną pracę, za nadgodziny także i co mc na koncie masz kwotę, która jest marzeniem osoby w firmie w której będziesz potencjalnie pracować po Bridgestone, bo za nadgodziny np dostaje wolne.

Dark Age
@Barack Obama 07.12.2018 14:38

Zenek, przestań czadzić. Na takie krzywe teksty nikt się nie nabierze. Daj coś więcej na święta a nie parę groszy z funduszu socjalnego!

@Barack Obama 07.12.2018 14:38

Głupoty piszesz ja u was byłem i (usunięte przez administratora) nie jestem murzynem i teraz pracuję za 3500 netto jestem z Gniezna a do pracy mam 13 km. Praca jest tylko trzeba się trochę porozgladać i idzie jeszcze lepiej zarobić niż u was.

Twój sułtan
@Fafik 10.12.2018 07:24

Nie wliczaj się do Poznania mieszkając w Gnieźnie murzynie

@Twój sułtan 10.12.2018 08:30

To co w Poznaniu macie mniejsze zarobki niż w Gnieźnie.

Tramp

Swiete słowa ! Zapamietajcie to sobie

stodoła
@Barack Obama 07.12.2018 14:38

To prawda , moja żona pracuje w dużej firmie logistycznej w żywieniówce na 3 zmiany , pracuje też często w święta i z częstymi nadgodzinami zarobi koło 2600+ netto. Więcej już nie dostanie bo wydają wolne za nadgodziny i za dodatkowe dni pracy. A to jedna z firm, która ma te stawki delikatnie większe od pozostałych magazynów. Dlatego doceniam nasze zarobki tutaj mimo , że trzeba się napracować i lubię ponarzekać, ale za wszystko jest płacone.

@Barack Obama 07.12.2018 14:38

Bzdura, za taki system i traktowanie płaca grosze. Radze czytac strony o gospodarce i popytac ludzi a nie pisac bzdury. Dlatego ludzie odchodza a nie zostaja. Ja sie zwolnilem i mam lepsza prace niz w tym rakotworczym otoczeniu. Pensja 4 tys netto. Pizdro kumatych

@stodoła 11.12.2018 13:55

Dej żone do Bridstona zamiast żywieniówki guma, a reszta masz tak samo. Wtedy ocenisz i docenisz.

Don Pierdo
@Były pracownik 12.12.2018 10:42

Każdy który się zwalnia idzie nagle zarabiać 4000 netto, masowa halucynacja ?

@Barack Obama 07.12.2018 14:38

Zenek dawaj bony z sodexo bo z socjala mi nie starczy na gorzołe a muszę się zresetować w święta

Dla kumatych
@Don Pierdo 12.12.2018 13:45

Wystarczy pomysleć. Ludzie się zwalniają bo wolą robić za mniejsze pieniądze? Myślenie nie bol. Radze spróbować.

Kermit
@Jupik 13.12.2018 16:53

Będziesz pił Starogardzka i zagryzał zapałkami haha

Perfidny
@Dla kumatych 13.12.2018 18:35

(usunięte przez administratora)Zwolniłeś się z wielkiej dumy bo musisz trochę więcej popracować i wstyd Ci przyznać, że poszedłeś na gorsze. Nie potrafiłeś tutaj pracować to gdzie 4000 netto zarobisz.

Cycuszkowy

Jak wygląda przerwa świąteczna, od kiedy do kiedy jest ?

@Cycuszkowy 11.12.2018 09:47

Przerwa w Brydstone rozpoczyna się 24grudnia o 14.15 a kończy 27grudnia o 06.00 .

zdegustowany

i co te ochłapy z socjala mają być na święta ? firma która zarabia w polsce setki milionów nic nie da od siebie pracownikom ? oj konkurencja nie spi i dopiero się bedziecie musieli rozgłaszać po radiach za pracownikami !

Seweryn
@zdegustowany 10.12.2018 13:08

To do Lidla na kase zapraszamy ! Konkurencja nie śpi !

Marcin

W zeszłym tygodniu, tj 27.11, przeszedłem pozytywnie testy rekrutacyjne na stanowisko magazyniera. 2 dni później byłem na rozmowie z kierownikiem magazynu, bo w ten sam dzień podobno nie mógł ze mną porozmawiać (mieli podobno jakieś spotkanie kierowników czy coś podobnego). Kierownik obiecał kontakt ze strony Działu Rekrutacji na drugi dzień, nie odezwano się do dzisiaj, a telefon podany na stronie nie odpowiada.

Takbyło
@Marcin 05.12.2018 12:41

No ten telefon Bridgestonowy HRu nie odpowiada nigdy, a dzwoniłem w różne dni, o różnych porach. Niby szukają ludzi, bo brakuje, ale jakoś im nie zależy by ich przyjąć... nikt nie odpowiada, ani oni, ani pośrednik pracy.

blady xd

miał ktoś przelew za listopad z wypłatą już ?

brak
@blady xd 07.12.2018 18:15

blady xd, ja nie dostałem przed weekendem, pewnie będzie jutro

KTanek
@blady xd 07.12.2018 18:15

Dopiero o 17 20 w piątek wysłali przelewy także kasa będzie w poniedziałek zapewne do 12, może 13.

Gruba
@KTanek 09.12.2018 15:22

Czyli wypłata na ostatnią chwilę ? :(

Brzdąc
@Gruba 09.12.2018 15:24

Nie na ostatnią chwilę tylko zgodnie z regulaminem.

Cyc
@Brzdąc 10.12.2018 10:04

Zgodnie z regulaminem na ostatnią chwilę.

Nie jestem małpą do testu.

Co jakiś czas pojawia się ogłoszenie, propozycja pracy w tej Firmie, przez pośrednictwo pracy chciałem podjąć pracę, zrezygnowałem z powodu nie warunków pracy tylko sposobu kalifikacji ludzi do pracy, zwykła praca fizyczna, obsługa maszyn ( wystarczy pokazać przeszkolić pracownika) i do pracy. To co zobaczyłem na miejscu wywołuje u mnie śmiech, kazali usiąść przy stole i rozwiązać test, pytania nie mające związku z pracą z produkcją opon, pytania podchwytliwe. Dotyczyły życia co bym zrobił jakby ? (..) Albo coś stało na.(..) na piętrze też coś stało w ilości .(..) z pietra było zabranych tyle rzeczy, ile by pozostało.(..) Trzeba było grafik pracy zaplanować dla grupy osób itd. Zobaczyłem wstałem i wyszedłem. Kolega brał udział w tych baniach przeszedł pierwszy etap, nie dał rady na kolejnych testach. Moja ciocia jest psychologiem, zobaczyła ten zbiór pytań ( które udało mi się wynieść) zadała pytanie: czemu to miało służyć? Ograniczenie ludzi nie zna granic. Do tego po teście informowali po 2 dniach czy zdany i zapraszali na kolejny. Słowa psychologa po zapoznaniu się z tym problemem to: z chęcią przeprowadziłaby test: na zbadanie poziomu inteligencji ludzi pracujących w kadrach tej Firmy, podejrzenie zaburzenia sprawności intelektualnej, regres w rozwoju, uszkodzenie mózgowia, OUN. Nie potrafią przyjąć do pracy zwykłego pracownika fizycznego, tworzą testy które nie maja nic wspólnego ze zwykłą pracą fizyczną, a pracownicy przyjęci rezygnują z powodu systemu pracy tzw (usunięte przez administratora) najlepiej jakby pracownik nie wychodził z zakładu pracy. O czymś to świadczy co jakiś czas poszukują ludzi do pracy.

apsik
@Nie jestem małpą do testu. 18.10.2018 16:19

100/100% nic dodać, kompletna analiza tego kołchozu na dzień dobry :-)))

Barack Obama
@Nie jestem małpą do testu. 18.10.2018 16:19

Jesteś cymbałem, test jest po to, aby firma mogła zrekrutować rozgarniętych pracowników ,którym będzie płacić nie małe pieniądze ;) Potrafiących chociaż grafik pracy sobie wypełnić ;)

@Nie jestem małpą do testu. 18.10.2018 16:19

jakoś muszą wyeliminować kompletnych idiotów skoro nie patrzą na wykształcenie ani kwalifikacje

Rekruter
@Nie jestem małpą do testu. 18.10.2018 16:19

Nie potrzeba psychologa aby rozwiązać testy rekrutacyjne ;) Testy są logiczne a ich poziom trudności jest dla każdego indywidualny, ponieważ wymagają analitycznego , logicznego lub kreatywnego myślenia (każdy człowiek myśli w tych 3schematach). Podstawa testów jest poprawne wykonywanie instrukcji , ponieważ operator maszyn do wykonania swej pracy będzie wykonywał szereg instrukcji przy jej swojej pracy aby utrzymać ją w sprawności oraz ruchu. Testy mają więc na celu ocenę poziomu inteligencji kandydata oraz czy będzie można mu powierzyć bardzo droga maszynę do sterowania.

Pytanko

I co ?! Tak narzekaliscie. I jak wypłaty za październik ?! Kopary opadły ?

@Pytanko 04.12.2018 08:15

zaraz wypłata listopadowa a ty się z październikową obudziłeś?

@Pytanko 04.12.2018 08:15

Poczekajmy do wypłaty kiedy nie wy robimy planu. Wtedy się okaże jakie dostaniemy wypłaty. Jakby za wrzesień był liczony plan to ja bym dostał ponad 500 zł mniej a cały RS wcześniej miałem max 390 zł. Nie mówiąc jak będziesz miał jakiś incydent to ci dopiero wtedy kopara opadnie. Zanim spojrzysz na odcinek wypłaty to sobie podłuż coś pod koparę aby ci się nie zbiła.

Nick
@Jo 04.12.2018 11:46

Taaa... zawsze zle a 5000 na sto procent miałeś. Macie więcej już jak u Niemca kawałek dalej wiec się cieszcie.

kkk
@Nick 07.12.2018 07:57

5000? za tyle to bym tu nie robił. 6500 na reke to minimum :-)

@Nick 07.12.2018 07:57

Brutto to miałem ha ha.

Ffff

Czy to prawda z kasą na dojazdy i dodatkiem za soboty?

A_psikk
@Ffff 11.09.2018 09:54

Zgadza się, będzie kasa na dojazd do pracy i dodatek za przepracowane soboty Tak się zastanawiam, co na to związki zawodowe przecież nie tak dawno zakończyli negocjacje i stwierdzili że nie da się już nic wyciągnąć od pracodawcy , a tu taka niespodzianka pracodawca sam wyskoczył z propozycją wyżej wymienionych dodatków, oł szit ale jaja

@A_psikk 11.09.2018 10:14

A jakies szczegóły?

marcin
@Fffi 11.09.2018 12:12

8zł brutto do godziny do 20 km 100 zł od 20km do 60km 250 zł powyzej 60km 350 zł od miejsca zamieszkania nie mylic od miejsc zameldowania ci co mieszkaja w pozniu a maja miejsce zameldowania w innym miejscu 100zł

I od kiedy to?

@Fffi 11.09.2018 12:25

Od 1 X

Tyg
@Ffff 11.09.2018 09:54

Przyczynek do tego, że zlikwidują autobus zakładowy. Tak sądzę. Chodź mogę się mylić.

plll
@marcin 11.09.2018 12:15

dodam,osoby z Poznania jeżdzace autobusem zakładowym dostaną bilet na takowy autobus +dodatek 50zł (50zł potrącone za bilet)

@plll 12.09.2018 11:33

bardzo dobrze tyle lat zlotowki na dojazd nie tracili niech placa -)

Palec
@Ffff 11.09.2018 09:54

Racja. Teraz tych dodatków firma dała co wcześniej niby wywalczyła Solidarność na podwyżki. Zakład miał stanąć i już opaski były a z tej walki tyle co teraz firma po prostu rzuca w dodatkach. Dobre od firmy a co do Solidarności to powinni się z tego wytłumaczyć. Ja już się wypisałem bo ktoś nas sprzedał i oszukał na podwyzkach. Teraz wchodzi stała pensja na którą szybko zgodziła się Solidarność.

@pracownik 12.09.2018 19:33

Tyle lat nie płacili kto? Autobus jest dla wszystkich dla tych co pociągiem też i to z samego dworca .Do kogo pijesz ? do ludzi z Poznania ? Mieszkasz poza to musisz dojechać proste .A jak nie pasuje to przeprowadzka i pupa przestanie boleć .Płacz że autobus jest w Poznaniu to prymitywizm zwykła zawiść .A czy ja żądam wyrównania od pracodawcy kosztu wynajmu mieszkania który jest znacznie wyższy niż np w Gnieżnie ? .Opłata jest ok nic nie mówię ale takich tępych pracowników co jak żebrak płaczą o dojazd to bym obłożył podatkiem od wypróżniania się na terenie gdzie nie mieszkają

pytajnik
@marcin 11.09.2018 12:15

a czy to prawda,że jednak dodatki za dojazdy nie są jeszcze przesądzone, bo podobno "związki" chcą dla wszystkich równo po 100zł niezależnie od miejsca zamieszkania ? bo jeżeli to prawda to te dziady związkowe znowu nas tak pięknie urządzą, że hej. Związkowcy, nie wstyd wam tak patrzeć ludziom prosto w oczy ? porównać was można do balonika: najpierw się wzdymacie, a na końcu i tak jesteście wydymani , a rykoszetem reszta pracowników.

pytajnik
@666 17.09.2018 15:35

a ty to jesteś "poznaniok" czy "słoik" bo tak chojraczysz z tym podatkiem od wypróżniania się, że mam wrażenie, że masz inteligencji tyle co beczkowóz do gnoju, nie ubliżając temu drugiemu

Ramazotti
@marcin 11.09.2018 12:15

Warto dodać że dodatek za dojazdy będzie umniejszany o ilosc R i chorobowego w danym miesiącu. O ile rozumiem że jeśli choruje to nie dojeżdżam, to dlaczego za R ktora przysluguje mi z tytułu pracy w systemie ciagłym mają zabierać.? To kolejny "medialny" smaczek naszej wspaniałej firmy.

@pracownik 12.09.2018 19:33

Tylko zapominasz o tym że koszt życia w Poznaniu jest dużo wyższy niż w innych miejscowościach. Uprzedzając odpowiedz, że nikt nie każe mi mieszkać w Poznaniu odpowiadam z góry nikt nie każe ludziom pracować w Poznaniu tylko w swoim miejscu zamieszkania i też nie bedziee musiał nic płacić za dojazd. :)

@Pracownik 01.11.2018 19:42

@Pracownik, dużo piszecie o kwestii dojazdu do firmy. Czy jest ona położona w dość słabym komunikacyjnie miejscu? Do tej pory zawsze wydawało mi się, że kwestia dojazdy do firmy leży w interesie pracownika. Jestem ciekawa, czy wiele osób pracuje w firmie BRIDGESTONE?

Ok
@Edyta 02.11.2018 17:05

Albo po równo dla wszystkich albo wcale.

@pytajnik 26.09.2018 20:52

To jeszcze raz odpowiem nie tak jak na to zasługujesz bo mnie usuwają ale dyplomatycznie . Ile ty masz inteligencji skoro nie potrafisz odnieść się do tematu a nie rozumiejąc aluzji do niej się odnosisz ? Defekacja może to słowo nie wywoła prymitywnych reakcji z twojej strony .

Fafaa

No i klamka zapadła. Grafik zostaje ten co jest. Na niektórych działach dla chętnych praca w systemie 12h

f
@Fafaa 26.11.2018 17:30

i bardzo dobrze a ci co chca robic po 12 moga sie zglosic i niech robia za jakis czas bedzie z nimi spokoj albo ktorys usnie za kierownica albo zejdzie na zawał i to bedzie naturalna selekcja blednego myslenia ze ma wiecej czasu ale to bedzie sie juz odbywało w bezpiecznym miejscu zwanym cmentarzem

Stargard
@f 28.11.2018 12:35

Ja w Stargardzie pracuje w systemie 12 h .Podczas głosowania byłem przeciwnikem tego systemu...a teraz gdyby powrócił system 7 dniowy to na pewno bym się zwolnił...w życiu nie wróciłbym do tego systemu....życie ucieka a pracowałem tak przez 8 lat.... teraz dopiero zobaczyłem co to w miare normalny system pracy gdzie co drugi weekend jest wolny a jak dobrze poplanujesz urlopy i r to masz w kazdy pracujący weekend chociażby dzień wolnego :)

Xxx
@Stargard 28.11.2018 14:25

W Poznaniu pracuje bardzo wiele osób które dojezdzaja. Niektórzy nawet dwie godziny dziennie. Dla nich to 16 godzin poza domem. Dla mnie nie do zrobienia.

Xxx
@Xxx 28.11.2018 15:11

Dwie godziny w jedna stronę oczywiście, czyli 4 w ciągu dnia.

@Xxx 28.11.2018 15:12

4h dojazdu dziennie * 21 dni roboczych to 84h miesięcznie czyli 3,5 dnia. Idąc dalej 3,5 dnia * 12 miesięcy daje nam 42 dni rocznie czyli prawie 1,5 miesiąca siedzenia w aucie/autobusie.

psik...a
@omg 29.11.2018 11:29

NO I ???

@psik...a 29.11.2018 14:49

jedyne co na starość z życia będziesz pamiętać to Bridgestone i jazda autobusem/samochodem :D

@omg 30.11.2018 11:06

Ale nikt cię nie zmusza do pracy w Poznaniu. Wiedziałeś że trzeba dojechać. Zawsze można znaleźć pracę na miejscu

@Fffi 30.11.2018 16:36

prawda, dlatego wolałem się przeprowadzić

Hehe
@Fffi 30.11.2018 16:36

Oczywiście że nikt nikogo do niczego nie zmusza. Pracodawca jednak postępuje nie fair zmieniając reguły w trakcie gry, kiedy wie jak wielu pracowników dojeżdża. Wszyscy oni decydowali się na prace po 8h a nie po 12. Mam nadzieje ze przy wprowadzeniu dwunastek odejdą wszyscy dojezdni. Wówczas poznaniacy którym tak przeszkadzają dojezdzajacy będą cienko piszczec i niewiele wyjdzie z dwóch wolnych weekendów xD

@Xxx 28.11.2018 15:11

Jak już się wziołeś za matematykę to sobie przelicz 14x16 i 21x12 .

@f 28.11.2018 12:35

A co ty jasnowidz Jackowski jest z tobą w rodzinie heee przeciaż 12 od paru lat są w fabryce i jakoś nie ma problemu zasypia niem w aucie. Zresztą pogadaj sobie MT robią parę lat 12h. albo z chłopakami z Ass niech przejdą spowrotem na 8 h.

Piotr

Witam , Mam konkretne pytanie, wiem że jest tego mnóstwo na forum ale czy warto zatrudnić się w waszej firmie? Nie boję się ciężkiej pracy, więc tym mnie nie straszcie ????, pytam osób które pracują tam długo, czyli ludzi którzy wiedzą jak jest, a to że pracować trzeba to wiadomo, jak w każdej firmie. I czy zarobie pracując normalnie 3tys i w górę? Jak wygląda praca jako operator a jak na stanowisku magazynier? I czy konieczne jest mieć uprawnienia na wózki? Pozdrawiam

Infos

Witam, jak dojechać najszybciej do Bridgestone w Poznaniu ze starego miasta (okolice starego rynku ), bardzo mi zależy aby dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Dziękuję z góry za informację.

@Infos 29.11.2018 15:09

Najszybciej dotrzeć, hmmm.... auto-odpada, autobus-odpada, pociąg-odpada, tramwaj-odpada, rower-odpada. A jak ze Starego Rynku to chyba tylko helikopter Ci pozostaje żeby szybko dotrzeć. Uważaj na lądowanie w Bridgerstone, może być twarde i bolesne.

typ
@Infos 29.11.2018 15:09

Podobno po Poznaniu jeżdżą autobusy....

Gruby
@Infos 29.11.2018 15:09

Nie przejmuj się tą elitą intelektualną ;) Dojedziesz autobusem 73 ze środki i wysiadasz na Janikowskiej, od razu pod firmą.

Szykujcie się na 12nastki.Nastąpi naturalna selekcja

@Jupik 08.11.2018 14:42

Czy już coś wiadomo o 12 czy kolejna plotka?

@Aj 08.11.2018 15:17

podobno ma być referendum

qwer9876
@Jupik 08.11.2018 14:42

selekcja robia 12 dla osob ktore sie zwolnily nie pytajac o zgode tych co pracuja co oznacza ze szykuje sie nastepna grupa zwalniajacych i chorujacych wszystko dla pracownika zero szacunku dla osob ktore tu pracuja

Ta
@qwer9876 09.11.2018 11:58

Bzdury piszesz , do 12 nie mogą zmusić, musi być najpierw porozumienie z związkami

Klocu
@Jupik 08.11.2018 14:42

Będziecie mieli wiecej wolnego 2 weekendy w domu dobrze dopasujesz R i tydz wychodzi wolnego Wiem bo pracuje w Bsst nikt tu nie wroci na 7dni po 8h bo to zajechanka byla

@Jupik 08.11.2018 14:42

O czym dokładnie piszesz? Chodzi Ci o zmiany 12-godzinne, które firma ma zamiar może wprowadzić, czy też jeszcze o coś innego? Niewiele komentarz napisany w ten sposób mówi osobom spoza firmy, które może chciałyby aplikować do pracy w niej.

@Edyta 10.11.2018 10:02

tak, fabryka w stargardzie przeszła na 12h zmiany i wszyscy zadowoleni

@Edyta 10.11.2018 10:02

Edyta dokładnie chodzi o grafik 12 godzinny firma chce dać spróbować grafik 12h poprawić warunki pracy a Związki zawodowe chcą zablokować nawet próbę takiego grafiku gdzie większość pracowników by chciała spróbować inny grafik. ZZ sobie wymyśliły że 75% pracowników musi się zgodzić aby firma dała nam możliwość wypróbowania takiego grafiku przez 3 miesiące. W Stargardzie Szczecińskim wprowadzili taki system i się sprawdził w 100% a w Poznaniu ZZ chce blokawać nawet próbę takiego grafiku coś czuje że związki będą mieli znowu kolejki do opuszczenia ich szeregów .

Asas

Zdelegalizowac związki. Znowu mieszają

qwe
@Aj 10.11.2018 10:52

dla twojej wiadmosci czesc zakladu przeszła na 12 i nie pisz bzdur ze wiekszosc chce jakas u nas na dziale malo jest chetnych

Ak
@qwe 11.11.2018 19:20

O czym ty chcesz dyskutować nie częś zakładu a jeden dział miał możliwość spróbować 12h i w innym grafikiu a ty chcesz pokazać że momy inne zdanie na temat grafiku. Jak chcesz pokazać jak jest to bąć fer do wszystkich ludzi pracujących w tej firmie. Są różne działy w tej firmie i 4 brygady i każdy ma inne zdanie . Jakbym mógł to bym wkleił tu jak pokazuje ostatnie głosowanie na temat grofiku 140 do 71 . I teraz niech ludzie zobaczą czy ZZ ma blokować taką próbę niech wszyscy zobaczą jak jest.

apsik
@lol 10.11.2018 10:43

WOW!!! WSZYSCY??? Pracujesz tam? Wszystkich pytałeś,a może ankietę przeprowadzałeś???

@apsik 12.11.2018 10:29

a kto normalny nie cieszyłby się z dodatkowych 7 dni wolnych i to z dodatkowym weekendem?

@del 13.11.2018 21:01

Nie bydzie dodatkowego wolnego weekendu. Bydom dyżury weekendowe w robocie. Dajeta sie (usunięte przez administratora) i jestesta (usunięte przez administratora)

@Bob 14.11.2018 10:12

Jakie dyżury, przecież na weekendowe nadgodziny 100% się znajdą chętni, tym bardziej że dwie brygady będą miały wolne

Marek
@lol 16.11.2018 15:58

Podobno wymyślili jeszcze większy szajs. W tygodniu na 8h a weekendy na 12 do roboty. Komuś ostro chyba przybrało na łeb listopadowe Słońce....

@Marek 16.11.2018 17:01

to najgorszy wariant wg mnie

Asas
@lol 16.11.2018 17:47

Może chcą się pozbyć reszty ludzi

@Aj 10.11.2018 10:52

Myślę, że warto spróbować czegoś nowego - może faktycznie z taką nową formą pracy/grafiku byłoby lepiej? Ciekawa jestem, czym związki zawodowe argumentują swoje wypowiedzi w tej kwestii. Skoro większość pracowników chciałaby spróbować tego nowego systemu 12-godzinnego, to chyba nie powinno być problemu z uzyskaniem 75% poparcia.

Zadowolony
@Jupik 08.11.2018 14:42

Siema. Pracuję w tym systemie 12 godzinnym już prawie rok i w życiu bym nie wrócił do tego (usunięte przez administratora) grafiku 7 dniowego. Jak bym mial wrócić to się zwalniam!!! Same plusy. Srednio 15 dni w miesiącu, dwa weekendy, co drugi tydzień pracujemy 2 dni w tygodniu. Lepiej przejścia znosi organizm. Zastanówcie sie lub przynajmniej spróbujcie na jakiś czas. Pozdro

@Zadowolony 20.11.2018 15:05

widocznie nie masz małych dzieci jesli piszesz ze to super system to dla twojej wiadomosci w tym systemie jak obecnie jest mozna sobie dograc odbieranie dzieci albo przez matka albo przez ojca przy 12 nie ma takie mozliwosci chyba ze nianie zatrudnisz albo ktorys z rodzicow zrezygnuje z pracy a wydaje mi sie ze wiekszosc osob ktore tu pracuja i maja kupione mieszkania na to nie stac co bedzie oznacz szukanie innej pracy .

@Zadowolony 20.11.2018 15:05

Dobrze, że jesteś zadowolony z takiego systemu pracy. Rozumiem, że wciąż mówimy o pracy w firmie BRIDGESTONE, tak? Może napiszesz jeszcze coś więcej o zatrudnieniu w tym miejscu - jego formie, dodatkach socjalnych, atmosferze panującej wśród współpracowników.

Łooo
@admin 25.11.2018 19:06

I tu sie mylisz bo ja tez pracuje na 12 h i mam 2 małych dzieci i jest latwiej sie dograc z zona z zaworzeniem i odbieraniem dzieci niz na 8 h. Dodaje ze zona tez pracuje.

whoo
@admin 25.11.2018 19:06

przecież jak pracujesz na 12h to masz tylko 14 dni pracujących w miesiącu (12h*14=168h), 7 rannych zmian i 7 nocnych. Powiedzmy, że te 7 rannych zmian odpada do odbierania dzieci bo od rana do wieczora w pracy więc wtedy odbiera żona. Ale do tego masz 7 zmian nocnych gdzie można przed pracą odebrać dzieci no i do tego 16 dni wolnych to już w ogóle. Wystarczy sobie przeorganizować czas i trochę chęci

autor
@whoo 26.11.2018 20:05

A zakładając że żona nie pracuje w weekendy to zostaje 5 dniówek w ktore musi odebrac dzieci żona czy dziadkowie bo odchodzi problem z dwoma dniówkami w sobotę i niedzielę

Nowy

Po przyjęciu na magazyniera co będę robił?

rome
@Nowy 21.11.2018 20:04

Zapewne szykował warzywa, owoce jak i również będziesz odpowiedzialny za podpisywanie faktur.

@Nowy 21.11.2018 20:04

ładował opony na TIRy

Abcd

Witam . Firma rekrutuje nowych pracowników? Ile można zarobić na początek i jak wygląda praca na produkcji?

cut 15k
@Abcd 16.11.2018 04:26

Witam. Masz całe forum opinii na temat firmy: zarobki, warunki, itd, a ty pytasz jak jest? Gdzie nie spojrzysz, to krzyczy do ciebie reklama że kogoś poszukują. Wysil się trochę i przewiń stronę w dół. Miłej lektury :D

zacma przetań wszystkich obgadywać -PLOTKARO PL.

Browar

Ja z takim zapytaniem czy firma posiada autobusy zakladowe z poza Poznania

@Browar 18.10.2018 16:01

nie zakładowe, ale pracownicy sami zorganizowali

@del 19.10.2018 18:51

Jestes mozliwosc aby sie z kims skontaktowac w tej sprawie ?

@Browar 21.10.2018 15:55

napisz najlepiej skąd dojazd cię interesuje może ktoś się odezwie

@del 21.10.2018 18:40

Żnin

Tore
@Browar 23.10.2018 10:12

Jeździ na pewno autobus. Niewiem ile tam koledzy płacą na miesiąc ale jeździ bo sporo osób dojeżdża z tej miejscowości do zakładu.

@Tore 26.10.2018 21:16

@Tore, a czy Ty również dojeżdżasz z jakiegoś innego miejsca do pracy zbiorowo z innymi pracownikami? Jestem ciekawa też, co ogólnie jako pracownik firmy BRIDGESTONE sądzisz o tym pracodawcy. Napiszesz kilka słów swojej opinii na forum? Zachęcam!

11 i 12.11.18 jest wolny od pracy. Bridgestone pracuje?

@Qń 25.10.2018 18:12

no jasne, dostajesz dodatek świąteczny i dzień wolny do odbioru

@lol 25.10.2018 18:44

Dyrektor fabryki potwierdził że 12 listopada wszyscy co pracują mają nadgodziny

@Jupik 25.10.2018 21:30

serio? to elegancko

Grzegorz

Jak wygląda sprawa z wynagrodzeniem w pierwszym miesiącu? 3- 3,5netto

(;
@Grzegorz 18.10.2018 22:38

Ile płacą? 3500zł netto, przy założeniu, że pracuje się w tej Firmie w soboty, w październiku: 31 dni kalendarzowych, dni robocze: 27 dni pracy z sobotami, 8h pracy/ 216 h pracy w październiku, 16,20 zł na rękę. Niestety przeglądając oferty pracy firmy płacą: 2500zł na rękę.

@(; 19.10.2018 02:28

Październik 31 kalendarzowych, a pracujących brygada A: 24 B: 23 C: 22 D: 24. Skąd ty wziąłeś 27 dni pracy?

tryn?
@del 19.10.2018 18:49

Z sobotami ,czytaj ze zrozumieniem ;-)

@tryn? 19.10.2018 21:05

Z sobotami? Ja napisałem nawet z niedzielami :D nie ma żadnych 27 dni chyba że tyle nadgodzin ktoś robi

@Grzegorz 18.10.2018 22:38

@Grzegorz, czy kwota, którą podałeś, to kwota, z której byłbyś zadowolony przy podejmowaniu współpracy z BRIDGESTONE? Otrzymałeś już wiele odpowiedzi - daj znać, czy zdecydujesz się aplikować do pracy w tym miejscu!

Biały

Przepracowalem tam 3,5 roku,po zmianach na komórki dalem sobie spokój,nie jestem z tych co odrzucają błotem ale komuna ma się dobrze w tej firmie, 8 operatorów 5 rządzących co jeden to lepszy,wymyslanie pseudo-usprawnien,wszechobecna biurokracja,kolesiostwo,to są rzeczy na porządku dziennym jeszcze jak coś jest nie tak zawsze winny operator,slabe to jest,trraz pracuję 3 dni w tygodniu kasę mam większą i święty spokój z pierdolami które wymyślają ludzie z biura,ktorzy stracili kontakt z rzeczywistością,kto chce niech spróbuje,tylko później niech nie żałuje.... pozdrawiam całe wytłaczanie nie dajcie się chłopaki dziadom????

Nowy

Jestem nowy o co chodzi z tymi mistrzami który najgorszy i która brygada

FIZYCZNY SZARAK

FIRMA (Brego) POD FIRMA BRIDGESTONE RÓWNIEŻ NIE POLECAM , SYSTEM TAKI SAM JAK W BRIDGESTONE Stawka 17 zł netto w tym wliczone już wszystke dodatki ,pracodawca nie podaje ich dlatego ze nie bedzie sie bawił w to, ,ale na umówie jest najnizsza brutto, jesli chodzi o system zmianowy jest do kitu jeden weekend tylko wolny , Jesli chodzi o prace to ludzie świeżo co przyszli juz myśla o odejsciu po przepracowanu 2 tyg dlatego ze stojąc na maszynie do mikowania przez 2 a nawet mesiac po 8 godzin jest ciężko , połowa ludzi to ukraince ,święta nie świeta do pracy nie ma że boli , za nie przyjscie do pracy jeden dzien niema juz premi , premie masz jak wyrobisz ponad norme.

obserwator
@FIZYCZNY SZARAK 29.09.2018 21:25

W święta do pracy?Tylko jedna sobota/ niedziela wolna? ! 17zł netto. To (usunięte przez administratora). Tylko 2 dni wolnego.

Moro

Czy RS już spłynął studzienkami kanalizacyjnymi ?

Edyta

@lol, bardzo szczegółowe wypowiedzi, widać, że jesteś dobrze zorientowany w sprawach firmy, więc wnoszę, że pracujesz w niej już jakiś czas. Czy każdy w firmie może dostać te dodatki do wynagrodzenia na takim poziomie, o jakim piszesz? Nie wiem skąd te rozbieżności w podawanych przez różnych użytkowników kwotach.

@Edyta 15.10.2018 23:14

każdy, wystarczy pracować, a jak ktoś bierze wolne w większość niedzieli i nocek, albo chodzi na L4 to potem jest taka rozbieżność

Wojtalson

Ostatnio atakują mnie zakłamane reklamy ofert pracy w Bridgestonie, więc czas napisać jak jest. Zarobki 4500 brutto?! Tak, ale dopiero po ładnych kilku latach pracy, w regulaminie jest mowa o kwocie podstawy 2790 brutto (sic!) dla nowo zatrudnionych, po 3 miesięcznym szkoleniu (ostatnimi czasy nie wielu nowozatrudnionych tak długo tam zostaje) podwyżka do 2940 za pracę w systemie 4-brygadowym, z jednym wolnym weekendem w miesiącu, choć patrząc na propozycje nowych grafików i on niebawem zniknie. Oczywiście dochodzą dodatki za nocki, niedziele i święta, a z powodu braku rąk do pracy ostatnio doszedł także dodatek za sobotę oraz max 20% premii (na którą wpływ ma 6 czynników i raczej na całe 20% nie ma co liczyć), ale premia jak to premia raz jest raz nie ma. Podsumowując jeżeli ktoś liczy na góry banknotów dziesiątego to raczej nie tutaj, 3200 na rękę bez nadgodzin to max na co można liczyć za pracę 7 dni pod rząd nie ważne, czy poniedziałek, sobota, niedziela, czy święto niepodległości. NIE POLECAM.

on

Mam pytanie do pracowników. Przeczytałem, że zarobki przez pierwsze 3 miesiące to 3200 a później około 3500. To są warunki na umowie o pracę czy jakaś lipa?

aaa
@on 10.10.2018 12:19

4 rok w firmie a dziś za cały przepracowany miesiąc 3300 adios amigos !

@aaa 10.10.2018 15:00

weź się wreszcie za robotę tyle to ja dostawałem jako niewyszkolony

Browar

Witam wszystkich. Chcialbym sie dowiedziec czy sa autobusy pracownicze ktore zabieraja do firmy

Nok

Byłem w tamtym tyg i na umowie przez 3 miesiące mam mieć 3080 brutto. Dodatkowo średnia premia 20% . Co daje razem około 3700 brutto. To gdzie jest te 4500 brutto a po 3 miesiącach 5tyś? Niestety Pani z kadr była bardzo zdziwiona kto mi obiecywał takie kwoty. To mówię jej że jest tak napisane na ich stronie, to nie umiała mi odpowiedzieć. Dramat. Już na stracie kłamią.

@Nok 11.10.2018 11:35

do tego masz: dodatek świąteczny przeciętnie 3 niedziele w miesiącu czyli 24h*15zł =360zł dodatek nocny przeciętnie 7 nocek w miesiącu czyli 56h*8,5zł = 476zł oprócz tego możliwa do zdobycia premia za wkład max 500 zł brutto i od października dodatek za soboty przeciętnie 3 soboty czyli 24h*8zł = 192zl i od października też dodatek na dojazdy Poznań i okolice do 20km 100 zł brutto powyżej 20 km do 60 km 250 zł a powyżej 60 km w linii prostej od firmy 350zł

on
@lol 11.10.2018 20:02

OK. No to skąd te różnice względem tego co mówi HR a co Ty podałeś?

STSK

Wiara jak wrażenia po wypłacie ?

KSTS
@STSK 10.10.2018 08:44

Była podwyżka??? Gdzie ??? Tyle szarpania negocjacji obiecanek i co ??? I NIC!!!

TOJA

3400 wypłata kulacza, który toczy szpule. 3600 pracownika Bridgestone zateudnionego przez Work service, który lata jak porąbany między mieszankami i stabilizacją procesu. Do tego gdy nie ma kulacza sam se wymienia szpule. Ide na kulacza.

robert
@TOJA 08.09.2018 02:34

Jestem zainteresowany pracą w Bridgestone, właśnie jako kulacz, czy zgłosić się po prostu do Work Service z cv i listem motywacyjnym, z konkretnie określonym miejscem pracy i stanowiskiem? Czy na stanowisko kulacza wymagane jest doświadczenie?

TOJA
@robert 08.10.2018 22:02

Żadne doświadczenie. Nauczysz się 6 guzików w 10 minut. Trochę chęci, troszkę siły chodź to nie jest typowo fizyczna praca i to wszystko. Tak. CV chyba wystarczy. Możesz powiedzieć w Worku, że interesowałaby cię praca kulacza w Bridgestone. Problemów robić nie będą.

HUJ
@TOJA 08.09.2018 02:34

Dzisiaj jestem tak mocno podniecony wyliczeniem pensji po nowemu że doznałem niekontrolowanego wzwodu

Zostaw opinię o BRIDGESTONE - Poznań

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BRIDGESTONE