Opinie o BRIDGESTONE w Poznań

BRIDGESTONE
2 904 1904 5 1
Krzyś

Chciałbym złożyć CV do tej firmy bo interesuje mnie stanowisko operatora maszyn do opon, czy lepiej jest wysłać CV przez internet czy dostarczyć osobiście,? I jak wygląda praca na tym stanowisku?

Bono Nowy wpis
@Krzyś

Przez neta ewentualnie jak ktoś znajomy tam pracuje to może ci zabrać podanie z firmy wypełnisz je i zaniesie je do hr. Przy okazji sobie coś dodatkowo dorobi. Na temat stanowiska to ci raczej nikt nie pomoże bo to jest uzależnione od działu na który cię przydzielą . A działów jest kilka więc jakbym miał ci każdy z osobna pisać to bym tu z dwie godziny pisał . Najważniejszy jest grafik idziesz 7 dni pod rząd na 3 zmiany 1.5 dnia wolnego bo ostatni dzień po nocce potem kolejne 7 i 1,5 dnia wolnego i kolejne 7 po których masz 2,5 dnia wolnego przypadającego na piątek , sobota , niedziela i to jest twój jedyny weekend w miesiącu.

Michu Nowy wpis
@Krzyś

C.V lepiej przez internet. Stanowisko operator maszyn jest na każdym dziale wiec nie wiesz gdzie ciebie przydzielą. To ustalą z tobą po rekrutacji. Praca nie jest łatwa i na niektórych działach do tego wysoka temperatura lecz zarobki sa w miare ok pierwsze trzy miesiące okolo 3600 na reke później jak podpiszesz umowe na rok okolo 4200 na reke

TakNie
Grzegorz
Nazwa działu: Produkcja

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Czy możecie powiedzieć coś więcej o pracy w transporcie materiałów?

Sequ
@Grzegorz

Dostaniesz na poczatek rowerek i hej przygodo za wozkiem z maszyny na maszyne

@Grzegorz

A jak tam z dojazdami.Na pierwszą zmianę np.w Niedziele z okolic Pobiedzisk,nie masz szans. Pierwszy pociąg 5,40,o 6.00 na Wschodnim, i co dalej?? Czy ktoś,dojeżdża z tych okolic,

@Rik

Na każdej brygadzie 100 tki. osób z różnych kierunków Gniezno , Kiszkowo ,Janowiec , Mogilno itp.

@Bono

Ok.Dzięki.Ale czym dojeżdżają??,np w Sobotę lub w Niedzielę na 6.00. W grę wchodzi tylko swoje auto.

@Bono

Pytam.Bo nie mam auta,a przymierzam się tam do pracy.

qqq

z Gniezna jeździ autobus może zatrzymuje się w Pobiedziskach

@Rik

Przede wszystkim to najpierw trzeba się dostać bo z tym nie jest tak łatwo. Chęci to nie wszystko mają swoje wizje na temat kandydatów. A jak się dostaniesz to dojazdy sobie ogarniesz w pierwszym tygodniu. Z tym to raczej problemów nie będziesz miał. Pozdrawiam

Sequ Nowy wpis
@Bono

Zatrudnialem sie jakos rok temu, dostac sie jest latwo, smieszne testy i tyle, pytania typu winda ma udzwig iles tam kilo ile osob zabierze na danym pietrze, czasu wystarczajaco, jakies podkladki ogol(usunięte przez administratora)y, dojazd ogarniesz autobusami, jesli nie dostaniesz opcja 2 idziesz przez work service, gorsza kasa, mniejsza odpowiedzialnosc, pytanie tylko czy ty chcesz na pewno brac udzial w wyscigu szczurow i karierowiczow po zawodowce ktorzy otrzymawszy 3900 mysla ze nagle awansowali do klasy sredniej? Osobiscie jeszcze troche i wysiadam z tego kolchozu, atmosfera w pracy jest tragiczna, podzial nowi-starzy,

Grzegorz Nowy wpis
@Sequ

A tak serio?

małpka
Nazwa działu: Produkcja

Siemka, po ilu dniach od rozmowy z mistrzem dzwonią? Mówił, że 3 dni i będą dzwonić. Mija 4 i brak odzewu. Słyszałem, że nie raz w ogóle się nie odzywają. Dzwonić do nich samemu czy coś? Dział magazyn.

tlc
@małpka

Jeśli Ci zależy to zadzwoń sam. Mi też tak mówili że "zadzwonimy" minely 3dni i cisza... Więc sam zadzwoniłem i słowa pani "właśnie dzisiaj mieliśmy do Pana zadzwonić" ????????

dębica
Nazwa działu: Produkcja

Jestem ciekaw, co firma zaoferuje na przestrzeni lat, jeśli faktycznie ta płaca minimalna tak drastycznie wzrośnie ;>

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Tomix4

Witam. Pytanie dla pracowników. Jakie zarobki na początek w jakim systemie pracujecie jak wygląda rekrutacja i ile się czeka czy ciężko się dostać czy jest jakiś Social premie jak nadgodziny z góry dzieki

@Tomix4

Ciężko przeczytać pare postów niżej? Na wszystkie twoje pytania są odpowiedzi.

@Tomix4

Na okresie próbnym na rękę wyciągniesz 3500-3700 z dodatkami za niski, soboty i święta. Po okresie próbnym 3900-4100. System trzyzmianowy, czerobrygadowy. Pracujesz 7 dni na trzech zmianach (w tym soboty i niedziele). Dwa dni wolne i znowu 7 dni, raz w miesiącu trzy dni wolne. Rekrutacja nie jest ciężka, ogólny test + test nakrętek. Z czekaniem różnie.

nowy
@Pracownik

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zaproszono mnie na 4 godzinny test w siedzibie firmy. Czego mogę się spodziewać? Czy to już ostatni etap rekrutacji?

@nowy

Po teście rozmowa z kierownikiem działu tego samego dnia lub innego

nowy
@Pracownik

A czy praca na magazynie jest lepsza czy gorsza od pracy operatora maszyn?

Kuk
@nowy

Ręczne ładowanie opon. Ludzie nie narzekają...

Jo

Testy i rozmowa i zadzwonimy a tu wielka cisza

Tak8Nie3
Ty

Zatrudnienia wstrzymane kryzys!!!!

Tak15Nie2
Alicja
@Jo

Jasne jest to, że dany pracodawca - jeśli obiecał, to powinien w wyznaczonym terminie poinformować kandydata o wynikach rekrutacji. Jednak mogły wystąpić jakieś poważne komplikacje i dlatego firma BRIDGESTONE jeszcze do Ciebie nie oddzwoniła. Wspomniałaś o testach. Możesz nam chociaż trochę przybliżyć, jak one wyglądały? Będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Tak1Nie10
Jah
@Ty

Koniec kryzysu. Ogłoszenia znów aktywne. W tej firmie szukają do pracy 365 dni w roku.

Tak7Nie7
@Jah

A jesteś lub byłeś z nią w jakiś sposób związany? Opiszesz jak wyglądał proces rekrutacyjny, jakich pytań można się spodziewać? Chciałbym się też dowiedzieć od osób, które tu pracują, czy to miejsce pracy jest dobre dla niedoświadczonych ludzi i czy pracodawca oferuje jakieś kursy lub szkolenia dla nowych ludzi? Dajcie znać jeśli wiecie coś na ten temat.

TakNie9
@Bogdan

Botom mam odpisywac?

Tak2Nie3
MARCIN
@Alicja

Ja byłem na rozmowie w listopadzie 2011 r, na stanowisko magazyniera, testy przeszedłem, byłem też na rozmowie z kierownikiem magazynu, też przeszedłem pozytywnie, pracownik Działu Kadr miał się odezwać, nie odezwał się do dnia dzisiejszego. Nie poważne podejście ze strony Firmy

Scz
Nazwa działu: Produkcja

Osobiście odradzam, zrobiłem 300 km jeżdżąc na rozmowy, zdałem wszystkie testy. Dopiero na rozmowie z brygadzistą zauważono że mam okulary i zapytano o moc. 2 tygodnie czekania i odmawiania innych ofert pracy. Po skierowaniu do rekrutacji "nie mamy innej pracy, do widzenia". Śmiechu warte.

Tkn
@Scz

Na jaki dział miałeś iść? Też mam okulary, i wiele osób je ma i nie ma z tym problemu...

Vin

A ktoś się orientuje może ile mógłby tam zarobić inżynier automatyk-programista PLC doswiadczeniem z dużej, japońskiej firmy i wieloma projektami sygnowanymi własnym nazwiskiem?

TakNie15
Tomek
@Vin

nikogo nie interesuje twoje doświadczenie. liczą się tylko znajomości.

Tak11Nie1
Agnieszka
@Tomek

Muszę przyznać, że to dosyć dosadne stwierdzenie. Mam nadzieję, iż ma jakieś podstawy do tego, by tak sądzisz - w przeciwnym razie Twój komentarz mógłby okazać się bardzo krzywdzący dla firmy BRIDGESTONE. Na sam początek byłoby świetnie, jakbyś zdradził nam, czy nadal pracujesz w tej firmie, czy już postanowiłeś z niej odejść?

Tak2Nie6
@Vin

chłopie o takie stanowisko pytasz na forum? Tutaj sami robotnicy, takie stanowisko to pensje negocjuje się w cztery oczy

TakNie6
@Agnieszka

Najbardziej szkodzi tej firmie ona sama, a raczej zarządzający nią ludzie, jakby to określić? Broda i przyjaciele? W tej firmie przydałaby się solidny audyt finansowy. Szkoda strzępic pióro. Jeśli ktoś chce uniknąć nerwów i szanuję swoje zdrowie to niech omija ten zakład szerokim łukiem. Ciekawe co tam unosi się w powietrzu, zapylenie niby w normie, ale żadna norma nie nakazuje badać składu powietrza, a podejrzewam że smog o którym tyle się mówi to pikuś

Tak9Nie
Mariusz
@Takie tam

Skoro normy są zachowane, a dział BHP dba o bezpieczeństwo pracowników, to raczej wszytko powinno być w porządku. Mógłbyś napisać jaki jest grafik pracy i czy obowiązuje zmianowość?

@Mariusz

Raczej nie jest w porządku. Przepisy mówią i NDS i NDN, ale gdybyś pracował w fabryce gdzie niby zapylenie jest w normie ale to co lata w powietrzu to dam azbest to jest zdrowe? W przypadku tej firmy to przemysł chemiczny więc poza kauczukiem naturalnym zużywa się tutaj tony chemii, więc jak można stwierdzić że zapylenie jest w normie nie wiedząc co fruwa w powietrzu. Każdy składnik, czy gradacja pyłu ma swoje normy szkodliwości. Brzydko mówiąc grafik jest do D. Robisz 7 dni pod rząd na 3 różne zmiany i masz 2 dni odpoczynku. Tylko w rzeczywistości nie odpoczhwasz w ogóle, trochę fizycznie, psychicznie wcale. Jeśli interesują Cię szczegóły daj znać. Na pewno odpiszę

Tak5Nie
moze przyszly pracownik magazy
@Takie tam

czyli twierdzisz , ze robota niezdrowa ??

Jestemzgniezna
Nazwa działu: Produkcja

Nie polecam nikomu. Dramat. Praca może na chwilę i szukać czegoś innego. Fajnie mają tylko nieroby z komorek. Pensja to około 3900 za pracę we wszystkie weekendy. Ciągle w pracy i tylko jeden dzień wolnego.

Taktojarobiecochce
Nazwa działu: Produkcja

Cześć wszystkim jutro idę na rekrutacje stanowisko pracownik obsługi maszyn produkcyjnych. I nie wiem co mam oczekiwać jakieś testy co to ma wogule być dzięki z góry ;)

@Taktojarobiecochce

będzie dyktando więc radzę podciągnąć się z ortografii :)

Tak5Nie2
Kuk
@Taktojarobiecochce

Proste jak budowa cepa, śmieszny test a'la psychologiczny i nakretki które musisz ulozyc w odpowiedniej pozycji.

@Taktojarobiecochce

Testy proste, po pol roku sam odejdziesz, na 30 jesli was 5 zostanie to bedzie dobrze, widzialem was dzis, faceci 40+, juz nie maja kogo chyba zgarnac do tych maszyn, na dzien dobry mowie ze sobie nie poradzicie, tak czy inaczej powodzenia w tym cyrku, przyda wam sie, starsi operatorzy was wykorzystaja, obgadaja, nadadza nowe ksywy(zazwyczaj obrazliwe) ale spokojnie wygryzsc z cieplych posadek nie pozwola, pamietajcie, tam caly czas rekrutuja, zgadnijcie dlaczego i nie ludzie nie odchodza na emerytury,zastanowcie sie tez czemu nie ma ludzi z dwuletnim stazem skoro caly czas rekrutuja

Tak3Nie1
Kór
@Dawtona

Człowieku, naucz się pisać składnie i wyraźnie...

KK

Witam, może mi ktoś powiedzieć coś na temat stanowiska specjalisty ds. logistyki. W przyszłym tygodniu idę na rozmowę i chciałbym wiedzieć jak wygląda tam praca i na jakich warunkach. Z góry dzięki :)

Tak2Nie6
@KK

Widziałam ogłoszenie dotyczące pracy na stanowisku Specjalisty ds. logistyki w BRIDGESTONE. I muszę powiedzieć, że wybranemu kandydatowi są w stanie zaoferować super warunki. Zaliczają się do nich na przykład: możliwość zdobycia doświadczeń zawodowych na samodzielnym stanowisku i poznania procesów w dużej międzynarodowej organizacji, świadczenie świąteczne i wakacyjne, możliwość skorzystania z pakietu sportowo-rekreacyjnego, a także zniżki na usługi telekomunikacyjne dla pracownika i jego rodziny. Koniecznie daj nam znać, jak już będziesz po rozmowie! Nie zapomnisz?

Tak2Nie18
@Hanna

Kolejny wpis HR.(usunięte przez administratora)

Tak11Nie2
Tomek
@Hanna

zdobycie doświadczenia i poznanie procesów to twoim zdaniem jest super warunek? przecież to normalne ze bedzie zdobywal doswiadczenie i musi poznac procesy. wysil się trochę. no chyba że tych super warunków poprostu nie ma a za to jest owijanie w bawełnę...

Tak7Nie1
Llk
@KK

Znowu poszukują specjalisty ds. Logistyki. Wie ktoś czy dotyczy to pracy na czas określony czy na stałe? Nie ma nic w ogloszeniu

Tak3Nie1
Syla
@KK

Czesc, i udalo sie przejsc wszystkie etapy? Na czym polegała rozmowa? Ja tez w przyszlym tyg idę.

baton

czyli jak wiekszosc firm w Polsce ta firma to wileki (usunięte przez administratora) jak wpadniesz ciezko wypełzac. a jak piszecie o tych zasilkach w kwocie 3500 netto to taka kase sie zarabialo 10 lat temu, ceny w sklepach nie zaytzrymaly sie w czasie ale widze ze zarobki w tej firmie tak . 3500 i pot po jajach leci to juz wole isc na kurirrke i miec 9000 z mniejszym potem na jajach

Tak6Nie1
Wiedzacy

Praca w Bridgestone to wyzysk. Zapomnij o życiu prywatnym przy tym grafiku. (usunięte przez administratora) upał, cwaniactwo. Starzy pracownicy to klika, kolesiostwo patrzą zrobić pracę twoim kosztem, przy okazji obgaduja cię. Góra ma to w du*ie, bo najważniejsze są wyniki a nie ty. A jak jeszcze pod byle pretekstem zabiorą ci premie to mają orgazm, że hej! Latem nawet w nocy 40 st. Ty (usunięte przez administratora) a mistrz siedzi w klimie. Minusów jest dużo więcej. Pytanie czy warto (usunięte przez administratora) w tych warunkach, widząc rodzine 1 weekend w miesiącu...

Tak6Nie
Bronisław
@Wiedzacy

Widzę że nie masz zbyt dobrej opinii o firmie, jestem ciekaw jak długo tam pracujesz i czy od początku miałeś podobne zdanie o BRIDGESTONE. Napisz coś więcej na ten temat, może znajdą się też jakieś plusy z pracy w tym miejscu?

Wiedzay
@Bronisław

Na początku byłem zadowolony z pracy i zarobków. Jednak z biegiem lat zauważyłem jak działa firma. Na górze widzą w Tobie wykres, kasę - masz zapierada**c. Na dole starzy pracownicy donoszą mistrzowi o każdym Twoim ruchu. Na lepsze stanowisko pracy nie licz bo zajęte, standardu nie dostaniesz tak jak kiedyś po kilku miesiącach, bo dziś jest nie osiągalny. Grafik to porażka - przemecza, doprowadza do braku snu i czasu wolnego dla Ciebie i rodziny. Wszechobecny hałas, zadymienie, temperatury i duże tempo pracy... Warto? Tylko kasa jest dobra, reszta wykańcza z czasem coraz bardziej

Tak10Nie
Transport

Dojeżdża ktoś z okolic Mogilna/Trzemeszna?

Tak1Nie5
Łyn
@Transport

Jeżdżą

adam__27@tlen.pl
@Transport

brygada d jedno miejsce z mogilna pisz na emaila

Olsztyn

We 2 ile tirów ladujecie przez 8 h ? W Olsztynie ekipy są 3 osobowe i się robi 3,5_4 auta . Aha i najwazniejsze ...po podwyzkach 2,5 na rękę :)

Tak2Nie4
@Olsztyn

Pytanie jak ładujcie? To pierwsze, jakie rozmiary macie na stanie to drugie. Po trzecie region zupełnie inny więc zarobków nie ma co porównywać. Podejrzewam że po niedługim czasie stwierdził byś że 1000 czy 1500 więcej nie jest wart nerwów itd

@Olsztyn

Ile? Zwijaj czlowieku do byle holandii, ludzie cencie sie, niech za 2.5k sami sobie to laduja, mi za 4 juz chodzi mysl wracac i sortowac jakie kredki w holenderskim magazynie bez stresu jak byc slugusem idioty, w uk na pol etatu wiecej hajsu mialem jak w rp na pelen,przy cenach w sklepach porazka, pieniadz juz nic nie znaczy, 100zl to jakis smieszny banknot, kupisz mieso i kawalek ciastek, odlozysz 250e z roboza 4k,gdzie w nl ok 800

Zaciekawiony

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca na stanowisku operatora maszyn do produkcji opon, czy rzeczywiście zarobki są takie jakie podają w ogłoszeniu, czy ta praca jest wymagająca i czy warto składać CV na to stanowisko?

@Zaciekawiony

Zarobki ok 4k netto,czy warto nie wiem, hale ultra ukrop, 7dni tyry pod rzad, starzy pracownicy swiete krowy, jeden weekend w tygodniu, fabryka na wypizdziejewie, czepianie za l4, urlopy, jedyny plus kasa, trafisz na stara maszyne przegwizdane, wsadza cie na wozek, uszkodzisz cos uwala z wyplaty, premie zabiora za byle bzdure, lizusostwo, kierownik w klimie ty pot po (usunięte przez administratora) Splywa, smrod gumy, caly tym przesiakniesz, schodzisz z przerwy widzisz te opary, mlodzi operatorzy wykorzystywani, starzy to jakas klika, obrobia ci (usunięte przez administratora) a wez i osmiel zrobic 3 dni l4 to foch, uczepili sie tego jak by boga za nogi zlapali, najchetniej na 50 maszyn by cie szkolili, powod prosty, mozesz ich zastapic, korposzczury

Tak3Nie3
Ciekawy1234
Nazwa działu: Produkcja

Witam. Jak to jest możliwe że fabryka stoi, a licznik na stronie internetowej cały czas dobija kolejne wyprodukowane opony... ps. No chyba że jeszcze liczą te które byli gdzieś ukryte w poprzednich miesiącach : D

Tak7Nie1
@Ciekawy1234

Pod koniec lipca były jakieś problemy na sortowni i ok 5tyś nie mogło wjechać.

@Ciekawy1234

Widzę że jesteś pracownikiem BRIDGESTONE, może powiesz mi czy to dobre miejsce do pracy? Jaka panuje tam atmosfera, na jakie zarobki można liczyć? Ciekawi mnie co możesz napisać na temat tej firmy, opinie pracowników zawsze są bardzo cenne dla potencjalnych kandydatów, będę więc wdzięczny za odpowiedź.

Ciekawy1234
@Bogdan

Praca nie jest zła... zależy od działu, ale fizycznie się nie narobisz. Masakra jest latem jak na halo jest +30’c Na start ok 3400 na rękę. (Później może 4tys) ale nie możesz brać wolnego w weekendy, święta i na nockach! Atmosfera tez zależy od ludzi ale ogólnie nie można narzekać. Największym minusem jest system 3zmiany 4brygady. Jeżeli na początku roku nie zaplanujesz sobie dnia wolnego to zapomnij że dostaniesz go nawet miesiąc wcześniej. (Mówię tu np. o spontanicznym grillu czy zaproszeniu na wesele)

Mały
Nazwa działu: Produkcja

Do kiedy trwa przerwa wakacyjna w firmie? Czy ktoś sie orientuje czy po jej zakończeniu będą przyjmować do pracy?

Oponiarz:D
@Mały

Pewnie przyjmują... w 17.08 fabryka rusza

Bono

Czy ktoś wie jaki jest mnożnik fabryki za lipiec?

KxK

Cześć, czy do Bridgestone zatrudniają kobiety oraz czy są działy, gdzie jest praca tylko na 3 zmiany?

@KxK

Tak zatrudniają kobiety . 99% pracowników chodzi na 3 zmiany 7dni w tygodniu. Jeden weekend w miesiącu wolny reszta w pracy.

KxK
@Jo

To co piszesz to rozumiem, że to jest ten system 4 brygad, a mi chodzi o zwykłą 3-zmianiówkę

@KxK

Nie ma zwykłej 3 zmianówki .

Zwykła 3 zmanówka jest na magazynie opon, ale tam chyba kobiet nie rekrutuja

Nazwa działu: Produkcja

Mam pytanie odnośnie badań lekarskich wstępnych. Jak bardzo upierdliwy jest lekarz? Praca na magazynie przy pakowaniu opon na Tiry. Pozdrawiam.

@Pikat

Badania są bardzo szczegółowe . Cukrzycy nie przejdą badań. Radzę ostatni posiłek przed badaniami zjeść maksymalnie o 18 . Lekarze są bardzo wnikliwi przy jakichkolwiek odchyłkach od normy krew ,wzrok itp.

@Jo

O cukier się nie martwię. Nadciśnienie jest ale leki biorę. Wzrok jako tako. Zobaczymy. Najwyżej się nie uda....

Mt

Na jakie zarobki może liczyć technik elektryk?

TakNie8
@Mt

Jesteś zainteresowany pracą na tym stanowisku? Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/bridgestone-poznan-spolka-z-o-o,11303 są ogłoszenia rekrutacyjne i szukają kogoś na stanowisko technik elektryk utrzymania ruchu. Niestety nie znam wysokości zarobków, ale pracodawca oferuje szereg benefitów oraz dopłaty do dojazdów w kwocie do trzystu pięćdziesięciu zł brutto w zależności od odległości od miejsca zamieszkania i dofinansowanie posiłków w stołówce zakładowej. Jeżeli posiadasz uprawnienia elektryczne do 1kV i umiejętności programowania sterowników PLC możesz aplikować. Daj znać jaką podejmiesz decyzję.

Tak1Nie7
Wózkowy UDT

Jestem po rozmowie rekrutacyjnej w Bridgestone Poznań. Odpowiadałem na ogłoszenie Magazynier Poznań. Mam nadzieję, że moja opinia przyda się wózkowym. Aby mieli konkrety i aby zdecydowali sami czy to świetna oferta. W każdym razie...jeśli chcesz się koncentrować na załadunkach, rozładunkach, zaopatrywaniu produkcji w surowce, czyli jeśli chcesz spełniać swoje zadania i rzeczywiście BYĆ MAGAZYNIEREM (Operatorem wózka) to moim zdaniem NIE WARTO, nie traćcie czasu. Rekrutację przeszedłem. Najpierw analiza CV oraz papierów. Następnie do Ciebie dzwonią i zapraszają na rekrutację. Jak pytasz o wynagrodzenie to pada kwota ponad 4 tys. brutto. Rozmowa jest 2 etapowa: najpierw kilku godzinne testy z zakresu logicznego myślenia, sprawności manualnej oraz testy psychologiczne. W sumie nic trudnego. Ale to oczywiście pierwszy jednodniowy etap. Potem miła Pani z HR dzwoni i zaprasza na drugi etap, czyli rozmowę z kierownikiem działu. Bierzesz wolne jedziesz po raz kolejny, spotykasz się z tą osobą i UWAGA dowiadujesz się, że na początek ... mniej więcej przez jakieś półtora roku będziesz ładował opony na placu ręcznie, to się u nich nazywa załadunek ręczny aut. Twój przełożony dodatkowo motywuje Cię w następujący sposób: na razie mam tylko to. Pytasz o "wózek", mówisz że rekruterka rekrutowała Cię pod tym kątem, a Pan odpowiada wózki to w tej chwili nie, może za jakiś rok :) Myślisz okej :) no to czas do domku. Warto, żebyście wiedzieli jeszcze jedno. Jak Pani do Was zadzwoni i zaproponuje wynagrodzenie 4900 brutto, to nie ma się co cieszyć, bo Pani nie dodaje oczywiście, że faktycznie jest to 3200 zł brutto w podstawie, czyli jakieś 2300 netto + ewentualna premia uznaniowa. Resztę sobie oceńcie.

Tak36Nie3
@Wózkowy UDT

Guzik wiesz.... Podstawa brutto plus dodatki za sobotę, niedzielę, nocki i dodatek transportowy to kolejny 1tys z haczykiem i do tego jeszcze ewentualnie premia 20% przy starych stawkach przez pierwsze miesiące miał min 3800 na rękę

Tak10Nie16
Alicja
@Zatrudniona

Pracodawca oferuje premie finansowe między innymi za weekendy oraz pracę w zmianie nocnej. Nie wspominacie nic na temat benefitów. Czy pracując w firmie BRIDGESTONE można liczyć na dodatki pozapłacowe?

TakNie17
@Wózkowy UDT

Testy i jakie po co? Brak wózka, noszenie i załadunek reczny. Byłem w tej Firmie wprowadzili spora grupe osób przyszłych pracowników na salę, zaznaczę ( byłem zainteresowany praca fizyczną). Test, który zobaczyłem(...) Myślałem, że pomyliłem działy rekrutacji. Wstałem i wyszedłem nie jestem małpa doświadczalną. Praca w tej firmie to ciężka praca fizyczna tzw wyzysk za małe pieniadze jakie płacą. Testy i ta rekrutacja? Ktoś robi niemałe pieniadze na etacie tester przyszłych pracowników(: Bezsensu robic takie testy przyszłym pracownikom fizycznym nie umysłowym. Myślę, że powinni zrobić sobie test na inteligencję, encefalopatia ? Typowy (usunięte przez administratora) , wyzysk, zarobki małe. Szok.

Tak17Nie2
@Wózkowy UDT

Podaja 4900zł brutto ? Przy pracy 30dni ( 8 h dziennie) daje 240h, 4900:240h = 20,41 zł brutto z godzine pracy, 160h x 20,41zł brutto = 3266zł brutto, 2342zł netto, 14,63 zł netto /h (: Dokładnie 4900zł brutto :30 dni pracy daje =3481 zł netto ( 30 dni do pracy po 8 h) bez wolnego. Tzw (usunięte przez administratora), wyzysk, cwaniactwo i te testy jakby rozum stracili? Pracownika fizycznego, do pracy nieumysłowej np biuro przyjmuje sie na zasadzie ( badania lekarskie przeszkolenie i na miejsce pracy sie wysyła, przeszkala i do pracy) Po co te testy? , dla kogo?, po co?, rozum stracili? Nienormalni? Albo cwaniactwo, kasę zarabiają na utworzeniu działu do badań pracowników? Bezsensu.

Tak14Nie1
@(:

Jakie 30 dni pracy? Robisz średnio 168h miesięcznie tzn w jednym miesiącu możesz mieć np 184h a w następnym 152h w zależności jak rozłożysz sobie ruchome dni wolne. Okresy rozliczeniowe trwają 4 miesiące. 4900zł/168h=29,17zł

Tak3Nie10
@Alicja

Owszem zakład opłaca składkę PZU, dopłaca do prywatnej opieki medycznej, płaci składkę na prywatny fundusz emerytalny i to nie mała od ok 200 zł wzwyż, wypłaca premie wakacyjna to taki dodatek za niechorowanie, a także socjalne na wakacje i święta może nie jest to zawrotną kwota ale zawsze coś

Tak2Nie13
Grzeniu
@Wózkowy UDT

Pracuje tam już rok wózek dostałem 3 tyg po rozpoczęciu pracy kwoty które podajesz są wyssane z palca na spokoju zarabiasz 3900 jak pójdziesz na nadgodziny masz powyżej 4000 z zamkniętymi oczami opon nie ladujesz na placu tylko w magazynie na ramach zaladunkowych robisz to w 2 osoby ???? praca jest fizyczna ale nie ma tragedii dla kogoś kto chce robić a nie narzekać praca jest dobra

Tak9Nie6
Sequ
@(:

"Malpa doswiadczalna" znow Cie uwalili na testach? 3miesiace temu to samo pisales, bedziesz wkrotce mial spokoj, firma zawiesza rekrutacje

Robert
@Zatrudniona

Ja w ubieglym miesiacu miałem niecałe 3700 na rękę z 8 nadgodzinami po 3 latach pracy. 8 setek. Więc ktoś tu musi kłamać.

Tak5Nie3
@Robert

No to nie wiem ale wiem ile ja zarabiam i jest tak jak napisałam powyżej może premii nie wyrabiasz i, na tym dostajesz po tyłku....

@Robert

@Robert może dlatego, że w kwietniu była wielkanoc i tylko dwa weekendy pracujące? Pomyśl trochę przecież masz rozpiskę w myHR możesz wszystko sprawdzić

Robert
@lol

Dzieki za odpowiedz. Właśnie to mi się coś nie zgadzało. Teraz to by pasowało. Pozdrawiam.

Nowy
@Sequ

Zawiesza rekrutację, ale ciekawe czy umowy z kwietnia i maja na próbnym będą przedłużać.

Obecny pracownik
@Wózkowy UDT

To nie premia uznaniowa tylko wypracowane dodatki za pracę na nockach, soboty i święta oraz premia dla wszystkich pracowników za cały wynik fabryki. Najczęściej jest to 20 % podstawy, ale w miesiącach letnich wyniki są gorsze i premia jest poniżej 20, a może też być 24 % jak za kwiecień.

Artik
@lol

29,17zł per/h brutto :-) W 2005 jak przyjechałem do uk miałem Ł8 gdzie Ł stał 5,20zł.Nie wspomnę o tym systemie pracy o którym tu piszecie.Przecież to jest szok i wyzysk.Niech te fabryki sobie przeniosą gdziekolwiek na zachód :-) Na takie zmiany jelenia nie znajdą choćby mieli płacić 3 razy wiecej :-)

Nazwa działu: Produkcja

WILKOFRAGLES ciągle jest donosicielem...

Tak5Nie
Ziomekkk

Na czym polega ten test z nakrętkami

Tak4Nie
@Ziomekkk

Dokładniej pisząc chodzi o kolorowe podkładki pod śrubę. Chodzi o układanie ich na śrubie w określonej kolejności według instrukcji. Wystarczy czytać ze zrozumieniem i na spokojnie to zrobić.

@nick

A powiedz mi jaka tam jest robota bo ja będe gdzieś 50 kilometrów tam miał w jedną stronę

@Ziomekk

Krótko pisząc to zależy na pewno na jaki dział trafisz, każdy ma swoje plusy i minusy, ale z wad ogólnych to na pewno jest bardzo gorąco latem w upały, praca jest monotonna jak to na produkcji w kółko to samo no i 4 brygadówka czyli 7 dni pod rząd pracy i potem 1,5 dnia wolnego (teoretycznie 2 ale kończysz o 6 rano po nocce więc trzeba jeszcze wrócić i się zdrzemnąć). Raz w miesiącu weekend wolny.

Tak6Nie1
@Ziomekk

To szału niema a jaka kasa

A jaka kasa jest

jakieś 3500 na łapę na start, po 3 miesiącach podwyżka

Cały

Siemanko ludziska jeździ ktoś od strony Obornik

Aggie

Czy ktos pracuje, albo zna kogos kto pracuje w Bridgestone w Poznaniu w dziale ksiegowym? Mam zaproszenie na rozmowe, nie wiem czego oczekiwac. Pozdr i dzieki za wszelkie info.

@Aggie

Widziałam ogłoszenie, dotyczące stanowiska Księgowej w BRIDGESTONE. Trzeba powiedzieć, że pracodawca ten stawia sporo wymagań wobec kandydatów, bo między innymi: dobrej znajomość obsługi komputera (programy księgowe), kilkuletniego doświadczenia na w/w stanowisku,duże zaangażowanie w pracę, bieżącej znajomości przepisów podatkowych i rachunkowych, znajomości zagadnień magazynowych oraz bardzo dobrej znajomości kadr i płac. Czy spełniasz takie wymogi?

Tak2Nie4
Aggie
@Hanna

Pracowalam w ksiegowosci 5 lat ale w UK, takze nie znam polskich przepisow i o tym pisalam jak aplikowalam do nich. Mimo to zaproszono mnie na rozmowe, to oferta ksiegowej z j. agielskim

Tak3Nie2
@Aggie

Dziękuję Ci za odpowiedź. Masz już sporo doświadczenie, jeśli chodzi o pracę w księgowości, a zatem nic dziwnego, iż firma BRIDGESTONE zaprosiła Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Od Twojej odpowiedzi minął już tydzień. Czy miałaś już okazję uczestniczyć w tej rozmowie? Jeśli tak, to proszę, opisz nam swoje pierwsze wrażenia związane z tym pracodawcą.

Pikat

Jestem po rozmowie rekrutacyjnej. Przeszedłem test z nakrętkami. Nie wierzę. Ten sam test chyba od 10 lat mają . Ogólnie kiedyś składałem tu papiery ale nie wybrali mnie. Za szybko chciałem poskładać nakrętki i odpadłem. Ale dzisiaj wzorowo. Wszystko się udało. Rozmowa z Paniami Rekruterkami bardzo miła. Każą czekać tydzień. Złożyłem też dokumenty do VW we Wrześni. Ja jestem ze Słupcy. Może są osoby które dojeżdżają z okolic. Chętnie się doczepie jak już mnie przyjmą . Mam też auto sprawne. Można razem dojeżdżać. Dajcie znać czy ogólnie warto tam startować. Pozdrowienia

TakNie8
@Pikat

Ze Słupcy jak się nie mylę to bus jeździ.

Tak4Nie2
Swirek

Jak tam mordeczki w dzisiejszym ukropie na hali? Zatarcie całkowite? ;)

Tak9Nie
Penetrator
@Swirek

Kartoflanka w gacie i jedziesz a nie wieczne narzekanie

Tak11Nie2
Kajkajko

Witam, dojeżdżam codziennie z Janowca Wlkp na brygade A, szukam chętnych na wspólny dojazd Bridgestone Poznań .

Zostaw opinię o BRIDGESTONE - Poznań

Chcę opublikować: