Opinie o Bridgestone Stargard Sp. z o. o. w Stargard

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Bridgestone Stargard Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Bridgestone Stargard Sp. z o. o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bridgestone Stargard Sp. z o. o. w Stargard

Operator

Firma jak i atmosfera tragedia, z roku na rok co raz gorzej i nie zapowiada się na poprawę. Prezes firmy cechuje się faszystowskimi technikami. Zabiera dodatek do premii kwartalnej osobą korzystającej z opieki nad dzieckiem jak i honorowym krwiodawcą. 26 stycznia 2021 weszło w życie rozporządzenie które daje honorowym krwiodawcą wolne, ale od tego roku już nie w tej firmie co jest oczywiście nie legalne. Prezes firmy uważa że pracownicy mają za dużo wolnego i wolaby ich widzieć harujcących w fabryce, jest oczywiście idealny przejaw faszyzmu. Jeśli zastanawiasz się nad pracą w tej firmę to nie polecam, ciągle zmieniają się tutaj leaderzy jak i operatorzy co pokazuje że w tej firmie nie da się długo wytrzymać. Jeśli popatrzymy na oferty pracy to szukają w tej firmie na każde stanowisko, tutaj można sobie już samemu odpowiedzieć dlaczego.

@Konfekcyjny ogier

Ooo to widzę, że faktycznie trudna ta atmosfera. Ja właśnie widziałem, że szukają pracownika na stanowisko technik automatyk. Wypłata wynagradza trudną atmosferę? Co prawda widełek nie podali, ale wspominali w ogłoszeniu chociażby o podwyżkach raz do roku.

Obiektywnie

Praca jest ciężka nie ma co ukrywać. Prawdą jest to że obecny prezes już dawno powinien się pożegnać że stanowiskiem bo się do tego nie nadaje. Premie są przyznawane nie rzetelnie i pracownicy którzy pracują jak należy to odczuwają. Najgorsza jest kadra zarządzającą która nie ma pojęcia o produkcji albo są awansowani przysłowiowe pionki na szachownicy co z mordą na kłudkę robią wszystko jak się patrzy wraz z kablowabiem swoich najlepszych kolegów. Wypłaty są dobre jak odasz życie i zdrowie. Firma wyciśnie cię jak pomarańcza a potem (usunięte przez administratora) Doświadczony pracownik nie jest wartością dodaną tej firmy tylko kulą u nogi bo ma za dużą widzę żeby robić go w balona. Za doświadczenie 10 lat pracownicy dostają broszkę z logo firmy 1cmx1cm i poklepus po plecach. Firma z zagranicznym kapitałem a oszczędza żeby dać pracownikowi posiłek regeneracyjny. Zaniżyli wartości kaloryczne byle tylko nie płacić. Praca uznana za ciężką przez pip w brudzie i smrodzie żadnych dodatków szkodliwych. Chemia i pełno dymu i kurzu na nocckach żeby w dzień nie było widać. Wózki spalinowe używane w zamkniętej hali i pełno nieprawidłowości ukrywanych za pieniążki. Pracownik nie ma tu łatwo i dopóki jest tam Polaczek u włączy będzie gorzej. Jak to się mówi kiedyś to było.

@Weronika

Na plakatach i ogłaszaniach jest 6300 - ale to jest maksymalna kwota dostępna (nie oszukujmy się - nie dostępna) dla nowego i już nawet starego pracownika. Plakat przyciąga uwagę, ale stan faktyczny jest inny. W firmie jest system, B-ME. Dla 90% nas nie potrzebne, niespełnione ambicje prezesa i jego lizaków. Chce przyjść, zrobić swoje i iść do domu, a oni na sile robią z nas techników. Gdybym chciał być technikiem to bym poszedł do szkoły lub z własnej woli się szkolił. Na chwile obecną tracimy dość dużo kasy, firma dużo stoi ze względu na zmniejszona produkcję. Jak będzie 4500zł brutto to będzie cud. Nie sugerujcie się reklamami bo już na wstępie podają rzeczy nie realne. Tyle się pisze o L4 czy relacji, skąd to się bierze? Fikcyjne zadowolenie pracowników przez górę nie przyniesie efektów, czas wyjść na hale i zacząć słuchać co ludzie maja do powiedzenia. Niech się cieszą że tu nie ma Związków Zawodowych tak jak w Poznaniu bo fabryka stałaby tygodniami. Może czas Najwyższy pomyśleć o Związkach Zawodowych?

Stargard

Już od dawna nie widzę ogłoszeń do pracy w Bridgestone. Skąd ta zmiana?

@XD

Jak mogą nie dać dwóch dni za krew? To jak to rozwiązują? Ziomek pracuje w Poznaniu w bridge i chodzi jeden miesiąc na krew a drugi na osocze. I normalnie dostaje dwa dni. Też chciałem zacząć ale jak ma być tym cyrk to wolę nie...

Operator

Ja osobiscie polecam z calego serce firme Bridgestone Stargard, pracuje tutaj dobrych kilka lat. Mozliwosci jest mnóstwo. Operatorzy zarabiają godne pieniądze. Jest to produkcja wiec jak wszedzie muszą byc wymagania aby utrzymać jakość produktu. System jest 4 brygadowy po 12h. Schodzac z nocek mamy kolejny dzień wolny, natomiast po dniowkach sa dwa dni wolne trzeciego dnia wchodzimy na 18ta. Ludzie pracują z wyboru, pracujac na produkcji trzeba mieć świadomość tego ze trzeba pracować a nie zbijać bąki.

Rajek

To ty mi napisz dlaczego ludzie uciekają jak tak jest super.

QWERTY Nowy wpis

Siemka. Interesuje mnie praca jako technik automatyk. Te 12 godzinne zmiany w dzień i w nocy są też w weekendy? To znaczy chciałbym wiedzieć czy zakład pracuje okrągłą dobę nie wyłączając świąt. Jak tak to mam nadzieję że stawka za te ustawowo wolne dni wychodzi przynajmniej 50% więcej. Ktoś mi potwierdzi?

Seba

Mentalnie firma jest na poziomie (usunięte przez administratora) pańszczyźnianego z XVII w. i fabryki z epoki rewolucji przemysłowej. Pracownik jest jedynie częścią inwentarza a nie człowiekiem. Mistrzowie czy liderzy są jeszcze akceptowali ale kierwnictwo to pozbawieni jakiekolwiek empatii psychopaci goniący za efektami i wydajnością bezwzgledu na koszty. Jak jest efekt?. Najwyższy poziom wypadków w całej grupie Brigdestone. Średnio raz na 2 tyg. jest jakiś wypadek. Dlatego że liczy się wynik a nie bezpieczeństwo. Liczba zwolnień lekarskich jest bardzo wysoka.  Jeszcze pracuję na magazynie. Jak się pracuję? Nie najgorzej. Praca prosta, sprzęt zajechany ale jest. Pieniądze ok. Mistrzowie i liderzy ok. ,,Manager" to poziom januszexu z lat 90-tych. Pracownik dla niego jest jak worek ziemniaków. Organizacja, warunki i BHP to żart. Kilka przykładów. W zimę na hali jest temperatura w 6-10 stopni na plusie. Minimum w polskim prawie pracy to 14. Nawet nie dostaliśmy porządnych zimowych ciuchów bo ,,manager'' stwierdził że nie potrzebujemy. Prywatnych nie możesz używać jeździsz więc jak bałwan 12 h odkrytym wózkiem. Na chłodniach należy ci się jakiś ciepły posiłek i dodatkowa przerwa. W Brigdestone Stargard dostaniesz jednie mniejszą podwyżkę po za często chorujesz. Żeby dojść do szatni musisz iść przez kilkaset metrów po hali między śmigajacymi wózkami bez butów roboczych czy kamizelki odblaskowej. Wisienką na torcie jest przestrzeganie prawa i pilnwanie tego przez przełożonych. Nie masz udt spoko nie problem. Jest pracownik co 5 lat jeździł wózkami bez żadnych uprawnień bo nie ma osoby kompetenej do pilnowania tego. Nie masz orzeczenia lekarskiego. Też nie problem możesz go nie mieć 3 miesiące czy 3 lata. Jeden pies. Żadnej odpowiedzialności. Natomiast jak ty jako pracownik np. nie zgasiłeś świateł w wózku to kara. Nie wyprostowałeś kół w wózku, kara. Podsumowując. Myślisz że to szanowana Japońska Korporacja a w środku okazuję się że to januszex, który traktuje pracowników jak zwykłe (usunięte przez administratora) Plus to trochę większe pieniądze niż w konkurencyjnych firmach.

@Seba

Dość szczegółowo opisałeś pracę na magazynie. Napewno trzeba się przygotować na chłód a w lato jak jest? Są na hali jakieś klimatyzatory? Z plusów wymieniłeś kasę, jako nowy w firmie z uprawnieniami na wózki widłowe na godzinę jaką mógłbym otrzymać stawkę?

magazynier
@123

Obecnie jest rynek pracownika i jeśli nie musisz nie pchaj się do tego miejsca. Kasa nie jest taka jak pisze kolega u góry. Wszystko zależy od punktu widzenia. Cała góra wali pod siebie bo nie ma wyników, zakłamują rzeczywistość. Czas najwyższy i na mnie więc nie myśl o tym miejscu. Odradzam

@Seba

A to słabo, że ta szatnia jest tak daleko. No a opiszecie, jak ona właściwie wygląda. Znaczy szatnia, to jest rząd szafek i tyle, czy są także jakieś prysznice, miejsce do odpoczynku np. kanapy itd.? W tych szatniach pracownicy mają dostęp do napojów, jakieś przekąski?

Robert Nowy wpis
@Seba

Witam. Jakie podwyżki pensji zaproponował wam pracodawca na ten rok?

Majster Nowy wpis
@Robert

Brak informacji póki co, przesuwana jest ta wiadomość cały czas, prawdopodobnie za względu na trwające rozmowy w Poznaniu.

Pok
@Operator

Ci honorowi krwiodawcy to oczywiście w godzinach pracy ? Opieka tez na maxa ? Macierzyńskie tacierzyńskie? L4 od psycha ? Sam bym ich cisnął .

Urszula
@Pok

Właśnie, wszystko chyba zależy od tego ile tych przywilejów ludzie wykorzystują. Mowa o pojedynczych dniach czy nie? W ogóle warto się starać o tą premię czy to jakieś marne grosze?

Kierownik kwadrat to 136 kg gl
@Operator

1 nie ma tam szkodliwego.swieze powietrze 2 praca na hali oświetlenie 30 % 3 Dymasz za 3 osoby przez 8 godzin , lub 12 godzin, na 4 brygadowej zmianie, zero życia dla rodziny, znajomych, jakby dobrze płacili to ok ale (usunięte przez administratora) płacą 4 Rygor.jak w (usunięte przez administratora) plany. Plany 5. Z prezesem to nic nie ugrasz, rozmowy były, parodia 6.Chemia która tam się wdycha po 12 godzin to jest karygodne, ale każdy ma to w duszy, nie ma związków zawodowych 7. Jest jeden dział co dają obiady za free, ale na konfekcjii to już się nie należy. Jak byłem u lekarza to moja karta wskazuje 1400 kilokalori plus a tylko jeden dział w bridheszwitz daje obiady. Ludzie którzy tam pracują to myślą że zarabiają tysiące zł. Obudźcie się. Rąk już idzie po was

Małgorzata
@Kierownik kwadrat to 136 kg gl

No to ładnie... Ale właśnie teraz już nie rozumiem, bo piszesz o ciężkim trybie pracy i wspominasz, że słabo płacą. To skąd nagle pod koniec wzmianka o grubych tysiącach. To o jakich zarobkach w końcu tutaj jest mowa?

6ct
@Operator

Czy są przyjęcia do pracy? pracowałem tam ale hciałbym wrócić na chalę

Dravil
@Operator

jest kilka aspektów gdzie praca jest wręcz nielegalna, ale co? wewnętrzne BHP zatwierdza, karaja za (usunięte przez administratora) nieuzywanie wozu do pchania wózka materiałowego a 6 lat pchałem go ręcznie i jakos sie dało? hipokryzja, gdzieś gdzie nie moga nic wymyślic jest zamiatane pod dywan a tam gdzie cos pomocniczego jest i nie uzyjesz karaja...

operator konfekcji
@Operator

Od kiedy pracuję, a raczej się szkolę to ciągle mam jakieś egzaminy. Materiału jest mega dużo. Aplikując do tej pracy chciałem być prostym pracownikiem. A tu zderzyłem się ze ścianą. Mam wrażenie ( i nie tylko ja) że w tej firmie chcą mieć inżynierów za 4440 zł brutto

@operator konfekcji

Masz rację, też jestem nowy i mam identyczne wrażenie. 4440 za bycie inżynierem. Ktoś myśli że łatwo się steruje nowymi i ludzie będą akceptować jałmużnę za tak wysokie wymagania. Już myślę o odejściu i szukam pracy, patrząc dookoła nie tylko ja. Sąsiednia firma proponuje 5000zł netto + premie. Tu masz 4440brutto ze śmieszną nieosiągalną premią. Ostatnio kilka dni wolnych to w ogóle nie zarobię. Czas uciekać

operator konfekcji

Jaką firmę masz na myśi?

Konfekcyjny ogier
@Operator

Praca w tej firmie to tragedia. Operator, który przychodzi do firmy już na starcie może zobaczyć atmosferę po minie starych pracowników. Praca w moim przypadku to trochę dział wytłaczania i kilka lat pracy na konfekcji. Praca na konfekcji to bardzo trudny kawałek chleba. Praca fizyczna, 12 godzin deptania non stop (bardzo rzadko w podowjeniu ) wręcz często samodzielnie. Po 11 godzinach harówki brakuje ci kilka opon do planu to wpisują brak wydajności operatora. Świeży operator musi się uczyć, zaliczać testy jak w szkole... Praca z tolerancjami, rwanie często bardzo kleistych gum, maszyny chodzą jak chcą a technicy zmianowi robią wszystko, żeby dojechała do końca zmiany. Kiedy się dzwoni w nocy po elektryka czy mechanika to odbierają zaspani lub zapominają o telefonie i idą dalej w spanie. Team leader to w większości maszeruje od palarni do biura i z laską przychodzi na wezwanie. Liderzy wiodący mają swoich (usunięte przez administratora), z którymi chodzą prawie za rączkę głównie na palarnie. Każdy na każdego donosi. Liderzy komórek to robią wszystko, żeby tylko w spokoju dotrwać do końca zmiany i z ograniczają się do minimum, jeżeli ktoś już jest ambitny i chce dobrze dla operatora to dorzucają mu obowiązków i wywołują presję by ten się sam zwolnił. Pracodawca wprowadzając system BME doskonale pokazał jak działa system "dziel i rządź " ludzie zostali podzieleni, zjednoczona brygada operatorów została rozbita na kilka komórek w wyniku czego zrobiła się zawiść, donosicielstwo i brak chęci pomocy ze strony kolegów. Bardzo negatywna atmosfera. Nie polecam

@Konfekcyjny ogier

@prywatna

Jakie zmiany są w pracy - czy weekendy są wolne

Jakub
@@prywatna

A na jakim stanowisku? Operator Magazynu, gdy rok temu wrzucano ogłoszenie, to miał 3 zmiany (6-14; 14-22; 22-6) od poniedziałku do piątku oraz soboty, niedziele, święta. Ale jak to grafikowo wypadało, to już trzeba by pytać kogoś, ktu tu aktualnie robi, bo przypuszczam, że w biurze to jeszcze inne godziny są.

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Bridgestone Stargard Sp. z o. o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Specjalista Inżynierii Produkcji i Utrzymania Ruchu?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Stargard

Już od dawna nie widzę ogłoszeń do pracy w Bridgestone. Skąd ta zmiana?

@Stargard

A żebym to ja wiedział. Parę tygodni temu pisano, że firma zwalnia, a ludzie sami stąd odchodzą, bo cięcia budżetowe. Więc może ktoś ze środka firmy będzie wiedział, czy to rzeczywiście tak jest z odchodzeniem ludzi, i jak tu jest teraz z kasą dla pracowników?

MaziKing

Ludzie nie są zwalniani, w związku ze zmniejszeniem produkcji nie są zatrudniani nowy pracownicy, a ci co odchodzą samodzielnie pomagają dojść fabryce do zakładanej wielkości zatrudnienia :) zobaczymy jakiej wielkosci jest "kryzys" przy premiach i podwyżkach na początku roku, bo tuż za rogiem będą się otwierać nowe fabryki, więc jest pole do popisu.

NF
@MaziKing

Co to znaczy kryzys przy premiach? Wszystkie firmy płacą premię, inaczej nie utrzymają pracownika. Całe szczęście coraz więcej firm dookoła, więc wkrótce Bridgestone znowu będzie w tarapatach o błagać o pracowników.

tma
@NF

Ale mogą być wyższe lub niższe, głównie dla biurowych (półroczne premie), ale i też podwyżki "inflacyjne"

@MaziKing

A wiecie jak wygląda teraz sytuacja w Poznaniu? Przeprowadzam się do Poznania w przyszłym roku i mam zaproszenie na rozmowę, ale jak produkcja zwalnia u Was to pewnie i tam, a to niezbyt optymistycznie mnie nastraja do podjęcia pracy.

Maziiii
@Lolo

Nikt nikogo nie zwalnia, jedyne co to rezygnują z firm zewnętrznych. W Poznaniu (osobówki) powinni już się szybciej podnieść z tego kryzysu

@Stargard

Stąd, że sprzedaż opon siadła i tną koszty.

XD
@Stargard

Nie ma nowych ofert bo plan produkcyjny został zmniejszony , aktualnie trwają redukcję , zrezygnowali nawet z firm zewn. Ogólnie brdg żyje swoimi prawami... a jeżeli jesteś honorwym krwiodawca to kolejny minus dla nich i nie licz na 2 dni wolnego :) w ogłoszeniach ładnie zarzucają makaron na uszy a jak popracujesz trochę to sam/a się przekonasz

@XD

Skoro twierdzicie , że operatorzy zarabiają godne pieniądze to jeszcze bardziej mnie mobilizuje do złożenia dokumentów na to stanowisko. Nie ma rekrutacji ale będzie na zaś. W starym ogłoszeniu wyczytałem, że są nadgodziny, dodatek zmianowy i premie. Czyli całościowo ile można tego miesięcznie oczekiwać? Każdy pracownik może się starać o zwrot kosztów paliwa? Nadal jest to zwrot do 350 brutto w 2024?

Czy Bridgestone Stargard Sp. z o. o. zatrudnia studentów?

Maziiii

W jakim sensie? Że na zlecenie? Czy na cześć etatu?

Alex
@Maziiii

Hej, mnie interesuje, czy zatrudniają studentów zaocznych na etat, ale tak, aby wpisać tę pracę do formularza jako praktyki. Czy firma praktykuje takie rzeczy? Mnie ciekawi praca w dziale HR. Jak mogę pracować na pełen etat na UZ lub na UoP, ale jestem studentem, to coś się tiu dla mnie znajdzie?

Wiktoria
@Operator

Dokładnie praca na produkcji nie jest lekka. Mój mąż pracuje już 20 lat, ale myśli o zmianie miejsca pracy. Czy możesz napisać jak wyglądają czasowo przerwy, czy są 2, czy 3, ile trwają? Czy ktoś stoi już nad tobą z zegarkiem?

@Operator

Napisz lepiej prawdę co tu się dzieje. O tym że cały czas są cięcia budżetowe, o tym że produkcja zwalnia, że pracownicy uciekają. Ciekawe zresztą jak długo jeszcze ten zakład pociągnie.

@Rajek

Na czym te cięcia budżetowe polegają? Czy w ramach oszczędności doszło do zwolnień pracowników? I jaki jest powód, że jak piszesz, są i tacy, którzy sami odchodzą?

Rajek

To ty mi napisz dlaczego ludzie uciekają jak tak jest super.

Wiki

Ja tu w ramach odzewu na ofertę o opiekunkę dla osoby starszej, bo jestem zainteresowana. Chciałabym tylko wiedzieć, z racji tego że to całodobowa opieka wedlug tego, co napisali, jak wygląda kwestia mojego odpoczynku. Ile czasu mam dla siebie w ciągu dnia? Napisze ktoś?

Adel

Jakie są aktualne warunki pracy jako magazynier? pensja, premia?

Agata
@Adel

Także jestem zainteresowana. Czy na magazynie pracuje sie na kilka zmian? Czy na jednej? No i dajcie też info, jakie są godziny zmian, ok? A i czy jest praca w tyogodniu czy też w weekendy?

Magazynier
@Adel

Aktualnie magazynierzy którzy byli zatrudnieni na zmiany 12 godzinne są wyrzucani na prace po 8 godzin beż nocek i weekendów co daje znacznie niższe zarobki. Od jakiegoś czasu zabierają premie za byle co. Jak zawsze miałem ponad 20% z 30 możliwych tak za sierpień 16 a za wrzesień będzie około 4%. Nie polecam. Kierownik na spotkaniach raz w miesiącu nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania pracowników i zawsze słyszymy ze się dowie, zapyta itd. Brak kompetencji. Co chwila wymyślają nowe inwestycje, a o starych zapominają. Jeśli chodzi o wózki to czesc jest ok reszta pamietala lepsze czasy, a jak juz sie popsuje to czeka sie na naprawe kilka dni albo i lepiej. Naprawdę długo można by wymieniac.

Pytacz
@Magazynier

Skąd ta zmiana? Chcialbym aplikowac, ale do Poznania i się zastanawiam czy tam też się tak zmienia...ale na poznańskim forum mało czego można się dowiedzieć.

Czy w Bridgestone Stargard Sp. z o. o. możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Główny Specjalista ds. BHP?

Opona

Jestem zainteresowany pracą w BHP w tej firmie. Moze ktoś napisać jakieś konkrety na temat pracy tego działu? Jaki jest odbiór?

Mono
@Opona

Odbiór jest stereo

Bronisław
@Mono

Bardzo zabawne, ale nie o to chodziło. Wiesz coś na temat rekrutacji, bo też byłbym zainteresowany. Szczególnie jak tu płacą.

Jojo
@Bronisław

Jaka praca taka płaca

Jojo
@Mono

U mnie w biurze jest mono

kasior
@Bronisław

Średnio, ale do wytrzymania.

Urszula
@kasior

Średnio czyli ile? Ktoś może podać w końcu jakiś konkret? 3 z przodu można mieć na wypłacie?

@Urszula

3 na luzie dla nowych pracowników

Małgorzata
@.

O to już zawsze jakieś info. A dla kogoś po roku pracy tutaj?

Cześć. Od dłuższego czasu obserwuję ogłoszenia o pracę ponieważ chciałbym zmienić swoją obecną pracę, ale zastanawiam się dlaczego ogłoszenia Bridgestone wiszą i są ponawiane każdego dnia? Nieustające ogłoszenia, co jest tego powodem? Rotacja - ale dlaczego? Braki ludzi - ale dlaczego? Patrząc na kapitał zagraniczny myślałem że firma działa jak w zegarku, a tu rodzi się moje pytanie? Proszę o odpowiedzi.

@Marcin

Ponieważ jest duża rotacja ludzi

Aplikant

Chciałem aplikować na kierownika obszaru. W jakich widełkach płacowych się mieści praca kierownika obszaru? Jakieś wskazówki?

jako tako
@Aplikant

12000-16000 brutto + plus premia 2x 0-150% pensji podstawowej w zależności od wyników. ogłoszenie na dział wytłaczania więc nie myśl o 100% premii. ludzie cię zniszczą, pomimo to twój przelozonybedzie twoim niby wsparciem, a jego przełożony przemądrzałym bez szacunku strachem który jest cynikiem i ma wszystkich w ... ciśnienie jest duże bo firma się nie rozwija a cofa. krzyż na drogę

Diana
@jako tako

Przy takim średnim miesiącu ile wychodzi razem z premią? Piszesz o atmosferze pomiędzy pracodawcą, a pomiędzy pracownikami jak to wygląda?

Wladek

To chodź i popracuj za tą wow kasę , a zobaczysz że po pewnym czasie sama powiesz. Ja pdl ale szajs za taką pracę, w takim otoczeniu, warunkach i pracownikach czy zarządzających.

Robię tam już kilkanaście lat. Większość ludzi siedzi tam, bo mają kredyty na głowie i rodziny na utrzymaniu. Podejście "góry" do zwykłych operatorów to porażka. Ludzie, którzy nie mają pojęcia o pracy na maszynie mówią, jak masz robić. "Prezesostwo" tak naprawdę nie ma pojęcia, co się dzieje na hali, a to ich B-ME, to totalna porażka. Wszyscy mają dość tego (usunięte przez administratora) Ręka rękę myje, zamiatanie spraw pod dywan, operatorów nikt nie słucha. A jeśli chcesz dotrzeć ze swoimi spostrzeżeniami do kogoś z "góry", to musisz wypełniać jakieś śmieszne pliki, papiery, aplikacje. Prezesina chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że człowiek na maszynie nie ma czasu na te ich biurowe "widzimisie". A "biurowcy" chodzą po hali i (usunięte przez administratora) oko,bo operator mokry od potu, a oni "hihihaha" i stoją pół godziny na środku hali gadając o niczym. A jeśli chodzi o premie, to uwalają,ile się da. Człowiek nie może zachorować, bo nie dostanie premii, nawet jeśli przez 5 lat nie brał l4. Jeden dzień nieobecności przekreśla dodatki typu "półroczna premia za niechorowanie", czy teraz "dodatek postojowy". 90% się nie łapie. To chyba tylko dla biurowców (usunięte przez administratora) Metodami motywacyjnymi jest zwykłe zastraszanie. Np. "mandaty" za nieprzestrzeganie bhp, podkręcanie planów do granic wykonywalności, itp.. Jak nie uwalą Ci premii, to zarobią właśnie tak. Kasa musi się zgadzać. Dlatego szukają przyszłych pracowników w szkołach robiąc jakieś smieszne spotkania związane z "praniem mózgu", jak to jest cudownie. Kiedyś na kontakt czekało się z pół roku od złożenia cv, a teraz biorą jak leci.

Beata

Niestety takich ludzi z kredytami jest więcej. Czy mogę się dowiedzieć, jak to jest z tą pracą nocną i wolnym po tej nocce? Jak to jest z podwyżką z uzyskanych osiągnięć, czy to jest realne? Jak z tym dofinansowaniem do dojazdów bo to w ofercie obiecują?

...

Sami jesteście sobie winni. Dalej siedźcie cicho i wylewajcie swoje żale tutaj zamiast sie odezwać. Wymądrzacie się na maszynach po cichu, podpierdzielacie kolegów za poklepus po plecach od przełożonego, a oni dziękują Wam wprowadzajac coraz to głupsze sposoby premiowania żebyście za dużo nie zarobili. Ludzie mają dosyć ,dlatego powoli nawet Ci najwytrwalsi odchodzą. A wbrew temu co myślą Ci na górze nie da się zastąpić pracownika który pracuje kilka lat osobą po 2 tygodniowym szkoleniu. Kierując sie taką logiką daleko nie zajdą, rotacja pracowników jest bardzo duża,starzy pracownicy nie zapamiętują juz nawet imionych nowych pracowników ,bo wiedzą że za kilka dni najprawdopodobniej już ich nie będzie. Z roku na rok wprowadzane zmiany nie przynoszą efektów. Może zamiast wprowadzać co chwilę zmiany w systemach trzeba wymienić osoby które te zmiany wprowadzają ? Warto sie nad tym zastanowić.

Wózek
@...

Ale co Ci da wymienienie osób z imienia? Wszelkie zmiany płyną z góry, prezes, kierownik produkcji - od tego momentu zaczyna się egzekwowanie: foremani i liderzy komórek. Prezes i szef produkcji mają ciśnienie bo wyników nie ma, szukają sposobów bo ich góra ciśnie dlatego mamy takie fajne nowinki :)))))) Nawet nie chcą zmienić OEE na poszczególne maszyny, wiedząc że nie osiągną wyników bo obniży to OEE fabryczne. Także tak o nas dbają :)))) My jesteśmy tylko cyferkami. Najważniejsze jest to co płynie w raportach do Brukseli. Czyli zamiatanie pod dywan :)))

Braliście udział w procesie rekrutacji na stanowisko Analityk Biznesowy w Bridgestone Stargard Sp. z o. o.? Napiszcie, jak Waszym zdaniem wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Przekazane przez Was informacje mogą okazać się pomocne dla innych użytkowników.

Ula

Realizował ktoś staż tu w firmie? Widziałam że szukają cały rok ale najbardziej w wakacje i może udałoby mi się na taki staż załapać. Czy on jest jakoś płatny? To się załatwia wszystko w firmie czy muszę mieć skierowanie z urzędu pracy? Polecacie aplikować? Warto?

Obiektywnie

Weronika
@Obiektywnie

Dzięki za taki obszerny komentarz. Pisali tu pytania czy jest szansa żeby 6tys zarobić na hali - jest to możliwe? Czy jakieś podwyżki są przyznawane? Bardzo trzeba się nachodzić żeby coś podnieśli?

@Weronika

Po 7 latach nie ma, wyplata od 4500-5500. To wszystko zależne czy miesięczny cel został wykonany, jaka dal premie bezpośredni przełożony, ile niedziel bądź nocek się zrobiło. Gdyby nie te niedziele i nocki to zarobki były by jeszcze mniejsze, a i tak są małe.

Pytajnik
@Operator

To już z nadgodzinami? Czy przychodząc dodatkowo można jeszcze dorobić?

Weronika

Wie ktoś może dlaczego na stronie pracodawcy są linki do ogłoszeń które wygasły już kilka miesięcy temu? Ucieszyłam się że trwa rekrutacja na operatora produkcji a tu niestety ogłoszenie nieaktualne. Firma nie szuka aktualnie pracowników, czy po prostu jakiś błąd na stronie z tymi linkami?

Były operator

Firma tragedia, okradanie operatorów . Za każdą awarię maszyny operator płaci premią . Brak szacunku do ludzi , wyzysk na każdym kroku. Foreman z wytłaczania to jedno wielkie nieporozumienie, brak kompetencji i wiedzy .Nowym operatorom na zachętę 20% premi przez 3 miesiące a po podpisaniu 2 umowy to premia od 6 do 10%

Tomasz
@Były operator

Te procenty związane z premią oznaczają, jaki jest procent od stawki zasadniczej? Napiszesz ile wtedy ona wynosi, żeby można było policzyć ile premia wynosi? I czy to z powodu zarobków już tam nie pracujesz, czy coś jeszcze warto o tej firmie wiedzieć?

Aleg

6300 brutto czy to prawda? :D

Hary
@Aleg

Z premią i jakimiś nad godzinami to owszem jest to możliwe

Dziwne
@Aleg

Lekko. Oni tylko tak płaczą ze słaba kasa, nazywają ja renta ale jak ma jeden z drugim napisać orientacyjne kwoty to nagle nabierają wody w usta. Myślisz ze z jakiego powodu? Dlatego ze od razu będzie widać ze płacze nie mają uzasadnienia.

Joanna
@Dziwne

Znaczy takie dobre zarobki? Fajnie byłoby oddzielnie wiedzieć, ile jest podstawy a ile to te wszystkie dodatki. Poza tymi finansowymi jeszcze dają coś z benefitów?

Zostaw merytoryczną opinię o Bridgestone Stargard Sp. z o. o. - Stargard

• Jak się pracuje w Bridgestone Stargard Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bridgestone Stargard Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bridgestone Stargard Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 3 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bridgestone Stargard Sp. z o. o.
1.5/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Most Kamienny 7
    73-110 Stargard

Bridgestone Stargard Sp. z o. o.