Opinie o Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o. w Kraków Wielicka 28B

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o. w Kraków Wielicka 28B

zainteresowany

Mogłby ktoś podzielić się informacjami jak pracuje się na stanowisku AGREEMENT PRICING ANALYST? Widełki wynagrodzenia?

Nie wiecie czasem czy rok doświadczenia w planowaniu produkcji wystarczy by zakwalifikować się jako planista? Szukają na produkcje właśnie ale nie precyzują takich informacji wprost. o zarobkach już nie wspomnę, bo też nie są podane. Ktoś tu je kojarzy?

Wdzięczność

Dodajmy do benefitów resztki jedzenia po spotkaniach. Dla takich chwil warto przychodzić. Ten tydzień to jest rozpusta. Kto pierwszy ten lepszy

Klakier

A ja tam uwielbiam firmę i robote. Zawsze przytakuję, ze wszystkim i wszystkimi się zgadzam, to co myślę trzymam dla siebie, uśmiech od rana przyklejony, entuzjazm do każdego bezsensownego pomysłu, wiem z kim warto pogadać na fajce, z kim kawe wypić, kogo wysłuchać jak zanudza o dzieciach, czyje dowcipy są śmieszne. Prosty przepis na awanse, bonusiki i sympatię. Dobry PR to podstawa

@Klakier

W skrócie, robisz swoje i nikomu w drogę nie wchodzisz? Jeśli wiec nadajesz się do funkcji ze swojego stanowiska to nie ma żadnych problemów? U Ciebie jaki konkretnie zakres obowiązków występuje? I w jaki sposób będzie on docelowo wyceniany?

Vanity fair

Nigdzie wcześniej nie spotkałem takiego targowiska próżności. Nie ma co rozwijać wątku, bo wiele zostało już powiedziane Dodać jedynie chciałbym temat braku konkretów ze str mngr, dużo gadania a mało treści. Często można stracić wątek. Być może to służy zmęczeniu przeciwnika i pokazania elokwencji i krasomówczych zdolności. To się przekłada na nieefektywne spotkania, zamęt, niezrozumienie, brak możliwości wypowiadania się, zadania pytania, bo monolog zabiera cały czas. Najlepiej siedzieć, słuchać i przytakiwać.

Czy rekrutacja na stanowisko Praca w Szczecinie- pracownik produkcji/magazynu w firmie Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
Sceptyczka

Duża część tej firmy w Krakowie to shared services center. W takich ośrodkach z reguły możliwości rozwoju rozumianego jako pięcie się w górę po szczeblach kariery są dość ograniczone, należy spojrzeć na przekrój hierarchii takich centrów i specyfikę pracy. Decydując się na pracę w takim centrum, decydujemy się na określone warunki i możliwości i nie jest to natura wyłącznie TE, ale wszystkich tego typu organizacji, co nie oznacza, że szans na rozwój w TE nie ma, trzeba jednak wziąć na poprawkę fakt, że w XXI wieku rozwój zawodowy pracownika leży po stronie pracownika, więc jeśli osoba o ogromnym potencjale wychodzi z założenia, że "siedź w kącie, a znajdą Cię", to będzie w tym kącie siedzieć przez dwadzieścia lat, a potem frustrację będzie sobie kompensować w opiniach w Internecie. TE wypada też całkiem nieźle w porównaniu z innymi SSC/FSC w kwestii dofinansowania pracy zdalnej, dofinansowania nauki języków obcych i pakietu dodatkowych szkoleń dostarczonych przez zewnętrznych profesjonalnych szkoleniowców, a nie przez koleżankę z działu obok, która pokazuje jak przesuwać slajdy w PowerPoincie, co jest częstą praktyką na krakowskim korpopodwórku. Widziałam tu też sporo komentarzy o tym, jak przełożeni traktują pracowników i nikt z tym nic nie robi. To jest kolejny przykład na to, że ludzie oczekują boskiej interwencji. W tej firmie istnieją narzędzia do zgłaszania praktyk niezgodnych z prawem pracy, jedno z nich jest w pełni anonimowe i, jak się okazuje, skuteczne, bo wobec osoby próbującej zastraszać i tłamsić swoich pracowników zostały wyciągnięte konsekwencje. Dużo jest też komentarzy na temat nadgodzin. Z mojego doświadczenia nadgodziny są rozliczane w formie czasu wolnego (preferowane) lub wypłacane. Trudno jest odebrać nadgodziny jeśli się ma ich mniej niż cały dzień roboczy, bo de facto ilość pracy się nie zmniejsza tylko czas na jej wykonanie, wtedy lepiej nadgodziny wypłacić, w moim przypadku nie było z tym problemu, ale nadgodziny były uzasadnione. W zespole, w którym pracuję, atmosfera jest bardzo w porządku, nie ma problemu z wyrażaniem swojej opinii, nie ma problemu z pracą zdalną 4 dni w tygodniu, nie ma problemu z wyjściem prywatnym w godzinach pracy, jeśli jest zgłoszone i odpracowane, nie ma problemu z powrotem do pracy po L4, bo praca jest dystrybuowana pomiędzy pozostałymi osobami w zespole i nie ma problemu z wzięciem urlopu. Dużo jednak zależy od zespołu i od przełożonego, niektórzy są mniej lub bardziej elastyczni pod pewnymi względami. Biuro jest nowe, dobrze wyposażone i czyste, łazienki i kuchnie są sprzątane na bieżąco i raczej niczego nie brakuje. W raporcie płacowym salary survey TE trzyma się dość wysoko, ale należy pamiętać, że każdy sam negocjuje swoje wynagrodzenie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Bonusy są różne i zależą od wyników firmy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że bonus to bonus, a nie stałe wynagrodzenie, więc to coś dodatkowego i nie opierać na nim swojej decyzji, czy akceptuje się wynagrodzenie, czy nie. Z reguły podchodzę do korporacji z dużą dozą sceptycyzmu, bo to nie są idealne miejsca pracy, ale jeśli mam do wyboru wypruwanie sobie żył u prywaciarza za średnią krajową bez benefitów, kawki, herbatki i owocowych dni, to wolę korpo, w którym to wszystko jest i na dodatek działa ogrzewanie. I TE jest jednym z lepszych, zwłaszcza w Krakowie.

smieszne
@Sceptyczka

1. niezaleznie od tego jaki potencjal by nie drzemal w pracowniku, TE niestety nie przyklada paluszka, zeby taka osobe wyroznic, nawet jesli bierze udzial w projektach na potege, zglasza sie do wszystkiego i "pokazuje na kamerkach" - bo tak, za brak twarzy na callach tez leca po rocznej ocenie. Kluczem jest tutaj usmiechanie sie do kogo trzeba, kawka w kuchni wtedy co konkretne osoby, small talki i przyklaskiwanie ich kazdemu pomyslowi. 2. Jak przypomne sobie pewne szkolenie "eksperta", na ktorym nawet nie mozna bylo pol pytania zadac, gdyz bylo nagrane, to nie zgodze sie rowniez i z tym punktem. Z tego co wiem rowniez i dofinansowanie na jezyki nie skoczylo w ostatnich latach, a niestety ceny szkolen zewnetrzych owszem. 3. Wyciaganie konsekwencji wobec przelozonych, na ktorych sa skargi? Ciekawe, chodzi o przeniesienie do innej parafii, czy awans? Bo ci, ktorzy najmniej profesjonalnie traktuja swoich podwladnych - sa najwyzej. 4. Z odbiorem nadgodzin sie zgadzam. Jest prikaz, zeby wybierac, pomimo nawalu pracy, co skutkuje tym, ze po okresie rozliczeniowym siedzisz jeszcze dluzej, zeby sie odgrzebac. Nikomu z moich znajomych nie wyplacono nadgodzin. Nigdy. 5. No i ten bonus. Fakt faktem, zdarza sie wysoki pod warunkiem, ze siedzisz cicho i nie krytykujesz firmy. Osoby, ktore pracuja rzetelnie, sa specjalistami w swoim fachu, ale potrafia powiedziec co im sie nie podoba, nie moga liczyc na zlamanego grosza. PS. Tak, ogrzewanie dziala az za dobrze. Pamietam jak siedzielismy w zimie w kurtkach na open space, tak bylo goraco.

Sceptyczka
@smieszne

1. Tak, znam takie sytuacje z kamerkami, trochę to śmieszne, ale zależy od team leadera i team leader ma (niestety) prawo tego oczekiwać od pracowników. U mnie w zespole takiego wymogu nie ma. 2. Nie wiem, na jakim szkoleniu byłaś, na moich taka sytuacja się nie zdarzyła, piszę o swoich doświadczeniach. Dofinansowanie do języków zostało podniesione na początku 2023 roku. 3. Nie, osoba, którą mam na myśli, nie dostała awansu, została zwolniona. 4. Zdarzyło mi się odbierać nadgodziny, zdarzyło mi się mieć je wypłacone, pokazać Ci pasek wynagrodzenia? 5. Możliwe, że ten bonus jest uznaniowy w niektórych BU - tego nie wiem. U mnie nie był wysoki, ale dostali go wszyscy. Co do ogrzewania - może trzeba wyregulować klimatyzację? Każdy robi z nią co chce, potem ktoś otwiera okno i efekt jest taki, że nikomu nie jest ani odpowiednio ciepło. :-)

Rosa

Czy wszyscy muszą mieć negatywne zdanie? Nie! Więc przestańcie mówić że wszystko jest złe! Są też ludzie którzy mają dobra opinię. Mam dobrą pensję, dostaje bonus, który jest jak 13stka, super opieka luxmed, czasem trzeba zrobić nadgodziny, później je odbieram. Niczego mi nie brakuje…

Bambik

Oni czytają komentarze, tylko zamiast działać usprawiedliwiają siebie robiąc z ludzi niewdzięczników. Po kontakcie z gowork, wybrane komentarze, czy wyrażenia na ich prośbę są kasowane Teraz będzie chwila głaskania po głowach, żeby postawić centrum hr, jak kiedyś było z finansami, a później i oni poznają prawdziwe oblicze firmy. Jedyny plus ze maja zajebistego szefa. Zazdro

Bardzo pozytywne doswiadczenie
@Sceptyczka

Podzielam opinie Scpetyczki (12.02.2024 13:17). Pracujac wczesniej w innych korpo mam porownanie i na ten moment bardzo pozytywnie oceniam firme. Doceniam, ze biuro jest dobrze wyposazone w niezbedne materialy do pracy, wysokiej jakosci sprzet, czyste. Codziennie, w ciagu dnia pracy sprzatane przez serwis. Kuchnia jest regularnie zaopatrywana. Biuro jest bardzo kameralne; sam projekt calego budynku C jest bardzo przyjazny, chetnie sie w nim przebywa. Dla mnie pierwszy tak przyjazny, przyjemny obiekt. Samych przelozonych tez oceniam bardzo pozytywnie. Na razie podchodze do calosci z dystansem, bo jak jest naprawde okaze sie za jakis czas, ale na ten moment do tej pory jest mi tu najlepiej. Dobra atmosfera. To sie naprawde docenia. Mam duzo wdziecznosci za to co jest. Jedna kwestia, ktora sie zauwaza to taka, ze dominuje nadmierny entuzjazm i male wsparcie pracownika w jego codziennych zmaganiach. Przelozeni sie nie kontaktuja z pracownikami, ani z pytaniem jak idzie, czy czegos potrzeba, czy potrzeba wsparcia. Tego brakuje. Jest to troche niepokojace. W momencie zglaszania czegokolwiek z wlasnej inicjatywy, w tym kwestii wymagajacych interwencji, wrazenie jest takie jakby sie nie odnajdywali. Jakby nie do konca bylo to mile widziane. To sie odczuwa. Byc moze to sie zmieni, zobaczymy. Jesli nie, bedzie ciezko. Pracownik zostanie sam z problemami, a wiadomo jak to sie konczy. Niemniej, dam szanse.

Przestroga

I znów któryś z tl czy mngr się pokusił o komentarz. Dobrze, że czytacie ale nie baw się w psychologa analizując wewnętrzne intencje i motywacje osób komentujących. Ludzie nie czują sie odrzuceni ale oburzeni! Prawdziwe komentarze są po to aby osoby rozważające prace mogły mieć informacje i na jej podstawie podjąć decyzję. Niezadowolenie pracowników wyjdzie jak co roku w ankiecie po której znów akcje o d* rozbić aby tylko pokazać szefom w usa, że coś się dzieje i dobro pracowników jest istotne Nie każdy może być utrzymanką lub utrzymankiem dobrze zarabiającego małżonka, nie każdy ma tylko psy czy koty ale są tacy co mają dzieci i kredyty nie może z dnia na dzień rzucić papierem. To co tu jest opisane to weryfikacja tego co widać na ustawionych zdjeciach a rzeczywistością, wartości którymi przy każdej okazji się chwalą, a codziennym postępowaniem. Ludzie i tak już odchodzą a z zatrudnieniem nowych schodzi

Życie
@Przestroga

I to mnie dziwi, że z tych komentarzy wychodzi jedno założenie, że happy są tylko tl albo mgmt. A ja nie jestem żadnym z nich a mi się podoba, i co, nie może? Ktoś powie, że ustawka, że (usunięte przez administratora) Czyli to by oznaczało, że tylko tu najechać na pracę można bo jeśli powiesz, że jesteś zadowolona to kłamiesz.. Dlatego uważam, że gowork to dno. Jakby mój komentarz był tylko narzekaniem to zaraz byłyby same lajki. A jak chce neutralnie to już jest odrzucenie, aż strach pochwalić. I to jest prawda? Zastanówcie się, którzy to czytacie. Nie jest w TE jak w edenie i krainie miodem płynącej. Ale nie jest to mordor czy inna katownia. I nie kaze nikomu z dnia na dzień rzucać pracy, wyrażona jest moja opinia, że jeśli jest mi źle to stamtąd idę, żeby się nie katować. Sprawdzam rynek, oferty pracy, składam cv, idę na rozmowę, i zmieniam żeby nikt mną nie gardzil, żeby nie stracić szacunku do siebie. Żeby zadbać o dzieci bo zestresowana matka to matka z problemem, bo zestresowany ojciec to ojciec z problemem. Z miłości do dzieci zmieniam. Nie tylko kasa I żeby zadbać o swoje życie. Dlaczego mam się martwić o to czy firma kogoś za mnie znajdzie? Jeśli mnie nie szanuje, to adios. A jeśli szanuje, to w czym rzecz? Czym się oburzac? Patrzę w swoje łóżko, swoje relacje, nic mi do tego kto z kim tańczy, śpi itd. Inic nikomu do tego z kim ja tańczę i śpię. Albo z kim Ty tańczysz i śpisz Przestrogo. Zaraz zaczniemy kontrolować myśli i marzenia?! Co to ma do zastanowienia się czy ktoś chce tu pracować, że zdaniem kogoś piszącego opinie na gowork są jakieś (usunięte przez administratora) relacje widoczne na imprezach. Owszem, atmosfera tak. A z niej jasno wynika, że jest grono osób narzekających, roszczacych sobie prawo do Prawdy wg nich, a każdy kto uważa inaczej jest wyśmiewany. Atakowany. Kto ma rozum niech rozumnie analizuje, niech weźmie pod uwagę wypowiedzi, bo jest w nich ziarno prawdy. Ale nie cała prawda. Tu nikt nie zaczyna wypowiedzi od "moim zdaniem" tylko tak formuluje wpis, zestyl języka jest na rzucający opinie i prawdę. To co napisano wyżej to subiektywna opinia do której mam prawo.

TouchTheGrass
@Życie

Nie chodzi o kontrolę myśli i marzeń, tylko zwykłą ludzką przyzwoitość i zachowanie profesjonalizmu w pracy. Tyle i aż tyle. Są pewne granice i niektóre zachowania zawsze będą budzić zniesmaczenie i zgorszenie. To nie jest wtrącanie się w czyjeś życie, tylko oburzenie na niemoralne zachowanie. Ja bym tu uwag o swoim mężu czy ojcu nie chciała znaleźć.

New life

Oceniam z perspektywy czasu, po zmianie pracy. Uczciwie stwierdzam, że żałuję, że tak długo czekałam ze zmianą. Z różnych powodów: sentyment, obawa przed zmianą i nieznanym, czekanie że coś się poprawi. Przyznam, że firma sama w sobie jest ok, na pewno nie dla introwertyków, bo duży nacisk kładziony na visibility i hiperaktywność i pozorny entuzjazm. Tzw ciche mróweczki, które skrzętnie wykonują swoją pracę, są niezauważane, a przecież to one rzeczywiście pracują, a nie tylko blyszcza. Na pewno sporo się nauczyłam ale z każdej firmy cos wynosimy. Teraz pracuje w firmie gdzie liczą się efekty pracy a nie dobry PR. Wszystko zależy czego szukacie, jaka macie osobowość i odporność na lukier i wazelinę. To na pewno dobra firma na początek, dla osób doświadczonych dobry przystanek na chwilę. Życzę wam dobrych wyborów i znalezienia odpowiedniego miejsca dla siebie

Justyna&Tomek

My bardzo polecamy. To co inni wymieniali jako negatywne strony, dla nas jest szansą. Macie czarno na białym przepis na karierę: podlizywać się wiadomo komu, brac udział w ustawkach, chwalić i przytakiwać. Czy to wysoka cena za te wszystkie gratyfikacje? Wole taka grę niż prace za średnią krajową. Ze słynnej sodomy, też można skorzystać:D jak my Wiec ludzie, nie oburzajcie się tak. Chcecie dobrych ludzi, zatrudnijcie się w charytatywnych jednostkach

Zycie

Czasem bywa ciężko, czasem nie, kiedyś było jakby lepiej bo mniej ludzi i może mniej globalnych pomysłów. Ale kurcze serio? Jeśli komuś jest źle to ja nie rozumiem, po co siedzieć. Przecież nie ma obowiązku pracy dla TE. Rynek jest duży, po co się dusić tam gdzie jest źle? W tym samym budynku kilka firm o podobnych mozliwosciach. O wielu sprawach czytam tu pierwszy raz. Szokujące. Tym bardziej, po co się dusić? A jeśli zależałoby mi na firmie, że to dla mnie super miejsce, a niektórzy ludzie sprawiają, że się psuje, (ale tak serio serio, a nie, że chce się awansować, ale nic się nie robi, i zła managerka bo nie daje awansu) to albo idę dalej albo idę do szefostwa i się weryfikuje. Jak mam dowody na swoją zajefajnosc to sprawiedliwości stanie się zadość prędzej czy później...a jak nie staje się albo trwa to za długo to niech spadają na księżyc i idę do innej firmy gdzie mnie docenia. A tutaj kij w oko. A nie... wywalanie jakichś oskarżeń o nieobyczajnisci, bo to wygląda jakby ktoś czuł się odrzucony, a chciał być w tym niemoralnym układzie. Takie "chciałam z nim być ale on wybrał inna, to zemszczę się na gowork". Gowork to dno DNO albo poniżej DNA

Ludzie są na skraju

Muszę potwierdzić ostatnie fatalne komentarze dla tej firmy. Właściwie nie wiem od czego zacząć tyle jest tematów. Dużo roboty, dodatkowe zadania, prodżekty, meetingi. Kompletnie bez sensu, z prodżektów nic nie wynika, to znaczy szefostwo może się pochwalić kolejnym tryliardem prodżektów przed dyrektorami z USA. A dla klepacza oznacza to po prostu nawał roboty. Kiedyś coś dobrze działąło to zrobili prodżekt i teraz robis to dwa razy dłużej. Ludzie odchodzą, pracę rozdzielają na tych co zostali. Mówisz im że masz dużo roboty to mówią że to tylko na chwile. Ale nic się nei zmienia. Roboty masz tyle że boisz się iść na urlop bo po powrocie nei trafisz palcem do tylnej części ciała. To samo z L4. Nie chcę już nawet wspominać o czasie pracy, nadgodzinach itd bo to się nadaje tylko do PiP. Niektóre traktowanie pracowników przez przełożonych to się nadaje już nie tylko do PiP ale i do prokuratury. Ktoś tu wspominał o tym że szefostwu się w głowie nie mieści że nie chcesz dodatkowych tasków, assignmentów czy prodżektów. Dokładnie tak jest!!!! Bo przecież masz robić ku chwale firmy! A jak powiesz że możesz coś zrobić ale za tym ma iść podwyżka to trafiasz na czarną listę. Na czarną listę można trafić nie tylko za to ale nei chcę pisać zbyt szczegółowo by komuś nie narobić problemów. A jak jesteś na czarnej liście to oprócz tego że traktują cię jak niewidocznego (to najlepszy przypadek) albo się zaczynąją na tobie wyżywać. Oczywiscie mogą Cię ukarać także finansowo (nie to że obetną Ci pensję, ale mają swój sposón, też nie chcę pisać zbyt szczegółowo z wiadomych względów). Oczywiście pracujemy na premie i benefity szefów tak jak ktoś już tu wspomniał. Niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy jakie to premię są (można by spłacić sobie kredyt mieszkaniowy albo jego dużą część). O dzieciach które dostają robotę w firmie to już nie wspomnę bo to jest już klasyk, już komentarze to opisywały :) Bardzo ciekawe też było jak z dnia na dzień zniknęła pewna osoba (nie klepacz), dosłownie to był moment, musiało się to odbyć w kilka minut. Jesteś pracujesz, cyk i Cię nie ma. Reasumując, wspaniałe humory dopisują szefostwu które jawi się przed USA jako wspaniali fachowcy, natomiast wśród szeregowych pracowników panuje przepracowanie, fatalne nastroje i tylko zastanawianie się czy przetrwam jeszcze trochę czy to już pora szukać innego miejsca. No bo jak to już ktoś tu napisał jak Ci się coś nie podoba to szef pokaże Ci drzwi.

Pudzian
@Ludzie są na skraju

Ludzie się cieszą z 13tki, a ci co dostają setki tysięcy śmieją się z was. Za banana, pączka i wątpliwej jakości kawę zasuwacie na kolejne ich nieruchomości. Usłyszałem jak jedna z drugim się chwalili akcjami firmy. Wy też je dostajecie w bonusie? Bo to za waszą prace Uczciwi Ludzie z zasadami i walczący o nas znikają, bo nie pasują do wyrachowanej elity. Spotkałem jedną taką osobę i powiedziała, że kazali jej odejść, bo zgłosiła nieprawidłowości przy rekrutacji na telefon zaufania. Gdzie wartości z tapet na ścianach? No właśnie tylko na ścianach. Nie mam ochoty słuchać kolejny raz opowieści o operacji kolana (wszyscy słyszeli, żeby współczuć i zjednać się z plebsem), historii co to mąż ugotował i upiekł i jaka genialna jest córeczka. Rzyg normalnie. Egoiści i atencjusze Nie dajcie się wciągnąć w zwierzenia, jak ktoś napisał, to zbieranie haków i słabości alby je wykorzystać Do tego słynna sodoma i gomora. Ludzie podkreślający wartości rodzinne idą w tany gdy nadarzy się okazja. Każdy wie o kogo chodzi Spójrzcie na swoje rachunki, raty kredytu, stary samochód i pocieszcie się że dzięki w inni mają lepiej

Tanio skóry nie sprzedam
@Pudzian

Zgadza się, uczciwi ludzie w tej firmie nie zrobią kariery, bo jeśli nie jesteś znajomym managerki projektu, albo nie donosisz nie masz szans na jakikolwiek rozwój lub awans. Firma już od dawna stosuje zagrywki na wzór korporacji z lat 90 , pod pretekstem usprawnień i bycia WIDOCZNYM w firmie przemycane są kolejne pseudoprojekty, które nic nie wnoszą, zaś paradoksalne sytuacje przedstawione w The Office można tutaj spotkać na co dzień.

Siedem *

Zgadzam się z opiniami o dwulicowości tych, którzy rozdają karty. Chyba dzięki przebiegłości są tam gdzie są. Wiedzieli, o mojej sytuacji rodzinnej, o chorobie onkologicznej i zadali cios wtedy gdy brudna robotę odwaliłam i nie chciałam się zachować niezgodnie z moimi zasadami Nie ma co wierzyć w ustawki i „przyjaźnie”. Ten co ma stać na straży porządku, pilnuje swojej kariery, depcząc po plecach ludzi aby zajść wyżej Zniszczyli mi psychikę, odarli z godności i potraktowali jak odrzut. Uwierzcie, drodzy koledzy i koleżanki, gdzie indziej trawa jest bardziej zielona i słońce mocniej swieci

Czy na seniorskim stanowisku można wyciągać 10-12k brutto w finansach np. w księgowości? Jakie są widełki?

?
@Marek

ktory dział finansowy Cię interesuje?

@?

A to aż takie różnice są w widełkach na działach, że precyzujesz?

@?

Na przykład dział księgowości. Są duże różnice w widełkach miedzy innymi działami? Jeśli tak to jakie?

Accountant

Nie

Artur
@Accountant

Konkretniej odpowiesz? Ile te różnice wynoszą?

raczej nie bardzo

@brak

Czyli tak w rzeczywistości to w jaką kwotę można śmiało celować? Z ósemkę pewnie?

siemens
@Wanda

8 na rękę w połowie 2022, teraz krzykniesz 10 i dadzą bylebyś 12h na dobę klepał dane

@siemens

12 h klepania? styczności bezpośredniej z tym stanowiskiem jeszcze nie miałam, to trudno mi sobie wyobrazić w konkretach jak te godziny mają przebiegać. czy ktoś opisze więc specyfikę pracy z perspektywy rzeczywistych obowiązków, co w ciągu dnia się robi na tej klawiaturze?

senior
@Marek

(usunięte przez administratora) chciałem się wypowiedzieć jako senior na temat finansów - nie zarabiam 10 brutto a sporo mniej. Taka jest prawda.

Rozczarowany
@Wanda

w skrzynce masz minimum trzy cyfrową ilość mail, których jakbyś nawet chciała, nie dasz rady przerobić, no chyba, że nie masz życia poza pracą. dodatkowo niezliczona ilość raportów i dodatkowych zadań, pomijając już robienie roboty za inne działy, które nie ogarniają. najlepiej nie wychylać się z wiedzą i dłuższym doświadczeniem.

Bolek

Lizanie + wspieranie pseudo inicjatyw + milusie komentarze na linkedin pod propagandowymi zdjęciami i masz nie tylko 12k ale i szybki awans i spot bonusy Tu nikt nie znosi sprzeciwu, własnego zdania i silnych osobowości. Jak zaciskasz zęby, to tylko tak żeby wyglądały jak uśmiech :D

Wrower

Może ktoś chciałby się wypowiedzieć na temat stanowiska Customer Service Associate? Jest otwarta rekrutacja, a HR sprawiają wrażenie zdesperowanych.

nonono
@Wrower

Odradzam, wytrwałam dwa mieisiące i uciekłam! Roboty ponad stan, zero szkoleń, w teamach same nowe osoby, które również nic nie wiedzą. Najgorsze, że nawet team leader nie jest w stanie nic podpowiedzieć, bo sam nie wie i odsyła do innych, żeby pytać. Szkoda czasu i stresu!

Maria
@nonono

ja akurat na inne stanowisko startuje, więc nie kojarzę do końca zakresu obowiązków w tym przypadku, możecie go wprost opisać? czemu ludzie praktycznie niczego nie wiedza i na jakiej zasadzie dział może funkcjonować w takim podejściu?

Kandydaci i studenci

Aplikujcie jeśli chcecie podzielić los pracownikow innej firmy branży automotiv. Praktyki lepsze ma Pepsi (mega przyszłościowe stanowiska, a nie klepacze i skanowacze) w stabilnej branży

Karmazynowy mściciel

Od jakiegoś czasu atmosfera i poziom komfortu pracy spada diametralnie. Czytając komentarze sprzed 2023 roku, zgadzam się z większością, ale są już nieaktualne. Obecnie warto czytać najnowsze. Firma się rozrosła i chyba ktoś traci nad nią kontrolę. Niestety kosztem pracowników, którzy są tylko numerkami, jak ktoś wcześniej wspomniał. I nie uratują tego sesje zdjęciowe i newslettery wysyłane regularnie. TE zmierza w złą stronę i widzę, że nie tylko ja to zauważyłem, chcąc sprawdzić jakie opinie obecnie posiada ta firma. Dużo osób się zwalnia, bo co jakiś czas przewijają się znane nazwiska, a nawet ostatnio zdarzyło się zwolnienie typu last minute, opisane już wcześniej. Z pozytywów mogę wymienić 13 pensję, faktycznie występuje, ale jest to co raz bardziej powszechne w innych korporacjach, o budżetówce nie wspominając. Czasem, podobnie jak inni w TE, zastanawiam się jakim zwierzęciem mógłbym być i wydaje mi się, że kojotem... który zmieni tę robotę. :⁠-⁠D

Gandzia
@Karmazynowy mściciel

Firma nie oferuje nic więcej niż inne korpo. Bonus to standard, eventy też, nie wspominając o ogrzewaniu w biurze Jest grupka pupilków- donosicieli, którzy budują pseudo miłą atmosferę. Nie dajcie się na to nabrać. Opozycja jest tłumiona, jakakolwiek myśl poza tą którą głoszą nasi Janusze biznesu jest tłamszona. Niby nacisk na talk your mind ale to po to aby wykryć kto myśli inaczej. Przypomina to sytuację w pewnym kraju na R.rekrutacje jak wybory w rzeczonym kraju wyreżyserowane, kult wodza nieprzyjmującego krytyki i wiele innych podobieństw (kto pracuje, ten wie)

AccountantDE

Witam czy orientuje się ktoś jakie firma oferuje wynagrodzenie/widełki finansowe dla accountanta w S2P z niemieckim? Mam kilka lat doświadczenia, wykształcenie kierunkowe. Czy 10 k brutto jest realne?

AccountantDE

A jesteś w stanie podać w jakie widełki finansowe można celować? Z góry dziękuję!

W sumie to na jakiej podstawie od razu pojawia się to stwierdzenie, że nie? znasz specyfikę pracy na tym stanowisku? zakres obowiązków nie podlega negocjacji? czy może dorzucają ich czasem nieco więcej?

Czlowiek

Po przeczytaniu najnowszych opinii, musze przyznac, ze to 100% racja. TE bylo fajnym miejscem, z fajnymi ludzi, aczkolwiek od poczatku widoczne bylo kolesiostwo. Ale to co sie tam dzieje od paru lat, to istne (usunięte przez administratora) Na kazdym poziomie. Zero poszanowania czlowieka, jest sie zwyklym (to tez duzo powiedziane) numerkiem TE, za ktorym stoi jedynie jego portfolio plus sryliard dziwnych, nowych rzeczy, albo i nienowych. Komunikacja to dno. Calkowity jej brak. Dowiadujesz sie ostatni o zmianach Ciebie dotyczacych. Managment to totala porazka, bywaja wyjatki, ale one tez maja bardzo ciezko. Nie masz komu zglosic jakiegolwiek problemu, nikt Ci nie pomoze, nie wyslucha, koniec koncow nie masz racji, nigdy. Nawet jak pokazesz dowody na (usunięte przez administratora), ktore Cie dotknely, nie licz na jakakolwiek pomoc, tam gora to jedna wielka banda korposzczurow, ktorym chyba zycie prywatne niemile i musza sie moc gdzies wyzyc. Paranoja co sie dzieje.(usunięte przez administratora) w kubel, homondo i masz robic co mowia, albo Cie zniszcza, a uzyja do tego technik, ktore sa przez idee firmy calkowicie nieakceptowalne. Wstydem jest sie utozsamiac z ta organizacja. Staze, rotacja, ludzie nie mowiacy sobie czesc w biurze, badz mowiacy tylko „swoim” managment nie witajacy sie na spejsie, kazdy ma kazdego w (usunięte przez administratora) Ale czego sie spodziewac skoro jest sie „numerkiem” a one sa niewidzialne, statystyki sie licza, exele na koniec roku i wyniki. Docenienia „swoich” ludzi, lizacych i obgadujacych wspolnie innych. Dajwersiti? Gdzie?? Napewno nie tam. Wszystkie gloszone przez te firme poglady to totalna sciema. Wchodzi w stado glodnych wilkow, atakuja, jedza, kosteczki wypluwaja. Po ra zka. I jeszcze chca, zeby polecac znajomych. O losie! Nigdy w zyciu! Przyjaciol sie straci. Nie robcie tego. Nie idzcie tam pracowac.Nigdy. Im sie wszystko pomieszalo, zrobili sie kapem, takim najgorszym sortem, z tego nie ma zadnego odwrotu. Mamy XXI wiek, a nie epoke kamienia łupanego, gdzi nie umiesz mowisz ani pisac. Jedyne co ratuje czlowieka z godnoscia, to zrezygnowanie z pracy w tej toksycznej norze. I tego zycze madrym ludziom.

Sfrustrowany
@Czlowiek

Zgadzam się w 100%. Wysyp negatywnych opinii w ostatnim czasie świadczy tylko jak zła atmosfera panuje. Zwalniają się kolejne wartościowe osoby, firma często nie zatrudnia nowych na ich miejsce tylko dowala tym co zostali. Management odklejony od rzeczywistości, grochem o ścianę na problemy szeregowych pracowników, brak poszanowania ich czasu pracy, w momentach największego nawału pracy organizowane spotkania, czy ważne wizyty. Oczywiście musisz być, rozdwoic się i zrobić wszystko na czas.

Homo sapiens
@Czlowiek

Coś wam powiem, bo kilka lat obserwowałam proces gnicia tej organizacji od zaplecza. Na początku, owszem, były słuszne idee i chęć stworzenia najlepszego miejsca pracy. Jednak kiedy zaczęły się oczekiwania z biznesu, okazało się, że trzeba coś poświęcić. No to padło na ludzi. Nieskończona ilość projektów, spotkania, wizyty i malowanie trawy, po to abyśmy pomogli garstce ludzi zbierać laury naszej pracy. Prawda jest taka, ze pracujecie na bonusy szefostwa, które są nieporównywalne do waszych, na ich samochody marki premium, na ich awanse, kolejne mieszkania, gdy wy macie trudność aby kredyt dostać. Zawsze w świetle gości grzeją się ci sami ludzie, a wy robicie tło, bo trzeba pokazać dajwersity. Pamiętajcie, jak czymś podpadniecie lub podpadniecie komuś (jest taka jedna, która ma na koncie, nie sumieniu, bo ona raczej sumienia nie ma, znikniecie min 5 osób, nadawała, nadawała - sama byłam odbiorca tego, i znikali po kolei ) Jest cala elita nietykalnych, którzy nie sa rozliczani za zle decyzje, są tacy których prawie cały zespół się zwalnia w ciagu kilku miesięcy, a ona awans dostaje. Jesteście tylko pionkami w grze i jeśli kupujcie ten złudny obraz funu i równości, to prędzej, czy poźniej się ockniecie. Trzeba pracować aby zarabiać, jednak nie oczekujcie tam kariery, chyba ze wślizgniecie się do właściwego grona. Radzę robić minimum na swoim stanowisku, nie poswiecac dla pracy życia prywatnego i traktować ta prace jako obowiązek. Im siedzą wydaje niepojęte, jak ludzie mogą nie chcieć robic dodatkowych tasków, czy zostawać dłużej. Róbcie to i dzięki wam spłynie splendor na przełożonych, a wy co najwyżej spot bonusa zgarniecie i laurkę. Nie pracujecie na siebie. Czasem awans się trafi, bo jakoś trzeba zatrzymać niezadowolonych, lub pokazać firmę wielkich szans resztę, żeby zachęcić do pańszczyzny. Pamiętajcie, to polityka, a sami wiecie jak polityka wygląda, jak działają układy i co może ten, który ma władzę

@Homo sapiens

Niech mój przykład będzie przestrogą. Firma potraktowała mnie jak odpad wyrzucając z dnia na dzień. Chociaż nie, w świetle prawa, to była wspólna decyzja. Nie dajcie się nabrać, że porozumienie stron to najlepsza opcja, dla pracodawcy tak, bo może spać spokojnie. Z dnia na dzień bez środków do życia, z problemami zdrowotnymi. Tak firma sobie radzi, z silnymi osobowościami. Urażenie ego małego człowieka taki ma finał. Jest 5 min żeby oddać sprzęt i znikasz. Do końca dnia nie ma śladu nawet w systemie. Jeden klik wymazuje całą historię. Nie jestem wyjątkiem.… Kilka miesięcy potrzebne były aby stanąć na nogi. Na szczęście jest wiele miejsc, gdzie nie ma dwulicowych osób i wyścigu szczurów. Żałuję poświęcenia, pracy po 12-13 godz dziennie (sprawa dla PiP może), co się odbiło na zdrowiu i życiu prywatnym. Nic nie jest tego warte

Klepaczka
@..

A czy to nie jest tak, że pracownik, który nie wypełnia swoich zadań trafia na jakiś projekt naprawczy i dopiero jak go nie zrealizuje, to rozwiązywana jest umowa? Poza tym chyba nie można kogoś wyrzucić z dnia na dzień pozbawiając środków do życia inaczej niż przez zwolnienie dyscyplinarne, które musi mieć uzasadnienie, bo każdego pracownika w Polsce chroni prawo pracy. Jak było w tym przypadku? Rozwiązanie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia, czy uzasadnione postępowanie dyscyplinarne?

PolskiManagment

Praca w firmie, gdzie kompleks Polaka oraz polski management dążą do przypodobania się zagranicznym managerom, niestety stwarza atmosferę, która ogranicza rozwój i poczucie spełnienia zawodowego. Praca zdalna w Krakowie dla zagranicznych kolegów, którzy traktują ludzi z szacunkiem, stwarza zupełnie inną atmosferę.Czuje się jakbym pracował w zupełnie innej firmie, gdzie traktuje się mnie po ludzku. To zmiana, która pozwala na swobodniejszy rozwój i bardziej otwartą komunikację, co przekłada się na lepsze relacje między pracownikami oraz bardziej satysfakcjonujące środowisko pracy.

Zadowolona

Obecnie jestem bardzo zadowolona, nie zamieniłabym pracy na inną. W moim dziale atmosfera jest super, dużo osób jest aktywnych, zżytych, team Leader nas bardzo motywuje i wspiera, tak samo manager. Jak w każdej firmie, zdarzają się okresy gdzie robimy nadgodziny, lecz wszystko dostajemy w wyplacie, chyba ze ktoś woli je odebrać. W zespole dużo osób stawia na samorozwój, bierze udział w projektach, szkoleniach zewnętrznych z twardych i miękkich umiejętności. Dzięki temu mogą szybko awansować jeśli im zależy na karierze. Wypłaty są bardzo dobre, pokaźna podwyżka co roku, dodatkowo bonus roczny, bonusy kwartalne dla wybranych, kasa na spotkania teamowe, kasa na miltikafeteire, wczasy pod grusza, dodatkowe pieniądze na prace z domu, na rachunki itd, w zeszłym roku był dwudniowy wyjazd z całonocna impreza, super impreza noworoczna, prezenty na święta, pakiet luxmed ze stomatologom, mało firm ma tak zaawansowany pakiet medyczny, gdzie można dopisać również członków rodziny, infolinia z pomocą psychologa w języku angielskim, grupowe ubezpiecznie na życie, multisport. Mamy dużo inicjatyw sportowych, kulturalnych, wolontariat. W biurze panuje przyjemna atmosfera, dobra kawa, owoce, wyciskarki do soków, można zrobić sobie owsiankę. Niedawno został stworzony kącik do jogi, raz do roku mamy miesiąc poświęcanony zdrowiu pracowników, były masaże za darmo, ćwiczenia oddechowe z joginka, medytacje… przez miesiąc znany olimpijczyk prowadził treningi biegowe. Nie wiem gdzie znajdziecie takie drugie korpo! Ja trafilam świetnie i mam nadzieje ze będzie tylko lepiej.

?
@Zadowolona

A jaki to dział? Bo mam inne odczucia. U nas nie ma płatnych nadgodzin ani nie ma w tym roku away day bo są cięcia kosztów

Imię deszczu
@Zadowolona

Opinia jest reklamą. Wyraźnie kompensuje wady firmy. Na ogół liderzy są zawaleni pracą z góry, albo dystansują się do reszty pracowników ("robaczków", jak ich czasem nazywają), więc jest to norma w świecie korpo. Trzeba mięć twardy (usunięte przez administratora) i robić swoje. Uważnie czytajcie tę opinię: "...mogą szybko awansować jeśli im zależy na karierze". Kto tak pisze? Jakby komuś miało nie zależeć na karierze... Brzydko to pachnie. Firma ma politykę wg której nadgodziny się odbiera, żeby było 1:1. TE nie chce wypłacać nadgodzin i jest to twarda postawa. Szkolenia są rzadkie. Nie istnieje "pokaźna podwyżka" co roku. Jest "ocena roczna", tzn. jako TL musimy lustrować każdego pracownika, krytykować co się da i dać jak najmniej. Ta przyjemna atmosfera w biurze też brzydko pachnie. Ilość pracowników jest zbyt duża, i nie da się ich pomieścić wszystkich naraz, więc TE ma politykę bardzo przyjazną dla pracy z domu, i biuro na ogół świeci pustkami. Dobre dla osób wychowujących dzieci, introwertyków.

Zadowolona
@Imię deszczu

Ja tak pisze. Mam Ci przedstawić paski z wypłaty zebys uwierzyła ze mam wypłacane nadgodziny? Management wiedział ze przez zmiany wewnętrzne mamy dużo pracy i ciężko będzie z ich odbiorem, wiec wszystko szło do wypłaty. Teraz sytuacja jest stabilna i pojedyncze nadgodziny możemy odbierać. Poza tym znam bardzo dużo osób dla których kariera nie jest ważna, chcą odbębnić dzień pracy bez większego angażowania się w życie firmy i wrócić do rodziny. Ktoś kto ma chęci na szkolenia, wizje zmiany firmy, anagazuje sie i zostaje zauważony. Ja miałam trzy szkolenia w tym roku bo tyle czasu wygospodarowalam, kolega był na 6-7, ale on to jest obrotny. Szkolenia są na bardzo dobrym poziomie. Poza tym można wykorzystać dofinansowanie na lekcje nauki języka… jeśli ktoś chce sie rozwijać i awansować to zawsze znajdzie sposób :)

Zniesmaczona
@Zadowolona

To bardzo dziwne, bo mój zespół dostał jasne polecenia do odebrania nadgodzin bo budżet sie nie spina :) nie ma też wczasów pod gruszą, o ktorych ktoś tutaj wyżej wspomniał.

Maro
@Zadowolona

Zgadzam się z opinią, jestem zadowolony, dużo pracy jak to w korpo ale i dużo benefitów. Jak nie chcesz robić nadgodzin czy projektów to się nie angażujesz, a jak się nie angażujesz to ktoś inny zostanie doceniony awansem.

Bez nicka 2

Poza tym wydaje mi się, że to każdego sprawa co robi ze swoim życiem. Wiem, że pewnie zaraz ktoś napisze, że HR-y się uruchomiły ale może zamiast zaglądać innym osobom do życiorysu zajmij się odnalezieniem miejsca pracy gdzie poziom moralnści spełni Twoje oczekiwania i nie będziesz zmuszona do przeżywania tych skandali obyczajowych.

Zostaw merytoryczną opinię o Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 59, z czego 6 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 12 ocen.

Te Connectivity Poland Services Sp. z o.o.