Opinie o Exela Technologies w Toruń

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Exela Technologies. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Exela Technologies o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Exela Technologies w Toruń

Faith

Idzie tam wyciągnąć chociaż 2 tysie na rękę?

Bogactwo

Tak

Czeskie Auto
@Bogactwo

To co tak narzekacie, zamierzam tam złożyć cv.

DoktorAnia
@Czeskie Auto

Bo to roszczeniowi millenialsi ;) Zapraszamy

nata

Na luzaku

@DoktorAnia

Ciekawe, da się? Ciągle wracamy do domu szybciej bo podobno nie ma pracy ;) jak się na utrzymaniu dom i do opłacenia rachunki to mocno nie fajne. Szkoda tylko, że jak ktoś z pracowników chce się zamienić to wielkie hur dur. Umowa zlecenie działa tylko w jedną stronę w tej firmie.

nie sądze

porobisz nadgodziny w weekendy to wyciągniesz te 2 koła

@Klepacz

Postaraj się to dostaniesz etat :)

nata
@nie sądze

Z nadgodzinami w weekend to i ze 4, albo i nawet więcej dla najwytrwalszych :)

nie sądze
@nata

no jak ktoś jest w stanie pracować po 24 godziny dziennie 7 dni w tygodniu to pewnie tak

@nata

Noo, jak się nie ma życia i siedzi w exeli 30 dni w miesiącu po 12h to można wyciągnąć z 4,5 koła nawet :D

xyz

Jaka jest ogólna atmosfera w pracy, pomiędzy pracownikami? Z tego co czytam, zdania są podzielone.

Elka
@xyz

Atmosfera jest super, wszyscy są przyjacielscy i pomocni!

Klepacz

A ja mam pytanie, coraz więcej zachorowań w Toruniu, kiedy pracownicy z biura otrzymają pozwolenie na pracę zdalna? Czemu musimy akurat my być w firmie, a inni siedzą już od tylu miesięcy? Każdy chyba wolałby mieć wybór.

Klik
@Klepacz

Też uważam, że to bardzo niesprawiedliwe, większość poszła na zdalną, jak zachorowań było trzy razy mniej...widocznie czekają aż przyjdzie ktoś chory, bo wolą zamknąć cała firmę na pół miesiąca i wystąpić w telewizji, że jesteśmy kolejnym dużym ogniskiem, niż zachować się odpowiedzialne... przykre :(

Prawda
@Klepacz

Też czułabym się bezpieczniej siedząc w domu. Pewnie większość z nas przemieszcza się komunikacją miejską a tam większość rodaków jeździ z odsłoniętym nosem albo typowo maseczka na brodzie, o ile w ogóle jest. Chyba faktycznie czekamy na tą pierwszą osobę która oficjalnie powie że jest chora...gorzej że jest mnóstwo bezobjawowych zakażeń, ALE były gorsze wyniki jak byliśmy w domu a WYNIKI MUSZĄ SIĘ ZGADZAĆ!

Najprawdziwsza prawda
@Prawda

A co, Ty pewnie biegasz w swojej bawełnianej szmatce 24/7 myśląc że wirusy będą Cię omijać szerokim łukiem? :D

Prawda
@Najprawdziwsza prawda

Nie widzę sensu w tej odpowiedzi. Mówię tylko co bym wolała, a że będzie inaczej to zdaję sobie sprawę. Wyniki liczą się najbardziej, wiadomo.

po co komu wyniki
@Prawda

No tak bo przeciez pracodawca zatrudnia cie zebys ty miala piniazki a nie po to zebys boze bron pracowala i zeby byly wyniki i zyski...zatrdunia cie dla idei. Trzeba bylo sie nie opier w domu i wyrabiac wyniki, nikt by nie kazal wracac

Żal
@po co komu wyniki

Patrząc na poziom Twojej wypowiedzi widać jakich ludzi do pracy przyjmuje ta firma. Masakra

@Żal

Niestety, takich humcwotów jak Ty :/

Harmoniusz
@Klepacz

Z tego co zasięgnąłem słuchu u znajomych w niektórych teamach część osób pracujących z biura, głównie APT, wraca na zdalną, bo znacząco im podskoczył target. Nie można tego powiedzieć o większości osobach na zdalnej na umowie, które położyły lachę na klepanie, klepią tylko na godzinówkę i się po prostu ordynarnie (usunięte przez administratora). Nie dziwie sie że firma chce ściągnąć największych ściemniaczy żeby ich przypilnowac na miejscu.

Klakier.
@Harmoniusz

Faktycznie godzinowka jest tak duza, ze planuje juz wczasy na karaibach. Ucieli nam premie z dnia na dzien, wiec sie nie dziw :)

@Klakier.

Tak jak się obijasz taką premię dostajesz. Pozdrawiam :)

@Klakier.

Ci, którzy uczciwie pracują mają wysokie premie :)

Klakier
@Jolo

Szkoda czasu, moze dostajesz dodatkowe pieniadze za pisanie bzdur tutaj :) kazdy kto troche pracuje wie jak bylo wczesniej a jak jest.

@Klakier

Jaka praca taka płaca :) Gdybyś tyle samo energii co poświęcasz w pisanie tutaj poświęcał na pracę na pewno byłbyś zadowolony z premii :)

@Klakier

Wystarczają mi te pieniądze, które dostaję w premii. Pozdrawiam :)

Elka
@takatunga

widać, że jesteś specjalista lub na innym bardzo znaczącym tu stanowisku ;)

Raczej

Jaka płaca taka praca :)

@Elka

Skąd wiedziałaś że jestem Prezydentem Stanów Zjednoczonych?

Nie mogę zgodzić się z większością opinii o tej firmie. Pracuję tu już jakiś czas i nie uważam, żeby tu było TAK źle... Team lider jest w porządku, pomocny, nigdy nie robi problemów, żeby wyjść szybciej czy jak potrzeba wolnego dnia. Godziny w kuchni podzielone są na zespoły, żeby właśnie ludzie nie mieszali się ze sobą (dlaczego więc oszczerstwa, że firma nie dba o bezpieczeństwo pracowników w czasie koronawirusa?), postawione są pojemniczki z płynem odkażającym, w toaletach jest mydło antybakteryjne, pracownicy nie siedzą jeden na drugim. Są zachowane standardy bezpieczeństwa. Wypłata jest zawsze na czas, a jeśli chodzi o klimę to naprawdę można się ubrać/rozebrać- nigdy nie będzie tak, żeby wszystkim pasowało w 100%. Na tym polega praca w zespole, że czasem trzeba się dostosować, bo jest się w grupie- no naprawdę macie z tym problem? I żeby nie było, że jestem Team liderem, który broni swojego stanowiska- nie, jestem normalnym pracownikiem;)

Zgadzam się z Tobą, nie jest tak źle jak tu wszyscy piszą. Chociaż trochę się obawiam, że już 900 zarażeń a my ciągle w biurze, mydło raczej nie pomoże..

Praca

Wypłata zawsze na czas ? Przecież to oczywiste że wyplata musi byc na czas wiec to żadna łaska ze strony firmy.

Biff Tannen

To bardzo wspaniałomyślne, że pracodawca o zasięgu międzynarodowym spełnia podstawowe - wymagane prawem STANDARDY (może jakaś nagroda za to jeszcze?). Szkoda tylko, że płaca na poziomie praktycznie minimalnej. Premia jest - owszem... kto latem dostał, to plany wakacyjne pozmieniać pewnie musiał z Kos na Kamionki zamienić ;) A, no przecież "grusza" jeszcze jest dla etatowców! Ale to już wynika z przepisów, więc żadna łaska. To, że "nie możesz zgodzić się z większością opinii o firmie" nic nie znaczy. Pierwsza praca na umowę? Jesteś zaraz po studiach? Masz mniej niż 26 lat? Wynajmujesz pokój, nie masz w planach rodziny, a jedyny pojazd to rower na utrzymaniu? No to działaj! Ja podziękowałem jakiś czas temu, nie jest mi tęskno. Dopóki ten syndrom niewolnika się nie zmieni, to lepsze nie nadejdzie. Nie samo.

Jaja

W XXI wieku pracownik nie moze kiedy chce isc do kuchni tylko wydzielaja mu przerwy na obiady?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Exela Technologies. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Toruń
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Technolog
TIOMAN Sp. z o.o. Sp.k.
logo firmy Clinical Business Developer Molecular Solutions
Toruń
BioMerieux SSC Europe Sp. z o.o.
logo firmy Zatrudnimy betoniarza
Candidate Competente GmbH
takatunga

Pracowałem rok, (09.2018-09.2019). Jedyna z 15 aplikacji, która odpowiedziała. Rozmowa kwalifikacyjna w porządku, sprawdzona znajomość angielskiego i małe zadanie do wykonania. Praca monotonna, ale dzięki temu mogłem "zresetować" głowę i psychicznie odpocząć od nadmiaru stresu. Jak się zaangażowałem i uczyłem nowych projektów, tak po jakimś czasie mnie zlecano szkolenia i sprawdzanie. Odchodziłem przed jakimiś zmianami akurat. Miałem genialny zespół, dobrych przełożonych (serio, można dogadać zmiany w grafiku), bardzo dobre wspomnienie po kilku innych miejscach pracy. Gdybym nie musiał się przeprowadzić, pracowałbym tam zapewne w dalszym ciągu. Wchodzisz, pracujesz, wychodzisz i pracę zostawiasz przy swoim stanowisku. Tyle. Polecam.

@takatunga

Jakby coś - pracowałem w zespole z językiem niemieckim.

Andy
@takatunga

i jakie wrażenia - z językiem niemieckim. Widzę, że własnie trwa rekrutacja z Deutsch. Jakieś refleksje?

@Andy

Otrzymuje się słowniczek. Jeśli nie rozumiesz czegoś, specjaliści tłumaczą każdorazowo. Mając podstawowy poziom niemieckiego wystarczająco dobrze sobie radziłem.

Xxx

Ja mam pytanie. Czy firma przyjmuje cały czas? Czy tylko jeśli jest wystawione ogłoszenie przez agencję Jobhouse? I jak ze składkami? są odprowadzane składki chorobowe?

@Xxx

Wydaje mi się że tylko przez agencję.Agencja która zatrudnia nas na umowę zlecenie a umowa taka może trwać w nieskończoność co według mnie jest dużym minusem.

Nieuk

Przeciez umowa z agencja moze trwac 18msc max Czy nie przestrzegaja tego przepisu

@Nieuk

Niestety wyobraź sobie pracować 18 miesięcy na zleceniu,w czasie kiedy jest pandemia i możesz bardzo łatwo stracić tą pracę...

Praca

To szukaj pracy tam gdzie dają umowę o pracę od razu lub po około 3 miesiącach ????w tej firmie możesz czekać nawet rok ...

Pracownik zdalny

Chciałbym dowiedzieć się konkretów od osób, które pracują już w biurze. Czy zachowywane są wszystkie środki ostrożności? Czy wiadomo coś kiedy kolejni pracownicy wrócą? I jak z odległościami między pracownikami?

@Pracownik zdalny

Są zachowane wszystkie środki ostrożności. Są środki do dezynfekcji, w kuchni są dyżury przerw i wyznaczone strefy w których może przebywać tylko jedna osoba. Codziennie mierzona jest temperatura. 1 zmiana wychodzi szybciej żeby nie mijać się z 2 zmianą. Sale są regularnie wietrzone. Na częściach wspólnych(korytarze, klatka schodowa itp.) wszyscy chodzą w maseczkach.

Idź stąd trollu

P.o.
@Pracownik zdalny

Ile to już minęło od powrotu ? 3 tygodnie ? Temperatura nie była mierzona ani razu od powrotu, stanowiska powinny być dezynfekowane po każdej zmianie A nie są. Skoro większość i tak jest na zdalnej to znaczy że wszystko działa i można dalej tak pracować. Pech chciał że akurat wylosowane zostało moje stanowiskona powrót, wypłata się zgadzała przez cały czas zdalnej pracy wiec to nie przez wydajność. Wirus czy jest czy nie, każdy wolałby pracować z domu. Do biura tylko na szkolenie i znowu powrót do zdalnej. Kierownictwo nie ma pomysłu na pracownika i raczej nic się nie zmieni w tym temacie. Zdrowy rozsądek i nowoczesne podejście, A nie eksploatacja. Bez hejtu. Pozdrawiam.

@P.o.

Temperatura mierzona jest codziennie. Regularnie dezynfekowana jest powierzchnia wszystkich powierzchni gładkich, poprzez wentylację nawiewana jest specjalna dezynfekująca mieszanka azotu i tlenu, dodatkowo na każdym kroku stoją ściereczki i płyny do dezynfekcji o działaniu biobójczym. Do powrotu zostały wylosowane osoby, które ściemniały. Osobiście patrzyłam na monitory kto ma największe przestoje :) No, najlepiej to każdy chciałby nie pracować i dostawać pieniążki, spokojnie, Twój Pan Duda Ci to pewnie zapewni...

@J.O.

Weź ogarnij język polski, nie da się tego czytać... Tak samo jak nie da się słuchać tego Twojego śmiechu, a raczej piania codziennie na sali.

Exela456
@J.O.

To w końcu do firmy wróciły osoby ze zleceniówki czy te co miały najsłabsze wyniki czy te z losowania bo zaczynam się gubić :/

Koniczynka
@Exela456

Nie interesuj się tak, bo wiesz czego dostaniesz? A prawda jest taka, że wróciły głównie jednostki, które wymagają opieki, tzn. pilnowania, bo samodzielnie są nieefektywne i wystarczała im podstawa. Tak, wiem, momentami przypomina to zakład pracy chronionej, ale widać niektórym to odpowiadało, tylko nie mieli właściwego orzeczenia. Tak poza tym, to ja wolałabym wrócić, mimo że mieszkam kilka minut piechotą od firmy. Czasowo wychodzi prawie na to samo, a łatwiej o mobilizację.

Exela456
@Koniczynka

Czego dostanę? Będę się interesować bo jestem pracownikiem tej firmy i powiedziano mi (napisano w wiadomości prywatnej), że wrcam bo jest na zleceniu a nie że (usunięte przez administratora) Na forum czytam, że sobie nie radzę, że oszukuję... Może czas najwyższy przestać wypisywać takie rzeczy na forum a zacząć rozmawiać z pracownikiem!

Kacap
@Koniczynka

No to wróć jak chcesz...

Qatro
@Koniczynka

Teraz część z tych osób odchodzi podejmując inne wyzwania życiowe A Ty będziesz siedziec w tej firmie póki jej nie zamkną bo nie masz wyższych ambicji

5 dzień pracy

Hej, bardzo polecam wszystkim pracę tutaj. Zadania wydają się nieco skomplikowane, ale dostajemy solidne szkolenie przed każdym nowym zadaniem oraz później wsparcie merytoryczne przemiłych kolegów i koleżanek z zespołu. Team leader jasno określa swoje oczekiwania co do pracownika, zwraca uwagę na to co mu się podoba, co nie i czego od nas oczekuje. Wyraźnie zarysowuje cele i kolejne kroki. Targety na umiarkowanym poziomie, tak że pracując 5 dzień jestem w stanie zbliżyć się bardzo blisko nich, a w niektórych projektach nawet przeskoczyć. Wymarzona atmosfera, wszyscy są mili i pomocni. Wspaniała praca z ciekawą ścieżką kariery! Polecam!

No tak
@5 dzień pracy

Czyli praktycznie wszystko na odwrót :) (usunięte przez administratora)

3 rok pracy
@5 dzień pracy

Gdzieś już słyszałem podobne hasła. Jak to szło: "Polska rośnie w siłę, a ludziom żyje się dostatniej"? Nie wiedziałem, że język propagandy został zaktualizowany i znajdzie tu zastosowanie. Niemniej nacechowaliście to nazbyt Towarzyszu. Miejsce akcji wprawdzie nie stocznia czy fabryka, ale spory budynek korpo. Już nie Plan 6-cio letni, a realne targety do wykonania. Nie członek kolektywu, ale przeciętny bohater - niczym każdy z nas, stający w pocie czoła, z wypiętą piersią wobec wyzwań codziennego dnia robotniczego. Kamera przybliża obraz i wyostrza drugi kadr, gdzie widnieją hasła: "w naszym zakładzie pracy nie ma etatu statysty", "rozwińmy ruch wynalazczości i racjonalizacji. Skracajmy drogę od pomysłu do produkcji!", "praca jedynym miernikiem oceny każdego człowieka!", "chwała ludziom dobrej roboty!" Uważam zatem, że mogliście się postarać nieco bardziej Towarzyszu.

Najstarszy klepasz

Tylko w teamie A już nie mierzą temperatury, czy w każdym?

36.5
@Najstarszy klepasz

Jak to nie mierzą? Na mojej zmianie koordynator codziennie chodzi i mierzy :)

38.8
@Najstarszy klepasz

Wcale nie mierzą. Nie wierzą w koronę. Ale jakoś reszta dalej siedzi zdalnie w domeczkach tak na wszelki wypadek.

40.0
@38.8

Trzeba było ładnie klepać, a nie grać w grę, to byście też siedzieli dalej w domeczkach ;)

38.8
@40.0

Od początku siedzę w firmie. I gram w gry :)

Najstarszy klepasz
@36.5

Ooo, widzę że koordynatorzy też się tutaj udzielają :D Zamiast tutaj ściemniać byście wzięli się za robotę

2pm
@Najstarszy klepasz

A po co mają mierzyć temperaturę właściwie skoro kolejni ludzie wrócili do pracy w biurze? Ok, nie jestem zadowolona, że pracuje z biura ale na "zagęszczanie" to już się mega wkurzam.

Covid
@2pm

Wkurzasz nie na zagęszczanie. A tera takie pytanie - nie chodzisz na zakupy do dyskontow, gdzie są tłumy ludzi ? Nie chce mi sie wierzyć, że w pracy to przeszkadza, ale na zakupach już nie :D

@2pm

Nie wiem o czym mówisz, są zachowane odstępy

Takżebyłypracownik

A to w każdym teamie takie jasełka są? czy tylko w tym ,,A" o którym jest tutaj tak dużo pisane

A ja nie z A
@Takżebyłypracownik

W każdym. Ale trzeba przyznać że ten team rzeczywiście chyba najbardziej aktywny chociaż mam czasami wrażenie że wszystko pisane jest przez jedną max dwie osoby :D

A z A
@A ja nie z A

ja bym stwierdził że sam tramslator pisze aby firmy pogrążać w nędzy i rozpuście

@A z A

Mógłbyś proszę rozwinąć swoją wypowiedź?

@Głupszawypowiedź

Aha... tak jak myślałem...

Beka z malkontentów

Kierowcy autobusów, budowlańcy, pracownicy banków i sklepów pracują na miejscu przez cały rok, a tutaj grupka rozwydrzonych milenialsów "boi się o swoje życie" w obliczu wirusa, który u większości przechodzi bezobjawowo i ma śmiertelność porównywalną z katarkiem. Malkontenci i ofermy życiowe siedzą jednak w tej firmie, bo nikt inny nie jest na tyle głupi, żeby ich zatrudnić. Doradziłbym zmianę pracy jak komuś coś nie pasuje, ale zapomniałem, że z takim nastawieniem byście 2 dni pracy w Biedronce, czy Lidlu nie wytrzymali, a co dopiero w lepszych firmach na odpowiedzialnych stanowiskach. PS: chodzę do biura praktycznie przez całą tą "pandemię", tak samo jak reszta specjalistów, bez których nawet jednego dnia byście zdalnie nie mogli pracować. Dlaczego? Bez kogoś, kto pilnuje tego bałaganu na miejscu, po chwili nikomu by nic nie działało. O dziwo wszyscy jakoś żyjemy, nikt nie zginął, maseczek nikt nie nosił i stało się coś? Nic. To nie czarna ospa, czy ptasia grypa, albo dżuma, że śmiertelność przekracza 10%. W przypadku tych chorób faktycznie można bać się o swoje życie, ale nie przy chorobie, która ma poziom śmiertelności na poziomie zwykłej grypy, a do tego jakieś 85% zgonów przypada na osoby starsze niż 65 lat. Takich nawet nie ma u nas w biurze. Dla osób w wieku 20-40 lat śmiertelność wynosi mniej niż 0,01%. W dodatku o ironio, większość w pracy prawdopodobnie przeszła koronę na przestrzeni stycznia/lutego jak wszyscy kaszleli i się dusili - kogo bym nie spytał z okolic to też miał podobne objawy w tamtym okresie, ale nikt nie robił zamieszania z tego powodu (na szczęście). No chyba, że wierzycie, że w dobie globalizacji "bardzo zaraźliwy wirus" dotarł do Polski z pół rocznym opóźnieniem. Przy otwartych lotniskach przez całą zimę chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że to nierealne? Swoją drogą, w czym praca zdalna miałaby wam pomóc - nie robicie zakupów w sklepach, nie wychodzicie nigdzie z domu? Bo skuteczność maseczek utkanych z bawełny przeciwko wirusowi jest identyczna jak spadochron z pościeli przy skoku z 5 tysięcy metrów. To co, teraz nakupić zapasów na rok i zamknąć się w bunkrze? To przez was pewnie nie dało się kupić makaronu i papieru toaletowego :D Może pora przestać śledzić serwisy informacyjne żywiące ludzi propagandą strachu? Statystycznie większe szanse macie, że w drodze do pracy zginiecie w wypadku na przejściu dla pieszych, ale jakoś z tego powodu nikt przejść dla pieszych nie zamyka. Dobra, koniec mojego wywodu, bo i tak nie zatrzymam tej karuzeli śmiechu, która się tutaj rozbudowała na forum. Farewell

@Beka z malkontentów

"specjalisto"! Ludzie w wieku 20-40 lat mają rodziców, dziadków, a w ich przypadku smiertelnosc jest dużo wyższa. Nie każdy jest takim egoistą....

Drzewo
@Beka z malkontentów

Kierowca autobusu jest odgrodzony od reszty pasażerów, budowlańcy oraz kasjerzy i inni pracownicy mają skrócone godziny pracy. Owszem 60-latków we firmie nie ma ale mamy rodziców w tym wieku i na nich uwagę zwracamy a nie na siebie. Jeżeli masz gdzieś swoje zdrowie twoja sprawa. Firma ma zagwarantować bezpieczeństwo i jest to ich obowiązek a jak narazie naraża ludzi. Wszystkie firmy, które mogą pracują zdalnie , bo dla pracodawców jest ważne by mieć zdrowych pracowników, widocznie tej firmie na tym nie zależy .

@Ktos

Czyli rodzice/dziadkowie nie chodzą do pracy, sklepu, czy banku, nie odbierają poczty, nie przyjmują gości i są zaizolowani bunkrem atomowym? Egoistą powie, heh. 90% kraju chodzi obecnie normalnie do pracy, w innych firmach ludzi że zdalnej ściągnęli już w momencie ograniczenia restrykcji. Jak czujesz się taki zagrożony, to wystarczy poszukać innej pracy gdzie nie będziesz według swojego mniemania. Powodzenia w szukaniu :D

Gbbbh
@Beka z malkontentów

Jestem pod ogromnym wrazeniem glupoty i podziwiam tupet. Z takim przechwalstwem i "znajomoscia" statystyk nalezalo sie podpisac z imienia i nazwiska, niecj wszyscy maja okazje gratulowac.... Anonimowosc... Przy takiej osobistoaci to az grzech. Witamy pracownika roku!

@Gbbbh

Skoro mamy takich specjalistów, nic dziwnego że jest jak jest....

@Beka z malkontentów

Nie, nie chodzą, nie przyjmują gości, sprawy bankowe załatwiają przez internet i wyobraź sobie że pracują zdalnie albo są na emeryturze. Jak widać można. Tylko tutaj poczuli wiatr we włosach i na hurra wracamy.(usunięte przez administratora)

Milenials
@Beka z malkontentów

Beke to my mamy z Ciebie , widać też nikt nie chciał zatrudnić takiego "specjalistę" ????

Kerwin
@Ktos

Ta, jasne. Jakoś w tydzień temu byłem w banku, wczoraj u fryzjera i wiesz co, wszyscy normalnie przyjmowali i obsługiwali klientów :D

@Beka z malkontentów

Warto pomyśleć że może nie każdy mieszka sam a z rodzicami czy dziadkami którzy jednak może do najmłodszej grupy wiekowej nie należą,a skoro już złapie się jakiegoś syfa w pracy to można nim i zarażać.Praca zdalna miała temu zapobiegać a nie być jakąś próbą.Uważam że jeżeli Ty chcesz być w biurze tą bądź ale jakby była szansa pracy zdalnej to by było mniejsze ryzyko.Nie ma co porównywać tej pracy do pracy kierowców czy budowlańców można i porównać do innych biura naszą prace gdzie dalej zostalo się w domu.

@Mądrzejszawypowiedź

COVID nie jest chorobą śmiertelną, wszystkie zgony są z powodów chorób współistniejących, a czasem nawet nie tylko chorób(samobójca z koronawirusem został zapisywani w statystykach jako ofiara COVID xD). Więc, jeśli Twoi rodzicie aktualnie przebywają ciężkie choroby zagrażające życiu to niech do jasnej, ciasnej siedzą leżą w szpitalu, a nie szlajają się po świecie...

@Beka z malkontentów

Ale ty się teraz chwalisz że zostałeś? Czy zalisz? Może firma nagrodzi cie wieńcem z papieru toaletowego albo wybuduje pomnik na twoją cześć. O dzięki Ci nasz bohaterze że było nam dane pracować z domu. Cóż za wspaniały, heroiczny czyn. Kierowcy, budowlańcy, ekspedjenci nie pracowali zdalnie, bo było to nie możliwe! A pracodawcy zabezpieczyli ich jak najlepiej mogli ( czego nie można powiedzieć o Exelli). To że nie było maseczek dla pracowników to raczej nie powód do domu. To najlepszy dowód na to jak firma ma nas gdzieś. Liczy się tylko kasa i statystyki - to jest prawda o tej firmie i pracy w niej. Bez nadgodzin pensje są tu glodowe, więc może jakieś postojowe dla pracowników bo wypłaty mamy mniejsze. W normalnych firmach pracodawca sam składa wniosek, ale nie tu.PS dobrze, że ty " specjalisto" możesz wybierać w ofertach pracy niczym w ulegalkach i zdecydowałeś się właśnie na Exelle!

@Beka z malkontentów

A skąd Ty możesz wiedzieć co robią teraz moi rodzice? A i tak widać że mało wiesz o tym wirusie skoro uważasz że osoby dla której jest zagrożeniem życia powinny leżeć w szpitalu XDD

Iksinska
@Beka z malkontentów

Owszem. Są zawody, których przedstawiciele dalej pracują, tak jak wspomnieni kierowcy autobusów, budowlańcy, czy sprzedawcy. Wszędzie są ustanawiane zasady bezpieczeństwa w celu zminimalizowania szans rozprzestrzeniania się wirusa. Ok, do exeli wróciła część pracowników, żeby zachować odległości między stanowiskami, zostały wyznaczone godziny korzystania z kantyny. Super. Temperatura jest mierzona jak się specjalistom przypomni. Chociaż te mierzenie temperatury też jest trochę śmieszne, skoro wykonywane jest to, gdy już wejdziemy do firmy, zajmiemy stanowiska. No ale okej, ciężko to inaczej zorganizować. Tylko szkoda że nikt nie wpadł jeszcze na to, żeby chociażby zrobić 10 min przerwy między zmianami. Cudowne jest to, że siedzimy "zdala" od siebie, jak przed rozpoczęciem drugiej zmiany wszyscy zbierają się w kupkę oczekując na możliwość wejścia na salę :p Chcialabym jednak w głównej mierze odnieść się do argumentu, że wszyscy chodzą do sklepów, banków itp itd. No tak się składa, że nie wszyscy. Są osoby z grupy większego ryzyka, które nie kwalifikują się do pobytu w szpitalu, ale jednak dbają o siebie i np zamawiają wszystko przez internet lub ktoś robi im zakupy i zostawia je pod drzwiami. I wydaje mi się, że każdy ma prawo do radzenia sobie w tych czasach tak, jak może, a obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie największego bezpieczeństwa pracowników, na ile to możliwe. W tym wypadku jest to możliwe i było nawet realizowane. Nie chcę wspominać o fakcie, że działamy na oprogramowaniu bez licencji. To już nie moja sprawa. Jak widać nawet pracownikom nie przeszkadzało to, że rachunki za zużycie prądu im zdecydowanie wzrosną, bo wolą dbać o zdrowie. Ale oczywiście najlepiej powiedzieć że pracownikom spadła wydajność, bo siedzą w domu, a nie dlatego, że albo są ciągłe problemy z systemem albo dlatego, że targety są podnoszone do takiego poziomu, że nawet nie ma sensu się starać. No chyba że ktoś jest robotem i może nie odchodzic od monitora i wgl wzrok mu się nie męczy. Takich ludzi szanuje, ale firma chyba jednak nie do końca.

Mądrzejszawypowiedź(1)

Rozumiem że się ze mną zgadzasz ale nie jest to kulturalne zbytnio podszywanie się pod kogoś nazwę i robienie z siebie cepa :)

@Mądrzejszawypowiedź(1)

Hehe, zapomniałeś zmienić sobie login chłopie i odpisałeś sam sobie xD

@Głupszawypowiedź

Wystarczy ze ktoś podszywa sie pod moją nazwę ;)

Kwas

Zastanowiłem się i mogę wrócić . Tylko mam pytanie : kto weźmie odpowiedzialność jeśli nieświadomie zarażę kogoś lub ktoś mnie ? Zgodnie z ustaleniami nie może być włączona klimatyzacja ponieważ ona również roznosi tego wirusa . Czy będziemy padać z omdlenia ? Bo na dworzu ponad 20 stopni . Czy ktoś mi może zagwarantować bezpieczeństwo ? Jeśli ktoś weźmie na siebie taką odpowiedzialność to nie ma problemu wrócę nawet jutro . Jesteśmy ludźmi . Pamiętajcie o tym !

Vip
@Kwas

Ktoś już niżej napisał - zdrowie jest ważniejsze od pracy. Nikt Ci nic nie zagwarantuje, a jak już ktoś się zarazi to będzie gadka ze to przecież nie musialobyc w firmie, no bo jak to wykazać? Wyłączona klima, upały na zewnątrz, kilkadziesiąt kompów włączonych na raz - ale przecież wszytstko zgodnie z zaleceniami bo odstęp 2m zachowany. Jeszcze może niech nam maseczki założą to padniemy po pół godziny.

gringiel
@Vip

Jeżeli coś będzie się nie zgadzać, tzn. będzie za wysoka temp., włączona klima, nie będzie zachowanego odstępu - zawsze możemy zadzwonić do sanepidu i wtedy już będzie się inaczej to rozgrywać

Kwas
@Vip

Nie wyobrażam sobie tego . Nie chcę mieć nikogo na sumieniu . My w większości jesteśmy młodymi ludźmi ale nasze rodziny są narażone na niebezpieczeństwo . Zastanówcie się czy warto narażać nas wszystkich na takie niebezpieczeństwo. Informacja która zostala ogłoszona: 15 osob zarażonych w Toruniu z zakładzie odzieżowym . Czy my będziemy następni ?

xero
@Kwas

nie wiem czy gorsza jest włączona klima przy wirusie czy wyłączona przy tym upale... od kiedy pracuje nie było jeszcze takich temperatur więc powiedzcie prosze czy naprawde wg tego dress code nie można przyjść w krótkich spodenkach ??

ahoj
@xero

Ja nie mam zamiaru topić się we własnym pocie, przychodzę w krótkich - wyrzucą mnie do domu? akurat to mi na rękę ;)

@ahoj

Skończcie już z tą koronaparanoją dziewczyny i chłopcy :)

My
@Bajabongo

My? A kto chowa głowę w piasek, kto dalej siedzi zdalnie? Tak się boicie? :)

@My

Tak, wy wielkie płaczki. Pewnie się cieszycie bo macie kolejny pretekst do wylewania swoich łez na jakiejś śmiesznej stronie w Internecie. Pokolenie Z takie zaradne, potrafi napisać coś w Internecie :D

@Bajabongo

Ludzie, szkoda zdrowia. Firma wam niczego nie zagwarantuje. Znam sporo osób które przez pracę tutaj, a właściwie przez źle skonstruowany system klimatyzacji, nabawiły się powaznych problemów z zatokami, i mają je dalej pomimo zmiany pracy na lepsza. Czy warto narażać się na podobne niedogodności? Dodam tylko ze wielokrotnie klimatyzacja miała byc naprawiana a przez okres w ktorym pracowałem, niemal 3 lata, nic z tym nie zrobiono. Myślę więc, ze firma i z tym problemem nic nie zrobi. decyzja należy do Was

Iksinska
@Kwas

Ja się nie boję wirusa, moja mama pracuje w szpitalu na oddziale zakaźnym, także wiecie :D do zobaczenia w poniedziałek :*

@Bylypracownik

Uuuuuuuuuu, mamy tutaj specjalistę od klimatyzacji, który po węchu wykrył niedziałającą klimatyzację :D Buahahahahaha, moje opki miały rację. Niezły kabaret się tutaj odbywa

@J.O.

Proszę nie przypisywać mi słów których nie napisałem. Czytanie ze zrozumieniem jest przerabiane w klasach 1-3 podstawówki, może warto nadrobić zaległości w edukacji :). Problem z klimatyzacją byl szeroko znany i komentowany, przynajmniej w teamie A. Mnóstwo ludzi się przez to pochorowało i skutki odczuwa po dziś dzień. Logicznym więc, że skoro firma przez kilka lat nie potrafiła nic z tym problemem zrobić, pomimo wielokrotnych monitów ze strony TL czy szeregowych pracowników, to tym bardziej wątpię że weźmie odpowiedzialność za zdrowie pracowników wracających obecnie do pracy w biurze. Oczywiście moglo się coś pozmieniać w międzyczasie, ale że utrzymuję kontakt z paroma osobami które jeszcze się ostały - szczerze w to wątpię :)

@Bylypracownik

Oo, widzę że piszesz o MOIM teamie. Jak ktoś jest mięczakiem co choruje każdej jesieni to się nie dziwie, tylko nie zwalaj informacji na klimatyzację... Nie ma co bać się nowych rozwiązań, one na prawdę są przydatne :)

@J.O.

Ja z kolei sugeruję naukę języka polskiego, gdyż NAPRAWDĘ piszemy łącznie :). NAPRAWDĘ, warto nadrobić te ewidentne braki w edukacji, bo to już kolejny twój błąd, yntelygencie :)

Hehh
@gringiel

Klima włączona na maksa :)

@Bylypracownik

Hahahaha, poucza o drobnym missclicku, a sam nie wie co to interpunkcja, ani że nie pisze się wielkimi literami w środku zdania, ale za to "Twój" pisze się z wielkiej litery ;) O "yntelygencie" nie wspomnę, to dobitnie świadczy o Twoim pochodzeniu. Co za wieśniak...

@J.O.

A ja za to dalej proponuję się douczyć kiedy można używać dużych liter w środku zdania i kiedy zwrot do kogoś piszemy z małej litery ;)

@Hehh

Nie pisz tego, przecież jakiś koleś z Internetu napisał wyżej że jest całkiem wyłączona i jest duszno, więc to prawda!! Buehehe

Ktośinny

Skoro tak często je łapiesz to mam nadzieje że zostałeś jednak na pracy zdalnej.

Pająk
@Ktośinny

Ale wiesz że pandemii się nie łapie? Pandemia jest to ogólnoświatowa epidemia ustanawiana przez WHO. Co za ludzie...

@Pająk

A wiesz że wirusa można złapać za to? Nie przestrzegając zasad. Trochę wyrozumiałości dla tych ludzi co naprawdę się boją i martwią a nie pełna ignorancja bo według Ciebie możesz być chory i Tobie nic z tego.

Coz

Płytkie Twe rozumowanie. Milczenie złotem.

mimoza

gównoburza o klime, klima od zawsze nie działa jak trzeba i ten kto oczekuje cudów że będzie wszystko działać super to żyje wyimaginowanymi marzeniami, chcecie mieć powiew chłodu to obłóżcie się lodem albo zamontujcie sobie swój osobisty wiatrak a nie wylewacie żale jak dzieci z przedszkola. pozdrawiam :D

Aaaabbb

Podstawowy obowiązek Pracodawca ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy (art. 207 kodeksu pracy). Ma obowiązek chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy Cos jeszcze? Bo w naszym przypadku jest to niemozliwe... Nie czas na powrót do biura... PozdrAwiam

Gad
@Aaaabbb

Trzeba dodać, że wyznaczono godziny w których określone zespoły mogą korzystać z kuchni. Wiec jeśli akurat nie jesteś głodny w określonych godzinach to masz pecha.

Becia

Nikt nie weźmie odpowiedzialności, wszyscy umyja rączki niestety. Czyżby nasz powrót był podyktowany oszczędnością? Chyba wykupienie licencji jest dla firmy zbyt dużym wydatkiem. Przykre.

TimA

zachęcamy do brania L4 i szukania sobie innej pracy bo tu będzie już tylko gorzej. Jak premie?

No to pa
@TimA

@TimA- premie normalne, u mnie właściwie bez zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem. Także może rzeczywiście zmień pracę albo zrób sobie bąbelka i jednego marudera mniej będzie..

TIMA
@No to pa

O widzę w koncu ktoś z przełożonych sie udziela ;)

Hehe, znowu 0? :D

No to pa
@Bajabongo

Na szczęście nie. Daleko mi do tych owianych tajemnicą kwot, ale przy lekkim spięciu udaje mi się dorabiać do wypłaty. Rozumiem że ból dolnych części ciała u niektórych jest stałym bólem. Może rzeczywiście pokolenie Z jest nieco upośledzone. (usunięte przez administratora)

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@No to pa

To niezłe sumy musisz dorabiać. W moim teamie po przejściu na ff w moim średnia premia wyniosła 15 złoty xD

Bojaniewiem
@TimA

A częste zmiany pracowników w tym teamie to jakaś nowość czy to raczej normalne?

Kocur
@Bojaniewiem

Team nie ma znaczenia, wszędzie są przypływy i odpływy. A teraz to już w ogóle będą.. co to za pomysł żeby wracać do biura kiedy zarażeń jest więcej niż wtedy kiedy z niego nas odsyłali???

Gig
@Kocur

Oczywiście jako mięso armatnie idzie zlecenie bo oni nie są przecież ludźmi i możemy sobie pozwolić na kilka strat, firma ma możliwości do pracy zdalnej (która się sprawdza) ale co tam! Wróćmy do biura kiedy ilość zachorowań rośnie - chore.

Udarek
@Gig

A od kiedy powroty?

@( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pochwal się, co to za team leserów? :)

@TimA

Za robotę się weź, zaraz się zdziwisz jak wpadnie do Ciebie ZUS na kontrole za fałszywe L4! Tylko narzekacie cały czas!

XD
@J.O.

Czyżby HRy już zaczęły prace? :)

@XD

Nie wiem co masz na myśli, HR pracuje cały czas. I lepiej uważaj, nie destabilizuj mojego zespołu!

Ktos

Kiedy jakiś oficjalny mail od przełożonych w sprawie powrotow? Wie ktoś? Jakie są wytyczne co do zasad bezpieczeństwa? Czy dalej bawimy się komunikatorem dla graczy,...

TeAm
@Ktos

U mnie TL na urlopie, rozmawiałam z koleżanką z innego SE zespołu i u niej TL też na urlopie. Także wygląda na to że decyzje bardziej "na górze". Właściwe nie jest to zaskakujące, że nikt oficjalnie się pod tym nie podpisał.

Jaja

To są jakieś jajca. Jest możliwość pracy zdalnej ale jakimś cudem uznano, ze to świetny czas na powrót do firmy, oczywiście tylko pracownicy agencyjni bo oni jak powszechnie wiadomo maja lepsza odporność. Sytuacja jest na tyle bezpieczna ze możemy wrócić ale nie jest na tyle bezpieczna żeby przywrócić etaty.

@Jaja

Część etatów też wraca. Pora przyjść choremu, wtedy wszyscy pójdziemy na kwarantannę, będzie śmiesznie ;)

Kocur
@Jaja

Nieważne czy etat czy zlecenie - pomysł powrotu w tym momencie jest naprawdę nieodpowiedzialny. Mam nadzieję, że dostaniemy maila z taką decyzją żeby wiedzieć kto jest taki wspaniałomyślny i kto będzie odpowiadał za możliwe zarażenia. A może po prostu forma ma ochotę postać 2 tygodnie na przymusowej kwarantannie?

Digi
@Jaja

Dla mnie sytuacja jest chora, powrót do firmy w tym momencie jest nieodpowiedzialny, zważywszy na to ze można pracować zdalnie. Etaty dalej zamrożone. Kompletnie nie rozumiem tej decyzji, praca zdalna powinna im się przecież opłacać, bo oszczędza się na takich rzeczach jak chociażby kawa a na papierze toaletowym kończąc. Jestem ciekawa jak będzie wyglądał dostęp do kuchni. U mnie jeszcze oficjalnie nie ogłosili powrotu ale pewnie nastąpi to jutro

Viper
@Jaja

Nie zapowiada się żeby szybko znieśli zachowanie odstępu 2m, w takim przypadku co? Połowa będzie przychodzić do firmy a połowa siedzieć w domu przez powiedzmy pół roku? Ładna mi sprawiedliwość

Tomeczek
@Jaja

Dzisiaj dostałem informacje, iż od poniedziałku wracam do biura, jak dla mnie kompletny absurd, myślę że nie tylko dla mnie ale dla każdego kto dostał taką informację. Nie pamiętam dokładnie ale w momencie opuszczania biura na rzecz pracy w domu zakażeń było mniej niż teraz wykrywają w ciągu kilku dni. Czy wspaniały pomysłodawca powrotu do biura zapewnił, dezynfekcje stanowisk? Czy zapewni każdego z nas, iż reszta osób z którymi będziemy przebywać nie jest zarażona?

Ola
@Tomeczek

Nie sądzę. Wszyscy Ci, co te decyzje podejmują to siedzą sobie w domku albo przyjdą w tygodniu na kilka godzin. Przed praca zdalna tez niby była dezynfekcja a mimo to klawiatura się lepiła jakby ktoś na niej frytki smażył. Prawda jest taka, ze to klepacze są filarem firmy a nikt o nas nie dba.

Udarek
@Ola

A co dostajemy w zamian? Premie ucięte prawie do zera. Stale pełno pracy. Ludzie, nie dajmy sie tak rolować. To w końcu wraca etat czy agencja?

Ola
@Udarek

W zdecydowanej większości wraca agencja. Powiedziałabym ze stosunek 90% do 10%. Premie ucięte, etaty zamrożone, ale ludzie boją się mówić w obawie przed utrata pracy. Do tego ciagle zaległości które trzeba nadrabiać w weekendy, zdalnie owszem, ale ja napewno nie będę przychodziła stacjonarnie w weekend gdzie co raz więcej mówi się o dużych wzrostach zarażeń w Toruniu. Niech zaległości przychodzą robić pomysłodawcy powrotu do biura

2pm
@Jaja

Świetny pomysł! Akurat nowe ognisko korony w Toruniu to zbierzmy 50 osób w jednym miejscu i zobaczmy co się stanie! Zdaję sobie sprawę, że wrócimy do biura, ale naprawdę to chyba nie jest dobry moment...

TeamNo
@Jaja

A ja nie zamierzam wracać, zdrowie ma się jedno a prace zawsze można zmienić. Moje odejście niczego nie zmieni, ale może inne osoby również podejmą taka decyzje i wtedy zrozumieją, że lepiej pozwolić pracować ludziom z domu, niż nie mieć pracowników w ogóle.

I co wiadomo coś o powrocie do biura?

Anisa

Przecież wirus cały czas jest. Na jesien zapowiadają druga fale pandemii. Kto by chciał wracać?

@Anisa

Różne to rzeczy już słyszałam dlatego pytam :)

Jakie są mocne strony pracodawcy Exela Technologies?

ANAL_i_ZATOR

Zdobione drzwi i śliczne żyrandole.

Zostaw merytoryczną opinię o Exela Technologies - Toruń

• Jak się pracuje w Exela Technologies?

Zobacz opinie na temat firmy Exela Technologies tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 88.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Exela Technologies?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 9 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Exela Technologies