Opinie o Tauron Wydobycie w Jaworzno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Tauron Wydobycie. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Tauron Wydobycie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tauron Wydobycie w Jaworzno

Do wszystkich którzy chcą się przyjąć do pracy w firmie Tauron Wsparcie na ZG Sobieski. Ludzie z daleka od tej firmy! (usunięte przez administratora) jakich mało dokręcania śruby przez kierownika a ludzie zajechani robią po 350 godzin w miesiącu!!! Czysty feudalizm i niewolnictwo!!!

fawon
@Ania

wcześniej tych samych ludzi zatrudniał atos potem impel teraz wsparcie a co jedna firma to nowy dyrektor i niższa pensja dla pracowników i właśnie na takich spółeczkach i spółkach kasę trzepie centrala taurona w Katowicach a w której rękach jest wydobycie czy sug, ludziom płaci się najniższą krajową a każdy im zazdrości bo pracuję w mega korporacji która wydaje miliony na reklamy

krzych
@Ania

tak robi 43 dni w miesiącu ;D

securitate

„Panie Boże Wszechmogący, przez Syna Twojego, Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, napełnieni Duchem Świętym, świadomi, że praca nasza nie tylko służy naszym rodzinom, ale całemu narodowi, wszystkim Polakom, stajemy dzisiaj u stóp Maryi, przez jej ręce zawierzając nas samych, nasze rodziny, nasze miejsca pracy Twojej Bożej Opatrzności. Wielka Boga człowieka Matko, niepokalana dziewico Maryjo, matko Kościoła i królowo Polski, matko naszego zawierzenia. Zawierzamy tobie Maryjo, Jasnogórska pani, wszystkie sprawy energetyki polskiej, jej bezpieczeństwo, rozwój, unowocześnienie, służbę tysięcy naszych kolegów w dzień i w nocy, bez ustanku z poświęceniem i narażeniem życia” - to treść modlitwy, którą na Jasnej Górze odmówił Krzysztof Tchórzewski.

krzych
@securitate

puknij się w pukel

Zbyszek

Jak to kiedyś ktoś powiedział dobrze to już było,

kinga

Świat korporacji jest dość specyficzny i wszystkim, którzy cenią swoją godność oraz zdrowie psychiczne stanowczo ODRADZAM. Sam mam za sobą 3 lata pracy . Pieniądze? Może i były ale atmosfera pracy? Nazikoproracjonizm. Oto najlepszy opis. Wszystko zorganizowane jak w obozie koncentracyjnym - tzw. władze obozu (średni management i wyższy) zachowują się i wysławiają praktycznie jak panowie w czarnych mundurach z dwoma S-kami. Poszczekiwania i gnojenie psychiczne szeregowych specjalistów jest na porządku dziennym ale sami współpracownicy nie lepsi. Donosiciele, szpicle i wazeliniarze są wręcz hołubieni a wszystko okraszone indoktrynacją na poziomie Goebbelsa - że korpo jest cudowna, najlepsza, że korpo daje ci życie, rozwija. Sam wytrzymałem 3 lata ale znam ludzi co skończyli w rok z zawałem lub nerwicą. Do korpo pasują chyba tylko zimnokrwiste szczurki gotowe biegać za kawałek sera. Kto nie jest szczurem niech nie traci czasu na korporacje i szuka NORMALNEJ pracy. Moje sugestie dla Tauron Wydobycie: zmiana magmentu Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: zmienić kierowników i dyrektorów

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Jaworzno
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Kierowca kat. D komunikacji dalekobieżnej FLIXBUS
Profesjonalny kierowca
logo firmy Audyt / Audytor w banku
QualitySite
Mlody

Panowie.Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko teletechnik w oddziale NTA na powierzchnu w zakladzie Sobieski w Jaworznie.. Weszlem do siedziby, dostalem identyfikator jako gosc i dopiero jak po mnie taka kobieta starsza zawołala z nazwiska to zaprowadzono mnie na rozmowe. Na rozmowie 4 osoby:Sztygar, jakas babka co ciagle cos pisze, babka co mnie wprowadzila, i jakas przedstawicielka tauronu wydobycie. Przebieg rozmowy: Czemu chce tu pracować? Co skończyłem jaką szkołe i co robie w obecnej robocie. Sztygar opowiada co sie robi u niego w robocie. Przedstawicielka opowiada jaka to praca i jakie umowy.Pierwsza próbna, druga 9 miesięcy, trzecia na czas nieokreślony. Zero przepytywania o sprawy techniczne.Sztygar tylko opowiadał o centralach telefonicznych i systemie aspiracyjnym Zefir. Ile chce zarabiać? Powiedziałem że na start 2600 netto na ręke. Pytanie padło też kiedy moge podjac prace.Powiedziałem że w listopadzie. Socjal: 8 ton wegla 14 pensja Barbórka 40 % karty górnika. Kartki sodexo. Zarobki: Odpowiedziano mi że na tym etapie rozmowy nie moga mowic o zarobkach. Czy dostałem prace? Obstawiam że nie ponieważ nie sadze by sie kontaktowano z kazdym mowiac mu że nie dostał pracy a tak powiedzieli ze beda do kazdego dzwonic za 2 tygodnie. Moje sugestie dla Tauron Wydobycie: Plaćcie więcej ludziom. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zwiększyć zarobki i zniwelować nepotyzm.

schowany w ciężkowickim lesie
@Mlody

Twoja propozycja dla firmy brzmi jak zachęta do rośnięcia dla pigmejów. Gdyby zwiększyli zarobki i zniwelowali nepotyzm to już nie byłby Tauron.

Mlody
@schowany w ciężkowickim lesie

Wiesz no takie odpowiedzi mi sie nasunely:)..Pewnie nic sie w tej firmie nie zmieni..Jestem tylko ciekaw jakie zarobki oferuja bo nie powiedzieli.

Dziś wypłata... 2550 netto to są jaja.... zero potrąceń typu komornik czy jakieś raty. Dodać należy związki i pkzp. Czyli 2800 z 1 świętem. Zegnamy się Tauronie.

Mtn
@ja

To jest wypłata na powierzchni? A staż jaki masz?

Błażej
@ja

2800 z jednym świętem? To napisz jakie miałeś dniówki, premie, kartę górnika i ile dni przepracowanych.

Nke

Młodzi ludzie, nawet nie myślcie o pracy w tej śmiesznej firmie. Wypłaty dramat, dozór bez wiedzy merytorycznej oraz praktycznej. Dyrekcja powinna leczyć się psychiatrycznie. BHP przy jakimkolwiek wypadku zastrasza i grozi przeniesieniem lub zwolnieniem a wypadki na węglu były są i będą. Kombinacje przy 14 i barbórkach już trwają. O awansie czy rozwoju zapomnijcie. Mobbing i lekceważenie na porządku dziennym.

Janusx
@Nke

Dlatego odszedłem z tego booordelu

wypłata 10-tego

Wypowiedź niżej masz napisane, że to kierownictwo ma problem z głową i powinno się leczyć. Radzisz ludziom chodzić na skargę do tych właśnie osób - do niezrównoważonych prześladowców. Powinieneś trochę popracować nad czytaniem ze zrozumieniem.

Santa

Ludzie zwalniają się z pracy z Centrum i Zakładów i to nie jest już kwestia niskich zarobków i nawału obwiązków spowodowanego brakim dostatecznej ilości pracowników ale przedewszystkim fatalną atmosferą i haosem jaki zapanował. Dosłownie zero motywacji i współpracy spotyka się na codzień. Także czarno to wszystko wygląda.

Nirrozwoj
@Santa

Z cyklu pytań trudnych. Zapytajcie przełożonego o waszą ścieżkę rozwoju zawodowego. Gwarantuje że albo będzie milczenie albo nie ma funduszy albo kłamstwa.

JeszczeJestem
@Santa

Zwalniają się bo zrobiło się z tego straszne miejsce które wysysa energię i demotywuje.

Janusx
@JeszczeJestem

To co dzieje się w wydobyciu centrum to tak naprawdę wpisuje się w trend naciskania przez centralę na coraz większą efektywność pracy. A mówiąc mniej eufemistycznie – po prostu eksploatacji pracowników. W poszukiwaniu większej efektywności idą bardzo daleko w ingerencjie w prywatne sprawy pracowników. Dzwonienie i meile po godzinach pracy czy puźnym wieczorem bez wynagrodzenia za to jest normą.

Tomasz

Na niektórych stronach można poczytać,że Tauron ( nie wydobycie) ma słabsze wyniki przez odpisy jakie zrobił dla Wydobycia - jak sie przyjrzy władzą firmy toz to widzimy iż znaleźli się w niej byli pracownicy nie jakiej spółki Kopex...która słynęła własnie z odpisów, jakie nastąpily potem kroki można poczytać w internecie. To jakie kryteria trzeba było spełnić aby się tam dostać? Brana jest pod uwagę jakaś merotryczna wiedza czy z jakiegoś klucza?

sentrum
@Tomasz

na pierwszym miejscu znajomości, rodzina, miejsce zamieszkania (Jaworzno) a jak nie ma chętnych to biorą pod uwagę twoje doświadczenie i wykształcenie, ale stawkę dostaniesz najniższą, o podwyżce nie masz co marzyć, a twoją premię będą dawać innym

Dużo poniżej średniej

Bez koneksji, bez ogródek i szczerze to TAURON Wydobycie już dawno przestał być atrakcyjnym pracodawcom te czasy ma za sobą, nie jest nawet pracodawcom przeciętnym a dużo poniżej przeciętnej. Oferowana pensja jest często bardzo niska, pakiet socjalny jest śmieszny, z benefitów to karta multisport dla pracownika kosztuje 90zł za miesiąc, pakiet medyczny jest dodatkowo płatny, ubezpieczenie PZU też dużo strąca z wypłaty, o rozwoju czy szkoleniach zapomnijcie - więc co takiego ta Spółka oferuje pracownikom lepszego od konkurencyjnych pracodawców? Jedynie pensję na czas i tyle. Na resztę nie dajcie się nabierać, bo to czym się chwalą można między bajki wsadzić.

Osioł
@Dużo poniżej średniej

Wielu z was zna zasade kija i marchewki. W tej firmie cały czas doświadcza się kija a marchewki są dla wybranych pod dostatkiem. Czyli poprostu masz znajomości czy rodzinę w firmie jesteś w układach masz koneksje i poparcie jesteś swój człowiek to masz wszystko a jak nie to jesteś nikim taką cytryną do wyciśnięcia, takim zbitym psiakiem zapędzonym do kąta. Najgorsze jest wszendobylskie donosicielstwo, kabli jest pod dostatkiem.

Nierozwój
@Osioł

Powtarzająca się od kilku lat norma to PRACOWNIKÓW CORAZ MNIEJ ÷ PRACY CORAZ WIĘCEJ ÷ ZAROBKI W DÓŁ

zDalekaOdTego
@Nierozwój

to było bardzo przykre, kiedy pracowałem w zespole X wywierano na mnie ogromną presję, i nie mogłem liczyć na żadne zastępstwo na czas urlopu albo chorobowego, zaległości rosły, jeśli byłby zachowane standardy którymi chwali się Grupa to nic takiego nie miało by miejsca ale kiedy chciwość i głupota idą ręka w rękę, wszystko może się zdarzyć, zwłaszcza negatywne rzeczy

Peace

Spółka Tauron Wydobycie należąca do Grupy Tauron której "przewodzi" centrala Tauron Polska Energia przechodzi trudny okres jak każda kopalnia w Polsce. Nagonka na węgiel, nowe normy jakości, konkurencja z importem dotowanego surowca, szkody górnicze, noi wspommiana centrala która wiele wymaga w tym ograniczanie zatrudnienia oraz cięcie kosztów. Stąd wynika niezadowolenie które tutaj opisujecie i z którym się zgadzam.

patol
@Peace

a co powiesz że na porządku dziennym jest że sumiennego pracownika można dojechać na inne sposoby - pomijać przy premiach, awansach, dowalić dodatkowe obowiązki. Często wystarczy przejrzenie historii przeglądania internetu albo historii wydruków, żeby znaleźć podstawy do zgodnego z prawem szykanowania na podstawie wykorzystywania służbowego sprzętu do celów prywatnych w godzinach pracy czyli w przerwie na śniadanie

Jerzy

@Dużo poniżej średniej, a czy firma Tauron Wydobycie, zapewnia swoim pracownikom pakiet szkoleń? Czy można zdobyć nowe kwalifikacje, uprawnienia lub konkretne umiejętności? Czy uważasz, że praca w firmie Tauron Wydobycie dla młodego pracownika, to dobry wybór? Opinie na forum GoWork.pl pomagają kandydatom w podjęciu ważnych decyzji związanych z pracą.

Nierozwój
@Jerzy

Szkolenia są na platformie e-lerningowej jak się na nią zgłosisz i możesz je sobie robić w domu na służbowym sprzęcie jak dostanuesz zgodę na jego zabieranie. Jest komórka która w zakresie swoich obowiązków ma organizowaćszkolenia i rozwój zawodowy pracowników ale to tylko w nazwie bo przez ostatnie 15 lat ani ja ani moi znajomi nie mieli szansy brać udziału w szkoleniu firmowym po za tymi związanymi z BHP. Reszta na własną rękę i za własne pieniądze. Wydaje mi się że dopłata do studiów jest po znajomości bo ciągle te same osoby chodzą na podyplomówki

Jerzy

@Nowy Może spróbuj wysłać CV na to stanowisko. Spróbować zawsze możesz, a w razie rozmowy kwalifikacyjnej, będziesz miał dobrą okazję do zadania wszystkich istotnych pytań. Czy od Waszych ostatnich wpisów na forum, sytuacja w firmie Tauron Wydobycie zmieniła się? Może macie jakieś informacje, który przydałyby się użytkownikowi @Nowy? Podzielcie się opiniami.

nikt ważny
@Jerzy

Próbować zawsze możesz. Pewnie, że tak. Może się na przykład zdarzyć sytuacja, że oferta jest umiarkowanie atrakcyjna, dlatego nikt z koneksjami nie będzie na nią aplikował. Możesz próbować również z innego powodu. Na przykład, ktos z koneksjami nie dotrze na rozmowę - wiadomo, wypadki chodzą po ludziach. I wtedy mogą kogoś potrzebować. Tak więc, próbować zawsze można.

Witam.Panowie ile zarobi elektromonter na powierzchni na Sobieskim? Widze taka oferte na stronie i zamierzam aplikować.Pracuje jako monter instalacji teletechnicznych na budowie.

staszek
@Nowy

na rękę na "dzień dobry" dostaniesz stawkę 1800zł do tego karta górnika, premia uznaniowa i rocznie 8 ton węgla, barbórka oraz czternastka, ale z tymi dodatkami to nic pewnego bo straszą że to zabiorą bo spółka ma kilka lat z rzędu ujemne wyniki, jest go work temat ZG Sobieski i ZG Janina poszukaj i popytaj bo w tym wątku głównie administracja Centrum Wydobycia

@staszek

Dziękuje bardzo za pomoc.Moje pytanie brzmi jakie kwoty są po okresie próbnym?

kumoter

Rozwój, szkolenia, kursy, płatne studia, awans, dobra pensja, miejsce parkingowe tylko dla wybranych ziomków z miasta Jaworzna. Pozostałe osoby to woły/muły/osły do roboty za niską pensję którzy robią dla jaśniepaństwa nie koniecznie na kierowniczych stanowiskach ale mających jedynie słuszne nazwiska. PozdRO dla kumatych

waloryzacja

Firma w której nie jest powiedziane za co przewidziany jest awans czy podwyższenie wynagrodzenia, a skoro nie ma jasnych reguł to są działania na "widzi mi się". Niby jest zatwierdzony zakładowy układ zbiorowy lecz nie ma on zastosowania w rzeczywistości. Nie ma się do kogo odwołać, a osoby które próbują mogą sobie szukać innego zajęcia. PS pensje w tej firmie nie zmieniły się (czytaj nie wzrosły) od 2014 roku!!! czyli przez 4 ostatnie lata, rozumiecie to?!

Filipiak

rozmowy kwalifikacyjne ustawione . Na rozmowę przychodzi się jako słup . Pan Prez.. załatwia pracę krajanom .

prawie-tauronowiec
@Filipiak

Powinieneś czuć się wyróżniony. Albo chociaż przestać narzekać. Mnie na rozmowę Tauron nie zaprosił. A na dwa stanowiska na które aplikowałem spełniałem kryteria z pewnym marginesem bezpieczeństwa. No ale cóż. Kierownictwo podjęło inne decyzje.

szlachetni inaczej

Jeśli aplikujecie na szeregowego pracownika to liczcie się z tym że czeka na was pełna inwigilacja, czyli wasz kierownik będzie wysyłał maile, smsy, czy chodził do swojego dyrektora informując go o waszym zachowaniu, waszej pracy i waszym życiu prywatnym. Jeśli aplikujecie na stanowisko kierownicze to wasi pracownicy będą zobowiązaniu przez waszego dyrektora do tego samego co opisałem wyżej. Ale także wy sami zostaniecie mniej lub bardziej grzecznie poproszeni o donoszenie na waszych przełożonych, podwładnych i współpracowników. Jeśli zapytacie dlaczego to odpowiadam z własnej obserwacji - bo skłóconymi ludźmi łatwiej się zarządza, jak się wyraził jeden "manager" jak stadem baranów. Dodam do poprzednich osób wypowiadających się jeszcze o nierównych płacach na tym samym stanowisku wykonujących tą samą pracę. Dziwię się że przy takiej ilości związków zawodowych na które pracownicy płacą składki jest zero reakcji, dziwię się także że nikt z tym nie poszedł do PIP albo do Sądu bo wyobraźcie sobie że przychodzą osoby bez wiedzy i doświadczenia, a na wstępie otrzymują zarobek wyższy od osoby z 20 letnim stażem pracy na stanowisku gdzie ten doświadczony pracownik jest zobowiązany uczyć wszystkiego od podstaw nowego nie otrzymując w zamian nawet premii zadaniowej/uznaniowej/motywacyjnej czy specjalnej bo tyle rodzajów ich jest, ale domyślam się że te pieniądze bierze jego "uczciwy do bólu" przełożony.

PriemieR

Wiele piszecie o wypłacie ale trzeba jeszcze napisać że ta pensja składa się z wynagrodzenia zasadniczego i szeregu dodatków: za staż pracy, premii regulaminowej i innych zależnych od zajmowanego stanowiska. Czyli masz stawkę według tabeli zaszeregowań i procentowo to co spółka wypracuje a że ostatnio są duże inwestycje to jest na minusie stąd premie niższe. Co oczywiście nie zmienia faktu że wiele osób zarabia suma sumarom poniżej 2 tys zł co jest kpiną jak na taką firmę.

Zostaw merytoryczną opinię o Tauron Wydobycie - Jaworzno

• Jak się pracuje w Tauron Wydobycie?

Zobacz opinie na temat firmy Tauron Wydobycie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tauron Wydobycie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tauron Wydobycie?

Kandydaci do pracy w Tauron Wydobycie napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tauron Wydobycie