Opinie o RISER Sp. z o.o. w Jaworzno

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników na temat pracodawcy RISER Sp. z o.o., lecz również Klientów firmy. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie RISER Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RISER Sp. z o.o. w Jaworzno

Piotr Góralczyk

Witam. Jako Prezes pragnę odnieść się do wpisów, które pojawiły się w niniejszym serwisie na temat naszej firmy. Na wstępie chciałbym podziękować za wyrażone opinie, oczywiście te konstruktywne – są one dla nas istotnym wskaźnikiem, w którym kierunku powinniśmy działać, aby nasi pracownicy byli zadowoleni. Nie ukrywam, że jestem zaskoczony faktem, iż znalazły się wśród naszego zespołu osoby, mające negatywną opinię na temat pracy w firmie RISER. Tym bardziej, że jak dotąd nie docierały do nas podobne sygnały niezadowolenia. Co więcej: w ostatnim czasie zwiększyliśmy pakiet benefitów, stopniowo wprowadzamy kolejne udogodnienia, rozpoczęliśmy cykl szkoleń zarówno dla kadry administracyjnej jak i wykonawczej, a przede wszystkim obserwujemy niski stopień rotacji pracowników. Nie dziwi fakt, że w każdej firmie są osoby, które czują się niezadowolone czy niedocenione. A ponieważ jesteśmy firmą dynamicznie rozwijającą się (zatrudniamy obecnie ponad 100 osób), może to rzeczywiście powodować pewne przeoczenia czy sprzyjać sytuacjom, w których dochodzi do niedopatrzenia szczegółów. Ponieważ każda konstruktywna krytyka może być początkiem zmian na lepsze, dlatego przemyślimy powyższe uwagi i się do nich odniesiemy. (usunięte przez administratora)

Były podwykonawca

Jako były podwykonawca zawsze dziwiło mnie że w tej firmie co innego mówią w biurze ,co innego prezes a co innego inżynierzy [ przewaga kobiet ] . Totalny młyn i brak logiki .Po co zatrudniać kobiety na budowie skoro one nic nie umieją tylko paradują w białych kaskach ,wiedzy mają tyle że przeciętny pomocnik . Taki stan generuje koszty i nawarstwia problemy na budowie . Pracowników swoich mają kilku którzy gdy tylko zdarzy się okazja innej pracy odchodzą .Porażka totalna współpraca z taką firmą i tylko szukanie dziury w całym .Jako inżynier wiem że budownictwo to ciężki kawałek chleba ,praca ciężka ,zarobki coraz mniejsze .Dobrze że zakończyłem współpracę z taką firmą która szczyci się pustymi certyfikatami ,dyplomami a nie potrafi nic dobrze zorganizować .Sprzęt mają z demobilu zawsze awaryjny ,porządek na budowach jak na wysypisku śmieci ,kadra inżynierska szkoda gadać , biuro nic nigdy nie wie co gdzie jak i kiedy . Sprawy pracowników tej firmy znam bo kilku pracowało u mnie .Jako uczciwy pracodawca wiem jak jest w tym budownictwie .

Opetator

Firma jest slabiutka ludzie przychodza na 5;50 wychodzą o 16 i mają płacone za 8 godzin. Brak nadgodzin brak socjalu ciuchy robocze dop po miesiącu A na budowie nie ma nawet gdzie umyć rak. Stawka między 16 a 19 zł za godz i umowa od najniższej krajowej. A traktowanie jak.. . . Hamy i prostaki odradzam

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Wiecie, czy RISER Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Były podwykonawca

Operator
@Były podwykonawca

Święta prawda. Każdy kto cos umie ucieka stamtąd. Traktowanie zarówno pracowników jak i podwykonawców oraz stosunki międzyludzkie w tej firmie są poniżej dna i metea mułu

Michał
@Były podwykonawca

Witam. Obecnie poszukuje dobrego wykonawcy do budowy domu w okolicach Dąbrowy Górniczej. Proszę o kontakt. virtual11@o2.pl

@Były podwykonawca

No, no, jakoś kadra inżynierów oceniła Waszą jakość wykonania. Do jakości i sztuki budowlanej ma się to bardzo daleko. Co do sprzętu z demobilu, jakoś ma się dobrze. Może pochwal się swoim jaki miałeś lub masz na budowie, oprócz kontenera socjalnego? Co do porządków na budowie, hmm, to jako podwykonawcy sami go tworzyliście. Faktycznie zawsze mieliście jak na wysypisku śmieci, w obrębie Waszej budowy, na co wielokrotnie kadra inżynierską zwracała Wam uwagę. Widocznie trzeba było nakładać na Was kary pieniężne zgodnie z umową, jak również obciążać za jakość wykonania prac. Riser zbudował jakąś swoją markę, życzę Ci w połowie tego "uczciwy pracodawco" i pozdrawiam.

Były pracownik A ...
@Nick

Tłumaczy zawsze się winny .A jaki masz komentarz na temat zarobków i składek ZUS ??? Atmosfera w pracy zła a wręcz patologiczna jest od lat , kadry mało rozgarnięte ,sprzęt to złom a nie nowa flota maszyn . Uczciwość to słowo nie praktykowane w tej firmie .Podwykonawcy to większości zbieranina dziadostwa i amatorów , tak wygląda ta firma od zewnątrz .WIEM pracowałem tam pewien czas ,strata czasu ,nerwów dla paru marnych złotych [[2500 ] tak to wygląda z mojego doświadczenia .Nic w Jaworznie nie jest tajemnicą że firma ma złą opinie od lat ,chociaż wiele inwestycji wykonuje na Śląsku to i tak widome jest że jest żle w RISER .Wina właściciela i kadr w biurze ,liczy się zysk a nie człowiek .

Bob Budowniczy z Jaworzna
@Michał

Weż sobie Riser skoro czytasz forum a nie szukasz kogoś na tym forum . Tandeta u nich pewna a koszt powali ciebie z nóg . Gościu wiedz jedno jak nie masz znajomych to masz problem z pobudowaniem domu .Bierz ich a poznasz fachowość tej (usunięte przez administratora) dewelopperskiej .

Kamila Nowy wpis
@Były podwykonawca

Chcę zwrócić uwagę na to, że Twoja wypowiedź na temat żeńskiej części kadry pracowniczej w firmie Riser może być odebrana jako ekstremalnie krzywdząca, ponieważ odmawiasz pracownicom wiedzy na temat budownictwa, argumentując to ich płcią, podczas gdy w rzeczywistości wiedza i doświadczenie nie mają z nią nic wspólnego: jesteśmy na forum publicznym i wypowiedzi dyskryminujące pracowników nie będą tolerowane. Możesz napisać, jakie zachowania współpracowników Ci nie odpowiadają, wtedy taka opinia będzie o wiele bardziej merytoryczna. Możesz podać jakieś przykłady?

Pytanie Nowy wpis

Jaki jest styl zarządzania kadrą w RISER Sp. z o.o.?

Waldemar Nowy wpis
@Pytanie

Kadra - inżynierowie ,wiele kobiet to osoby mające mało wiedzy o prowadzeniu budowy . Biuro to kobiety z którymi rozmowa na telefon czy w biurze niewiele da , mówią bajki i bzdety do kwadratu . Dziś rynek budowlany to katastrofa organizacyjna ,przykład Osiedle Nowy Paryż Świętochłowice .Śmieci i bałagan totalny a kierownictwo ślepe i głuche na skargi mieszkańców tego nowego osiedla . Nowe domy a fuszerkę już widać ,elewacja paskudna ,chodniki zapadają się .Kto ma za to odpowiedzialność ? Nikt , to jest cały szef tej firmy ma to wszystko w du..pie .Tak wygląda ich rządzenie na budowie od 4 lat .

Konan

@martyna i nic pozytywnego? Ani jeden aspekt nie jest tutaj pozytywny?

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma RISER Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Pracownik Ogólnobudowlany. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

martyna
Klient

Potwierdzam firma (usunięte przez administratora) a jakby w tym dnie był jeszcze dół to i tak by do niego wpadli. Ludzie poniżej kultury osobistej, najlepsze są siostrzyczki, królewny jedna głupsza od drugiej, jeszcze lepszy pan dyrektorek MM on to nawet na majstra się nie nadaje. (usunięte przez administratora) totalne zero. tam nie ma z kim normalnie porozmawiać.

Opetator

@Opetator

No cóż, jak się śpi w koparce to czego można więcej oczekiwać? To i tak dobra stawka za spanie ????

@Nick

To co operator ma sobie sam robotę na koparkę stworzyć.....front robótpajacu ma buć zapewniona...jak nie ma to godziny pisać i zęby zaciskać...czytać kodeks pracy!!!!

@Koparkomann

Kolejny bezmyślny (usunięte przez administratora)Gdzie się tacy rodzą ? W kapuście ? Wielki operatorzyna się znalazł. Przecież jak jest aż tak źle to się zwolnij. Chyba że nie znajdziesz nigdzie roboty bo jesteś aż takim (usunięte przez administratora)Ty ! Może Oni Cię trzymają z litości ????

@Pracownik

Ale trzeba być debilem zeby takie bzdury pisać....z jakiej litosci???? Ja pracuje na swoim a tu uczestniczę na gościnnych występach..slucham co blazny bez pojęcia wypisują takiejak ty z 5 róznych kont....Pomocniku murarza ucz się fachu bo zostaniesz zawsze pomocnikiem...hahaha...Padłem

@Koparkomann

W regulaminie jest zapisane "spanie w koparce" pajacu!?

Kandydat

Chętnie podejmę pracę w tej firmie aby przekonać się ile jest prawdy a ile nie.

@Jacek [ murarz ]

Dziwa to firma ogłaszają się w sprawie pracy a odzewu brak . Faktycznie coś jest nie tak w tej sytuacji ,komentarze niżej opisane są odzwierciedleniem sytuacji i atmosfery w pracy z mego punktu widzenia .Jako budowlaniec z wieloma dziwnymi sprawami w tej branży się spotkałem a tu coś nie gra .Dobrze że mam możliwość podjęcia pracy gdzie indziej . Kadry tu są na sztukę z tego z czym się spotkałem .Reszta poznałem z relacji z forum .

Piotr Góralczyk

@Piotr Góralczyk

Chętni podejmę prace w tej firmie aby przekonać się ile prawdy jest a ile nie .

Czy RISER Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Narolski
@Pytanie

Jaka karta ,tu nawet podstaw kodeksu pracy nie przestrzegają a co o jakiejś dodatkowej karcie . Jak ktoś chce poznać jak wygląda praca to droga wolna . Pensja tak niska że na parówki i mortadele co niedziela ledwo starcza . Siłownia to w tej firmie na budowie jest na maxa .

OBSERWATORZY FORUM
@Pytanie

W budownictwie liczy się tylko zysk a nie robotnik . Kartę to sam musi kupić za swoje jeśli starczy kasy i sił na siłownie . Czy pytanie jest na miejscu skoro opinie są opisane przez byłych i obecnych pracowników . A jak sprawy pracownicze wyglądają teraz ???

Pomocna ręka

Sprawa z ZUS-em a raczej ze składkami odprowadzanymi z innej sumy niż zarobki to przestępstwo ścigane z urzędu ,podatki płacone też z sumy bliżej nie znanej podlega urzędowi kontroli skarbowej . Mobbing i relacje między ludzkie to sprawa tez ma swój paragraf .Byli ,obecni pracownicy którym zależy na prawidłowym rozliczaniu składek .godzin pracy ,podatków od zarobków zapraszamy do biura Pani wicemarszałek Senatu Gabrieli Morawskiej -Staneckiej Tychy ul. Grota - Roweckiego 42-44 lokal 103 e mail biurosenator -morawskastanecka @gmail.com . Sprawa ważna dla interesu ZUS , Skarbu Państwa oraz pracowników z firmy RISER . Wczśniejszy wpis został usunięty a aktualny jest skierowany do wielu instytucji pilnujących interesu Państwa Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ,ZUS centrala ,lokalnych parlamentarzystów ,zaufanych dziennikarzy .Panie Góralczyk czas poznać 15 lat działalności tej firmy zgodnie z prawem RZECZPOSPOLITEJ .

były pracownik

RISER ledwo zipie ,chaos potęguje wszelkie prace ,nieudolność widać wszędzie ,biuro nic nie wie ,na budowie panuje totalny rozgardiasz .Sytuację ratują podwykonawcami którzy z budownictwem nie wiele mają wspólnego .Zarobki takie że ukrainiec by nie robił .Składki na ZUS zaraz przestaną płacić ,ogłoszą upadłość i szukaj wiatru na budowie i kasy .Epidemia chciwości (usunięte przez administratora) ,oszustw przybrała pandemię dziadostwa .Kto miał olej w głowie już uciekł z tego (usunięte przez administratora) za psi grosz . Ciągle szukają naiwnych za minimum kasy a za maksimum wiedzy i pracy .Wkrótce firma widmo zniknie a was zostawi na pastwę losu ci którzy zostali i podwykonawcom zostanie droga sądowa .Z pustego biznesu już nic nie będzie .To już jest koniec niema już kasy .

@były pracownik

Chryste co za brednie. Pisała to pewnie nieuczciwa konkurencja, albo podwykonawca wyproszony z budowy za fuszerkę. Pracy mamy mnóstwo, wypłata jest na czas i to w pełnej wysokości (a nie obcięta jak w firmach moich znajomych), faktury płacimy, nowe kontrakty podpisujemy, pracujemy niemal bez zmian.

OBSERWATORZY FORUM
@pracownik

Bzdety pisać to można ,a uczciwość z strony Riser to czasy historyczne .Z niczego się wywiązują podwykonawcy to zbieranina fajansiarzy , firma też kręci na wszystkim a na podatkach ,zusie ,pensji .Atmosfera w pracy to patologia (usunięte przez administratora) ,mobbing .Zero poszanowania dla ludzi ,bliski kres tej firmy krzak . Uwaga na tych (usunięte przez administratora) ,szkoda czasu i zdrowia .

Byłem i widziałem
@pracownik

Co Ty piszesz? W tej firmie jest grupka ludzi ktora sie wzajemnie adoruje, a na rwszte donoszą, i starają się uwalic jak tylko sie da. Ktos cos zapomnial? Trudno wina operatora albo robotnika. Dyrektor Ci premie uznaniową obiecał za ta scieme czy pan M. Ci obiecuje? Jesli ktos chce miec zdrowa psychikę to niech sie trzyma z daleka. Kazdy tutaj stara sie drugoego zg...ić i jego kosztem sie podlizac

RISER
@były pracownik

Dotarła do nas informacja o poniższej opinii i trochę nie dowierzamy że to o Nas – o Spółce RISER. Szanujemy prawo do wyrażania swojej opinii, jednakże prosimy pamiętać, że nie może ona zawierać treści nieprawdziwych, godzących w dobre imię firmy, tym bardziej jeśli treści te narażają na utratę zaufania, wiarygodności. Niestety w opublikowanym wpisie przekroczone zostały granice konstruktywnej krytyki, a przedstawione informacje są po prostu nieprawdziwe. Autor zamieszczonego wpisu dopuścił się zniesławienia, a to zgodnie z Kodeksem Karnym jest przestępstwem (Art. 255. § 1. Kto pomawia inną osobę, instytucję lub zrzeszenie, choćby nie mające osobowości prawnej, o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć je w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega karze aresztu do lat 2 i grzywny.). W związku z powyższym zwracamy się do Administratora strony. Informacje o tym, jakoby Spółka miała ogłosić upadłość nie dość, że są nieprawdziwe, to jeszcze głęboko krzywdzące dla firmy. Łatwo można sprawdzić sytuację finansową firmy sięgając do sprawozdań finansowych. Jesteśmy firmą, która od 15 lat działa w branży budowlanej, a nowe kontrakty, umowy, rozmowy, przetargi, pokazują, że firma się rozwija i zdobywa nowe inwestycje.

1 z obserwatorów
@RISER

ZUS od jakiej stawki płaci RISER ? Pytanie na które wielu zna odpowiedz , czy to jest uczciwość czy manipulacja na szkodę ZUS .Jakie składki taka emerytura ,czy licha z marnych odprowadzonych składek .Właściciel o tym nic nie wie czy gra głupka ? Jak jest rozliczane wynagrodzenie to też ciekawy temat .15 lat i co na to ZUS , Urząd Skarbowy ? Na pewno są zadowoleni i skaczą z radości jak fajnie robi się te dwie instytucje .Byłych pracowników i obecnych kieruje do sprawdzenia składek odprowadzonych na ZUS .Fakty na które trzeba zwrócić uwagę .to poważne straty przyszłych emerytów . Tak to wielu opisuje i brak odpowiedzi ze strony firmy RISER . Miłej lektury faktów a nie chciwości i obłudy ze strony tej firmy .Prawda zawsze w oczy kole .Poniższą opinie należy zainteresować lokalnych parlamentarzystów ,władze ZUS ,Urząd Skarbowy .

ewa

opinie negatywne są od ludzi którym się nie chce pracować, którym wydaje się że można całą dniówkę prześlizgać się. Nie do końca mogę się z tym zgodzić i szczerze to trochę niesprawiedliwe tak źle ich oceniać. Nie wiecie jak jest w innych prywatnych firmach. Zarobki też nie są najgorsze. Dla chcącego nic trudnego. A budowlanka to specyficzny twór i ludzie też są inni

Leszek
@ewa

"Zarobki też nie są najgorsze" tzn. na jaką stawkę/podstawę może liczyć nowy pracownik, a na jaką osoba z o wiele dłuższym stażem? Rzeczywiście pracodawca nie płaci za nadgodziny?

Byłem i widziałem
@Leszek

Nie ma tu czrgos takiego jak nadgodziny. Z bazy wyjezdzasz o 6 rano, a dniowka liczy Ci sie od 7. Wracasz 16-17, a zaplacone masz do 15-15:30. Stawki najniższe. Jakby nie bylo ustawowej to by dali 5 zl na godzine

koparkomann

Witam szanownych forumowiczów,Mam pytanie odnośnie pracy w w/w firmie.Ponieważ jest totalny brak pracowników w każdej profesji nie tylko budowlanej w całej Europie( ukraińcy nie pracownicy).Co firma może zaoferować doświadczonemu pracownikowi.Czy są szanse pracować tylko 8 godz-1 dniówka ,Mam dość pracy na kontraktach za dobra kasę,ale za darmo w Riser też pracować nie chce i nie będę!Okres próbny zatrudnienia miałem 25 lat temu i na więcej się nie godzę. Podpowiecie coś Panowie czy warto ,a jezeli nie to dlaczego i odpowiedz bardziej od fachowca mile widziana nie od początkującego pracownika (powody wiadome,bardziej z żalu)

Koparkomann

Ale 19zł netto czy brutto.Według KP.każde nadgodziny muszą! być płatne 50 lub 100% i nawet 23zł.netto to bardzo bardzo słabo...300zł dniówka na operatora za 8h to standard..a do łopaty mogą sami spadać...jakie masz stanowisko na umowie to takie wykonujesz....a 300zł /h to poto żeby jakiś blazen w tylek sobie premie wsadził....Więc chyba jednak zostane tu dzie jestem.....

Operator
@Koparkomann

(usunięte przez administratora) zł netto. Dodatkowo, maszyny non stop się psują, narzędzi do naprawy nie ma. Mechanicy wiecznie mają problem z dojazdem. Na budowie chaos, kazdy inżynier czy kierownik każe Ci robić co innego. (usunięte przez administratora) Tak jak ktoś tu napisał, w firmie masz być 5:50, wracasz na 16, (usunięte przez administratora) Dodatkowo stosunki międzyludzkie pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Brak jakiegokolwiek szacunku do czlowieka. (usunięte przez administratora)

Pytko

Dzień dobry! Jak wygląda praca inżyniera budowy w firmie? Jak wyglądają warunki pracy? Jaką stawkę można uzyskać - na początku i z upływem czasu? Mówimy o kandydacie z wykształceniem wyższym, z słabym doświadczeniem.

Ulka

trochę dziwne są te opinie bo jak wytłumaczyć, że w internecie firma ma dobrą opinię?

nick
@Ulka

Czego oczy nie widzą....

Hej, czy w firmie RISER Sp. z o.o. płacą za nadgodziny?

Ryży
@Pytanie

Nie płacą za nadgodziny, nie placą za dojazdy. Platne masz od chwili pobytu na budowie. A dojazd firmowym autem za darmo

Ryży

Oo, widzę że komentatze niepochlebne firmie i mowiące prawdę o stosunkach w niej panujących są usuwane. Ciekawe...

Czy ktoś z Was dysponuje aktualnymi informacjami o RISER Sp. z o.o.? Dawno nikt z Was się nie udzielał w tym wątku.

Aaa
@Administrator

Nic t się nie zmieniło, teraz wymyślają jakąś pracę na akord bez zgody pracowników, ludzie uciekają z tej firmy bo widzą co się dzieje

Teb
@Aaa

Jakiś akord?? Akord to najlepsza forma zarobku dla pracownika i najlepsza dla pracodawcy. Fachowiec samodzielny nie chce innego wynagrodzenia jak akord. Tylko pseudo fachowiec będzie liczył na godzinowki. Robić robić zarobić ale się nie hu hu narobić.

Wojtek

Tylko można pozazdrościć wam dobrej pracy. Szkoda, że nie ma chętnej osoby, która podzieliłaby się wskazówkami z nowymi ludźmi, chętnymi do pracy.

Czy pracownicy RISER Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Smoker

Tak.

Zostaw merytoryczną opinię o RISER Sp. z o.o. - Jaworzno

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

RISER Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 63 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Inwalidów Wojennych 8