RISER Sp. z o.o.

Jaworzno

Opinie o RISER Sp. z o.o.

Aktualny pracownik

Ktoś rzucił w firmie hasło, że na go worku niezła dyskusja o nas się toczy. Czytam i powiem szczerze - śmieszą mnie te argumenty, że jest duża rotacja w firmie. Rozumiem, że firma-ideał nie wymienia pracowników, albo robi to bardzo rzadko, tak? Tak - ludzie do nas przychodzą i odchodzą. Tak sam pracuje w tej firmie - już pare lat. I tak - pracują w niej ludze dłużej niż ja. I najważniejsze TAK - nie słyszałem, żeby ktoś został zwolniony, bo prezes czy dyrektor miał zły humor. Każdy negocjuje sobie stawke wynagrodzenia, dostaje zadanie, jest rozliczany z jego wykonania. Jak nie robisz swojej roboty to masz jedną, drugą, trzecią rozmowę... Jak nie ma poprawy - dziękują Ci za współprace. Nie ma opóźnień w wypłacie wynagrodzeń, są premie, są dodatki (sprzęt, samochody służbowe). Wszystko zależy od Ciebie ile jesteś w stanie zrobić. Tyle w temacie

gg

Pracuję w tej firmie od kilku lat i wkurza mnie jak czytam takie złośliwe komentarze. Ok, ostatnio rotacja trochę wzrosła bo firma się rozwija, szuka nowych pracowników i chce mieć tych najlepszych na rynku. Więc jeśli ktoś nie daje rady lub się nie nadaje na dane stanowisko, to odchodzi i poszukiwania trwają dalej - to przecież nic dziwnego. Tempo jest duże, zadania ambitne, ludzie różni (jak w każdej firmie jedni są rewelacyjni, a inni… mniej). To nie jest praca dla każdego bo trzeba się starać, ale jeśli ktoś chce pracować i ma łeb na karku, to na pewno się tu odnajdzie, a przy okazji jeszcze sporo się nauczy.

żenua

Był w ciągu ostatniego półrocza tydzień,w którym ktoś nie składał wypowiedzenia? Rotacja jak w firmach "krzakach" w latach 90-tych, zero szacunku dla pracownika i jego pracy, żenujące szkolenia, żenujące zachowania ludzi nazywających siebie "kadrą zarządzającą",niebywale łatwe pozbywanie się doświadczonych pracowników, otaczanie się niekompetentnymi donosicielami. Ciekawe ile osób zostanie jeśli to dalej będzie szło w tym kierunku..............

lolu

Niestety opinie na rynku (bynajmniej lokalnym) o pracodawcy nie sa najlepsze: jak wyzej opisane przykłady sa zgodne z rzeczywistością. Zarobki niskie jak na prosperujaca firme, ktora sie rozwija ?. Rotacja pracownikow wystepuje. Firma może i dobra ale tylko na start, przyuczenie do zawodu. Tak teraz wyglada biznes :( ludzie zawsze byli i beda na drugim miejscu w szeregu...

Patrycja
użytkownik zarejestrowany

@prawdę i tylko prawdę powiem - czy posiadasz zatem informacje, na jakie stanowiska są w tym momencie poszukiwani nowi pracownicy? W sieci udało mi się znaleźć ofertę na stanowisko Specjalisty ds. Zamówień w Jaworznie - czy to jedyna tocząca się rekrutacja? Czy możesz napisać, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na to stanowisko? Każdy merytoryczny, rzetelny komentarz może być cenny dla przyszłych kandydatów.

Xyz
@Patrycja 07.09.2017, 11:04

To stanowisko może być atrakcyjne tylko dla osoby bezrobotnej z Jaworzna. Trzeba nastawić się na pracę na 2 etaty, bo Twoja przełożona jest sekretarka,która niczego nie wie..więc lepiej zamiast strzelać sobie w kolano zaaplikuj na Inzyniera Budowy, zdobądź cenne doświadczenie i miej kontakt z fajnymi ludźmi.

Patrycja
użytkownik zarejestrowany

Jak wyglądają warunki zatrudnienia w RISER Sp. z o.o.? Dostępnych jest kilka ofert pracy, zarówno w Warszawie oraz w województwie śląskim. Jednak brak doprecyzowania rodzaju zawieranej umowy. Czy ktoś z was wie, na co może liczyć osoba potencjalnie zainteresowana pracą?

prawdę i tylko prawdę powiem
@Patrycja 08.08.2017, 19:45

Patrycja, a o którym stanowisku piszesz? Warszawa- to na pewno nie Riser:)

Paweł

No z tymi dojazdami to jest przesrane. Też niedługo będę odchodził nie opłaca się. Masakra.

Lesz

praca była by w porządku gdyby nie jedno a konkretnie nie płatne dojazdy do pracy . na bazie trzeba być na 6 już przebranym a czas pracy liczy się dopiero od 7 to samo przy powrocie , czas pracy liczony do 16 a na bazie jesteś dopiero o 17+ . czyli dwie nie płatne godziny a w innych firmach tak nie ma dlatego się zwolniłem a praca w tej firmie nie jest zła wszystko ok tylko te nie płatne dojazdy : )

Prezes

to nie ja ;)

Potek

A ja się nie zgodzę z niektórymi opiniami.Mnie się w firmie dobrze pracowało ,co do Piotra Góralczyka w porządku człowiek.mógłbym rzec że odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku .Również kierownictwo za moich czasów w firmie było w porządku. Co do wypłat nie sądzę by się teraz spóźniał,a zaliczki mnie nigdy nie odmówiono. Jak była potrzeba to wolne bez żadnego problemu dało się załatwić.

Potek

tomi
użytkownik zarejestrowany

Taki telefoniczny doradca grafika może liczyć na zarobki na poziomie 10-15zł/h a jeszcze do tego dochodzi prowizja, więc są to dość rozsądne stawki. W końcu można sobie spokojnie dorobić nawet mając jeszcze status studenta. Ale czy wypłata jest na czas? Dzięki

glupi

No nie,zapewne inżyniera budowlanego zapytają jakich komponentów użyć,aby ugotować pyszną grochówkę.Człowieku,proszę Cię,daruj sobie.....

Jarosław

W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko inżyniera budowy, jakich pytań można się spodziewać ? Czy pytają z wiedzy budowlanej ?

Kksi

Mógłbyś rozwinąć informacje o których słyszałeś - bardzo dobrych warunkach dla inżynierów?

Jestem po rozmowie rekrutacyjnej. Bardzo profesjonalne podejście, sympatia, nastawienie na poznanie kandydata. Firma sprawia wrażenie rozwojowej, stabilnej a sama rozmowa na bardzo wysokim poziomie, z uśmiechem osób, które ją przeprowadzały. Rzadko się zdarza, by rozmowa o pracę była zarówno tak merytoryczna jak i przyjemna. Sądzę, że największy kapitał tej firmy stanowią ludzie i dobre pomysły, firma ma plany rozwoju ale co najważniejsze nie stawia pustych obietnic i nie obiecuje złotych gór, tylko z rozwagą mówi o swoich planach. Szczerze polecam, gdyż firma wydaje się poważna, ludzie bardzo otwarci i z szacunkiem podchodząca do ludzi.

kriss
@12345 01.03.2016, 22:34

ale jaja czyżby sam prezes to pisał ha ha ha

Piotrek S.

Witajcie, pracowałem w firmie Riser ponad 3 lata w biurze na stanowisku specjalista ds. Wsparcia sprzedaży i nie mogę powiedzieć złego słowa na warunki zatrudnienia jak i na Prezesa Piotra ani żadną inna osobę zarządzająca. (z racji że już tam nie pracuje są to słowa obiektywne!!!) Prezes Goralczyk to otwarta osoba która zawsze znajdzie czas na rozmowę z pracownikiem oczywiście w miarę możliwości jak to na tym stanowisku. Moje odczucia to młody, prężnie działający zespół w dobrze zarządzanej firmie rodzinnej. Mogę rownież powiedzieć ze atmosfera która tworzyliśmy z ludźmi z którymi na codzień przebywałem była nie do przecenienia. Nigdzie indziej tak fajnej ekipy nie spotkałem.

złość

Panie Piotrze, chce Pan krytyki to proszę. Proszę odpowiedzieć jakim prawem ogłaszacie pracownikom PRZESTÓJ W PRACY na okres tygodnia do dwóch w połowie lutego br. spowodowany wyjazdem kadry zarządzającej ? Wolne, fajna sprawa-ale nie nakazujcie pracownikom wypisywania wniosku urlopowego!!! Przestój jest z waszej winy i pracownikom należy się wynagrodzenie, bo są gotowi do pracy! Nie znacie kodeksu pracy? Bazujecie na niewiedzy części pracowników lub ich strachu o to, że mogą stracić pracę? Bogacicie się dzięki tym wszystkim ludziom, którzy wykonują ciężką pracę i jeszcze na nich żerujecie (to tylko jeden przykład, który podaję...). Zatrudniacie ponad 100 osób więc bierzcie odpowiedzialność za swoją działalność, skoro chcecie jechać na urlop to nie kosztem pracownika. DZIAŁAJCIE BUDUJĄCO, a nie DOŁUJĄCO. Uczciwość i szacunek Prezesie!

jin

Mam wrażenie, że ten serwis to nie jest miejsce do rekrutacji. Podejdź tam i zapytaj.

Pan Ignacy

Rozwój w tej firmie mają tylko wybrane osoby, pani główna kosztorysant, pani dyrektor, pan niby kierownik tzw. ryży i pani stara panna od wydawania zaliczek. Od to taki rozwój. lidia- pracę podejmują ludzie, którzy nie widzieli uprzednich opinii, którzy wierzą w zachęcające słowa Pana Prezesa by w tej firmie pracować, typu: "My pracowników nie zwalniamy, inwestujemy w nich", otóż to tylko słowa. Pewnie, że jest pełno pracodawców, myślę, że jesteś wieloletnim pracownikiem tej firmy, dlatego taka opinia.

bordek

Panie Piotrze - nikt Panu w oczy nie powie, jak jest do d.... Po to jest Gowork żeby się można było szczerze wypowiedzieć, podzielić z innymi aplikującymi murzynami wierzącymi w spełnienie kariery zawodowej - prawdą i swoimi wrażeniami. Może Pan żyć w przeświadczeniu że Riser jest genialne i nie wchodzić tu, lub od czasu do czasu wejść i zastanowić się co jest nie tak skoro ludzie jadą z góry na dół. Powodzenia

Piotr Góralczyk

Witam. Jako Prezes pragnę odnieść się do wpisów, które pojawiły się w niniejszym serwisie na temat naszej firmy. Na wstępie chciałbym podziękować za wyrażone opinie, oczywiście te konstruktywne – są one dla nas istotnym wskaźnikiem, w którym kierunku powinniśmy działać, aby nasi pracownicy byli zadowoleni. Nie ukrywam, że jestem zaskoczony faktem, iż znalazły się wśród naszego zespołu osoby, mające negatywną opinię na temat pracy w firmie RISER. Tym bardziej, że jak dotąd nie docierały do nas podobne sygnały niezadowolenia. Co więcej: w ostatnim czasie zwiększyliśmy pakiet benefitów, stopniowo wprowadzamy kolejne udogodnienia, rozpoczęliśmy cykl szkoleń zarówno dla kadry administracyjnej jak i wykonawczej, a przede wszystkim obserwujemy niski stopień rotacji pracowników. Nie dziwi fakt, że w każdej firmie są osoby, które czują się niezadowolone czy niedocenione. A ponieważ jesteśmy firmą dynamicznie rozwijającą się (zatrudniamy obecnie ponad 100 osób), może to rzeczywiście powodować pewne przeoczenia czy sprzyjać sytuacjom, w których dochodzi do niedopatrzenia szczegółów. Ponieważ każda konstruktywna krytyka może być początkiem zmian na lepsze, dlatego przemyślimy powyższe uwagi i się do nich odniesiemy. (usunięte przez administratora)

maxikaz

grubo...

ebm

Wszystkie opinie są prawdziwe. Zgadzam się z tym. Przychodzi dostać wypłatę, to Ci co liżą tyłek prezesowi dostają z premią, reszta może dostanie może nie a pracują więcej i wydajniej. Pan Dyrektor nie ma pojęcia o budowlance a zachowuje się tak jakby wszystkie rozumy pozjadał. Wolę iść na budowę do konkurencji. Nie ma poszanowania pracownika. Riser! pamiętaj, że nie ma ludzi niezastąpionych!!!

gok

najgorsza firma w której pracowałem przekręty, niepłatne nadgodziny, płaca bardzo niska, zgadzam się z poprzednim wpisem

m.c.

najgozej jak sie trafi w tej firmi pod pewna osobe podawajaca sie za kierownika robot goscia nawet nie po budowlance co nadrabia brak wiedzy gnojeniem pracownikow pozdrawiam dobrze ze pracuje juz gdzie indziej

alfred

Jako pracodawca mierny, do niedawna żadnych szkoleń, ciągłe niepłatne nadgodziny w sezonie 12/8h pracy i to od pomocnika po kierownika, wiele braków u podstaw, a jeśli chodzi o płacę to oczywiście dolne progi.

Adrian

Faktycznie, roboty tam trochę jest ale w sumie lepiej jak jest co robic

nowa

angażuje? no tak, za nędzne grosze (usunięte przez administratora)

ccc

Pracodawca angażuje stażystów PUP(usunięte przez administratora)

ey

praca czyni wolnym :P nic dodać nic ująć...nie polecam

fachowiec

P. joanna w Firmie budowlanej to murarz?, dekarz? czy inny fachowiec a może sekretarka?

Zostaw opinię o RISER Sp. z o.o. - Jaworzno

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie RISER Sp. z o.o.