Opinie o HL Tech w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie HL Tech. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie HL Tech o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HL Tech w Warszawa

Niedoszły

Dobry proces rekrutacji. Szczególnie technicznej. Tutaj nic do zarzucenia. Merytorycznie, miło i wnikliwie. Są zainteresowani konkretną wiedzą a nie przypytankami i quizami z zakresu przedszkola. Dość długo czekałem na odpowiedź. Niestety do podpisania umowy nie doszły. Najpierw niepełny zapis nt. zakazu konkurencji, który w oczach prawnika wykluczał w ogóle prowadzenie działalności. Później jakieś szkolenia BHP, za które ma płacić kontraktor, na zasadzie art. prawnego, którego ktoś niedoczytał i zinterpretował w imieniu firmy po swojemu. Zrezygnowałem z uwagi na kwestie organizacyjne. Jeśli na początku są takie problemu przy prostym b2b to co można poradzić? Nie odradzam, nie polecam. Będąc kontraktorem, a nie pracownikiem na UOP, chcę mieć odrobinę inne relację z firmami, a nie udawać etat i być pod butem wyssanych z palca procedur.

@Marzena

Hej Marzeno, przeklejam Ci naszą odpowiedź do Alicji z tamtego roku: Głównym modelem pracy w HL Tech jest praca hybrydowa. Pracownik ma pełną dowolność czy chce pracować z biura czy z domu. Zależy nam jednak aby ci, którzy mają taką możliwość (pracują w Warszawie lub jej okolicach) pojawiali się chociaż raz w miesiącu w biurze. Praca stricte zdalna przysługuje natomiast wyłącznie osobom zatrudnionym powyżej 100 km od Warszawy. Jeśli masz więcej pytań – zachęcamy do ich zadania! Równocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową gdzie: • Poznasz nasze aktualne oferty pracy: https://www.hltech.com/kariera/oferty-pracy/ , • Dowiesz się więcej o kulturze pracy i oferowanych benefitach: https://www.hltech.com/kariera/benefity/ Pozdrawiamy, HL Tech

Klaudka

W internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko cloud security engineer. Myślę nad aplikacją w to miejsce. Czytam w ogłoszeniu, że jest to praca zdalna bądź hybrydowa. Jednak dalej, widzę informacje, że pracuje się home office. Czy w takim razie w 100% wykonuje się wszystkie obowiązki z domu? Można liczyć na odpowiednie narzędzia pracy? Dalej pojawia się informacja o elastycznym czasie pracy. To pracownik ustala, w jakich godzinach chce pracować? :) Firma posiada budżet na konferencje i szkolenia. Na każdego pracownika przypada określona kwota do wykorzystania, czy jak to wygląda?

HL Tech

Cześć, Spotkania integracyjne (po godzinach pracy) nie są obowiązkowe. Mają one jednak dla nas dużą wartość, zwłaszcza w czasach kiedy pracujemy głównie zdalnie i kontakt bezpośredni jest dość rzadki. O tym, że takie spotkania mają sens świadczy chociażby fakt, że duża część pracowników faktycznie pojawia się z ich okazji w biurze. :) Podobnie jak większość firm, w HL Tech pracujemy na open space. Nie ma jednak obaw o brak spokoju podczas pracy gdyż większość pracowników na co dzień pracuje z domu. Także w dniach gdy jest nas w biurze więcej, warunki do pracy są równie dobre - dysponujemy 7 salami konferencyjnymi oraz kilkoma mniejszymi salkami (na wzór brytyjskich budek telefonicznych), które nieustannie cieszą się u nas popularnością ;) Zdjęcia naszego biura (jak i wiele innych zdjęć i informacji dotyczących benefitów) możesz obejrzeć na naszej stronie internetowej pod linkiem: https://www.hltech.com/kariera/benefity/ . Pozdrawiamy, HL Tech

Klaudka

@Klaudka

Cześć, Zachęcamy do aplikowania na wspomnianą rolę. :) Ponizej odpowiedzi na Twoje pytania. Głównym modelem pracy w HL Tech jest praca hybrydowa. Pracownik ma pełną dowolność czy chce pracować z biura czy z domu. Zależy nam jednak aby ci, którzy mają taką możliwość (pracują w Warszawie lub jej okolicach) pojawiali się chociaż raz w miesiącu w biurze. Praca stricte zdalna przysługuje natomiast wyłącznie osobom zatrudnionym powyżej 100 km od Warszawy. W kwestii pozostałych punktów i w odniesieniu do pracownika zatrudnionego na umowie o pracę: 1. Godziny pracy: w HL Tech umożliwiamy elastyczne podejście do godzin pracy (ich rozpoczęcia oraz zakończenia) pod warunkiem, że nie kolidują one w żaden sposów z obowiązkowymi w ramach roli spotkaniami, 2. Narzędzia: każdy pracownik otrzymuje od firmy wszelkie niezbędne do pracy narzędzia, zarówno podstwowe (np. komputer, monitor, telefon) jak i - po uzyskaniu wcześniejszej zgody managera - dodatkowe, o które zawnioskuje, 3. Budżet szkoleniowy: każdemu z pracowników zatrudnionych na umowie o pracę przysługuje określona kwota do wykorzystania w ramach rocznego budżetu na szkolenia i konferencje. Z uwagi na specyfikę umowy, osoby świadczące usługi w ramach umowy B2B obowiązują nieco inne warunki wzgędem powyższych punktów. Jeśli masz dalsze pytania – zachęcamy do ich zadania! Pozdrawiamy, HL Tech

@HL Tech

Ok, fajna odpowiedź. A co się robi w tym dniu biurowym? Jak jestem z okolic Warszawy i jestem na ten dzień biurowy, to wtedy normalnie się pracuje? Czy raczej na jakieś spotkania i rozmowy z przełożonym, innymi pracownikami? No bo to jak jest jeden dzień, to jest on przeznaczony na szczególnie zadania?

HL Tech Nowy wpis

Cześć, Poza wysokim komfortem pracy (mamy u siebie m.in. podnoszone biurka i fotele przystosowane do ergonomicznej pracy), dni w biurze w dużym stopniu służą socjalizacji i integracji pracowników. Średnio dwa razy w miesiącu organizujemy tzw. "Social days" kiedy to zapraszamy pracowników do biura tak aby mogli spotkać się twarzą w twarz, napić wspólnie kawy czy pograć w bilard i piłkarzyki (których to rozgrywki stanowią nieodłączny element naszych spotkań! :)). Aby podtrzymać nasz #TeamSpirIT, przynajmniej raz w miesiącu staramy się także organizować wspólne śniadania lub wieczory przy pizzy i planszówkach. W kwestii spotkań w ramach teamu: wszystko zależy od wewnętrznych ustaleń z zespołem i managerem. Wiele teamów organizuje takie spotkania, zarówno w celu omówienia kwestii biznesowych, jak i małych celebracji (z okazji zakończonycn projektów lub świąt). Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i sekcją "Benefity", w której - poza wachlarzem dodatkowych świadczeń - znajdziesz także informacje dotyczące m.in. naszej kultury pracy, organizowanych spotkań czy też udogodnień w biurze :) Zapraszamy: https://www.hltech.com/kariera/benefity/ . Pozdrawiamy, HL Tech

@HL Tech

I te spotkania w biurze są jakby obowiązkowe? One się odbywają popołudniami czy w godzinach pracy? Jeśli macie tak wygodne krzesła i biurka to każdy może liczyć na swoje małe biuro, tak żeby spokojnie się pracowało?

HL Tech Nowy wpis

Ciekawy

Czy HL Tech zatrudnia osoby pochodzące z poza Polski? Kilka razy aplikowałem i mimo iż moim zdaniem spełniam wymagania nigdy nie dostałem żadnej odpowiedzi.

@Ciekawy

A było gdzieś w ofercie w ogóle napisane, że wymagane jest obywatelstwo polskie? Ja po zerknięciu na zespół rekrutujący widzę, że występują Wschodnie nazwiska, wiec może o cos innego chodzi? są jakieś dodatkowe wartości brane pod uwagę o których nie piszą w ofertach?

@Ciekawy

Cześć, Dziękujemy za to pytanie, chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości. :) Jak najbardziej, na pokładzie HL Tech mamy kilka osób innych narodowości. Jedynym, dodatkowym warunkiem, stawianym wówczas przed kandydatem, jest posiadanie prawa do wykonywania pracy w Polsce. Jako organizacja, której celem jest tworzenie środowiska przyjaznego każdemu, a tym samym, wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji (w tym m.in. ze względu na pochodzenie), pielęgnujemy wartości takie jak m.in. wzajemny szacunek. Przykładamy ogromną wagę do tego aby każda osoba związana z HL Tech czuła, że jest w pełni akceptowana, doceniana i traktowana na równi z pozostałymi. Co więcej, upatrujemy ogromną wartość w różnorodności, z której to staramy się na bieżąco korzystać w każdym możliwym aspekcie. Rozumiemy, że otwarcie na indywidualne różnice i umiejętne zarządzanie nimi, wpływa pozytywnie zarówno na kulturę organziacyjną i zadwolenie pracowników, jak i nasze wyniki biznesowe. Serdecznie zachęcamy do składania aplikacji!

Jak oceniacie pracę na stanowisku Data Scientist w firmie HL Tech?

Niedoszły

Bożena
@Niedoszły

Na stronie piszą, że rekrutacja składa się z rozmowy telefonicznej plus rozmowy online - rzeczywiście tak to wygląda? Czy mimo wszystko każą się pojawiać w firmie? Poza tym mają sporo ogłoszeń, ktoś wie czy to widoczny rozwój firmy czy raczej powodem są zwolnienia lub odchodzenie pracowników?

Marzena

A jak z pracą w tym aspekcie? Jeśli wiesz, czy można pracować z domu na którymś stanowisku czy nie dopuszczają takiej opcji, daj proszę znać. I wtedy czy godziny są ewentualnie z góry narzucone czy nie?

@Bożena

Hej Bożeno, nasze rekrutacje przeprowadzamy zupełnie zdalnie. Natomiast jeśli kandydat chce się spotkać z nami twarzą w twarz, zobaczyć biuro (Warsaw Spire 34 piętro), poczuć klimat organizacji to oczywiście jesteśmy gotowi na przeprowadzenie jednego z etapów offline. Odpowiadając na pytanie dotyczące ilości wakatów - zdecydowanie rozwój. W planach mamy powiększenie zespołu o kolejne kilkadziesiat osob. A nasza rotacja jest na minimalnym poziomie.

@Marzena

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy HL Tech po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Data Quality Analyst. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
ZmarnowanyCzas

Ta firma to żenada i marnowanie czasu kandydatów - pisze z perspektywy specjalisty, 5+ lat doświadczenia. Ogłoszenia wiszą wszędzie, szumnie sie rekrutują, a finalnie po rozmowie technicznej firma nagle zapada się pod ziemię. Rozmowa techniczna tragedia, pytania czytane z kartki jak na jakimś egzaminie. Przygotowane z góry pytania nie pod CV i wiedzę kandydata, ale tak sobie o z czapy. Same regułki, praktycznie nic o dotychczasowym doświadczeniu. Sami prowadzący rozmowę przepraszają za te pytania, wiedzą że są słabe ale "no takie mamy". Kolejna firma zapewniająca o tym jaką mają super kulturę feedbacku - i wrócą z informacją zwrotną jaka by nie była - miesiąc po rozmowie minął, feedbacku 0. Ogłoszenie widzę ciągle wisi jedno i to samo już chyba od marca i w dziwny sposób nikogo nie potrafią znaleźć - wniosek nasuwa się sam, chyba sami nie wiedzą kogo szukają albo rekrutacja prowadzona jest dla picu żeby hr miały co robić.

Paulina
@ZmarnowanyCzas

Mimo ze była to rekrutacja techniczna, to czy mówili coś pokrótce o warunkach pracy? Coś o formie umowy albo widełkach płacowych? Wiesz może jak to wygląda u nich?

@Paulina

Hej Paulino, o warunkach umowy mówimy na samym początku rekrutacji oraz w ogłoszeniu. W ogłoszeniu podajemy zawsze widełki wynagrodzenia możliwe do osiągnięcia na tym stanowisku. A jeśli chodzi o formę umowy to jesteśmy elastyczni - oferujemy zarówno umowę o pracę jak i kontrakt B2B. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, zachęcam do kontaktu z naszym rekruterem Alina.Yanchenko@hltech.com.

Wiecie może, czy w HL Tech szukają chętnych na staż?

HL Tech

Cześć, W poprzednich latach organizowaliśmy w HL Tech programy praktyk, po których nasze szeregi zasilone zostały świetnymi pracownikami (są z nami do dziś) ;-). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że latem 2023 także zdecydujemy się na podjęcie podobnych działań - serdecznie zachęcamy do śledzenia naszych kanałów LinkedIn oraz Facebook - to tam w pierwszej kolejności pojawi się taka informacja. Dodatkowo, w każdej chwili wszyscy chętni mogą zostawić nam swoje CV (nawet jeśli w danym momencie nie widzą wakatu dla siebie) poprzez opcję "Apply now" na dole strony: https://www.hltech.com/kariera/oferty-pracy/ . W razie dalszych pytań - zachęcamy do kontaktu :-)

@HL Tech

Podstawowe pytanie: to będą praktyki płatne czy darmowe? Bardzo mnie interesuje ten prospekt, ale jednak chciałabym uniknąć robienia czegoś za darmo.

@Marzena

Cześć, wszystkie nasze praktyki zawsze były i pozostaną płatne - bez obaw :-)

@HL Tech

Dobre wiadomości. A czy grafik jest elastyczny? Można takie praktyki pogodzić z innymi obowiązkami takimi jak zajęcia na uczelni?

Masaki

Jestem zadowolony. Mili ludzie, praca zdalna, okazja rozwoju...

Alicja
@Masaki

To fajnie że macie możliwość pracy zdalnej. Na każdym stanowisku można tak pracować czy są jakieś wyjątki? Czy na zdalnej macie określone jakieś godziny pracy czy raczej trzeba zrobić swoje po prostu?

@Alicja

Cześć Alicja, Głównym modelem pracy w HL Tech jest praca hybrydowa. Pracownik ma pełną dowolność czy chce pracować z biura czy z domu. Zależy nam jednak aby ci, którzy mają taką możliwość pojawiali się chociaż od czasu do czasu w biurze – średnio w ciągu dnia mamy takich osób kilka/kilkanaście. ???? Praca stricte zdalna przysługuje natomiast wyłącznie osobom zatrudnionym powyżej 100 km od Warszawy. W kwestii godzin: zwyczajowo pracę rozpoczynamy między godziną 7:00 a 9:30 i kończymy ją po 8 godzinach – unikamy nadgodzin. Wszystko zależy jednak głównie od projektu, do którego trafisz – dokładne godziny pracy ustalane są z managerem i zespołem (także osoby z UK). Jeśli masz więcej pytań – zachęcamy do ich zadania! Równocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową gdzie: • Poznasz nasze aktualne oferty pracy: https://www.hltech.com/kariera/oferty-pracy/ , • Dowiesz się więcej o kulturze pracy i oferowanych benefitach: https://www.hltech.com/kariera/benefity/ Pozdrawiamy, HL Tech

Ilona

Na czym polega ten case study na rozmowie kwalifikacyjnej? :) Da się ogarnąć, czy zadanie z kosmosu? :D

@Ilona

O które stanowisko chodzi?

@Marcin

Coś od tygodnia już milczy. A wiesz coś na temat kilku wariantów? Zawsze możesz napisać. Jak ona tu wróci to być może wyjdzie, że o to jej chodziło. ;p

Opinia

Ogólnie nie polecam. Jak to zwykle bywa w IT i w przypadku Hargreaves Lansdown/HL Tech Polska jest wykorzystywana jako tanie źródło do optymalizowania kosztów. Outsourcing kompetencyjny przeniesiony do innego kraju, żeby było taniej. Niestety nie potrafią zrozumieć, że taniej nie znaczy wcale lepiej i że Polska przestaje być tanią siłą roboczą w IT. Poza tym to korpo, jak każde finansowe korpo. Informatycznego "luzu" tu nie uświadczycie...

Joanna
@Opinia

Piszesz o taniej sile roboczej w PL, taniej na warunki zachodniej Europy, czy taniej nawet jak na warunki PL? Możesz przybliżyć, jak taniej, może jakaś kwota?

Mon

Brak odzewu po rozmowie kwalifikacyjnej, a na samym spotkaniu case study po którym brak feedbacku.

Marzena

Myślicie, że osoba, która chce się rozwijać, powinna spróbować pracy w HL Tech? Pytam oczywiście o to, czy pracodawca dba o rozwój zawodowy swoich pracowników. Fajnie byłoby poznać wasze doświadczenia. Napiszcie proszę, co sądzicie.

Tomasz

Fajna firma, profesjonalista w swojej branży a przy tym dobry pracodawca więc spokojnie można polecić.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak.

Jacek
@Marcin

Widzę, że dobrze znasz firmę i warunki zatrudnienia w niej panujące. Czy mógłbyś napisać na jakim poziomie obecnie kształtuje się wynagrodzenie i czy są premie uznaniowe lub frekwencyjne? Będę wdzięczny za odpowiedź.

@Jacek

Wynagrodzenie zależy od stanowiska, widełki zazwyczaj są dostępne w konkretnym ogłoszeniu z ofertą pracy. Ewentualna premia roczna zależy od wyników. O premiach frekwencyjnych nie słyszałem :)

Jacek
@Marcin

Dzięki za szczegóły nt. współpracy. A jeśli chodzi o relacje pomiędzy pracownikami, a przełożonymi, to można powiedzieć, że sprzyjają pracy? Co z dodatkami do wynagrodzenia?

@Jacek

Benefity są opisywane w każdym ogłoszeniu, zachęcam do sprawdzenia np. na stronie firmy. Jest raczej pełen standard warszawskiego rynku IT. Atmosfera zależy od zespołu, każdy ma trochę inny klimat. Myślę, że stosunkowo niewielka rotacja w firmie świadczy na jej korzyść.

Krystian

Jak długo trwa okres próbny ? Czy później od razu dostaje się umowę o prace, czy raczej zlecenie?

@Krystian

Okres próbny trwa standardowo 3 miesiące. Zarówno w okresie próbnym jak i po nim obowiązuje umowa o pracę.

Sandra

jak wygląda rozmowa rekrutacyjna, jak się przygotować do niej? Na co zwrócić uwagę?

noname

Nie polecam HR, brak obiektywnej oceny kandydata.

-62
@noname

Zgadzam się

Luidzi

@nomane Dobry pracodawca ma swoje wymagania więc może trzeba z pokorą przyjąć opinie o sobie?

Filip

Jeśli komuś nie odpowiada atmosfera korporacyjna to jeszcze nie znaczy, że firma jest zła. Wprost przeciwnie jest bardzo dobrze.

Janusz

Ogólnie korpo. Lawina pochlebstw, z których później większość okazuje się kłamstwem marketingowym. Nie polecam.

Irena

@Janusz rozumiem, że miałeś okazję pracować w firmie HL Tech przez kilka lat. Orientujesz się czy na ten moment poszukują pracowników? Mógłbyś w kilku zdaniach opisać jak wyglądał Twój angaż w tej firmie? Pamiętajmy, aby przestrzegać zasad regulaminu tego forum.

Zostaw merytoryczną opinię o HL Tech - Warszawa

• Jak się pracuje w HL Tech?

Zobacz opinie na temat firmy HL Tech tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HL Tech?

HL Tech
3.1/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Plac Europejski 1
    00-844 Warszawa