PSI Polska Sp. z o.o.

4.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PSI Polska Sp. z o.o.

Olga

Widzę, że PSI prowadzi aż 20 aktualnych rekrutacji. Z czego wynika tak duże zapotrzebowanie na nowych pracowników? Ktoś z użytkowników forum ma jakieś informacje na ten temat?

nieciekawy
@Olga

Brałem udział w rekrutacji na której poinformowali, że składają zespół do nowego projektu, stąd zapotrzebowanie na pracowników.

Małgorzata Nowy wpis
@nieciekawy

O, jak wyglądała rekrutacja w PSI, w której brałeś udział? Czy weryfikowano na niej Twoje umiejętności czy skupiała się jedynie na rozmowie? Ile było etapów? Czy finalnie udało Ci się ją przejść pomyślnie?

Rekrutowana Nowy wpis
@Małgorzata

Jest kilka etapów (w przypadku programistów) - rozmowa HR, rozmowa techniczna, podesłanie fragmentu kodu do oceny, rozwiązanie testu (który ocenia czytanie ze zrozumieniem, zdolności matematyczne, zdolności logiczne). Rozmowa przeprowadzona w miłej atmosferze i merytorycznie.

Małgorzata Nowy wpis
@Rekrutowana

Tak generalnie, to ciężko jest przejść pomyślnie rekrutację w PSI? Chodzi mi głównie o testy i zadania do wykonania - czy są one trudne? Uważasz, że należy mieć już spore doświadczenie?

Pytanie Nowy wpis

Czy zdarzają się nadgodziny w PSI Polska Sp. z o.o.?

scada
Kandydat

Witam, jakiej propozycji finansowej można się spodziewać na stanowisku Konsultant Systemów Informatycznych/ Analityk SCADA oraz Konsultant ds. systemów IT ? Czy są oferowane w firmie regularne podwyżki ? Jaka jest atmosfera w zespołach ? Czy istnieją realne szanse awansów ?

Tester
Kandydat

Niestety po przeprowadzonej rekrutacji na Testera manualnego do Poznania mam spory niesmak i zauważam duża niespójność miedzy: wartości firmy prezentowane na ich stronie internetowej vs. rzeczywistość. Odbyła się pierwsza rozmowa, z Panią z HR-u, która sprawiała bardzo dobre wrażenie. Prezentowała firmę jako transparentną, wrażliwą społecznie i z dużym szacunkiem do pracowników i kandydatów (oczywiście z dużym polem do rozwoju i wsparciem z ich strony). Byłem bardzo pozytywnie nastawiony! Natomiast po drugiej rozmowie z przyszłym przełożonym i osobą o bliźniaczym stanowisku - trochę zacząłem odbierać wszystko inaczej.... Pominę to, że Państwo postanowili nie włączać kamerki internetowej (co po prostu przy rozmowie rekrutacyjnej jest słabe - pokazuje jaki ma stosunek do kandydata), natomiast nie pominę bardzo nieprzyjemnej atmosfery, roszczeniowego nastawienia do kandydata ("noo proszę mówić, proszę mówić ja muszę pomyslć...."), Pani która wstała lewą nową i była (sądzę po tonie wypowiedzi, bo nie przecież bo wyrazie twarzy) bardzo niezadowolona z faktu, że ktoś ją zaangażował w rekrutację i zadawanie pytań. Totalnie nie byli ciekawi mnie jako Kandydata - po co więc ta rekrutacja? Dobre pytanie. Najbardziej jednak zawiódł mnie HR, który obiecał dać na drugi dzień feedback z decyzją - do dziś ani widu ani słychu, ani SMS-a, ani maila ani telefonu... po co te obietnice? Dobry PR to nie obietnice, ale realne czyny i ludzkie traktowanie. Firma prezentuje się na prawdę ciekawie i inspirująco, bazując na ich stornie internetowej i samo zachwycie wypływającym z wartości jakimi się kierują - tylko mnie akurat interesuje fajna praca nie polityka ;) Odradzam branie udziału w rekrutacjach w tej firmie.

@Tester

Hej, a podano Ci informacje na temat "widełek" wynagrodzenia? Nie wiem, na jakie stawki można liczyć w PSI Polska. Wiecie coś więcej?

Olga

Hej @Alan, rozumiem, że jesteś pracownikiem PSI. Masz jakieś informację na temat stanowiska Programisty C++? https://www.psi.pl/pl/kariera/programista-c/ Zastanawiam się, czy w grę wchodzi kontrakt B2B.

Tester Oprogramowania
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Historyjka o firmie - czym jest, co robi, gdzie robi. Później pytania o CV, krótka rozmowa po angielsku i "odezwiemy się".

Pytania

Jakie cechy charakteru powinien mieć tester oprogramowania (?), w jakich językach programuję i dlaczego nie w Javie. Różnice między Java i JavaScript, co to jest programowanie obiektowe.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w PSI Polska Sp. z o.o.?

Anatol

Byłoby fajnie gdyby ktoś podpowiedział jak przebiega rekrutacja i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy PSI Polska Sp. z o.o.?

pomocna_dłoń
@Pytanie

Tak, rozmowy odbywają się w siedzibie PSI Polska.

Agnieszka

A jak dobrze trzeba znać jezyk angielski? Na jakim poziomie ?

Matt

Witam, zamierzam wysłać moją aplikacje do PSI, jednak mam kilka pytań. 1. Jak wygląda ścieżka rozwoju? 2. Czy programista tylko klepie kod czy jest to cos bardziej twórczego? 3. Jakie są widełki zarobków dla programisty? 4. Jaki typ umowy oferuja firma oraz jaki sposób rozlicznaia dla danego typu umowy. 5. Jakie godziny pracy? 6. Jak wygląda dzień pracy programisty?

Czy rozmowa rekrutacyjna w PSI Polska Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

imo
@Pytanie

Jeśli stanowisko tego wymaga to część rozmowy na pewno będzie miała na celu sprawdzenie znajomości tego języka :)

Karol
@imo

A w jaki sposób sprawdzane są umiejętności potencjalnych kandydatów? Niektórzy pracodawcy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej dają do rozwiązania różnego rodzaju testy, dlatego ciekawi mnie, czy firma ta również stosuje taką zasadę.

Janek

Bardzo negatywnie odebrałem firmę, rozmowa telefoniczna na + reszta -

@Janek

Starałeś się o pracę w firmie PSI Polska? Czy może Twoja wypowiedź dotyczy zupełnie innej rozmowy telefonicznej, o której wspomniałeś? Jeżeli miałeś okazję uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym, to zachęcam, abyś podzielił się z nami, jak on dokładnie wyglądał i przebiegał. Twój wpis na ten temat będzie pomocny dla wielu osób przeglądających ten wątek.

Marcin
@Janek

Po 10 sekundach rozmowy z rekruterką już wiedziałem, że raczej nie będę tu pracował, no ale przez rekruterkę nie chciałem marnować szansy na współpracę, więc poczekałem do finału. Firma jednak nastawiona mocno na sporządzenie opisu psychologicznego kandydata, bardzo źle się z tym czułem. Doświadczona osoba po minucie rozmowy już wie czy ktoś wtopi się w zespół bez zwady i popracuje parę lat, czy też ucieknie po kilku miesiącach. Nie trzeba męczyć podchwytliwymi pytaniami całą godzinę, to brak wiedzy w tym temacie albo stres rekruterki chcącej na siłę wypaść profesjonalnie. Ogólnie pracownicy snuli się po korytarzu (usunięte przez administratora) Otuchy, że jednak mógłbym tu pracować dodał mi programista techniczny który sprawdzał wiedzę. Tylko pytania techniczne zdradzały że nie wiedza kogo szukają, albo chcą programistę od wszystkiego za pół darmo. Naprawdę mid-dev nie powinien zarabiać tyle co kasjerka w Lidlu z 2 letnim stażem i premią świąteczną.

@Marcin

Głównym powodem tego, iż nie przyjąłeś oferty pracy w firmie PSI Polska, była wysokość wynagrodzenia, jaka została Ci zaproponowana przez pracodawcę? Próbowałeś może dowiedzieć się, czy stawka Twojego wynagrodzenia z upływem czasu mogła wzrosnąć na wyższy poziom? Jestem ciekaw, jak firma docenia osoby zaangażowane i chętne do rozwoju zawodowego, dlatego - jeżeli dowiedziałeś się coś na ten temat - to mam nadzieję, że odpowiesz w tym wątku, jak to wygląda.

Marcin
@Dawid

Dawidzie a Ty byś napisał ponownie do firmy która płaci 2x mniej niż wynika to ze stanowiska? Jeśli firma zacznie podawać widełki w ogłoszeniach to może niektórzy do nich wrócą licząc, że coś się zmieniło. Na ostatnie Twoje pytanie odpowiada moje pierwsze zdanie ;) jeśli docenia to wynagradza przyzwoicie, a nie odwrotnie.

Pracodawca

@Marcin

Dziękujemy za Twoją opinię. Każda informacja jest dla nas cenna. Prosimy o uzupełnienie ankiety Candidate Experience i podanie nazwisk osób prowadzących, abyśmy mogli zweryfikować tą sytuację. Przykro nam, jeśli wyszedłeś z naszej firmy z takimi odczuciami. Kasia i Paulina (obecne rekruterki w PSI) są osobami doświadczonymi i starają się, aby proces rekrutacyjny był profesjonalny, a jednocześnie przyjemny dla obu stron. Muszą przy tym pamiętać, aby w ciągu krótkiej rozmowy poznać kandydata na tyle, na ile to możliwe. Nie wiemy czy ktoś po minucie jest w stanie określić dopasowanie typowego kandydata, ale my staramy się nie przekreślać ludzi tak szybko. Każdy kandydat jest inny – niektórzy potrzebują czasu na przełamanie lodów, i ten czas im dajemy. Mogłeś odnieść wrażenie, że jest to tworzenie „opisu psychologicznego”, ale jest to zwykłe poznanie człowieka, jego wartości, oczekiwań i ambicji. Kandydaci, którzy oceniają nasz proces rekrutacji doceniają to i podkreślają jako duży atut. Jeśli masz inne zdanie to możesz je wyrazić w ankiecie Candidate Expereince, którą otrzymałeś po rozmowie. Szczegółowa opinia pozwoli nam coś zmienić, odnosząc to do konkretnej osoby prowadzącej proces. Rozmowy techniczne prowadzone są w zróżnicowany sposób. Nasi Team Leaderzy nie mają okazji poznać kandydata wcześniej, więc często pytania zaczynają od ogólnych informacji, aby przejść do głębszego poziomu. Jeśli kandydat ma niewystarczającą wiedzę, to faktycznie może odnieść wrażenie, że pytania są zbyt ogólne. Część techniczna również jest dobrze oceniana przez naszych kandydatów. Szczególnie, jeśli okazali się partnerami do rozmów. Oczywiście zawsze jesteśmy chętni do podniesienia jakości naszych testów. Ponownie, prosimy o wskazanie w ankiecie CE osoby, z którą odbyła się rozmowa, abyśmy mogli przekazać jej Pański feedback. Jeśli ma Pan inne uwagi zachęcamy do kontaktu rekrutacja@psi.pl Pozdrawiamy Zespół PSI

GotchYa

Patrząc na składnie oraz sposób dobierania słów, wygląda na to, że dużo z pozytywów jest pisane przez tą samą osobę....

Obiektyw
@GotchYa

Za uprawnienia moderatora/admina gowork kasuje cos ok 4 kola brutto rocznie. Tutaj jest cenzura a hr czesto prowadzi dialog sam seems soba

@Obiektyw

W zakładce o pracodawcy można zapoznać się z ofertą, którą gowork.pl przedstawia dla pracodawców. Co do Twojego zdania, że HR sam ze sobą prowadzi dialog, to, czy masz jakieś potwierdzenie tego, że rzeczywiście tak jest? Na forum może wypowiedzieć się każda osoba, która ma prawdziwe informacje na temat pracy w firmie PSI Polska. Jeżeli chodzi o cenzurę, to nie wiem, czemu tak sądzisz, skoro cenzura obowiązuje tylko na słowa wulgarne i obelżywe, które są niezgodne z regulaminem forum. Jeżeli piszesz opinię zgodną z zasadami forum, to nie zostanie ona ocenzurowana ani usunięta. @GotchYa, wiesz może, jak obecnie wygląda sytuacja kadrowa w tej firmie?

Nick

Świetna firma. Projekty dla największych firm w Niemczech i Polsce. Czasami bywa zapieprz, ale duża satysfakcja. Super atmosfera - to chyba największa zaleta pracy tutaj. Fajni ludzie, sensowni przełożeni, ruchome godziny pracy, standardowy pakiet: opieka medyczna, benefit system, wyjazdy integracyjne, Mikołajki i zajęcia z robotów dla dzieci, konferencja branżowa do wyboru itd. Jak dla mnie najlepsza lokalizacja biura. W zależności gdzie kto mieszka: można pieszo, rowerem (są prysznice) albo tramwajem. A już dla osób tak jak ja dojeżdżających pociągiem to bajka. Stabilność i bezpieczeństwo: wynagrodzenie zawsze na czas. Wyszła mi laurka, ale naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić.

Hdy749
@Nick

Widok na “chlebak”. Jest git

Nick
@Hdy749

Obiektyw, jdfr644, ja, hdy749, (usunięte przez administratora) - koleś, jesteś beznadziejny. W odstępie kilku minut publikujesz kilka postów pod różnymi nickami. Wylali cię, weź to na klatę i nie obrażaj osób, które tu pracują. Tak, widok na chlebak git, szczególnie wieczorem.

Jaro

Czy na "delegacje" nadal pociska się busikiem o 5 rano? A jak wygląda sprawa biura? Siedzicie w orzechu z widokiem na chlebak czy zamierzacie zmienić miejscówkę na bardziej ergonomiczną? Delta to jednak przestarzały design i technologia, dobre firmy IT nie lokują się od dobrych kilku lat w takich miejscach :)

Pracodawca

@Jaro

@Jaro - dziękujemy za Twoją opinie, każda informacja zwrotna jest dla nas cenna. Odnosząc się do kwestii delegacji zagranicznych: praktykujemy wykorzystywanie transportu lotniczego. Wspomniana sytuacja była jednorazowym przypadkiem sprzed 5 lat, spowodowanym przyczynami niezależnymi od nas. Co do siedziby PSI - to budynek klasy A w ścisłym centrum. Nasi pracownicy w ankietach badania satysfakcji wskazują lokalizację biura jako jedną z najbardziej atrakcyjnych w Poznaniu a że ich opinia liczy się dla nas najbardziej, nie planujemy w tym momencie jej zmiany. Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi dotyczące funkcjonowania naszej firmy, uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt pod adresem info@psi.pl Dzięki temu możemy nieustannie zmieniać się na lepsze. Pozdrawiamy Zespół PSI

qwerty
@Jaro

Czego chcesz od budynku? Klima działa, okno też można otworzyć, pokoje nie są wielkości hali magazynowej. Gdzie lokują się te dobre firmy - w nowoczesnych akwariach, gdzie słońce oraz każdy przechodzień z ulicy może pracownikom zaglądać w monitor?

Komunikacyjny
@Jaro

Obecna lokalizacja ma świetne skomunikowanie z transportem publicznym. Wysiadający na dworcu pracownicy nie muszą "łapać" innych środków transportu. Pociągiem w ca . 30 minut , trasa dom Rokietnica - biuro PSI , w godzinach porannego szczytu. Polecam.

Jdfr644
@PSI Polska Sp. z o.o.

Dobre:-)

Ja

W punkt

Monika

Kto bardziej zaradny ten ucieka z PSI bo slabo placa i atmosfera urzedu

Zuzanna

@Nick, dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w firmie PSI Polska. Chciałabym, abyś bardziej szczegółowo opisał, jak wyglądają spotkania integracyjne organizowane przez firmę PSI Polska dla zatrudnionych pracowników. Opisz również, czy firma prowadzi jakiś system motywacji pracowników, aby poprawić ich wydajność pracy. Opisz, jak to wygląda szczegółowo.

Zuzanna

@Komunikacyjny, poza dogodną lokalizacją firmy PSI Polska możesz napisać, jak wyglądają warunki zatrudnienia, które oferuje pracodawca? Jak ocenisz atmosferę panującą pomiędzy zatrudnionymi osobami w tej firmie? Można liczyć na wsparcie, życzliwość i zrozumienie innych osób, które pracują u tego pracodawcy?

Czy ktoś z Was dysponuje aktualnymi newsami o PSI Polska Sp. z o.o.? Dawno nikt z Was się nie udzielał w tym wątku.

blada

Pracowałam rok i wspominam raczej dobrze. Technologicznie szału nie ma (spory dług technologiczny, zależność od decyzji "góry" w Niemczech może trwać latami), ale ogólnie bardzo sympatyczni współpracownicy (dział RnD), zarobki OK jak na pozycję wejściową w Poznaniu i zawsze na czas, UoP bez żadnych kombinacji, lokalizacja bardzo dobra, godziny pracy rzeczywiście elastyczne. W ciągu roku zostałam po godzinach może 1-2 razy i to było z mojej własnej woli. Na minus sprzęt -- wręczane nowym pracownikom kilkuletnie hp probooki, które wg wewnętrznych ustaleń firmowych powinny niedługo iść na wymianę trochę smuciły, ogólnie: brak możliwości wyboru systemu i sprzętu (przynajmniej w moim zespole). Ogółem, na taką "spokojną" pracę polecam. W przyszłości rozważałabym powrót do jakiegoś bardziej dynamicznego działu :)

Zuzanna

Pracujesz w PSI Polska? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego co najbardziej lubisz w swojej pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o PSI Polska Sp. z o.o. - Poznań

PSI Polska Sp. z o.o.