PSI Polska Sp. z o.o.

Opinie o PSI Polska Sp. z o.o.

Matt

Witam, zamierzam wysłać moją aplikacje do PSI, jednak mam kilka pytań. 1. Jak wygląda ścieżka rozwoju? 2. Czy programista tylko klepie kod czy jest to cos bardziej twórczego? 3. Jakie są widełki zarobków dla programisty? 4. Jaki typ umowy oferuja firma oraz jaki sposób rozlicznaia dla danego typu umowy. 5. Jakie godziny pracy? 6. Jak wygląda dzień pracy programisty?

Czy rozmowa rekrutacyjna w PSI Polska Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

imo

Jeśli stanowisko tego wymaga to część rozmowy na pewno będzie miała na celu sprawdzenie znajomości tego języka :)

Karol
@imo

A w jaki sposób sprawdzane są umiejętności potencjalnych kandydatów? Niektórzy pracodawcy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej dają do rozwiązania różnego rodzaju testy, dlatego ciekawi mnie, czy firma ta również stosuje taką zasadę.

Janek

Bardzo negatywnie odebrałem firmę, rozmowa telefoniczna na + reszta -

@Janek

Starałeś się o pracę w firmie PSI Polska? Czy może Twoja wypowiedź dotyczy zupełnie innej rozmowy telefonicznej, o której wspomniałeś? Jeżeli miałeś okazję uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym, to zachęcam, abyś podzielił się z nami, jak on dokładnie wyglądał i przebiegał. Twój wpis na ten temat będzie pomocny dla wielu osób przeglądających ten wątek.

@Janek

Po 10 sekundach rozmowy z rekruterką już wiedziałem, że raczej nie będę tu pracował, no ale przez rekruterkę nie chciałem marnować szansy na współpracę, więc poczekałem do finału. Firma jednak nastawiona mocno na sporządzenie opisu psychologicznego kandydata, bardzo źle się z tym czułem. Doświadczona osoba po minucie rozmowy już wie czy ktoś wtopi się w zespół bez zwady i popracuje parę lat, czy też ucieknie po kilku miesiącach. Nie trzeba męczyć podchwytliwymi pytaniami całą godzinę, to brak wiedzy w tym temacie albo stres rekruterki chcącej na siłę wypaść profesjonalnie. Ogólnie pracownicy snuli się po korytarzu (usunięte przez administratora) Otuchy, że jednak mógłbym tu pracować dodał mi programista techniczny który sprawdzał wiedzę. Tylko pytania techniczne zdradzały że nie wiedza kogo szukają, albo chcą programistę od wszystkiego za pół darmo. Naprawdę mid-dev nie powinien zarabiać tyle co kasjerka w Lidlu z 2 letnim stażem i premią świąteczną.

@Marcin

Głównym powodem tego, iż nie przyjąłeś oferty pracy w firmie PSI Polska, była wysokość wynagrodzenia, jaka została Ci zaproponowana przez pracodawcę? Próbowałeś może dowiedzieć się, czy stawka Twojego wynagrodzenia z upływem czasu mogła wzrosnąć na wyższy poziom? Jestem ciekaw, jak firma docenia osoby zaangażowane i chętne do rozwoju zawodowego, dlatego - jeżeli dowiedziałeś się coś na ten temat - to mam nadzieję, że odpowiesz w tym wątku, jak to wygląda.

@Dawid

Dawidzie a Ty byś napisał ponownie do firmy która płaci 2x mniej niż wynika to ze stanowiska? Jeśli firma zacznie podawać widełki w ogłoszeniach to może niektórzy do nich wrócą licząc, że coś się zmieniło. Na ostatnie Twoje pytanie odpowiada moje pierwsze zdanie ;) jeśli docenia to wynagradza przyzwoicie, a nie odwrotnie.

@Marcin

Dziękujemy za Twoją opinię. Każda informacja jest dla nas cenna. Prosimy o uzupełnienie ankiety Candidate Experience i podanie nazwisk osób prowadzących, abyśmy mogli zweryfikować tą sytuację. Przykro nam, jeśli wyszedłeś z naszej firmy z takimi odczuciami. Kasia i Paulina (obecne rekruterki w PSI) są osobami doświadczonymi i starają się, aby proces rekrutacyjny był profesjonalny, a jednocześnie przyjemny dla obu stron. Muszą przy tym pamiętać, aby w ciągu krótkiej rozmowy poznać kandydata na tyle, na ile to możliwe. Nie wiemy czy ktoś po minucie jest w stanie określić dopasowanie typowego kandydata, ale my staramy się nie przekreślać ludzi tak szybko. Każdy kandydat jest inny – niektórzy potrzebują czasu na przełamanie lodów, i ten czas im dajemy. Mogłeś odnieść wrażenie, że jest to tworzenie „opisu psychologicznego”, ale jest to zwykłe poznanie człowieka, jego wartości, oczekiwań i ambicji. Kandydaci, którzy oceniają nasz proces rekrutacji doceniają to i podkreślają jako duży atut. Jeśli masz inne zdanie to możesz je wyrazić w ankiecie Candidate Expereince, którą otrzymałeś po rozmowie. Szczegółowa opinia pozwoli nam coś zmienić, odnosząc to do konkretnej osoby prowadzącej proces. Rozmowy techniczne prowadzone są w zróżnicowany sposób. Nasi Team Leaderzy nie mają okazji poznać kandydata wcześniej, więc często pytania zaczynają od ogólnych informacji, aby przejść do głębszego poziomu. Jeśli kandydat ma niewystarczającą wiedzę, to faktycznie może odnieść wrażenie, że pytania są zbyt ogólne. Część techniczna również jest dobrze oceniana przez naszych kandydatów. Szczególnie, jeśli okazali się partnerami do rozmów. Oczywiście zawsze jesteśmy chętni do podniesienia jakości naszych testów. Ponownie, prosimy o wskazanie w ankiecie CE osoby, z którą odbyła się rozmowa, abyśmy mogli przekazać jej Pański feedback. Jeśli ma Pan inne uwagi zachęcamy do kontaktu rekrutacja@psi.pl Pozdrawiamy Zespół PSI

GotchYa

Patrząc na składnie oraz sposób dobierania słów, wygląda na to, że dużo z pozytywów jest pisane przez tą samą osobę....

Obiektyw
@GotchYa

Za uprawnienia moderatora/admina gowork kasuje cos ok 4 kola brutto rocznie. Tutaj jest cenzura a hr czesto prowadzi dialog sam seems soba

@Obiektyw

W zakładce o pracodawcy można zapoznać się z ofertą, którą gowork.pl przedstawia dla pracodawców. Co do Twojego zdania, że HR sam ze sobą prowadzi dialog, to, czy masz jakieś potwierdzenie tego, że rzeczywiście tak jest? Na forum może wypowiedzieć się każda osoba, która ma prawdziwe informacje na temat pracy w firmie PSI Polska. Jeżeli chodzi o cenzurę, to nie wiem, czemu tak sądzisz, skoro cenzura obowiązuje tylko na słowa wulgarne i obelżywe, które są niezgodne z regulaminem forum. Jeżeli piszesz opinię zgodną z zasadami forum, to nie zostanie ona ocenzurowana ani usunięta. @GotchYa, wiesz może, jak obecnie wygląda sytuacja kadrowa w tej firmie?

Tester Oprogramowania

Historyjka o firmie - czym jest, co robi, gdzie robi. Później pytania o CV, krótka rozmowa po angielsku i "odezwiemy się".

Jakie cechy charakteru powinien mieć tester oprogramowania (?), w jakich językach programuję i dlaczego nie w Javie. Różnice między Java i JavaScript, co to jest programowanie obiektowe.

Świetna firma. Projekty dla największych firm w Niemczech i Polsce. Czasami bywa zapieprz, ale duża satysfakcja. Super atmosfera - to chyba największa zaleta pracy tutaj. Fajni ludzie, sensowni przełożeni, ruchome godziny pracy, standardowy pakiet: opieka medyczna, benefit system, wyjazdy integracyjne, Mikołajki i zajęcia z robotów dla dzieci, konferencja branżowa do wyboru itd. Jak dla mnie najlepsza lokalizacja biura. W zależności gdzie kto mieszka: można pieszo, rowerem (są prysznice) albo tramwajem. A już dla osób tak jak ja dojeżdżających pociągiem to bajka. Stabilność i bezpieczeństwo: wynagrodzenie zawsze na czas. Wyszła mi laurka, ale naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić.

Hdy749

Widok na “chlebak”. Jest git

@Hdy749

Obiektyw, jdfr644, ja, hdy749, (usunięte przez administratora) - koleś, jesteś beznadziejny. W odstępie kilku minut publikujesz kilka postów pod różnymi nickami. Wylali cię, weź to na klatę i nie obrażaj osób, które tu pracują. Tak, widok na chlebak git, szczególnie wieczorem.

Jaro

Czy na "delegacje" nadal pociska się busikiem o 5 rano? A jak wygląda sprawa biura? Siedzicie w orzechu z widokiem na chlebak czy zamierzacie zmienić miejscówkę na bardziej ergonomiczną? Delta to jednak przestarzały design i technologia, dobre firmy IT nie lokują się od dobrych kilku lat w takich miejscach :)

@Jaro

@Jaro - dziękujemy za Twoją opinie, każda informacja zwrotna jest dla nas cenna. Odnosząc się do kwestii delegacji zagranicznych: praktykujemy wykorzystywanie transportu lotniczego. Wspomniana sytuacja była jednorazowym przypadkiem sprzed 5 lat, spowodowanym przyczynami niezależnymi od nas. Co do siedziby PSI - to budynek klasy A w ścisłym centrum. Nasi pracownicy w ankietach badania satysfakcji wskazują lokalizację biura jako jedną z najbardziej atrakcyjnych w Poznaniu a że ich opinia liczy się dla nas najbardziej, nie planujemy w tym momencie jej zmiany. Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi dotyczące funkcjonowania naszej firmy, uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt pod adresem info@psi.pl Dzięki temu możemy nieustannie zmieniać się na lepsze. Pozdrawiamy Zespół PSI

qwerty
@Jaro

Czego chcesz od budynku? Klima działa, okno też można otworzyć, pokoje nie są wielkości hali magazynowej. Gdzie lokują się te dobre firmy - w nowoczesnych akwariach, gdzie słońce oraz każdy przechodzień z ulicy może pracownikom zaglądać w monitor?

Komunikacyjny
@Jaro

Obecna lokalizacja ma świetne skomunikowanie z transportem publicznym. Wysiadający na dworcu pracownicy nie muszą "łapać" innych środków transportu. Pociągiem w ca . 30 minut , trasa dom Rokietnica - biuro PSI , w godzinach porannego szczytu. Polecam.

Jdfr644
@PSI Polska Sp. z o.o.

Dobre:-)

W punkt

Kto bardziej zaradny ten ucieka z PSI bo slabo placa i atmosfera urzedu

Zuzanna

@Nick, dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w firmie PSI Polska. Chciałabym, abyś bardziej szczegółowo opisał, jak wyglądają spotkania integracyjne organizowane przez firmę PSI Polska dla zatrudnionych pracowników. Opisz również, czy firma prowadzi jakiś system motywacji pracowników, aby poprawić ich wydajność pracy. Opisz, jak to wygląda szczegółowo.

Zuzanna

@Komunikacyjny, poza dogodną lokalizacją firmy PSI Polska możesz napisać, jak wyglądają warunki zatrudnienia, które oferuje pracodawca? Jak ocenisz atmosferę panującą pomiędzy zatrudnionymi osobami w tej firmie? Można liczyć na wsparcie, życzliwość i zrozumienie innych osób, które pracują u tego pracodawcy?

blada

Pracowałam rok i wspominam raczej dobrze. Technologicznie szału nie ma (spory dług technologiczny, zależność od decyzji "góry" w Niemczech może trwać latami), ale ogólnie bardzo sympatyczni współpracownicy (dział RnD), zarobki OK jak na pozycję wejściową w Poznaniu i zawsze na czas, UoP bez żadnych kombinacji, lokalizacja bardzo dobra, godziny pracy rzeczywiście elastyczne. W ciągu roku zostałam po godzinach może 1-2 razy i to było z mojej własnej woli. Na minus sprzęt -- wręczane nowym pracownikom kilkuletnie hp probooki, które wg wewnętrznych ustaleń firmowych powinny niedługo iść na wymianę trochę smuciły, ogólnie: brak możliwości wyboru systemu i sprzętu (przynajmniej w moim zespole). Ogółem, na taką "spokojną" pracę polecam. W przyszłości rozważałabym powrót do jakiegoś bardziej dynamicznego działu :)

Zuzanna

Pracujesz w PSI Polska? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego co najbardziej lubisz w swojej pracy.

ktosiek

@ilop Są do szczecińskiego oddziału na pewno.

ilop

Hej, a są teraz jakieś oferty pracy? Dzięki za odpowiedź

GallAnonim

dak, chcesz sobie wyrabiać opinię na podstawie wpisów na gowork? Odpisze Ci jakiś flustrat (wszystko jest ch...jowe) albo jakiś gorliwy manago (wszystko jest super!). Ciekawe do której grupy się zaliczam ;))) Pracuję od kilku lat. Niemiecka firma z dobrymi i złymi tego konsekwencjami. Plusy: szacunek dla pracownika, konsekwencja i planowanie w dłuższym horyzoncie, koncentracja na merytoryce, stabilność wynikająca z bycia częścią koncernu zatrudniającego prawie 2000 osób. Minusy: rzeczy mogłyby się wydarzać szybciej, zbyt mały wpływ na decyzje podejmowane w Niemczech, niekiedy konfilty na linii Niemcy-Polska wynikające z różnic kulturowych i wieku - zespół w Polsce jednak dużo młodszy niż w Niemczech. Na atmosferę w moim zespole nie narzekam. U mnie praca szczególnie do polecenia osobie, która jest skoncentrowana na merytoryce zagadnienia a technologia nie jest celem samym w sobie, ale w różnych działach jest różnie - pewnie w R&D na odwrót. Często poruszany jest tu wątek finansowy. Co roku każdy pracownik bez wyjątku spotyka się ze swoim przełożonym i negocjuje podwyżkę na kolejny rok - to jest bardzo fajna rzecz. Rok czy dwa lata temu faktycznie odeszli od premii rocznych, chyba tylko menedżerowie teraz mają premie roczne. Ale skompensowali to podwyżką wynagrodzeń podstawowych więc dla mnie tak lepiej. Jak chcesz mieć bardziej wiarygodne informacje niż na gowork to popytaj wśród znajomych, może ktoś zna kogoś kto pracuje w PSI i pogadaj z nim bezpośrednio. Świat IT w Poznaniu jest mały, więc nie powinno być z tym problemu.

realista

To chyba jakieś automaty piszą - brak konkretów o samej pracy, tylko informacje o rekrutacjach i jakiś bełkot.

Mojojo

Mi się tam wydaje, że warto próbować zawsze szukać jakiejś dobrej firmy w którą można inwestować, jak dla mnie warto, bo w końcu wiadomo, że to firma z mega tradycją, więc na spokojnie można próbować, zdecydowanie mocno na tak koledzy i koleżanki moje

Byly pracownik
@Mojojo

Mojojo jakie tradycje? O czym Ty mówisz? Te ich megatradycje to przestarzały kod, niefunkcjonalne rozwiązania, problemy z implementacją, utrzymaniem i rozwojem. Brak jasnej i sensownej strategii rozwoju zarówno pracownika jak i systemów.

ad

Po co piszesz bzdury? Jak nie masz o czymś pojęcia, a przede wszystkim nie pracujesz w tej firmie, to po co się tu odzywasz i zaśmiecasz wątek? Ogłoszenie na "senioer account manager w Warszawie " dotyczy innej firmy - psi people strategy innovation: (usunięte przez administratora) a nie omawianej tutaj www.psi.pl/ która mieści się w Poznaniu i ma zupełnie inny profil...

to_dak

Na premie w PSI nie ma co liczyć. Kiedyś były premie roczne, ale nie ma ich już od 2 lat. Innych premii jak np. projektowych również nie ma. Co do wynagrodzenia dwuskładnikowego to wygląda to tak że część wynagrodzenia jest tzw. "dodatkiem miesięcznym" który wedle przepisów jest premią uznaniową. Co to oznacza? Mianowicie to że jeśli jesteś np. na chorobowym to za ten okres nie dostajesz tej części wynagrodzenia (pozostała część nie będąca "dodatkiem" jest zgodnie z prawem pracy czyli 80%). W regulaminie firmy jest też cała lista przypadków w których możesz też nie dostać tego dodatku. Co do wypłaty wynagrodzenia na czas to - tak, jest na czas. Tylko czy to coś nadzwyczajnego, szczególnie w tej branży gdzie firmy muszą szanować pracowników?

fir
@to_dak

@to_dak - Są chyba jeszcze bonusy świąteczne, chociaż w zeszłym roku były okrojone - dostali tylko ci, którzy zarabiają poniżej jakiegoś progu.

zxc

Ogólnie bardzo fajnie, chociaż wady też są, jak wszędzie. Plusy: - używanie języka obcego nie tylko do dokumentacji - można pisać i rozmawiać z obcokrajowcami (to chyba zależy od projektu) - kursy językowe (to chyba zależy od projektu) - zdrowe, wręcz świetne relacje z zespołem i przełożonym, luźna atmosfera bez spiny - praca daje pewien prestiż (duzi, zagraniczni, ZADOWOLENI klienci) i jest na poziomie - można zapomnieć o kodzie pisanym na kolanie na wczoraj i po latach różnej pracy to dzięki PSI wiem, jak wygląda specyfikacja projektu - stabilność zatrudnienia - projekty są długie i poważne, więc po wstępnym przyuczeniu człowiek coś znaczy w zespole - naprawdę elastyczny czas pracy: trzeba przyjść między 8 a 10, można w środku dnia wyjść gdzieś bez tłumaczenia się jak dziecko, jednego dnia być dłużej na rzecz wcześniejszego wyjścia kiedy indziej itd., można pracować z domu (ale nie wiem, jak dużo, bo mnie akurat to nie interesuje) - duży wybór bajerów pozapłacowych: prywatni lekarze, ubezpieczenie, miesięczny budżet do dowolnego wykorzystania w multikafeterii - MultiSport, Empik, kino, teatr, wydarzenia kulturalne... - dla rowerzystów: jest prysznic i parking rowerowy - lokalizacja w centrum, bezpieczna i wygodna (o ile ktoś nie parkuje autem) - cywilizowany budynek z klimatyzacją - kilkuosobowe pokoje - jeśli komuś to odpowiada, to delegacje zagraniczne (potrzeba wyjazdu, długość i lokalizacja zależą od projektu) Minusy: - można trafić na stare aplikacje w starych technologiach (najbardziej zaawansowane możliwości mają ludzie od Javy, bo jest poznańskie R&D, które robi wypasiony framework dla całego wszechświata; w ogóle poza Javą to chyba szału nie ma, bo firma stawia konkretnie na nią) - uczenie się tych starych technologii to może być główna forma rozwoju zawodowego, o konferencjach i szkoleniach wiem z tego wątku - w firmie pracuje prawie 200 osób i poza małymi grupkami nie znają się za bardzo, na co dzień anonimowo mijają się na korytarzu albo i wcale, bo firma zajmuje parę pięter - jeden monitor i kropka (chyba że kogoś kręci laptop jako drugi ekran) - niektórzy narzekają na jakość sprzętu (wymiana laptopa teoretycznie jest co ileś czasu, ale trzeba przejść procedury, żeby mieć perspektywę możliwości uzyskania prawa do złożenia wniosku o nowy...) - nowy pracownik jest trochę zostawiony sam sobie - jeśli sam nie będzie wnikał, to może się nie dowiedzieć podstawowych rzeczy np. o lokalizacji/istnieniu czegoś/kogoś w biurze (ja z tego wątku wiem o konferencjach i chill out roomie) - zależność od Niemców, jeśli robi się projekt dla nich, poza tym nawet o głupie założenie konta trzeba prosić kogoś gdzieś tam i czekać na zainteresowanie, zamiast normalnie iść kilka pokoi dalej i szturchnąć admina - jeśli komuś to nie odpowiada, to delegacje zagraniczne - zamiast okresu próbnego dostaje się umowę na czas określony na rok, czyli trzeba wynegocjować większą kasę na wejściu i nie dać się zwieść, że "firma musi cię poznać, będziesz się dopiero uczyć", bo podwyżka ewentualnie po roku

mandr

Hej, Pracuję 1,5 roku. Biura świetne, zaplecze w kuchni kawy, herbatynaj różniejsze, bardzo dużo integracyjnych eventów i wyjść. Bardzo dobra atmosfera i relacje z przełożonymi (współpraca i wspólne zdobywanie celów). Można pracować bez spiny. Elastyczne godziny pracy (odbijasz kartą, ważne, że zrobisz 8h, a jak chcesz mniej, to spoko, możesz odrobić w inny dzień). Lokalizacja, system benefit, pakiet medyczny dla Ciebie i rodziny.

Zostaw merytoryczną opinię o PSI Polska Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w PSI Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PSI Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PSI Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PSI Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w PSI Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PSI Polska Sp. z o.o.