PSI Polska Sp. z o.o.

4.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PSI Polska Sp. z o.o.

ktosiek

@ilop Są do szczecińskiego oddziału na pewno.

ilop

Hej, a są teraz jakieś oferty pracy? Dzięki za odpowiedź

GallAnonim

dak, chcesz sobie wyrabiać opinię na podstawie wpisów na gowork? Odpisze Ci jakiś flustrat (wszystko jest ch...jowe) albo jakiś gorliwy manago (wszystko jest super!). Ciekawe do której grupy się zaliczam ;))) Pracuję od kilku lat. Niemiecka firma z dobrymi i złymi tego konsekwencjami. Plusy: szacunek dla pracownika, konsekwencja i planowanie w dłuższym horyzoncie, koncentracja na merytoryce, stabilność wynikająca z bycia częścią koncernu zatrudniającego prawie 2000 osób. Minusy: rzeczy mogłyby się wydarzać szybciej, zbyt mały wpływ na decyzje podejmowane w Niemczech, niekiedy konfilty na linii Niemcy-Polska wynikające z różnic kulturowych i wieku - zespół w Polsce jednak dużo młodszy niż w Niemczech. Na atmosferę w moim zespole nie narzekam. U mnie praca szczególnie do polecenia osobie, która jest skoncentrowana na merytoryce zagadnienia a technologia nie jest celem samym w sobie, ale w różnych działach jest różnie - pewnie w R&D na odwrót. Często poruszany jest tu wątek finansowy. Co roku każdy pracownik bez wyjątku spotyka się ze swoim przełożonym i negocjuje podwyżkę na kolejny rok - to jest bardzo fajna rzecz. Rok czy dwa lata temu faktycznie odeszli od premii rocznych, chyba tylko menedżerowie teraz mają premie roczne. Ale skompensowali to podwyżką wynagrodzeń podstawowych więc dla mnie tak lepiej. Jak chcesz mieć bardziej wiarygodne informacje niż na gowork to popytaj wśród znajomych, może ktoś zna kogoś kto pracuje w PSI i pogadaj z nim bezpośrednio. Świat IT w Poznaniu jest mały, więc nie powinno być z tym problemu.

realista

To chyba jakieś automaty piszą - brak konkretów o samej pracy, tylko informacje o rekrutacjach i jakiś bełkot.

Tester Oprogramowania
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Historyjka o firmie - czym jest, co robi, gdzie robi. Później pytania o CV, krótka rozmowa po angielsku i "odezwiemy się".

Pytania

Jakie cechy charakteru powinien mieć tester oprogramowania (?), w jakich językach programuję i dlaczego nie w Javie. Różnice między Java i JavaScript, co to jest programowanie obiektowe.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
Mojojo

Mi się tam wydaje, że warto próbować zawsze szukać jakiejś dobrej firmy w którą można inwestować, jak dla mnie warto, bo w końcu wiadomo, że to firma z mega tradycją, więc na spokojnie można próbować, zdecydowanie mocno na tak koledzy i koleżanki moje

Byly pracownik
@Mojojo

Mojojo jakie tradycje? O czym Ty mówisz? Te ich megatradycje to przestarzały kod, niefunkcjonalne rozwiązania, problemy z implementacją, utrzymaniem i rozwojem. Brak jasnej i sensownej strategii rozwoju zarówno pracownika jak i systemów.

ad

Po co piszesz bzdury? Jak nie masz o czymś pojęcia, a przede wszystkim nie pracujesz w tej firmie, to po co się tu odzywasz i zaśmiecasz wątek? Ogłoszenie na "senioer account manager w Warszawie " dotyczy innej firmy - psi people strategy innovation: (usunięte przez administratora) a nie omawianej tutaj www.psi.pl/ która mieści się w Poznaniu i ma zupełnie inny profil...

to_dak

Na premie w PSI nie ma co liczyć. Kiedyś były premie roczne, ale nie ma ich już od 2 lat. Innych premii jak np. projektowych również nie ma. Co do wynagrodzenia dwuskładnikowego to wygląda to tak że część wynagrodzenia jest tzw. "dodatkiem miesięcznym" który wedle przepisów jest premią uznaniową. Co to oznacza? Mianowicie to że jeśli jesteś np. na chorobowym to za ten okres nie dostajesz tej części wynagrodzenia (pozostała część nie będąca "dodatkiem" jest zgodnie z prawem pracy czyli 80%). W regulaminie firmy jest też cała lista przypadków w których możesz też nie dostać tego dodatku. Co do wypłaty wynagrodzenia na czas to - tak, jest na czas. Tylko czy to coś nadzwyczajnego, szczególnie w tej branży gdzie firmy muszą szanować pracowników?

fir
@to_dak

@to_dak - Są chyba jeszcze bonusy świąteczne, chociaż w zeszłym roku były okrojone - dostali tylko ci, którzy zarabiają poniżej jakiegoś progu.

zxc

Ogólnie bardzo fajnie, chociaż wady też są, jak wszędzie. Plusy: - używanie języka obcego nie tylko do dokumentacji - można pisać i rozmawiać z obcokrajowcami (to chyba zależy od projektu) - kursy językowe (to chyba zależy od projektu) - zdrowe, wręcz świetne relacje z zespołem i przełożonym, luźna atmosfera bez spiny - praca daje pewien prestiż (duzi, zagraniczni, ZADOWOLENI klienci) i jest na poziomie - można zapomnieć o kodzie pisanym na kolanie na wczoraj i po latach różnej pracy to dzięki PSI wiem, jak wygląda specyfikacja projektu - stabilność zatrudnienia - projekty są długie i poważne, więc po wstępnym przyuczeniu człowiek coś znaczy w zespole - naprawdę elastyczny czas pracy: trzeba przyjść między 8 a 10, można w środku dnia wyjść gdzieś bez tłumaczenia się jak dziecko, jednego dnia być dłużej na rzecz wcześniejszego wyjścia kiedy indziej itd., można pracować z domu (ale nie wiem, jak dużo, bo mnie akurat to nie interesuje) - duży wybór bajerów pozapłacowych: prywatni lekarze, ubezpieczenie, miesięczny budżet do dowolnego wykorzystania w multikafeterii - MultiSport, Empik, kino, teatr, wydarzenia kulturalne... - dla rowerzystów: jest prysznic i parking rowerowy - lokalizacja w centrum, bezpieczna i wygodna (o ile ktoś nie parkuje autem) - cywilizowany budynek z klimatyzacją - kilkuosobowe pokoje - jeśli komuś to odpowiada, to delegacje zagraniczne (potrzeba wyjazdu, długość i lokalizacja zależą od projektu) Minusy: - można trafić na stare aplikacje w starych technologiach (najbardziej zaawansowane możliwości mają ludzie od Javy, bo jest poznańskie R&D, które robi wypasiony framework dla całego wszechświata; w ogóle poza Javą to chyba szału nie ma, bo firma stawia konkretnie na nią) - uczenie się tych starych technologii to może być główna forma rozwoju zawodowego, o konferencjach i szkoleniach wiem z tego wątku - w firmie pracuje prawie 200 osób i poza małymi grupkami nie znają się za bardzo, na co dzień anonimowo mijają się na korytarzu albo i wcale, bo firma zajmuje parę pięter - jeden monitor i kropka (chyba że kogoś kręci laptop jako drugi ekran) - niektórzy narzekają na jakość sprzętu (wymiana laptopa teoretycznie jest co ileś czasu, ale trzeba przejść procedury, żeby mieć perspektywę możliwości uzyskania prawa do złożenia wniosku o nowy...) - nowy pracownik jest trochę zostawiony sam sobie - jeśli sam nie będzie wnikał, to może się nie dowiedzieć podstawowych rzeczy np. o lokalizacji/istnieniu czegoś/kogoś w biurze (ja z tego wątku wiem o konferencjach i chill out roomie) - zależność od Niemców, jeśli robi się projekt dla nich, poza tym nawet o głupie założenie konta trzeba prosić kogoś gdzieś tam i czekać na zainteresowanie, zamiast normalnie iść kilka pokoi dalej i szturchnąć admina - jeśli komuś to nie odpowiada, to delegacje zagraniczne - zamiast okresu próbnego dostaje się umowę na czas określony na rok, czyli trzeba wynegocjować większą kasę na wejściu i nie dać się zwieść, że "firma musi cię poznać, będziesz się dopiero uczyć", bo podwyżka ewentualnie po roku

mandr

Hej, Pracuję 1,5 roku. Biura świetne, zaplecze w kuchni kawy, herbatynaj różniejsze, bardzo dużo integracyjnych eventów i wyjść. Bardzo dobra atmosfera i relacje z przełożonymi (współpraca i wspólne zdobywanie celów). Można pracować bez spiny. Elastyczne godziny pracy (odbijasz kartą, ważne, że zrobisz 8h, a jak chcesz mniej, to spoko, możesz odrobić w inny dzień). Lokalizacja, system benefit, pakiet medyczny dla Ciebie i rodziny.

ona

Witam! Proszę odpiszcie. Jakie działy są w firmie PSI? chciałabym pracować w przyjaznej firmie w dziale księgowości, czy jest u Was ten dział? Dzięki za info

JD

*Demo Camp

JD

Bardzo dobry Eclipse DemoCamo, może wreszcie poznańska scena się ruszy... Czekam na więcej!

qwertz

@maja Jest spoko, u siebie w zespole i u innych widzę, że chłopaki normalnie z nimi gadają i o głupotach, i na tematy służbowe. Można pożartować i porównać punkt widzenia. Dyskryminacja polega na tym, że kobiety mają jedną toaletę na całe piętro i często stoją tam w kolejce. :P

Kursor

Pracuję w firmie od niespełana 6 lat. Firma stale się rozwija, pozyskuje nowych klientów, odnosi sukcesy ale i konstruktywnie wyciąga wnioski. Managment szybko się uczy, przybywa sporo cennych specjalistów, od których uczą się inni, sami też dodając swoją wiedzę i...osobowość ;) Atmosfera jest bardzo dobra. Szacunek, tolerancja, nastawienie na człowieka i jego rozwój. Mnóstwo eventów, owocowe środy, wyjazdy na konferencje, imprezy projektowe, zaplecze socjalne pierwsza klasa(kantyna, chill out room). Polecam!

exec

Rekrutacja: dwa etapy. Na pierwszym etapie najpierw klasyczna rozmowa (kierownik + ktoś z HRu), pytania o technologię, potem testy na laptopie. Na drugim etapie rozmowa z dyrektorem. Całość może potrwać kilka tygodni.

null

A jak wygląda rekrutacja na programistę? Ile trwa, ile etapów, co się na każdym dzieje?

gets.chomp

Cudowni ludzie, piękny budynek (Delta), z cudownym widokiem na niedawno wyremontowany dworzec pkp. Zawsze można liczyć na pomoc kolegów. Polecam! PS. Szalony admin nadal tam robi ?:)

aaa
@gets.chomp

Super - widac cudowny dworzec pkp?

x

Siedziba R&D została przeniesiona do biurowca Delta, tam jest zlokalizowana cała firma.

fslfu64736874

Kiepska siedziba R&D, bo w przy Ratajczaka, a to jedna z najbrzydszych ulic Poznania. Wychodząc do pobliskiego sklepu musisz minąć kilku żuli lub poznańskich "naganiaczy samochodowych", od których w centrum stolicy Wielkopolski się roi. Uwaga na zaniedbane budynki i sypiący się tynk! Sama praca OK--można trochę się nauczyć od kolegów, którzy przeważnie bardzo chętnie służą pomocą. Nie zawsze jest co liczyć na tzw. bonus (rozmyte zasady przyznawania, brak ustalonej jego kwoty). Luz, fajni koledzy (i koleżanki), fajnie urządzona kuchnia, ale ta lokalizacja...

DevCon

Sylwek - zapraszamy do złożenia CV. Atmosfera jest super, oczywiście zależy to do jakiego zespołu się trafi, ale chyba nie można trafić źle. Relacje między pracownikami, a kierownikami - na koleżeńskiej stopie, oczywiście są wymagania, ale wszystko do dogadania, elastycznie. Nadgodziny - do wypłaty lub w postaci wolnego - pod warunkiem wcześniejszej zgody kierownika na 'siedzenie w nadgodzinach' - musi być to uzasadnione. Tydzień pracy - mega elastyczny - zaczynasz najpozniej o 10, wychodzisz 16-18. W srodku dnia mozesz sie urwac pozalatwiac sprawy. Mozliwy czasami home-office. Polecam! Wynagrodzenia - adekwatne do umiejętności. Ktoś ambitny, zaradny szybko się pnie w górę...

Zostaw merytoryczną opinię o PSI Polska Sp. z o.o. - Poznań

PSI Polska Sp. z o.o.