Opinie o ProData Consult Sp. z o.o w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie ProData Consult Sp. z o.o. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ProData Consult Sp. z o.o o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ProData Consult Sp. z o.o w Warszawa

Jak szefostwo w ProData Consult Sp. z o.o? Spoko traktują ludzi?

To zależy. Zarząd jest spoko, HR wewn. to obraz nędzy i rozpaczy. Managerowie poszczególnych działów rekrutacji - różnie, zależy jak się trafi. Szefostwo sprzedaży trochę dziwne.

hahaha

Cześć, Chciałbym się podzielić swoja opinia na temat projektu którym bylem zainteresowany kilka miesięcy temu. Zaczynajac od ogłoszenia - bardzo ogólne. Brak szczegolow a nazwa pewnej technologii wyladowala w nazwie stanowiska, rekruterki rowniez nie wiedzialy nic wiecej. Kontakt ze strony firmy jest zawsze na zasadzie "szybko, szybko klient czeka". Wypelniaj szybko profil, podsylaj cvke itd. A pozniej czekasz... nikt nie odpisuje na maile. Kolejne kontakty ze strony firmy wygladaja dokladnie tak samo wiec to nie byl przypadek. Przechodzac do kontraktu ktory sie podpisuje. Jest to bardzo niekorzystny dokument dla konsultanta - ewidentnie faworyzuje firme. Kara za zerwanie kontraktu 50000zl, kara za cos tam jeszcze 100000zl. Okres wypowiedzenia jest asymetryczny - firma moze wypowiedziec z miesiecznym okresem ale juz konsultant ma dwa miesiace. Bardzo niekorzystne sformulowanie dotyczace godzin jakie mozna zaraportowac. Okreslone jest maksimum na zasadzie liczba dni roboczych mnozona przez 8 ale brakuje zapisow odnosnie minimum. Wiec w zaleznosci od klienta do ktorego trafisz to moze byc ekwiwalent pelnego etatu (160h) albo mniej. Nie do konca wiadomo ile zarobisz. Na chwile obecna odradzam, szkoda czasu.

Z perspektywy konsultanta jest OK. Pracuje u nich dla jednego klienta od 3 lat. Osoba odpowiedzialna za opiekę nad klientem bardzo kompetentna, dostępna i pomocna. Przez te trzy lata nie miałem z nimi nigdy żadnego problemu. Biuro czyste i zadbane. System do raportowania godzin dziala wyśmienicie, jest prosty i klarowny. Zawsze gdy pojawiają się wątpliwości a to z kontraktem a to z rozliczeniami jest do kogo pójść i ustalić. Kasa zawsze przed terminem opłacenia VATu. Jakaś tam rotacja konsultantów u klienta jest ale jest ona bardzo znikoma w stosunku do moich poprzednich pracodawców. Generalnie odnoszę wrażenie, ze ludzie, których mijam na korytarzach są zadowoleni.

Ann
@Anonim

Kasa zawsze przed zapłatą do US Vat-u czyli do 25-go dnia miesiąca? No podziwiam, że się wyrabiają :)

Ann

Rozmowa w złym tonie. Obietnica feedbacku - oczywiście brak po miesiącu. Mega słabo oceniam: na zero. Pracuję w konkurecji i wiem, że etyka nakazuje dać każdy feedback kandydatowi; dobry czy zły. To jest klasa i to pokazuje szacunek. Tutaj go zabrakło. Nie liczy się człowiek tylko biznes. Nie polecam.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
opinia

Bardzo nieprzyjemny kontakt z rekruterką. Doszło do pierwszej rozmowy telefonicznej, czyli mój profil musiał choć w jakiś sposób pasować do roli: podczas rozmowy otrzymałam jednak nieprzyjemne pytania na temat tego, dlaczego właściwie zaaplikowałam na dane stanowisko, doszło do pytań, dlaczego nie próbuję aplikować na inne role z moim doświadczeniem... Zero czasu na dokładniejsze wyjaśnienie, czym zajmowałam się wcześniej... Podczas rozmowy rekruterka wzdychała ze zniecierpliwieniem, na koniec nie usłyszałam "dziękuję za rozmowę", ani żadnego słowa pożegnania. Bardzo negatywne doświadczenie kandydata + niechciane porady i zdziwienie, dlaczego kandydat w ogóle zaaplikował...

Opinia 2
@opinia

Dalsza część opinii: ważne: osoba ta rozłączyła się bez słowa pożegnania, była niezwykle niemiła i niekompetentna: jeśli mój profil nie pasował do stanowiska wystarczyło nie dzwonić w ogóle;) zamiast tracić czas na niezwykle nieprzyjemną rozmowę.

a

Na ile da się negocjować kontrakt b2b? Treść draftu jest najeżona kwiatkami od łamiących konstytucyjne prawa po kary umowne za wszystko (oczywiście tylko po stronie konsultanta) w tym za "niespełnienie oczekiwań klienta".

Satoshi

Idiotyczny formularz do wypełnienia. Szkoda czasu na rozmowę i wprowadzanie jakichkolwiek danych. Po kilku wiadomościach kontakt się urwał. Nie polecam, strata czasu

Wvka

Absolutnie beznadziejni. Strata czasu brać jakąkolwiek ofertę od nich. Ich klienci to zazwyczaj ciężkie przypadki, które nie wiedzą czego chcą. Nie informują o dokładnym przebiegu rekrutacji, więc osoba idzie na żywioł. Odradzam pracę przez ich firmę.

TakBylo
@Wvka

Widzę że nie jestem osamotniony w moich doświadczeniach. Mam identyczne odczucia i zdecydowanie odradzam każdemu kto szanuje swój czas. Najbardziej rozbawiło mnie żucie gumy przez prowadzącego rozmowę czy ziewanie do kamery. Nie wspomnę jak nawijanie makaronu na uszy przez dział rekrutacji działa na nerwy. Brak wymagań, chaos organizacyjny i zero kontaktu. Nie wiem czy ich tam zwalniają albo będą zwalniać ale zdecydowanie coś jest na rzeczy.

Czy są na forum pracownicy ProData Consult Sp. z o.o? Powiecie coś o swojej pracy? Na jakie zatrudnienie można liczyć? Jaka jest atmosfera w pracy? Każda kwestia może być ważna.

Jasiu

Wiele zalezy od dzialu. Kazdy dzial ma swoje minusy, inny stopien zaladowania praca. Sa ludzie, co sie chichraja i spaceruja po korytarzach i na papierosa, ci tworza sobie te wspomniana atmosfere rodzinna, i sa tacy, co robia dlugie nadgodziny, przez co sa mniej widoczni. Osobiscie wole strukture molocha korporacyjnego z mocno sprecyzowanym zakresem zadan, choc tu mozna czesciej pracowac z domu. Powiem tak, zalezy od dzialu i zadan. Moje zarobki byly dla mnie ok. Sa osoby zadowolone z zarobkow, ale pewnie nie wszyscy. Jest to wypowiedz zdecydowanie neutralna.

Jaro

Wszystko pięknie, jak masz projekt - w momencie kiedy wiesz, że dalej nie będziesz pracować u danego klienta, zaczyna się prawdziwa przygoda ...;) Ja czekałem 1.5 miesiąca na nowy projekt, ale po ciągłych zapewnieniach i "owocnej" pracy salesow , dałem sobie spokój...

kandydat

Gdyby nie kazali wypełniać tych swoich strutych formularzy, a przesyłali CV tak jak jest, to mieliby u mnie nawet plusa. Tak się okazuje że w ogóle nie interesują ich dobrzy specjaliści, którzy nie chcą wypełniać dennych formularzy u każdego z kolejnych potencjalnych pracodawców. Gdyby szanse na pracę u nich były wystarczająco wysokie, to wypełniłbym te formularze, ale wiadomo jak jest na rynku - nic nie są w stanie zagwarantować. Jak dla mnie firma która chce się wybić a proponuje jedynie marne oferty. No i to wypełnianie u nich profilu - nikt normalny tak nie robi.

@kandydat

Dziękuję za opinię. Formularze rekrutacyjne – czy inne formy profilu rekomendacyjnego – są standardem we wszystkich firmach, które dbają o swoją markę. Zostały stworzone z myślą o tym, żeby wyeksponować zalety Kandydatów w zderzeniu z oczekiwaniami Klientów indywidualnie w każdej rekrutacji. I, niestety, kosztują trochę wysiłku zarówno po stronie Kandydata jak i Rekrutera. Wielu Kandydatów wie, jak ważne jest indywidualne przygotowanie swojej aplikacji i robi to już na etapie wysyłania CV przez jobboard’y. Tym bardziej zdają sobie z tego sprawę firmy z ekspertyzą w obszarze rekrutacji, znające potrzeby swoich Klientów. ProData Consult posiada wieloletnie doświadczenie na rynku oraz starannie wypracowany proces, który zapewnia naszym klientom odpowiednią jakość, a naszym konsultantom zwiększa szansę na znalezienie odpowiedniego projektu. Podsumowując, rzetelnie przygotowany, czytelny i przejrzysty profil Kandydata zwiększa jego szanse w rekrutacji.

Programista
@Anna Madej - ProData

Droga Anno po co podpisujesz swoje wpisy nazwiskiem? Zmienisz prace a wstyd pozostanie. Programisci to Twoi Klienci - szanuj ich i nie oszukuj.

zerocool
@Anna Madej - ProData

Nie zgadzam się. Co innego wypełnić parę pól podczas procesu rekrutacji (np Nordea) i załączyć swoje CV + Portfolio a co innego wypełniać całe formularze w waszej bazie. Nasze summary to nie tylko wyeksponowanie naszych zalet, umiejętności i doświadczenia ale często także graficzne zaprezentowane siebie, ekspresja - layout robiony w photoshopie itp. A Państwo wezmą połowę informacji często źle klasyfikując umiejętności albo umniejszając staż pracy i generują denny monotonny formularz jak w wordzie. Nie mam ochoty na poprawianie jeszcze raz wszystkich udostępnionych pól od tego jest CV. Po co standaryzować i ujednolicać?

wer
@Anna Madej - ProData

ktore firmy dbaja o swoja marke? Mckinsey czy np.big4 nie dbaja? z calym szacunkiem, ale chodzac na rozmowy rekrutacyjne czesto rekruterzy nie wiedzieli jakie studia skonczylem mimo iz byly pod naglowkiem dobrze oznaczone, po prostu dopiero na rozmowie przegladali dokladniej. jesli firma ma 1000 cv faktycznie przejrzenie moze zajac czas, ale naprawde krotki telefon do kandydata i rozmowa w celu wypunktowania istotnych rzeczy jest standardem w firmach, ktore maja reputacje, a nie "dbaja o swoja marke"

.NET Developer

Totalna niekompetencja. Stawki i klienci ciekawi, ale proces rekrutacyjny (cały) to droga przez mękę. Firma ma wpisane "usługi informatyczne w Warszawie" - nie ma żadnych usług informatycznych. To jest agencja rekrutacyjna, typowy consulting, typowa kontraktornia. Z duńskiego konsultingu do rozważenia, ale są lepsze firmy. Na plus stawki dla kandydata, ale pieniądze to jednak nie wszystko.

Java developer

Niestety bardzo niekompetentni rekruterzy, i nie tylko rekruterzy pracują w tej firmie. Dzwoni do mnie jeden, ok - zgodziłem się porozmawiać, a za niedługi czas kolejny telefon od pani z ProData Consult. Dodam, że taka sytuacja nie powtórzyła się raz, a wiele razy. Nie obrażam się z byle powodu więc nie kazałem usuwać mnie z bazy czy coś w tym stylu. Dział który podobno pracuje nad cv czy jakoś tak to już w ogóle nieporozumienie. Mimo to są gorsze kontraktornie.

ITWarszawa

Firma żyjąca z informatyków, po odbytej rozmowie rekrutacyjnej nie potrafi wysłać maila z informacją zwrotną dotyczącą wyniku rozmowy. Mała sprawa, ale tak się buduje wizerunek firmy.

?

Jeszcze taka ciekawa uwaga. Znam tą firmę. Uważam, że jest całkiem spoko, tylko że... Nazywają się sami siebie firmą z branży IT. Otóż nie. Absolutnie nie. Jest to po prostu jedna z wielu firm outsourcingowych (tutaj muszę dodać - jedną z niewielu z doświadczeniem kilkunastoletnim w Polsce, a ponad dwudziestoletnim w Danii) tylko że obsługująca projekty z IT. A więc firma z branży outsourcing/nearshoring/offshoring.

@?

Dziękuję za opinię i śpieszę z wyjaśnieniem. Mówimy o sobie, że jesteśmy firma konsultingową działająca w branży IT. Nasze usługi koncentrują się na profesjonalnym doradztwie IT, pozyskiwaniu specjalistów IT, którzy dzięki posiadanym umiejętnościom oraz kompetencjom z zakresu IT są w stanie realizować projekty informatyczne dla naszych Klientów.

HR
@Anna Madej - ProData

A w czym doradzacie? Bo z mojej perspektywy to w przerzucaniu CV.

Konsultant IT

Stawki niezłe, ale wsparcie konsultanta po podpisaniu kontraktu zerowe. Ciężko się o cokolwiek doprosić. Dodatkowo proponują niesymetryczny okres wypowiedzenia i 3-tygodniowy termin płatności. Nie polecam w porównaniu do innych pośredników.

@Konsultant IT

Kwestia wsparcia konsultanta jest dla nas szczególnie ważna, dlatego dziękuję za jej poruszenie. Z konsultantami pracującymi w naszych biurach mamy nieustannie kontakt i na co dzień nie tylko wspieramy, ale i spędzamy razem czas. W przypadku konsultantów pracujących w biurach naszych klientów dokładamy wszelkich starań aby czuli że jesteśmy z nimi i mogą na nas liczyć. Organizujemy cykliczne spotkania integracyjne, nasi Account Managerowie są w stałym kontakcie z konsultantami, zarówno telefonicznie jak i f2f regularnie odwiedzając naszych konsultantów w biurach klientów. Czy mógłby Pan sprecyzować, jakiego wsparcia zabrakło w Pana przypadku? Kwestię symetryczności okresu wypowiedzenia poruszaliśmy już w innym miejscu na tym forum. 30 dniowe terminy płatności są standardem w ProData Consult i funkcjonują przez ponad 10 lat naszej obecności na rynku w Polsce.

Rossi

Tez sie zastanawiam, stawki maja bardzo dobre. Podobno (tak slyszalem), zastrzegaja dla siebie okres wypowiedzenia 2 miesiace, a jak pracownik chce odejsc to 1 miesiac, to nie jest fair.

@Rossi

Dziękuję, że pyta Pan o tę kwestię. ProData prowadzi projekty w dużej mierze dla Klientów skandynawskich w branży bankowości. W takich projektach niezawodność ma rangę najwyższą i staramy się wspólnie z konsultantami zapewnić ją naszym Klientom. Dwu-miesięczny okres wypowiedzenia to jeden ze sposobów na zagwarantowanie stabilnego wsparcia projektów. Nasi Klienci oczekują tego od nas na etapie nawiązywania współpracy z Konsultantami. Dzięki takim zasadom zbudowaliśmy zaufanie nordyckiego sektora finansowego. W momencie kiedy Specjalista chce rozwiązać z nami umowę i skrócić okres wypowiedzenia, każdorazowo przyglądamy się temu indywidualnie biorąc pod uwagę zarówno sytuację Konsultanta jak i zagrożenia w projekcie. Za każdym razem wspólnie wypracowujemy kompromis akceptowalny dla obu stron. Stawiamy na partnerskie zasady i na pozostawianie drzwi otwartych na ewentualny powrót.

Nieważne

To czego mi jeszcze zabrakło w wypowiedziach koleżanek i kolegów to wypowiedź na temat wewnętrznego działu HR. Pracuje mniej niż rok. Ma marne pojęcie o firmie. Kategoryzuje pracowników. Ma duży całościowy wpływ na firmę. Ogólnie osoba ta nie nadaje się do piastowanego stanowiska. Nie nadaje się do zarządzania ludźmi.

R

Praca dla ludzi, którzy lubią być w centrum uwagi i są egocentryczni na maxa. Nie liczy się w tej pracy, czy robisz wyniki, czy nie. Ważne czy Cię lubi cała firma z prezesem i HRem włącznie. Jeśli nie - pracujesz, ale jakby odcięty od nich wszystkich i po roku "uznajecie" "wspólnie" z HR, że to może nie to. Nie mówię, że ktoś na kogoś kapuje, albo donosi, ale podlizywanie się jest bardzo mile widziane. I to nie tylko osobom z management'u. Myślę, że to plus dość niskie jak na branżę wynagrodzenie jest przyczyną rotacji - głównie rekruterów. Firma nie jest zła i faktycznie daje możliwość poznania "braku korpo" jak to już ktoś niżej zauważył. Jest specyficzna i na pewno nie każdy się w niej odnajdzie.

R
@R

Do tego należy jeszcze dodać słabe/średnie wynagrodzenie podstawowe jak na branżę, marne prowizje, lokalizację (Mordor) i możliwość pracy zdalnej wtedy kiedy potrzeba - największy plus wymieniam na koniec. Żadna inna firma nie zagwarantuje możliwości pracy zdalnej. Najczęściej są to odgórnie określone 1-2 dni w miesiącu. Tutaj naprawdę pozytywne zaskoczenie :) Czy polecam? Myślę, że tak, ale nie dłużej niż na 2 lata.

Oświadczenia woli podpisane pod przymusem lub groźbą można uznać za niewazne!

Zostaw merytoryczną opinię o ProData Consult Sp. z o.o - Warszawa

• Jak się pracuje w ProData Consult Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy ProData Consult Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ProData Consult Sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 3 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ProData Consult Sp. z o.o?

Kandydaci do pracy w ProData Consult Sp. z o.o napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ProData Consult Sp. z o.o