Opinie o Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce w Warszawa

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Magda

Praca w PMO byłaby ok, gdyby nie fakt, że szefem tego działu jest p. J. Jest to typowy manager z lat '90, który "zawsze ma rację". Ludzie się go boją (że będzie się mścił lub w ogóle stracą pracę), dlatego nie zgłaszają skarg. Chociaż z tego co wiem, to skargi są zgłaszane np. do działu HR, ale nikt z tym nic nie robi i udają, że "pierwsze słyszą". Jeśli nie chcesz się zastanawiać czy to już (usunięte przez administratora) czy jeszcze nie, to lepiej się zastanowić przed przyjściem tu do pracy. Osoby, które podlegają bezpośrednio pod p. J. również nie są lepsze niż on skoro taka sytuację akceptują a wszystkie incydenty zamiatają pod dywan.

Łucja

Niby w jaki sposób dokonywana jest tu manipulacja? I o co właściwie z nią chodzi?

an

Niestety ciężko się nie zgodzić z tą opinią. Każdy kto miał jakikolwiek zawodowy kontakt powinien to potwierdzić. Jest tu bardzo duża rotacja w związku z tym.

Gość
@Łucja

@Łucja czyżby ktoś z kadr?;)

Nat

Przykro mi, że Ciebie też to spotkało. Ja również mam takie doświadczenie. Niestety w tej firmie nie ma żadnej polityki antymobbingowej, również w innych działach. Wiadomo, nie wszyscy są źli, ale jest parę wybitnych jednostek właśnie pod kątem mobbingu i w ogóle szacunku do drugiego człowieka. Kadry tylko wspierają takich „menedżerów” w ich działaniach. Jedyne co mogę zrobić to odradzam wszystkim dołączenie do tego działu jak dostaję pytanie o opinię. Po konsultacji prawniczej wyszło, że i tak wszystko udowodnić musi ofiara, a wiadomo - po pracy tam, nie każdy ma na to siłę.

Ja
@Nat

Kłamstwa, manipulacje, szczucie na siebie pracowników - to wszystko na porządku dziennym.

@Ja

@Ja no jakby wrócić do dawnych czasów. Widzę, że stabilnie - nic się nie zmienia. Szczucie, obgadywanie, obrażanie i mieszanie z błotem? Chyba, że są jakieś nowości? Nikt, absolutnie nikt nie reaguje na to co się tam dzieje. Zgłaszali się z prośbą o wsparcie managerowie i i tak obrócilo się to przeciw nim. A zrobili to dla swoich pracowników. Ciekawe ile jeszcze osób musi się zwolnić, żeby ktoś się zainteresował z „góry” i podjął prawdziwe działania, a nie pozorne (przecież puszczenie ankiety to kpina). Bardzo współczuję obecnym pracownikom, bo jeżeli ta korespondencja dojdzie do wspomnianej pani to nie będą mieli życia przez co najmniej 2 tygodnie.

Nat

Widzę, że znaleziono rozwiązanie problemu:) wystarczy usunąć wpisy, gdzie ludzie potwierdzają przykre doświadczenia koleżanki. To wiele mówi o poziomie w tej organizacji:)

Madzio

Hahaha to ona tam jeszcze pracuje? Jakim cudem jeszcze jej nie wywalili? Z tego co pamietam to z cała kadrą dyrektorską miała na pieńku.

Zgadzam się z tym

@Madzio

Niby na pieńku, ale tam spora część tych dyrektorów jest siebie warta… obrabiają sobie nawzajem tyłki i to w obecności szeregowych pracowników, a później fałszywe uśmiechy i wspólne wycieczki na papierosa

Essa
@Nat

A pan główny dyrektor to się jej tez boi, skoro ja trzyma. Nie mam już nadziei na zmiane po tylu latach w tej firmie:(

Nat Nowy wpis
@Essa

Czy się boi? Nie mam pewności… ale niestety to niezbyt dobrze o nim świadczy, że nadal ją trzyma… Co do nadziei na zmianę - też tak uważam, więc poszukanie sobie innego miejsca pracy wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla utrzymania zdrowia psychicznego (albo odbudowania, jeżeli mówisz o latach pracy)…

Renata Nowy wpis
@an

Duża to znaczy jaka? Ile osób odchodzi i co w tym właściwie dziwnego skoro teraz pełno ludzi zmienia prace non stop

Ktoś Nowy wpis
@Renata

Znowu HR tylko kolejny raz zmieniacie nick? I.G. - słabo;) Dużo to znaczy, że pracownicy rezygnują po okresie próbnym, albo jeszcze w jego trakcie. Na jednym stanowisku w ciągu 1,5 roku pracowały 3 osoby. Wszystkie zrezygnowały. Pełno ludzi zmienia pracę, ale w tej firmie akurat ze względu na mobbing. Zaraz ktoś zapyta dlaczego nikt tego nie zgłasza tylko pisze w internecie - tak jak już ktoś wspomniał wcześniej - ludzie próbowali reagować i obracało się to przeciw nim. Tam nie ma komu tego zgłosić, żeby dostać pomoc

Ktoś inny Nowy wpis
@Ktoś

Widać HR-y działają intensywnie bo główny post został usunięty. Gratulacje. Zaczyna się zamiatanie pod dywan. Posprzątajcie lepiej w organizacji, to nie trzeba będzie czyścić opinii w internecie.

W firmie Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce poszukiwano pracowników. Czy ktoś podjął pracę jako Asystentka?

Jaka umowa obowiązuje w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce podczas okresu próbnego?

Ola Wojdat
@Pytanie

Umowa próbna wynosi zawsze 6 miesięcy. Po tym czasie jest możliwość przedłużenia umowy na czas nieokreślony. Te 6 miesięcy, daje zarówno nam jak i pracownikowi na dobre i pełne poznanie się, swoich potrzeb i możliwości.

?
Klient
@Ola Wojdat

Rozumiem, że jakby nie było tych próbnych 6mc, to pracownik nie miałby szans poznać firmy? Czy to jest oficjalna logika, którą kieruje się organizacja? Pytam, bo to zdanie jest bez sensu. Zwyczajnie jest to furtka, żeby pozbyć się np. niewygodnego pracownika (czasem zasadnie, czasem nie) więc nie ubierajmy tego w piękne słówka.

@?

Wiele można zarzucić tej firmie, ale czepianie się 6 miesięcy okresu probnego to jedna z większych bzdur. Bo nie rozumiem powinno być mniej niż 6 miesięcy? Czy więcej? Poza tym co to znaczy, że „furtka na pozbycie się niewygodnego pracownika”? Jako pracownik po 3 miesiącach to jeszcze się mało widzi. Po 6 miesiacach ma się szansę podjąć bardziej świadomą decyzję. Jest to zabezpieczenie dla obu stron. Znam kilka osob, które po okresie próbnym nie zdecydowały się na przedłuzenie (pracownicy, nie firma).

Jak duże doświadczenie trzeba mieć, żeby pracować na Asystentka w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

@Pytanie

Najpewniej takie jak jest wskazane w ogłoszeniu:)

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce kandydat na stanowisko Stażysta/ka w Departamencie Compliance & IT ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
logo firmy Projektant w Zespole Instalacji HVAC
Biuro projektów SANMED sp. z o. o.
(6 opinii)
logo firmy Prezenterka Telewizyjna
Gry Telewizyjne Sp. z o.o.
(86 opinii)
logo firmy Technik Obiektu
Wisag Polska Sp. z o.o.
(61 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Magda

Anon
@Magda

Cały dział HR należałoby wymienić, wieczne picie kawki, trudno coś załatwić, nikt nie odbiera telefonu służbowego w godzinach pracy. Przychodzenie do pracy o 10 a konczenie pracy o 15, niezly worklifebalance w HR.

Emilia
@Anon

I płacone mają za ósemkę będąc na piątce, tak? :/

@Anon

No niestety dużo w tym prawdy. Większość firm stawia już na to, że dział HR służy relacjom przełożony-pracownik, ale tutaj hołduje zasada, że HR jest dla pracodawcy. Nie mniej jednak wychodzi na to, że pracę w tym dziale można polecić:]

Łucja
@Anon

a skąd Ty to wszystko wiesz że to tak wyglada? pracujesz tam w jakims innym dziale czy jak??

@Łucja

Wiem niestety z własnego doświadczenia w tym miejscu

Honorata
@Nat

To może wiesz też ile w tym dziale da się zarobić?

@Honorata

@Honorata Niestety nie wiem. Natomiast w większości zespół jest stały, więc wydaje się, że są zadowoleni z zarobków.

Grażyna
@Nat

Większość zespołu, który tam pracuje, jest tam na tyle długo, że można wręcz powiedzieć, że jest na tyle leniwy by zobaczyć, jak wygląda świata poza VW. Ci którzy dołączyli tam niedawno, już odeszli, bo wiedzą jaka panuje tam atmosfera.

Czy w firmie Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Stażysta, na które poszukują na Pracuj.pl to dość istotna kwestia.

Lukrecja
Kandydat

Czy ktoś z was pracuje jako konsultant ds obsługi umów leasingowych? Jak płaca? Jaka atmosfera? Opłaca się wysyłać cv?

Czy w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce zatrudniani są obcokrajowcy?

Izabela

Firma działa w dziedzinie pojazdów, w której jest najlepszym specjalistą. Wiedza wynika z długoletniego doświadczenia na rynku. Z ofertami pracy można zapoznać się z dodanego linka https://www.vwbank.pl/informacje-korporacyjne/nowa-strona-volkswagen-financial-services.htm. Powiedzcie proszę, czy firma oferuje szkolenia?

Zainteresowany
Kandydat

jak wygląda praca jako account manager ds sprzedaży flotowej? Czy atmosfera oracy jest spoko?

Naf

Pracownicy to dyletańci

Anna
@Naf

Chciałam zapytać, czy piszesz to jako jeden z pracowników czy klient Volkswagen Bank? Jeśli to pierwsze to doprecyzujesz swoją opinię? Jak ogólnie atmosfera?

były pracownik
@Anna

Nie ma czegoś takiego jak ogólna atmosfera. Są działy gdzie jest okej, są takie (typowe korpo) gdzie jest masakra. Wszystko zależy od przełożonego, więc zwracajcie na to uwagę.

Pablo

Pracownicy VWBank powinni szukać już jakiegoś innego zajęcia. Już niedługo wszyscy klienci zlikwidują tam rachunki, bo nic w tym banku nie działa i Niemcy zwiną biznes.

kiki
@Pablo

Nic nie zwiną. Mają dobre wyniki, zwłaszcza jeśli chodzi o leasing niezależnie od tego jak to wygląda z punktu widzenia pojedynczych klientów. Ale idą konsekwentnie w kierunku cięcia etatów i outsourcingu kogo się da.

Klient

Zaognianie konfliktów z klientami to ich pomysł na prowadzenie biznesu !!Mam wrażenie że sprawia im to przyjemności ! W sytuacji gdzie na wszystkich portalach i Google mapa wszędzie złe i bardzo złe opinie to dlaczego ta firma dalej działa ? DLACZEGO LUDZIE TAM DALEJ KUPUJĄ ? SAMI JESTEŚCIE SOBIE WINNI !! NAJPIERW KUPUJECIE POTEM MARUDZICIE ! MOŻECIE volkswagenowi skoczyć nic dla nich nie znaczycie jeśli jesteście (usunięte przez administratora)!!

Czy w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce są szkolenia zewnętrzne?

X
@Pytanie

Tak, są. Jest budżet na takie szkolenia.

Krzysztof
@X

Jakie benefity pozapłacowe przysługują pracownikom w Volkswagen Bank GmbH? Czy według Ciebie w firmie panuje dobra atmosfera i pracownicy dobrze dogadują się między sobą? Daj znać co sądzisz na ten temat.

wa

Normą są fatalnie prowadzone procesy rekrutacyjne. Poczynając od żenujących ogłoszeń, w których brakuje podstawowych informacji, poprzez żałosne rozmowy o niczym i na braku feedbacku kończąc. To tak w skrócie.

anty VWB
 Rekomendacja

(usunięte przez administratora) Nie dość, że wyłączą dostęp przez internet, wyłączą serwis telefoniczny, konsultanci nie pracują w weekendy to jeszcze nie można zapłacić kartą !!! To jest już naprawdę przegięcie pały. Opłata 50 zł za kartę pobrana szybciutko - 1,5 miesiąca przed wydaniem ale aktywacji nie można przeprowadzić żadną miarą - ani przez telefon ani przez internet - po prostu karty nie ma w systemie i co Pan nam zrobi?? Zamykam konto w tym (usunięte przez administratora) i wszystkim radzę to samo.

Beata

Najgorszy bank jaki istnieje . Zero kontaktu . Naciąganie klienta .nigdy nie korzystajcie z usług tego banków żadnych sprawach .

Czy można liczyć w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce na prywatną opiekę medyczną?

Jakon
@Pytanie

Tak, przy umowie o pracę, zlecenie - nie.

Anna
@Jakon

Właśnie sama chciałam o to pytać - wielkie dzięki za odpowiedź. Czyli w Volkswagen Bank można pracować zarówno w oparciu o umowę zlecenie, jak i o pracę. Czy wobec tego, aby przejść na umowę o pracę, trzeba przejść przez okres próbny? Jak to dokładnie wygląda?

big.blue
 Problem

Witam czy usunęli Państwo awarię systemu bankowego trwającą od 14 września?

Jorik
@big.blue

W tym przypadku nie można mówić o "awarii" - ten "system" jest po prostu jest totalnie sknocony a do tego bank ma swoich klientów w.... poważaniu.

Obecny Pracownik

Mama wrażenie, że narzekają ci, którzy nie mają porównania z innymi miejscami pracy. W tej firmie jest dobrze o ile jest się dobrym pracownikiem. Jest bardzo dobrze jeśli się czymś wyróżniasz i potrafisz zainteresować sobą innych. Jeśli chcesz się rozwijać to firma daje Ci taką możliwość jeśli wyraźnie o tym mówisz. Można tu poznać naprawdę fajnych i pomocnych ludzi. Pensja - z tym bywa różnie. Są działy, w których od razu dostaniesz dobrą stawkę, ale też takie, które "nie są kluczowe dla wzrostu przedsiębiorstwa" w kontekście innowacji itp. Te działy nazwijmy... "szeregowych" pracowników są pomijane i czasem niestety niedoceniane.

@Obecny Pracownik

porównanie z innymi miejscami pracy jest ogromne. Bądźmy szczerzy w VW mało się zarabia a góra ma duże oczekiwania względem pracownika. Osoby które tam pracują na wyższych stanowiskach trafiły przez przypadek przez znajomka.. praca na samej infolinii przynosi wiele stresu przez coachingi przeprowadzane przez niekompetentne osoby. nie polecam

Franciszek
@pracownik

Praca na infolinii zawsze jest stresująca, trzeba mieć dużo cierpliwości i zdolności interpersonalne. Czy w związku z dobrymi wynikami można uzyskać premię lub zarobić więcej pracując w nadgodzinach? Chętnie się tego od Ciebie dowiem.

Inny pracownik
@Franciszek

Od niedawna można. Ja dopowiem od siebie: "wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma". Ja osobiście jestem zadowolony, pracuję w firmie już kilka lat. Nigdzie nie jest idealnie, ale można tu nawet spotkać ludzi, którzy odchodzili i po pewnym czasie wracali, bo jak się okazywało, gdzieś indziej wcale nie było lepiej. A to chyba o czymś świadczy ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 2, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Liczba opinii klientów firmy Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a, 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce