Opinie o Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. w Warszawa

jak wygląda praca jako account manager ds sprzedaży flotowej? Czy atmosfera oracy jest spoko?

Seat

Witajcie, byłem klientem banku, kredytobiorcą kredytu na samochód. Po pewnym czasie spłacania rat, gdzie wszystko działało normalnie postanowiłem spłacić pozostałą część kredytu w jednym przelewem. Zadzwoniłem do centrum wyznaczyłem dzień spłaty i poprosiłem o wyliczenie kwoty spłaty wymaganej na ten dzień. Otrzymałem kwotę, dałem sobie dwa dni rezerwy i dokonałem przelew w PLN z konta zagranicznego na wskazany rachunek w umowie i potwierdzony przez operatora. Dokonałem dyspozycji w moim banku i po dwóch dniach zadzwoniłem do VW Bank czy wymagana kwota jest na koncie i tu zaczynają się schody. Kwota przelewu zaksięgowana na koncie wskazanym przez bank w umowie jest pomniejszona o 40 PLN. W rozmowie z operatorem dowiedziałem się że bank VW nie pobrał tych pieniędzy, najprawdopodobniej zrobił to ING BANK. Na moje pytanie dlaczego ING miałby pobrać pieniądze z mojego przelewu otrzymałem odpowiedź, że oni tak robią, ponieważ VW Bank nie posiada konta walutowego i korzysta z usług banku ING pośredniczącego w takiej tranzakcji który pobiera opłatę w wysokości 40pln i jeżeli nie chce żeby z moich przelewów, wpłat były pobierane takie opłaty powinienem wpłacać pieniądze z kont lokalnych. Ku..... WA. Co to jest? Sprawdziłem umowę i o dziwo nie ma tam nigdzie informacji o tym że wpłaty będą podlegać opłatom, nie ma informacji że istnieje trzecia strona do obsługi wpłat. Po kilku nieprzyjemnych rozmowach z operatorami i wymianą e-maile otrzymałem zwrot tych pieniędzy, została uznana moja reklamacja, ale do końca VW Bank twierdzi że to nie on pobrał prowizje od wpłaty, na zasadzie jeżeli złapią cię za rękę mów że to nie twoja ręka. Jutro pisze o odsetki ustawowe za opóźnienie wpłaty. Trudno uwierzyć że bank nie posiada wszystkich niezbędnych instrumentów do obsługi klienta a ich brak i opłaty za nie przeżuca na nie świadomych klientów. Nie dajcie się. Pozdrawiam

Merq
@Seat

Nie masz racji, opłaty banków pośredniczących to jest normalna praktyka na międzynarodowym rynku. Co więcej zdarza sie, że wysyłając przelew nie będziesz miał informacji o maksymalnej kwocie tej opłaty...

Naf

Pracownicy to dyletańci

@Naf

Chciałam zapytać, czy piszesz to jako jeden z pracowników czy klient Volkswagen Bank? Jeśli to pierwsze to doprecyzujesz swoją opinię? Jak ogólnie atmosfera?

@Anna

Nie ma czegoś takiego jak ogólna atmosfera. Są działy gdzie jest okej, są takie (typowe korpo) gdzie jest masakra. Wszystko zależy od przełożonego, więc zwracajcie na to uwagę.

Pablo

Pracownicy VWBank powinni szukać już jakiegoś innego zajęcia. Już niedługo wszyscy klienci zlikwidują tam rachunki, bo nic w tym banku nie działa i Niemcy zwiną biznes.

kiki
@Pablo

Nic nie zwiną. Mają dobre wyniki, zwłaszcza jeśli chodzi o leasing niezależnie od tego jak to wygląda z punktu widzenia pojedynczych klientów. Ale idą konsekwentnie w kierunku cięcia etatów i outsourcingu kogo się da.

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce kandydat na stanowisko Starszy Specjalista ds. AML i Przeciwdziałania nadużyciom ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy PTP Accountant Specialist - temporary role/ 6 mnts
AmeriGas Polska Sp. z o.o.
logo firmy Robotyk
Gliwice
Simtech Automatyka Przemysłowa
logo firmy Lider Projektu
Siemianice
JOYNEXT Sp. z o.o.
klient

Zaognianie konfliktów z klientami to ich pomysł na prowadzenie biznesu !!Mam wrażenie że sprawia im to przyjemności ! W sytuacji gdzie na wszystkich portalach i Google mapa wszędzie złe i bardzo złe opinie to dlaczego ta firma dalej działa ? DLACZEGO LUDZIE TAM DALEJ KUPUJĄ ? SAMI JESTEŚCIE SOBIE WINNI !! NAJPIERW KUPUJECIE POTEM MARUDZICIE ! MOŻECIE volkswagenowi skoczyć nic dla nich nie znaczycie jeśli jesteście (usunięte przez administratora)!!

Hej, a jak sprawa się ma z możliwościami awansu i przechodzenia do innych komórek organizacji (np z takiego CC)?

Klient

Czy w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce są szkolenia zewnętrzne?

X

Tak, są. Jest budżet na takie szkolenia.

Krzysztof
@X

Jakie benefity pozapłacowe przysługują pracownikom w Volkswagen Bank GmbH? Czy według Ciebie w firmie panuje dobra atmosfera i pracownicy dobrze dogadują się między sobą? Daj znać co sądzisz na ten temat.

wa

Normą są fatalnie prowadzone procesy rekrutacyjne. Poczynając od żenujących ogłoszeń, w których brakuje podstawowych informacji, poprzez żałosne rozmowy o niczym i na braku feedbacku kończąc. To tak w skrócie.

anty VWB

(usunięte przez administratora) Nie dość, że wyłączą dostęp przez internet, wyłączą serwis telefoniczny, konsultanci nie pracują w weekendy to jeszcze nie można zapłacić kartą !!! To jest już naprawdę przegięcie pały. Opłata 50 zł za kartę pobrana szybciutko - 1,5 miesiąca przed wydaniem ale aktywacji nie można przeprowadzić żadną miarą - ani przez telefon ani przez internet - po prostu karty nie ma w systemie i co Pan nam zrobi?? Zamykam konto w tym (usunięte przez administratora) i wszystkim radzę to samo.

Beata

Najgorszy bank jaki istnieje . Zero kontaktu . Naciąganie klienta .nigdy nie korzystajcie z usług tego banków żadnych sprawach .

Czy można liczyć w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce na prywatną opiekę medyczną?

Jakon

Tak, przy umowie o pracę, zlecenie - nie.

@Jakon

Właśnie sama chciałam o to pytać - wielkie dzięki za odpowiedź. Czyli w Volkswagen Bank można pracować zarówno w oparciu o umowę zlecenie, jak i o pracę. Czy wobec tego, aby przejść na umowę o pracę, trzeba przejść przez okres próbny? Jak to dokładnie wygląda?

big.blue

Witam czy usunęli Państwo awarię systemu bankowego trwającą od 14 września?

Jorik
@big.blue

W tym przypadku nie można mówić o "awarii" - ten "system" jest po prostu jest totalnie sknocony a do tego bank ma swoich klientów w.... poważaniu.

Obecny Pracownik

Mama wrażenie, że narzekają ci, którzy nie mają porównania z innymi miejscami pracy. W tej firmie jest dobrze o ile jest się dobrym pracownikiem. Jest bardzo dobrze jeśli się czymś wyróżniasz i potrafisz zainteresować sobą innych. Jeśli chcesz się rozwijać to firma daje Ci taką możliwość jeśli wyraźnie o tym mówisz. Można tu poznać naprawdę fajnych i pomocnych ludzi. Pensja - z tym bywa różnie. Są działy, w których od razu dostaniesz dobrą stawkę, ale też takie, które "nie są kluczowe dla wzrostu przedsiębiorstwa" w kontekście innowacji itp. Te działy nazwijmy... "szeregowych" pracowników są pomijane i czasem niestety niedoceniane.

@Obecny Pracownik

porównanie z innymi miejscami pracy jest ogromne. Bądźmy szczerzy w VW mało się zarabia a góra ma duże oczekiwania względem pracownika. Osoby które tam pracują na wyższych stanowiskach trafiły przez przypadek przez znajomka.. praca na samej infolinii przynosi wiele stresu przez coachingi przeprowadzane przez niekompetentne osoby. nie polecam

Franciszek
@pracownik

Praca na infolinii zawsze jest stresująca, trzeba mieć dużo cierpliwości i zdolności interpersonalne. Czy w związku z dobrymi wynikami można uzyskać premię lub zarobić więcej pracując w nadgodzinach? Chętnie się tego od Ciebie dowiem.

Inny pracownik
@Franciszek

Od niedawna można. Ja dopowiem od siebie: "wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma". Ja osobiście jestem zadowolony, pracuję w firmie już kilka lat. Nigdzie nie jest idealnie, ale można tu nawet spotkać ludzi, którzy odchodzili i po pewnym czasie wracali, bo jak się okazywało, gdzieś indziej wcale nie było lepiej. A to chyba o czymś świadczy ;)

Filip

Jakie wymagania oczekuje firma od kandydata? Czy w ogóle trudno dostać się ?

Niki

Panie przeprowadzające II etap rozmowy rekrutacyjnej to jeden wielki brak profesjonalizmu... Właściwie od pierwszego zdania starały się zniechęcić mnie do pracy opowiadając jaka to monotonna, nudna, jednostajna i beznadziejna praca. Zachowywały się jakby pracowały tam za karę a ta rozmowa sprawiała im ból. Zero pytań, zero konkretów, kompletny brak kompetencji i lekceważący stosunek do rozmówcy.

@Niki

Dosyć jednostronnie oceniasz tę sytuację. Musisz pamiętać, że każdy z Nas może mieć od czasu do czasu gorszy dzień - również Panie rekrutujące w Volkswagen Bank. Może warto byłoby spróbować jeszcze raz aplikować do tej firmy. A o jaką posadę się ubiegałeś?

Weronika

To faktycznie ważne @anonymous, aby poznać źródło takich wieści. @zainteresowany możesz dać znać, skąd masz takie pozytywne wieści? A może udało Ci się wziąć udział w jakiejś rekrutacji do Volkswagen Bank i poznałeś firmę w praktyce? Dodatkowe informacje o procesie rekrutacyjnym będą dla forumowiczów naprawdę wielką pomocą.

Słyszałem, że to dobry pracodawca. Czy firma prowadzi aktualnie rekrutację?

DefBank
@Zainteresowany

Pracowałem tam niedawno przez dwa lata. Odradzam i to bardzo. Tragiczna pensja, wiecznie problem, że nie ma pieniędzy na podwyżkę, że trzeba sobie zapracować na to (chociaż ciągle nowe obowiązki się dostawało). Jak zaczynasz na umowę zlecenie to nie licz, że szybko dostaniesz umowę. Niektórzy czekali tam pare lat i na koniec usłyszeli, że inni dostają (bez konkretnej przyczyny), bo mają za mało etatów. Kolesiostwo i to straszne! Jedna osoba trzyma w ryzach całe call center i jesli Cie nie polubi (nawet jak jesteś z innego działu) to możesz zapomniec o awansie czy lepszych warunkach pracy. Co do innych działów to kierownicy są z totalnego przypadku, nie znają się nad tym co robią i wspieraja tylko tych, którzy wchodza im w tyłek. Najgorsze jest to, że trzymają takich przy posadach, które kontrolują prace innych. Wiele osób odeszło przez jednego "trenera", ktory gnębi ludzi. Potafi siedzieć dwa tygodnie nad wyszukaniem rozmowy, w ktorej znajdzie jakiś błąd, żeby potem wyciągnąć to na rozmowe z szefostwem. Pracowałem tam w 3 działach i powiem, ze w każdym nie było wcale lepiej. JEDNA WIELKA SPYCHOLOGIA! Bank w VW jest na szarym końcu układu pokarmowego calej firmy. Liczą się tylko samochody, leasingi, bank jest dla zabawy. ODRADZAM!

@Zainteresowany

od kogo słyszałeś?

Weronika

@DefBank co więc trzymało Cię w Volkswagen Bank aż dwa lata? To spory staż pracy, który może sugerować, że jednak widziałeś w tym miejscu potencjał. Możesz napisać trochę więcej szczegółów - w jakich działach pracowałeś, czy widziałeś w tym czasie jakieś plusy swojego zatrudnienia?

Pracodawca raczej dobry,trzeba tylko od razu zaczynać z wysokiego C w kwestii pensji. Ile sobie wywalczysz tyle będziesz mieć (późniejsze podwyżki ocieraja się o fikcje). Ludzie fajni i dzięki temu jest przyjemnie. Są pracownicy którzy przepracowali tam dziesiątki lat (są od początku istnienia firmy). Natomiast niestety duże różnice zarobkowe i odpowiedzialności. Ale uważam że warto.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.?

Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.