Opinie o ICAR w Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAR w Kraków

leszek

Jak masz takie problemy to nic prostszego niż zasilić szeregi nowej korporacji po 1,60zł/km............ taki żarcik świąteczny:)

Icar

W pyte zaraz pazerniaki z biura zrobią 1.60 u nas przez te promocję Barbakanu. Miały isc stawki w górę idą w dół za niedługo za kurs z pl.Nowego na Mała Górę wyjdzie 17zł. 16km licząc z powrotem za 17zł. Siada psycha pomału w tym zawodzie. Zusy długi,banki długi,rodzina długi, mechanicy długi. Nie tak to miało wyglądać.

@Icar

Z tego co ja wiem to chcą zrobić podwyżkę,ale takie sieci jak mega czy promocje np.barbakanu raczej im na to nie pozwalają. Po co się tak męczysz,jak przecież można iść gdziekolwiek do pracy?!Podpisaną masz z nimi umowę na dożywotnie męki w icarze?

icar

jak wam nie pasuje jezdzic za 1,99 to idzcie do innych sieci, skonczyly sie dobre czasy ze sie mialo obrotu po 350 - 400 zl dziennie

ja icar
@icar

to dawajcie na lotnisko w końcu wrócą dobre czasy. W jeden dzień chyba wszystkiego nie ustalicie? Prawda?

dr wiktor wektor

a ja Wam napisze tak, poustalałem sobie część adresów ip piszących tutaj i ... wnioski sa piekne :)paru gości piszących z tego samego adresu pod różnymi nickami, paru wynajętych piszących z laptopa pod dyktando właściciela sieci, oraz kilkunastu którzy piszą raz na jakis czas. większość wpisów pochodzi z ruczaju, oraz rybitw.

max
@dr wiktor wektor

kiedy to spotkanie na lotnisku bo wczesniej trza sie przygotowac. mniejaut na miescie i wiekszy obrót

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

max

Tyle błędów dawno nie widziałem!Jak można się tak ośmieszać?Jedź chłopie na lotnisko jak ci źle! Wielkie ambicje a nawet po polsku nie umie napisać kilku zdań!

Taxi Kraków

Panowie taksówkarze czy etyka was nie rusza ? Jak można dokładać sie swoim kosztem na złote klamki w willach waszych szefuf !!! Widzicie to ale nadal sie dokładacie na wczasy, nowe samochody ITP. I jeszcze sobie nie którzy chwalą jak to oni nie zarobią. Ci nowi co przychodzą naopowiadał im ktoś głupot że na taxi taka kasa, zapomniał jednak dodać że tak było 5 lat temu. Teraz jak sie wyjdzie na czysto 1000 to chwalić Pana Boga lecz jak coś wyjdzie w aucie no to już minus naprawa i czas naprawy koszt oraz przez ten czas nie zarabiamy więc z 1000 robi się 500. Jeżdżąc widze usmiechniente twarze bo cieszy sie jeden z drugim jak dostanie 20 zł za 10 KM i jeszcze się kłania ale wkródce sam zobaczy co to taxi. Wystarczy zobaczyć na pierwszą stronę tego forum jak się zachowują icarusy i na 50 jak krytykują samych siebie. Na taxi nie ma kolegów ten z którym rozmawiasz podejmie ci kurs uwierz mi umiesz liczyć licz na siebie. Czytając te wypowiedzi to aż lejce opadają. Kto mądry poszedł w super taxi czyli beton po 4,2 a matoł dalej po 1.98 klamki obrabiać na złote może loda R...i Cz.. zrobicie ? Podobnie z megą jaździli po 2.3 a teraz po 1.8. E..i P... chętny jest na waszą kase teraz ponad 700 kierowców i rośnie.W icar to samo przyjmują naiwniaków Panowie moja diewczyna pracuje dla tych h....na centrali i wie jak wasi Bogowie się o was wyrażają kierowca to jest h... trzeba go j...ć zaweisić jak się buntuje kare mu dać itp. Klient ma zawsze racje czy pijany czy nie Chodzą później kierowcy tłumaczą się padają na kolana z przeprosinami aby mogli im nabijać kase za abonament Jak można być takim D....M żeby do wieliczki jechać za 25 ? no jak? bo tego nie rozumiem Moja dziewczyna kiedyś pyta kierowce czy pojedzie za taka kwote a stał na witosa i pojechał D...L do wieliczki i później na kingi Jak tak bedziemy postepować to z psów zejdzeimy w kanał. PANOWIE TRZEBA MASOWO ODEJŚĆ W JEDEN DZIEŃ ICAR MEGA BARBUS ITP ZEBRAC SIE NA PLACU W HUCIE TYDZIEŃ BEZ TAXI NA TEL TO BY BYŁO COŚ ALE TV BY SIĘ ZAINTERESOWAŁA WYSŁUCHAŁA BY NASZYCH POSTULATOW WIADOMO BETONY MIAŁY BY RAJ ALE TYLKO PRZEZ TYDZIEŃ PRZEŻYJEMY TO, PO TYGODNIU WARUNKOWO WRACAMY NA NOWYCH WARUNKACH PO NOWYCH STAWKACH SZEFOWIE NIGDY WSZYSTKICH NIE WYRZUCĄ TO ONI NA NAS ZARABIAJĄ I STAWIAJĄ DOMY PAMIĘTAJCIE O TYM. JA JUŻ WIDZIAŁEM WILLE JEDNEGO Z NICH I MI SZCSZĘKA OPADLA I POWIEDZIAŁEM JUŻ MU K... NIE DOŁORZE Posty na poprzednich stronach z nowyą siecią wprawiają mnie w smiech !!!!!!!!!!!!!! Jeden D....L jest chętny Jaka nowa sieć ??? Te co mamy już jest za wiele a co dopiero nowy zjeb 1.8 Jakie by nie dał warunki chodzby nawet doplacał to za 1.8 albo tym bardiej 1,6 to nie można się na to zgodić Nowi tego nie zrozumią szef powie zarobisz 3000 jak się postarasz mija miesiąc wypłata 800 A jak na własnej działalności to zobaczy jak zus zasilić Dlaczego tak mało ? Słabo się starałeś trzeba było się podstawiać pod dworzec pod galerię itp PANOWIE TYLKO SPOTKANIE NA LOTNISKU NAS URATUJE PROPONUJE SPOTKANIE WEDŁUG WPISU PISZCIE KIEDY WYBIERZEMY WIĘKSZOŚĆ I USTALIMY DATĘ Pisz ja icar ja mega ja barbakan itp Ja pisze pierwszy ja MPT

Icar bieda nędza

13h w 41zł.....

Icar

Kolego do 90 przerzuci jeszcze ze strefy 75. A z ul.(usunięte przez administratora)to już od 4-6km. Mam znajomego co mieszka w 75 często zaczyna pracę robiąc 8km i 8zł obrotu.

icarek

"Dla porównania ja kurs z centrum na prokocim 50 zł plus to zgłoszenie 40 zł i za goddzinkę niecałą 90 zł.W biedawozach za te stawki to jest z 6 godzin jazdy i 90 - 100 km przejechanych.Porównajmy koszty i zyski ........Powodzenie urodzeni ekonomiści. " Przecież gościu ustosunkował się do tego co napisałeś.Napisał ile zarabia i ile mu wychodzi na godz.Ty napisałeś że w icarze wychodzi 90 zł na 6 godz=15 zł/godz.On napisał ile jemu wychodzi. Jak sie można ustosunkować do"W nocy wracałem do centrum (od paru tygodni jestem w itaxi)z Prokocimia i dostałem ul.Osterwy - kurs był na Kordiana u mnie wyszło 40 zł(trochu strefy i stawki max)a klientka twierdzi ,że z jednymi i drugimi płaci ok 14-15 zł,ale nie wie dlaczego,ale nikt z tych sieci nie chce pod nią podjeżdżać"???? Wróżby i brak znajomości tematu!!!! UL.osterwy u nas to str 90 do której puszcza ze str 78 czyli piaski wielkie(piaski stare,bo pewnie tego nie wiesz).Czyli najdalszy dolot to niecałe 3 km.Jeśli nie ma tam auta to nikt z kurdwanowa czy kozłówka po nią nie jedzie bo za daleko.Równie dobrze mógłby łapać dolot na ruczaj.Z osterwy na kordiana 4 km + max 3 =7 km za 14 zł.Skoro zabrał ten kurs to dlatego że tam był.Wyliczenie też się zgadza!Marne 2 zł/km ale nie skłamał bo napisałe że km mu wychodzi 1,8-2,2 zł. Raczej ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ale nie ma się co dziwić skoro do teraz jesteś podekscytowany że udało ci sie zrobić 90 zł/godz.

dr wiktor wektor

czy tam w icarze wam piora mózgi? chwytacie się codziennie za rece i krzyczycie jak akwizytorzy: jesteśmy najlepsi? jezdzimy najtaniej? tak wnioskuję po tym jak mój sasiad zaczął jezdziac w icarze i tak się tym chełpi że wymiata konkurencję bo on jezdzi najtaniej ze az przykro go słuchać, mózg mu zryło na potegę

Betonizator

Ja wszystko rozumię ,ale te stawki mega i icara są naprawdę żałosne.W nocy wracałem do centrum (od paru tygodni jestem w itaxi)z Prokocimia i dostałem ul.Osterwy - kurs był na Kordiana u mnie wyszło 40 zł(trochu strefy i stawki max)a klientka twierdzi ,że z jednymi i drugimi płaci ok 14-15 zł,ale nie wie dlaczego,ale nikt z tych sieci nie chce pod nią podjeżdżać.Ja się pajacykom wcale nie dziwię - niechby jechali na zgłoszenie np.z Kozłówka na Osterwy i lądują na Kurdwanowie o godz 3 rano czyli są w czarnej du pie.Km wyjdzie im z 10 a zarobek żaden - o tej porze minimum powrót na Kazimierz więc km wychodzi z 15 czyli 1 zł za km.Śmiech na sali takie stawki.Dla porównania ja kurs z centrum na prokocim 50 zł plus to zgłoszenie 40 zł i za goddzinkę niecałą 90 zł.W biedawozach za te stawki to jest z 6 godzin jazdy i 90 - 100 km przejechanych.Porównajmy koszty i zyski ........Powodzenie urodzeni ekonomiści.

@Betonizator

To reklam itaxi czy opis farta,który ci się przytrafił pierwszy raz skoro o nim piszesz? Twój móżdżek tego nie ogarnia,ale na godzinę wychodzi mi 35-40 zł a km 1,80-2,20zł i to zawsze a nie jak mi się uda.Ty masz drogi kilometr i czasem taki fart,ale czasem wracasz do domu ze spuszczoną główką.Ja już przerabiałem beton więc wiem jaki to chleb. Nasze stawki to oczywiście syf,ale żadne radio nie będzie hulało w stawkach twoich.Praca na betonie jest dobra gdy się ma emeryturkę lub pożenione dzieciaki.Wtedy można na luzie sobie jeździć. Ja na chwilę obecną mam pewne 4 koła po opłatach,a ty może 2-3 tys,ale mniej roboty.W mojej sytuacji 1-2 tys różnicy jest kolosalna i decydująca w wyborze sieci. Nikt w icarze nie jeździ bo go lubi tylko dla tego,że na chwilę obecną nie ma alternatywy.Dziwi mnie tylko,że się wypowiadasz w taki sposób jakbyś w icarze już jeździł ! 90 zł za 6 godz i 100 km,hahahha(usunięte przez administratora)

@icar

To przyjedź pajacu na floriańską to pogadamy (usunięte przez administratora)

2,80/4,20
@Betonizator

na ile zleceń z itaxi można liczyć w weekendową nockę ??

@Betonizator

A co mi zrobisz pajacu?O czym chcesz rozmawiać?Chcesz mnie imbecylu przekonać,że ty wiesz co dla mnie lepsze?!Przecież ty masz taki ruch,że raczej cię nie spotkam bo cały czas jeździsz! Jeśli jesteś tym grubasem z ruczaju z czarnego mercedesa co stoi na rogu tomasza i floriańskiej to ty się możesz ledwo obrócić po kasę od klienta,a chcesz mi coś udowodnić?!Na rogu floriańskiej stoją same dziady więc raczej nie pogadamy!

vega
@icar

to w icarze jeździ się na godziny a nie na kilometry no ja pier.....

@icar

Mi obrońco biedaawozów chodziło ,ąby jakiś ekonomista z megi lub icara ustosunkował się do ceny kursu i jego opłacalnośći z ul.Osterwy na ul.Kordiana.Biedawozy 14-15 ,normalna taxi 40 zł.I drugie pytanie - dlaczego już od Was i megi nikt tam po klientkę nie chce podjeżdżać - jak nie wiesz to Ci napiszę.Bo w swojej jakże błyskotliwej odpowiedzi wybiórczo potraktowałeś mój post - dlaczego bo prawda w oczy boli niestety.Jedynie gdzie Ci rację przyznam to poniedziałki i wtorki są słabe(ale nie ciesz się bo prawda jest taka ,ze jak jest ruch to jeżdzą wszyscy - a jak nie ma ludzi na miescie to nie jezdzi nikt ;wiem dziecko co piszę bo na taxi już blisko 20 lat śmigam). I mniej zapalczywości i krzyku ,a więcej konkretów na przyszłość - oraz czytania ze zrozumieniem.

@icar

Mało Ci pajacu konkurencji w sieci? Po jaką cholere wypisujesz takie rzeczy?! Po co wchodzisz z nimi w dyskusje i piszesz ze zarabiasz 4tyś!! Zapros więcej kolegów zapros rodzine niech nas 2000 zaraz będzie. (usunięte przez administratora)

@Betonizator

A ja znalazłem jeszcze lepszy sposób.Od ponad miesiąca testuję cab taxi i to jest na razie sposób na taxi w nocy.W centrum się nie loguje wcale tylko jeżdżę na pełny zegar ze słupa w stawce nocnej 3,50 zł/km,7 wejście a gdy mnie wywali na obrzeża wracam z radia.Tu stawki nie wyglądają już tak dobrze bo to po rabacie stawka icara ale przynajmniej nie mam pustego powrotu.Nie zawsze się uda coś złapać ale w tym miesiącu mam 153 takie kursy.Firma ma umowę z icarem na obsługę ich spadów,jest parę firm na bezgotówki i abonament do przełknięcia. Nie napisałeś ile można złapać kursów z itaxi bo gdybym jeszcze to dorzucił było by świetnie(jeśli obecnie na taxi można użyć takiego słowa)

Taxi Kraków

max gdzie niby te błędy widzisz ? Do błędów się czepiasz a sam nie jesteś lepszy skoro mówisz o błędach a nie o problemach. Widać ci jest dobrze na taxi i nie przeszkadza ci wozić pijanych klientów do huty za 20 dychy a co drugi zrywka z taxi.

realista

Tyle samo żali co propozycji, a jaki jest problem w stworzeniu własnej sieci przez grupy chcące pracować po maksymalnych stawkach, grupy pracujące po niskich stawkach. Każda grupa sama sobie ustali opłaty abonamentowe, stawki taryfowe i strategię działania. Wtedy kierowcy sami będą decydować o własnym losie i sami będą szefami we własnych korporacjach. Nikt nie będzie narzekał na cwaniaków karmiących się krwią kierowców. Jak tego nie potraficie, to tyrajcie tam gdzie chcecie sami, pod dyktando tych co stworzyli własne sieci.

icar

a ja jezdzilem w piatek i nie narzekam

Icar

Jeśli wejdą takie stawki idę na betona. Przy tych stawkach faktycznie przy 7-8 ruchach w sobotę idzie zrobić obrót. Narazie stawki za niskie aby zaryzykować. Mam już dość tego żebrania w tej sieci. Jest Wielki Piątek a aut tyle co w zwykły weekend brak słów, brak chęci do życia do czegokolwiek.

@Icar

bo trzeba być idiotą żeby nie wiedzieć,że w wielki piątek nie każdy wali na miasto schlać mordę.

beton

Apel do kolegów z betonu. Panowie wystosujmy pismo do urzędu miasta o podwyżkę stawek maksymalnych za kilometr, łamania i czasówki, ponieważ wszystko drożeje i powoli ze stawek po jakich jeździmy nie daje się żyć. To, że korporacje prześcigają się w obniżaniu stawek, nie znaczy, że my nie moglibyśmy jeździć trochę drożej niż jeździmy. Tym bardziej, że jest nas coraz więcej. Przecież krakowska taksówka to nie tylko korporacje, ale również kierowcy niezrzeszeni, którzy też chcą godnie żyć. Przydałaby się podwyżka o jakieś 20% na dzień dobry, tak żeby wyrównać samą inflację za te lata bez podwyżek.

racja
@beton

Masz rację, we wszystkich dużych miastach maksymalne stawki są wyższe niż u nas. Warszawa, Wrocław, Poznań mają łamanie 7 lub 8 zł, 3 zł-1 taryfa i 4,50 6,0 i 9,0 zł/km kolejne taryfy, czasówka 40 zł. W tak dużych miastach jak Gdańsk czy Lublin ceny są całkowicie uwolnione. W wymienionych miastach te maksymalne ceny obowiązują już od jakiegoś czasu czyli tylko my dajemy d.... po 2,80 zł/km dzięki naszym urzędasom. Przydałoby się wskoczyć na ceny przynajmniej takie jak w innych miastach, albo je chociaż trochę przebić bo widzicie sami, że ceny maksymalne od 5-ciu lat nie drgnęły i w tym tempie na kolejne podwyżki możemy długo poczekać. Dlatego warto by panowie postarać się o ceny z lekkim zapasem na kolejne suche lata. Np; 8 zł łamanie 3,40 - 1 taryfa 5,10 - 2 6,80 - 3 10,20 - 4 50 zł czasówka

nie da rady
@beton

Chyba zgłupiałeś.Chcesz żeby miasto pozwoliło ci z 2 kursów zrobić 200 zł obrotu i jechać szczęśliwym do domu?

xxx

barbakan się kończy i to jest oczywiste są umowy podpisane z firmami ale to też się skończy bo coraz mniej samochodów je obsługuje i firmy przejdą do innej korporacji dla klienta nie ważna jest różnica 1zł ważne jest by taxi szybko podjechało nikt nie bedzie czekał w nieskończoność na taxi dlatego gdy icar nie wydalał mega sie wszczeliła w dziurę podając podobną cene rotacja bedzie zawsze jednak nie służy ona firmie bo nowi kierowcy nie znają dobrze miasta i zrażają klientów zresztą podobnie jest z dyspozytorkami które też są zmieniane a przez to niekompetentne i jako pierwsze zrażają klienta do danej korporacji. Za niedługo korporacje będą zatrudniać kierowców na umowy zlecenia dając im samochody do dyspozycji tak jak to już jest teraz robione bo tylko w tedy dając gwarancje zarobku wówczas nie bedzie takiej rotacji a firmy będą mogły obsłuzyc zlecenia i nie tracic klienta. Narazie korporacje doją taksówkarzy ale to i tak za niedługo się zmieni i na rynku zostaną dwie lub trzy firmy taxi. Zmniejszanie naleznosci za kilometr i obciązanie tym obecnych taksówkarzy nie bedzie służyć ich rozwojowi. Za niedługo pojawi się na rynku firma z kapitałem... która stworzy nowe zasady na rynku taxi. A obecne korporacje polegną. Każdy człowiek chce zarabiać i normalnie pracować czasy taxi jakie były za poprzedniego ustroju już nigdy nie wrócą. Rynek bedzie wyglądał tak ja w stanach. przychodzisz na pare godzin i do domu bo pensje masz na godziny + dodatek za obrót tak to będzie wyglądać

2,80/4,20
@xxx

jedna jest tylko przeszkoda - ta co zawsze czyli stawka !! firma zatrudni kierowców u siebie jeśli na umowie o pracę to z wypracowanych przez nich pieniędzy czyli wartości wykonanych kursów będzie ta firma musiała opłacić ZUS, pensje, utrzymać samochód oraz o czym zapomniałeś opłacić podatek VAT i dochodowy bo duża z odpowiednio wysokimi obrotami nie będzie mogła funkcjonować na karcie - czyli przy obecnej rentowności kursu model biznesowy oparty o dużą korporację zatrudniającą kierowców nie zarobi na siebie - przypominam, że za nadgodziny trzeba płacić ekstra a w ramach etatu kierowca przy obecnych stawkach nie zarobi nic. Oczywiście można uciec na umowy zlecenia i uratować ZUS choć już jest projekt nakazujący ozusować takie umowy. Wyobraź sobei, że kierowca Icara pracuje 300 godzin i robi obrót 7500 zł w tym ponad 4 tys km - paliwo i amortyzacja po stronie firmy, ZUS od pracownika, VAT 8% bo tyle jest chyba na taxi, dochodowy liniowy 19% i z reszty trzeba zapłacić wynagrodzenie dla kierowcy, utrzymać centralę i wykazać zysk !!. To się nie zapina finansowo nawet na zero, a inaczej nie da się tego policzyć bo kierowca na jakiejkolwiek umowie musi obrót wbić na kasę przypisana do korporacji- Chyba, że stawki pujdą n100% do góry ale na to nawet miasto nie pozwala - na dzień dzisiejszy rynek jest w d...

leon

Zrób kupę to Ci przejdzie złość. Prezesi są wszędzie:))))))))

xxx

nic się nie kończy paru odejdzie, pójdzie fama że radio w barbakanie chodzi i znowu kolejni nowi pójdą do barbakanu i tak w kółko, rotacja jest we wszystkich większych firmach, a w medze nie ma? już widać samochody z numerami 7xx. Zobaczycie co się będzie działo jak mega podniesie abonament , ilu kierowców odejdzie, i co i znowu będzie ruch bo będzie mniej samochodów, kółko się zamyka

Tax

Barbakan się kończy ,tyle aut ostatnio widzialem rozklejonych że szok...KUBEŁ STRZELIL SOBIE GOLA NOWĄ PROMOCJĄ

xxx

żarty sobie stroisz z ludzi i siejesz popelinę

dwojki

Bzdura!

@dwojki

Zgadza sie tak bedzie ja wlasnie uciekam z dwojek (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków

• Jak się pracuje w ICAR?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAR?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICAR?

ICAR