ICAR

Kraków

Opinie o ICAR

katon mlodszy 2017-02-17 09:21
Zdecydowanie się zgadzam że chyba tego nie przemyśleli. Szczególnie w Krakowie na chwilę przed ścisłym sezonem ( bo od kwietnia można liczyć na turystów) wydaje się że wielu kierowców po prostu ich oleje.
2,80/4,20 2017-02-17 10:19
każdy kto ma trochę oleju w głowie ich oleje. Ja nie zamierzam zakładać ich magnesów i odpalać aplikacji.... najpierw biegali po postojach i namawiali betów do jazdy z nimi a teraz wysmażyli regulamin z karami po 500 zł... no trzeba naprawdę nie rozumieć pewnych spraw aby wpaść na takie pomysły o opłatach nie wspomnę. Może w jakimś prywatnym radyjku kierowcy by spuścili głowy i przyjęli nowe zasady gry ... może za jakiś czas znajdzie się banda de..., którzy na tych zasadach będą jeździli ale w obecnej sytuacji ze strony aktualnych kierowców spotkali się z gromkim śmiechem. Szkoda weekendowych zleceń na pełnym zegarze 4,20/8,40 bo naprawdę są tam regularne dobre ruchy ale cóż trzeba pamiętać po co poszło się na beton ...
2,80/4,20 2017-02-17 10:27
moment wprowadzania zmian dobitnie świadczy o tym, że nie rozumieją ani rynku na jaki weszli ani ludzi na współpracę, z którymi się zdecydowali.
2,80/4,20 2017-02-17 10:36
w tym miejscu warto przytoczyć zasadę, którą wbijali mi do głowy ludzie jeżdżący taryfą od kilkudziesięciu lat kiedy ja robiłem licencje ... jeśli radio to tylko w formie stowarzyszenia lub spółki ... tylko twory gdzie o zasadach jazdy decydują ludzie, którzy żyją z jazdy... daleko od prywatnych wynalazków...

ku... musiałem być mądrzejszy ... trudno trzeba umieć przyznać się do błędu.

Wkurzony 2017-02-17 13:26
Panowie co sie z wami dzieje kursów nie macie na mieście ??? Mam prośbę abyście odje..li sie z lotniska teraz jest 7-10 kuwet i kwitniecie po 2 h żeby zjechać za 35 hehe widzę ze w dalszym ciągu ekonomia nie jest wasza mocna strona . Psujecie teraz lotnisko takim zachowaniem. Na refleksje będzie zapóźno jak klienci bedą myśleć ze kurs za 35 jest norma a nie 60-80 debile
Dawid 2017-02-17 13:56
Czy teraz w przypadku rejestracji kart sim w telefonach korporacje będą miały możliwość ściągnięcia długu od klienta z powodu zrywki? (ucieczki pasażera)
taxi 2017-02-17 17:10
jak to sobie wyobrażasz, co niby miałaby zrobić korporacja ?
info 2017-02-17 21:05
W jednej z krakowskich sieci wyglada to tak że jak ktoś nie zapłaci zostaje zapisany w systemie. Gdyby ponownie zamawial z tego samego nr telefonu to przed rozpoczęciem kursu musi zapłacić za poprzedni. Kierowcy później na mieście przekazują sobie pieniądze.
pasażer 2017-02-18 13:32
...jeżeli chociaż trochę pomyślałbyś rozumiem że posiadasz taki dar...to ekonomią właśnie jest zjechanie do miasta z klientem a nie na pustaka..kuwety nie koczują pod terminalem robiąc orbity co 10 minut jak stali bywalcy żebractwa..dzwonią do nich klienci wiedząc że pojadą za nieduża kwotę do centrum..klienci nigdy nie będą myśleć że kurs 35 zeta do centrum to norma...oni wiedza o tym i dzwonią po bieda sieci albo wsiadają do lotniskowej nie patrząc na stawki...nigdy bym nie wsiadł do zasyfionego barbulka albo zardzewiałych dwójek chociaż czasami 19 też powinny mieć powód do wstydu..oczywiście są to nieliczne jednostki ale są i co najgorsze żebrają pod terminalem..
pasażer 2017-02-18 13:39
Art. 121. § 2. KW. sam zgłaszasz jeżeli numer nie będzie odkupiony od bezdomnego jest duże prawdopodobieństwo na zwrot kwoty ..
anonim 2017-02-19 22:01
Sam niestety nie zgłosisz, bo centrala nie da Ci numeru.
pasażer 2017-02-19 22:28
Zgłaszasz normalna drogą ...jednostka Policji etc..dajesz namiary gdzie kiedy o której itd...Policja wystepuje w ramach swoich uprawnień do pośrednika zlecenia ..biedasieć , zrzeszenie ..rozumiem ze jest to obsługa zleceń przez terminal więc nie ma problemu z ustaleniem klienta...ale to akurat nie powinno być Twoim zmartwieniem...
marek 2017-02-20 16:47
Nowa ulga w składkach na ubezpieczenia społeczne ma dotyczyć małych firm o przychodach do 5 tys. zł na miesiąc - pisze "Rzeczpospolita".

Składki na ubezpieczenia społeczne przy przychodach z działalności do 5 tys. zł na miesiąc będą mniejsze. - Zbyt wysokie składki na ZUS są największym zabójcą legalnych miejsc pracy w Polsce- powiedział w wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej" przewodniczący parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania patriotyzmu ekonomicznego, Adam Abramowicz (PiS).

Zespół Abramowicza pracuje nad ustawą o małej działalności gospodarczej, która ma być podstawą propozycji Ministerstwa Rozwoju w zakresie nowej ulgi dla osób prowadzących własną działalność. Jak pisze dziennik "projekt +małe przychody - mały ZUS+ resort chce przedstawić jeszcze w tym kwartale".

Obecnie wszystkie firmy - bez względu na wysokość dochodów - co miesiąc muszą odprowadzać taką samą składkę, w wysokości ok. 1200 zł. Zmiany mają wprowadzić składki rosnące proporcjonalnie do wzrostu przychodów. Abramowicz dodał, że opracowane będą także "widełki nowej składki, ale nie przekroczy ono 24 proc. przychodów".
tsw 2017-02-21 17:04
Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych ile muszę włozyć kasy żeby uzbroić auto w kasę, taksometr, koguta itd, jednym słowem żeby wystaartować
E46 2017-02-21 19:47
+ - 4500 w tym kasa Taksometr kogut nawigacja badania lekarskie +psychotechniczne licencja zwyzka oc magnesy radio z góry przegląd Taxi myjnia i start. Za kasę jak jest to twoja pierwsza dostaniesz do 2 tyg 700 zł zwrotu.
tsw 2017-02-21 20:42
ok dzięki za odpowiedź, zapomniałem o zwyzce oc, jak to się kształtuje procentowo i jak możesz to podpowiedz w którym towarzystwie wychodzi korzystnie jak masz oczywiście taką wiedzę, bo ja słyszałem że nie wszystkie firmy podnoszą składkę
niedługo Eko 2017-02-21 20:46
Znam tego gościa z Eko, i nieźle zarabia, ma silnik 4.2 benzyna i się śmieje, połapał stałych klientów, którzy lubią jeździć komfortową furą. A nie starymi syfami me.rcedesami
a8 2017-02-21 21:39
Przecież to a8 to żadna rewelacja tymbardziej że to rocznik 2003 może 2004 do tego pewnie oryginalny przebieg to pół miliona.
Maniex 2017-02-21 21:48
Kolego mam pytanie, czy rozeznales sie czy chcesz jezdzic w jakiejs korpo czy isc na slupa? Nie polecam ci bieda sieci mege czy i icara bo sam pracuje w tym ostatnim i mam juz dosc. Same miny i zawieszenia z byle powodu, daj znac co wymysliles. Pozdrawiam.
Janek 2017-02-21 22:12
i co icarki, ferie sie skonczyly i powrot aut na ulice, fajnie stoi sie w korkach?
tsw 2017-02-21 22:37
czytam to forum trochę i nie wiem na co się zdecydowac, szczerze mówiąc myślałem na początku o tańszej sieci żeby się rozjeździć, z droższych natomiast to może 19
Ambroży z ambony 2017-02-22 10:43
czy to prawda że icar wykupił iTaxi???
taxi 2017-02-22 12:37
nie prawda. Podobno kupili jedyne 20%, ale mają wykupić jeszcze 10%. Dlatego icar przerzucił część kierowców do iTAXI.
Możliwe ,że podwyżki prowizji to wpływ nowych udziałowców.
Przemyslał 2017-02-22 13:03
Nieźle zarabia .... Czy Ty wiesz co to jest zarobek ? Nawet jak by jezdzil 24h to co z tego jak 1.60/km. Trzeba będzie zrobić rozrząd ,wymienic oleje ,płyny oraz klocki to mu mina zrzednie . Takich matematyków jak Ty w Eco przyjmą bez namysłu:)
Olek 2017-02-22 14:11
Masz kolego Maniex racje ja też rozglądam się za jakąś normalna siecią, mam dość icara i tego całego syfu co z icarem jest związany. Pijanej choloty demolujacej samochód , zawieszeń za byle bzdety i ciągłych niezliczonych min w ciągu całego tygodnia! Dla tych pseudo klientów icara najlepszym pojazdem byłby ZUK z paka i to bez plandeki aby mogli tam żreć ,pić i wymiotować w razie potrzeby!!! Kompletnie wypalilem się w tej sieci i jeśli nie znajdę ciekawszej perspektywy niż icar to zrezygnuje z takiej pracy. Przeraza mnie najbardziej w tej sieci ten wyścig szczurów między kierowcami , logowanie się do rynku że już tam są a dojazdu mają tam jeszcze parę kilometrów i puźniej po otrzymaniu zlecenia [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] przez miasto łamiąc wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego , to nie jest normalne i nie tak ta praca powinna wyglądać !Najgorsze że właściciele nie robią nic aby było lepiej , nie dyscyplina klientów zamawiających taxi i nie przychodzących ale dla nich jest ważne 500 na początku miesiące i tyle!!! Dla mnie właściciele icara nie ruznia się nic od tej całej choloty dla której ta sieć stworzyli!!!
Radek 2017-02-22 14:33
Kolego w 100% procentach się z tobą zgadzam , też nie podoba mi się to że tak wygląda praca w icar, same miny , roszczeniowa cholota,wyścig szczurów i żadnej pomocy od właścicieli! Co z naliczaniem czasu? Ostatnio wyrzucili chłopaka z sieci bo doliczył parę groszy że to że musiał czekać na jakiegoś osranego fiuta zwanego szumnie klientem! Właściciele nie szanują ludzi którzy dają im utrzymanie i jeśli kierowcy sami nic z tym nie zrobimy będzie tylko gorzej!!!
Alterego 2017-02-22 16:29
Obudź się jakieś 146 stron tego forum jest o tym gadka. Właściciele już dawno się was nie boja i maja was głęboko. Będa was zawieszać i wyrzucać za co tylko im się podoba.
paweł 2017-02-22 17:48
a dlaczego chłopak doliczył parę groszy? Tuż to oszustwo, taksometr włącza się przy kliencie, a to, że w icarze są takie stawki... przecież godzicie się na to, jak klient idzie do sklepu i wraca po 10 minutach też mu doliczacie parę groszy? A jak to na paragon nabijesz?
Baca 2017-02-22 20:32
Pół miliona na a8 to jak 100- 150 tysi na nowego plastika, przejedź się w charakterze pasażera to zobaczysz różnicę.
Przemyslał 2017-02-22 21:51
Zakup A8 i odezwij się po pół roku ... powodzenia
majki 2017-02-23 08:12
Czy ktoś może się odnieść do tych rewelacji, sprawdzałem i nic nie ma o nowych udziałowcach chyba że wszystko odbyło się w jakichś rajach podatkowych jak np. Cypr gdzie ma siedzibę największy udziałowiec Itaxi, co i tak ma się słabo do Mytaxi gdzie wspólnikami są między innymi tacy gracze jak: Daimler AG czy Deutsche Telekom AG, więc myślę że tak jak pisał 2,80/4,20 że itaxi strzeliło sobie w stopę, tak czy siak jest na straconej pozycji przy takich inwestorach. Ostatnio na ogólnym w icar mowa jest o jakimś forum aż mnie kusi by kierowców odesłać właśnie tu (wiadomo że większość tu nie zagląda) no chyba że faktycznie istnieje jakoweś? Pozdrawiam.
Oooooooooooooooooooooo 2017-02-23 09:39
Sie ma dzisiaj o 8 rano widzialem geniusza z icaritasa jak stal swoja szambiarka w koreczku jechalem za nim stalismy dobre 15 min i potem zrownalismy sie na swiatlach wyraz jego tepego pyska bezcenny czerwony jak indianin i jego klienci wylajtowani siedzacy w cieplej szambiarce zupelnie za free..... wiec dziewczyny z icara wozic ludzi za bog zaplac i do roboty hej!!!!!!!!
icar 2017-02-23 11:31
mam tą samą radość przejeżdżając koło postoju taxi. Różnica jest taka ,że ja koło postoju taxi przejeźdżam kilka-kilkanaście razy dziennie, a ty koło stojącego icara w korku 5-10 razy w miesiącu.
majki 2017-02-23 13:32
Nie wiem czemu akurat do mnie skierowałeś swoją wypowiedź bo i owszem, jeżdżę jeszcze przez miesiąc szambiarką, ale na pewno nie zobaczysz mnie w korkach z klientem i akurat dziwie się chłopakom, którzy walczą w korki bo wystarczyłoby aby przez tydzień nikt, ale to nikt nie wyjeżdżał w godz 7-9 i 15-17 i zaraz by się panowie zastanowili nad czasówką bo poziom wkurw... klientów sięgał by zenitu.
katon mlodszy 2017-02-23 13:42
To nie ma znaczenia ile razy przyjeżdżasz koło postoju i ile razy widzisz kierowców droższych sieci tam stojących. Popadasz w pewne złudzenie polegające na tym że w twoim przekonaniu kręcąc się po mieście po najniższych stawkach coś się zarabia. Proste wyliczenia i kalkulację cię nie przekonują, bo oczywiście kleisz tylko tyle że Popadasz w stan podniecenia i upojenia jazdą. Jeśli ja przy stawkach po rabacie 2.3/3.5mogę mieć obrót 7.5 czy 8 k to i tak cię nie przekonuje. Piszę po rabacie bo na szybie mam stawki 2.8 /4.2.Dodam że nie jestem mieszkańcem samochodu i jeżdzę 8czy 9 godzin. Bez określeń pejoratywnych naleźszych do tej kategorii która uważa stawki icar za normę i inne wyższe za zawyżone. Pomyśl są w icar również tacy jak Majki którzy uważają że jeżdżenie po tych stawkach to rzecz delikatnie mówiąc niewłaściwa. Nie obchodziło by mnie to zanadto ale to,, wasze,, jeżdżenie po śmiesznych stawkach wytworzyło przekonanie w klienteli że stawki icar to norma a inne to ekstrawagancja, naciąganie itd. Spróbuj otworzyć się umysłowo. Powodzenia
maksym 2017-02-23 16:11
Kolego nie bronie stawek icara i ich obrotu, ale ty z kolei chyba lecisz w drugą stronę w kosmos. No wybacz ale nie uwierzę w obrót rzędu 8k po stawkach 2,30/3,50 jeżdżąc 8h dziennie. W jakiej ty sieci jeździsz jeśli można wiedzieć?
katon młodszy 2017-02-23 21:11
Wiedzieć można... Oczywíście po tym co napisałem ( stawki 2.3/3.5 po rabacie i 2.8 /4.2 na szybie)można wnioskować, że mogą to być tylko aplikację. Napisałem 8-9 godzin - dla ścisłości. Dla jasności nie mam takiego obrotu w styczniu czy lutym,bo to naturalnie słabe miesiące. Nie wydaje mi się abym wybierał się w kosmos. Zauważ że 8do 9 godzin dziennie daje ci 250 miesięcznie ( niemało jak sądzę) czyli średnia godzinowa to 30 do 32zł. A propos obrotu to pisałem 7.5 do 8 k. Elementarnie pisząc jak dostajesz po stawkach nocnych lotniska to uzyskujesz kwotę 85 zł do nawet 115zł. Oczywiście będziesz mnie punktował czy najkrótsza trasa na lotnisko, odpowiadam więc gdy królowej Jadwigi wychodzi kwota 72czy 73 zł do Centrum(najczęściej klienci na lotnisko dają tip przez aplikację 10 do 15 procent).Wydaje mi się że nie trzeba mocno angażować wyobraźni aby poczuć że takie kursy siłą rzeczy podnoszą ci średnią stawkę na godzinę. Nie wiem czy można prościej, więc gdzie tu kosmos???
My 2017-02-24 00:14
zapomniałeś o rabatach dla klientów które się już skończyły? 8 tys było mozliwe w najlepszych miesiacach roku z kumulacja dopłat do kursów sponsorowanych przez własciciela aplikacji.
Jeszcze nie spadłeś na ziemie uważajac, że teraz niski obrót to tylko zasługa słabszych miesiecy?
Maksym 2017-02-24 05:49
To kolego z Twoich wyliczeń wynika, że rzeczywiście jeździsz 8-9h dziennie ale za to 30 dni w miesiącu. Dodatkowo masz średni obrót dzienny na poziomie 250 zl. To jeśli to jest tylko z jednej aplikacji, to tu jest właśnie kosmos. Ja rozumiem, że kursy na lotnisko podnoszą średnią, ale to masz chyba jakiś monopol na te kursy w mytaxi i wszystkie najpierw lecą do Ciebie.
2,80/4,20 2017-02-24 09:42
co jest kosmosem ?? 250 zł dniówka ?? przecież to średnio jakieś 8 kursów zakładając, ze nie ma niczego ponad-przeciętnego... niech w tym będą 2 max 3 łapki i dla aplikacji zostaje 5 kursów... przepraszam zapomniałem, ze w tanich liniach to jakieś 15-17 kursów.
Ilość lotnisk jest dziwna ??? włodarze tanich linii reklamę zaczęli i skończyli na rzuceniu w miasto turbo ceny a w drogich sieciach i aplikacjach ludzie odpowiedzialni za zlecenia biegają po hotelach i biurach to jest 90% ich pracy.

Ludzie zrozumcie, że w Krakowie istnieją 2 taksówkarskie światy ... równoległe . Wy próbujecie mierzyć cały krakowski rynek taxi swoją miarą.
kierowca taxi 2017-02-24 10:34
dlaczego sie irytujesz jak wyliczamy twoje( wasze-korpobetonowe) obroty i możliwości? Czy przypadkiem ty nie jesteś mistrzem wyliczeń obrotów ze "świata równoległego" do którego nie należysz?
Wiem, ty masz kolegow którzy jeździli lub jeżdżą w tanich liniach, a my nie mamy kolegów na betonie.
Może zrozumcie,że skoro istnieją dwa światy równoległe taxi, to każdy z nas sam wybiera do którego chce należeć.
Może warto sie skupić na kierowcach którzy nie należą do żadnego z tych swiatów i chcą tworzyć kolejny?
2,80/4,20 2017-02-24 10:42
wybacz ale nie wie o co Ci chodzi. Przytaczam konkrety bo ewidentnie przedmówca popełnił logiczny błąd.
dr wiktor wektor 2017-02-24 10:58
w Katowicach 8zł za trzaśnięcie drzwiami, 3zł za 1km na pierwszej taryfie.. 40 zeta czasówka.. 9zł taryfa czwarta.. a u nas?? :)
Maksym 2017-02-24 11:43
Kolego, 250zl to średnia dniowka, którą trzeba utrzymać kazdego dnia miesiaca, bo tyle wychodzi żeby miec obrot 8k, to jeśli chcesz mi powiedzieć, że to jest norma z samej aplikacji i lapki, to rzeczywiście żyjemy w 2 alternatywnych światach. I zaznaczam, że nie jeżdżę w tanich liniach ale mam alergie na brednie, tak z jednej jak i z drugiej strony. Poza tym, z tego co kojarzę czytając czasem to forum, to ty akurat jak dobrze pamiętam, jesteś weekendowym dorabiaczem na taksówce, więc znasz zarobki weekendowe, które jak sam dobrze wiesz nie mają nic wspólnego z zarobkami w tygodniu, a o obrotach w tygodniu wiesz prawdopodobnie z tego co zaslyszales od kolegów na postojach, więc nie rozumiem dlaczego robisz z siebie eksperta.
2,80/4,20 2017-02-24 12:36
dbając o ścisłość
1. pisałem, że jeżdżę głównie w weekend choć faktem jest, iż posiadam inne ważniejsze źródło dochodu.
2. odnosiłem się do wypowiedzi osoby, która jasno napisała nie 8 tylko do 8 tys zł oraz zaznaczyła, że chodzi o miesiące poza zimowy przestojem.
3. nie postawiłem twardej tezy tylko wyliczyłem ile kursów przy stawce 2,30/3,50 i słup 2,80/4,20 zł wchodzi na omawiany obrót bo według mnie to naprawdę niewiele.

Na przyszłość pilnuje szczegółów bo zbędnie się napinasz.

Ogromna prośba wskaz radio, w którym to poza zimowym przestojem wykonanie 5 zleceń z radia w przeciągu 8-9 h jest tak dalece nieoczywiste.

Nova jak się sprzedawała to do wyceny przedstawiła flotę 30 aut i 3 tys zleceń/msc. Faktycznie jest poniżej 5 dziennie na auto ale właśnie dlatego się sprzedali.
Barbakan 2017-02-24 14:05
Współczuje wam jeśli 250 zł obrotu to dla was dużo. Jak nie wykręcę 300 dziennie to jest kaplica :( panowie jak kręcicie mniej niż 200 to jaki to ma sens wasza jazda ?? 8-9h jazdy minimum 240-350 musi wyjść bo inaczej jazda nie miałaby żadnego sensu chyba ze jeździcie szrotem ? A przepraszam JEŹDZICIE hehe
Ororo 2017-02-24 14:08
No wlasnie dawno nie widzialem novej na miescie co sie z nia stalo splajtowala????
Maksym 2017-02-24 14:27
No dokładnie pilnujmy szczegółów, odnosimy sie do tej samej osoby, która wyraźnie napisała nie do 8k, tylko konkretnie miedzy 7.5-8k podkreślając, że nie mieszka w aucie bo jeździ 8-9h i korzysta tylko z mytaxi i oczywiście lapka. Napisał również, że jest to normalny miesięczny obrót oprócz stycznia i lutego, więc w pozostałych 10 miesiącach taki obrót robi bez problemu. Nie ma tu nic o tym jaki jest możliwy obrót gdyby było tylu klientów z lapki a tylu z aplikacji, kolega mówi poprostu, że zaczyna miesiąc i na koniec taki ma obrót i tyle. Podsumowując 7.5 - 8k obrotu miesięcznie pracując po 8-9h korzystając z apki mytaxi, jest to normalny miesięczny obrót bez stycznia i lutego, tak?

ps. Nie napinam się
Maksym 2017-02-24 14:52
Nie zrozumiałeś chyba o co chodzi :)
tax 2017-02-24 21:45
A ten dalej bajki opowiada.....
Paru kolegów z sieci, którym pokazywałem Twoje wpisy z chęcią by Cię poznało fantasto :)
Jeździmy w tym kołchozie (barbulandi) już po kilka kilkanaście lat, ale takich pierdół żaden z nas nie czytał już dawno.
Kto Ci płaci? filantrop kubeł, czy konio :)
Zostaw swoją opinię o ICAR - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ICAR